Шановні глядачі! Крім навчання заточуванню на цьому каналі, я також пропоную послуги заточника для всілякого ріжучого інструменту. Професійно заточу небезпечну бритву, будь-який ніж (крім холодної зброї), ножиці побутові та кравецькі, столярний інструмент, та садовий інвентар (професійні секатори, ножі, садові пилки тощо). Звертайтеся! за тел: +38 050 1070215 (Вайбер, ватсап, телеграм), з 8.00 до 20.00 щоденно.
@zikpetrov698113 сағат бұрын
Дякую за відео, наступний шаг в заточці інструменту почав освоювати
@mrGreen-li8uv20 сағат бұрын
Саме вчасно якраз взяв клинок на д2. Дуже цікаве віде для тих хто хоче точити свої ножі сам і класно , що заточка на доступних брусках. Накупляв тих брусків і тепер не розумію , що нащо та як точить тому ваш канал для мене знахідка. Дякую за вашу роботу.
@alexandrl.2466 күн бұрын
Давно не заходил... Очень рад очень рад что вы продолжаете ваше дело! И все так же придерживаетесь формата долгих роликов, всегда много полезных деталей.
@bersdrossel641613 сағат бұрын
Все по суті й без води, дякую!
@maksymnardyshev21749 күн бұрын
Хто як хоче- так і точе) золотий фонд цитат.
@IntelWond4 күн бұрын
Круто. Полезно, познавательно. Не удержался - взял себе рубиновую керамику на пробу.))) Очень прикольный маленький брусочек, который можно носить с собой вместо мусата. Ну и кухонники те же доводить иногда, чтобы не доставать полноценный комплект камней каждый раз.
@ІгорЮрчишин-п2ч9 күн бұрын
Вітання усім любителям гостренького. Залюбки дивлюсь ваш канал. Дуже цікаво і повчально. Дякую.
@ВолодимирЧуприна-р9ф9 күн бұрын
Дякую за корисні поради, я вже розумію як важко показати результат на аудиторію а ще його треба досягти і потім ще пояснити куди і чому потрібно дивитись і не просто а ще й бачити і розуміти.👍🇺🇦🌻🌾
@dokazatochka9 күн бұрын
@@ВолодимирЧуприна-р9ф вітаю Володимире! Отож воно так, поки самі не спробуємо шось зробити, то ніколи не зрозуміємо як воно....))))
@milleniym71579 күн бұрын
Кераміка дійсно на висоті, дуже гарно працює я зазвичай нею роблю правку ножів на кухні, одна хвилина і ніж далі ріже наче щойно після заточування
@milleniym71579 күн бұрын
Шановний Дока як завжди на висоті, дякую за старання 😊
@ВладимирРубинский-в6ш9 күн бұрын
Як бальзам на рану,)дякую за інформативне та корисне спілкування!а то де які як почінають возню,,карбіди,связки,бланки!
@GBM139 күн бұрын
Добре відео)) Дякую)) Ще раз доводить, що правильна заточка (для певних задач, для певної сталі) - всьому голова.
@dokazatochka9 күн бұрын
@@GBM13 І Вам дякуємо Миколо Андрійовичу)) Це точно, - "кожному своє"
@maryenneyram6 күн бұрын
Мені особисто на 4 інших кершах і скіфі д2 не сподобалась. На цьому керші з бронз. руків'ям заусенець відламуєтся, на інших заминався я думаю, що цей має більш тверду д2 ніж інші які я мав. Аналогічна поведінки на д2 від бпс кнайфс на нк4 не знаю якийсь там розброс по ТО у них але мій екземпляр має дуже злу д2, яка по заточці здається твердішою ніж спм м4 від спайдерко який по каталогам дест на 64 термічать Короче імхо я б просто м'які сталі гострив би з грубим фінішем, а тверді на більшу грідністі але це чисто моє бачення не дуже досвідченого заточника-ентузіаста
@cynic38599 күн бұрын
_"приоткрыть тайну"_ _- Бабусю, в Вас завжди таке гарне тісто виходить. Навчіть!_ _- Ну, дивись, дочко._ ...бере ковшик з холодною водою, підходить до діжечки з борошном, робить там в борошні ямку, вливає трохи води і починає місити. _- Оце місю, місю... Бачу - досить!_
@АндрійСтарицький9 күн бұрын
Доброго дня Ігоре Леонідовичу та Анна Володимирівна, дякую Вам за нове відео. Дуже показове відео в багатьох напрямках: показана різниця між результатом на різних типах абразивіа, різниця між стійкістю РК сталі при роботі по різним матеріалам, та вчерговий раз показано що в мікроскопі дуже добре видно карбіди (я просто недавно дізнавсь про деяких людей які говорять що карбіди не можливо побачити, і що взагалі мікроскоп для навчання загостренню це зайвий інструмент). Особливо сподобався кадер з відео де показаний фрагмент з корозією матриці навколо карбіду, дуже показово. Ще раз дякую Вам за прекрасне відео, всього Вам найкращого.
@dokazatochka9 күн бұрын
Вітаємо Вас Андрію! Добре що сподобалась наша праця. Ну а за мікроскоп і карбіди, - так є така старезна як світ фраза, в якій велика мудрість - "горе от ума". Якщо якась людина вважає, що в неї багато ума ( особливо в порівнянні з іншими))), то така людина, якщо чогось не бачить, або не розуміє, то стверджує шо Цього просто не має, і не існує.... Але ж ми то це бачимо))))
@bazzzker9 күн бұрын
Оце давно чекав на таке відео
@НіжнийВуж8 күн бұрын
В еру EDC ваш контент просто бомба... Якос зберусь з духом пришлю для українського контенту вам два спайдерка з Магнакатом і 45ткою... покажете народу що це за порошки, тай мені.))) Але це згодом. Дякую За відео, з якого зрозуміло, ще не зовсім потрібон бігти за порошками Ганзовська Д2 має дуже не погану структуру. Піду куплю Ганзо 925
@АндрейЧерняков-б9жКүн бұрын
Здравствуйте! Более 4х лет я посвятил экспериментам с суперабразивами типа алмаз-эльбор. Связки были МО, бакелитовые, керамические, неизвестные органические, с напылением, с чугунными притирами и деревянными притирами. Эксперементировал я и с природниками . Исходя из моих личных экспериментов, я пришёл к выводам очень похожим на те, что делает Мастер Тано из города Сочи. Финиш Алмазом или Эльбором приводит как правило к меньшей стойкости РК ножа, хотя даёт большую начальную остроту. Финишные алмазы не сразу дают результаты, а или в процессе долгой эксплуатации, или специальной подготовки. Найти Золотой алмаз как у Игоря Дмитриевича Лукинова мне не удалось. Постепенно я пришёл к выводу о том, что у него не алмаз, а какой то другой абразив, выглядящий как финишный алмаз. Сейчас Венёвцы тоже пошли по этому пути, к примеру. Выпустив карбид кремния на бакелитовой связке. Никого, ни к чему не призываю! Выводы делайте сами и такие, какие у Вас дают достоверные результаты! С уважением ко всем прочитавшим, принявшим и не принявшим Андрей Черняков.
@НіжнийВуж8 күн бұрын
Получається Сталь Д2 від Ганзо ціна - якісь дуже хороший варіант. Так це не порошок, але й ціна в 10 разів різна. Беріть Ганзо і ріжте все що треба.
@dokazatochka8 күн бұрын
Ну все що прямо треба, це ви трохи перебільшили, але за свої гроші - ріже
@olegpan19 күн бұрын
Да, для дерева альтернатив нет - только уходить в максимально высокую гритность. И, видимо, финиш на суспензии тоже дает стойкость за счет залинзовки. Также, предположу, что на Д2 проявка карбидов позволит сохранить агрессивность реза и по вязким продуктам - карбиды там очень крупные, будут мягкое цеплять хорошо. Стали мягче Д2 - те же кухонные нержи, похоже, что лучше точить иначе - финиш на крупном абразиве. Но там, скорее всего, дерево вообще не при чем - стали не для дерева.
@B_Yevhen9 күн бұрын
Дякую за відео! Дуже цікаво і інформативно. Цікаво, як би себе відчувала рк при використанні алмазного образива на гальванічній зв'язці з додаванням алмазної пасти (7/5 або 5/3), чи таке взагалі доречно.....
@GBM139 күн бұрын
Типу "навели суспензію на алмазі"?)))) Ніколи про таке не думав))
@dokazatochka9 күн бұрын
))). такі способи давно відомі, і в певних ситуацях дають позитивні наслідки, колись буде нагода - і зроблю ролик)))
@B_Yevhen9 күн бұрын
Дякую за відповідь!
@shamansniper778 күн бұрын
Такую сталь точить мельче чем на 800 грит и на угол меньше 40 градусов, смысла нет. Из за размера её карбидов. Это же не бритва.
@Федерико1130 минут бұрын
А что по поводу БоадйаТ2 1200 (оксид алюминия), его можно сравнить с рубином? Или это одно и тоже, только гритность разная.
@dokazatochka7 минут бұрын
"рубін" це спресоване і спечене доволі крупне зерно оа- кераміка. Борайд т2 це зерно оа розміром приблизно 5/3 мкм на керамічній зв'язці, він дає суспензію при роботі на відміну від кераміки, це різні абразиви, спільного в них це трохи схожий результат роботи.
@АндрейШульга-б1з7 күн бұрын
Добрый день, если у меня есть китайские алмазы,стоит ли мне переходить на эльборы ???или их можно оставить , а финиш делать на природных камнях???
@dokazatochka7 күн бұрын
Якщо ви заточуєте звичайні ножі, а не японські супертверді і крихкі з кутами заточки 20 град))), то вистачить китайської "гальваніки" до 3000# а потім на природному з суспензією, таі і все.
@АндрейШульга-б1з7 күн бұрын
@dokazatochka ДЯКУЮ!!!!!!!!
@dokazatochka7 күн бұрын
Якісні ельбори працюють більш "щадяще" для сталі ножа, але не в десять пятнадцять разів відносно різниці в ціні з китайськими гальваніками. Так шо з часом можете підкупляти собі ельбори для проби зразу, а потім як відчуєте суттєвий приріст якості в заточці ( якщо відчуєте)) і для повної заміни гальваніки. Але це вже не так необхідність, як "дань моді")))на ельбори)))
@ColdCatEye8 күн бұрын
Це корисне відео. Як Вам цей Firebird від Ганзо-шманзо)? Хочу собі такий придбати.
@dokazatochka8 күн бұрын
Та ніж, як ніж. Геометрія леза як на мене вдала для більшості робіт. Сталь ви бачили яка, не "еліт клас" але на свої гроші - нормальний ніж
@АндрейЧерняков-б9ж9 күн бұрын
Хорошее видео. Может у Вас получится приоткрыть тайну ещё одного очень талантливого кузнеца и заточника Игоря Дмитриевича Лукинова? Этот человек приверженец заточки Алмазными абразивами венёвского завода на бакелитовой связке и ОСБ( его золотой алмаз 3/2 и 1/0 сделан кустарно на заводе Терек), и ножи заточенные им, причём на глазах у всех, всегда в числе победителей по резу каната. При этом, находящиеся рядом с ним его друзья и ученики, не могут повторить его результатов, а ведь среди них много талантов. Проигрывали ему на соревнованиях по резу и Карбидники. Если бы Вы, как несомненно большой мастер, сумели бы так же доходчиво как Дядя Тано объяснил про природники и их роль в стойкости режущей кромки ножа, объяснить заточникам почему всё правильно, всё сходится, а на соревнованиях ножи заточенные Игорем Дмитриевичем Лукиновым и алмазными абразивами побеждают по результатам реза!? Вы бы сделали очень хорошее дело, чтобы люди перестали бросать друг в друга природные камни и алмазные абразивы.А занялись бы делом -заточкой, подходящей для каждого конкретного случая! Уверяю Вас, что это обращение искреннее, без подвоха. С уважением Черняков Андрей.
@dokazatochka9 күн бұрын
Вітаю вас, Ви пропонуєте неможливе, люди завжди сперечались і нав"язували один одному своє бачення в любих сферах нашого життя, і нікому ще не вдавалось це змінити, тому що така сутність нас- людей. Психологія, туди її в дишло)))). Це перше, і основне. А друге, це те що канатні тести, на мою думку мають майже виключно " соревновательный смысл" , а не практичний. Правда і тут головну роль грає Психологія. Хоча безумовно вони і показують переваги і недоліки певних способів заточки, але в штучному і досить вузькому діапазоні використання ножів. Тому я за таку "місію" братись не буду. Кожному своє, кнатчикам-канати, а я буду робити те що і раніше . розповідати і підтверджувати практичною демонстрацією свої слова, наскільки це дозволяє мій власний суб"єктивний досвід. Пропонуючи і Пояснюючи свою точку зору, а не обпльовуючи точку зору інших....принаймі я це намагаюсь робити, а як виходить-то вже вам всім судити)))
@АндрейЧерняков-б9ж9 күн бұрын
@@dokazatochka Успехов Вам, здоровья и всего хорошего! С уважением Андрей.
@ОлександрМельник-г5г9 күн бұрын
Гарно сказано.Робіть свою справу.@@dokazatochka
@olegpan19 күн бұрын
А как именно Лукинов точит - есть инфа или видео? Интересуют порошки, прежде всего
@АндрейЧерняков-б9ж9 күн бұрын
@@olegpan1 Лукинов оставил много видео заточки. У него есть специальная точка, где они с другими мастерами собираются, точат с его помощью( Лукинова) ножи, простым пластиковым апексом. Режут канат, тестируя ножи сделанные им и ребятами из различных порошков, булатов, напильников итд. Там бывает всё! Но в авторском исполнении. Много интересного. Много кузнецов. Я много смотрел. Нет в заточке ничего внешне необычного. Внешне не видно. Если бы не фактические результаты... Забивайте в Ютюбе и найдёте. Удачи.