Jak wyglądają przeciętne wymagania do Junior Frondend Developera, albo Junior Backend Developera? Chodzi mi o to, czy da się dostać etat nie posiadając formalnego wykształcenia, ale np. mając w swoim portfolio jakieś ukończone projekty, które hostuje się na githubie oraz czy bycie samoukiem znacząco utrudnia otrzymanie zatrudnienia?
@programowalny3 жыл бұрын
Wymagania na stanowisko Juniora są obecnie wysokie, dużo osób próbuje dostać się do IT. To nic dziwnego, gdyż po 3-4 latach pracy można liczyć na zarobki kilkunastu tysięcy na rękę Widzę tendencję, że duże korporacje często od juniorów wymagają wykształcenia w kierunku informatycznych, ale zwykle wychodzi to od działu HR. Przygotowują oni programy dla studentów lub absolwentów, jednak programistów czy zespół IT nie za bardzo interesuje czy studiowałeś czy nie. W mniejszych firmach wydaje się, że kwestia wykształcenia ma marginalne znaczenie. Firmie zależy raczej na tym, abyś szybko wdrożył się w projekt i przyniósł wyniki, dlatego to co umiesz jest dużo ważniejsze. Własne projekty to obecnie podstawa, dzięki temu widać od razu, że coś “programujesz” i masz przynajmniej podstawową wiedzę z technologii, których używa się w pracy. Jeśli miałbym coś doradzić, to twórz projekty zgodnie z kursami następnie je przerabiaj je pod siebie, stwórz przynajmniej jeden duży projekt od zera, postaraj się wybierać kilka technologii, których "dotykasz" w projektach wokół jednego języka i jednego dużego frameworka. Raczej nie przyniesie Ci wymiernych korzyści skakanie po językach i podejście nowy projekt = nowa technologia. Fajnie jakbyś miał mentora, (może być to znajomy lub korepetytor) który zerknie w twój kod i wytknie Ci najważniejsze błędy. Dodatkowo przygotuj się na rozmowy, zrób research jakie pytania dostają osoby aplikujące na podobne stanowiska i ucz się obszarów, których nie znasz.
@skamlo63873 жыл бұрын
@@programowalny Dzięki, pomogło.
@xXEmilXx1003 жыл бұрын
Najłatwiej poznasz wymagania przeglądając oferty pracy, zwykle na juniora musisz mieć około rok doświadczenia komercyjnego "na podobnym stanowisku" ale w praktyce zależy co umiesz i jakie masz projekty no i także pracodawca w 99% zweryfikuje testami kwalifikacyjnymi w jaki sposób podchodzisz do rozwiązania no i czy będziesz się nadawać do tej pracy gdyż jednak nowe osoby popełniają mnóstwo błędów w pracy to oczywiste. Lecz chodzi tu o to czy pracodawcy się opłaci aby Ciebie szkolić itd. No niestety w rekrutacji to jest wyścig szczurów ale nie ma co się poddawać! :)