Uważam, że absolutnie nic nie jestem im winna a dziękować nie mam za co. Owszem, dali mi życie i na tym koniec. Są idealnym przykładem, że niektórzy ludzie absolutnie nie powinni mieć dzieci.
@roksanahiller86132 жыл бұрын
Otóż to!!!
@marcin.b38022 жыл бұрын
Straszne.
@kochamzycie60372 жыл бұрын
Czuję tak samo jak Ty
@jolaciapa2552 жыл бұрын
Dokładnie tak samo czuję i uważam
@alad.3481 Жыл бұрын
To żałosne masz sąd i nieprzebavzenia
@violetgrape16963 жыл бұрын
Ja nie mogłabym podziękować w ten sposób, bo właśnie myślę, że jest na odwrót. Przez wychowanie nie umiem być sobą. I dopiero odkrywam w wieku 24 lat jaka jestem naprawdę. Bez głosów krytyki, oceniania, karcenia i ogromnych lęków. Przez całe życie byłam układana tak, żeby tylko sobą nie być.
@jolaciapa2552 жыл бұрын
Ja byłam tak przez mamę owinięta wokół palca że nawet myślał tak jak ona. Jej marzeniem było żebym była taka jak ona. Na szczęście zorientowałam się że tak to nie działa i zaczęłam być sobą odłączając się od niej. Teraz czuję że żyje... Jestem wolna
@jullypassport31382 жыл бұрын
Ciesz się, że w wieku 24 to odkryłaś, że nie w 36 jak ja :)
@elzbietasroka34322 жыл бұрын
Dokladnie rodzice moze dobrze chcieli ale kiepsko I'm wyszlo
@Eryka_Vintage Жыл бұрын
Mam podobnie. Oni chyba nie rozumieli, że niszczyli mnie przez całe lata. Od kilku lat jest inaczej, bo wiele się u mnie zmieniło, ale moja rodzina po prostu nadal nie ma do mnie szacunku, a jestem coraz bliżej 40-stki... To już paranoja. Przyjmuję ich takich jakimi są, akceptuje, ale jednocześnie nadal nie mogę się pogodzić z tym, że jest jak jest. Taki pozorny paradoks.
@liliannakowalczyk1769 Жыл бұрын
Skad ja to znam.Mogę sie podpisac pod tym .❤
@barbarachanczewska5272 жыл бұрын
Nie chce by moja córka kiedykolwiek czuła ze jest mi coś winna. To była moja decyzja by ja urodzić i wychować i to ja jej dziękuje za to ze mam ten przywilej by być rodzicem. Jak ja będę stara córka będzie miała swoje dzieci wiec będzie musiała się skoncentrować na ich wychowaniu a nie na pielęgnowaniu starych rodziców.
@matylda786m93 жыл бұрын
Pani Kasiu to że jest Pani mądra osobą to nie ulega wątpliwości natomiast sposób bycia i przekazu w tak ciepły i przyjazny sposób niesie dodatkowe przyjemności w słuchaniu Pani. Potrafi Pani jak nikt przytulać słowami. Dziękuję bardzo i czekam na kolejne odcinki. Pozdrawiam serdecznie. ❤
@moniakowal60172 жыл бұрын
Bardzo trafne i fajne podsumowanie.
@monini2822 Жыл бұрын
Pani Kasiu,mowi Pani pięknie.
@Joanna391763 жыл бұрын
A ja myślę że na szacunek to każdy powinien sobie zasłużyć , nie każdy nadaje się na rodzica ,choć niektórzy bardzo się starają 😘🌹
@verabern94492 жыл бұрын
Pani Kasiu,ten filmik bardzo mnie poruszył,nawet łezka zwilżyła mój policzek...Wychowałam się w toksycznej rodzinie z socjopatycznym,despotycznym ojcem,pełną lęków matką,niepełnosprawnym,upośledzonym umysłowo bratem.Sama również mam problemy z poruszaniem się.Mama moja zmarła 5 lat temu po długoletniej chorobie neurologicznej.Ojciec kompletnie nie ogarniał tego tematu,nie akceptował też nas,swoich chorych,niedoskonałych dzieci.Teraz sam robi pod siebie i ma zaawansowaną demencję starczą...A ja,przeszło 40 letnia kobieta,na rencie inwalidzkiej czuję się "taka mała"wobec tego wszystkiego,jakby nie w pełni przystosowana do życia. Wiem,że potrzebuję terapii i wręcz chcę jej,ale wciąż napotykam przeszkody by korzystać z niej na NFZ,a na prywatne sesje mnie nie stać z uwagi na niskie dochody.Niemniej cieszę się,że poznaję Panią poprzez te filmy na kanale.Daje mi Pani często do myślenia.Pozdrawiam serdecznie.
@magdalena44876 ай бұрын
Dziękuję. Pani słowa pomogły mi poukładać co powiem, gdy będę zabierać ostatnie rzeczy z domu rodzinnego. Na pewno im podziękuję i będą mogli liczyć tylko na to co oni mi dali - pomoc materialną i czas poświęcony na opiekę fizyczną. Jestem DDA i gdy wyprowadziłam się na studia poczułam, że zaczynam odkrywać prawdziwą siebie. Bez rodziny, która mnie nie akceptowała czuję się spełniona i wolna.
@Parassolka3 жыл бұрын
Ja wyjechałam z Polski 15 lat temu,teraz mam 43 lata i sobie uświadomiłam,że dzięki tej separacji od rodziców, przez tyle lat, gdzieś wyleczyłam żale. Może czasem potrzeba dystansu i przerwy,żeby zacząć tęsknić za tymi dobrymi chwilami. I po 15 latach nazbierały się miliony takich miłych chwil z moimi rodzicami.
@Wdzięczność2 жыл бұрын
O, to podobnie jak u mnie. Wcześnie się odseparowałam od rodziców
@Eryka_Vintage Жыл бұрын
U mnie też tak było, tyle że później wróciłam w rodzinne strony i wszystko zaczęło się od nowa... Dystans fizyczny dużo daje, bo człowiek się uspakaja i zaczyna zdrowiej funkcjonować, ale problem trzeba rozwiązać u źródła.
@alicjaalunia82233 жыл бұрын
Jeden z trudniejszych dla mnie tematów. Im mniej żalu do rodziców, tym lepiej się żyje, spokojniej...Odpuszczam Sobie i Odpuszczam Rodzicom. Nie zawsze , mi się to udaje , ale staram się. Choć czasem jeszcze wspomnienia złego powracają..I wtedy jest żalu ❤💙💚💛💜💖
@irena93803 жыл бұрын
Ja czuję się uwiązana od 40 lat. Takie poczucie, że powinnam i MUSZĘ, bo inaczej to będzie...NNie idzie z tego wyjść, bo nikt się inny mamą nie zajmie
@Jasminka292 жыл бұрын
Ja mam tak samo... 😟
@Mika77Top23 күн бұрын
Ja tez😒
@Erintii3 жыл бұрын
Moim zdaniem zależy od Rodziców i tego ja się do nas odnosili. Miałam szczęście w dobrych i kochających Rodziców, na których mogłam liczyć, którzy nauczyli mnie szacunku do samej siebie, tego bym mogła rozwijać swoje zainteresowania itd, cieszący z moich sukcesów. Utrzymywali mnie kiedy studiowałam więc nigdy nie musiała pracować jako kelnerka bo bym opłaciła alkoholizmem wynikłym z upijanie się przed każdym powrotem wieczorem do domu. Dali mi najlepszy start w życie jaki mogli i teraz ja sama decyduję ale dali mi fundament. Ja teraz ze zwykłej przyzwoitości muszę odpłacić dobrocią za dobroć, miłością za miłość i pomagać Mamie kiedy tego potrzebuje tak jak moja najcudowniejsza Mamusia mi pomagała kiedy ja tego potrzebowałam.
@agnieszkaduczmal13613 жыл бұрын
Pani Kasiu, bardzo prosiłabym o temat " nierównego" traktowania dzieci przez rodziców. Powoduje to wiele urazów, które niesiemy przez dorosłe życie i niedomówień w rodzinie i żalu. Proszę wziąć kiedyś ten temat na warsztat ♡
@edytamagdalena58823 жыл бұрын
Oj ,tak.To ciężki temat Jestem najstarszym dzieckiem i w dodatku tym które "zmusiło"rodziców do ślubu. Odkąd sięgam pamięcią to mnie obciążano przeróżnymi obowiązkami,ode mnie wymagano więcej. Byłam zdrowa ,nie sprawiałam problemów.Jedna siostra -astma,druga siostra -oczy.A brat -najmłodszy. Oni mogli dużo więcej niż ja. A mama do dziś powtarza ,że wszystkie swoje dzieci traktowała jednakowo ...
@oskarkowalski27263 жыл бұрын
@@edytamagdalena5882 witaj niejesteś sama - mnie jako najstarszego dziecka spotkało to samo- nadmiar obowiązków i wysłuchiwanie że to niby gdyby nie ciąża ze.mną - matka bylaby z kimś innym. Nierówne traktowane w stosunku do siostry i brata.., przez co wyro$li na egoistów- także to nieprawda że dzieci chowają się dobrze gdy jest więcej rodzeństwa- to ciągła rywalizacja.
@edytamagdalena58823 жыл бұрын
@@oskarkowalski2726 Dokładnie -dużo rodzeństwa ,dużo rywalizacji i to ciągłe dzielenie się ,nic nie można mieć tylko dla siebie 🙈 A obserwując inne rodziny wielodzietne ,np mojego męża ,mimo starań rodziców ,zawsze jest jakieś dziecko faworyzowane a inne nadmiernie obciążone obowiązkami.
@agnieszkaduczmal13613 жыл бұрын
@@edytamagdalena5882 W dorosłym życiu w dodatku potrafi to często przekladać się na nierówne traktowanie finansowe - ciężki temat naprawdę . Czasami w rodzinie, w której jest tylko dwoje dzieci rodzice potrafią kupować jednemu samochody, mieszkania, zapisywać działki. Drugie zostaje z niczym, bo jest zaradniejsze, zawsze dawało sobie radę w życiu, itp.
@mariazwolinska33333 жыл бұрын
@@oskarkowalski2726 to jest obrzydliwe, że swoje niezadowolenie, rodzice przenoszą na dzieci. Tak na prawdę to nie kochają dzieci,bo ciągle coś im nie podoba się, nie są zdolni,urodziwi, sprytni jak inni. A tego miłością nazwać nie można. Wybaczajac moim rodzicom, odpuszczone zostały moje winy, bo też robiłam błędy, zanim obudziłam swoją świadomość.
@Beata8702 жыл бұрын
Dziekuje pani za ten odcinek,ja podziękowałam mojej mamie za wszystko co dla mnie robiła, ale ona niestety nigdy nie będzie zadowolona ze mnie I nie docenia ze teraz jak jest starsza ma 81 lat, robie wszystko zeby się odwdzięczyć i zadbać o nią. Na szczęście mam super męża który mówi mi ze mnie kocha i ze jestem wspaniala taka jaka jestem😊🤗😇pozdrawiam cieplutko😊
@annawodarczyk88363 жыл бұрын
Mam mieszane uczucia, bo dziękowanie im za wszystko, to też trochę jak negowanie tego, co rodzice zrobili źle i szczególnie to jest niefajne, jak oni nie rozumieją, co robili źle i często nadal nie rozumieją już w naszym dorosłym życiu.
@ewelinawesoowska27333 жыл бұрын
Znam ludzi którzy wiecznie rozpamiętują to, że matka/ojca im coś tam zrobiła jak byli dziećmi i wszystkie swoje niepowodzenia zwalają na matkę/ojca , a sami są już dawno dorośli i sami decydują o swoim życiu. Dorosłą osoba cechuje się tym, że potrafi wczuć się w drugiego człowieka i w pewnym momencie wziąć odpowiedzialność za swoje życie i nie zwalać wiecznie na rodziców swoich niepowodzeń.
@mat99343 жыл бұрын
@@ewelinawesoowska2733 W zasadzie ma Pani rację. Problem w tym, gdy ktoś dorasta np . w rodzinie gdzie rodzice są po prostu niedobranym małżeństwem lub (o zgrozo) jeden z nich jest toksycznym rodzicem. Taki "background" może stwarzać potworne problemy w dorosłym życiu ich dzieci.
@ewelinawesoowska27333 жыл бұрын
@@mat9934 Może stworzyć, ale do momentu do kiedy nie ma się świadomości skąd są nasze naleciałości w zachowaniu biorą. Wiecznie zwalanie winy za swoje niepowodzenie na rodziców (nawet najgorszych) to oznaka niedojrzałości. Znam ludzi którzy mają po 50 lat i twierdzą, że nie potrafią oszczędzać, bo w ich domu rodzinnym się nie oszczędzało i inne podobne bzdury. Wynika to ze zwykłego lenistwa i braku chęci wzięcia odpowiedzialności za swoje życie.
@mat99343 жыл бұрын
@@ewelinawesoowska2733 Nie do końca zgadzam się. To jak się zachowujemy, jakie mamy cechy charakteru, jaki wybieramy, zawód, itd. zdeterminowane jest bardzo dużej mierze naszym wychowaniem. To powoduje np. "dziedziczenie zawodów"; bynajmniej nie chodzi mi o żadne kasty. Z dzieciństwa wychodzimy z "ustawioną" przez życie rodzinne podświadomością, którą bardzo ciężko jest zresetować. Praktycznie może zrobić to tylko Bóg, co nierzadko się zdarza... Jeśli ktoś sam jest w stanie wyjść z traum dzieciństwa, znaczy, że posiadł w dzieciństwie pewien element osobowości, który mu to umożliwił w procesie dojrzewania i nabywania doświadczeń życiowych. Nie wszyscy to mają.
@Eryka_Vintage Жыл бұрын
@@mat9934 Dokładnie tak! Uświadomione pretensje, to faktycznie dziecinada, ale rozwalona psychika, to juz inny temat. Ja po wielu latach dowiedziałam się dopiero skąd wzięły się moje problemy zdrowotne za czasów, gdy byłam nastolatką... Za owe problemy byłam nieraz karana krzykami i wyzwiskami, a w sumie to oni (rodzinka) je spowodowali. Całe lata nie mogłam podjąć pracy w niektórych zawodach i miejscach, a do tego lata nieudanych związków. Mało tego! Ja do dziś słyszę docinki za moje problemy ze zdrowiem! Trzeba mieć poorany umysł, żeby robić coś takiego. Ja im wybaczam, ale kurna, po dziś dzień ni cholery nie rozumiem.
@elzbietavestgard91113 жыл бұрын
Jak mialam 7 lat to uslyszalam od matki, ze ona zaluje ze nas nie potopila jak bylismy mali. W wieku 10 lat stwierdzila, ze ona nigdy nie kochala nas tak jak to robia inne matki. Pozniej bylo tylko gorzej, coraz gorzej….. Nie jestem jej wdzieczna za to, ze dala mi zycie w ktorym rozwalila mi psychike totalnie. Za nic nie jestem wdzieczna ani jej, ani ojcu.
@urszulaspytek36412 жыл бұрын
Jak sobie z tym poradzisz??? Nic a nic dobrego nigdy nigdy od nich nie dostałaś to byłaby tragedia.
@elzbietavestgard91112 жыл бұрын
@@urszulaspytek3641 Jakos sobie radze. Mam dwoje dzieci, ktore mnie bardzo kochaja, mam czworo cudownych wnukow, dochodze 60-tki….. Jakos przezylam to pogmatwane zycie, ktore mnie nauczylo czegos pieknego: KARMA nigdy nie zawodzi💝
@urszulaspytek36412 жыл бұрын
To dobrze, że sobie poradziłaś, miłość wszystko uleczy - dzieci to nasz skarb.
@urszulaspytek36412 жыл бұрын
W żadną karmę 🤣co wraca i niszczy nie wierzę - ileż to przykładów niegodziwców żyjących w szczęściu i dobrobycie do końca swojego długiego życia - jedni mają zawsze pod górkę 😉a innym wszystko się...upiecze
@aniacogito Жыл бұрын
@@urszulaspytek3641 "karma" nie jest teorią doczesnego życia.
@juziajuzia12342 жыл бұрын
Moge byc wdzieczna za jedzenie picie cieplo w zimie podstawowe potrzeby zapewnione. Teraz mam depresje przez matke. Wieczne porownywanie do corki jej przyjaciol. Nie moglam okazywac zlych emocji a jak sie smialam to uwielbiala przy moich znajomych czy rodzinie w niemily oziebly sposob powiedziec ze mam sie nie popisywac a ja bylam poprostu szczesliwa. Inni ludzie gdy doroslam mowili mi czesto ze uwielbiaja mnie za usmiech smiech i z tylu mojej glowy no ale jak to? Komus sie to podoba? Do dzisiaj ona twierdzi ze wie lepiej co czuje. Na sile wmawia mi ze jestem nieszczesliwa. Do mojego syna mowi ze jest chory psychicznie ( jak czesto to slyszalam) tyle ze ja od niedawna nie utrzymuje z nia kontaktu (oczywiscie jestem wyredna corka) a syn jak wroci od niej z wakacji juz tam nie pojedzie. Postawilam jej warunek ze wroce jak ona pojdzie na terapie. Zrobila cyrk i po tym wiem ze juz sie z nia nie zobacze. Mam jej serdecznie dosc. Ja pojde na terapie sama dla siebie. O niej nie chce slyszec. Moglabym wymieniac przyklady kiedy mnie ponizala ale ksiazke bym musiala napisac. Szkoda mojego czasu i nerwow.
@liliannabem-kielbasa2513 жыл бұрын
Pani Kasiu, Pani mądrość, rozwaga i spokój są kojące😊 Serdecznie pozdrawiam🌹
@annakrupowicz59973 жыл бұрын
Droga Pani Kasiu Po raz kolejny spowodowała Pani u mnie pozytywne emocje. Pomimo wielu błędów popełnionych do moich córek , znalazły się pozytywy,to duża ulga. Mam chociaż możliwość przekazania im wiedzy którą teraz posiadam aby one ich nie popełniałý w stosunku do swoich dzieci. Zresztą jedna z córek jest po terapii i to dzięki niej wiele rzeczy zrozumiałam i to od niej się nauczyłam i do tej pory uczę. Cieszę się z tego że moje dzieci są mądrzejsze ode mnie.
@barbaragorecka2913 жыл бұрын
Dziękuję Pani Kasiu za kolejny mądry temat. Masę błędów popełniłam , a mimo to mam niezwykle mądre i kochane dzieci. Widzę i czuję że moich błędów nie popełniają. Jestem z nich bardzo dumna. To ja dziękuję moim dzieciom za ich mądrość i dobre serca.😘
@AL-un7sx Жыл бұрын
Pamiętajmy że nie każdy rodzic przyjmie nawet najszczersze "dziękuję", a to dla dzieci wiąże się z kolejnym odrzuceniem, przerobione traumy, czy nie, będzie to w jakiś sposób bolesne. Wiele osób tutaj pisze, że rodzice dali nam dach nad głową, karmili, przewijali. Jednak w większości przypadków nie zajmowali się emocjami dziecka, traktowali tak jak dorosłych, obarczając swoimi problemami w taki czy inny sposób, licząc na to, że po dorosłemu się z tym uporamy. Niestety dziecko, z racji tego że właśnie jest dzieckiem i dorasta w dysfunkcyjnej rodzinie, nie jest w stanie po dorosłemu uporać się ze swoimi emocjami, a co dopiero z emocjami rodziców. Zwyczajnie nie ma ono do takiej przestrzeni dostępu. Wobec tego uważam, że w takich sytuacjach jesteśmy winni rodzicom wyłącznie to, co sami od nich dostaliśmy, czyli właśnie spełnienie potrzeb materialnych, na tyle, na ile nasza sytuacja materialna pozwala, nigdy kosztem siebie czy swoich dzieci. Nie mamy jednak w obowiązku zajmować się emocjonalnie rodzicami dorosłymi, bo właśnie są oni dorośli, szczególnie że sami tego emocjonalnego zadbania od nich nie dostaliśmy, w momencie gdy sami dorosłymi jeszcze nie byliśmy. Pragnę też podkreślić że sam wydźwięk słowa "winny - jesteś coś winny rodzicom" jest tutaj nie na miejscu. Otóż decyzja o posiadaniu potomstwa, świadoma czy nie, była WYBOREM rodzica, a każdy dorosły człowiek za swoje wybory odpowiedzialny jest sam. Dlatego kochani, pomagajmy na tyle, ile mamy możliwość, ze zwykłej ludzkiej empatii, nie z powodu poczucia winy czy nieistniejącego tak na prawdę długu. Dziękujmy tam, gdzie jest przestrzeń na wdzięczność.
@dtpitypografia4 күн бұрын
Bardzo mi się podoba ta wypowiedź. Całkowicie się zgadzam.
@joannabertemes97023 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za te mądre słowa, pani Kasiu🙏🙏🙏 Jestem właśnie w takim momencie życia, że mi te słowa dużo otuchy dodały😊
@martastepniewska44863 жыл бұрын
Pani Kasiu, ale czy to nie jest trochę tak, że jak powiemy rodzicom dziękuję za wszystko, to oni będą żyć w przekonaniu, że wszystko robili dobrze, są nieomylni i należy im się obsługa na starość?
@soniaperoni12 жыл бұрын
co za róznica :) niech się ćwoki cieszą :) i tak nic nie kumają :) a obsługa - marzenie ścietej głowy :)
@iwonatreder77312 жыл бұрын
A czy tobie nie należała się obsługa w dzieciństwie? Rodziców się nie wybiera, ale i oni muszą żyć z dziećmi jakie im się urodziły. Na przykład chcieli synka a mają same córki. I na odwrót. Role w życiu też się odwracają - dzieci muszą wydorośleć, a ich rodzice na starość dziecinnieją i na koniec robią w pieluchy. Tu nie ma nic do dziękowania. To jest odpracowanie gratis tego co się dostało gratis. A pretensje o całą resztę możecie zanieść do proboszcza. Pan Bóg ma czym innym zajęte ręce.
@juziajuzia12342 жыл бұрын
@@iwonatreder7731 masakra 🤦♀️🤦♀️🤦♀️ na starosc sie ma to co sie zasialo!!!!!!! A dzieci (zrozum to) sie naprawde nie prosza na swiat!!!!
@marcin__k2 жыл бұрын
@@iwonatreder7731 posiadanie dziecka od wielu lat w PL to świadoma decyzja. My jako dzieci nie pchaliśmy się na świat. Nie pojawiliśmy się i nie zmusiliśmy rodziców, że mają teraz się nami opiekować. To oni zdecydowali, że nas urodzą i teraz ich "psim" obowiązkiem (nawet prawnym) jest opiekować się nami i zapewnić nam wyżywienie, ubranie i schronienie. Jednak w drugą stronę to już nie działa. Niektórzy nie są wdzięczni za "dar" życia. To nie jest tak, że każdy jest zadowolony, że żyje i powinien cieszyć się, że rodzice ich urodzili, wychowali. No i co z tego? Spełnili swoją samolubną zachciankę posiadania dziecka i tyle. No nie przekona mnie to, że kierowali się instynktem przetrwania gatunku ...
@joannabo-e76502 жыл бұрын
@@marcin__k Zgadzam się z Tobą i popieram, też tak myślę i czuję. Dziękuję za ten komentarz i pozdrawiam.
@weronikasklorz99803 жыл бұрын
miałam kochających rodziców , byłam zawsze akceptowana , pozdrawiam Wszystkich
@sawawroblewska37423 жыл бұрын
Gratuluję❤
@katarzynas.52243 жыл бұрын
To najwspanialszy posag na wejście w dorosłość. Takie małe zazdro
@annasobczak46943 жыл бұрын
Pani Kasiu dziękuję z całego serca za Pani filmik😍, bezcenny ... mam 40 lat i dopiero raczkuję w sferze autorozwoju... ale to co Pani zawarła krótko i syntetycznie w nagraniu, trafia w punkt mojego serca... i jest dla mnie jak drogowskaz 🥰🥰🥰 dziękuję.
@kingajonas52193 жыл бұрын
Dziwne. Dlaczego moja corka ma byc wdzieczna ze ja urodzilam skoro nie zrobilam tego dla niej tylko zaspokoilam swoja biologiczna potrzebe wydania na swiat potomstwa.
@annaantczak1469 Жыл бұрын
Ja jestem bardzo wdzięczna mojej mamie, że mnie urodziła bo lekarz namawiał moją mamę żeby dokonała aborcji gdyż ciąża zagrażała życiu mojej mamy. To samo mama usłyszała od lekarza kiedy była w ciąży z moją starszą siostrą. Moja mama ma teraz 83 lata a my z siostrą miałyśmy szansę urodzić się i żyć. Jak dobrze, że mama nie posłuchała tego lekarza gdyż jak widać bardzo się pomylił. Tak bardzo mi szkoda tych wszystkich dzieci, które były w łonach swoich mam ale ktoś zdecydował, że nie mogą się urodzić i przeżyć swojego życia 😢😢😢
@kingajonas5219 Жыл бұрын
@@annaantczak1469 to przezyja zycie w innym ciele
@kingafrankiewicz3743 жыл бұрын
To jak trudno być rodzicem zrozumiałam jak zostałam mamą :) Codziennie robię sobie rachunek sumienia, jak mi poszło bycie mamą, i nie zawsze wypadam w nim najlepiej, czasem zamieniłabym jakieś sformułowanie do córki, czasem darowałabym sobie uwagę, a czasem byłabym bardziej stanowcza, no ale też nie o to chodzi, żeby być idealnym. Jednocześnie w momencie, kiedy zostałam mamą stałam się dorosła i przestałam oczekiwać od rodziców tego podziału: oni dorośli, ja ciągle dziecko (35 letnie), z moimi ciągle dziecięcymi oczekiwaniami (żeby się mną opiekowali, żeby równo traktowali z siostrą itd.). To jest mega mądre: człowiek robi tyle, ile może, i nie zrobi więcej. Nie da sie. I to co może zrobić wynika z tak wielu czynników. Warto też sobie wybaczać, jak nie jesteśmy codziennie herosami 🧡
@iwonatreder77312 жыл бұрын
No nareszcie ktoś napisał mądry komentarz....
@ewalyko16532 жыл бұрын
Bardzo podoba mi sie Twoj tok myslenia.
@ewadarla6413 жыл бұрын
Dziękuję za omówienie tak ważnego tematu. Proszę o rozważenie odwrotności: Co winni są rodzice dorosłym dzieciom. Pozdrawiam serdecznie ❤
@bogumiagoral71223 жыл бұрын
Prawdziwi rodzice maja jedynie nas mądrze kochać szanować i nic więcej .
@jolamichalska49783 жыл бұрын
Prawdziwi rodzice kochają ale dzieci hieny nigdy odwzajemniają uczuć,tylko kasa się liczy
@bozena71162 жыл бұрын
A co dorosłe dzieci są winne rodzicom??? Szacunek. I nie mam na myśli patologicznych rodziców. Bo widzę, że tu wszyscy rodzice są tylko ci źli.
@juziajuzia12342 жыл бұрын
@@jolamichalska4978 to nie dawac pieniedzy. Nad czym sie zalisz?
@ewat69923 жыл бұрын
Dziękuję Pani Kasiu za tak ważny temat 🤗w mojej sytuacji już od dawna wiem że są to sprawy rodowe babcia,mama a teraz ja 😔 widzę jaka jestem w stosunku do swojego dziecka ale próbuje takie sytuacje wyłapywać i być inną lepszą mamą..ale jest ciężko po wiele bardzo okropnych słowach na swój temat 😔 Chyba dopiero terapia by pomogła 😔
@mariajutah90593 жыл бұрын
Moja mama od małego wychowywała mnie na starą pannę która będzie z nimi zawsze mieszkać! Wmawiała mi że jestem beznadziejna i z niczym sama sobie nie poradzę. Totalny narcyz. Pani Kasiu ja się na świat nie prosiłam, ja byłam tylko puzlem do układanki małżeństwo i dzieci jak wszyscy.
@mariabajoek78123 жыл бұрын
Moja mnie też, ale jej nie wyszło, co nie znaczy, że ja i moja rodzina nie ponosimy ciągle skutków takiego wychowania. Próbuje dawać moim dzieciom wsparcie i akceptację, ale trudno jest dawać to czego samemu się nie dostało.
@iwonakolodziej48642 жыл бұрын
Przez 30 lat nie miałam kontaktu z rodzicami .Teraz niestety przyszła starość i oboje żądają opieki.Żyja osobno jednak teraz widzą tylko mnie .Tato dostał ode mnie Dom Opieki który opłacam. Jednak to dla niego nie wystarczające. Nie potrafię dać więcej. Mamie również nie ,wiem ,że pracowała na czarno związała się z przemocowym partnerem .Dziś np.po wielu latach dostałam kartkę urodzinową.i adres .Wiem ,że żyje w biedzie jednak trudno mi jej pomóc. Jeszcze jest dorosły brat który jest obecnie w więzieniu i on też chce pomocy .To trudne ,bardzo trudne .Ja chętnie im podziękuje ale niech dadzą mi spokój.Pozdrawiam Iwona
@strefanieznana75313 жыл бұрын
Nie mogę sobie przypomnieć ani jednej sekundy swojego życia, którym nie władałby wstyd, odkąd pamiętam moim marzeniem jest niezaistnienie, jak w takich okolicznościach można być wdzięcznym za życie?
@monart20093 жыл бұрын
Musisz odkryć sam/sama, czego się wstydzisz. I krok po kroku, spokojnie zacząć nad tym pracować. Wiem, co mówię. To będzie ciężka i długa droga, ale przyniesie Ci ukojenie i radość. Poczujesz zbawienną ulgę i pomyślisz wtedy: to już? Jakie to piękne uczucie. Jak się wyzwolisz z tych kajdanów. Musisz się z tego wstydu rozebrać. Najpierw go nazwać, zmierzyć się z nim. Może te strachy są łatwiejsze do pokonania, niz może się wydawać... Pamiętaj. Strach ma wielkie oczy. Ale jak się w nie wpatrzysz, oswoisz sytuację i zaczniesz mężnie analizować i działać, wtedy będziesz nad nim panować. Poczujesz wtedy, że warto było się urodzić. Życzę Ci tego z całego serca. Łatwo nie będzie, ale nikt tego nie obiecywał. Ja się też kiedyś potwornie wstydziłam. Długa historia. Dziś cieszę się każdym uderzeniem serca, nawet jak leje deszcz na nos. Ja się cieszę, że tego doświadczam. A kiedyś... Kiedyś chciałam nie istnieć. Poszukaj pomocy. Jak nie masz w swoim środowisku nikogo godnego zaufania, zacznij od telefonu zaufania, potem psycholog. Wszędzie Ci pokierują. Życzę, żebyś trafił/trafila na mądrego pomocnika. Nie oczekuj cudów od ręki. Ale pracuj nad sobą i żyj nadzieją. Nie boj się iść prosić o pomoc. Zapamiętaj na resztę życia: najtrudniejszym jest pierwszy krok. A potem ta ulga, że o rety udało się. Ja tak zmarnowałam najpiękniejsze lata młodości. Ale życie trwa. Serdecznie pozdrawiam i wierzę w Ciebie.💪💪🍀🌻
@annapodwyszynska75713 жыл бұрын
@@monart2009 Świetna rada.
@monart20093 жыл бұрын
@@annapodwyszynska7571 👍❤️🙏
@n0rmalna3 жыл бұрын
Lacze sie w bolu , widzac znajomych ,ktorzy osiagnal spokoj duszy , dobry zawod , niezaleznosc po prostu zazdroszcze ja mam przed oczami narcystyczna I egoistyczna matke Jak wzielam slub z obcokrajowcem to wlk halo , nic mi nie dali I jeszcze zdziwieni ze w 4lata osiagnelam wiecej niz 10 lat mieszkajac z nimi nasaczona toksynami
@urszulaspytek36412 жыл бұрын
Życie jest piękne i masz to. Nie pamiętasz co nie znaczy że nic a nic pozytywnego nigdy od nich nie dostałaś- najczęściej pamięta się co złe
@tomjeery27412 жыл бұрын
Gdyby dziecko przyszło do mnie i mi podziękowało za to że jest na świecie, za troskę i ogólnie za wszystko, to chyba czułabym opór. No bo jak to? Przecież to oczywiste, że dba się o to co "się oswoiło", co się kocha, co ma się najcenniejszego. Czy brylant którego strzeżemy i jesteśmy z niego dumni jak paw ma być nam wdzięczny że go chronimy, dobrze traktujemy itp????
@bra38793 жыл бұрын
Przeczytałam komentarze i głęboko się zadumałam. Jestem w szoku. To Pani zajmuje się zawodowo doradztwem, ja musiałam głebiej zastanowić się nad modelem obecnego wychowania wśród znajomych, rodziny. Tak lekko Pani powiedziała, że właściwie nic nie jesteśmy rodzicom winni. Czyżby? A co robi rozpieszczone pokolenie 25-40 latków - ponownie wykorzystuje swoich rodziców do wychowywania swych dzieci, czyli wnuków. Moja sąsiadka w wieku 78 lat nieraz narzekała, bo musiała gotować wnukom obiady. Moja 60letnia koleżanka, która od 4 lat choruje na raka tarczycy i mieszka z rodziną córki i dwoma wnukami w jednym domu (koleżanka z mężem zbudowali sami ten dom, czyli córka dostała mieszkanie za darmo, ale tego nie docenia), pomogła córce wychować jedno niemowlę, ma żal, że oczekuje od niej niańczenia kolejnego. Jest zmęczona, osłabiona chorobą, potrzebuje odpoczynku, ma żal do dzieci, które ją tylko wykorzystują. Nadal, pomimo choroby i osłabienia... Gdy ostatnio dzwoniłam, nie mogła rozmawiać, bo opiekuje się wnukiem... Ma jeszcze inne dzieci i wnuki, równo musi dzielić prezenty ze swej skromnej emerytury na wszystkie dzieci i wnuki. I przykład innej dziewczyny, skończyła b. dobre studia, ale postanowiła "zostać w domu" (zarabiała trochę robiąc w domu tłumaczenia) i nie pracowała zawodowo, chciała ten czas poświęcić dzieciom. Teraz żałuje, małżeństwo wisi na włosku, nie ma dorobku zawodowego, jeśli się rozwiedzie, będzie na starość żyć w nędzy, bo zaczęła pracować dopiero kilka lat temu. Straciła zawodowo ok. 15 lat!!! Żyjemy w kraju, gdzie łatwo "wpaść", nie ma odwrotu i możliwości aborcji, jeśli ktoś nie ma pieniędzy. - A na starość, po 20paru latach trudu wychowania rodzice słyszą, że mają jeszcze wychowywać wnuki. Nie mają prawa do własnego życia, ani pomocy na starość. - Jest tu wypowiedź p. Antosia, nie wiem, jaką ma historię życiową, ale jego poglądy przerażają. - Może teraz pogadanka o tym, że rodzice dorosłych dzieci mają prawo odpocząć, mieć wakacje, wolny czas, tak jak na Zachodzie, a nie tylko znowu zajmować się wnukami, finansować im komputery, smartfony, czy drogie wakacje... - Nie mówię tu oczywiści o patologicznych rodzinach, bo to odrębna kwestia. Pozdrawiam!
@salamandra59933 жыл бұрын
Pisałam dokładnie to samo pod jednym z komentarzy. Dziadkowie i rodzice dorosłych dzieci mogą pomóc na ile mogą i potrafią ale nie może to polegać na tym, że mamy dawać się dojeżdżać i wykorzystywac, bo teraz bardzo modna jest narracja, że wszystko co złe jest przez rodziców i wychowanie więc rodziców się obwinia a młodych usprawiedliwia. Przestańcie ludzie dawać się wpędzać w to chore poczucie winy i zacznijcie dbać o siebie, swoje zasoby i finanse i powtórzę to raz jeszcze - odkładać na ile można kasę z emerytury, dorobić sobie na ile zdrowie pozwala po to, aby miec np na prywatnego lekarza za kilka lat, rachunki czy cokolwiek a nie na nowsze samochody dla dzieci, które zostały wychowane w przekonaniu, że wszystko im się należy a jak psychologowie rozgrzeszą ich jeszcze za złe wybory nieidealnym dzieciństwem to już wogóle mamy egocentryczne płatki śniegu. Zrobiliście jako rodzice wszystko co mogliście aby dzieciak miał zapewniona wasza uwagę, ciepły obiad, nowe buty i wycieczkę szkolną za granicą często kosztem noszenia tych samych kozaków piąty sezon (dorosłe dzieci nie wychowywały się w czasach 500 + tylko skromnego rodzinnego o ile nie przekraczało się dochodu) więc dbajcie o siebie bo nikt tego za was nie zrobi.
@bra38793 жыл бұрын
@@salamandra5993 Absolutnie Panią popieram i się z Panią zgadzam!!! Trochę życia i odpoczynku dla osób, które mają dorosłe dzieci. W dodatku lansuje się brak wdzięczności, obwinia rodziców o wszystko! Ja też jako dziecko czy nastolatka miałam jedne zimowe buty na kilka lat, aż się zdarły. Wszyscy żyli skromnie, to była norma. Teraz młodzi nie doceniają tego, co mają, są rozpieszczeni. A Pani psycholog żyje chyba w kosmosie bogatych klientów, skoro nie wie, jak żyją normalne rodziny. Pozdrawiam!
@tovabrink83833 жыл бұрын
Tylko, że dziadkowie wcale nie muszą wychowywać wnuków. A jak się na ich wychowywanie zgadzają, to moim zdaniem późniejszy żal jest nie fair. Moja babcia potrafiła otwarcie powiedzieć mamie, że się moją siostrą nie zajmie (mnie wtedy jeszcze nie było) i wszyscy to jakoś przeżyli.
@tovabrink83833 жыл бұрын
@@salamandra5993 Z tym, że w pewnym wieku rodzice powinni przestać finansować swoje dzieci (czy dawać im drogie prezenty kosztem siebie)całkowicie się zgadzam, ale zapewnienie dzieciom do pewnego wieku jedzenia, ciuchów, butów i opieki to jest obowiązek rodziców, a nie jakiś nadzwyczajny heroizm (całkowite poświęcenie dla dzieci kostem swojej osoby jest tak samo złe jak zupełne niepoświęcanie im uwagi).
@bra38793 жыл бұрын
@@tovabrink8383 Nie każdy jest taki, jak Pana/Pani babcia. Znam przynajmniej dwie rodziny, gdzie dziadkowie nie chcieli angażować się w wychowanie wnuków, ale to na nich niejako wymuszono. W jednym przypadku nawet nie ma żadnej wdzięczności. - Czasem też jest tak, że młodych ludzi nie stać na przedszkole i dlatego dziadkowie im pomagają. Tylko wdzięczności brak. na Zachodzie sprawa jest jasna, tam dziadkowie żyją własnym życiem i nie angażują się w wychowanie wnuków. W USA czy Niemczech oczekuje się, że dzieci w wieku 18-19 lat wyprowadzą się od rodziców i często muszą sobie sami radzić. W Polsce rodzice pomagają w czasie studiów, często i póżniej.
@ewachmiel56543 жыл бұрын
Jak zwykle mądra cudna bardzo pomocna wypowiedź Pani Kasiu serdecznie dziękuję za Karty Emocji 💞💞💞💋
@emiliasowinska52013 жыл бұрын
Nasza Kasia Kochana, zawsze w porę.Dziękuję❤️🌹
@piotryan3 жыл бұрын
Wdzięczność za życie wychodzi poza logikę - jak mogę byc wdzięczny za coś o co nie prosiłem?? Nie piszę tego w złym tonie tylko to nie pasuje, nie ma sensu.
@patrycjafilipczak28643 жыл бұрын
Właściwie racja. Moja matka tak mnie traktowała że próbowałam odebrać sobie życie. Nie umarłam fizycznie. Ale zabiła mnie od środka a to milion razy gorsze.
@piotryan3 жыл бұрын
Ja jestem w trakcie odcinania się od własnej. Narcystyczna, też o mało mnie nie zabiła. Życzę dużo siły i wytrwałości. Nie ma innej drogi jak całkowite zerwanie kontaktu z taką osobą.
@wonspierdalc77793 жыл бұрын
a dlaczego nie żyjesz jak pies ,a może jednak? a może będąc normalnym warto by jednak te życie docenić i nie filozofować zanim nie poznało się cudu jakim jest życie !!!!!!!!!!!!!!!
@patrycjafilipczak28643 жыл бұрын
@@piotryan Masz rację. Jak tylko skończyłam liceum wyprowadziłam się z wioski do Warszawy na studia. Znalazłam pracę, cudownego faceta który jest moim mężem, budujemy dom i mamy 2 dzieci. Matki nie widziałam od lat. Podobno jeździ po Polsce jak zwykle miała to w zwyczaju. Oby nigdy nie wróciła. Wyparłam większość wspomnień i staram się zapomnieć resztę. Jak poszliśmy wypełniać dokumenty do ślubu nie pamiętałam nawet jak ma na imię.
@annaorzechowska32483 жыл бұрын
@@wonspierdalc7779 Co to jest być normalnym w tym chorym świecie?
@marcinw8922 Жыл бұрын
Pierwszy raz trafilem na ten kanał , i jestem pod dużym wrażeniem . Rady które tutaj padły są bardzo dojrzałe , rozsądne i mądre . Mimo , że obecnie jestem w konflikcie z rodzicami , i tak chcę zastosować tę rady. Dla mnie po prostu są logicznem
@zdzisawadudek16043 жыл бұрын
Kiedy mam już 37 lat, wiem, że rodzice mi dali, ile mogli. Reszty musiałem nauczyć się sam.
@LaylaBeauty63 жыл бұрын
Tak z innej beczki, słuchałam Pani opowieści na temat gburowatego taksówkarza, którego zbiła Pani z tropu komentarzem, że jak taki przystojny facet może się tak denerowować.... No boki można zrywać 🤣Przewijałam ten fragment kilka razy, tak się ubawiłam. A i historia o czytaniu kryminału w pociągu zacna 👌
@ktosrefleksyjny3242 Жыл бұрын
A ja wstydziłam sie, że urodziłam sie w tej rodzinie i prosiłam mamę by nas oddała do domu dziecka, bo wolałam nie mieć rodziny. Dziś mogłabym podziękować za starania, ale nie byłoby zgodne z moim sumieniem gdybym podziękowała za wszystko.
@jolantasz80162 жыл бұрын
Moja droga, mądra Pani Kasiu, to najpiękniejsze, w moim odczuciu, zdanie, które Pani wypowiedziała, wydrukuję sobie i postawię w widocznym miejscu, mianowicie: MĄDRZY RODZICE WCALE NIE CHCĄ, ABY ICH DZIECKO BYŁO GRZECZNE I ABY ZACHOWYWAŁO SIĘ WEDŁUG ICH PRZEPISU... To najprawdziwsza prawda, bo grzeczne dziecko, z ograniczeniami stawianymi przez swoich rodziców nie będzie kreatywne i odważnie dążące do celu, a zatem niewiele osiągnie i w rezultacie i tak nie spełni ich oczekiwań. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim zdaniem, ale wyczytałam je pomiędzy wierszami w literaturze. Moim marzeniem jest, aby rodzice i wychowawcy w domach dziecka, zaczęli wreszcie traktować dzieci jak LUDZI! Dziękuję z całego serca.
@kazszcz19133 жыл бұрын
Dla mnie to specyficzny temat, bo właśnie z powodu trudnych spraw zerwałam kontakt z rodzicami.
@sawawroblewska37423 жыл бұрын
Rozumiem Twoją decyzję❤
@kazszcz19133 жыл бұрын
@@sawawroblewska3742 ♥️
@elzbietajedynak33433 жыл бұрын
Super odcinek Pani Kasiu.😊 Od razu mi lepiej. Zrozumiałam swoje błędy teraz gdy córka jest dorosła.❤
@Alessa128723 жыл бұрын
Kochana Pani Kasia. Na taki ponury dzień idealna ❤
@kingamucha59993 жыл бұрын
Pani Kasiu, bardzo się cieszę, że otworzyła pani własny kanał na KZbin. Pozdrawiam 🌸
@katarzyna.miller3 жыл бұрын
Dziękuję!
@beatazimak90843 жыл бұрын
Och, Pani Kasiu , uwielbiam tę Pani mądrość życiową i takie ciepłe i życzliwe słowa. Pozdrawiam serdecznie 🌹❤️
@monia2276 Жыл бұрын
Gdy trafiłam na terapię nie potrafiłam powiedzieć złego słowa na moich rodziców ,pomimo,że serce mówiło całkiem co innego ,tak mnie nauczono ,widziałam same superlatywy ,terapia i wspaniali ludzie z którymi miałam przyjemność dzielić kawałek swojego życia ,szybko wyprowadzili mnie z błędnego myślenia ,po terapii przyszedł czas zmiany i wiecie co chciałam zawojować świat i zmieniać każdego 😂z tyłu miałam i mam cały czas słowa z terapii że nie jestem Bogiem wszechwiedzącym ,wszechmogacym , zaczęłam mieć mniej oczekiwań względem innych i siebie ,zrozumiałam że nie mam takiej mocy by mieć wpływ na czyny i myśli innych również rodziców ,doszło do mnie ,że oni nigdy się nie zmienią,może nigdy mnie nie zrozumieją ,(do dzisiaj mam wrażenie że patrzą na mnie jak na kosmitkę )pytają odpowiadam ,dzielę się swoją wiedzą i zdaniem ,to tak mocno mnie otrzeźwiło i uwolniło ,że zaczął zmieniać się mój stosunek do nich i wiecie co po raz pierwszy zaczęłam czuć ,czuć że ich kocham ,że jestem w stanie szczerze ich przytulić,być wdzięczna za życie ,za opiekę ,zaczęłam ich szanować ,i po raz pierwszy zdobyłam się na powiedzenie że ich kocham ,to było niesamowite przeżycie ❤ nigdy nie wymarze😊 z pamięci tego co było złe ,tego czego mi nie dali ,tego nie zmienię ,to już przeszłość ,teraz wiem ,że dali mi wszystko na co ich było stać 😊
@gorzkawodka3 жыл бұрын
Uwielbiam pani filmy i ogromnie się cieszę, że uwzględnia pani wszystkich, nie tylko większość, ale też przypadki skrajnych patologii. Wielu psychologów pomija skrajności, a one się niestety zdarzają.
@gosiameyer16743 жыл бұрын
Kocham Panią Pani Kasiu ❤️ Dzięki temu kanałowi teraz każdy będzie mógł mieć mądra osobę w swoim życiu.
@mariapiatkowska43133 жыл бұрын
Dziękuję za ważne i uroczo przekazane wiadomości. Posyłam Serdeczności
@magdalenaprzekwas1933 жыл бұрын
Wspaniala Pani Katarzyno. Pani mnie wychowala. Skad taki wniosek? Slucham Pani i juz tak mam, juz sie nie "uruchamiam" jak rodzic zachowa sie tak jak Pani wspomina w fimiku . W glowie mysle "wiem, wiem, oczywiscie". Stad wiem. Polecam ksiazki Pani Kasi, bo wychowuje niedowychowanych doroslych (nas), wspaniale sie mozna "uwolnic". Pozdrawiam ❤
@monikakot73243 жыл бұрын
Cos pieknego! Pani Kasia i jej madrosc♥️
@donik6408 Жыл бұрын
Bardzo mądre słowa...ja w ten sposób pogodziłam się na pewnym etapie z tym czego szczególnie nie dostałam , bo właśnie zrozumiałam, że pewne działania nie są przez nas zamierzone , po prostu tacy jesteśmy i tak robimy , ale na pewno na pewnych etapach życia sami sobie z tego zdajemy sprawę , zarówno jako rodzice jak i dzieci , należy wtedy sobie podziękować , przebaczyć i zacząć wszystko od nowa , w spokoju i radości życia
@justyna27733 жыл бұрын
Jak dla mnie chyba najlepsze tu na tym Pani kanale oczywiście i do tej pory oczywiście nagranie. Podobało mi się, mądry przekaz. Pozdrawiam. :)
@katarzyna.miller3 жыл бұрын
Cieszę się i również pozdrawiam :)
@magdakuleta15013 жыл бұрын
Jak ja Panią uwielbiam 🥰
@martaViola-e8j2 жыл бұрын
Byłam wychowana w rodzinie rozwodników, bez miłości, matka zawsze pracowała a ojciec przestał odwiedzać bo ona robiła takie awantury że w końcu zrezygnował. Powinnam być wdzięczna za dach nad głową za kąsek chleba i za to co było obowiązkiem rodziców ,takie ekstra od matki to tylko lanie bo byłam nie grzeczna , Mieszkam za granicą od lat mam wspaniałego męża który mnie szanuje,nauczył kochać, musiałam nauczyć się mówić przepraszam, dziękuję, proszę bo w domu takich słów się nie używało, musiałam nauczysz się sama wiele kiedy dorastalam i nadal się zmagam z tym z czym sobie nie radzę. Z zazdrością patrzę na rodziców którzy dają dzieciom szczęśliwe dzieciństwo, miłość i zapewniają przyszłość tu gdzie mieszkam tak za zwyczaj jest, ale nie z moimi teśćmi bo oni też są egoistami . I tak sobie myślę że nie chodzi o bogatych rodziców lecz by byli kochający 💕 Może jesli będę dłużej pani słuchać , w końcu mi przejdzie, jest mi teraz ciężko bo kiedy są problemy i nie ma się do kogo zwrócić jest trudno. Pozdrawiam bardzo serdecznie ❤
@daughterofdarkness82813 жыл бұрын
Dlaczego mamy być wdzięczni za życie? Nie wymaga to żadnego wysiłku. Podjęli sobie decyzję lub nie żeby sie rozmnożyć, a my mamy być później wdzięczni ze nam dali jeść i nie wystawili na ulicę?
@Atka-hw3uh3 жыл бұрын
Dziękuję za mądry przekaz ❤️😊
@jolantamarkowska68543 жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, pani Kasiu bardzo ważny temat jak zwykle ciepło, serdecznie przekazany👍
@ewelinegross62563 жыл бұрын
Pani Katarzyno Moja Mama sie ciezko rozchorowala. Ratowalismy ja, walka trwala kilka lat. Mama zmarla w wieku 66 lat… kochala życie… Po szesciu tygodniach ojciec byl juz po pierwszej randce. Bardzo to przezylam… Nikt z nas nie staną temu szczesciu na drodze. Bylismy konstruktywni chocaz serce peklo po smierci Mamy. Teraz ojciec unika kontaktu z moimi corkami, z mezem ze mną. Nawet wspolna wigilia okazuje sie jakas forma ofiary z jego strony. Kiedys walczylismy wspolnie o zycie Mamy a teraz jestesmy dla niego balastem…
@beatasocha82313 жыл бұрын
To zalezy jakich kto mial rodzicow, ile dostal. Jesli dostal wszystko jest winny opieke na starosc, ewentualnie oplacenie osrodka czy opiekunki. Na pewno nikt nie jest winien spelniania ich oczkiwan, ambicji i realizowania ich wizji. Wielu rodzicow, sami malo ambitni i leniwi, chca aby dziecko bylo ich "uroda", "powodzeniem", "kariera" itd. To sie bierze wylacznie z wlasnego nygustwa i ego, dziecko to moja wlasnosc.
@ewace94963 жыл бұрын
Dziękuję Pani Kasiu❤️
@barbaraondich73743 жыл бұрын
Wspaniale mowisz droga Kasiu! Dziekuje ❤
@katarzynastube33173 жыл бұрын
Po wysłuchaniu myślę , że ojcu dziękuję tylko za sprowadzenie na świat. Choć bycie niewidzialnym dla rodzica ma też swoje dobre strony:)
@sawawroblewska37423 жыл бұрын
Jakie dobre strony wg Ciebie?
@katarzynastube33173 жыл бұрын
@@sawawroblewska3742 to co mam psychicznie i fizycznie to moje:)nie dostałam , ale nie usłyszałam nie rób:)dziś to wiem , kiedyś bolało.
@sawawroblewska37423 жыл бұрын
@@katarzynastube3317 ❤🤗😘
@ewelinas.28583 жыл бұрын
To piękne, że Pani gospodaruje czas piękne prelekcje.
@irminaszczepanska42223 жыл бұрын
Pani Kasiu jest pani kochana i mądra
@indykjindyk83923 жыл бұрын
Pani Kasiu, bardzo lubię poznawać wiedzę, którą Pani przekazuje. Niestety tym razem po wysłuchaniu materiału mam taką refleksje: Jeśli czujemy żal do rodziców za cokolwiek, to znaczy, że to nasza wina, bo tego nie przepracowaliśmy na terapii? Żal to nasza wina bo jesteśmy niedojrzali? I czy aby na pewno rodzice robili tyle, ile mogli zrobić? Bo to brzmi jak rewelacyjne usprawiedliwienie wszystkich złych rodziców.
@agnieszkam.5453 жыл бұрын
Same madrosci,sluchalam jednym tchem🤗
@martawantuch46013 жыл бұрын
Tak bardzo chcialabym dzisiaj swoim rodzicom podziekowac za wszystko ,choc nie zawsze bylo kolorowo ale mimo tego tak bardzo za nimi tesknie.....przychodza chwile gdzie serce pęka.
@bozena71162 жыл бұрын
Myślę , że to wiedzą.
@zbigniewsotysiak4612 жыл бұрын
Proszę napisać odwrotna sytuacjie czy rodzice mają pomagać dorosłym dzieciom. Gdy ciagle są roszczeniowi .
@joanna95502 жыл бұрын
Dziękuję kochanym rodzicom …dali mi życie i pokazali drogi mojego życia wykształcenie…hakaś tajemnica była jednak ,ciężar już spadł ..rodzice odeszli a ja dałam im odejść i tylko pozytywne myślenie o nich daje radość 🤗
@aniasawickasarna42 ай бұрын
Pani Joasi jestem matką dorosłej córki ,mężatka ma 2 dzieci 8 i 5 latek ja jako matka byłam kochającą ,wspierającą ,oddaną radosną,miłą ,grzeczną nigdy nie wtrącającą się zawsze chwaliłam cieszyłam się nimi i co się doczekałam że esmes my rodzice dostaliśmy żegnamy się z Państwem i zrywamy wszelki kontakty ,spotkania rozmowy .Córka skończyła studia i rozpoczęła 1 pracę podziękowała mi wręczając bukiet kwiatów i karteczką Mamusiu to co w życiu osiągnęłam zawdzięczam tobie,zawsze ją chwaliłam nigdy nie krytykowałam i wieku 64 lat dostałam nagrodę ból wielki ,płacz, wymioty,brak chęci do życia zabrała mi radość ,miłość do wnuków bo nie dopuszcza mnie Babcia ciepła kochająca. Po latach okazało się że jest toksyczna do mnie do teściowej masakra.pogodziłam się ,ale bardzo cierpię,Ania.
@mat99343 жыл бұрын
Fajny kanał. Co do samego filmu, to oczywiście należy szanować rodziców i opiekować się nimi na starość (zależy oczywiście od ich stanu zdrowia).i..... to wszystko. Jeśli stajemy się dorośli, a zwłaszcza jeśli wstępujemy w związek małżeński, tracą oni władze nad nami; niestety wielu rodziców nie może się z tym pogodzić, co stwarza morze problemów (symbolem tego są np. dowcipy o teściowej). Mądry rodzic powinien być źródłem dobrej rady, doświadczenia, akceptacji i mądrości życiowej dla młodszych pokoleń, oczywiście w przekazywanych w taktowny sposób; problem zaczyna się, kiedy sam nie posiada części lub wszystkich tych cech. Musi także zrozumieć, że córka/syn wstępując w związek małżeński w naturalny sposób opuszcza dom rodzinny w staje się z drugą połówką "jednym ciałem", jak mówi księga Genesis. Ingerencja w taki związek najczęściej przynosi takiemu związkowi szkodę. Na koniec, obowiązek szacunku dzieci w stosunku do rodziców nie zwalnia w żaden sposób rodziców z szacunku w stosunku do ich dzieci.
@jagodatfarog83342 жыл бұрын
Mam toksyczną, przemocową, narcystyczną matkę która traktuje mnie jak przedmiot i nie wiem jak uwolnić się od lęku związanego z opieką na starość. Mimo, że aktualnie prawie nie mamy kontaktu.
@sylwiaangela3 жыл бұрын
Dziękuję Pani Kasiu 💖💖💖
@toja67363 жыл бұрын
Nie każdy mentor jest dobrym mentorem , nie każda matka jest perfekcyjna , nie każda córka jest idealna . Nie każda historia jest taka sama . Ale wiem jedno. Coraz więcej egoizmu , coraz więcej znieczulicy i coraz więcej porzuconych starszych ludzi .Jak śmieci.
@melodianaszychserc3 жыл бұрын
Zgadzam się z tobą
@anneyfrancis70111 ай бұрын
Może Ci ludzie maltretowali swoje dzieci i te dzieci po prostu nie sa w stanie psychicznie zaopiekować się tym starym rodzicem.
@iwonasobie65478 ай бұрын
Gdyby byli dobrzy dla swoich dzieci to żadne by ich nie porzuciło .
@Eryka_Vintage Жыл бұрын
Z jednym się zgadzam, że niezadowolenie rodziców, to jest ich problem. Jeśli chodzi o całą resztę, to robiłam wiele, żeby mnie szanowano, żeby rodzice byli dumni, a później żeby przynajmniej dali i spokój i bardziej nie dręczyli. Nie bardzo wiem za co im dziękować. Mogę przebaczyć, ale dziękować... chyba jedynie na odchodne, że nie doprowadzili mnie do samobójstwa, narkomanii, albo czegoś w tym rodzaju, mimo że wcale nie było daleko. Odpuszczam im i przebaczam, bo zgadzam się, że inaczej nie umieli, lub nie chcieli, ale dziękować za wyzwiska, po których przez wiele lat wierzyłam, że jestem gorsza... No chyba ta metoda nie jest dla mnie. Ale film ciekawy i daje nowe spojrzenie na temat.
@katarzynakasia73032 жыл бұрын
Teraz widzę, że owszem wyrażałam często swoje zdanie, ale ostatecznie przyjmowałam to, czego mama oczekiwała. Kończyło się to moją tłumioną w sobie złością. Do dziś pracuję nad tym, że mogę stać przy swoim i to wziąć 💗 Pani Kasiu, piękna filiżanka 💗
@nataliam.97213 жыл бұрын
Dziękuję że dzieli się Pani z nami swoją wiedzą ♥️
@katik53923 жыл бұрын
PANI KASIU DZIĘKUJĘ ZA PIĘKNY WYCZERPUJĄCY WYWIAD!!! ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO!!! 😘🙋♀️🍀
@jolamichalska49783 жыл бұрын
Pani Katarzyno,ja uważam że dziecko nie musi mi okazywać wdzięczności, w zdrowych rodzinach rodzice kochają dzieci bezwarunkowo,pomagają,wspierają i są z nich dumni bo największym szczęściem w małżeństwie są dzieci.Ale w ich życiu dorosłym pojawia sie partner który wyszedł z innego domu,z innymi zasadami i zaczynają się schody.Bo są coraz większe żądania,potrzeby a właściwie fajnie mieć na usługach jego matkę,bo przecież to wszystko się należy,do grobowej deski dojść chodzi i daje radę trzeba wykorzystać,oczywiście nic nie dając w zamian.Urodzinki,mikołajki i inne tylko w jedną stronę,o rodzicach już się nie pamięta bo im nic nie potrzeba a właściwie pamięć jest w złym tonie,można zdenerwować synowa czy zięcia . Więc czasem myślę że nadopiekuńczość jest gorsza idą faszyzmu,dzieci nigdy nie doceniają rodziców którzy by im poświęcili swoje zycie
@realista70132 жыл бұрын
Moja matka urodziła mnie jak miala 16 lat i całe zycie ,wykrzykiwała ze przeze mnie ma zmarnowane życie , bo była za młoda na dzieci !!! Tak jakby to by byla moja wina , to bardzo bolalo. Nie szanowała nikogo, ( wyszła za nigo za mąz) ,pomiatała ojcem ,zdradzała go . A trójka dzieci to wszystko bardzo przeżywała. Byliśmy zastraszeni, wyzywanie przez matkę NAJDUCHAMI . Ojciec nas kochał ,ale w miarę upływu lat załamywał się coraz bardziej i popadł w alkoholizm . Mam teraz 68 lat i coraz bardziej widzę podłość mojej matki. Pieknie Pani mówi o problemach rodzinnych , ale to sa problemy Z WYŻSZEJ PÓŁKI . Na szczęscie jestem osobą bez nałogów i bard,o kocham swoje dzieci ,które są wspaniałymi ludzmi. Dziekuję Pani Kasiu za optymizm, ktorym Pani potrafi zarażać, a życie staję się lepsze .Serdecznie pozdrawiam.
@brain45pren53 жыл бұрын
Pani Kasiu pani jest niesamowita!!!!! 💕💕💕💕
@magdalenapigeon49963 жыл бұрын
Pani Kasiu ...to wszystko prawda,ja tak chciałam i zrobiłam taki rozrachunek ale po ich śmierci został mój kochany przez nich i wyróżniany brat ....i co? zło zpuściło korzenie w bok i uderzyło we mnie ze zdwojoną siłą!!!!!Mówi Pani z pozycji jedynaka....Pozdro ....i tak jestem Pani zdania we wszystkim prócz tego że każdy ma Prawo do dobrego życia nawet za cenę robienia sobie ofiar ze słabszych ludzi...dobrych ludzi,religijnych ludzi (tych którzy liczą się również z bliźnim mam na mysli)...
@barbarah-h37833 жыл бұрын
Najtrudniej jest sobie darować krzywdy .ktore zaciazyly na calym życiu.a teraz rodzic jest "moim dzieckiem"zdanym na moja opieke niesprawnym i zdziecinnialym...wybaczanie nie jest latwe
@mariaguszkowska7603 жыл бұрын
Duży mądrych słów do przemyślenia. A żabka na stole wymiata🙂
@malamutmadre49303 жыл бұрын
Prawnie jesteśmy winni rodzicom opiekę na starość , alimentację bez względu na to jakimi byli rodzicami. Alimentacja działa w obie strony. Chyba ,że nas porzucili i byliśmy w Domu Dziecka wtedy nie przysługuje alimentacja
@Kachef92 жыл бұрын
Witam. Ja mam takich „złych” teściów, konkurujących z własnymi dziećmi. Ja się temu nie poddałam i ucięłam kontakt, ale i moje małżeństwo się rozpadło. Mąż nie był w stanie odciąć się od „toksycznej” mamy.
@onaonaona85733 жыл бұрын
Dziękuję, że Pani tu jest!!!
@bohotumbleweed83193 жыл бұрын
Dziekuje ze codziennie patrzylam jak dbaja o wszystko oprocz mnie. Moja matka nie usmiechnela sie do mnie ani razu ,cale moje zycie. Dziekuje bo zostalam tez ukarana za konsekwencje ich postepowania. "Marny to ptak ktory wlasne gniazdo kala." - dziekuje za ten balast.dziekuje ze odmowili mi czegos co kazdy wokol mnie mial,I zakazali mi otym mowic. Jeszcze raz dziekuje mamo I tato.
@zielkazielka2643 жыл бұрын
Oszalałaś?❤️
@bohotumbleweed83193 жыл бұрын
@@zielkazielka264 dzien dobry
@zielkazielka2643 жыл бұрын
@@bohotumbleweed8319 🥰,po prostu ja jeztem wykończona wspomnieniami❣️🖐️🌷🐕
@bohotumbleweed83193 жыл бұрын
@@zielkazielka264 no. I szukam jakiegos remedium,I znowu nie znalazlam. Najlepiej dziala kiedy pamietam zeby zalozyc sobie codziennie wielki zloty medal za przetrwanie🤭🦥💐🍀
@ewaruggieri40873 жыл бұрын
Bez posluszenstwa rodzicom nie przezyjemy dziecinstwa, np. Nie idz tam bo cie samochod przejedzie, nie cpaj synku bo umrzesz...Juz widze tych zachwyconych nastolatkow ktorzy uslyszeli ze nie musza byc posluszni.
@towiem3 жыл бұрын
Pani mówi o posłuszeństwie dorosłych dzieci , i nie chodzi o 18 -latkow.
@mariaszyndler13043 жыл бұрын
To jest raczej kwestia wychowania, pokazania dobra i zła i ich konsekwencji
@Alex-rf4hm3 жыл бұрын
Rodzice to tez tylko ludzie mogli i mieli prawo popełniać błędy. Kazdy z nas nie jest święty i robi różne glupie rzeczy.Nie demonizujmy rodziców bo kiedy ich zabraknie bedzie bardzo smutno.
@iwonasobie65478 ай бұрын
Ale mogli też przeprosić swoje dzieci za to co robili z braku wiedzy lecz to im nie przejdzie przez gardło
@onthemill3 жыл бұрын
Piekne i madre slowa. Pozdrawiam 🙂
@juliauchan32193 жыл бұрын
Kochana Pani Kasiu, błagam o filmik jak reagować na przemoc wobec dzieci jaką można zaobserwować w przestrzeni publicznej: metro, ulica, sklep....
@annateresa98143 жыл бұрын
Osobiscie najczesciej widze bachory domagajace sie wrzaskiem roznych rzeczy, ktorych nie rodzice nie chca kupic, bo ich nie stac, lub sa niezdrowe.. Widze wredne, niedobre dzieci terror dla rodzicow.
@dominika_sq75412 жыл бұрын
zadzwonić po policję chyba. Kiedyś nie wytrzymałam i weszłam pomiędzy rodzinkę, gdzie ojciec "dawał klapsy" płaczącemu maluchowi, żona i drugie dziecko stali jak słupy soli, pewnie w strachu. To był jeden z momentów, w życiu, kiedy się naprawdę bałam - wściekłość, amok przemocowego mężczyzny skierowała się na mnie. Nie polecam. A tak, jakieś konkretne zgłoszenie, może niebieska linia, jakieś notowanie, że jest problem.
@dominika_sq75412 жыл бұрын
@@annateresa9814 osobiście to powinna chyba Pani wiedzieć, że to dzieciaki bez wyraźnie postawionych granic, nie ułożone, rozchwiane - czyli to nie ich wina. "Wredne, niedobre" dzieci ..tak, najlepiej winić dzieci, to bardzo dorosłe.
@annateresa98142 жыл бұрын
@@dominika_sq7541 A niby czyja ! Nie kazde dziecko mozna wychowac sama dobrocia, bywaja takie od malego uparte, zlosliwe, dreczace mniejsze dzieci lub zwierzeta. Niektorym przydaloby sie lanie, to by zapamietaly lepiej. A ciagle poblazajac rodzice wychowuja sobie male potwory. A Pani niech sie nie wtraca do cudzych rodzin, to jeszcze gorszy skutek moze przyniesc. Moja Matka 30 lat uczyla dzieci, cudze dzieci a to juz jest najwyzsza kara boska, a ktos to musi robic. Mnie samej, gdy wiercilam sie w klasie Ojciec przykrecil ucho, a inna nauczycielka dala mi linijka 5 razy w dlon. Zapamietalam doskonale !
@dominika_sq75412 жыл бұрын
@@annateresa9814 Brawo, orędowniczka kar cielesnych : ) Nie mam więcej pytan
@Emma-li8cy3 жыл бұрын
Pozdrawiam i dziekuje za film😊
@jolantarokosz83733 жыл бұрын
Absolutnie protestuję z tą wdzięcznością za życie. To chore. Dziecko o życie nie prosiło To my urodziliśmy je dla naszych egoistycznych celów, dla siebie, żeby zdobyć faceta, bo tak mówi jakaś religia, normy społeczne itd. Dziecko nie jest nic winne rodzicom. Pomijając, że 99 % nigdy nie powinna mieć dzieci, patrz traumy, które im dorośli zafundowali. Veto, veto.
@annaorzechowska32483 жыл бұрын
Ja też. Niechciany dar. Nie będę wdzięczna
@dtpitypografia4 күн бұрын
W pełni się zgadzam.
@muszkamuszysta88873 жыл бұрын
Niech Pani nagra filmik jak rodzice i teściowie potrafią niszczyć małżeństwo swoich dzieci przez egoizm i nastawienie na "ja". O tym roblemie mało się mówi.
@Alessa128723 жыл бұрын
I jak tego unikać...
@grazynaskowronska48313 жыл бұрын
Problem tak naprawdę jest w nas samych i tylko to możemy zmienić, tylko na to mamy wpływ. Warto to zrobić choćby po to aby naszym dzieciom nie zafundować podobnych przeżyć. Pozdrawiam i dziękuję 😁
@n0rmalna3 жыл бұрын
Ja zmienilam kraj majac 3tys km do tesciow I 4 do rodzicow I to byla najlepsza decyzja , zaluje ze sluchalam ich dot. Studiow Mialam plan wyjechac z tego grajdolu w 2004r a udalo sie 10 lat po
@monikasea3 жыл бұрын
Oj mysmy przerobili.Tesciowa odeszla od tescia i z nami mieszka teraz tesciu.
@Magdalena-rq8lk3 жыл бұрын
@@Alessa12872 mieszkać wystarczająco daleko👌😆
@mariaszyndler13043 жыл бұрын
Warto dodać, że opieka nad rodzicem jest często rezygnacją ze swojego życia, przez kilka lat nie realizujemy swoich planów, zaniedbujemy inne relacje, być może źle wychodzimy na tym finansowo, nawet niektórzy rezygnują z pracy na ten czas, a potem rodzic umiera, my zostajemy z kilkuletnią luką w rozwoju lub cv, z problemami w innych relacjach, z obolałym kręgosłupem… lepiej dbać o sobie i za opiekę płacić profesjonalistom
@barbaraurbanowicz96273 жыл бұрын
Nie wyobrażam sobie podziękować moim rodzicom za to co porobili, może kiedyś dojrzeje do tego,na razie nie chcę mieć z nimi żadnej relacji,a nawet się ich boję
@hania76123 жыл бұрын
Hej, dzięki za ten komentarz, liczyłam na taki głos w komentarzach :) Dla mnie też jest dziwne na ten moment to, o czym mówi pani Kasia (podziękować za wszystko). Jestem rodzicem zastępczym młodszego brata (rodzice przez to traktują mnie jak wroga i konkurencję) i na ten moment konfrontacja z rodzicami.. nie mam na to siły. Po drugie oni zupełnie pomijają moje uczucia, mówiąc wprost, że ktoś mnie nastawił w taki, a nie inny sposób. Czyli wszystko co powiem nie po ich myśli (nawet nie musi być to uwaga w ich stronę, to może być cokolwiek) oznacza, że jestem pod czyimś wpływem, czyli nie posiadam wg nich własnej osobowości... Ciężko mi kierować do nich jakiekolwiek słowa. Nie mam do nich zaufania. Ale na pewno zgodzę się z tym, co mówi pani Kasia - dostałam też od nich wiele dobra. Kiedyś ciężko mi było to przyznać, dzisiaj przyznaje, więc zrobiłam postęp. Może kolejny krok, za jakiś czas, to będzie to, co teraz jest dla mnie dziwne i niezrozumiałe - podziękować za wszystko. Mam wrażenie, jakby to miało unieważnić to, jak ogromny ból znosiłam przez lata. Wiele lat cierpiałam na depresję i chciałam popełnić samobójstwo, bo nie mogłam znieść cierpienia, jakie się działo w moim domu. czy mam za to dziękować? W pewnym sensie - zgodzę się z tym, że to też mnie ukształtowało i dzisiaj jestem kim jestem też przez doświadczenie depresji, samotności. Ale ja wolałabym nie przechodzić przez to. Czy to podziękowanie, to ma być po prostu zabieg psychologiczny? Sztuczka? Nie należy zgłębiać sensu tego zabiegu, bo chodzi o sam efekt? Wiem, że tak też się robi.. bo ważniejsze jest dziś, a nie wczoraj - ważniejsze jest moje dzisiaj lepsze samopoczucie, niż pamiętanie o depresji i cierpieniu w przeszłości. To tak? Inna sprawa - podziękować za życie... tylko że ja uważam, że w gruncie rzeczy, mnie nie powinno być. Moja mama była zmuszana do seksu, a potem miała bardzo ciężko z nami (dziećmi). Nie obraziłabym się, gdyby mnie nie było. A tak, mam na sobie ciężar tego, że innym było ciężko (za ciężko) zająć się mną oraz poczęłam się przez przemoc. Trochę to sztuczne, dziękować za to, to jakby pominąć kilka istotnych szczegółów w tej historii. Mam świadomość tego, że mama nie musiałaby tyle cierpieć, gdyby nie była w toksycznym związku i nie rodziła w nim dzieci. To jeszcze dodatkowa sprawa - poczucie, że ktoś się dla mnie "poświęcał". No ja się nie prosiłam, i dziwnie mi dziękować. Ale pewnie kiedyś, przez zapomnienie tego, jakie to było ciężkie, powiem "dziękuję" - bo minie tyle czasu, będę już dalej i bardziej w swoim oddzielnym życiu, niezależnym, nie będę już pamiętała tamtych emocji, one będą daleko, pewnie wtedy łatwiej się mówi dziękuję i nawet lepiej nam to robi. Ale to dla mnie nie jest wiarygodne. Możnaby powiedzieć dziecku w patologicznej rodzinie, że kiedyś podziękujesz za to wszystko rodzicom, bo ten ból też w "jakiś" sposób ciebie kształtuje.
@grazynap74883 жыл бұрын
@@hania7612 Masz rację z tym hamulcem przepraszania za zniszczoną psychikę. Za brak ciepła rodzinnego. Za to, że przejęłaś rolę rodziny zastępczej, dla brat. Matka nie może pogodzić się z tym, że jej tak oficjalnie dano do zrozumienia, że jest nieudolna w wychowywaniu. Musisz być silna i nie słuchać tego co mówią, bo to pogłębia stres. Bądź sobą i patrz na ludzi mądrych i szczerych. Warto z takich brać przykład nawet tylko przyglądając się. Dużo ludzi ma trudne dzieciństwo. Każdy inne, ale te złe strony pamięta się najdłużej. Od takich toksycznych ludzi trzeba się usuwać. Chyba, że sami w końcu zrozumieją swój błąd.
@iwonatreder77312 жыл бұрын
@@hania7612 doskonale cię rozumiem. Myślę jednak, że twoje poczucie winy za to, że mama żyła w małżeństwie przesiąkniętym przemocą ( w tym seksualną) jest mocno przesadzone. To było jej małżeństwo i jej decyzja czy chce znosić gwałty seksualne męża. Ty nie masz z tym nic wspólnego. Z biegiem czasu zrozumiesz lepiej katolicką mentalność Polek i to skąd się wzięło pojęcie "Matka-Polka-Męczennica". Wbrew pozorom kobiety trwają w takich przemocowych małżeństwach ze względu na brak realnej pomocy ze strony polityki i służb socjalnych. Wybierają tzw. mniejsze zło, bo chcą za wszelką cenę chronić dzieci przed domem dziecka, lub jeszcze gorszą poniewierką, zgotowaną przez urzędników lub prawników. Jak uda ci się zwiększyć dystans emocjonalny do tego co działo się w małżeństwie rodziców to znajdziesz wiele powodów, by powiedzieć dziękuję za wszystko. Nawet za zło - bo w ten sposób już na starcie zdobyłaś wiedzę na temat tego co w przyszłości warto robić lepiej, inaczej. Mądry człowiek zawsze uczy się na błędach innych.
@annajarosz81922 жыл бұрын
@@hania7612 Haniu, wspaniały, głęboki i mądry komentarz. Mam podobne myśli i odczucia. Pozdrawiam.
@annajarosz81922 жыл бұрын
@@iwonatreder7731 No, na pewno nie zdobyła tej wiedzy na starcie. Jak pisze: wiele lat cierpiała na depresję i chciała popełnić samobójstwo. Na starcie to została trwale okaleczona i do dziś nie wyszła z leczenia ran.
@demeterdigojska9844 Жыл бұрын
Nie ze wszystkim się zgadzam. Ale i tak, uwielbiam panią ,pani Kasiu.
@annawiechowicz41832 жыл бұрын
Jeśli matka stale mnie odrzuca,zamyka przede mną drzwi,rani,reaguje agresywnie na moją obecność,nie jestem w stanie się nią zająć Powierzę tę rolę domowi opieki Jeśli daje komuś serce a on to brutalnie odrzuca..nie umiem kontynuować i zrozumieć Zwłaszcza w relacji z własną matką,
@s.Zoja_Dombrowska3 жыл бұрын
Pani pięknie mówi, tylko co powiedzieć osobie która została wykorzystana przez rodziców? Za co ma im dziękować? Pewnie za życie... I nic poza tym