1:03 Що таке Пʼятидесятництво? 4:11 Чому досвід пʼятидесятниці не всіма підтримується сьогодні? 6:57 Особливості 20 та 21 століть в євангельському русі 10:34 Звʼязок події пʼятидесятниці та гори Сінай 18:11 Дух, храм та місіонерство 19:52 Чому охрещені Духом не всі стають місіонерами? 24:33 Інші мови це дар чи ознака? Глосолалія та Ксенолалія 38:55 Де пʼятидесятницький досвід у всій історії церкви? 51:36 Чи була Реформація повʼязана із початковим поверненням до п’ятдесятниці? 57:26 Рух методизму Джона Веслі та духовні прояви 1:03:35 Інші духовні течії та рухи в Європі 1:06:30 Ревайвалізм в США. Джонатан Едвардс. Квакери 1:11:48 Чарльзь Фінней та Друге Американське Пробудження 1:15:40 Чарльз Пархам та пробудження у штаті Канзас 1:20:50 Вільям Сеймур та духовне хрещення в 1906 р. у США 1:26:10 Норвегія, Швеція, Фінляндія та пʼятидесятницьке пробудження у Східній Європі 1:30:51 Західний та південний шляхи руху пʼятидесятників в Сх. Європу 1:32:45 Густав Шмідт та організація Східноєвропейської місії на Західній Україні 1:35:47 Іван Проханов, Іван Каргель та баптизм України 1:38:47 Роль Івана Воронаєва у духовному становленні пʼятидесятництва України 1:45:26 Чого бракує сучасному світовому пʼятидесятництву? 1:51:05 Рекомендація книг
@mir-hristian2 ай бұрын
Дуже цікаво. Дякую, благословінь вам! Побільше Подкастів на цю тему
@СергійПавлюк-з1р2 ай бұрын
Дякую брати за горошу інформацію! Побільше таких відео! Благословінь вам!
@vadympryimak41572 ай бұрын
Особливий респект за Михайла.
@ВадимСмітюх-ф4с2 ай бұрын
Слава Господу! Дуже добре! Михайло Мокієнко - це один із кращих спеціалістів та богословів у цій тематиці і не тільки.
@vrdtimon2 ай бұрын
гарно говорити вміють всі, а сили нема, одна пустота, одна теорія, дій Божих нема, і питання чи Бог є з цими людьми?
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
@@vrdtimon мені здається інколи краще мовчати, так може хоча б здаватися, що людина мудріша. Вчіться у Соломона (Притч 17:28).
@ВадимСмітюх-ф4с2 ай бұрын
@@vrdtimon я з цим не можу погодитись. Я бачу Божі дії, те, як розширюється Боже Царство. Так, хотілося б більше бачити і чути про це! Ісус говорив Никодиму так, можна прочитати Єв. Ів.3 розділ, щоб бачити Боже Царство, то потрібно народитися згори!
@Oleg_Mykhailovych2 ай бұрын
@@vrdtimonНайбільша Сила Божа саме в Слові, але хто яку силу шукає.
@vrdtimon2 ай бұрын
@@Oleg_Mykhailovych в Слові а не у ваших пустих балачках, а ще в Слові пише що буде супроводжувати тих хто увірує, але вам це не відомо
@SlavMukha2 ай бұрын
Дуже дякую Андрій і Михайло. хотілося в майбутньому ще би почути про хвилі Харизми в Американському контексті.
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
Дякую Славік. Ідея цікава, візьмемо до уваги.
@alenkakrasiva73592 ай бұрын
Михайло Михайлович , найкращий вчитель! ❤
@jasper46512 ай бұрын
Потужно. Дякую брати!
@Qwer-t5y4u2 ай бұрын
Ого,моцно !!!слава Богу!!!
@tanusha07122 ай бұрын
Дуже цікаво 🔥
@maksymzaliznyi2192 ай бұрын
Дякую за ефір
@ТарасБанас2 ай бұрын
Гарна Тема і виклад. Перше, що кидається у вічі- це фон зустрічі: порожні , не зайняті стільці. Сухо, не привабливо , не естетично. А Зміст гарний. Форма має відповідати змісту. Дякую.
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
Певно у кожного із нас своє сприйняття форми. Можливо вам краще слухати подкаст і не дивитися, так буде простіше не відволікатися від суті.
@КатяСопронюк-д4п2 ай бұрын
Хороше інтерв'ю. Але дуже багато таких термінів і поннять, які людині без теолологічної освіти важко зрозуміти.
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
@@КатяСопронюк-д4п розумію. Старалися спрощувати але інколи без цього ніяк. Освіта все ж потребує руху вперед, росту та пізнання чогось нового, невідомого. Для цього подкасти і пишемо. Благословіння Вам!
@Нестор-ы9рАй бұрын
@@КатяСопронюк-д4п зато это мотивация , чтобы узнать новые слова, погуглить значение и ввести в свой словарный запас. Я только За, чтобы речь была грамотной
@КатяСопронюк-д4пАй бұрын
@@Нестор-ы9р я теж за те, щоб мова була грамотною. І те чого я не розумію, то я гуглю.)) Але теологічні поняття і граматичні це зовсім різні речі.
@vasiliygrinchuk69892 ай бұрын
Дякую брати , один відомий єпископ заборонив в церкві духовні дії . Причина; «щоб не розбиратись , які от Бога а які ні» заборонив і все.
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
@@vasiliygrinchuk6989 називається із водою вилити і дитину. Біда та сум від таких рішень 🥲
@nataliarapp85092 ай бұрын
там Єремія пророкує про укладення Нової Угоди (завіту) з домом Ізраїля і Юди, на відміну від їх старої (як Павло називає) Угоди Закону. Моя думка, що тут, в Єр. 31:31-34 взагалі не може йти мова про Завіт Благодаті, під яким розвивається т з клас Ісаака (Церкву Христову) бо: 1. Контекст показує, що тоді Ізраїль буде вже і покараний і зібраний і весь їх народ покличе до Бога. 2. «Більше не будуть навчати один одного: пізнайте Господа, бо ВСІ будуть знати Його…» 3. Їх гріхи будуть прощені (ще немає, бо багато гріха ще там є) 4. Тоді , під цією Новою Угодою, НЕ скажуть: батьки їли кислий виноград, а в дітей оскомина, бо кожен помре за свій гріх (зараз і на протязі всього Євангельського віку, де діє Завіт Благодаті, всі помирають через гріх Адамів, святий ти чи ні). 5. Мечі перекують, не будуть вчитися війні.. Тобто всі ці речі ще трошки в майбутньому, хоча вже зовсім близько. З Ізраїлем Бог заключить, ввійде в угоду, і як із написаного там видно, народи прийдуть до Ізраїля, тобто, ввійдуть під цю Нову Угоду, бо тільки так можна буде отримати Боже благословіння в керівництві, навчанні, воскресіння, життя вічне…
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
Прочитайте уважно Євр 8. Там саме новий завіт із Єремії 31 чітко повʼязаний із смертю та воскресінням Христа.
@nataliarapp85092 ай бұрын
@@HodorchukAndriiтак, я Вас розумію. Але зверніть увагу в цьому ж 8 розділі на те, які результати дасть цей Новий завіт. Чи на протязі двох тисяч років під час дії Завіту Благодаті було правдою наприклад те, що «і кожен не буде навчати свого ближнього: пізнай Господа.. бо всі будуть знати Мене…» ? Туди ж можна віднести й інші результати/ознаки цього Нового завіту як «земля буде наповнена знанням Господа, як море наповнюють води» і «кожен вмиратиме за свій гріх» і «не будуть вчити війні» . Христос має бути Посередник кращого завіту, і Його Невіста вибирається ці дві тисячі років для того щоб бути служителями цього кращого, Нового завіту «і Він зробив нас бути здатними служителями Нового завіту». Тобто Церква вибирається під Завітом Благодаті для того, щоб в майбутньому стати слугами цього Нового завіту. Що згідно з обітницею Авраамові, що «в тобі і в твоєму насінні благословляться всі народи землі». Коли вибирається «насіння» ? - зараз. Для чого вибирається ? - щоб під цим Новим Завітом, як його служителі, благословити всі народи землі.
@СергійДомбровський-ц3в2 ай бұрын
17.30 хв.про який закон який прсиляється в нас йде мова?
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
Як варіант - Закон Христів, де все зводиться до любові Бога та ближнього як виконання всього Закону. "Носіть тягарі один одного, і так виконаєте ЗАКОНА Христового” (Гал 6:2)
@nataliarapp85092 ай бұрын
@@HodorchukAndriiтам Єремія пророкує про укладення Нової Угоди (завіту) з домом Ізраїля і Юди, на відміну від їх старої (як Павло називає) Угоди Закону. Моя думка, що тут, в Єр. 31:31-34 взагалі не може йти мова про Завіт Благодаті, під яким розвивається т з клас Ісаака (Церкву Христову) бо: 1. Контекст показує, що тоді Ізраїль буде вже і покараний і зібраний і весь їх народ покличе до Бога. 2. «Більше не будуть навчати один одного: пізнайте Господа, бо ВСІ будуть знати Його…» 3. Їх гріхи будуть прощені (ще немає, бо багато гріха ще там є) 4. Тоді , під цією Новою Угодою, НЕ скажуть: батьки їли кислий виноград, а в дітей оскомина, бо кожен помре за свій гріх (зараз і на протязі всього Євангельського віку, де діє Завіт Благодаті, всі помирають через гріх Адамів, святий ти чи ні). 5. Мечі перекують, не будуть вчитися війні.. Тобто всі ці речі ще трошки в майбутньому, хоча вже зовсім близько. З Ізраїлем Бог заключить, ввійде в угоду, і як із написаного там видно, народи прийдуть до Ізраїля, тобто, ввійдуть під цю Нову Угоду, бо тільки так можна буде отримати Боже благословіння в керівництві, навчанні, воскресіння, життя вічне…
@nataliarapp85092 ай бұрын
@@HodorchukAndrii там Єремія пророкує про укладення Нової Угоди (завіту) з домом Ізраїля і Юди, на відміну від їх старої (як Павло називає) Угоди Закону. Моя думка, що тут, в Єр. 31:31-34 взагалі не може йти мова про Завіт Благодаті, під яким розвивається т з клас Ісаака (Церкву Христову) бо: 1. Контекст показує, що тоді Ізраїль буде вже і покараний і зібраний і весь їх народ покличе до Бога. 2. «Більше не будуть навчати один одного: пізнайте Господа, бо ВСІ будуть знати Його…» 3. Їх гріхи будуть прощені (ще немає, бо багато гріха ще там є) 4. Тоді , під цією Новою Угодою, НЕ скажуть: батьки їли кислий виноград, а в дітей оскомина, бо кожен помре за свій гріх (зараз і на протязі всього Євангельського віку, де діє Завіт Благодаті, всі помирають через гріх Адамів, святий ти чи ні). 5. Мечі перекують, не будуть вчитися війні.. Тобто всі ці речі ще трошки в майбутньому, хоча вже зовсім близько. З Ізраїлем Бог заключить, ввійде в угоду, і як із написаного там видно, народи прийдуть до Ізраїля, тобто, ввійдуть під цю Нову Угоду, бо тільки так можна буде отримати Боже благословіння в керівництві, навчанні, воскресіння, життя вічне…
@nataliarapp85092 ай бұрын
там Єремія пророкує про укладення Нової Угоди (завіту) з домом Ізраїля і Юди, на відміну від їх старої (як Павло називає) Угоди Закону. Моя думка, що тут, в Єр. 31:31-34 взагалі не може йти мова про Завіт Благодаті, під яким розвивається т з клас Ісаака (Церкву Христову) бо: 1. Контекст показує, що тоді Ізраїль буде вже і покараний і зібраний і весь їх народ покличе до Бога. 2. «Більше не будуть навчати один одного: пізнайте Господа, бо ВСІ будуть знати Його…» 3. Їх гріхи будуть прощені (ще немає, бо багато гріха ще там є) 4. Тоді , під цією Новою Угодою, НЕ скажуть: батьки їли кислий виноград, а в дітей оскомина, бо кожен помре за свій гріх (зараз і на протязі всього Євангельського віку, де діє Завіт Благодаті, всі помирають через гріх Адамів, святий ти чи ні). 5. Мечі перекують, не будуть вчитися війні.. Тобто всі ці речі ще трошки в майбутньому, хоча вже зовсім близько. З Ізраїлем Бог заключить, ввійде в угоду, і як із написаного там видно, народи прийдуть до Ізраїля, тобто, ввійдуть під цю Нову Угоду, бо тільки так можна буде отримати Боже благословіння в керівництві, навчанні, воскресіння, життя вічне…
@СергійДомбровський-ц3в2 ай бұрын
@@nataliarapp8509 вважаю що Ізраїль занадто возвеличують в сучасному християнстві,думаю що вони вже виконали свою роль в історії(через них прийшов Спаситель) завіт в Ст.заповіті Бог заключав не з цілим народом,а з одним з представників цього народу;Авраам ,Ной...в Євр 8 розділ Бог каже про завіт з домом Ізраїля і домом Юди,представником домом Юди є Хрмстос.
@TheVova19732 ай бұрын
Апостоли не були пятидесятниками.
@HodorchukAndrii2 ай бұрын
@@TheVova1973 ми говоримо про досвід пʼятидесятниці який пережили апостоли також. Подія, Процес та Конфесія. Слухайте уважно