Klejenie Drewna Po Amatorsku Part 2 |

  Рет қаралды 3,667

Studio 9m2

Studio 9m2

Күн бұрын

Пікірлер: 46
@jarekgrubas1366
@jarekgrubas1366 5 ай бұрын
Cześć, gdybyś przechylił tarczę do 45 stopni przed wymianą byłoby łatwiej.
@studio9m2
@studio9m2 5 ай бұрын
Geniusz😄 jak ja się cieszę że zacząłem te youtuby... komentarze od widzów dały mi więcej wartości niz ja dałem w tych materiałach... Ile ja nerwów zaoszczędzę dzięki Tobie😃 wielkie dzięki za podpowiedź, skorzystam przy 1 okazji na 100%
@Dan-iu2fu
@Dan-iu2fu 3 ай бұрын
Dziękuję kolego za twój czas i wiedzę : )
@Fredi88
@Fredi88 7 ай бұрын
No to czekamy na film z deską 👍 Lubię takie początkujące kanały. Wtedy jest najwięcej szczerości w tych filmach. Wiem, że celem jest większa publiczność, współprace, zarobienie pieniędzy na jakieś nowe narzędzia, ale to właśnie takie początkujące kanały ogląda się najlepiej. Pokazujesz to co chcesz a nie to co musisz :)
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Z tą deska to fajna sprawa, bo chłopak znalazł mnie na yt i zapytał czy mam w ofercie takie rzeczy, stwierdziłem że nigdy nie robiłem ale warto spróbować. Co do przyszłego rozwoju kanału i ewentualnych współprac, chciałbym to rozegrać troszkę inaczej niż jest w standardzie, mam kilka firm z ktorymi to ja chcę nawiązać współpracę ponieważ ich produkty są według mnie warte promowania, ale to jeszcze długa droga do tego. Na pewno nie chciałbym zepsuć sobie reputacji która być może kiedyś uda mi się uzyskać. Pozdrawiam
@xablo65
@xablo65 7 ай бұрын
Biały Pył przy między szlifie to normalne. To zwyczajnie zeszlifowany lakier. Nie trzeba zmywać go benzyną. Wystarczy odpylić. Do malowania pędzlem potrzebujesz lakier który ma wydłużony czas schnięcia żeby mógł się rozlać. Nie będzie wtedy śladów po pędzlu. Nie wiem czy w markecie znajdziesz takie lakiery. Nie mam doświadczenia z komercyjnymi lakierami. Metoda prób i błędów aż trafisz na ten idealny. Możesz spróbować rozcieńczyć lakier na ostatnią warstwę (20-30%) co poprawi jego rozpływanie. Uważaj na płaszczyzny pionowe bo będzie wiał większą tendencje do zacieków.
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Dziękuję bardzo za tak konkretną odpowiedź. Faktycznie ten lakier którego używałem był bardzo gęsty. Przy następnej okazji na pewno poszukam czegoś lepszego niż marketówka, będę tez pamiętał o możliwości rozcięczenia. Dziękuję i pozdrawiam.
@xablo65
@xablo65 7 ай бұрын
Gradacja finalna zależy w dużej mierze od urządzenia. Festool o skoku 3 mm pod lakier bezbarwny zrobi robotę przy finalnej gradacji 120. Pod barwienie 150. Mniejsza nie ma uzasadnienia. Między szlif wykonuje się papierem na gąbce. Np 120x90x10 VERY FINE-YELLOW. Jezeli lakier jest wodny konieczne jest wodowanie materiału przed lakierowaniem i ponowne szlifowanie 150 celem ścięcia „włosków”. Lakier nitro wystarczy między szlif. Pozdrawiam lakiernik meblowy ;)
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Konkretne porady. Odnotowałem. Dziękuję i pozdrawiam.
@AramilAnakir
@AramilAnakir 7 ай бұрын
No prawie się poplułem jak pokazywałeś wymianę tarczy :D Sam zaczynam przygodę z stolarstwem hobbistycznie i kilka dni temu wymieniałem pierwszy raz tarczę w mojej małej pilarce stołowej. :D tylko spokój Cię uratuje.
@ManufakturadrewnaWOLF
@ManufakturadrewnaWOLF 7 ай бұрын
Co prawda nie mam dużego doświadczenia z lakierami, ale ostatnie projekty, które zabezpieczałem lakierem, to szlifowanie kończyłem na 180 i było git :)
@agielagielando4593
@agielagielando4593 7 ай бұрын
p220 jest okej. Ogólnie im niższa gradacja, tym mniej drewno "pije". W szczególności mam tu na myśli bejcowanie. Strona płaska, a ta ucięta prostopadle do włókien to dwie różne rzeczy. W zależności od koloru i wielkości elementu lepiej kupić "wolniejszą" bejcę, gdzie nie będzie widać śladów nanoszenia jak i zarówno "picie" będzie pod kontrolą. Bejce tylko na acetonie + najkrótsze spowalniacze sprawiają, że może drewno nieregularnie się zabarwić właśnie z powodu różnicy w otworach. Im większy numerek na papierze, tym wolniej i słabiej będzie drewno brać zarówno bejcę jak i lakier. Ostatnia sprawa: otrzepywanie i czyszczenie wielokrotnie papieru przed wykończeniem elementu to nie taki dobry pomysł, ponieważ tępe ścierniwo będzie gorzej zbierać, wobec tego naturalnym ruchem będzie przykładanie większej siły, a to może spowodować tymczasowe "wciśnięcie" się słojów i podniesienie włosa|(dotyczy drewna liściastego)podczas bejcowania/lakierowania/ lakierobejcowania. Pozdrawia były kolorysta i pracownik mieszalni kolorów.
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Wow, tyle konkretnych informacji. Już będę sobie sprawdzał te "wolniejsze" bejce, bo faktycznie trochę irytujące jest to picie na sztorcach i ciemniejszy odcień w tych miejscach. W ogóle z tego komentarza to można cały odcinek zrobić. Wielkie dzięki, za taką odpowiedź. Pozdrawiam. P.S: aż poleciałem przeczytać żonie.
@jarosawmaek1156
@jarosawmaek1156 7 ай бұрын
W firmie przy produkcji drzwi fornirowanych duża szlifierka taśmowa i papier 150 na pierwszy wał a na drugi 180, plus szczotki i pod lakier do linii z UV. Później szlif 320 i druga warstwa lakieru. W przypadku bejcy najpierwej wiadomo bejca a później tak samo z lakierem.
@patrykromanowski9024
@patrykromanowski9024 7 ай бұрын
Super dzięki 😊 Pozdrawiam ✌️
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Pozdrawiam również✌️
@pawel6202
@pawel6202 7 ай бұрын
Dziękuję za "tips" z dłutem.
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Proszę bardzo i pozdrawiam✌️
@Codecleaner
@Codecleaner 7 ай бұрын
Dzieki, dowiedziałem się, że po lakierowaniu trzeba jeszcze szlifować 😮 Lakier nakładałem chyba raz w życiu, ale nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza się przyda. Powodzenia przy produkcji kolejnych materiałów! 🙂💪
@piotrprzybylski5389
@piotrprzybylski5389 7 ай бұрын
Dzieki .Wiedz tylko ze im wiecej filmow wrzucisz beda one musialy byc coraz dluzsze .WKoncu wygladnialy tlum widzow trzeba sowicie nakarmic ;-) Pozdrawiam
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Powiem szczerze że po cichu liczę na to że uda mi się w przyszłości wypracować przestrzeń do tego by być w stanie wykonywać projekty, które będą warte długich treści, a te treści będą miały wartość. A najbardziej motywujące w tym dążeniu do wypracowania takiej przestrzeni są właśnie takie pozytywne komentarze, dzięki którym ta zarwana wczoraj do 3 noc i ta poprzednia zarwana do 1 i ta przedpoprzednia również zarwana do 1 itd. mają sens. Pozdrawiam.
@agielagielando4593
@agielagielando4593 7 ай бұрын
odnośnie międzyszlifu: dobrze robisz, p320 czy p400 to wskazany papier i tak się dzieje, że tak pyli. to normalne, ale ważne, aby nie "powygryzać" tam, gdzie są krawędzie i łatwiej zjechać warstwę lakieru.
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Dzięki za zwrócenie uwagi na krawędzie, będę tego pilnował. Pozdrawiam
@gnarusshiaku6644
@gnarusshiaku6644 7 ай бұрын
Do szlifowania lakieru zazwyczaj biorę mikrofibrę, składam na 4 i dopiero pod nią daję papier ścierny. W ten sposób mam dużo mniejszy docisk i mniej lakieru zdejmuję
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Dziękuję za radę. Na pewno w przyszłych materiałach bedzie widać jak próbuje ja zastosować. Jak trafibsie jakiś kolejny lakier.
@mithrandir7423
@mithrandir7423 7 ай бұрын
:)
@pszczelarskanatura8189
@pszczelarskanatura8189 3 ай бұрын
Osobiście uważam, że nalepszy pędzel - to używany pędzel. Oczywiście nie orientalny, choć i te przestają gubić owłosienie😊. Dzięki i pozdrawiam
@wxp31
@wxp31 7 ай бұрын
Papier 320 będzie git pod lakier na sośnie czy świerku, do twardych już bym jednak wyżej kończył, ale bejca z dragona to nieporozumienie xD
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Do tej pory używałem tylko bejc nitro. Sopura i ewentualnie Sanbej. Bejce Sanbej bardzo mi pasują jednak cenowo lepiej wychodzi sopur. Jak będę robił coś pod klienta to wyceniał będę sanbeja jednak kupując bejce do np. Prototypowania produktu zostanę przy sopurze.
@KozlowskiW1984
@KozlowskiW1984 7 ай бұрын
Bardzo fajny materiał. Efekt końcowy elegancki. Resztę stolika już masz czy też będzie materiał z roboty?
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Stolik już stoi na starej zardzewiałej nodze po starym stoliku😅 sąsiada nie było jakiś czas i nie miałem jak zabrać nogi kiedy nagrywałem, a nie tłumaczyłem się w filmie zeby żaden złodziejaszek nie dowiedział się z filmu że jakiś dom stoi pusty. Sąsiad wrócił, stary blacik zamieniony na nowy. Teraz tylko niech się pogoda zrobi i trzeba będzie go oblać... blat nie sąsiada😂
@pawekowalik7826
@pawekowalik7826 7 ай бұрын
Hej. Ja np. stopnie schodowe czy schody szlifuję do 150. Blaty na stoły czy meble drewniane do 220.
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Dzięki za info. I mam pytanoko: A ten miedzyszlif to tylko u mnie tak wygląda czy faktycznie tak to jest?
@pawekowalik7826
@pawekowalik7826 7 ай бұрын
@@studio9m2 międzyszlify robię na stopniach / schodach 180 a na reszcie 300
@gabrielkoziak13
@gabrielkoziak13 7 ай бұрын
A będzie stoliczek dokończony? W sensie będą jakieś gotowe nóżki metalowe na 4 wkręty, czy jakieś drewniane fachowo zamontowane?
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Blacik już został zamontowany do nóżki po starym stoliku przy którym z sąsiadem jemy zupę chmielową w sezonie letnim. Jednak w momencie kiedy szykowałem materiał na YT sąsiad był w senatorium i nie miałem jak tego nagrać bo nie miałem dostępu do nóżki. A nie chciałem mówić w filmie do internetów dlaczego nie przykręcę blatu i nie skończę filmu kadrem z całym stoliczkiem bo nie wiadomo kto to może zobaczyć a nie trudno sprawdzić gdzie mieszkam i namierzyć dom sąsiada ktorego niema. Pozdrawiam. P.s: blaty kręcę do nóżek przy użyciu muf dwugwintowych do drewna.
@gabrielkoziak13
@gabrielkoziak13 7 ай бұрын
@@studio9m2 No wiadomo i zrozumiałe. Bezpieczeństwo na pierwszym planie. Ale dziękuję za informację :)
@Wielebny33
@Wielebny33 7 ай бұрын
@ghostanddiy
@ghostanddiy 7 ай бұрын
Fajny film, ale co Masz nie tak z YT? Masz suba, ale bez dzwoneczka bo nie mogę zaznaczyć???
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Nie znam się na tym, ale później jakoś to sprawdzę. Dzięki za info i że dołączyłeś. Pozdrawiam
@mc.Gregory
@mc.Gregory 7 ай бұрын
U mnie jest dzwoneczek. Raczej każdy kanał YT to ma
@ghostanddiy
@ghostanddiy 7 ай бұрын
​@@mc.Gregory Już jest ok, zrezygnowałem z suba, dałem znowu i mam już możliwość zaznaczenia dzwonka na biało 👍
7 ай бұрын
a czy to co jest pokazane jako "do góry nogami", nie jest pozycja normalną ? patrząc na dłuta typu V czy U tak mi wychodzi i zawsze byłem przkonany ze to jest poprawna pozycja, niewłasiwa pozycja powoduje własnie zagłebianie sie w materiał
@studio9m2
@studio9m2 7 ай бұрын
Cześć, prawda jest taka że jak odpowiednio mocno dociśniesz to czy ta czy ta strona i tak się zagłębisz. A tu jest fajny materiał o dłutach ogólnie, przy prezentacji dłutarka do dlutowania gniazd pod czopy dobrze widać którą stroną dłutuje. Pozdrawiam kzbin.info/www/bejne/bIvIlommp7pgg80si=TcEU6x35AAehMhaV
@czorakownik
@czorakownik 6 ай бұрын
Za duzo tej chemi ma taki maly kawalek drewna. Jam mimo wszystko lubie pracowac z drewnem bo mam dosyc komtaktu z tymi wszystkimi plastikami…
@studio9m2
@studio9m2 5 ай бұрын
Drewno jakby nie patrzeć to szlachetny materiał, też lubię z nim pracować. Pozdrawiam
Симбу закрыли дома?! 🔒 #симба #симбочка #арти
00:41
Симбочка Пимпочка
Рет қаралды 4,7 МЛН
If people acted like cats 🙀😹 LeoNata family #shorts
00:22
LeoNata Family
Рет қаралды 15 МЛН
How to Upgrade Your Table Saw - Simple and Affordable Sled Project
22:02
Kiedyś każdy Majster to wiedział!
16:21
5m2
Рет қаралды 157 М.
Jak lakierować drewniany blat
21:52
Wood Flow
Рет қаралды 123 М.
Ile pracy trzeba w to włożyć?
16:48
Studio 9m2
Рет қаралды 2,5 М.
198 - Klejenie drewna w 5 minut | Jak to zrobić, kiedy można
26:55
ARGO WoodCraft
Рет қаралды 24 М.
77 - Jak zrobić klejonkę bez lamelownicy
13:10
ARGO WoodCraft
Рет қаралды 23 М.
Klejenie Forniru - Miodowa Stolarnia.
15:25
Forum-Pszczelarskie Pszczela Rodzina
Рет қаралды 112 М.