Chyba trochę bardziej chaotycznie niż zwykle (?) prezentuję Wam przenośny tester przewodów USB-C. Przydatne ustrojstwo! Pewnie ktoś zapyta, bo zawsze ktoś pyta, nie, nie jest to materiał sponsorowany przez producenta gadżetu. :)
@karoljamiolkowski Жыл бұрын
Bardzo fajne urządzonko. Nabrałem ochoty na posiadanie takowego. A chaosu nie widać :) Dzięki za fajny materiał z ciekawym testerkiem.
@Szydelski Жыл бұрын
Super sprzęt. Co do tematu USB-A i przejściówki - tester powinien dalej działać, tylko teraz bada zestaw, kabel+przejściówka. Jeśli gdziekolwiek zabraknie przewodności sygnału, to urządzenie jego nie wykryje. Ale może to być wada przejściówki, a nie samego kabla.
@_lun4r_ Жыл бұрын
nie przypinaj komentarzy
@kryspin013 Жыл бұрын
Prawdę mówiąc to jest bardzo prymitywny "tester". W zasadzie to on tylko sprawdza pary żył (czy jest odpowiednia ilość) ale np nie powie ci nic o posypaniu się danych przy dużych częstotliwościach, więc np w razie problemów z przesyłem danych ten tester ci tego nie sprawdzi (choć takie problemy wystąpią raczej albo przy bardzo długich przeowadach albo przy przewodach okropnej jakości).
@wychu69 Жыл бұрын
Czy można gdzieś dostać tester bardziej zaawansowany o którym piszesz?
@kryspin013 Жыл бұрын
@@wychu69 gdzieś tak, ale nie będzie tani bo to są profesjonalne testery kabli i najczęściej nie jednego przewodu a całej gammy różnych przewodów. Więc do domowych zastosowań odpada. Jednym z producentów takich urządzeń jest np totalphase, ale widzę, że koszt ich urządzenia (bez modułów) to 15K $ xD Bardziej chciałem wskazać, że ten tester może poinformać np o przewodzie usb 3.1 a przewód i tak nie będzie w stanie osiągnąć prędkości standardu 3.1 lub powodować trudne do zidentyfikowania problemy np problemy z przesyłem obrazu po DisplayPort przez złącze usb c. Ten tester z filmu to tylko tester par przewodów we wtyczce usb c ale nijak to się ma do rzeczywistych aprametrów tych przewodów.
@yawor Жыл бұрын
@@kryspin013 dokładnie, ten tester jedynie testuje ciągłość połączeń. Nie ma tu żadnego mikrokontrolera, więc nie testuje każdej z linii osobno, a wszystkie na raz, więc np nie jest w stanie sprawdzić zwarć pomiędzy liniami. Co do power delivery, to jedynie potwierdzi obecność danych pinów wymaganych przez PD, ale nie sprawdzi obecności chipu e-marker, który jest wymagany do mocy większych niż 60 W (czyli natężeń większych niż 3 A przy napięciu 20 V). Ładowarki nie mogą podać więcej niż 60 W jeśli w kablu nie ma e-markera.
@KrispyBarbarian Жыл бұрын
Bardzo fajny materiał i ciekawy gadżet, aż chce się kupić 😁
@Informatykwakcji Жыл бұрын
👍👍👍😜 Sposób powinien być prosty. Odpowiednie ustawodawstwo i odpowiednie informacje dla konsumenta przy zakupie kabli. Ale... jest, jak jest... P.S. 103 tys. subskrybentów! Woow! Tylko pozazdrościć i pogratulować! 👏
@frutifruti5300 Жыл бұрын
Można pójść o krok dalej i zwyczajnie zrobić standardy dwutorowo. Np oznaczenie A1, A czyli najwolniejsze ładowanie, 1 czyli najwolniejszy tryb przesyłu danych. Potem np D7 i TO powinno być odcisnięte na obu wtyczkach kabla. Proste i eleganckie. Jeśli zależy nam tylko na ładowaniu, interesuje nas literka, im wyższa tym fajniej. Jeśli interesuje nas przesył danych, patrzymy na cyferkę :P . Z oznaczeniem opon samochodowych tak się dało, czemu nie z kablami? Podobnie można zrobić z ładowarkami czy urządzeniami odbioru. Ładowarka w zasadzie nie potrzebuje "cyferki" więc można się ograniczyć do samej literki. I tu, to co odciśnięte na urządzeniu to powinien być "standard maksymalny", bo i tak wiadomo że ze słabszym też zadziała tylko wolniej. Na takiej turbo szybkiej ładowarce mogłoby być np G, a na laptopie np D9. Proste, eleganckie i zgrabne :) .
@Informatykwakcji Жыл бұрын
@@frutifruti5300 Bo wielka i rozbudowana biurokracja potrzebuje lat, by uchwalić najprostszy standard...
@frutifruti5300 Жыл бұрын
@@Informatykwakcji Taki sam wałek UE odje****a z klasami energetycznymi urządzeń domowych. Kiedyś były literki po kolei: D, C, B, A, A+, A++, A+++. Im wyżej tym lepiej. To głąby w UE zamiast uznać + za cyfrę 1, czyli by było: A, A1, A2, A3 itd, to sobie durnie skalę przesunęli, że stare A+++ to nowe chyba C. Idiotyzm. A przecież cyferek by im nie zabrakło. Nim doszlibyśmy do klasy, dajmy na to A125, to by minęły wieki XD. A nawet w takim układzie takie oznaczanie klasy ma sens. Do tego otwiera to furtkę januszom biznesu, żeby sprzedawać bardziej energożerny sprzęt emerytom wciskając kit, że jest mniej energożerny bo ma wyższą literkę :/ . Poza tym, tu nawet nie potrzeba jakiś wielkich regulacji państwowych. To sami producenci sprzętu elektronicznego mogliby wyjść z takim systemem oznaczeń. Np producent przewodów USB, przyjąłby taką politykę oznaczania dla wszystkich swoich produktów i każdy klient by z marszu wiedział który kabel jest super szybki, a który tak sobie.
@TheRolnik96 Жыл бұрын
Więcej takich ciekawych sprzętów :)
@andrzejdubiel3263 Жыл бұрын
O matko, świetny tester. Miałem dość kupowania w ciemno przewodów USB-C do połączenia komputera z przenośnym monitorem na USB-C. Jedne kable działały, inne nie i najgorsze, że ani z opisu ani z opakowania nie mogłem się tego dowiedzieć. A jak jakiś kabel padł/zużył się i musiałem szukać jakiegoś zastępczego to była zabawa ze sprawdzaniem wielu przewodów.
@E1mill Жыл бұрын
No i dalej będziesz w ciemno kupował, bo kabel sprawdzisz dopiero jak dotrze do Ciebie do domu..
@user-re7cq3wy6r Жыл бұрын
To jak klasyk z drukarkami. 3/4 kabli usb kończy się nierozpoznanym urządzeniem - takie dziadostwo produkują
@andrzejdubiel3263 Жыл бұрын
@@E1mill takie małe urządzenie mogę zabrać do sklepu i testować na miejscu, nawet jakbym i miał za każdym razem płacić za testowany kabel - ale nie stracę czasu na czekanie na paczkę (zakup przez Internet), ani jeżdżenia dom-sklep-dom. A poza tym wszystkie kable USB-C, które już mam w domu, mogę raz sprawdzić i oznaczyć, który co obsługuje, a tak to za każdym razem musiałem sprawdzać czy ten kabel działa z tym urządzeniem, bo nawet po takim teście z danym urządzeniem nadal nie miałem informacji jaki standard (maksymalnie) obsługuje.
@jaro931027 Жыл бұрын
@@andrzejdubiel3263 po prostu kupuj kable drogie, dobrych firm a nie najtańsze badziewie. Jak za metr kabla dasz 150zł to wiedz że na 100% będzie dobry.
@andrzejdubiel3263 Жыл бұрын
@@jaro931027 No i tu byś się zdziwił :D niestety nawet na drogie naciąłem się. Poszedł bym.w drugą stronę - jak tani to mała szansa, że będzie dobry, za to jak drogi to tak co drugi będzie super.
@izimsi Жыл бұрын
produkt jest spoko, ale mam wrażenie że minimalnie zmarnowano potencjał jeśli chodzi o casuali - parę scalaczów logicznych i diodek więcej i można by było zapalać diody mówiące jednoznacznie o kompatybilności z poszczególnymi standardami - koszt produkcji pewnie rzędu dolara więcej. PS do oculusa też dodawany jest kabel. usb2 kompatybilny z PD, zasadniczo każdy kabel USB c- USB c powinien posiadać CC1 I CC2, dzięki czemu powinien być kompatybilny z PD, no ale domyślam się, że pewnie istnieją takie z gołymi liniami USB 2 bez syngalow CC
@izimsi Жыл бұрын
w sumie jak pomyślałem sobie o tym, to kabel. 2x USB c bez linii CC nie powinien istnieć, bo bez tego urządzenia nie wiedzą która strona ma dawać zasilanie i która też być hostem dla danych - mogę sobie wyobrazić co najwyżej magiczny niesymetryczny kabel, który wymusza bycie hostem (a przynajmniej dawanie zasilania) na jednym ze złącz - może chińczycy już na to wpadli.
@you..tube.. Жыл бұрын
Pewnie autor zrobi kolejną wersje z diodami a następną z ekranem :)
@izimsi Жыл бұрын
taki trochę bump nikogo nie obchodzący - trochę researchu mówi mi, że do USB PD wystarczą piny zasilania i CC1/2, dziwne że chińczycy nie robią jeszcze takich kabli, które nawet transferu USB2.0 nie obsługują :)
@mariusm369 Жыл бұрын
Dzięki serdeczne za test tego ustrojstwa ;-). Właśnie kupione. Bardzo przydatna rzecz. Pozdrawiam.
@BartoszNowak7 Жыл бұрын
Super pomysł z testami kabli dorzucanymi do urządzeń, zdziwiłem się, że kabel do macbooka okazał się nie najwyższej jakości bo kosztuje nie mało
@jokerpl12 Жыл бұрын
Ma ładować, a nie przesyłać dane
@LivingXadrian Жыл бұрын
@@jokerpl12 HaHa ... Apple kroi frajerów ile się da
@dontmindaboutthisstupidtroll Жыл бұрын
Thanks Linus. Nice video. I hope you'll test all USB-C cables as you used to test HDMI and Display Port ones
@prostykana9047 Жыл бұрын
Zajebiste obejrzałem ❤
@wachu8605 Жыл бұрын
Cena niska bo i koszt produkcji tego cuda niski :) Same elementy pasywne, konstrukcja równa zwykłej przelotce. Mimo wszystko szalenie przydatne, gratki dla producenta, choć zdaje mi się że kiedyś coś bardzo podobnego miałem w koszyku na ali :P
@tomasekpl Жыл бұрын
Zobacz sobie sprzęt formy FNIRSI - od roku używam modelu FNB48. Mierzy parametry zasilania, pokazuje protokoły zasilania, odczytuje chip kabla (e-marker). Mocno polecam!
@RafalBielawski Жыл бұрын
Fani kabli baseus dostaną rozwolnienia ;))
@januszp0143 Жыл бұрын
To istnieją fani kabli ?
@ShadowriverUB Жыл бұрын
USB-A do 3.x maja dodatkowe piny, ale obsoguje tylko dwie linie przesylu (jeden TX i jeden RX) danych USB-C ma 4 linie przesylu, 1.1 i 2.0 ma swoja odielna linie danych i piny (D+ i D-) i one zawsze sie zapala
@djrkzr Жыл бұрын
To teraz wyzwanie Archona, zrób takie samemu😉
@rvreqTheSheepo Жыл бұрын
W formie Grunia i wpinać ten kabel w...
@s3nsimilla193 Жыл бұрын
A sprawdza czy dany kabel usb przesyła obraz/dźwięk? Tzn czy dany kabel wspiera thunerbolt?
@yodek1846 Жыл бұрын
Kusi by samemu coś takiego zrobić - przeróbka, która: a) nie będzie kieszonkowa - zasilanie inne niż bateryjka b) wejście/wyjście nie tylko USB-C, ale również USB-A i USB-mikroB (czyli bez potrzeby kupowania przejściówki) No i dziękuję za linka, może się skuszę na zakup, bo wygląda na naprawdę ciekawą propozycję posiadania mając tyle kabli i chcąc sprawdzić na szybko "czemu taka bieda w transferze" :)
@Jur4S Жыл бұрын
Jeśli masz warsztat żeby zrobić coś takiego samemu to bym polecał bo jednak 26 dolarów to taką płytkę to strasznie dużo biorąc pod uwagę że (jeśli robimy coś w tym temacie) to nawet z kupnem płytki ze stron prototypowych wyjdzie 20 dolków ale za 10 sztuk takiego testera.
@mariuszmariusz7788 Жыл бұрын
Bardzo podobna przelotke z diodami zrobiłem sobie blisko 20lat temu, dla kabli RS232 😁 tyle tylko ze test transmisji/portu /przewodu miałem w czasie rzeczywistej transmisji :) Jak włączyłeś testervz filmu czas się zagiął ubyło mi 20lat
@secretmanpl Жыл бұрын
Super gadżet 👍
@dinth Жыл бұрын
A czy ten applowski kabel pod koniec to nie czasem kabel Thubderbolt?
@GrzegorzMikos Жыл бұрын
Apple nie dodaje do każdego urządzenia kabla TB, bezsensowny wydatek. Owszem, wyglądają podobnie, ale kable dodawane do iPadów czy MacBooków obsługują chyba tylko USB 2.0.
@xsoopranox Жыл бұрын
Właśnie zakupiony 💪
@hatray4540 Жыл бұрын
Czy w takim razie sprawdże tym czy dany kabel w ogole dziala i sa z nim problemy? bo jesli nie swieci znaczy ze nie ma kabla/przerwany
@weczisTV Жыл бұрын
brakuje usb A - chociaz zawsze mozna uzyc przejsciowki. najlepiej jak by mial kazde gniazdo podwojnie - w tedy to mialo by sens najwiekszy w 2 minuty znalazlem taki na allegro w cenie 55zl jednak nie testuje dokladnie z jaka wersja usb kabel jest kompatybilny
@BRX_2137 Жыл бұрын
A czy USB 2.0 i 1.0 to fizycznie nie był ten sam standard i dopiero w 3.0 dodano dodatkowe piny?
@mmafia333 Жыл бұрын
Chciałbym mieć coś takiego, miałbym wtedy przynajmniej pewność że jak telefon nie ładuje się z quick chargem to nie jest to wina kabla :x
@RPD49 Жыл бұрын
Pewnie jak miałbyś kolegę inżyniera to by ci coś takiego zbudował
@Eskey4 Жыл бұрын
@@RPD49 Zbudować może by zbudował, ale nie w takiej formie bo drukowanie płytek takie proste nie jest, chyba że ktoś chce zamówić ich trochę, ale wyjdzie drożej niż kupienie tego produktu
@RPD49 Жыл бұрын
A np jakieś Raspberry pi i programik co by na komputerze wyświetlał informacje? Nie wiem ja tam się bardzo na tym nie znam
@lukaszkonsek7940 Жыл бұрын
@@RPD49 bardzo szczerze wątpię że możesz w rpi odczytać stany nóżek na gnieździe usb-c, no chyba że chcesz usb c przylutować do ioek, ale to jak strzelać z ICBM do komara
@hatsun3e Жыл бұрын
@@lukaszkonsek7940 a arduino?
@Shado2025 Жыл бұрын
Pytanie, czy taki tester jest w stanie stwierdzić, czy dany przewód wspiera VOOC? Bo PD zdaje się tego nie determinuje.
@kubac702 Жыл бұрын
Nie, ta płyta jest prosta przelotką przewód podłączony zamyka obwód, jeżeli dany pin jest faktycznie połączony to zapala się dioda, do vooc tester musi być elektroniczny żeby porozumiec się z chipem ukrytym w kablu tzw E-mark chip
@MrScorpinor Жыл бұрын
Bardzo ciekawa sprawa z tymi usb-c. Nie zdawałem sobie sprawy, że tak może się różnić kabel niby o jednym standardzie :/ miałem parę razy sytuację gdy kilka kabli usb-c nie spełniało swojej roli (tak samo HDMI...). Może warto by zrobić materiał o tym które przykładowo kable warto kupić drogi Archonie?
@yawor Жыл бұрын
Standard USB typ C określa mechaniczną specyfikację złącza oraz określa parametry poszczególnych połączeń oraz minimalny ich zestaw. Np nie wymaga obecności linii SuperSpeed, które są wymagane przez USB 3.x oraz alt modes (np display port czy thunderbolt). Żeby kabel mógł być certyfikowany, to minimum musi mieć linie USB 2.0, CC, VBUS i GND. Wszystko pozostałe o ile mi wiadomo jest opcjonalne. Wg specyfikacji każdy kabel USB typ C musi być w stanie obsłużyć power delivery 60 W jako minimum. Do większych mocy kabel musi dodatkowo posiadać chip e-marker, który informuje ładowarkę jaką maksymalną moc jest w stanie obsłużyć.
@MrScorpinor Жыл бұрын
@@yawor Na przykład przy ładowaniu telefonu część kabli usb-c obsługuje mi ładowanie normalne (czy tam kilkanaście W) ale już nie 33W czy szybciej.
@yawor Жыл бұрын
@@MrScorpinor jaki telefon? Jaka ładowarka? USB A czy C po stronie ładowarki? Dużo producentów niestety nie używa USB PD tylko swoje wynalazki do szybkiego ładowania. Kable też są różne, są certyfikowane (z oficjalnym logo USB) i niecertyfikowane. Wszystkie certyfikowane kable USB typ C (z obu stron) muszą być w stanie przesłać prąd 3 A, czyli 60 W przy napięciu 20 V). Z niecertyfikowanymi może być różnie.
@andr27 Жыл бұрын
informative. Dzieki :)
@TomaszTrelaPlus Жыл бұрын
Świetne narzędzie.
@mikoajrogowski8104 Жыл бұрын
Super gadzet naprawde
@solar901 Жыл бұрын
Dobry sprzęcik. Rozważę kupno.
@KamilWdowczyk Жыл бұрын
Archon, mógłbyś sprawdzić kabel od Nintendo Switcha? Podobno jak podłączało się kabel od Switcha do ładowania telefonu to telefon się psuł.
@AccordEONone Жыл бұрын
Od ponad pół roku telefon ładuje ładowarką Nintendo Switcha pożczaną od syna po tym jak dedykowaną do telefonu zjadł mi pies. Nic się nie dzieje. Telefon to Xiaomi Redmi Note 8 Pro.
@Cez_ Жыл бұрын
3 razy powtarzasz, że urządzenie jest w niskiej cenie, ale wydaje mi się, że ta cena wcale niska nie jest. 26 dolców za płytkę z kilkoma ledami i rezystorami?
@kyrk55 Жыл бұрын
Dokładnie cena gotowej płytki nie przekracza nawet 20zł
@GulczTech Жыл бұрын
Moim zdaniem to nie jest dużo. Teoretycznie robiona przez kogoś w Eu a nie chinczyka, mial swój pomysl. Ładne wykonanie. Dobrze opakowane. Za ile to ma gonić za 30zł? Otwierajcie swoje produkcję tegoż produktu:) Kolejna sprawa to, że nasza złotówka jest tak słaba to już nie wina nagrywającego.
@Piotr_T Жыл бұрын
Zrób sam skoro to takie proste i tanie i zarabiaj na tym. Kupię takie za 20zł. Oczywiście funkcjonalne i działające.
@kyrk55 Жыл бұрын
@@Piotr_T OK
@arcyprzedni Жыл бұрын
Za tę cenę spodziewałbym się jakiejś logiki na płycie, a nie instrukcji obsługi.
@konstantyskoczylas5107 Жыл бұрын
Kurde, kupił bym ale nie ma USB 4 i thunderbolt 3. Jak znajdziesz Archi jakiegoś który sprawdza 4 i T3 to kupię :D
@OGN-k1n Жыл бұрын
Jest coś takiego na USB c i zwykle USB 3.x?
@GLight_8D Жыл бұрын
Dziwne ja nie mam nawet jednego przewodu usb-c do usb-c więc wydaje mi się to strasznie niszowe urządzenie a wręcz zbędne, bo nawet mając przejściówkę nie mam pewności czy to ona nie jest wujowa już nawet pomijając to że im więcej połączeń tym gorsza jakość sygnału...
@izimsi Жыл бұрын
jakikolwiek nowszy telefon z USB PD zamiast quick charge i już masz kabel USB c - USB c, to chyba najpopularniejsze zastosowanie w tym momencie jeśli nie masz lapka z USB C
@toudisajfaj Жыл бұрын
@@izimsi, USBC powoli wypiera HDMI, także tego. Niedługo coraz trudniej będzie znaleźć kable z USBA czy z MicroUSB.
@izimsi Жыл бұрын
@@toudisajfaj to tylko kolejny standard złącza, do wyświetlaczy to w tym momencie nadal bardziej ciekawostka, HDMI i DP pożyją jeszcze dobre kilka lat, szczególnie z adapterami :)
@toudisajfaj Жыл бұрын
@@izimsi, VGA też ciągle żyje, tak jak SCART :) ale coraz trudniej zdobyć urządzenie, które je obsługuje. Prawda jest tak, że USBC ma tę przewagę nad HDMI, że pozwala, poza przesyłem obrazu, przesłać zasilanie czy inne informacje. I będzie wybierał HDMI, bo jest mniejszy i bardziej uniwersalny. No i za chwile, każde nowe urządzenie w Europie będzie miało to złącze. To tylko kwestia wymiany sprzętu, a to już się odbywa. Monitory mają UBSC. Nowe laptopy już często nie mają USBA, to brak HDMI, to kwestia czasu, tak jak VGA zniknęło z laptopów. W komórce nie zamontujesz HDMI, a Samsungowy DEX (i odpowiedniki) to naprawdę zajebista sprawa. Nie ważne gdzie jesteś, masz swojego kompa ze sobą, wystarczy się wpiąć w TV lub jakiś monitor.
@ukaszszewczyk6171 Жыл бұрын
W sumie dodanie do tego dwóch wyświetlaczy 7-io segmentowych i nie trzeba dekodować lampek ;)
@GM-dx3dq Жыл бұрын
Haha też mam taki kabelek z (Nintendo) od Nintendo Game & Watch Super Mario Bros. Nie testowałem go w ten sposób ale jest domyślnie tylko do ładowania zabawki także 2.0 tu wystarczy. Konsolka ładuje się błyskawicznie. Ale jednak w serduszku trochę szkoda, że tylko 2.0
@darnoq Жыл бұрын
fajne a jest coś podobnego
@denzel_87 Жыл бұрын
Dobry i przydatny materiał. Szkoda tylko, że tester nie informuje co jest wspierane np na wyświetlacz...
@jaro931027 Жыл бұрын
eee? Przecież podaje standard ładowania więc wszystko zalezy od tego jakie urządzenie chce ładowanie. To nie jest uniwersalne względem typu urządzeń.
@Rocky15th Жыл бұрын
Pokaż mi proszę kabel USB c 1.0. Bo jestem ciekaw :)
@_______._________ Жыл бұрын
Ostatnio się dowiedziałem o kablach od iPhona :p że tam we wtyczce mały komputer jest xD
@kufjapierdziele Жыл бұрын
Nienawidzę usb C właśnie z powodu dla którego ten materiał musiał powstać. Kiedyś mi to prawię zrujnowało pracę. Pojechałem pstrykać panoramy do UK i kolega miał zabrać przewód USB-C . Kolega zabrał maca z przewodem USB-C. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że przewód z maca nie jest wykrywany przez mój aparat. Na szczęście miałem zapasowe karty i cudem zmieściłem się z wszystkim na kartach.
@MrJARO1232 Жыл бұрын
#Archon , z tego co widzę to Straszna prymitywa na dzisiejsze czasy, coś jak testery sieci LAN, myślę że powinien być wyświetlacz i pełen opis co i jak, oczywiście w naszym języku.
@hatsun3e Жыл бұрын
dajcie znać jak znajdziecie taki bardziej zaawansowany
@TakiGosc427 Жыл бұрын
Ekran z opisem i kilkoma językami do wyboru wydajne mi się przerostem formy nad treścią. Chyba jednak coś a'la tester to kabli sieciowych i kartkę z objaśnieniem, ewentualnie dodatkowy ciąg diod objaśniający z czym co jest kompatybilne
@Daniel_VolumeDown Жыл бұрын
Drobna uwaga/dodatkowa informacja: są już kable usb 4 i chyba mają dwie wersje
@blinx88pl Жыл бұрын
To chyba kabel od ładowarki do maka, dlatego nie ma szybkiego transferu a ma szybkie ładowanie
@shogomad1 Жыл бұрын
arszą profesjonalny tester kabli
@TomaszTrelaPlus Жыл бұрын
Chyba na Arduino dałoby się zrobić taki tester dość sprawnie.
@Trafo888 Жыл бұрын
Jakie arduino? O czym Ty piszesz? Przecież ten "tester" to garstka ledów bateryjka i dwa gniazda usb-c. Tu nie ma żadnej automatyki.
@TomaszTrelaPlus Жыл бұрын
@@Trafo888 Dlatego mówię, że dałoby się to też na arduino zrobić, jako narzędzie bardziej zaawansowane.
@Informatykwakcji Жыл бұрын
🤔🤔🤔🤔 Swoją drogą widać, że robił to inżynier, który nigdy nie projektował urządzeń z myślą o użytkownikach. To coś powinno mieć wyświetlacz graficzny i ładnie wyświetlać tekstowo, jaki to rodzaj przewodu. A nie tysiąc led'ów... 🤪💪😀
@Eskey4 Жыл бұрын
Ale wszystkie informacje są zawarte i poprawnie opisane, możesz sobie załatwić i taki z wyświetlaczem, ale cena samego wyświetlacza będzie o wiele wyższa niż reszty komponentów
@Informatykwakcji Жыл бұрын
@@Eskey4 Dziś ceny wyświetlaczy nie są już tak wysokie... Sam ostatnio patrzyłem ceny na aliexpress, dla klienta końcowego, i mile mnie zaskoczyły. A co dopiero na poziomie hurtowym... Sądzę, że taki wyświetlacz to może góra 10 zł wzrostu ceny (o ile producent nie potraktuje to, jako okazji do zwiększenia marży).
@AlexPoprawny Жыл бұрын
Gość z testhubpl ma dużo lepsze urządzenie. To co kupiłeś jest średnio użyteczne.
@kava4me Жыл бұрын
W którym odcinku ma jakiś tester?
@jakszu4736 Жыл бұрын
Szczerze mówiąc, to akcesorium jest dosyć rozczarowujące - sprawdza jedynie połączenia żył, a nie sprawdza tak naprawdę możliwości kabla. Co z DisplayPort over USBC? Co z Thunderbolt? Co z PowerDelivery i co z maksymalną mocą, jaką faktycznie kabel jest w stanie dostarczyć?
@dariusz1749 Жыл бұрын
A co gorsze, nie wszystkie kable/ustrojstwa korzystające z portów typu C mają ustandaryzowany pinout..
@marekjakimowicz Жыл бұрын
Fajna rzecz.
@jackholson92 Жыл бұрын
Lipa ze nie ma dużego portu usb
@PulseOfSkEight Жыл бұрын
Zupełnie mnie to nie interesuje i nigdy nie miałem potrzeby testować taki kabel, nie wiedziałem też że takie rzeczy w ogole istnieją. Obejrze
@TheApokalipsa88 Жыл бұрын
Fajny tester ale za mało możliwości.
@user-re7cq3wy6r Жыл бұрын
od momentu wprowadzenia usb 3.0 zrobili taki burdel że szok. Dlatego chciał nie chciał trzeba kupować tylko markowe kable
@lukaszkonsek7940 Жыл бұрын
Przejściówka przyszła z Austrii, a nalepka ma symbol który ciutek podobny jest do kamodżyjskiego symbolu szczęścia i pomyślności. Przypadek?
@berakfilip Жыл бұрын
ciekawe ciekawe
@jaro931027 Жыл бұрын
hmm, chyba sam sobie coś takiego złożę na bazie arduino
@jpomykala Жыл бұрын
nie potrzebujesz arduino, to tylko płytka z diodami i rezystorami
@jaro931027 Жыл бұрын
@@jpomykala no właśnie nie jestem pewny czy to tylko sprawdza czy jest połączenie na pinach.
@sksnsqsqq7282 Жыл бұрын
fajne
@Bartiprog Жыл бұрын
Nie rozumiem totalnie sposobu prezentacji, przecież parę diod i bramek logicznych i mogliśmy mieć diody jednoznacznie sygnalizujące obsługiwany standard
@JacekWathgurth Жыл бұрын
parę bramek logicznych to już dodatkowy koszt - zwróć uwagę, że tak naprawdę są to tylko gniazda z polutowanymi diodami i nic więcej. Ewidentnie sprzęt stworzony dla ludzi (człowieka) którzy na co dzień mierzą się takimi problemami i diody na pierwszy rzut oka mówią im wszystko. Potem ktoś uznał, że jakby dodać instrukcję czytania diod, można by to sprzedać. Plus taka prezentacja pozwala też stwierdzić, że na przykład przerwana jest tylko jedna żyła.
@cieniu8046 Жыл бұрын
Mega praktyczna pierdoła
@ghost19820 Жыл бұрын
Zrobiłem sobie takie coś, ale kosztowało mnie to 5zł
@12Arek21 Жыл бұрын
Strasznie drogie jak na diody i rezystory warte kilka zloty
@DarkFenixPL Жыл бұрын
Fajny bajer.
@nowy1980 Жыл бұрын
Szkoda, że c do c.
@RegulatorUKE Жыл бұрын
Nie kupię tego na pewno. "Tak naprawdę" znaczy, że autor mówił wcześniej nieprawdę, a więc mataczy :)
@okaer85 Жыл бұрын
Usnąłem w połowie 😂 sprzęt nie dla mnie😉
@galaktycznyjaguar Жыл бұрын
Jeśli ktoś lubi taką tematykę to polecam film na kanale Linus Tech Tips gdzie chłopaki sprawdzali przewody obrazowe.