Sima fenyődeszka + Dörken (semmi egyéb) 10+ éves és még mindig tart. Pár tipp : -Hódos boltban méterre is lehet Dörkent kapni. -Tüzőgéppel nagyon gyorsan lehet a lemezt rögzíteni.
@MyGottschalk8 ай бұрын
Köszönöm a tanácsokat. A videóban elhangzottak mintájára elkészítettem a saját magaságyásaim. Egy 2 méter * 1 méteres ágyás 15*5 fenyő pallóból, dörkelemezzel, lazúrral, vakond hálóval az alján és a szerelési anyagokkal kb. 50 ezer forintból jött ki. Én annyit csaltam, hogy a faanyag belső oldalát két réteg lenolajjal kentem le, hogy egy kicsit spóroljak a lazurral. Az ágyás 65 cm magas lett, mert én 4 sor pallóból csináltam. A felét feltöltöttem fahulladékkal, meg mindenféle zöld hulladékkal, utánna normál kerti földdel, majd komposzttal, tőzeggel kevert virágfölddel. Bízom benne, hogy jól csináltam és, hogy szép termés lesz benne. Megemlíteném, hogy nem csak hasznos és kényelmes megoldás a magas ágyás, még dísze is a kertnek. Szerintem végeredményben fele annyi volt a bekerülési költsége, mint egy készen vásárolt magaságyásnak.
@gyorgypek53603 ай бұрын
@@MyGottschalk 60ért lehet kapni 200x100x80 as méretet. Festve szigetelve. De gratulálok, ügyes vagy👍
@FelhasználóJáték3 ай бұрын
Igazad van, de ezt együtt csináltuk a családdal. Jó kis kikapcsolódás volt. Továbbá amiket láttam, azok nem 5 cm vastag faanyagból készültek.
@TothJanos-sf9yn Жыл бұрын
A föld mennyisége, magassága, illetve perlittel a keverési arány érdekelne!
@SirSharki Жыл бұрын
Lehet tetejéig tölteni, mert nagyon sokat fog összeesni, 10 hasonlót telepítettem
@viragkerek2689 Жыл бұрын
Szia Márk!!! Imádom a videóidat. Főleg a magaségyásokról szólókat. Találtam viszont most a (számomra ) új, ágyás vagy növény termesztési technikát, a szalmabálás termesztést. Számomra nem igazán világos hogyan is működik. A youtube- on se találtam róla magyar nyelvű videót. Úgyhogy ha van időd kedved és lehetőséged szívesen megnéznék és le utánoznék egy ilyen tartalmú videót. Üdv Virág
@szilvianagy3882 Жыл бұрын
Kedves Márk! Nagyon tetszett a videó és külön örülök, hogy hamarosan elindul a Green Team müsoruk Miklóssal! :)) Sok sikert kívánok mindkettőjüknek! :)))
@krisztinaimre5328 Жыл бұрын
Szuper :) még a mai napig is visszavézek egy-egy adást belőle! Várom !!
@rebekavizsuj7509 Жыл бұрын
De jó hallani, hogy újra lesz Green Team! Ráadásul te és Miki, a kedvenc magyar “tubekertészeim” 🍀🪱🐝🐞 nagyon jó párost fogtok alkotni!
@ispapp Жыл бұрын
Hasznos videó. Kiegészíteném 1 dologgal: Az aljára érdemes valamilyen erős hálós anyagot tenni, mert a megnövekedett talajélet miatt, lehet vakondotok is lesz benne, mint tavaly nekem. Én valami jó cinkezett fémhálóra gondoltam, de lehet hogy a vakoláskor használt üvegszálas háló is megteszi (talán időtállóbb)
@Czaboo Жыл бұрын
Lehet kapni direktben vakondhálót is. :)
@reka242110 ай бұрын
Koszonom! Pont ilyen videot kerestem!
@Razofen Жыл бұрын
Én az Azurbagoly-ból szoktam venni a tungolajat, ott 10 ezer per liter, a 4 literes kiszerelés pedig szűk 32 ezer.
@gyorgypek53603 ай бұрын
Szia. Ha gondolod, tudnék tanácsot adni magaságyás készítésre. Párat már csináltam😊
@KertTV3 ай бұрын
Èn is. 😜
@borosbarnabas1374 Жыл бұрын
Szia Márk! Köszönöm az előző válaszod. Lenne még egy kérdésem. Esetleg rakhatok a komposztáláshoz tuja ágakat, leveleket is. Sajnos nagyon sok tujám elszáradt. Nálunk is felütötte a fejét az elszáradással járó betegség és most kénytelen vagyok kivágni őket. De nem vagyok biztos hogy komposzrálásra alkalmasak e az elszáradt tuják
@Miyokokoala Жыл бұрын
Ez a terület Szomorú Miklós újonnan vásárolt - őskert mögötti - területe, ha jól látom, ahol a nagy sziklakert is épül/épült. Már az elején rájöttem, mikor még Miklóst nem mutatta a kamera.
@gaborm18329 ай бұрын
Azta! 😲
@gyorgyrozsar635410 ай бұрын
Van ellentmondás. Ha belulre teszek olyan műanyaot, vagy linoreumot akkor mi értelme van az oldalelemek közti hézaknak??
@MrGabtsee6 ай бұрын
Elmondja: Mert az összeérő faelemeken gyorsabban elindul a korhadás.
@zsizsu8917 Жыл бұрын
Mélymulcsos kertművelés is lesz esetleg?
@martaperenyinecsapo1983 Жыл бұрын
Kedves Márk!Elárulom neked,hogy ez nemcsak japánban működik,hanem régi módszer itthon,magyaroknál is.Csak falura kell lemenni,és megmutatják neked.Ha kerítést csináltak,az oszlop földbe kerülő részét gázpalackal megégették,így tartósították.Bocsi,nem kioktatás akart lenni az írásom,de már😅 szerettem volna írni neked. Köszönöm szépen a munkádat,további sok örömet kívánok Szeretettel. 😂❤
@KertTV Жыл бұрын
Persze, tudom, magam is tartósítottam már így akác oszlopot, de attól még ezt a fajta módszert elsősorban a japánok alkalmazták, igy innen kapja a nevét, hogy Shoshugibon technika.
@laszlonepolcsik70407 ай бұрын
Üdvözlöm! Szeretném megkérdezni, hogy a fenyőfa alatti hulladékot, toboz, tűlevél, rakható-e a magasányásba? Köszönöm szépen
@KertTV7 ай бұрын
Csak vegyesen, más típusú fával közösen, mert a tűlevél nagyon savanyítja a talajt. Szóval maximum 1/3-ad arányban.
@laszlonepolcsik70407 ай бұрын
@@KertTV Nagyon köszönöm.
@tibororosz855 Жыл бұрын
Annyi kérdésem lenne, hogy gyalult palló kell-e, vagy sima fűrészelt?
@Razofen Жыл бұрын
Mindkettő teljesen jó. Az én tapasztalatom az, hogy a gyalult gyorsabban, szebben, egyenletesebben "pörkölődik". De ha ráér az ember szórakozni vele, akkor a nem gyalult is teljesen megfelel.
@irenmacsai1101 Жыл бұрын
Érdekel hogy a földet hány év múlva kell cserélni? Köszi
@kisskrisztiii Жыл бұрын
Sosem kell cserélni a földet. Mulcsozni kell, az is táplálja, és évente felfrissíteni a kertben amúgy is termelődő komposzttal, esetleg egy-egy zsák komposztált marhatrágyával, és ennyi. Kb 10 éve vannak magaságyásaim, nagyon jó dolgok, főleg ott, ahol növénytermesztésre alkalmatlan, vastagon építési törmelékes a talaj.
@KertTV Жыл бұрын
Magam sem írhattam volna szebben! 👍
@irenmacsai1101 Жыл бұрын
@@kisskrisztiii köszönöm szépen. Van két "magas ágyasom" már lassan öt éve, azért kérdezem.
@gyorgypek53603 ай бұрын
@@irenmacsai1101 talajfertőtlenítés
@Razofen Жыл бұрын
Dörken lemezt az obi-ból lehet venni 10 méteresre előre darabolva. De én óvatosságra intenék ezzel kapcsolatban, ugyanis nem UV álló. Én a tófóliára esküszöm (amit szintén lehet bárhonnan 1 méter széles csíkokban venni), azzal dolgozni is sokkal könnyebb, és általában 15 év gari van rá UV állóságban.
@gyorgypek53603 ай бұрын
@@Razofen így igaz, sőt az ágyást sokkal jobban tudod szigetelni. A lemez rideg, nem hajlékony. Lehet látványos, addig amíg fel nem töltöd.
@borosbarnabas1374 Жыл бұрын
Kedves Márk! Nekem nagyon sok hulladék diófa ágam van. Fehasználhatom az ágyás feltöltésénél azt is?
@KertTV Жыл бұрын
Szia! Tehetsz bele abból is, de arra ügyelj, hogy ne legyen túl homogén. Legyen benne sok más fajta és állapotú fa és zöld hulladék is.
@borosbarnabas1374 Жыл бұрын
Szia! Esetleg rakhatok a komposztáláshoz tuja ágakat, leveleket is. Sajnos nagyon sok tujám elszáradt. Nálunk is felütötte a fejét az elszáradással járó betegség és most kénytelen vagyok kivágni őket. De nem vagyok biztos hogy komposzrálásra alkalmasak e az elszáradt tuják.
@szilviakeszi6211 Жыл бұрын
Greenteam ❤
@zoltank.76238 ай бұрын
Jó napot! Az lenne a kérdésem, hogy a diófa ágait mennyire használhatom az ágyás aljába? 1 éve levágott ágakról, gallyakról van szó. Hasonló anyagokat tartalmaz, mint a levele?
@KertTV8 ай бұрын
Nyugodtan lehet használni a diót is.
@krisztiandora978 ай бұрын
-Kinek milyen tapasztalata van arról, hogy milyen nagasságban célszerű csinálni Nem beszél arról, hogy milyen magasságú magaságyást célszerű csinálni. Ha jól számoltam, 3 sor x 12cm (anyag szélesség) x 2cm rések (alul, +deszkák között) = kb.42 cm ?
@KertTV8 ай бұрын
Szia! Márk vagyok, és én is olvasom a kommenteket. 😜 Ezek 15-os pallók, tehát nagyjából 50 centis az ágyás magassága. Nekem ez vált be. De igazából nincs erre szabály, mindenki, ami a kényelmes számára, aki nagyon nem tud hajolni az akár 80-90cm magasra is építi, van aki csak 30cm-re. Nyilván minél magasabb, annál drágább.
@HUNFender Жыл бұрын
Hasznos infók de így egy kicsit felületes. Az égetéshez eszköz kell, meg gáz. Dörken lemez is drága, föld is drága. Tégla amin áll, az sem ingyen van. A végén csak nem tudtunk meg mennyibe kerül.
@mihalytarjanyi3086 Жыл бұрын
baromira nem éri meg ebben a formában.....
@Czaboo Жыл бұрын
Kisméretű tégla bontottan 100-150Ft/db. Fekekete termőföld kiszállítva 6000-9000Ft/m3 attól függően, hogy rostált-e, stb.
@hmeoni9 ай бұрын
A víztározós magaságyás nem vált be ennyire? Vagy sok benne a felesleges műanyag és munka?
@KertTV9 ай бұрын
De, az is bevált, de ez most itt egy sima magaságyás. Ennyi. A víztározós egy lehetőség, de most nincs rá szükség, mert az egész kertben csepegtető rendszer lesz.
@Szty20 Жыл бұрын
Szia! Komposzt már beindult, melyik szintre tegyem?
@KertTV Жыл бұрын
Felülről a harmadik szintre: legfelelül jó minőségű föld, utána helyi föld és az alá.
@Szupermagnes9 ай бұрын
Vakondháló alulra nem kell?
@sublimeaudio9 ай бұрын
De. En raktam
@tamaskovacs271410 ай бұрын
Pénzkidobás
@Almira00 Жыл бұрын
Na negyed millió aztán ültethetünk is 😂😂😂😂
@KertTV Жыл бұрын
Nem kötelező ilyet csinálni, sok más lehetőség van, de ez a típus sajnos ilyen költséges. Pont azért csináltam a videót, hogy az emberek tisztában legyenek vele. Mondjuk 200e nem tudom, hogy jött ki neked, kb 70-80 ezer a ára.
@VladiFx Жыл бұрын
Hány magaságyást építettél? Mond, hogy az 50 ropi faanyagra za kettőnek az ára.... 10k csavarra?? nemár. Valamit nagyon elnéztél. Én egyébként raklapmagasítóból csináltam, az nem az igazi. Mert kicsi és gyenge. Ősszel csinálok majd akácdeszkából. Mondjuk az se lesz 50k... olyan 20-25 körül jön ki egy 1x2 méteresre. Bélésnek használt medence anyagát használom. Mert csóróság van. Amit észrevettem, hogy a lenolajos lekenésnél - ami egyébként szintén beivódik, viszont ott 10k-ért 5 litert adnak - nem elég az egy kenés.! Legalább 2 kell a napon megszáradás után. A béléshez meg nem árt inkább támasztó lécet használni. Mert ha kicsit gyengül az anyag simán átszakítja a csavar feje. Egyébként 20 forint ezekhez egy darab csavar... Rögzítő drótot is tettem bele, hogy ne tudja széttolni a föld. Alapnak meg megmardt térkő darabokat használtam, körberaktam és arra került a fa anyag. Egyébként szintén japó módszerrel. :D
@janoskeresztesi1994 Жыл бұрын
Sajnos az árak ilyenek.
@viktormerle7882 Жыл бұрын
@@janoskeresztesi1994 Egy "rendes" ház körül mindig van maradék anyag, amiből ezeket meg lehet csinálni...
@KertTV Жыл бұрын
GrandÁcs Kft.: 3 szál 600x15x5-os lucfenyő palló = 3x7300ft + 3 szál 400x15x5-os = 3x 5000 Ft =36 900Ft + szállítás A csavarokat valóban a két ágyásra számoltam. 100db 100x6-os = 5900 Ft Szóval sajnos ilyen brutálisan elszálltak az árak. De ahogy te is csinálod, sok módon lehet olcsósítani.
@VladiFx Жыл бұрын
@@KertTV Ez a számok vadkeleti füleimnek hajmeresztőek. Akkor marad a lomolás, valahogy majd kerítek jóárusított akácdeszkát. :D
@ispapp Жыл бұрын
Az kimaradt, hogy ha lehet, használjuk rozsdamentes csavarokat. Középen összekötni drittal vagy egy másik fával szintén hasznos, hogy később ne legyen hasas az ágyásunk. Én pl hulladékfából csináltam, merevítve és rozsdamentes csavarokkal. Cél az volt, hogy elhasználjam a fákat és a fahulladékot az aljába, illetve teszteljem, mennyire válik be számomra. Na meg persze ingyen legyen (tetejére kapott 2 zsák földet, ez volt az összköltsége számomra) A következő nekem is ilyen masszív szerkezet lesz (Szerencsére fűrésztelepen dolgozom, így valamivel olcsóbb lesz)