Kimmich és Nico Williams párbaján múlik az előrehozott döntő! | Esélylesők | S05E45 | Unibet

Рет қаралды 14,821

Unibet Magyarország

Күн бұрын

Döntővel felérő negyeddöntők alakultak ki az Európabajnokságon. Németország és Spanyolország mutatta eddig a legmeggyőzőbb teljesítményt a tornán. A mérkőzés kulcspárharca a Kimmich - Nico Williams párharc lehet, ami mindkét irányban veszélyes lehet. Nicot levédekezni egyedül szinte lehetetlen, de Kimmich felfutásaival is vissza kell zárnia majd a spanyol szélsőnek. A francia - portugál meccsen is ez okozhat csak ott Rafael Leao és Jules Koundé párharcában. Murat Yakin csapata olyat mutat, amit eddig nem láttunk tőlük. Minek köszönhető ez a remek játék Svájcnál? A törökök némi meglepetésre bejutottak a legjobb 8 közé és Hollandia ellen meg is van az esélyük az elődöntőre. Ronald Koemannak ugyanis meg kell oldania valahogy a jobbszélső kérdést, amire eddig se Xavi Simons, se Frimpong, se Bergwijn, se Malen nem nyújtott tökéletes választ. Szerinted kik lesznek ott a legjobb 4 között?

@peternorbert5961 6 күн бұрын
Sok sok embert izgat, hogy Harasztival mi történt...
@fecka88
@fecka88 6 күн бұрын
Nem tudom,mi történt Haraszti Ádival,de nekem ez a felállás Andrissal sokkal jobban bejön,mint a régi.
@hegyinorbi98
@hegyinorbi98 6 күн бұрын
Amúgy én nem értem miért nem lett ez egyértelműen közölve, hogy mi a helyzet.
@hajaspeter3166 4 күн бұрын
Arra mekkora esély van, hogy az angolok felállást váltanak a mai meccsre?
@SzaboBence10
@SzaboBence10 6 күн бұрын
Remélem spanyol-portugál és török-svájci elődöntők lesznek, a törököknek van a legkevesebb esélyük a továbbjutásra de hátha összejön nekik. A legjobb játékos díjat szerintem Yamal fogja kapni.
Délikapu mesterterv?
Alternatívák a döntőre nézve amik szerintem a leginkább létrejöhetnek és bekövetkezhetnek- Németország - Hollandia Németország - Törökország Spanyolország - Hollandia Spanyolország - Anglia Portugália - Hollandia Portugália - Anglia Franciaország - Hollandia Franciaország - Anglia
@imate93
@imate93 6 күн бұрын
Az az egy szem Törökország hogy jött ki? Minden esetben holland/angol döntőst vársz azon az ágon, kivéve ha a németek jutnak be a másikon, akkor inkább török, mint holland? :D
@palyinkasoguszt6219
@palyinkasoguszt6219 6 күн бұрын
Az eddig látottak alapján nehezen tudom elképzelni,hogy a spanyolokat vki megveri.Mindenesetre a németekből nézem ki legkevésbé.Rüdiger kiválóan játszik,de a 4 felsőági csapatból a német védelmet érzem leginkább sebezhetőnek.Szerintem Svájc bármennyire jól játszik,nem tud továbblépni Anglián.Hollandia szerezhetett önbizalmat,jobb csapat,mint a török,de a szívük meg a "hazai pálya" még 4 közé is juttathatja Törökországot.Bármi lehet természetesen,de talán ha nem Spanyolország lesz a bajnok,akkor az,aki meg tudja verni.(Bármelyik szakaszban)
" Álomszerű döntő lenne 2010 visszaidéződvén Spanyolország Hollandia.
Az nem társadalmi felelősségvállalás hogy bevándorlóként kiállnak egy "szélsőjobboldali" párt ellen választási kampányban, ha egy játékos a szélsőbaloldal ellen állna ki akkor gondolom az már nem férne bele és akkor nem lenne szabad politizálnia(remélhetőleg kiesnek a portugálok ellen és akkor lesz idejük ajvékolni ezeknek).
@sndor74
@sndor74 6 күн бұрын
Palmer dominánsabb a szélén mint Foden! Fodenközépen hasznosabban focizhatna!
@tiborcsanadi4055
@tiborcsanadi4055 7 күн бұрын
Az angolok csomagolhatnak,szerintem...
@007doxa
@007doxa 6 күн бұрын
Ha vhogyan megtudják oldani az angolok, hogy Southgate ne szálljon fel a buszra tuti elődöntősök, ha ott lesz ez a jó ember akkor mondjuk kva nagy a baj...😂
@johndeer4545
@johndeer4545 6 күн бұрын
a németek is
@Marton409
@Marton409 6 күн бұрын
@@johndeer4545 Németek is? :D Spanyolok mellett ők játszották a legjobb játékot az egész EB-n. Majd kiderül ki jut tovább ;)
@@Marton409 az megvan hogy egymás ellen játszanak ? vagy ez új ? ☠
@Marton409
@@johndeer4545 megvan kedves halálfej osztó barátom, azért írtam, hogy majd kiderül ki jut tovább mivel pont Spanyolo-gal játszanak és mindekettő meggyőző teljesítményt nyújtott
@1234huun1234
@1234huun1234 6 күн бұрын
Helo, Ronaldo védelmére kelnék a kritikáitokkal kapcsolatban, ha szabad, miután az itt elhangzottakkal kapcsolatban kételyek merültek fel bennem, és bár ide-oda pörgetve, de újra néztem az utolsó meccset. Portugál játék: Én a Szlovénia elleni meccsen egyáltalán nem éreztem azt, hogy csak Ronaldot keresték a társak, annak ellenére, hogy végig amikor félpályán ment a tili-toli, többször próbálkozott kiugrással, összesen kétszer akarták ilyen helyzetben megjátszani (egyszer sikerült, 89. percben). Egy ennyire szervezett, többnyire betömörült védelemmel szemben szerintem ez teljesen normális játék volt, próbálkoztak átlövésekkel, mikor lehetőségük volt futni a gyors szélsők is próbálkoztak 1-1 szituban embert verni és nyilván ha ezek nem mentek, próbálkoztak beadással (egyébként a világ egyik legjobban fejelő játékosa van a csapatban), Nyilván ezt nem tudjuk meg, de szerintem semmivel nem lett volna jobb a játék, ha akárki más játszik ott. Lehet, hogy pl Jota pont egyszer kiugrott volna és gólt lő, vagy pont eggyel többször teszi bele a fejét egy beadásba és gólt fejel, vagy középcsatártól függetlenül egy átlövés vagy egy Leao elfutás bejön, ami miatt teljesen más meccset (vagy egy ugyan ilyet, csak 1-0) látunk. Ezt nem tudhatjuk, azt viszont igen, hogy rengeteg ilyen meccs van, amikor nem jön be semmi, egy klasszis sem villan meg és szenved az esélyesebb és nagyobb nevekből álló csapat a jól szervezettel szemben. Nem számoltam össze de nagyon max 15 beadási kísérlet lehetett. Az említett okok miatt ezt egyáltalán nem gondolom soknak. Az viszont gond, hogy ebből a többség mégcsak nem is Ronaldonak ment, vagy ha neki szánták akkor ketteslétrával érte volna el maximum. Ezzel kapcsolatban megkapta tőletek is a kritikát, hogy régen ilyeneket könyörtelenül kihasznált. Nos ami jónak ígérkezett: Bernardo beadás 13. perc: hosszú labda, leshatárról indult, ha előbb indul szinte biztosan les. Cancelo 31.: ha Ronaldo nem löki a védőt akkor egy az egyben az ő fejére megy. Így hogy neki kellett kb ugrania, nyilván irányíthatatlan volt a fejes. Vitinha 36.: Talán ez volt az egyetlen amikor jól jött a labda, ha jó ütemben ugrik akkor ez neki egy ziccer. Ezen a három beadáson kívül a szögleteket is ide értve (ahol szinte kivétel nélkül a hosszúra érkezett a labda, miközben ő a kapu közvetlen előterébe/rövid felé mozgott ahogy láttam mindig) nem láttam olyan beadást, ahol őt keresték és egyértelműen a rossz helyezkedése vagy a rossz ütemérzéke miatt nem került helyzetbe. De ha nektek rémlett több ilyen eset, kérlek mutassatok rá. Nem mondom hogy minden meccsét láttam régen, többnyire csak BL-ben, mert nem kedveltem a Realt, a Juvét pedig kifejezetten gyűlölöm, de szerintem régen is előfordult, hogy egész meccsen 1 tisztának mondható beadást nem váltott gólra egy meccsen. Persze volt olyan is, hogy 0 helyzetből lőtt 3 gólt, de ez már nem az a Ronaldo, és semmiképp nem az a nap. Mi lehet az oka az impotens beadásoknak? Szerintem a már említett szervezett szlovén védelem, és főleg az őt egész meccsen hiba nélkül gyakorlatilag őrző Drkušić, akiről egy szót nem szól senki egyébként. Peet említi, hogy a portugáloknak a beadás, Ronaldo keresése az egyetlen helyzetkialakítási eszköze, de szerintem ez teljesen téves, mert egyik esetben sem ez volt az elsődleges cél, csak a meddő tizenhatos előtti fölény végeredménye volt egy erőltetett beadás. Illetve azt is említi, hogy feleslegesen visszalépked, aztán csodálkozik hogy nincs kinek beadni. Tudom mire gondol, au utóbbi 1-2 évben valóban látványos volt hogy egyetlen hátrapasszért képes visszajönni elkérni a labdát, de itt egyáltalán nem láttam ilyet. A visszalépései vagy egy felívelés miatt, vagy gyorsabb támadásépítések közben történtek, ahol aztán egy érintéssel tette ki a szélre, vagy vissza középpályára, de ha ezután lelassult a támadás, másodpercekkel később már vissza is vette a pozícióját és várta a labdát. Tehát ezt egyáltalán nem érzem jogosnak. Az említett 1 jó beadáson kívül ugye még két komolyabbnak mondható helyzete volt. Az egyik a meccs elején, amikor ballal rosszul vette át a labdát, a másik a rendes játékidő végén (89. perc), amikor kiugrott és ballal lőtt Oblakba. Persze, Ronaldotól azt várjuk hogy 3 gólhelyzetből, legalább 1-et belő, de azért ne húzzuk már rá a vizes lepedőt, mintha 10 ajtó-ablak helyzetet szórakozott volna el és az önzősége miatt a társaknak meg esélye sem volt helyzetbe kerülni, mert az már nagyon a lónak a túlsó oldala. Szabadrúgásokat nem kritizáltátok talán élesen, médiavisszhangja nagyobb volt. Nyilván az oldalról, éles szögből elbombázott szabad kicsit érthetetlen. A többi viszont azért nem volt teljesen veszélytelen. Bár arra számítottam, az azt hiszem utolsót Bernardora hagyja, bal lábasnak tűnt a szög (illetve al nassrben szokta váratlanul átengedni másnak a lövés lehetőségét, általában Taliscanak), de őszintén. Ha van a csapatodban egy élő legenda, aki kétszer annyi gólt szerzett a válogatottban mint az összes többi kerettag együtt, aki 60+ szabadrúgásgólnál tart (míg karrierje alatt Bruno 9, Bernardo 1), akkor kinek kellene lőnie a szabadokat? Dávid szavai pedig érthetetlenek számomra. Ekkora nyomás van az emberen egy ilyen szenvedős mérkőzésen, kisebb nagyobb lehetőségei voltak de nem talált be, tudja hogy ha nyernek, ha veszítenek, már magyarázkodni kell, mert szlovénia ellen nyögvenyelősen juthatnak csak tovább, tudja azt is, hogy valószínűleg a meccsen nem lesz több ekkora helyzete/helyzetük és jöhet a tizenegyespárbaj, ami lutri. Kihagyja a tizenegyeset, utána a szögletnél még ugyan úgy próbálkozik, hosszabbítás félideje és elsírja magát. Oké tudom, van olyan ember aki keményebb lenne, nem sírná el magát, jogos a kritika, milyen példát mutat a csapatkapitány. DE HOGY LÉZENG UTÁNA A PÁLYÁN? Én nem vagyok elemző sem szakíró, semmi közöm a focihoz és tudom hogy itt nem a portugál szlovénról beszéltek elsősorban de kérlek, ha már mindenképp vissza akartatok utalni a meccsre, és ha már mindenképp Ronaldo hosszabbítás 2. félidei játékáról beszéltek, legalább nézzétek vissza. A kihagyott tizenegyese után annak ellenére hogy 40. évében az ember, annak ellenére ahogy a szünetben kinézett folyamat mozgott, még a reménytelen labdákra is ment, látszott hogy frusztrált de mintha még jobban akart volna annak ellenére hogy az utolsó 15 percben kb 5 percet volt játékban a labda. Csak nézzétek vissza, vessétek össze az előtte lévő 105 perccel. Remekül helyesbít András. Mert azért oda "lézengett fókuszt vesztve" és beverte az első tizit. Egyetlen olyan játékost mutassatok még aki nem roppan össze ilyen nyomásban, aki a 95. percben is sprintben közlekedik hogy kiharcoljon egy szögletet 39 évesen, aki végig a pályán van és azok után hogy megnyerhette volna a meccset, a nyakába varrhatják az egész EB kudarcot, oda áll és beveri. Összegezve értem én, hogy magasan a léc nála, nem ahhoz vagyunk szokva hogy meccseken keresztül hiába küzd a gólért, hogy már annyira nem gyors, hogy már nem lő gólt csukott szemmel is háttal a kapunak, de ezen a meccsen én egyáltalán nem azt láttam, hogy bármennyivel több felelőssége volt abban, hogy ilyen nyögvenyelős lett a meccs, mint bármelyik másik középcsatárnak aki nem talál be egy meccsen. Az, hogy a kamera végig veszi és minden gesztusát ami abból ered hogy nagyon akar felnagyítják, ismétlik 10x, kifigurázzák, mémelik... az ettől teljesen független. A média figyelmét leköti (Mourinho ezt régen direkt csinálta), aminek egy nagy tornán biztosan örülnek valamilyen szinten a társak is. Ahogy a védőket is leköti, és nagyon érdekesnek tartom, hogy ezt senki nem említi. Példát mondok, Giroud esetében a 18-as vbn megtalálták az elemzők is a szerepét, de ő nem Ronaldo, nála senkisem háborog, hogy nem lőtt gólt, ellenben teret nyert a társainak a jelenlétével, mint ahogy ha más reklamálja hogy letépi róla a védő a mezt (grúz meccs, ugye nyilván egy jó beadásra ott is rosszul indult), akkor senki sem csinál belőle mémet, hogy reklamálásért még ő kap sárgát. :D Egy szó mint száz, és ez csak az én személyes véleményem, de kérlek egy elemző műsorban vagy mutassátok meg mikre gondoltok mikor egy Ronaldo rossz helyezkedése és ütemtévesztését ecsetelitek, illetve tegyétek félre a médiát, legalább az elemzők úgy elemezzenek egy középcsatárt, mintha egy középcsatár lenne. Vagy ha bulvár, és a reakciói, kitörései és az összetörése a lényeg akkor azt az elején tisztázzátok. Köszönöm és üdv.
@illeskornel1511
@illeskornel1511 6 күн бұрын
"aki 60+ szabadrúgásgólnál tart" Azt nagyvonalúan elfelejtetted megemlíteni, hogy hány kísérletből. Álljon itt 2 tény: a Realban 9 év alatt 301 kísérletből mindössze 20 gól, a Juveban 24 kísérletből 0 gól! Tehát nem, egyáltalán nem neki kéne lőni a szabikat.
@balazs3404
@balazs3404 6 күн бұрын
Ne foglalkozz velük haver ez a 3 indián nem ért semmihez
@laszlosijer2326
@laszlosijer2326 6 күн бұрын
Szabadrugas kapcsan irom 44 mecs ment le 0 szabadrugas gol a legutobbi ebn 51 mecs 1 gol összes ez 95 mecs es 1 szabad gol az hogy 300 400 kapura lovesbol 1gol de cr7 szarmwrt 60 bol 1 igaz szakemberek nema 63 szabadrugas goljaval boven a top 10 legjobb lovo kozt van igy is
@balazs3404
@@laszlosijer2326 ha messi ,,elront" 3 szabadrugast arrol nem beszel senki. Érdekes nem?
@@balazs3404 Messi 403 meccs 38 szabigól a Barcában, míg CR 301 kísérletből 20 gól. Tán kicsit több... Kb kétszer annyi, és ugye nem kétszer annyi a lejátszott meccsek száma.