Imádom az ilyen retro videókat :) Főleg hogy méghozzá Steigerrel is foglalkozik!
6 жыл бұрын
Gyerekkorom kedvenc traktora volt! Sajna még sosem mentem vele. ;(
@szabolcsballok6667 ай бұрын
Ezek még Steiger fulkes gépek voltak. :)
@abelborsos75534 жыл бұрын
És ezek még ma is működnek
@robertvarga46176 жыл бұрын
Nagyon jó videó! Köszönet a feltöltésért. :)
@kukoricaferko9216 жыл бұрын
Ha van még ilyen ted föl légyszi nagyon franko.
@matyomatyofalvi94046 жыл бұрын
dejó, köszönöm
@sancim3415 жыл бұрын
Köszönöm
@Vaszilij80Szopjlejev2 жыл бұрын
Én még úgy tanultam, hogy indítasnál és leállításnál 1perc alapjáraton járatás! A turbó hosszabb élettartama miatt!
@vokokokokoloko87314 жыл бұрын
1:45 Televizios traktor modern
@ada05235 жыл бұрын
az eke azért ki lett emelve mikor elment a ruszkik mellett.... :) majd vissza...
@kriszml2 жыл бұрын
Huuu azért ebben a videóban is van pár információ, amitől a hátamon áll a szőr. Pár évet lehúztam steigeren, de ha nekem 100-150 óránként ki kellett volna szednem a kiskardánt, biztosan eret vágtam volna. Nálunk, mint a legtöbb gazdaságban 3 műszakban mentek a steigerek és téli javításokon foglalkoztunk ezekkel. általában 2 évet simán elmentek, normál zsírzással. Nem is értem, minek kellett volna kiszedni onnan. A legtöbb esetben akkor cseréltük, amikor a hidraulika szivattyú hajtást ledarálta és akkor már egyúttal újat raktunk be. Persze, amikor volt...A motor fordulatszám emelős rész is zavarosan van fogalmazva és illusztrálva. Természetesen emelni kell a fordulatot, de nem 1800-2000 re. Főleg nem hideg motornál. Olaj nyomás csökkenéses résznél, ha egy motorban olyan alacsonyra esik a nyomás, akkor ott már a dugattyú fenék hűtés hiánya lesz a legkisebb gond.. Addigra mindennek vége.
@sandornyilas237621 күн бұрын
Ráadásul a kezedről is lement a bőr, a zseniális motorforgató kallantyúról nem is beszélve. A hajtóműházon lehetett emelni egy kicsit, így kisebb volt a gardán törése.
@jamesbarbour84007 ай бұрын
Would have better with English subtitles.
@katonabelagyorgy14474 жыл бұрын
Kissé divatjamúlt. De traktornak jó.
@Tomi56806 жыл бұрын
Nagyon jó kis videó. Mtz típusú traktorokról nincs ilyen videó ?
@kiskovacslaci6 жыл бұрын
Hasonló van, csak még digitalizálásra vár.
@bolekbolek0074 жыл бұрын
To już wiemy ,że case zajebał technologia
@erykszubert23883 жыл бұрын
No ta case zajebało technologie od RÁBY
@VitanyiGyula5 жыл бұрын
Hát ha ez a karbantartása akkor ez kB annyit áll a szervizben mint megy a földeken amúgy ellent mondás is van a videóban próbálom idézni fokozatosan állítsuk le a motort a turbó kenése miatt, egyik állítás ha víz túlmelegszik azonnal lekel állni na most vagy turbó ég le vagy motor forr fel kicsit zavaros nekem a videó
@fajag17285 жыл бұрын
Általában így kell leállítani .. Értsd jól.. nem fog rogton beszarni a turbo ha egyszer így állítod le
@kgb_95595 жыл бұрын
Karbantartás: bármilyen gépnek ha megnézed a kezelési utasítását, akkor azt látod hogy nagyon részletesen le van írva a karbantartása, a naponta végzendő műveletektől kezdve a ritkábban végzendő műveletekig. Azért ez nem venne el több időt, mint az aktív munka. Másrészt ezt a leírt karbantartást az utolsó szóig szerintem sehol nem tartják be. Ha betartanák, akkor szinte soha nem menne tönkre semmi, de hogy sokkal hosszabb lenne az élettartama mindennek, az biztos. Nézd meg csak egyszerű bicikliét. Motorleállítás: vagy nem értetted meg a videót, mert nem vagy műszaki ember, vagy csak simán kötözködsz, ezt nem tudhatom. Ha túlmelegszik a motor, ami azért nem olyan sűrűn fordul elő (ezt hívják úgy hogy felforr a hűtővíz), akkor értelemszerűen egyből le kell állítani a motort, hogy ne okozz nagyobb kárt a motorban. Egy ilyen leállítástól még nem megy tönkre a turbó. Vagy esetleg azt lehet csinálni, hogy alapjáraton járatod terhelés nélkül hogy visszahűljön, de ez függ attól is, hogy milyen okból forrt fel a víz. Másik dolog az üzemszerű leállítás: ez is helyesen van a videóban, egyik motort, a szívót sem tanácsos üzemmeleg állapotból kapásból leállítani, a turbóst meg főleg nem, kicsit vissza kell hűteni alapjáraton, vagy emelt alapjáraton, terhelés nélkül. Kis magyarázat a videóhoz: vissza kell menni 1975-be. Akkor a turbófeltöltéses motor a mezőgazdaságban még újdonság volt, és ezzel együtt ismeretlen, a kezelése is. Ahol nem tartották be az indítására és a leállítására vonatkozó tudnivalókat, vagy nem tudták, mert senki nem mondta el, ott előfordult hogy rövid úton tönkrevágták a motor turbóját, vagy az egész motort, nem csak a Rábánál, T-150-nél is. A kuplung és a váltó kezelése ugyanúgy újdonság volt. Ebben az időben a Rába motorban használt Shell fém olajoskanna is nagy kincs volt, üresen!!!
@bmw520ds5 жыл бұрын
Nézd meg újra a filmet! Szépen kiírták hogy a meghibásodás mennyi pénzbe fog kerülni. Hasonlítsd össze a turbó árát a motor hüvelyezésével! Vedd alapul hogy akkoriban a havi fizetés szerintem bőven ezer Forint alatt volt egy szakembernek. Akkoriban ment a tivornya is rendesen! Részegen dolgoztak sokan, semmi nem számít elv alapján, ezért jelentős anyagi károk keletkeztek, amit az akkori pártrendszer elvárásainak eleget téve, a jelentést készítő emberkék, mindig kiemelkedő mutatókkal kozmetikáztak fényesre a Magyar Népköztársaság és a nagy Szovjet Szocialista mezőgazdasági termelés a kapitalista fertő felett toronymagas teljesítménymutatókkal végzett...De a mai kor szemléletével példázva: Ha közúti balesetnél a sérült végtagja beszorul a vasak közé, a mentők próbálják stabil szinten tartani az életfunkciókat, a tűzoltók pedig a leggyorsabban kiszabadítani őt. Ha ez átfordul negatív irányba, vészterv lép életbe. Vagyis, ha felmerül az esély a sérült elhalálozására, nincs idő tökölni a végtagjának kiszabadítására, egy telefonos konzultáció után, azonnal amputálni fogja a mentést végző orvos az élete megóvása érdekében, feláldozzák a végtagot. A sérült felépül és éli az életét tovább. Ha ez nem történik meg, nincs lehetőség vásárolni új szívet, agyat, emlékeket. Míg a műszaki hibánál csak idő és pénz kérdése a traktoros jó, vagy kevésbé jó döntése.
@gyulajuhasz65634 жыл бұрын
@@bmw520ds Ez igen barátom mint ha egy könyvet olvastam volna. Köszönjük. 👍
@kiszeg4 жыл бұрын
Fentebb leírtak már mindent, én nem ismételném. Annyit azonban hozzá kell tennem, hogy ezek a traktorok a 0-szériából valók, és valóban nagyon sok újítást tartalmaztak a megszokott ruszki technikához képest. A későbbi szériákon folyamatosan alkalmazták a műszaki újdonságokat, így a karbantartások közti idő nőtt, azok időigénye pedig jelentősen csökkent. Pl. ilyenek voltak a kardánkeresztek , de a kuplung és a hidraulikus rendszer is.
@karimyyra41274 жыл бұрын
Kiitos omistan tälläisen hienon koneen mistä varaosat ja lisää hoito-ohjeita Kari.myyra@pp3.inet
@rctractor87553 жыл бұрын
Nagyon jó videó és gép! :) Távirányítású 11kg-os, 1:14-es Rába modell a következő videón látható: kzbin.info/www/bejne/sIS3i5mYgKyVepY