Klasztor Lubiąż - Hydrozagadka /Pełna wersja/ cykl: S.S.N.H.

  Рет қаралды 63,865

Waldek Lasik

Waldek Lasik

5 жыл бұрын

#KlasztorLubiąż #StopMasonerii
Zapraszamy widzów do wyrabiania własnych opinii na podstawie dostępnych informacji.
My mówimy jak jest, naszym zdaniem! Dołączajcie do nas - zapraszamy!
Od razu przepraszamy - nasz błąd, powiedziałem kondensator zamiast tranzystor, jednak zostawiłem oryginalną wersję ponieważ kontekst jest ten sam. Nie mniej jednak, bardzo przepraszam za błąd! :)
Tutaj dowiesz się więcej, link do naszej Facebookowej grupy:
/ 1121238157945319

Пікірлер: 55
@jarekawykonalny6437
@jarekawykonalny6437 4 жыл бұрын
wpadłem tu zupełnie przypadkowo. Podpowiadam Osobom które chciały by się dowiedzieć co tam mogło być... a więc: 1. Zacznij od geodezji czyli zwykły plan syt-wys i przekroje na wybranych elementach planu, czyli przekroje pionowe pomiędzy połączonymi elementami infrastruktury. W bardzo prosty sposób można wyznaczyć czy dana rura dochodzi tam czy gdzieś indziej. Spadki i poziomy aktualnych stanów wody to bardzo ważna informacja. 2. Próbki. Pobież próbki zawartości rur i przepustów - ścian, korozji, odłamki betonu etc. analiza zawartości pozwoli poprzeć lub wykluczyć kosmiczne związki chemiczne. Po tym filmiku jestem przekonany że wszystko co zostało zaprezentowane to żadne tam elementy instalacji kosmicznych tylko zwykłe odwadnianie głębinowe obiektów podziemnych klasztoru czy też budowanych przyklasztornych. Budowa geologiczna, a także dopływy uzależnione od stanu Odry były zbyt duże aby odwadniać obiekty podziemnej zabudowy w klasycznym wydaniu przez żąpie czy stosować mega izolację na obiektach. W związku z tym podobnie jak w każdej kopalni odkrywkowej wykonuje się tzw. lej depresyjny czyli dookoła obiektu lub na dopływach instaluje się studnie których celem jest pompowanie wody i powierzchniowy zrzut do innego izolowanego cieku. Zmierz głębokość studni i dowiesz się że obiekty podziemne są płytsze o ok 3-5m. To że teraz nie ma gdzieś wody nie ma znaczenia ponieważ mamy długi okres suszy hydrogeologicznej. Studnie mogły powstawać w różnych okresach w zależności od np. zwiększonego dopływu dobudowano nowe w innych średnicach dostosowanych do potrzeb lub wydajności pomp. Pisze skrótami myślowymi więc trochę wyszło dziwnie. Powodzenia. Gdybym to ja był zainteresowany utrzymaniem takiej budowli - dokładnie tak bym to zrobił. Instalacja przemysłowa przy klasztorze wyklucza bombardowanie więc jest super ale Odra i budowa geologiczna wymusiła odwadnianie głębinowe całego terenu. Pewnie nie mieli już stali na ścianki szczelne - albo jeszcze nie wymyślono Larsena. Wypada przeglądnąć mapy geologiczne tego rejonu czy są tam jakieś wysady wodoodporne izolujące dopływ wody i tam takich studni nie będzie. Swoją drogą to piękny ten budynek - może kiedyś podjadę zobaczyć ten obiekt.
@Z_N_A_K_I
@Z_N_A_K_I 3 жыл бұрын
zarąbiście objaśnione👍🙂
@janinatomczyk363
@janinatomczyk363 5 жыл бұрын
Wygląda na to, że panstwo Polskie nie jest i nie chce być tam gospodarzem! Finansujemy wykopaliska w Egipcie a na terenie Polski jest wiele intrygujących miejsc, którymi nikt się nie zajmuje!
@dzikipio3157
@dzikipio3157 5 жыл бұрын
Dużo swojego czasu randkowałem w Lubiążu z obecną narzeczoną, pozdro dla Agrobiznesu Małgorzata :) Zastanawiało nas pod czas spacerów skąd jest w okolicach klasztoru taka duża ilość śluz, zalewisk wodnych itp a druga sprawa to kilka lat temu byłem z kolegą na wycieczce w piwnicach. Zagadką jest że niższe poziomy a jest ponoć ich kilka są zasypane i nie ma do nich wstępu ?? Nie bez powodu Niemcy go dotują bo ukrywają tam coś ważnego przed nami a nasz rząd ten czy poprzedni nosa nie wychyla i nie naraża się im...
@foksiu911
@foksiu911 Жыл бұрын
lubiąż ,,dom wariatów” tam celowo zrobono ten zakład żeby wszczy sie trzymali z dala i nie brali powarznie miejscowych
@jerzyjanuszek4584
@jerzyjanuszek4584 5 жыл бұрын
Dzięki za film i życzę wytrwawałosci NY 🇵🇱🗽👍🏻💪 USA
@czesawlankiewicz8423
@czesawlankiewicz8423 5 жыл бұрын
Oczyszczalnia ścieków i dobrze zrobiona melioracja.Na której mogą znajdować się rury odpowietrzające.
@dorszes
@dorszes 5 жыл бұрын
Witam serdecznie. Dziękuję za kolejny pasjonujący film. Po obejrzeniu tego nagrania miałem wrażenie jakbyśmy szli krok w krok. Ale nie o tym. W Maju tego roku gdy pojechałem do Lubiąża jak co roku (tym razem oświadczyć się na książcej salI (co nawet się udalo)) wybrałem się już z narzeczoną na spacer w około klasztoru. Blisko jednej ze śluz widocznej na Pańskim filmie spotkałem tam mężczyznę, jktory dopytywal co tu robię i po co... Stwierdził, że nie ma tu czego szukać i wszystko o obiekcie jest już wiadome. Naturalnie nie wydałem się w dalszą dyskusje, choć takie stwierdzenia, że już wszystko wszyscy wiedzą to jak opowiadanie, że Ziemia jest płaska. Panie Waldku! gratuluję kolejnego filmu, pasji i wytrwalosci! Pozdrawiam i kto wie? Być może do zobaczenia na miejscu!
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 5 жыл бұрын
Dzięki za miłe słowa. My, podczas naszych spotkań, cyklicznie spotykamy się z osobami nie związanymi z nami w żadem sposób, które to natarczywie interesują się tym co tam, w tamtym miejscu robimy/szukamy... Nie przejmujemy się nimi, ale będąc sam na sam z taką osobą jednak trzeba zachować czujność. Podobną sytuację mieliśmy dwa lata temu, gdy wespół z naszymi znajomymi z Czech chodziliśmy w tamtych rejonach, też jak spod ziemi wyskoczył jakiś jegomość z pytaniem - czego tu szukamy. Ot licho nie śpi ;) Najciekawsze jest to, że jak znam sporo ludzi - mieszkańców Lubiąża, tak tych osób nie kojarzę, a żyję od "urodzenia" w Lubiążu. Hmm. Analogia do Riese pod względem ,,ochrony" wielu miejsc się kłania. Zapraszamy na spotkania :) Robimy swoje cały czas! :)
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 5 жыл бұрын
O klasztorze wiemy coraz więcej, co nie zmienia faktu, że na siłę wmawia się ludziom, jakoby tutaj ,,już nic nie było lub zostało już odkryte". Kłamstwa rozsiewają i tyle. Klasztor wchodzi w skład potężnego obiektu niemieckiej tajnej produkcji wojskowej, który to obejmuje spory obszar i tworzą go bardzo ciekawe obiekty.
@Hitr-yq6el
@Hitr-yq6el 5 жыл бұрын
@@waldeklasik3844 Pytanie : co jest aż tak cenne żeby tego pilnować tyle lat po wojnie ? Wojsko było najpierw ruskie później przez chyba 2 lata PRL'owskie i coś tam robili szukali. Nic nie znaleźli ? Obecnie mamy takie wynalazki że można by zbadać co jest pod gruntem nawet nie biorąc w ręce łopaty.
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 5 жыл бұрын
@@Hitr-yq6el Poszukiwania które prowadzili Rosjanie - nie są nam znane. Podczas PRLu owszem były czynione badania ale zostały nagle przerwane i od 1987 roku nikt nic nie szuka, bada czy nie eksploruje tutaj. A wiele porządnych stowarzyszeń pisało o zgodę i.. nie dostało. Dlaczego nie dostali? My nie wiemy...
@Hitr-yq6el
@Hitr-yq6el 5 жыл бұрын
@@waldeklasik3844 Ale wiadomo jedno - ci którzy zbyt mocno interesowali się tym tematem już nie żyją ... Należy zadać sobie pytanie - co jest na tyle cenne albo kompromitujące dla Niemców że warto kogoś zlikwidować żeby nie odkrył prawdy ? Przecież nawet osoba z zespołem downa by zauważyła że TAM COŚ JEST bo tyle różnych dziwnych instalacji nie zostało zrobione dla zabawy. Zwłaszcza jeśli chodzi o hitlerowców. Wątpię aby chodziło o jakieś kosztowności prędzej obstawiał bym technologię , która mogła by zrewolucjonizować obecne czasy. Jakieś wydajne źródło energii i wtedy wielu z obecnych dostawców miało by problem gdyby się okazało że można taniej i sprawniej korzystać z czegoś innego. Ale to są jedynie moje domysły.
@Hitr-yq6el
@Hitr-yq6el 5 жыл бұрын
Dlaczego tego nie remontują ? Czekają aż się zawali ? Jako ciekawostkę przytoczę relację mojego ojca , który ze 20 lat temu był inspektorem nadzoru budowlanego w tym obiekcie. Mówił że ... dach był dziurawy itp ale nie wiedzieć czemu zrobiono kompletny remont ... PIWNIC! Po jaką cholerę piwnic !? Prawdopodobnie po to żeby zatrzeć ślady. Po co tyle lat po wojnie zacierać tam ślady ? Sprawa kolejna - ci którzy za bardzo się interesowali klasztorem i tym co jest pod nim albo nagle nabierali wody w usta albo ginęli. Był facet , który miał mu pokazać jak wejść ale później ... nagle się rozmyślił i rozmowy nie było. Pytanie nasuwa się jedno - co jest tak cenne żeby tyle lat po wojnie bronić do tego dostępu ? Kolejna sprawa - Lubiąż ma gigantyczny dach. Ojciec wspominał że nawet podczas ulew nie było ani jednej kałuży! Wszystko szło w grunt do jakichś odpływów że ślad po tym nie zostawał. To chyba cholernie dziwne ... Najlepsze jest to że wszyscy coś wiedzą ale nie wiedzą nic.
@peterhadasz7104
@peterhadasz7104 5 жыл бұрын
Piwnic bo tam jeszcze była nadzieja że coś tam wykopią!!!
@januszszwabowicz272
@januszszwabowicz272 2 жыл бұрын
Waldek to co robisz jest więcej warte niż historia jaka nam nakładano ale i ty miej oczy b szeroko otwarte bo naprawdę dobrą robotę robisz ale sam wiesz co na myśli mam Działaj ..powodzenia
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 2 жыл бұрын
Dzięki. Nowe filmy pod koniec sierpnia, zdrowie zmusiło mnie do rekonwalescencji. Tu czy w innych miejscach warto mieć oczy dookola glowy.
@januszszwabowicz272
@januszszwabowicz272 2 жыл бұрын
Miło i dowiedz dzięki ale powiem że pobliski Lubin Magda tajemnice i to równie ważne lotnisko budynki KGHM itp to inny temat .Dlaczego tu niewolno o niczym mówić choć widoczne artefakty są koło nas pokolenie smartfonów i .... Albo jest coś co musi tak powiedzmy zostać pozdrawiam
@januszszwabowicz272
@januszszwabowicz272 2 жыл бұрын
Przepraszam za słowne błędy ale chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami może i to jest kluczyk do nazistowskiego koszmaru
@wojtekwol9725
@wojtekwol9725 5 жыл бұрын
Poniekąd w takich dworach powiedzmy szlachetno urodzeni mieli przypisywane dużo pociech z nie prawego łoza którzy byli spadkobiercami . Prawda jest taka ze nie raz właścicielami majątku były całe osady . Testament sprawiał że wiele osób miało prawo ,że szybciej się pozabijają niż to zniszczą . A jak nie zniszczą to będzie kwitło . A i do miasta był pretekst pojechać nową bryczką , Rynek odwiedzić ……...ehhhhhhhhhhhh Życie . Pózniej z czasem populacji Właściciel miał dodatkowo 5 wiosek . I szło się odpracować do Pana . A tak naprawdę szło się do siebie . Nawet teraz można zauważyć na Ukrainie miejscowości co jeden dom jest lepszy od drugiego i tak cała wioska lub osada . A są miejscowości gdzie jest głód , bród , smród i ubóstwo .
@jaceksaplacek7415
@jaceksaplacek7415 5 жыл бұрын
Waldku ,gratuluję wytrwałości ,dążenia do celu .Jestem tego samego zdania ,że na tą chwilę można zapomnieć raczej o rozwikłaniu tajemnic Lubiąża .Hmm.. życie jest nie przewidywalne ,więc któż to wie :) Nic nam nie pozostaje jak wierzyć w to że w końcu się uda ,jak i robić swoje :)
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 5 жыл бұрын
Dzięki Jacek :) Sam wiesz, jak to wszystko wygląda i jak to jest ,,przedstawiane" w mediach głównego nurtu. My mówimy jak jest :)
@michabak9744
@michabak9744 3 жыл бұрын
Każde poważne prace remontowe , adaptacyjne odkryją coś ciekawego więc lepiej żeby gniło i była kiła czyli syf .
@tbaginsuk
@tbaginsuk 5 жыл бұрын
Czy nie idzie jakoś zabezpieczyć tych studni głębinowych zanim stanie się tam jakaś tragedia? Ile to trzeba żeby tam jakieś dziecko wpadło albo inny ciekawy spacerowicz ....
@konradczarnecki1779
@konradczarnecki1779 5 жыл бұрын
17:37 sa to wrota zapobiegające cofce z Odry
@marcinsek5732
@marcinsek5732 5 жыл бұрын
Czy to mogło być zapasowe źródło energii elektrycznej?
@janjan6937
@janjan6937 5 жыл бұрын
Jedna latarka to jak widać trochę mało daje światła. Czy da się zejść po tej drabinie? Ciekawe jak głęboki jest ten szyb. Czy te obiekty już wa naniesione na dokładną mapę. Jeśli tyle wody pobierali to gdzie ja sposzczano? Czy w tym roku też do podziemi wpuszcza?
@44szaman
@44szaman 5 жыл бұрын
Zawsze zastanawiało mnie gdzie podziewa się woda z polowych umywalek z okazji Slot Festiwalu. Bo i kiedyś usłyszałem odgłos wody cieknącej, spływającej gdzieś pod ziemię. Do lochów? Pozdrówki!
@TheWielebny44
@TheWielebny44 5 жыл бұрын
Ten obiekt jest bardzo ważny dla Niemców nawet tyle lat po wojnie skoro go pilnują a tajemnica Lubiąża nieprędko zostanie rozwiązana jeśli w ogóle do tego dojdzie choć nigdy nic nie wiadomo.
@wojtekwol9725
@wojtekwol9725 5 жыл бұрын
Wiecie ile jest komnat w tym przybytku ?? A ile w tym czymś było trzeba wyżywić ludzi i na jaki czas . Dobry temat Hydrozagadka , bo to jest hydro i chyba już nikt nie wie jak funkcjonowało . W dawnych czasach trzymano strawę i zapasy w piwnicach lub ziemiankach . W tym przypadku to piwnice . Ktoś poniżej stwierdził że kompleks ma dużą powierzchnie dachów to przy opadach gdzieś tę wodę trzeba odprowadzić i na pewno żeby nie spływała do piwnicy . Ziemniaki i marchew nie zbyt ładnie pachną jak namokną wodą i się raczej do niczego nie nadają . Z drugiej strony trzeba też doprowadzić wodę do użytku stad dodatkowe zabudowania , kiedyś robiło się to grawitacyjnie . Dalej , pracownie były na poddaszu ze względu nagrzewania bo całe budynki nie były grzane . Piękny obiekt i popadł w taką niełaskę . W tym kraju wszystko zmarnują i nikomu to nie potrzebne . Wspomnę że Ruskie na mistrzostwa nastawiali stadionów z zamkniętymi dachami do okoła dobudowali hoteli i nie porobili w ogóle hydro , póżniej przy ulewach środkiem stadionów płynęły rzeki , obficie nagrane na vlogach . Jak ktoś nigdy nie budował wielkich budowli z dużym zadaszeniem to póżniej pływa . proste i logiczne . Zazwyczaj człowiek uczy się na błędach . W pewnej parafii kiedyś wymyślili żeby pochować księdza w piwnicach pod kościołem . Jak ciało zaczęło się rozkładać tak jebało że zamurowali wejście a wybili otwory na przekopanej skarpie . Ciołek jeden z drugim nie kumał że lochy pod kościołem to też był kiedyś spichlerz . Szynki i boczki wisiały na stronkach a w kopcach ziemniaki i inne dobra ziemi . W zależności od systemu żywienia osady nie raz składowali większą część w Kościołach . Pamiętając że opalano piece w dużej mierze drewnem a i drewno służyło jako budulec . Innego wątku gro miejscowości przypisywało się jako prywatne , zaś kościoła armia raczej nie opierdoliła . Budowane zaś śrocińce i klasztory były obciążeniem dla danych regionów i tez patrzono na to inaczej . Polak potrafi wymyślać że nie raz gubi się przy tym wszystkim .
@888jaras
@888jaras 5 жыл бұрын
Regulacji nawadniania tych terenow
@TheMygallery
@TheMygallery 5 жыл бұрын
Niemcy byli przedewszystkim dobrzy gospodarze, na swych terenach wtenczas a sa i dziś. Właśnie co do gospodarki z woda, czyli nawadnianiem czy odwadnianiem. Nikt z nich nawet nieprzypuszczał, zeby wojna tak sie skończyła dla nich i te tereny beda nalezeć do kogoś innego. Niema tam zadnych skarbów a zagadki raczej sa dla tych, co nieznaja historii i tamtych jeszcze "przedwojennych" technologii. Co do oczyszczarni ścieków... jak byłem dzieckiem (mieszkam na Zaolziu), w niedalekim od nas sanatorium była podobna oczyszczarnia ścieków. Bawiliśmy sie w jej okolicy. Sanatorium i okoliczne zabudowania wybudowali tu Czesi na przełomie 20/30 lat dla osób z chorobami płuc. To sanatorium działa do dzisiaj, sa zabudowania co domy mieszkalne z tamtego okresu, choć oczyszczarnia ścieków jest juz nowa. Za wojny leczyli sie tu zołnierze niemieccy. A co do tunelu... przeleźli to wszystko ruscy, później komuchy a jeśli nie to dobrze ze te dziury sa zamurowane. Bo Niemcy jak sie wycofywali, bardzo duzo minowali i zastawiali przerózne pułapki na ruskich.
@MariuszSzkudlarz1968
@MariuszSzkudlarz1968 5 жыл бұрын
Wygląda to jakby były sterowane tereny zalewowe w celu obrony klasztoru
@wojtekwol9725
@wojtekwol9725 5 жыл бұрын
Zaś na wschodnich stronach naszego kraju takie dwory stały zawsze na wsiach koło dużych miast , jak Lwów . Dwory tak samo miały wielkie spichlerze i przetrzymywały po niekąd zapasy dla większych miast , jak i dla siebie . W miastach nie znają takich potraw jak świerzynka . I z racji innych zabudowań na wsiach ludzie byli nie raz bardziej wykształceni , bardziej czyści i rozumni . Ich zegarem codziennym był zazwyczaj zegar biologiczny , nigdzie się nie spieszyli bo nie mieli gdzie . Maria Skłodowska była pierw guwernantka , Mickiewicz i wielu innych . W relacjach naszych wieszczy ostały zazwyczaj zabłocone drogi rozjezdzone kołami wozów . W jakimś celu tak pisali , a w jakim nich sobie każdy sam dopowie . Dodam że w takich dworach były łaznie , szklarnie , sady i winnice . Jadła i napitku do woli . Dupę można było moczyć do woli i to zazwyczaj w towarzystwie pięknych niewiast . Te czasy już prawie umarły choć po części przypominają moja młodość . Pozdrawiam
@pangroszek3498
@pangroszek3498 5 жыл бұрын
Fajnie ale ta rampa od pociągu to troszkę za duży spadek terenu tam dalej jak na torowisko może kamera przekłamuje. Ta podwójna zasuwa to produkt przedwojenny stara kowalska robota włącznie z nitowanymi barierkami. Podczas wojny nikt by się z tym tak nie cyckał. To akurat standardowa budowala.Tam jest też miejsce na drugi rząd desek można to zamknąć permanentnie. Niemcy wybudowali na swoich terenach wiele budowli hydrotechnicznych tylko część pochodzi z czasów wojny. Ogólnie jak pozbiera się wszystkie sztolnie i tak dalej to jest tego znacznie więcej niż Niemcy byli by w stanie wybudować w czasie wojny tak ze względu na zapotrzebowanie na materiały jak i prace. Oczywiście nie wyklucza to w żaden sposób wykorzystania takiej infrastruktury w czasie wojennym. Może po prostu zakon było stać na takie zabawy tak by mieć nawodnione pola i rybki w jakimś stawie. W klasztorze niedaleko mnie braciszki też różne rzeczy sobie porobili. Zresztą oni tam zakłady mieli pobudowane już wcześniej z dość dobrze zorganizowaną infrastrukturą wszelaka jak na tamte lata.
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 5 жыл бұрын
Nam chodziło o kontekst II wojny światowej i to, że te wszystkie urządzenia, budowle hydrotechniczne ,,nagle" przestają spełniać swoje funkcje i co pokazuje oczyszczalnia, zostają przebudowane na potrzeby produkcji przemysłowej w Klasztorze. (podokładane rury wielkośrednicowe, czy budowa nowych studzienek )Braciszkowie dobrze pobudowali, jednak Niemcy jeszcze lepiej to zaadoptowali na swoje potrzeby.
@piotrzrodumajor4255
@piotrzrodumajor4255 5 жыл бұрын
Ci tajemniczy ludzie należą do werewolfa.
@TheMygallery
@TheMygallery 5 жыл бұрын
Albo sa to zwykli złodzieje... i szukaja coś do zpieniezenia. :)
@urbex4x4pl
@urbex4x4pl 5 жыл бұрын
Bardzo ciekawe miejsce,raj dla pasjonatów urbexu
@Hitr-yq6el
@Hitr-yq6el 5 жыл бұрын
Czego!?
@Z_N_A_K_I
@Z_N_A_K_I 3 жыл бұрын
🤔👍
@turniok4315
@turniok4315 5 жыл бұрын
Jak sie spotka 2 Polakow to opinji jest sporo, im pozniej wieczor.
@szeszonek3794
@szeszonek3794 5 жыл бұрын
A jak temu informatorowi było na imię ;)?
@szeszonek3794
@szeszonek3794 5 жыл бұрын
@radek slodkiewicz Czyli jakiś misjonarz...
@marduk1940
@marduk1940 5 жыл бұрын
Na pytania kto co i dlaczego można odpowiedzieć tylko w jeden sposób. Po II Wojnie światowej Stalin odbierając Polsce ziemie na wschodzie aby zrównoważyc nam straty, podarował nam tzw ziemie odzyskane. Problem polega na tym, że Stalin nasze ziemie zaanektował, czyli zabrał na stałe. A nam ofiarował ziemie które przez Niemców uważane są nadal jako tylko przekazane czasowo. Czyli tylko na 100 lat. Stąd takie a nie inne blokowania badań tych terenów.
@triplex-de8es
@triplex-de8es 5 жыл бұрын
Dobrze że to napisałeś bo właśnie miałem kupować działkę na tym terenie pod budowę.A tak na poważnie to masz rację,kiedyś się upomną.Jak stare koryto rzeki,kiedyś zawsze wróci na swoje miejsce.Pozdrawiam
@1I3b
@1I3b 5 жыл бұрын
@@triplex-de8es Bój się nieustannie! Nie ma miejsca w którym będziesz się czuł bezpiecznie...
@marduk1940
@marduk1940 5 жыл бұрын
@@triplex-de8es A tak na poważnie to kupuj ile się tylko da i buduj na ile ci polski nierząd pozwoli.
@elisjaderi813
@elisjaderi813 3 жыл бұрын
To jest lebensborn
@klechaagata
@klechaagata 5 жыл бұрын
WITAM !!! Pasjonujacy temat ….mam pytanie odnosnie tej pompowni z schodami na dol ….czy nikt nigdy nie probowal zejsc czy w jakis sposob prbowac spenetrowc dokad te schody prowadza ??? czy to wiaze sie z otrzymaniem specjalnych pozwolen itd itd
@waldeklasik3844
@waldeklasik3844 5 жыл бұрын
Witaj. Słusznie zauważyłeś, to teren Klasztoru i wymaga pozwoleń, które gdy ewentualnie się już uzyska, obejmują... tylko badania nieinwazyjne. Owszem, było kilka prób spenetrowania tego w rzeczowy sposób i ostatnia w miarę dobra i obiektywna próba była w 2014 roku, wykonana przez kilku konkretnych ludzi znających się na tego typu obiektach. W świetle obecnego stanu rzeczy, wszelki dalszy dostęp jest niemożliwy, bo wymaga użycia specjalistycznego sprzętu lub zdalnie sterowanego pojazdu z kamerką - aby rury spenetrować, cała reszta jest zamurowana, zasypana lub tak jak na tym większym obiekcie obok toru do jazdy konnej - zasypana gałęziami i kamieniami.
@koronaentertainment5474
@koronaentertainment5474 Жыл бұрын
doktór Plama nie lubi gadatliwych!
SZCZYTNO - Tajemnice Krzyżackiego Zamku
28:49
MAZURSKIE TAJEMNICE
Рет қаралды 127 М.
Cool Items! New Gadgets, Smart Appliances 🌟 By 123 GO! House
00:18
123 GO! HOUSE
Рет қаралды 17 МЛН
- А что в креме? - Это кАкАооо! #КондитерДети
00:24
Телеканал ПЯТНИЦА
Рет қаралды 7 МЛН
Beautiful gymnastics 😍☺️
00:15
Lexa_Merin
Рет қаралды 14 МЛН
Kompleks Riese - Jak wyglądały pierwsze powojenne lata?
1:17:43
Podróżnik w czasie
Рет қаралды 91 М.
Kryptonim „Rüdiger” - Wojenna zagadka Wałbrzycha cz. 1
55:02
Podróżnik w czasie
Рет қаралды 151 М.
TAJEMNICE PODZIEMI ZAMKU KSIĄŻ
15:27
TVSUDECKA PL
Рет қаралды 904 М.
PODZIEMNY LUBIĄŻ TAJEMNICA CZY BAJKA  czyli kij w mrowisko
20:11
Tv Historia Na Luzie
Рет қаралды 8 М.
Kierunek Dolny Śląsk - odc. 12 - Zamek Czocha cz.1
22:01
Telewizja Echo24
Рет қаралды 78 М.
"Riese. Tajemnice wykute w skale" - fabularyzowany film dokumentalny (2012)
1:07:59
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Рет қаралды 479 М.
Niezwykły skarbik ukryty w drzwiach. Odc.247
12:14
Odyn
Рет қаралды 672 М.
Tajemnice polskich ZAMKÓW | Podkarpacie z AIAGI
23:55
Radosław Gajda & Natalia Szcześniak
Рет қаралды 483 М.
Cool Items! New Gadgets, Smart Appliances 🌟 By 123 GO! House
00:18
123 GO! HOUSE
Рет қаралды 17 МЛН