Dėkui už įvertinimą. Penktadienio rytas toks gavosi 🙂
@Žmonėskalba-k7lАй бұрын
Ar norėtum kad dangus būtų giedras kai nori?
@gediminaskasperavicius3883Ай бұрын
Sveikas, saulute kyla leidzias o gal nutola ir priarteja?;) vitaminai danguje ipatingai matosi;) dekui uz video
@rasosnamaiАй бұрын
@Žmonėskalba-k7l giedras, kai nori.. Nenorėčiau. Nes norėčiau ne tik aš. O norai gali skirtis. Jie jau dabar skiriasi. Už tai matyt meteorologų profesija šiandien pati nedėkingiausia - nebegali jau patikimai prognozuot... Tiek norų pas visus 🤔
@rasosnamaiАй бұрын
@@gediminaskasperavicius3883 visaip gali būt. Atiduodu pagarbą nežinomybei. Pažiūri pro langą - lygu gražu. Visai įmanoma su tuo gyvent.
@broniusale5987Ай бұрын
Jei gerai atsimenu tai kai pas mus ziema tai saule netgi arciau zemes, nes zemes orbita aplink saule yra elipse.
@rasosnamaiАй бұрын
Lyg ir aš atsimenu.. Bet didelės įtakos matyt neturi 🤔
@SuperPauliussssАй бұрын
taip
@arunasarunas9791Ай бұрын
Tikrai taip.
@xmister9952Ай бұрын
👍
@Redmisas26220 күн бұрын
Žemė stovi vietoje,saule pati keliauje 😁
@rasosnamai20 күн бұрын
Saulė teka. Lietuvių kalboje išliko esmė. Pas rusus neišliko tiesiogiai, bet išliko восток (ištekėjimas). Šventąjam rašte pasakyta, kad vanduo viršuje ir apačioje.. Tada supranti kodėl teka.. 🤔☝️
@Redmisas26220 күн бұрын
@rasosnamai geras ,kaip taip vyksta ?
@rasosnamai20 күн бұрын
@@Redmisas262 aš gi žemės kirminas 🙂 galiu tik spėlioti, žinoti negalim niekas. Bet mąstyti neuždrausta. Yra įvairių teorijų. Biblijinis skliautas, kupolas po kuriuo yra vanduo ir tuo vandeniu juda saulė su mėnuliu. Tautosakoje mėnulis irgi teka..
@rasosnamai20 күн бұрын
@@Redmisas262 i šiuos mano pamąstymus tikintieji mokslu atsakytų: „o tai kur tie drambliai, ant kurių žemė laikosi?“ 😏
@dalius7658Ай бұрын
Nu irodei, kad saules aktyvumas mažesnis, bet del šalčio efektyvesnes yra pacios paneles.
@rasosnamaiАй бұрын
Ne, ne mažesnis efektyvumas saulės. Tik trumpiau veikiantis paroje
@dalius7658Ай бұрын
@rasosnamai nu žiūrėk, kada saule šviečia ryškiau? Kai vat atsistoji prieš saulę, juk vasara, o ziema vos ten besildo, tai reiskia, kad saules intensivumas sumazeja žiemą. Buna net dienu, kai visiskai gali nejausti duodamos šilumos żiema, nors stovi tiesei i saule.
@dalius7658Ай бұрын
@rasosnamai tada kitaip. Na visi zinom, kad saule šildo vasa ypač, bet žiemos metu, buna dienu, kad net atsistojas priešais saulę, nejauciam beveik jokios šilumos, šviečia ir tiek. Tai ir yra saules intensivumas, kai fotonu kiekis sumazeja, o jie ir perneša šiluma bei šviesą.
@Žmonėskalba-k7lАй бұрын
Kiekvienas daro savo išvadas.
@rolandasviscinis5237Ай бұрын
Plokscia zeme! :D
@rasosnamaiАй бұрын
Taigi ne ploksčia...😉 Juk sakiau - gaublys, atmosfera supa, saulė šviečia iš visų pusių... Viskas tvarkinga, kaip turi būt.
@rolandasviscinis5237Ай бұрын
@@rasosnamai , juokauju pirmadienio proga :) lauksim video apie kosmini peciu! Jeigu galite, paklauskite ar sutiktu zmogus pakonsultuoti apvalaus pecio irengimo klausimu.
@rasosnamaiАй бұрын
@@rolandasviscinis5237užklausiu. Apvalius jis mėgsta, nes mažiau siūlių (jei virinti), stabilesnė forma
@Žmonėskalba-k7lАй бұрын
Dėl žemės formos tai nebūčiau toks tikras. 🙂
@rasosnamaiАй бұрын
@Žmonėskalba-k7l garantuotas negali būti jokiais materialiais dalykais, kurių neturi galimybiu patikrinti. Tačiau prielaidas daryti galima. Tik tada atsiranda pagrindas diskusijai, loginėms išvadoms ir t.t. Visa tai žinoma galioja su išlyga: „jei manysime, kad tai yra taip, tada loginė išvada yra tokia, o jei manysime, kad taip, tada šie faktai prieštarauja vienas kitam...“ ir panašiai
@jonaskazlauskas5117Ай бұрын
Na aš susipažinęs su fotosintezės biochemija ir biofizika, tai turiu pasakyti, kad pakelti fotosintezės NK selekcininkams ir genų inžinieriams dar priešakyje neišsemti tvenkiniai darbo.
@arunasarunas9791Ай бұрын
Kiek skaiciau - augalai labai tiksliai kontroliuoja saules energijos kieki. Lygtai rase - naudoja gal kokius 3-5% eiles - jei gerai prisimenu...Jei ivaro i 10% rezima - ten jau stresines salygos kazkokios augalui. Jiems nesvarbu efektyvumas - taip kad nera cia jokio darbo... Augalams panasiau svarbu pats galios rezervas - jei kritines gamtines salygos. Ta prasme dirbtinai isvedinet genetiskai =- kas jau ir taip yra - manau kvaila. Lepesni augalai bus, o ne geresni. Susiaurins augalui galimybes - jei nesuprantama kaip veikia savireguliacija...Va ismokt valdyt chemiskai priverstinai pati procesa - va cia jau aukstesnis lygis butu. Daba siltnamius stato ar sviesos laikotarpi ilgina nakties saskaita... O valdymas pasyvinis - tai trasu prifarsiravimas ir konkurentu isravejimas-nupurskimas... Cia primityvu... Va ijungt pagreitinta augima ar energetini kaupimo rezima - cia butu moksline pazanga. Pazangu genetiskai galbut butu iterpt kazka papildomai...Ka sakysim prarado evoliucijoje ar rusiu issiskyrime. Ar neissivyste del regioninio uzdarumo. Man pilnai patiktu pasejama ir pati uzauganti saules elektrine :) Ar sakykum senejimo aktyvus valdymas. Yra juk genetiniu pakitimu, kur per 10 metu susensta. Tai sakykim praradus kokia ranka ar koja (ar smulkesni organa) - pagreitintu senejimu ataugint galune (organa) galimetu metu begyje... O paletinus - padaryt realiai ilgaamzius...Daba isvedineja kokia nors savybe... Del kokiu nors gurmanu ar snobu...
@algirdasxАй бұрын
Vandens šildymui gal jau geriau vakuuminiai saulės kolektoriai
@rasosnamaiАй бұрын
Arba boileris + pečius + malkos. Pocesas įvyksta staigiai, efektyviai ir be įmantrių įrengimų
@Redmisas26220 күн бұрын
Gal saule nera saule gal tai kazkas kito 😁
@rasosnamai19 күн бұрын
Saulė yra saulė. Kitaip žmonės vadintų ta daiktą kitaip. Jos savybės - pateka ryte, leidžiasi vakare. Šildo, šviečia. Vasarą ilgiau, žiemą trumpiau. Vat ir viskas. Čia yra saulė. Visa kita istorija: kiek ji sveria, koks jos amžius, kokiu atstumu nuo žemės paviršiaus - visa tai būrimas ant kavos tirščių.. Teoriniai samprotavimai.