Kiszolgáltatva AI-nak: Az emberiség utolsó nagy dobása? | Keleti és Nagy: FilozófiAI

  Рет қаралды 3,869

Szélsőközép

Szélsőközép

Күн бұрын

Mi történik, ha az emberi intelligencia és a mesterséges intelligencia közötti határvonal elmosódik? A FilozófiAI legújabb epizódjában Nagy Gergely programozó-filozófus és Keleti Arthur kiberbiztonsági szakértő egy izgalmas és mélyreható beszélgetés során vizsgálják meg a mesterséges intelligencia filozófiai, etikai és gyakorlati vetületeit.
Témáink között szerepel:
Hogyan változtatja meg az AI az emberi kapcsolatokat és a társadalmi interakciókat?
Milyen hatással van az AI a munka világára, az üzleti döntésekre és a vezetésre?
Az AI szerepe a kreativitásban, oktatásban és a mentális egészség kezelésében.
Mit jelent az AI befolyása a politikai döntésekre és a mindennapi életünkre?
A beszélgetés során szó lesz arról is, hogy mi marad az emberi egyediségből egy olyan világban, ahol a mesterséges intelligencia egyre több területen veszi át az irányítást.
Támogasd a Szélsőközép szerkesztőségét, ha teheted:
www.donably.co...
Kövess minket a többi social média platformon is:
Facebook: / szelsokozep
Instagram: / szelsokozep
TikTok: / szelsokozepprodukcio

Пікірлер: 27
@Slaci-vl2io
@Slaci-vl2io 23 сағат бұрын
Tegyük fel hogy egyik ember barátom sem jön el a szülinapomra de jelen van a kertben az autóm, akivel kellemesen elcsevegek, a házi robotom, a telefonom és egyéb eszközök akik nagyon jó társaságnak bizonyulnak erre az alkalomra. Aztán felhívom a nővéremet és azt mondom neki: sajnos senki nem jött el a szülinapomra. Utána Szívinfarktust kapok, a házi robot be emel az autóba amely elhajt velem a kórházba vagy esetleg a robot megműt helyben. Felhívom a másik nővéremet is és elmondom hogy mi történt és hogy szerencsére társaságban voltam így bőven akadt aki segítségemre siessen. Kinek mondtam igazat?
@trapphenci
@trapphenci 11 сағат бұрын
Teljesen más a vibe, hogy Arthur fizikai valójában jelen van :)
@AlexanderBelov-y8o
@AlexanderBelov-y8o Күн бұрын
Az elején lévő zene saját alkotás?
@erikaszabo7274
@erikaszabo7274 20 сағат бұрын
Egy klasszikust idéznék; “Ez kib…ott nyomasztó” 😅
@balazsgonczy3564
@balazsgonczy3564 Күн бұрын
Propmt irányított kép generátor felett lehetséges lesz hasonló pixel pontosságú kontrolt gyakorolni, mint a kézzel festett képnél? Mellesleg a gépi kép lelketlen és nem autentikus. Tehát nehezebben kapcsolódnak hozzá az emberek. Arról nem is beszélve, hogy időben és térben a művészetnek rezonálnia kell a valósággal.
@JusztinaLBerta
@JusztinaLBerta 23 сағат бұрын
A felhozott témák nem elsősorban AI-val kapcsolatos dilemmák. - Mindig is kérdés volt, hogy mitől művészet a művészet. Úgy definiálták, hogy annak mindenképpen ember által alkotott dolognak kell lenni. Tök jó képeket festhetnek állatok, az emberek megnézik, tetszik nekik, mégsem művészet. Valószínűleg azért, mert az alkotáson keresztül kapcsolódik egymáshoz az alkotó és a befogadó fél, ennek meg lenne annyi feltétele, hogy egyenrangú kapcsolatban álljanak (mit ahogy ez igaz úgy általában mindarra, amit mi kapcsolati formának tekintünk). A naplemente is nagyon szép alkotás és az is előfordul, hogy olyankor emberek úgy érzik, hogy egyenesen Istennel teremtenek kapcsolatot, és akár még igazuk is lehet, de a napfelkelte mégsem művészet. Az autó kerekéről falra fröccsenő sárpacában is meg lehet találni olyan alakokat, amire a befogadó mély érzelmi állapotaira asszociál, de az autókerék mégsem lesz alkotó, akármilyen érdekes és esztétikus amit látunk. És ugyanígy igaz az is, hogy attól még mert valaki megtanul akármilyen profin is használni egy hangszert, nem válik zenésszé. Mer az egyedül is játszik, mert nem érdekli mikor és hogyan teremtődik meg az a kapcsolat, csak ki akarja tenni ami bent van. Az Ai-val kapcsolatban ennek inkább pozitív oldalát látom. Végre nem a pénzért meg a sikerért akar valaki popipari szakmunkás lenni és profikkal összeszerkeszteni az ő mély érzéseit. Váltsa le őket az AI légyszi! Akkor talán rájönnek néhányan, hogy hangszeren játszani azért jó, mert jó. - Mi van ha az exceltáblázat téved, mi van ha a számológép téved, mi van ha helyesírásellenőrző téved, mi van ha rossz a fék a kocsiban mert a gyártósoron a gép rosszul rakta össze? Ki lesz a hibás? - Mi van ha csak másvalakivel csetel, mi van ha pornót néz, mi van ha csak egy bizonyos pornószínésznőt néz, mi van ha egy bizonyos fétis szerint válogat, mi van ha másra gondol közben? Kedves AI, légyszi vedd már át a melómat, mert a 80%-át egy sima számítógépesített rendszer is elvinné, de még az is többe kerül, mint az, ha engem életem végéig dolgoztatnának azért az órabérért amit kapok. Képzeld AI, olyan műszereken mérünk, amik már vagy 50 éve léteznek, de még az egy db nyomorult alkatrészük cseréje is többe kerül, mint amennyit 3x annyi idő alatt elvégzünk anélkül az alkatrész nélkül, szóval inkább nem veszik meg, oszt dolgozunk. Plíz AI, plíz, vedd át a melómnak a felesleges részét, hogy azzal foglalkozhassak a munkaidőmön belül, amiről úgy vélem nekem van dolgom vele, mer én jobban tudom másoknál (akkor is ha nem így van). És plíz AI, engedj unatkozni, és próbáljuk ki milyen ha én napi 8 órát alszok, vagy néha mondjuk tizet, és kettőt melózok, a többi időmet meg olyan emberekkel töltöm el, akiknek eddig szintén nem volt rám elég idejük! Vállalom annak a kockázatát, hogy esetleg öntudatra ébredsz és világuralomra törsz, csak vedd már át a munkám!
@gabormarkhardy7324
@gabormarkhardy7324 22 сағат бұрын
Ne haragudj, de szerintem túl hosszú a kommented, nem hiszem, hogy sokan ezt végigolvassák, sőt szerintem senki. Javaslom legalább a több bekezdést. Mert nem hiszem h tömöríteni fogod.
@log791
@log791 22 сағат бұрын
@@gabormarkhardy7324 Én végigolvastam
@JusztinaLBerta
@JusztinaLBerta 21 сағат бұрын
@@gabormarkhardy7324 Mindig van egy ilyen. :D Szerinted azért írjak kevesebbet, mert van akinek ennyi szöveg túl sok? Akinek sok, az nem olvassa el. A chatgpt-vel is beszélgetek, pedig azt aztán tutira nem olvassa el senki. Ha azt akarnám, hogy kvasokan olvassanak tőlem akármit is, akkot góttabiról, meg politikáról írnék mélyen értelmiségi kritikákat. Várjál összefoglalom ahogy a chatgpt-től tanultam (milyen jó ötlet, legközelebb vele végeztetem ezt és még kedves is lesz, nem úgy mint én.): Nem haragszom. Nem érdekel. Te se haragudj.
@gabormarkhardy7324
@gabormarkhardy7324 11 сағат бұрын
@@JusztinaLBerta köszi a tagolást. Gondoltam, ha írod azt akarod, hogy minél többen olvassák el. Nem tudom, ha többet ír az ember kommentbe, akkor az algoritmus az adott videót, a népszerűbbek közé sorolja? Ebben az esetben, ebből a nézőpontból absolut volt értelme a hosszú kommentednek. (Én is szeretem a Szélsőközépet, minél inkább reklámozza a videójukat az algoritmus.) Ha ez a helyzet fennáll. Értettem akkor ez inkább egy "fióknak készült komment".
@Slaci-vl2io
@Slaci-vl2io 22 сағат бұрын
Elhangzik, hogy “Tegnap jelent meg az O1”. Gondolom nem az O1, csak a Preview. Kéne dátum a videó leírásában. Vágott, tehát valamivel korábbi beszélgetés.
@jookovacs
@jookovacs Күн бұрын
Nem lenne rossz az AI, de az informatikában régóta ismert a "garbage in, garbage out (GIGO)" elv. Márpedig ha az AI-t szélsőséges wokekultúrmarxista ideológiával etetik, akkor a végeredmény is az lesz. Ezernyi példa van rá, de érdekes, hogy következetes kérdésekkel rá lehet szorítani az algoritmust a valódi tények kimondására, még akkor is ha saját magával kerül ellentmondásra.
@andrasmadar9648
@andrasmadar9648 23 сағат бұрын
nem etetik szélsőséges woke kultúrmarxista ideológiával. Mindenkinek az az élménye, hogy a legtöbb eszközt pont az ellenkezőjével etetik, mint ami neki szimpatikus. Volt már rasszista, szélsőségesen jobboldali, kommunista, woke stb. Igyekszik nem állást foglalni érzékeny kérdésekben, leginkább erre finomhangolják őket. Ebből az jött ki, hogy a konzervatív Musk féle AI az X-en az egyik legliberálisabb válaszokat adja. A többit leginkább oldaltól függően peojektáljuk bele a halucinációkba vagy a rossz válaszokba
@gaborbakos7058
@gaborbakos7058 23 сағат бұрын
Te biztos egy fideszes ai bot vagy
@mistr799
@mistr799 8 сағат бұрын
Kicsit megkésve, de eljutott hozzátok is a hír. Szuper!
@trapphenci
@trapphenci 7 сағат бұрын
Amiről beszélsz, az a poliamoria :) Létezik, csak mondom és komperziónak nevezik, az érzést, amit akkor érzek, amikor megengedem a másiknak, hogy másokkal is kapcsolódjon.
@lorantbudi3385
@lorantbudi3385 5 сағат бұрын
Akartam valami okosat kommentelni, de nem volt kedvem így inkább megkértem a chat GPT-t, hogy kommenteljen valami okosat. De legyetek szívesek rólam gondoljátok, hogy milyen értelmes vagyok mán! Tehát, ahogy én látom: A videóban elhangzott gondolatok nagyon is aktuálisak, mivel a mesterséges intelligencia gyors fejlődése valóban elérte azt a pontot, ahol filozófiai és etikai kérdések merülnek fel. Az AI óriási előrelépéseket hozhat az emberiség számára, például a gazdaságban, az egészségügyben és a technológiai innovációk terén, azonban Keleti Arthur és Nagy Gergely által felvetett aggályok is jogosak. A legnagyobb kihívás az, hogy mennyire tudjuk kontrollálni az AI fejlődését, különösen akkor, ha az önmagát képes fejleszteni. Az a kérdés, hogy az emberiség vajon képes-e megérteni az AI működését olyan mélységben, hogy kontroll alatt tartsa, valóban meghatározhatja a jövőnket. A videó helyesen mutat rá arra a félelemre, hogy az AI döntéshozatali folyamatai, ha nem megfelelően szabályozzuk őket, könnyen felülmúlhatják az emberi értékrendet vagy szándékokat. Filozófiai szempontból az egyik legérdekesebb téma az, hogy az AI miként dönt élet és halál kérdésekben (pl. az autonóm járművek dilemmája, ahol az AI dönthet arról, hogy kit mentsen meg egy baleset során). Ezek a dilemmák rávilágítanak arra, hogy az AI fejlesztése nem csak technikai kérdés, hanem mély filozófiai, jogi és etikai következményekkel is jár. Az AI valóban lehet az emberiség „utolsó nagy dobása,” ha nem találjuk meg az egyensúlyt a fejlődés és a biztonság között. Az emberiség eddig minden technológiai forradalmat túlélve profitált, de az AI új kihívások elé állítja a társadalmat, ahol a kockázatok és az előnyök megoszlanak. Legalábbis szerintem...
@danielsomodi503
@danielsomodi503 7 сағат бұрын
Akármelyik magyar melóst kiválthatja egy AI. Legalább nem lesz benne az a bizonyos "szarok bele, jóvanezígy" hozzáállás.
@davidcsa24
@davidcsa24 Күн бұрын
Comment
@Slaci-vl2io
@Slaci-vl2io 22 сағат бұрын
Reply.
@EndreBarathArt
@EndreBarathArt 21 сағат бұрын
az AI igazi veszélye, hogy az emberek ráébrednek, hogy ugyanúgy műxik mint ők, azaz mint mi. hogy mi is "csak" algoritmusok vagyunk és adatok. a "csak" szó köré ötmilliárd idézőjelet képzeljetek oda. és hogy miért veszélyes ez? mert ebbe az igazságba a legtöbb ember bele fog dögleni lelkileg...
@Rollcsi
@Rollcsi 20 сағат бұрын
Az A.I. nak nincs tudata és nem is lesz. Csupán egy ember szimulátor, viszont a gép az csak gép marad...
SHAPALAQ 6 серия / 3 часть #aminkavitaminka #aminak #aminokka #расулшоу
00:59
Аминка Витаминка
Рет қаралды 1,4 МЛН
Láncreakció (2024-09-24) - HÍR TV
44:32
Hír TV
Рет қаралды 11 М.
SHAPALAQ 6 серия / 3 часть #aminkavitaminka #aminak #aminokka #расулшоу
00:59
Аминка Витаминка
Рет қаралды 1,4 МЛН