ЯКИМИ БУЛИ КОЗАЦЬКІ ШАБЛІ? | Типи шабель, поширених в Україні

  Рет қаралды 15,142

Байки Дуелянта

Байки Дуелянта

Күн бұрын

Пікірлер: 230
@AlienHamster
@AlienHamster Жыл бұрын
Відкрив для себе ваш чудовий канал. Шана і повага! Хотілося б більше про тактику війни у 17 ст. Взаємодія між родами військ, протистояння на Чорному морі і т.п.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Поговоримо
@danielpohorilko3279
@danielpohorilko3279 Жыл бұрын
Це вам на канал Kozak Media
@СергейМацько-ы4ш
@СергейМацько-ы4ш Жыл бұрын
Як завжди молодці. Хотілося в подальшому докладніше про турецьке військо 16-17 ст і ятагани зокрема
@КірілКалініченко-у8г
@КірілКалініченко-у8г Жыл бұрын
О, хотів би глянути відео про козацькі самопали, пістолі, мушкети, аркебузи та все подібне, особливо на приклади використовуваних моделей
@ОлександрГригорук-й2б
@ОлександрГригорук-й2б Жыл бұрын
дякую за оперативність. цікавий випуск
@vladimirzaika3594
@vladimirzaika3594 Жыл бұрын
Орнув з хортицьких анімешників
@tatvynry6978
@tatvynry6978 Жыл бұрын
І я)))
@РоманГавриленко-ю3ш
@РоманГавриленко-ю3ш Жыл бұрын
Маленька ремарка щодо того, чому лезо шаблі наносить важчі рани, ніж пряме лезо - удар шаблею це щось середнє між рубкою і різкою, шабля січе і це набагато ефективніше, ніж проста рубка, при якій лезо може зав'язнути в шарах одягу. Для прикладу, можна спробувати взяти кухонний ніж і батон, і рубанути по ньому. А потім рубанути, але з протяжкою леза.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Ну я щось це і мав на уввзі)
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko Жыл бұрын
Головне- сама геометрія клинка шаблі.Спуски клинка не мають бути прямі , мають бути в формі кулі, або по сучасному - конвекс, випукла лінза.Конвексні спуски розрубають любий матеріал і клинок ніколи не застрягає, а прямі спуски можуть заклинитись в твердому матеріалі.
@Figusenok
@Figusenok Жыл бұрын
Кому цікаво на початку була гра Mont and Blade з офіційним доповненям "Вогнем і мечем" розробленим українською студією.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Гра бомба)
@АлександрЗиновьев-у3ы
@АлександрЗиновьев-у3ы Жыл бұрын
Дякую вам за вашу працю та інфо огляди. Дуже цікаво.
@valarmorgulis7339
@valarmorgulis7339 Жыл бұрын
Як завжди, цікаво та пізнавально. Чудовий просвітницький контент.
@СергейПоляков-д2в
@СергейПоляков-д2в Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво, мало де про це говорили!
@ДмитрийБ-м1х
@ДмитрийБ-м1х Жыл бұрын
Дякую за чергове цікаве відео. Коротше кажучи в усі часи українці нагинали ворога усім до чого могли дотягнутися:).
@kainstas7662
@kainstas7662 Жыл бұрын
Дякую
@olehkasianenko3847
@olehkasianenko3847 Жыл бұрын
Підписався. Вподобав. Все за інструкцією на початку відео. Відео вельми пізнавальне, але є одне зауваження, не коректно порівнювати козаків з шляхтичами. Козаки - воїни-землероби, тобто вони, або самотужки обробляли свої наділи, одержані за службу, або наймали людей. На землі шляхтичів (феодалів) працювали залежні від них селяни, тобто кріпаки. Козацькі привілеї, справді, елемент феодальних відносин, але господарська система козаків вже буржуазного типу, а не феодального. Щиро дякую за цікавий україномовний контент.
@ОлександрСкарбарчук
@ОлександрСкарбарчук Жыл бұрын
Спробуйте погуглити "застінкова (згродо́ва, засцянко́ва) шля́хта". Ця шляхта складалася зі збіднілих членів шляхетського стану, які володіли землею, але не мали підданих селян (ні тим більше підданих міщан чи власної службової шляхти). Найчастіше від селян відрізнялася лише правом голосу на сеймах i сеймиках, родинними традиціями і володінням шляхетським гербом. Саме із «застінкової шляхти» походив Адам Міцкевич. Як на мене, шляхту творив не стільки феодальний спосіб виробництва, як функціональне призначення в суспільстві - воїнська (служила) верства. Тобто рядове козацтво по окермим харакетристикам наблизилося до збіднілої шляхти. Це вже старшина зі своїми можливостям могла дотягуватися і до деяких магнатів середнього калібру))))
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
В окремих випадках полковники, наприклад, цілком могли мати в розпорядженні залежних селян. Україна така є европейська держава, як і інші, і у нас відбувались ті самі процеси. А про відсутність в Україні шляхти і "поневолених селян" це відголоски концепції "класової боротьби", яку совєти намагались приліпити до відносин ніби як селян українців і ніби як лише польської шляхти.
@olehkasianenko3847
@olehkasianenko3847 Жыл бұрын
@@Duelist_fables згоден, були шляхтичі, які навіть землі не мали, а тільки володіли зброєю та військовим ремеслом. Жили з військової платні та війської здобичі, але, як Ви правильно зазначили, мали право голосу нарівні з магнатами. Козаки такого права голосу не мали. Майновий стан, в цьому питанні, не показник.
@ОлександрСкарбарчук
@ОлександрСкарбарчук Жыл бұрын
@@olehkasianenko3847 от за право голосу (читай - управління державою) і були всі козацькі повстання, типу ми формально робимо все це саме що і шляхта, але не маємо відповідних прав. Якщо перенести на наші реалії - це якби добробати зразка 2014 року воювали б з центральною владою за вступ до лав контрактників)))) Як тільки мета була досягнута з утворенням Гетьманщини, козаки сказали посполитим - усім дякуємо, можете бути вільні, тобто, чимчикуйте додому, бо збіжжя саме не посіється і не збереться, а їстоньки хочеться усім.
@taraslion
@taraslion Жыл бұрын
Дякую за видиво. Дуже структуровано і вірно. Гарний огляд і чудова робота.
@Snup1995ii
@Snup1995ii Жыл бұрын
Дякую автору, за цікаве відео 👍🏻
@ИгорьГорбуз
@ИгорьГорбуз Жыл бұрын
Дякую Вам за важливу працю витаю з Казакстану
@erwinsmith_78
@erwinsmith_78 Жыл бұрын
Прекрасне відео. Вподобайка
@igrigrigrigr
@igrigrigrigr Жыл бұрын
Дякую. Дость фахово хоч і шалено стисло. З повагою.
@Lucerio
@Lucerio Жыл бұрын
Хороший канал, цікавий, детальний, а що до ролику то мені трошечки підвідрилася завіса таємниць козацького світу ))
@imbafox8512
@imbafox8512 Жыл бұрын
круте й інформативне відео. дякую
@h0olms
@h0olms Жыл бұрын
Вітаю! Я ніколи не думав, що мені буде цікаво дивитися про клинки) Але Ваш канал змінив це. Вже вкотре ютуб рекомендує Ваше відео, і тепер точно підписка гарантована) Дякую за такий цікавий контент!
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Вітаю на каналі, дякую за увагу)
@bundes_ua
@bundes_ua Жыл бұрын
Най квітне український ютуб!💚 Дуже цікаво та інформативно. Дякую.
@PomahXomehko
@PomahXomehko 2 күн бұрын
The saddest thing about Zaporozhian Cossacks they were not allowed to keep their swords, so a lot of them were made into horse shoes and farming tools, so basically swords to plough shares , very sad .
@SerhiiIshchuk
@SerhiiIshchuk Жыл бұрын
Гарний український контент. Було би цікаво подивитись відео про зброю бронзового віку.
@qwintmaximus7895
@qwintmaximus7895 Жыл бұрын
Дякую за відео. Можна три запитання: 1) чи були турецькі ятагани аналогами англійських морських кортиків? 2) чи панцерні козаки були повноцінною тренованою кавалерією і чи воювали на стороні повсталих під проводом Хмельницького? 3) яку роль у війську Хмельницького відігравали селяни і чи вони були озброєні лише косами і списами та чи могли прикривати стрільців при раптовому нападі ворожої кавалерії (коли ні вирити окопи не встигаєш ні побудувати вагенбург)?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
1. По будові зброї ні, хіба що функціонально. 2. Так, повноцінна тренована бойова одиниця. На боці Хмельницького я не чув, щоб бились панцерні, але я можу просто цього не знати. 3. Селяни відігравали роль піхоти, охорони обозів, прикриття тощо, як і будь-яке ополчення. До речі, характерна деталь для неспокійної української землі - чи не у кожній хаті був самопал. Тому селяни могли мати зовсім не тільки коси. І так, селянське ополчення могли використовувати у якості пікінерів.
@qwintmaximus7895
@qwintmaximus7895 Жыл бұрын
@@Duelist_fables дякую!
@АлексейМоскаленко-щ1в
@АлексейМоскаленко-щ1в Жыл бұрын
Бойова коса досить небезпечна зброя, також у селян були і самопали, перековували коси на шаблі, про це згадує Котляревський..
@xyjazzblues
@xyjazzblues Жыл бұрын
Ей, була в мене коняка Та коняка розбишака Була шабля, ще й рушниця Ще дівчина-чарівниця
@ДмитрийБ-м1х
@ДмитрийБ-м1х Жыл бұрын
Ту коняку турки вбили Ляхи шаблю пощербили. Та й рушниця поламалась Ще й дівчина одцуралась... 😢
@АлександрАлександр-ф5м5н
@АлександрАлександр-ф5м5н 7 ай бұрын
😅😅😅😅😅🎉🎉🎉1%.❤❤❤.
@Андрій_Недобрий
@Андрій_Недобрий Жыл бұрын
Дуже цікава тема. А от ще мені шо цікаво - чому шабля? Козак це з здебільшого піший воїн. Тобто прямий клинок здається більш доцільний. Чи це більш питання моди та традиції?
@bodyantov818
@bodyantov818 Жыл бұрын
Як було сказано у відео - вигнутий клинок має довше лезо. Вогнепальна зброя та характер бойових дій зумовили зникнення важких та дорогих обладунків, тому шабля, як ефективна зброя проти не зачинених у сталь противників, набула поширення у всьому світі
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Проти опонента з мінімумом обладунку шабля актуальніша
@Андрій_Недобрий
@Андрій_Недобрий Жыл бұрын
@@bodyantov818 Довге лезо з вигином - перевага вершника - довгий розріз при проносному ударі. Виключення - ворог у обладунку. Пішому воїну зручніше колоти і рубати тому у піших воїнів клинки зазвичай стають більш прямі, а то і з вигином в сторону леза (таті в японії замінюється катаною, шамшир у османів замінюється ятаганом). А от козаки - піші, а люблять шаблі. Нестандартно.
@Андрій_Недобрий
@Андрій_Недобрий Жыл бұрын
@@Duelist_fables Вам як практику звичайно видніше. Але все ж. Колючі удари здається більш смертоносні та швидкі. Вигнуте лезо з'явилось як зброя вершника. А де вершники знову стали піхотою - лезо стало більш прямим, а то і із зворотнім вигином - катана, ятаган.
@bodyantov818
@bodyantov818 Жыл бұрын
@@Андрій_Недобрий колючі удари мають низьку зупиняючу силу та сильно відкривають захист, тому спис, як засіб уколів, мав видовжене древко
@sergiyponomarenko2466
@sergiyponomarenko2466 Жыл бұрын
Все вірно. Не було козацької шаблі, як і не було козацького лука. Тут у нас, фактично на перехресті світів - вся зброя козаків так чи інакше запозичена від "сусідів", максимально оптимально оптимізована для тактики козаків
@МаксимБаранюк-ш8э
@МаксимБаранюк-ш8э Жыл бұрын
Не мати своїх ковалів, не створити свою варіацію зброї. Це або означає зо Козацька еліта ніяк не відділяла себе від польської шляхти, або що козацька держава була недостатньо розвинена, та багата, для того щоб в ній зявились свої законодавці моди.
@Володимир-д4ш
@Володимир-д4ш Жыл бұрын
​@user 13:25 -ge1ug7eh4y гетьмани були шляхтичами, козаки так чи інакше були залежними від речі посполитої.Принаймні фінансування ішло звідти. Навіть дерево на січ для відновлення після пожежі возив пан Сабанський з Вінничини.
@Kanonick
@Kanonick Жыл бұрын
Бомбезно!!! З мене підписочка і вподобаєчка. До речі, мені цікаво чи не хотіли б ви робити контент наприклад: наскільки реалістичною, правдивою, хорошою чи доцільною є лати і зброя у кіно/серіалах/відеоіграх?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Є ціла рубрика "кіноогляд" а також відео про битви в кіно та іграх. Рекомендую плейлист "Ігри та кіно".
@aleksandrivashchenko909
@aleksandrivashchenko909 Жыл бұрын
Перш за все хотів подякувати за ваш труд! Ви робите дуже цікавий та якісний контент, особливо цікаво що все це наша історія. А також хотів би поцікавитися за фразу "белла торрес" або "стан тих хто воює". Як ця фраза пишеться в оригіналі та звідки її походження? Нажаль нагуглити це не вийшло. Дякую.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Латиною, гугліть "станове середньовічне суспільство"
@ВячеславБасов-и9ю
@ВячеславБасов-и9ю Жыл бұрын
Читко, логічно та послідовно. Велика вподобайка. Начебто шаблі з подібним до вірменки (чечуги)дизайном ефесу називали також татарськими. Чи є тут якийсь зи'зок, чи плутанина? Чи може логічно припустити, що львівські вірмени налагодили у Львові віробництво шабель татарського типу і відтоді їх стали називати вірменками?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Це знову розмова про "модель меча". Як продавець обізвав так вона і називалась, тоді типології нікого не цікавили. Тому все це умовності, потрібні більше нам для структурування і вивчення питання.
@Galician_Lion
@Galician_Lion Жыл бұрын
Львівські вірмени були насправді досить відірвані від власне вірменьских земель, бо навіть спілкувалися між собою не вірменською. а по суті вірмено кіпчакським діалектом. ближчим до кримсько-татарського. та і шабля "вірменка" по суті наслідує ранні половецькі.
@ВячеславБасов-и9ю
@ВячеславБасов-и9ю Жыл бұрын
@@Duelist_fables Дякую. Це зрозуміло. Продавця цікавить попит. Покупця цікавить фунціонал. А от для істориків, крім суто умовно'ї типології, може бути важливо походження.
@ВячеславБасов-и9ю
@ВячеславБасов-и9ю Жыл бұрын
@@Galician_Lion Дійсно, в ціх шаблях є спільні риси з ранньосередньвічними шаблями кочовиків, наскільки я можу судити: неширокий слабовигнутий клинок, відсутність долу та єлмані.
@Віталій_Павлович
@Віталій_Павлович Жыл бұрын
нНавряд вірмени кількістю діаспори могли робити промислові партії зброї ще й під час цехової конкуренції. В моєму розумінні кримський тип шаблі (може так буде коректніше) має вигин за руків'ям в 45 градусів. Чомусь вважаю її своїм уподобанням хоч і не маю відношення до народів півострова. До речу Великий візир носив саме таку шаблю з "Золотому віці". Серіал з історичної точки зору навряд точний. Але я трохи прочитав щодо головних героїв і є версія, що візир був родом з Криму. Не фанат серіалу, але кожен бачить те що вміє бачити. Ще мене кумарять ковалі з їх "виробами- козацькими шаблями". Головне щоб хустку різало. Хвалилися мені таким виробом. Кажу не шліть мені ті фото і в руки не візьму. Це як німецький шолом з кілом шпатла в чорному кольорі зі свастикою і історією що дід її вкрав у вермахтового офіцера. Не знаю скільки тих шабель по віоліті гуляє, але якось замало зброї козацьких часів збереглося. Здебільшого сокири.
@Vlad_Borodez
@Vlad_Borodez Жыл бұрын
Ну що ж чекаемо розбір важкої зброї сокири, булави, клівці)))
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko Жыл бұрын
Клевец- то на московії, в Україні - келеп, в Польщі - надзяк.В Речі Посполитій була заборона на носіння келепа в межах міста, то вийшли з положення, загнули " дзьоб" келепа в " бублик" і назвали - обушок.
@Vlad_Borodez
@Vlad_Borodez Жыл бұрын
@@IgorYushchenko круто не знав, дякую за історічний лікбез))
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko Жыл бұрын
@@Vlad_Borodez В Речі Посполитій келепи та чекани ( бойова сокирка з вузьким лезом та молоточком на обусі) використовували замість трості при піших прогулянках і певно, що в корчмах їх при п'яних розборках пускали в хід, тому і заборонили носіння в межах міста.
@Vlad_Borodez
@Vlad_Borodez Жыл бұрын
@@IgorYushchenko дідько, друже дуже пізнавально і цікаво, ти прям у автора матеріал для наступного відео забираєш😁 Якщо я не помиляюсь то чекан то щось середнє між келепом та сокирою і в своєму застосуванні близький до колуна 😅 давно про все це читав багато чого не пам'ятаю, і цікаво чи був популярним на теренах нашої країни і Речі посполитої - гоннендак сподіваюсь що правильно написав)
@leonalenakovita929
@leonalenakovita929 Жыл бұрын
Слушали всей семьей
@volodymyrprokopenko4889
@volodymyrprokopenko4889 Жыл бұрын
Можливо вам буде цікаво почитати і інший погляд на тему класифікації. :) Посилання не дам - бо такі коменти автоматично витираються. А тому шукати за текстом "Шаблі XVII ст. в Bannerlord"
@noxyict
@noxyict 10 ай бұрын
Козацькі шаблі були трофейними. А зараз подивлюсь відєо😂
@Inei_12
@Inei_12 Жыл бұрын
О шаблі🥹 клас😊
@Uliss_D
@Uliss_D Жыл бұрын
Дуже цікаво дізнатися чим були озброєні та екіпіровані козаки в 15 і на початку 16 століття, як виглядало козацьке військо, коли ручна вогнепальна зброя була мало поширена. Так, вогнепальна зброя використовувалась ще за часів гуситських війн, але то були скоріше ручні гармати ніж рушниці. Якщо проводити паралелі з сучасною зброєю то аркебуза/мушкет - це автомат, ручна вогнепальна зброя 14 століття - це важкий гранатомет, джавелін, стугна. Бо щось по тим часам дуже мало інформації.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Бо 15 століття це ще не зовсім про козацтво ще. Системно організоване козацьке військо це вже про 16 століття, а це вже вогнепал, при чому в нашому степу він поширювався навіть інтенсивніше, ніж в цілому по Європі через особливості географії.
@Sergius1201
@Sergius1201 11 ай бұрын
Про козаків згадки йдуть з 16 століття, і зброя у них була приблизно та сама що і у західній Європі але з деяким відставанням у часі, тому що військова мода і виробництво йшло с заходу, тобто у 16 столітті крім списів козаки мали луки які поступово замінювались аркебузами.
@NN-lr1ck
@NN-lr1ck Жыл бұрын
Доброго дня , Слава Україні !Якщо вам не важко, зробіть відео про фалькату,дуже цікава ваша власна думка. Дякую.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Коли дійду жо греків, точно розкажу)
@romenskyiivan
@romenskyiivan Жыл бұрын
Ятаган - ніж на стероїдах))
@ОлегЛахута
@ОлегЛахута Жыл бұрын
При нагоді, розкажіть будь ласка функціонал отих "вух" на ятаганах.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
На кинжалах з аналогічним ефесом між вухами клали великий палець при зворотному хваті. Навіщо таке не ятагані я не знаю.
@Galician_Lion
@Galician_Lion Жыл бұрын
Люди дуже інерційні в тому що стосується традиції. Колись руків'я ятагані робилися з кістки ноги тварини. ці вуха це частина колінної чашечки) ПОтім навіть коли руків'я рубилося зі срібла. форму все одно відтворювали. А от європейський "вухатий" кінжал це вже наслідування східній формі. спроба її відтворити без розуміння першоджерела.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Так, я знав, що кинжал наслідує ятагани, а не навпаки, але звідки така форма на ятагані не розумів. Дякую за пояснення!
@ВикторХристориз
@ВикторХристориз Жыл бұрын
Ідтримую про турецькі шаблі розкажіть
@sigimarar
@sigimarar 6 ай бұрын
1:39 тобто козаки це свого роду прикордонники?
@OlgaMryga
@OlgaMryga Жыл бұрын
якщо про шаблі я більш менш все знала, то от ятаган виявився не тим, що я думала.... я чогось вважала що вони були більші з великим розширенням в кінці по типу фальшіону
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Ширина клинка бувала різною. Я теж бачив варіанти досить коротких ятаганів з масивним вістрям.
@mazsaraksh1372
@mazsaraksh1372 Жыл бұрын
Дякую. Було б цікаво більше дізнатися про фехтування на території України
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Подивіться моє відео про українську дуельну традицію, там є
@dr.janenko8269
@dr.janenko8269 Жыл бұрын
Було б цікаво почути про козацькі бойові сокири
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Це які?
@dr.janenko8269
@dr.janenko8269 Жыл бұрын
@@Duelist_fables Ну зрозуміло, що мається на увазі сокири які використовували козаки в бою. Зазвичай це сокири із видовжиним в низ лезом, і закінчується гострим виступом. Цю форму думаю ще до козаків придумали, але в інтернеті багато робочих сокир видають за бойові, але на багатях давніх малюнках зображено козака із самопалом, і сокрирою, чеканом чи клевцем на поясі
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Козаки сокиру в бою системно не використовували, а такої зброї як "козацька бойова сокира" не існує. Те що є або реманент, або чекани і подібне, що нічим не відрізняються від аналогічних з західної Європи
@dr.janenko8269
@dr.janenko8269 Жыл бұрын
@@Duelist_fables Дякую за корисну інформацію
@ЗахарВовк-г9ю
@ЗахарВовк-г9ю Жыл бұрын
Таке питання до коментаторів. Чи є і якщо є, то де у Львові можна знайти клуб HEMA? Я абсолютний новачок, який вирішив спробувати себе у цьому спорті, то ще хотів запитати: скільки приблизно коштуватиме відвідування секції та яке екіпірування потрібно докупляти а яке можна орендувати? Завчасно дякую за відповідь)
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
У Львові є клуб, вартість тренувань і наявність спорядження краще уточнити у них. Я попрошу написати вам
@Lesia-Arda
@Lesia-Arda Жыл бұрын
Ага, коли я чую вираз "козацька шабля", я уявляю книжечку Тоїчкіна)
@СвятославКоновалов-и7т
@СвятославКоновалов-и7т Жыл бұрын
Дякую за відео. А невже серед козаків не було ковалів, які б кували шаблі ?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Для виготовлення шаблі потрібен не коваль. Для виготовлення шаблі, нормальної, а не сувенірки, навіть зараз команда майстрів працює і потрібне непересічне обладнання. А в 17 столітті для цього потрібен цілий цех, дуже високотехнологічний. Сьогодні в Україні багато виробництв, гвинтівок, наприклад? Зараз наче щось і є, але не від А до Я, з імпортними комплектуючими і засобами виробництва. З шаблями було щось на кшталт, хоч і не 1 в 1
@ДмитрийБ-м1х
@ДмитрийБ-м1х Жыл бұрын
@@Duelist_fables Українські гвинтівки якраз зараз дуже файні. Снайпекс, Алігатор, Володар Обрію. Ситуація краща ніж з шаблями)))
@Galician_Lion
@Galician_Lion Жыл бұрын
Чітко і по поличках)
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Там вище в коментах пан львівською ХЕМА цікавиться, зверніть увагу))
@artemmaidanovych3975
@artemmaidanovych3975 Жыл бұрын
8:28 Здається, у них досить проблемний для фехтування баланс
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Буквально вчора фехтував тією красунею, що лежить у кадрі. Баланс високий, так, але проблемним я б його не назвав. Питання техніки.
@Tamiel-nephelimus
@Tamiel-nephelimus Жыл бұрын
Що стосується зброї ближнього бою, для особистого захисту - згоден вона необхідна навіть в 40му тисячолітті! Адже місцеві іншопланетяни тау - нехтують нею і отримують копнякіа в ближньому бою від будь-кого, на відміну від гвардійців з штиками і космодесанта з ножами розміру шаблі...
@ОлегЛахута
@ОлегЛахута Жыл бұрын
Я уявляю її собі п'ятизарядною😊
@vladislav_temchenko
@vladislav_temchenko Жыл бұрын
А де саме ви навчаєтесь фехтуванню?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
В Дніпрі в своєму фехтувальному клубі
@vladislav_temchenko
@vladislav_temchenko Жыл бұрын
​@@Duelist_fables Так і думав що в Дніпрі. Бачив палац Потьомкіна (будинок студентів) в одному з Ваших відео
@vladislav_temchenko
@vladislav_temchenko Жыл бұрын
"LIBERTE"?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Ні, "Школа дуелянтів".
@Григорович-ь6г
@Григорович-ь6г Жыл бұрын
😃
@Apostol_Tea
@Apostol_Tea Жыл бұрын
Не листав всі коментарі, але мені цікаво про Крилатих гусарів, чи драгунів? Хочеться почути від вас, про них, бо самому ліньки.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Записав собі
@eergegerg23
@eergegerg23 Жыл бұрын
А що до так званих "татарських" шабель, якими іноді називають східні шаблі з довгим вузьким вістрям (наче як проти кольчуг)?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Так є ж у відео
@stepanbros8610
@stepanbros8610 2 ай бұрын
Окупанти постійно фальшували нашу історію. Применшували наші можливості. Мовляв нічого не вміли, усе запозичили в сусідів... Думайте логічно, якщо у козаків були на Січі ковалі, то цілком зрозуміло, що вони виготовляли окрім підков для коней, ножів, наконечники до стріл і списів та багато інших речей, також - шаблі. Мені дивно, що хтось вірить в байки, що буцім то усі шаблі в козаків були трофейні.
@sigimarar
@sigimarar 6 ай бұрын
а звідки козаки брали мушкети? трофеї? чи був якийсь воєнторг у турка чи ляха?
@Duelist_fables
@Duelist_fables 6 ай бұрын
Як раз вогнепал в наших краях вироблчли. Ну і купували теж, звісно. Трофеї теж, але щоб взяти трофей треба мати зброю))
@Glazgo101
@Glazgo101 Жыл бұрын
Що за вислів "бела торес"? Не зміг знайти значення в інтернеті. Дуже цікаве відео
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Це латинський вислів, назва соціального стану. "Ті що моляться" oratores, "Ті, що воюють" bellatores, "Ті, що працюють" laboratories. Класичний розподіл на три стани середньовічного суспільства.
@alex555janush
@alex555janush Жыл бұрын
Поясніть. Як під час сутички на шаблях, на лезі від ударів не утворювались пошкодження????
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Подивіться відео про будову меча, там це є. Якщо коротко, то ніяк, утворювались, цього не уникнути. Але можна зменшити шкоду. Для цього нижню частину клинка, якою і парирували, загострювали мінімально. А при парируванні удар не блокується жорстко, а клинок підставляється під кутом, щоб удар зісковзнув вздовж клинка, змінивши траєкторію і або злетів мимо, або влучив у гарду. Так вдавалось уникнути глибоких зазубрин.
@nikitaradzey9646
@nikitaradzey9646 9 ай бұрын
А що по козацькій вогнепальній зброї? Зокрема самопали та пістолі? В тому числі, цікаві козацькі гармати. Де робили? Як робили? Переваги, недоліки?
@Duelist_fables
@Duelist_fables 9 ай бұрын
Козацька вогнепальна зброя нічим не відрізнялась від європейської та османської. Переважна їх частина також були імпортними.
@nikitaradzey9646
@nikitaradzey9646 9 ай бұрын
@@Duelist_fables Є якесь відео по цій темі? Чи може буде?
@Duelist_fables
@Duelist_fables 9 ай бұрын
@@nikitaradzey9646 Поки не було
@nikitaradzey9646
@nikitaradzey9646 9 ай бұрын
@@Duelist_fables А є в планах?) Дуже цікава ця тема. І хотілося б дізнатися, чи виробляли в Україні бодай якусь зброю? Чи все було імпортним?
@ВолкСерый-я5д
@ВолкСерый-я5д Жыл бұрын
З анімешників уголос!
@sergiipylypenko8110
@sergiipylypenko8110 9 ай бұрын
Козаки на службі, про яких говорить автор - реєстрове козацтво. Таке було створене поляками на противагу низовому.
@МихаилКалюжный-я4ю
@МихаилКалюжный-я4ю 9 ай бұрын
Натягнув сову на глобус - молодець! Сідай - 5!
@Сапсан-в3т
@Сапсан-в3т 9 ай бұрын
Відео просто як еталон по шаблях...
@बिल्ली_के_समान_सखा
@बिल्ली_के_समान_सखा Жыл бұрын
Я зрозумів. "Козацька шабля" - це просто шабля,яка належить якомусь певному козакові - і нічого більше. Тобто,це може бути хоч індуський тальвар - якщо цей конкретний козак надає перевагу саме цьому типу шаблі.(А цікаво:чи існував у природі хоча б один козак,що він користувався тальваром?)
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Маю сумнів))
@АлексейМоскаленко-щ1в
@АлексейМоскаленко-щ1в Жыл бұрын
Все може бути... Тілько він не знав що то тальвар, думав просто добра шабля..
@evgenevgen4919
@evgenevgen4919 Жыл бұрын
А ось автору каналу цікаве запитання. А чи могли бути у козаків шпаги? А що, поруч жили народи які шпаги використовували. Чи могли мати, наприклад, трофейні?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Саме серед козацтва не дуже, бо не надто практична річ в їх умовах. Але якщо брати українців ширше, то було. Наприклад, в піхоті Речі Посполитої були так звані полки німецького аутораменту, тобто озброєні як в західних країнах. В таких полках служило багато українців і їх озброювали шпагами.
@NikolayFantom
@NikolayFantom Жыл бұрын
Цікаво, а зараз можна носити якусь шаблю для статусності, боїв у вузьких вуличках та дуелей?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Можна. Але недовго))
@ОлександрСкарбарчук
@ОлександрСкарбарчук Жыл бұрын
Спробуйте розділити призначення - для статусності треба затупити лезо, закруглити вістря, послабити кріплення клинка в рукояті щоб при сильному ударі шаблі вона ламалася. Ну і побільше золота і діамантів на піхви та руків'я)))) Для боїв на вузьких вуличках та дуелей... гмммм. Тут окремі спеціалісти застерігають щоб власники та носії складних ножів ухилялись від заяв що вони їх носять для самозахисту, а натискали на подутове призначення девайсів. Цікаво, як можна обгрунтувати поліції господарсько-побутове призначення шаблі?))) Я взагалів б пропонував би що перед тим як легалізовувати короткоствол, легалізувати носіння довгоклинкової та вогнепальної зброї (а для тих хто знає толк у збоченнях - древкової)))) і от хто не замахається її тягати по громадському транспорті та метро - ті точно розберуться чи треба їм пістолет))))
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@ОлександрСкарбарчук згоден, тоді в моєму фехтувальному клубі точно клієнтів побільшає))))))))))))))))))))
@АлексейМоскаленко-щ1в
@АлексейМоскаленко-щ1в Жыл бұрын
@@ОлександрСкарбарчук можна ще легалізувати носіння келепів, сокир, булав... Бо про келеп можна сказати коли що, їм цвяхи забивають, сокирою що йшли рубати дрова, а булавою... Що дуже любите горіхи, жити без них не можете, а колоти їх чимось треба..
@СергейРогоза-ы8щ
@СергейРогоза-ы8щ 5 ай бұрын
ВОЛОДІЮТЬ ЗБРОЕЮ ВІЛЬНІ ЛЮДИ !
@ИванРудь-ю9д
@ИванРудь-ю9д Жыл бұрын
Цікаво почути про мечі Русі 9-14ст.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Якщо коротко, типові для Європи каролінги та романські мечі, про які я розповідав у відео про типи мечів
@Tamiel-nephelimus
@Tamiel-nephelimus Жыл бұрын
Якщо мені доведеться обирати між гусарською шаблюкою і османською - я обиру індійську з інтегрованими піштолями!⚔️🦾🔥 До речі, як вважаєте: Іріс, зброя Ольгерда з відьмак 3 - шабля, чи гросмесер?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Іріс шабля, яку підігнали під геймплей гри
@Samar3n
@Samar3n Жыл бұрын
Шабли, забавно.
@tvlad
@tvlad Жыл бұрын
Чи не може хтось підказати контакти осередку Хема у Львові, якщо такій є? Я щось не можу знайти. thank you in advance )
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Є такий, попрошу написати вам
@tvlad
@tvlad Жыл бұрын
@@Duelist_fables красно дякую )
@дімаБабій-ч2з
@дімаБабій-ч2з Жыл бұрын
От питання яке мене цікавить пілся проходження DLC камяні серця) В кінці Ольгерт дає Геральту шаблю, яка за розмірами така сама як і меч полуторник. І руківля там як під дві руки. Це просто ігрова адаптація скоріше всього, але чи зустрічаються такі шаблі в реальності? Хоча б в парадному варіанті? ПС. Дякую за відео!!!)
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Конкретно Іріс, шалбля Ольгерда, це звичвйна польська шабля, якій подовжили руків'я, тому що анімацій з одноручною зброєю у Відьмак 3 немає. Але схожа концептуально зброя існує, загугліть гросс-мессер.
@sergiyponomarenko2466
@sergiyponomarenko2466 Жыл бұрын
Фактично - той же німецький "гросс-мессер". Один з улюблених видів зброї для найманців-ландскнехтів і міського ополчення
@bolkunmarki699
@bolkunmarki699 Жыл бұрын
@@Duelist_fables Було би дуже цікаво в майбутньому послухати про гросс-мессери, кацбальгери, еспадони та інші цікаві види західноєвропейської зброї
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@bolkunmarki699 буде
@olegrovner5654
@olegrovner5654 9 ай бұрын
Чекай.А так звані "чорні шаблі"?Ті які такі собі більше тесаки ніж шаблі ,їх в певній кількості познаходив та описав Свешников на полі Берестейської битви.Доречі Свешноков стверджував що вони якраз і виготовлялися козацькими ковалями.
@vyacheslavperesunko
@vyacheslavperesunko Ай бұрын
Варто звернути увагу на шашку сторічної давнини - та взагалі не має захисту руки. І це цілком виправдано - шабля, шашка і всі їх похідні - це зброя для кіннотника, який наносить рублячий удар і не по пальцям на руків'ї, а - по передпліччу чи тулубу. Отже - для вершника немає сенсу робити гарду розвиненою - чи ви маєте сумнів, що при бажанні - польські гусари б мали гарду від "корзинчатого меча" шотландських хайлендерів? То ж - шабля не мала наувазі рубку фектувальників, як оце ми бачимо в польських фільмах, в індивідуальному поєдинку куди ліпший ефект має колячий клинок для колячого удару. Саме тому - на кавказі використовується для кіннотника - шашка, а як він стоїть на землі - то кама. Ні, звісно техніки фектування шаблею реально існували, але "махання оселедцями" - висміюється не в одній історичній книжці. Проте - це вже з безвиходдя. Гадаю ніхто поєдинків на шаблях не влаштовував при свому розумі. Саме тому шаблі й не мають розвиненої гарди. З іншого боку - як і меч - до появи вогнепальної зброї шабля використовувалася з латною рукавицею тої чи іншої форми - з якої будь-яка гарда, окрім простого перехресття - не працює. Отже - оскільки, як ви слушно зауважили, власної шаблі в козаків не було і вони використовували взірці польських, турецьких чи угорських шабель, проте не мали грошей використати його ще й з обладунками цих націй - то, видно використовували "як було" усвідомлюючи, що це "переперезати" когось з коня, а не для якогось сміховинного такою зброєю поєдинку-дуелі.
@Lesia-Arda
@Lesia-Arda Жыл бұрын
Крім того, козак - не шляхтич, а окремий суспільний стан. Шляхтич за плугом не ходив ніколи, а козаки на своїй землі працювали самі
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Ні, не самі. Навіть прості козаки часто мали наймитів, що вже казати про старшин.
@Lesia-Arda
@Lesia-Arda Жыл бұрын
@@Duelist_fables Наймитів вони, звісно, наймали, але ж працювали поряд із ними. А от більшість старшини(хоч і не всю) можна віднести таки до вищого суспільного стану (аристократія, шляхта - як не назви). Вони мали родові садиби чи маєтки, слуг і часто села у власності. Проте. були і ті. що вибилися з низового козацтва - і вони також не гребували роботою поряд з наймитами. Наймитів мали навіть священники і всі забезпечені селяни - це свідчить лише про наявність грошей, щоб їх найняти
@atenon_31
@atenon_31 Жыл бұрын
А чи буде розбір сучасної польської школи "шабельного бою" такого як "кріс-крос"? Чи як він там зветься. Просто виглядає він епічно, але по факту... А яка ваша думка стосовно такої "школи бою"?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Це сучасна система, переважно призначнна для каскадерських постановок. Справжння школа бою польською шаблею до наших днів не дійшла, або ж навіть і не існувала. Я про це розказував в інших відео, де говорив і про фехтування шаблями.
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko Жыл бұрын
​@@Duelist_fablesСкорше всього, що шляхта Речі Посполитої вчилась фехтувати по німецьким фехтбукам.
@ОлександрСкарбарчук
@ОлександрСкарбарчук Жыл бұрын
Як на мене польска школа хрестового фехтування - це такий собі аналог "системи Кадочнікова" у рукопаші - сотні послідовників, але самі круті - це покійний засновник та його син. Щось схоже помічаю і в Сенявських - виглядає круто, але щось ніхто окрім засновника та його синів не демонструє нічого навіть відділалено схожого.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@IgorYushchenko є така ймовірність, бо дюсак дуже схожа річ
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@ОлександрСкарбарчук по це трюки. Я знаю дуже сильних польських сучасних шаблістів. Система Синявських у них, чомусь, не популярна)
@ГенаСемененко-ш1у
@ГенаСемененко-ш1у 2 ай бұрын
Какой сейчас год, сегодня решает автомат
@ArtOfGameDesign
@ArtOfGameDesign 11 ай бұрын
Коли про зброю Скіфів та лицарів Русі?
@gildorgames
@gildorgames Жыл бұрын
Деякі історики, небезпідставно вважають, що термін "лицарі" - не правильний, якщо ми говоримо саме про зріз суспільства. Правильніше буде все ж таки "рицар", від слова "ritter". А саме слово "лицар" зустрічається в більш пізніх оповіданнях, де "лицар" це вже більш такий романтизований образ. Але зараз, ті ж самі лінгвісти говорять, що "рицар" це суржик і правільніше лицар. Ну в цілому я так і наблюдаю, що історики говорять - рицар, а лінгвісти - лицар.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Я розумію, багато людей послухало панів Алфьорова і Мараєва і тепер в курсі, хто такий рицар, а хто лицар. Я, в цілому, згоден з їх думкою. Але обидва терміни тим не менш часто зустрічаються в обох значеннях. Конкретно зараз мова про соціальний статус, лицар. А не про бойову одиницю, вершник в обладунках зі списом, рицар.
@gildorgames
@gildorgames Жыл бұрын
@@Duelist_fables може я щось якось не так сформулював, але саме про соціальний статус і говорили, в тому числі, "пани Алфьоров та Мараєв".
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@gildorgames так, соціальний статус лицар, бойовий юніт рицар.
@Lesia-Arda
@Lesia-Arda Жыл бұрын
Не було у них легкої кавалерії - козаки не воювали на конях, перед боєм спішувалися. їх коні не були треновані для бою - це легка піхота з убервафлею у вигляді легкого укріплення з возів
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Якщо чесно, як без загонів легкої кавалерії патрулювати степ я і не уявляю.
@Lesia-Arda
@Lesia-Arda Жыл бұрын
@@Duelist_fables Патрулювали і наздоганяли вони на конях, але щоб битися спішувалися. Саме тому козаки так часто укладали союзи з татарами. що потребували кавалерії, якої не мали
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@Lesia-Arda попри уявлення, татари це як раз важка кавалерія. У випадку з Хмельниччиною так точно.
@Lesia-Arda
@Lesia-Arda Жыл бұрын
@@Duelist_fables У козаків жодної не було - от у чому проблема
@MadDocDRLM
@MadDocDRLM Жыл бұрын
А чи був популярний на теренах нашої держави кончар або інша зброя, подібна до естоків?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Кончар був досить типовою зброєю у крилатих гусар, наприклад
@АлексейМоскаленко-щ1в
@АлексейМоскаленко-щ1в Жыл бұрын
У нас малоймовірно, а на росії рідко, більше як парадна зброя..
@ВикторХристориз
@ВикторХристориз Жыл бұрын
Тобто власне османські типи 14- 17 століть
@Mighty-Man
@Mighty-Man Жыл бұрын
Що затрофеїли у турків - те і було.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
А з чим в руках трофеїли?)
@Mighty-Man
@Mighty-Man Жыл бұрын
@@Duelist_fables З чимось трошки гіршим, затрофеєним у попередніх боях. 😃
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Важко щось затрофеїти не маючи зброї
@Mighty-Man
@Mighty-Man Жыл бұрын
@@Duelist_fables Так це ж не було так що сьогодні беззбройні, а завтра озброєні до зубів. Боїв було багато, поступово накопичувалися шаблі. Але показово є те, що навіть парадні шаблі, штучні екземпляри, наші ковалі були нездатні створити, тому навіть у гетьманів шаблі іноземного виробництва. Уявляєте, щоб якийсь японський сьогун чи імператор носив іноземний меч? Яка б не була реальна якість сталі у катан, але ковальська школа щодо кування мечів в Японії однозначно була. А в Україні - не було, хоча у нас немає такого дефіциту металу, як в Японії. Унікальність козаків як війська явно штучно перебільшена. Козацький гетьман більше схожий на Махна, а не на короля, відповідне і військо у нього.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Японія була змушена створювати свої мечі через географічну ізольованість. Україна навпаки, стоїть на перетині великих світових торгових шляхів, очевидно, що у нас було простіше купити зброю, ніж виготовити. І це нормально, так працює по більшості світу. І взагалі, не треба мислити про виробництво чогось категоріями чучхе "треба все своє". Жодна країна в історії не виробляла 100% необхідного в країні, навіть Римська Імперія, Британія 19 століття і США сучасності. В нас не робили шаблі, бо купити дешевше і вигідніше. В нас робили те, що приносить прибуток в наших умовах. Це не відсталість, так працює економіка.
@Gllory-th3mb
@Gllory-th3mb Жыл бұрын
Практично ничего не изменилось .своего практич. Нет . Как тогда ,так и сейчас . То СССР .то забугорье .
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Открою тайну. Ничего "своего" ни у кого никогда не было. Все высокотехнологичное на свое время всегда было результатом кооперации производственных цепочек с разных стран мира. Что "тогда" что сейчас. В "ссср" кстати тоже. Назовите советскую технологию, я скажу у кого она куплена или украдена. Так работает экономика и технологии. Сабля на 17 век это довольно таки высокотехнологичная в производстве вещь, на всю Европу клинки делались буквально в нескольких центрах, по Азии тоже, и это нормально.
@Gllory-th3mb
@Gllory-th3mb Жыл бұрын
@@Duelist_fables и Козаков тогда тожэ украинских не было .тожэ "цепочки ". Тутподрузомевалось ,что процесса дажэ стыринного под себя не было . От а все импортное . При КИЕВСКОЙ РУСИ ДАЖЭ МЕЧЕЙ СВОИХ НЕ БЫЛО И ДРУЖИНЫ НА МАНЕР ВИКИНГОВ . НИЧЕГО СВОЕГО . А ПО ОРУЖИЮ НАРАБАТЫВАЛ ОСЬ ТАМ ГДЕ БЫЛИ УСЛОВИЯ .. И СВОЕ .ТОТ.ЖЭ.ТОЛЕДО . И НЕ ПУТАЙТЕ СВОЕ И СТЫРИНОЕ . ИЛИ ЕЩЕ КАК ДОСТАВШЕЕСЯ А ПРО СВОЕ ТАК НА МАЛОРОСИИ БЫЛ СВОЙ РАКЕТНЫЙ ЗАВОД . ГДЕ ВСЕ ОТ РАЗРОБ.РЕЦЕПТОВ И Т Д . БЫЛО СВОЕ .ДО 1910ГОДА . ПОКА НЕ ЗАКРЫЛИ . И СТАЛЬ ДЛЯ КОРАБЛЕЙ ДЕЛАЛИ СВОЮ БЕСЕМЕРОВСКАЯ ЭТО СВОЯ РОССИЙСКАЯ СВОЯ .
@Gllory-th3mb
@Gllory-th3mb Жыл бұрын
@@Duelist_fables технология сварки от ПОТОНА . ПО ТАНКАМ. СОВЕТСКАЯ ТЕХНОЛОГИЯ ПО ПОШИВУ МЕХА ,ПРАВДА НАШИ НЕ ВЗЯЛИ ПАТЕНТ ..
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Очень интересно мнение совк***чера, держите в курсе))
@Rudiy_Kotovchenko
@Rudiy_Kotovchenko Жыл бұрын
Ці "анімешніки" як ти сказав на Хортиці в часи коли нам всім було плюівати на власну історію зробили більше ніж мін культури за роки. Тому ти хлопче думай що "говориш". Якщо це гумор то рівня меньшовартості багато.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Просуваючи махрову радянську шароваршину?) Агонь українська культура))) Зробити кавказський цирк в шароварах і назвати це українським козацтвом це так собі українська культура.
@Rudiy_Kotovchenko
@Rudiy_Kotovchenko Жыл бұрын
@@Duelist_fables серйозно? 20 років тому ти це бачив? Коли всім плювати було на факт козацтва. А вони дітей малих зацікавлювали своїми виступами. Якщо саме мале та зелене засунь своє чсв в сраку, підніми її та поїздь по музеях січей (прикинь вона не одна була) та поговори з тими хто там працює десятиліттями та спитай їх.
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Я їздив по них, бачив і знаю про що кажу. Джигітовка і розбивання огірка батогом не є ні українською культурою, ні козацтвом, а виключно радянським театром.
@Rudiy_Kotovchenko
@Rudiy_Kotovchenko Жыл бұрын
@@Duelist_fables ти навіть не читаєш те що я тобі пишу. Спілкуєшся як якийсь підліток з загостренням підліткового максималізму. Я вдячний цим людям за те що вони привертали увагу молоді до українства та історії, хоча б такими цирковими методами (десятиліттями). А що зробив ти в цьому напрямку? Щоб мати право їх паплюжити в своєму невеличкому но СМІ. Тобто не виказувати своє "мненіє" комусь одному а транслювати його на групу людей. Бути категоричним та плювати зверху вниз на інших...Судячи з того що ти говориш на початку відео (далі не дивився - гидко стало) нікуди ти не їздив і не спілкувався навіть з тими хто жив 20-30 років тому. І не знаєш як по... до прутня українцям було на своє минуле. Україна 20 років тому це білорашка сьогодні
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Як мінімум, я належу до тієї самої молоді, увагу якої вони начебто привертали до українства, і про яку ви так зневажливо говорите. Так от, коли я вперше приїхав на Хортицю у віці 12 років, я бачив усе це, і навіть повірив, що саме таким козацтво і було. І це величезна проблема, бо їх образ це російсько-гоголівський "тарас бульба" у найгіршому прояві. До речі, що ви скажете про участь цих панів у зйомках російського пропагандистського фільму "Тарас Бульба"? Як круто вони вписались у російський наратив голопузого козака-розбійника? Так от, діти і дорослі бачили міфи, байки, пропаганду, причому не українську, і брехню, перетворюючи наше минуле на цирк з конями, буквально. Не знаю ще жодної людини, а варюсь в комьюніті давно, яка зацікавалась би вивченням козацької історії з цих шароварників. Навпаки, вони створюють з козака образ потішного воїна, при чому ДОСІ популярний серед українців, який формує нашу меншовартість і відриває від загальноєвропейського історичного контексту.
@cbrefb3379
@cbrefb3379 Жыл бұрын
Хто тобі тексти пише?
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
Сам пишу, а що?
@cbrefb3379
@cbrefb3379 Жыл бұрын
@@Duelist_fables не пиши тексти - пиши помітки, а розказуй своїми словами без тексту. Бо погано виглядає як ти косиш очима в текст і читаєш його по буквах, звучить неприродно
@Duelist_fables
@Duelist_fables Жыл бұрын
@@cbrefb3379 я так на подкастах роблю, мені не подобається.
@gachi_bassiner_ass2755
@gachi_bassiner_ass2755 Жыл бұрын
Хортицькі анімешники АХАХахах
5 questions about cossacks pipe
16:56
Kozak Media
Рет қаралды 12 М.
Якими були КОЗАЦЬКІ ШАБЛІ?
6:42
Kozak Media
Рет қаралды 30 М.
My scorpion was taken away from me 😢
00:55
TyphoonFast 5
Рет қаралды 2,7 МЛН
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.
Огляд Зроджені До Шаблі
10:22
шаблюк
Рет қаралды 4,5 М.
SECRETS OF COSSACK FENCING | Battle on sabers
22:37
Байки Дуелянта
Рет қаралды 24 М.
ВІЙСЬКОВЕ СПОРЯДЖЕННЯ КОЗАКІВ
28:04
Kozak Media
Рет қаралды 20 М.
ЛУКИ ТА САГАЙДАКИ У КОЗАКІВ
18:24
Kozak Media
Рет қаралды 13 М.