Milyen a jó bordóilé receptje?

  Рет қаралды 99,413

Kisvakond

Kisvakond

Күн бұрын

A válasz a fenti kérdésre egyszerű: nincs jó recept. Házi körülmények között recept alapján képtelenség belőni az ideális bordóilét, mivel a mész mennyiségét recept alapján szinte lehetetlen megfelelően adagolni. A megoldás a PH mérése és a keverék utólagos helyreállítása.
Ez persze főlg zöldleveles időszakban probléma, hiszen lemosó permetezéskor nem égetjük meg a leveleket, ha túl savas vagy túl lúgos az elegy.

Пікірлер: 99
@miklosracz0220
@miklosracz0220 4 ай бұрын
Érthető, világos. Így kell csinálni egy előadást!
@elemermiklos7627
@elemermiklos7627 Жыл бұрын
Megy a rezes banda a meszes gödörbe" - sohasem felejtem el ezt a tanítást. Sokmindenre jó. Köszönöm szépen a feltöltést!💝
@Meggy-rd7hv
@Meggy-rd7hv Жыл бұрын
Öröm hallgatni! 😍 Annyira érthetően van elmondva, hogyan ismerjük fel a betegségeket a növényi levélzeteken, és mivel védekezzünk ellene.
@rozsikatothne1359
@rozsikatothne1359 3 жыл бұрын
Köszönöm a hasznos alapos videókat sokat segit a védekezésekhez és a betegségek felismeréséhez
@gig70able
@gig70able 3 жыл бұрын
Ezt a csaknem 24 percet az egyetemen is lehetne forgatni,mint szemléltető videót. Annyit tennék hozzá,hogy a különböző növények levélszövetei nem egyformán égnek meg(a pari,a burgonya,az alma levelei kevésbé égnek,mint saláta vagy cseresznye ugyanazzal a permettel.fóliasátor alatt is jobban éget a permet.Őszibarackot nem szabad bordói-lével permetezni! Tiszteletem a jól érthető előadásért!:)
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Köszönöm! Nem hiszem, hogy házi "barkács" videóm ennyire jó lenne, de talán segít eloszlatni a hitet néhány téves receptben, melyekben sokan hisznek, melyeket sokan terjesztenek, de amiket talán sohasem ellenőriznek le, hogy tényleg jók-e. Érzékenység szempontjából a fajtajellegen kívül szerintem a levélen található viaszréteg is fontos tényező. Az érzékenység csakugyan nagyon változó, még fajon belül is. Például a legtöbb alma tényleg kevésbé érzékeny, de a Golden fajták tapasztalatom szerint már igen.
@messerhun
@messerhun 3 жыл бұрын
@@Kisvakondkert "Nem hiszem, hogy házi "barkács" videóm ennyire jó lenne" De bizony, ennyire jó. Ezek azok az ismeretek, amik kellenek. Félresöpörve, a sok tévhiteket. Hidd el sok embernek segítenek ezek a videók.
@magdalenasz2056
@magdalenasz2056 2 жыл бұрын
Köszönöm. Hasznos volt a videó.
@hugokormalcorso2728
@hugokormalcorso2728 2 жыл бұрын
Kedves Kisvakond! Úgy örülök, hogy rátaláltam a csatornádra.... Mi csak most próbálkozunk második éve a kiskerttel ezért elég sokszor ütközünk akadályokba. Nagyon sok jó dolgot tanulók tőled... köszönöm szépen! A kérdésem hogy mitől lesz keserű az uborka? Van aki szerint mert túl locsoltam, mások szerint mert kevés vizet kapott.... Akkor mi az ajánlott vízmennyiség amit egy uborka tőre "kell" locsolni mondjuk 2 naponta? Köszönöm ha válaszolsz! Üdvözlettel szintén a Partiumbol (Szatmárnémeti). :)
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Nem a locsolástól van, legalábbis szerintem, hanem a kánikula okozza. Az ubit jó, ha gyakran locsoljuk. Sekélyen van a gyökere. Ami a keserűségét illeti, kánikula idején vastagabban kell hámozni és a szár felőli "kalapot" hosszabban kell levágni, így kevésbé lesz érezhető. Ha enyhül az kánikula és lesz egy kis eső, az ubi íze is helyrejön.
@gyorgyjakabjulia
@gyorgyjakabjulia 2 жыл бұрын
Én úgy tanultam hogy szedése előtt legyen meg locsolva és akkor nem lesz keserű... Igaz hogy most sok fajta ubi is van, de nekem be váltott. Általában este locsolom, ha reggel szedni szeretném. Remélem segít.
@sandorgyor842
@sandorgyor842 Жыл бұрын
Bu ki
@galilona-hv6pl
@galilona-hv6pl Жыл бұрын
10:21
@istvan6856
@istvan6856 2 жыл бұрын
Köszönjük !
@csabesz100
@csabesz100 Жыл бұрын
Jò napot kivànok, Bordoi lè permet utàn mennyi ido kell elteljen hogy ujra szedni lehessen az uborkàt? Köszönöm
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Uborkánál 5 nap.
@csabesz100
@csabesz100 Жыл бұрын
Koszonom szèpen.
@albertt84
@albertt84 Жыл бұрын
Szia kisvakond! Nekem rézoxiklorid van itthon. Azzal is megcsinálhatom vagy az teljesen más mint a rézgálic?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
A rézgálic teljesen más. A rézoxiklorid egy már kész, permetezésre használható anyag.
@tamasszakal136
@tamasszakal136 Жыл бұрын
Hol lehet rézgálicot meg olyan kis kiszerelésű oltott meszet kapni ???! Magyarországon nem lehet lakmuszpapírt kapni, Kínából kell rendelni ?!
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Dehogynem. Meszet festékboltban kell keresni (kicsi boltban, nem hipermarketban). Rézgálic vagy bordói léhez készkevert por minden gazdaboltban kapható. Indikátor papír vagy ph mérő papír néven számtalan boltban kapható a tesztcsík is. Hol olcsóbb, hol drágább: www.viztisztitomarket.hu/ph-mero-tesztcsik-lakmuszpapir-80db
@tamasszakal136
@tamasszakal136 Жыл бұрын
@@Kisvakondkert Köszönöm szépen a választ, jó reggelt, szép napot kívánok !!!
@csabesz100
@csabesz100 Жыл бұрын
Jo napot kivanok, Sikerült kb.13-as ph-ju Bordoi lèvel lefujjam a paradicsomjaimat es uborkàkat es sikerult is megègetnem sajnos oket :( Esetleg van-e valami modszer semlegesiteni ezt a permetet? Nagyon szèpen köszönöm.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Sajnos, ha már égetett, akkor a sejtek roncsolódtak. Lúgosat savval lehetne semlegesíteni, de még kihirdás előtt.
@janosborondi7998
@janosborondi7998 Жыл бұрын
Vas pótlásra a vasgálicot ajánlom, használom rendszeresen. Sajnos felénk nagyon vashiányos a föld. Szántás előtt szoktam széthinteni egy 5kilosat kb 350nölön. De lehet keveset szórni a növények tövébe is. Nálunk a fák és a szőlő is igényli.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
A vas felvétele sok dologtól függ. Főleg a talaj Ph és a kálium felvétel befolyásolja. Erre is oda kell figyelni.
@janosborondi7998
@janosborondi7998 Жыл бұрын
@@Kisvakondkert hú, ehhez én nem értek. Az öreg parasztok mondták rzt a praktikát, beválni látszik, mert a levélsárgulások megszűntek :)
@eszter798
@eszter798 3 жыл бұрын
Az én uborkám is tele van takácsatkával, kapott tejes, olajos lemosót, szódabikarbónát, mosogatószert, csalánt, minden házi praktikát, + bolti bordói levet és rezet használunk permetezésre. De egyre rosszabb a helyzet. Üvegházban van az uborka. Tudsz ajánlani valami drasztikus szert ami igazán ütős? Németországban lakok, itt a repceolaj tartalmú szer az egyetlen, amit árulnak horribilis összegért. Egy deci 7000 Ft átszámolva és kb semmit sem ér.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Abamectin tartalmú szerek ilyenkor az egyik legütősebbek, de félő, hogy azt nem lehet ott beszerezni. Kénes permetszerek hatásosak, azt talán ott is be lehet szerezni, ráadásul ez lisztharmat ellen is védene. Jó még az azodirachtin tartalmú permet. Ezt neem olajból vonják ki, ezért tuti kapható nálatok. Az "azodirachtin" kulcsszóra keress rá.
@erzsebetbessenyei1038
@erzsebetbessenyei1038 2 жыл бұрын
Réz és ként keverni ❓
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
A bordói csak réz. Nem jó keverni kénnel.
@sandorbiro7198
@sandorbiro7198 3 жыл бұрын
Ez nagyon jó volt , csak gratulálni tudok.
@pecasjano
@pecasjano 2 жыл бұрын
Köszönet a hasznos videoért, Talaj PH mérését egész pontosan hogyan végezzem a lakmuszpapíros módszerrel? Deszt víz vagy sima fúrott kuti viz is megfelel a célra. mennyi föld mennyi viz? köszönöm a segítséget
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Desztillált víz, friss tiszta esővíz vagy akár hólé. Egy pohárba kb 1dl víz + 1 kiskanálnyi föld. A mérést bezavarhatja sok dolog: odakerült építkezési hulladék, elkorhadt növényi maradékok, stb. Ezért figyelni kell, hogy a mintát honnan vesszük, illetve érdemes 2 tesztet végezni egy ponton, két külömböző mintával.
@botarbalazs132
@botarbalazs132 2 ай бұрын
Köszönöm szépen az infót. Most akartam kipróbálni 😂. Papír (ellenörző)nélkül meg se próbálom.
@ikerpatron
@ikerpatron 3 жыл бұрын
Nagyon jó videók. Engem most ez a mikro-makro elem probléma aggaszt , arról is jó lenne ha készítenél egy átfogó videót. Ugyanis a kálcium meg kálium hiánytünet zavaros...te itt pl.a sárga levélszélt kálcium hiánynak mondod....de egyes cikkek kálium hiányt írnak. Aztán még ott a többi elem is ugye....hm...jó lenne egy jó videó tőled erről is. Köszönjük 🙂
@ikerpatron
@ikerpatron 3 жыл бұрын
Kár hogy erre nem válaszolsz 😪
@benedekimrenagybeni
@benedekimrenagybeni 3 жыл бұрын
Nagyon hasznos volt a videó!
@tamaskaszonyi2992
@tamaskaszonyi2992 3 жыл бұрын
Nekem úgy tanítottak, hogy 1rész gálic 2rész mész
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Hát épp ez a gond. Még 1 az 1-hez sem jó, mert már így is túl lúgos. Ezért nem jók a receptek.
@ppszabihun
@ppszabihun Жыл бұрын
Szuper amit csinálsz kisvakond !! Munka közben is általában téged hallgatlak, mert szeretnék sikeres szezont és rengeteget tanulhat az ember tőled ! Köszönjük a rengeteg energiát és munkát amit bele fektetsz !
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Nagyon kedves!
@ppszabihun
@ppszabihun Жыл бұрын
@@Kisvakondkert Szia ! A segítségedre lenne szükségünk, Régóta követlek és az a helyzet állt elő hogy a palánta kiültetés után két héttel megdőlt (fólia sátor ugyanúgy megoldva mint nálad ) a levelek vége sárgul, a levél erezet fekete apró pöttyös (sűrű ) minden nap kapnak locsolást de csak egyszer, azt is este. Fontos lenne a tanácsod, akár itt, akár elérhetőség által, mivel rengeteg a kiültetett palánta. Köszönjük ha van ötleted !
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
@@ppszabihun Sajnos ezt így nem tudom megválaszolni. Ott a facebook csoport, ahol képet lehet feltölteni.
@ppszabihun
@ppszabihun Жыл бұрын
@@Kisvakondkert köszönjük , mindenképp holnap küldök némi infót oda,érdekel minket is hogy tudjunk belőle tanulni.
@jutkaizsak8787
@jutkaizsak8787 3 жыл бұрын
Szia ! Szeretném kérdezni ha ezt doltba kell megvennem mit kell vegyek. Mert az uborkámal is gond van és a szőllöm mel is köszi ha segitesz.
@gyongyilingg6171
@gyongyilingg6171 3 жыл бұрын
Köszönöm. Nőként , kertészkedést nem tanulva, különösen hasznosak az információid!!!
@sandorkarman1369
@sandorkarman1369 2 жыл бұрын
Nagyon tetszett köszönöm
@domoszlaiagnes8324
@domoszlaiagnes8324 3 жыл бұрын
És a gyárival mi a helyzet?Érdemes megvenni?Hol kapható?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Minden növénypatikában. Természetesen a gyári a legjobb választás, mert az be van lőve vagy ph7-re, tehát semlegesre, vagy ph8-ra, tehát enyhén lúgosra. Kis mennyiség esetén gondolkozni sem kell, egyérgelműen gyári keveréket ajánlok. Viszont nagy mennyiség vagy gyakori permetezés esetén azért elgondolkodtató az árkülömbség. Kikeverve fillérekbe kerül.
@jutaipeter
@jutaipeter 2 ай бұрын
Kétszer megpróbáltad elmondani, hogy mivel kezelted atka ellen a növényt, de végül nem tudtam meg. Kiváló cliffhanger, de mielőtt megőrülök a várakozástól, elárulnád, hogy valami népi okosságot használsz, vagy sima bolti permetszert? :D Köszi!
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 ай бұрын
@@jutaipeter Népi okosság nincs. Vagy bolti vegyszer: Flumite, Nissorun, stb. Vagy bió permetszer: kisvakondwebshop.hu/product/atkak-elleni-natur-keszitmeny-50g/
@erikaveres9198
@erikaveres9198 3 жыл бұрын
Köszike!
@mariaszocs5312
@mariaszocs5312 3 жыл бұрын
Kedves kisvakond..kérlek segíts, ha tudsz!...nem tudom mitévő legyek, az udvart és a kiskertemet ellepték a hangyák! Mindenhova szállítják a tetveket legyen az zöld, vagy fekete. A fekete ribizli hajtásait, a málna hajtásait, cukkinit, babot mindent elleptek. Nem tudom hol lehet a boly, de rémes amit lecsapnak ezek a pici állatkák . Ha tudsz valamit tanácsolni, szivesen fogadom!!!
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Nehéz dolog. Zárt környezetből (fóliasátor, lakás, stb) könnyebb elűzni őket, de a nyílt kertből nehéz. Először azt kell eldönteni, hogy vegyszert bevetünk-e? Ha igen, akkor kapható por alakú púderszerű hangyaölő készítmény. Ezt a púdert kihintve (lyukacsos a doboza teteje, mint a babapúdernek) a hangyaboly tetejére, illetve a vonulási útjukba, kiválóan működik. A védendő növények köré is ki lehet hinteni, mint egy védőgyűrűt. Ha vegyszermentesen szeretnénk megoldani, három bevált megoldás van: 1. Illóolajat kell vásárolni. Kis üvegcsékbe kapható. Legjobb a borsmenta és a citromfű. Ezt vízzel elkeverve permetezővel ki lehet fújni az útjukba, a bolyra vagy a növényeink köré. 2. Kávézacc és szódabikarbóna kiszórása a bolyra vagy a védendő növények köré. Ez valamelyest visszatartja őket. 3. Meg kell keresni a bolyt. Egy vedér puha földet fejjel lefelé rá kell borítani a tetejére. A hangyák királynőstől kb két hét alatt feljebb költöznek a vedérbe. Ekkor egy lemezzel vagy lapáttal megtartva a földet, a vedret visszafordítjuk hangyástól a talpára és azonnal eltávolítjuk a kerből.
@mariaszocs5312
@mariaszocs5312 3 жыл бұрын
@@Kisvakondkert köszönöm szépen!!!
@mariusbogdan9036
@mariusbogdan9036 Жыл бұрын
Köszönjük ! Egy valóban hiánypótló és a mérések által garantáltan tárgyilagos előadás és módszer ! Laikus vagyok a kertészethez, de mivel tele van a kertünk növényekkel, nagyon hasznos. (villamosmérnök vagyok, de apám, keresztapám révén komolyabb vegyészi "vénával", valamint gyártástechnológia szakon végeztem és ott is komoly szerepe volt a kémia oktatásnak.) További sok sikert és jó egészséget kívánok e hasznos ismeretterjesztéshez ! (Még nekem sem jutott eszembe PH -papírral ellenőrizni a bordói lét, pedig van itthon ! Elfogadtam az általánosságban elterjedt recepteket. (Pedig komoly laborom van, mindent mérek ! 🤣🤣
@DeziderBesse
@DeziderBesse Жыл бұрын
Köszike az előadást ! Nagyon tanultam Belőle! Nagyon érthetően elvan magyarázva! Nagy gratula!
@laszlosmotzer3497
@laszlosmotzer3497 3 жыл бұрын
Koszonom szepen ezt a hasznos informaciot, de most melyik az igazi recept??? nekem ugy adta meg hogy maga igy csinalja ; 10 l viz 10dkg rezgalic es 6 dkg mesz.💖🥰👌👍
@endrezoltandemjen9165
@endrezoltandemjen9165 Жыл бұрын
Rezes banda a meszes gödörbe Fuzik tanár úr így jegyeztette meg velünk a 60 as években
@ildikocsengoi8540
@ildikocsengoi8540 Жыл бұрын
Tökéletes magyarázat. Hálásan köszönöm! 😊❤❤😊
@attilagm
@attilagm 3 жыл бұрын
Igazán alapos videó, köszönjük! :)
@anikofarkas7756
@anikofarkas7756 Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm ! Minden jót kívánok
@bucsistvan
@bucsistvan 3 жыл бұрын
Köszönöm a nagyon hasznos videót. Az atkák ellen mivel lehet védekezni? Igaz, hogy a kén ritkítja az atkákat?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Igen. Igaz.
@lovaszgergely
@lovaszgergely Жыл бұрын
Ez egy igazán hasznos, tartalmas, jól érthető videó, köszönet érte!
@molnarjozef5283
@molnarjozef5283 Жыл бұрын
Ismét tanultam valami hasznosat.
@frauleinbalazs6467
@frauleinbalazs6467 Жыл бұрын
Szuper a videó!valoban ahogy többen irták oktatnod kellene!Kerdesem lenne, hogy ha az itthon elkészitett oldat pH értéke túl magas lenne elméletben működhet-e pH minusz oldatok (nátrium-hidrogén-szulfát) hozzáadásával a pH csökkentése?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Nem. A bordói esetében még az is fontos, hogy mit mihez keverünk, ugyanis az oldatban megjelenő kristályok mérete ennek a függvénye. Nátrium biszulfátot nem jó ötlet hozzákevetni.
@DobrovicsIlonaGoldfinger-uz4ow
@DobrovicsIlonaGoldfinger-uz4ow Жыл бұрын
E
@xay7189
@xay7189 7 ай бұрын
Tisztelt Kisvakond! És ha mészhidrátot használok oltott mész helyett?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 7 ай бұрын
Most mindkettőt lehet használni bátran. Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy zöldleveles korban milyen könnyen félre lehet keverni és megégetni a növényeket.
@koszapocok1
@koszapocok1 5 ай бұрын
Most amit boltba veszek Bordóit azt is ellenőrizni kell?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 5 ай бұрын
A készkevert bordói ph-ja be van állítva.
@palszego5057
@palszego5057 3 жыл бұрын
Kedves Kisvakond ! Nem akarok okos lenni, de szeretném megkérdezni, hogy a mész hidráttal nem lehetne pontosabban elkészíteni a bordói lét, mivel az por állagú és a mérése könnyebb.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
De, valószínűleg valamelyest könnyebb. Azonban kevesen vásárolnak meg egy nagy zsák meszet, ráadásul ennek összetétele sem stabil, hiszen más anyagok is belekerülnek. Én úgy gondolom, hogy zöldleveles állapotban ph mérés nélkül vakmerőség kijuttatni így is, főleg szájhagyomány alapján keringő receptek szerint keverve. Minimum egyszer, az első keverésnél érdemes egy saját receptet elkészíteni a szezonra a rendelkezésre álló alapanyagok tulajdonsága szerint.
@gsmbrett3799
@gsmbrett3799 Жыл бұрын
Egy hiba van egy rézgálicot nem lehet kapni!
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Már hogyne lehetne.
@juditgaspar4289
@juditgaspar4289 Жыл бұрын
helló ,, én szeretném megkérdezni hogy a cuproxat is jó volna .?? nekem az van itthol,,,, köszönöm a videót hasznos....
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Igen. Pontosabban igen, de attól függ, hogy milyen növényre.
@juditgaspar4289
@juditgaspar4289 Жыл бұрын
@@Kisvakondkert köszönöm a válaszát,, az uborkám sajnos nekem ilyen,,,, foltokban van rajta olyan mintha meg lenne égve.. peronoszpóra,,,, megprobálom megvédeni...
@tothur1982
@tothur1982 Жыл бұрын
Hol lehet venni ilyen oltott meszet ?gazdaboltba nincs tuzepen nincs 🤷‍♂️
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Pl festékboltban. De jó az égetett mész is. Oltsa be.
@tothur1982
@tothur1982 Жыл бұрын
Köszi Pedig gondolkoztam festekbolton is de mondom ott biztos ez a falra való van de gondolom hogy akkor az ugyan az lehet
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Жыл бұрын
es az elmult evszazadokban merleg es lakmuszpapir nelkul, hogy a csudaban tudtak hasznalni akkor a bordoi levet....?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Úgy, hogy néha megégették a növényeket.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Жыл бұрын
@@Kisvakondkert nem volt jellemzo...se oregapamnal, se a mai napig apamnal...
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
@@fanatikbitcoin5291 Akkor nagyon ügyesek voltak, ha zöldleveles korban mindíg sikerült olyan bordóit kavarjanak, ami nem éget. Mert más olyankor, amikor lemosunk vele és más amikor zöldleveles növényekre fújjuk.
@FerikeLazar
@FerikeLazar 3 жыл бұрын
Szia, tudnál küldeni egy linket a indikátor papiról ,hogy hol vásárolod meg .Megnézném én is kert talaját előre is köszönöm. Amúgy jók a videóid 😊👍
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Online vásárolom. Ebay. Így olcsó és házhoz jön ingyen.
@FerikeLazar
@FerikeLazar 3 жыл бұрын
@@Kisvakondkert Köszönöm szépen 👍😊
@richardvamosi1500
@richardvamosi1500 3 жыл бұрын
Nagyon precíz, jó kis videó volt. ( Az elektromos ph mérúk sem drágák. )
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 3 жыл бұрын
Volt régen egy. Azóta nem bízok az olcsókban, drágát pedig sajnálok venni. 1 dollárért 80 darab papír nekem fekszik.
@richardvamosi1500
@richardvamosi1500 3 жыл бұрын
@@Kisvakondkert Vettem egy olcsót, após vett egy drágát, ugyan azt mértem velük. Cefrézéshez használta apósom, én meg akvárium vízhez. Persze nem kaptak a halak cefrét ebédre! :D
@Borzas1661
@Borzas1661 Жыл бұрын
Üzletben árult román rezes permet porhoz is kell mész?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Nem tudom, hogy mit jelent a "rezes permet por". Ha kékkő, akkor igen.
@laszlohegyi1290
@laszlohegyi1290 Жыл бұрын
Tisztelt Uram érdeklődnék a mészhidrátot gramra ki lehet mérni és utána oldani vizel , az miért nem jó ? üdv Hegyi László Köszön válaszát .
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Mindenféle módszerrel jó, ha lemosó permetezésről van szó. De, ha zöldleveles korban szeretne bordóit használni, akkor igen fontos, hogy semleges Ph-t kapjon, mert különben éget. És azt hazilag, ph mérés nélkül igen nehéz összehozni. Ezért én például zöldleveles korban csak bolti bordóit használok.
@belavalodi850
@belavalodi850 Жыл бұрын
A bordói lének vannak korszerű réztartalmú helyettesítői. Például a jóságos ridomil. Ezzel megfújva a nyár elején többször, nincsen gond. Paradicsomra a legkiválóbb. Az uborka meg olyan, hogy ha nincs ez a baja, van az a baja. Én még egészséges uborkát soha sehol nem láttam. Utoljára gyermekoromban, de azt soha nem permetezte senki. Ma a baj a levegőben van, hiába bármi. Kisvakond tudtommal Erdélyben él, ott sokkal, de sokkal tisztább a levegő. Mifelénk a Dunántúlon gyakorlatilag lehetetlen bármit termelni felszívódó permetek használata nélkül. Az is nagy probléma, hogy a gazdaboltokban hozzáférhető permetszerek adagolását szándékosan kevésre veszik. Nekem növényvédelmi doktor mondta, hogy nyugodtan használjak dupla dózisokat. És a bordói lé, azaz a réz csak egyféle szer. De pl. a körtelevél bolha ellen kereskedelemben kapható szerekkel nem lehet védekezni, csak pult alól kapható, lakosságnak nem szánt készítménnyel. Sok példát mondhatnék, de alapvetően úgy tűnik, hogy egyre nagyobb csőd az otthoni termelés. Idén pl. előírás szerint permeteztem monília, körterozsda, varasodás ellen. Hiába. Tegnap beszélgettem a piacon őstermelőkkel, ugyanígy jártak.
Én erre használom a vadcitromot a kertemből!
18:19
Kisvakond
Рет қаралды 2,3 М.
Kertszemle - támad a peronoszpóra
28:27
Kisvakond
Рет қаралды 17 М.
规则,在门里生存,出来~死亡
00:33
落魄的王子
Рет қаралды 19 МЛН
Man Mocks Wife's Exercise Routine, Faces Embarrassment at Work #shorts
00:32
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 5 МЛН
Офицер, я всё объясню
01:00
История одного вокалиста
Рет қаралды 3,7 МЛН
Paradicsom és paprika csúcsrothadás - kálcium hiány
27:58
Kisvakond
Рет қаралды 115 М.
Talajjavítás ingyen, könnyen, gyorsan - Kisvakond módszer
20:49
A szőlő oltása; "Zöldbe zöld oltás"
8:11
Tamás Borai
Рет қаралды 9 М.
Bordói lé készítése.
26:16
Bozsik Csaba
Рет қаралды 17 М.
A rezes gombaölő szer hatása a talajra
2:35
Gazdabolt TV
Рет қаралды 6 М.
Kerti csodaszer házilag - vagy csak kamu?
24:45
Kisvakond
Рет қаралды 52 М.
Szőlővesszők gyökereztetése és előkészítése egyszerűen
14:15
Herbert Fivérek Official
Рет қаралды 116 М.
Rosszabb mint a levéltetű! Mi az?
15:47
Kisvakond
Рет қаралды 52 М.
规则,在门里生存,出来~死亡
00:33
落魄的王子
Рет қаралды 19 МЛН