Köszönöm szépen ezt az értékes videót! Kiváló a riportalany, és kiváló a riporter is, mert hagyta végigbeszélni a riportalanyt felesleges belekérdezés nélkül. Még egyszer köszönöm. Sok dologra választ kaptam!
7 жыл бұрын
A végszója pedig zseniális! Kötelezővé tenném ezt a riportot!
7 жыл бұрын
"Az angyalok fogják a szélturbinákat forgatni?" Istenem ez a forma az új példaképem! :D
@ytgyuszko6 жыл бұрын
Ha netán Magyarország energiaimportra szorul villamos energia terén, akkor szerinted ma milyen energiaforrásból elégíti ki ezt az igényt? Segítek: szél :))) MIért? Mert ma ez a legolcsóbb! Érdekes! A jó öreg dán. holland és spanyol szélturbinák termelik meg az áramodat. Tehát te is szélenergiát használsz, csak nem tudsz róla, ez Mavir dolga.
@tiborurban76156 жыл бұрын
Kovács Gyula, Ön sajnos nagyon sötét. A Francia atomerőművek termelik meg az áramodat, és Németországnak is, mivel hiába akarnak átállni már több 10 éve a megújuló energiára, ez nem jön össze. Pedig egy picit jobb gazdasági helyzetben vannak mint mi. Az általad említett szélturbinák meg lepkefing a levegőben...
@ferencrarosi81015 жыл бұрын
@@BendeguzKoppany-zt8fh Itt csak SZÉL Bernadett van...XDDDD
@ferdisauditore14695 жыл бұрын
Milyen Ferencnek hívják? nagyon okosan értelmesen beszélt a témáról és szivesen hallgatnék még tőle a témáról
@Jazon7805 жыл бұрын
Szél és napenergiával nem lehetne megoldani Magyarország energiaellátását.
@Jazon7803 жыл бұрын
@Balage78Szfvar Ezeket a számokat honnan vetted??
7 жыл бұрын
KISZOLGÁLTATOTT! Ez az egy szó minden alapja. Végre egy korrekt szakértő. A sok buta proli meg oroszozik, de nem látja, hogy Paks2-nélkül mégjobban az oroszokra lennénk utalva...
@jicin957 жыл бұрын
De ki az, aki nyilatkozik...?
@jozseftoth60446 жыл бұрын
Jó videó, köszönet érte! Amit én még megkérdeztem volna, a vver reaktorokkal kapcsolatban. Túlszaladás esetén ahogy ahogy az úr is említette a víz elpárolog és leáll a reaktor, nem lesz nukleáris robbanás. De ahogy itt is elhangzott Csernobilban sem nukleáris robbanás történt, és mit köztudott mégis igen nagy károkat okozott az esemény. Én nem értek hozzá de úgy tudom a reaktorok primér rendszere zárt rendszer. Ha az a nem kevés vízmennyiség átalakul gőzzé nem veti szét a primér kört? Vagy valahová el lehet vezetni azt a nyomást? Illetve mennyire veszélyes az a gőz ami ilyenkor kijuthat? Továbbiakban azt is megkérdeztem volna hogy ezeknek az új reaktoroknak mennyire és milyen gyorsasággal szabályozható a teljesítménye? Gondolok itt az egyre elterjedő napelem energiára. Például ha eljutunk odáig hogy napelemekkel termeljük meg az ország nappali áramszükségletének 35%-át. A napelemek esti kiesését lehet-e kompenzálni az új reaktorokkal. Azt is jó lett volna megkérdezni, hogy nem-e érte volna meg nem 2 hanem 3 esetleg 4 új reaktort megépíteni. Tekintettel az említett energia behozatalunkra, és hogy sajnos az energia igény folyamatosan növekvő tendenciát mutat (és a lassacskán térhódító elektromos autókról nem is beszéltünk). Jó lett volna hallani az atomenergia jövöjéröl is. Mit jelent az hogy 3.generációs reaktor és fűtőelem? ilyesmi. Amit az úr nem említett az interjúban és az Oroszok mellett szól. Az az hogy Oroszok a kimerült fűtőelemeket átveszik tőlünk. Itt nálunk csak ideiglenesen vannak tárolva. Valamint az utóbbi jó pár évben, érdemben egyedül az Oroszok építettek erőműveket. Nekik van rutinjuk és tapasztalatuk.
@ytgyuszko6 жыл бұрын
- a primerköri hűtőközeg(nagynyomású könnyűvíz) a vver esetében nem rádioaktív, mivel a moderátorral(nehézvíz) nem érintkezik közvetlenül. Ha a szabályzórudakkal nem sikerül keretek között tartani a láncreakciót és pongyolán megfogalmazva "túlszaladás van", akkor a túlnyomás miatt felrobban a primer kör, ami keveredik a moderátorral => az immár rádióaktív nagynyomású víz-gőz keverék átalakul rádioaktív gőzzé => felrobban a reaktortartály => legrosszabb esetben felrobban a konténment is (ami arra hivatott, hogy katasztrófa esetén is izolálja a sugárzást a külvilágtól). - a 3. generációs reaktor az nem az atomenergia jövője, hanem a múltja(max. a jelene) :D - az oroszok csak a reprocesszálás időtartamára veszik át tőlünk a kiégett fűtőelemeket, majd az újrahasznosított fűtőelemmel együtt a radioaktív hulladékot is visszaküldik Magyarosrszágra. Ugyan ezt csinálják a franciák anémetekkel: a franciáknál van reprocesszáló üzem, a németeknél nincs=> franciák megoldják a németek reprocesszálási problémáját, de a radioaktív hulladékot nem vesztik át, hanem visszaküldik a az újrahasznosított fűtőelemmel együtt.
@jakabzsolt5 жыл бұрын
Kár, hogy nem tudtál feltenni több kérdést, kicsit jobban felkészülhettél volna, mert egy kiváló riportalanyt találtál, élmény volt hallgatni.
@karvakferenc10097 жыл бұрын
Thórium reaktort készitsetek. Tizedannyiba kerül, nem tud megszaladni, 3 x több üzemanyag van hozzá.
@jozseftoth60446 жыл бұрын
Ilyen Tórium reaktorból van ár van már működő, polgári energia termelésre használatban lévő?