Bagdy Emőke 3 alapszabályának az egyike 1 éves korig az együtt alvás, sajnos csak KZbin videóban láttam és a pszichológia hátterét is elfelejtettem, de neki mindenképpen hiszek, csak azt nem tudom, hogy, aztán meddig számít együtt alvásnak azt nem tudom,mármint nálunk néha a kis fészkében alszik közvetlenül az ágy mellett egy kicsit alacsonyabban egy plusz matracon. Szóval, ha hiszünk Bagdy Emőkének, márpedig én igen, akkor 1 éves korig együtt kell aludni.
@t.andrea9076 жыл бұрын
Szerintem az a kiságy ami ágy mellé rakható és azonos szintű 3 oldalú kiságyacska a legjobb. Ott van melletted de nem fekszel rá.
@kismamablog6 жыл бұрын
Igen, az a babaöböl, amit a videóban is említettem. Most már a hivatalos APA ajánlásban is bennevan, mint javaslat biztonságos együttalvásra.
@d.b.t.30296 жыл бұрын
Kedves Àgi!Tanácsot szeretnék kérni, a kisfiam 2 eves és 7 hónapos. Jelenleg a mi ágyunkban alszik el és ha elaludt átrakom a saját ágyába/mi szobánkban/, de hajnalban megébred és mindig keresztül mászva visszafekszik az ágyunkba. Korábban beszéltem védőnővel erről,a javaslatát szerettem volna megfogadni és átszokatni a külön szobájába, de apa túl korainak tartotta /féltette/. Na most meg apa nem tudja már kipihenni magát /rugdosodas, fejen alvas, leszoritas stb... /Élethelyzetünk nemsokára változni fog/masik házba költözünk /, ahol ugyanúgy lesz külön gyerekszoba!Szeretném ha az új házban a saját szobájában aludna! Kérdésem az lenne, hogy miként csinaljam a folyamatot, hogy ne okozzak neki semmi sérülést a kis lelkében, de mindenki kipihent, legyen a családban? Köszönöm! Detti
@kismamablog6 жыл бұрын
Szerintem ezt ne kösd össze a költözéssel, mert megviseli a két nagy változás együtt. Az első időben maradjon a megszokott felállás azzal, hogy kapjon egy saját nagyfiús heverőt vagy gyerekágyat, ami a ti szobátokban van, a ti ágyatok mellett (ha elfér, ha nem fér el, akkor egy magasabb matrac is jó) és azon aludjon, így jobban elfértek majd. Közben rendezzétek be együtt a saját kis szobáját, szokja az új helyet. Ha már megszokta az új környezetet (1-2 hónap), akkor kezdhetitek el először a nappali alvásokat a szobájában bonyolítani, aztán, ha már ez megy, akkor a megszokott ágya mehet át az új szobába és ő is aludhat ott. Ilyenkor jó, ha ennek a változásnak ő is a részese, választhat saját ágyneműt, berendezheti, hol legyen a párna, melyik kedvenc plüssök aludjanak majd vele, választhat éjjeli lámpát stb.
@d.b.t.30296 жыл бұрын
@@kismamablog Nagyon szépen köszönöm a választ, megpróbalom így csinálni! A nagyfiús ágy(buszos-kedvenc) már megvan hozzá... 😊
@sadrys24 жыл бұрын
Kedves Ági! Májusban érkezik második kisfiúnk, az első kisfiúnk akkor lesz 18 hónapos. Hónapok óta velünk alszik a mi ágyunkban. Újszülött korától én aludtam vele a saját szobájában, ő babafészekben aludt mellettem. Volt egy időszak (5-6 hónaposan), mikor már a kiságyában aludt el, a hajnali etetéskor hoztam át a mi ágyunkba reggelig. Aztán 1 hónapra elutaztunk vele, ahol egy szobában aludt velünk de utazó ágyban, abból elkezdett egyre többször átkéredzkedni a mi ágyunkba. Mikor hazajöttünk már csak a mi szobánkban volt hajlandó elaludni, az utazóágyat egy ideig elfogadta aztán teljesen elutasította, azóta alszik a mi ágyunkban. Hiába cseréltünk matracot, párnát. Most már a nagyszülőknél is velünk alszik egy ágyban, altatásnál szinte csak engem fogad el, apukájával nagyon nehezen hajlandó aludni, engem keres. 5 hónap alatt hogyan tudunk eljutni vele addig, hogy egyedül aludjon saját ágyban, vagy ne igényelje azt, hogy vele aludjak? Megoldás lehet az is, ha apukájával marad a mi ágyunkban, én úgy tervezem, hogy az újszülött babámhoz fogok átköltözni a babaszobába. Hosszabb távon a két tesót szeretnénk egy szobában altatni amíg nem igénylik a saját szobát. Hogyan segítsünk az elsőszülöttnek, hogy ne kizárólag hozzám ragaszkodjon elalvásnál, hanem el tudjon aludni apukájával, vagy akár nagyival ha én már kórházban leszek?
@kismamablog4 жыл бұрын
5 hónap alatt apránként tudtok ezen változtatni. Először találjátok ki, mit is szeretnétek. Ilyen kis korban a közelségetek biztonságot ad neki, tehát maradhat veletek, de ahhoz hozzá tud szokni, hogy Apa fekteti le vagy, hogy te altatod, de utána Apával aludjon tovább. Ez egyszerűen csak szoktatás kérdése, ha gyakoroljátok kicsit és következetesek vagytok benne, megszokja majd. Nehezebb út, ha saját szobába akarod szoktatni. Itt először azt lehet kipróbálni, hogy a saját szobájában alszik, de ott vagy mellette egy másik ágyon vagy matracon, esetleg együtt alszotok ott egy nagy ágyon vagy matracon, majd amikor ezt már megszokta, akkor lehet, hogy apa fekteti le ott is vagy ő megy át hozzá ott is.
@sadrys24 жыл бұрын
@@kismamablog köszönöm a választ. Apával való alvással próbálkozunk, egyelőre az esti altatást tudjuk így megoldani, napközben továbbra is engem igényel. Napközben többször bemegyek vele a saját szobájába, látja a kiságyát, a zenélő forgós játékait, látszik hogy emlékszik rá, de valami miatt néha sírva fakad tőlük, rossz emlék köti hozzá (5-6 hónaposan fürdetés után a kiságyába tettem le aludni és kb hajnali 3-ig simán aludt ott egyedül, aztán ébredéskor sírt és átvittem a saját szobánkba, saját ágyunkba reggelig. A kiságyban ilyenkor már ki volt kapcsolva a forgós játék, szóval nem tudom mi miatt zaklatja fel). Próbálkozunk apránként az új felálláshoz szoktatni. Remélem nem lesz majd féltékeny, ha a kistesót meglátja a kiságyában. Mivel ő egyáltalán nem használja így a kicsi egy az egyben megörökli tőle. Később kettőjüknek szeretnék egy nagyobb matracot a saját szobájukba, aztán idővel külön ágy, külön szoba. 1-1,5 éves korig én is annak vagyok a híve, hogy az alvásnál ne legyen egyikőjük se teljesen külön választva tőlünk. Szerencsére a férjem is jól viseli, a nagyobbik babánk is viszonylag jó alvó kezdettől fogva, örülnék ha a kistesó ebben (is) rá hasonlítana.