Itt elhangzott a Gát utca bemutatásakor a 20-30-as évek lakóinak sora is. Érdekelne, hogy valaki emlékszik-e arra, hogyan élték meg a barótiak az 1920-as trianoni tragédiát. Az idősebbek közül él-e valaki, akit erről kérdezni lehetne? Vagy valakinek a felmenői meséltek-e erről valamit? Nagyon megköszönném, Edóka, ha erre rákérdeznél. Örülök a kezdeményezésnek, GRATULÁLOK! Szívmelengető pillanatok ezek számomra! Sok sikert kívánok a folytatáshoz! Érdeklődéssel várom a sorozat következő részét. Szeretettel üdvözlök minden kedves barótit, Éva
@tihamertako3074 жыл бұрын
Ismételten gratulálok ehhez a kezdeményezéshez.Amint a Híd utca kapcsán is írtam,öröm volt ismét otthon lenni,ahol gyerekkorom nagyvonalakban épp ebben a három utcában futott le,habár Barót minden szeg-zúgán otthon voltunk,és nem maradt ki egyetlen egy tenyérnyi hely sem,ahol többször ne fordúltunk volna meg.Minden ami elhangzott az helyén való,látszik az adatközlők élettere is ezen utcákhoz kötődött,de viszont életkoruknak tudható be,hogy itt-ott hiányos. Javasolnám, ezen élő találkozásokon elhangzottak kibővítését,amíg van lehetőség idősebb korosztályt is meghallgatni.Van bőven miről beszélni a baróti helytörténelem kapcsán,gyárairól,iparosairól,híres szülöttjeiről,a művészeti életről,s amint alább olvastam,igen a trianoni békediktátum keltette hangúlatról.
@antalraduly30332 жыл бұрын
Ebben a videoban minden tetszik , jo ujra hallani a gyerekkori baratokat , ismerosoket, de az hogy mindenki ugy jelenik meg mint a cirkuszi bohoc azaz maszkban az nem , hujet ne csinaljatok magatokbol egy szenilis banda kedveert , akik uralni szeretnek a vilagot !