DZIĘKUJĘ ZA ŚWIATŁO NA RZECZYWISTOŚĆ, ZA NADZIEJĘ i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, ks. ROBERCIE...NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI TOBIE NA KOLEJNE LATA POSŁUGI W KOŚCIELE CHRYSTUSOWYM❣🙏
@b.j.99456 ай бұрын
Mój ulubiony kaznodzieja!!
@adrianmajcher76506 ай бұрын
Każdy katolik powinien przeczytać tę książkę: "Portet filozoficzny Josepha Ratzingera" Bp Bernard Tissier de Mallerais
@katarzynajanosik83986 ай бұрын
Doczekam chwili gdy Ksiądz profesor zacznie chodzić w sutannie...?
@renatat.64076 ай бұрын
Wiara zanika wraz z masowym rozdzielaniem Komunii Św. na rękę. Holandia była pionierem.
@peterfonon30886 ай бұрын
Metody synodalne skandynawskie, o których wspomina ks. Profesor, zostały zaczerpnięte (i rozwinięte) z praktyk SWII.
@kstelegowski6 ай бұрын
Dla zasięgu
@malgosia5136 ай бұрын
Jak przykro,że księża już nie pozdrawiaja po Bożemu. Opisują laicyzację a sami są jej przykładem,strojem i mową nie różnią się od świata.
@wiciwici10336 ай бұрын
Małgosia - nie robi się we własne gniazdo 🤦🏻♀️... Bierz przykład z ks Skrzypczaka i innych wielu, wielu gorliwy h kapłanów. Sorry - nie kwękaj! Narzekanie nic nie da , proszę najpierw ich pozdrawiać w Imię Jezusa, a potem wypisywać spostrzeżenia.
@lucynajuszczak11926 ай бұрын
@@wiciwici1033 f5
@peterfonon30886 ай бұрын
Nie ze wszystkim się zgadzam z ks. Profesorem. W sytuacji największego kryzysu wewnętrznego Kościoła w dziejach od czasów herezji ariańskiej, skupienie się na sobie i przezwyciężenie modernizmu jest warunkiem koniecznym do prowadzenia ewangelizacji. W jaki sposób można nieść Chrystusa innym, jeżeli doktryna jest podgryzana wewnątrz Kościoła? Zresztą dalej ks. Profesor sam wspomina, że Kościół otwierając się na świat sam się zeświecczył.
@Julianna-m1f6 ай бұрын
„Postępowi? Ludzie, z którymi się na żadnym polu nie da spotkać. Niezadługo jak budowniczy wieży Babel, nie porozumieją się - rozdzielą - w różnych staną ekstremach i rozejdą się eksterminując nawzajem jednostronności własne… jeden nad drugiego szukając miary swojej: to to jest wieża Babel… niedługo po rozstępuje się karta Europy jak rzeka odmarzająca szybami lodów… Ale cóż? Bóg tylko jeden sam to sprawi, bo żaden ludzki trud tam podołać nic nie jest w stanie”. C. K. Norwid
@WiesiaBiegasik6 ай бұрын
Czlowiek i nauka chce zastapic Boga
@kozikrafal6 ай бұрын
Nauka odkrywa świat stworzony przez Boga. Jest więc częścią tego co Bóg nam objawia.
@Julianna-m1f6 ай бұрын
Religia Boga, który stał się człowiekiem została zastąpiona religią człowieka, który stał się Bogiem.
@arlapac11016 ай бұрын
Słyszałam już ten wywiad chyba wrzuciliście z ewtn jako nowe ale to już było ?
@Start-To-Think246 ай бұрын
Raczej niemozliwe. Oni mają na żywo transmisję z kawiarni
@bogosawiacakomunikacja77076 ай бұрын
Światowy dzień buraka, o którym na początku wspomina Ksiądz jest 24 listopada.
@bartomiejsuwinski90865 ай бұрын
Reklama co chwilę.
@Jerzy9566 ай бұрын
Dzięki uważnej lekturze Pisma Świętego dowiedziałem się, że nie ma w nim żadnej wzmianki o księżach. W religii założonej przez Jezusa z Nazaretu nie było, i nigdy nie miało być podziału na duchownych i laików, ponieważ wywyższa on tych pierwszych. Chrystus przestrzegł swoich naśladowców: „Kto się wywyższa, będzie poniżony".
@martabornholm14756 ай бұрын
Dlaczego ksiadz nie zauważa osób transpolciowych, które chcą być godnie traktowane w kosciele? Właśnie dlatego biorą one udział w synodzie ponieważ nam zależy na tym aby Kościół uwzględniał w nauce czesc objawienia jaką Bog nam przekazuje przez naukę o świecie.
@maciejpopek9576 ай бұрын
A z jakiej jesteś parafi?Czy proboszcz cię zna?
@kazik65596 ай бұрын
Nie uważałaś - to nie Kościół ma się dostosować, ale to TY masz się dostosować do Kościoła
@peterfonon30886 ай бұрын
Warunkiem do godnego traktowania innych jest to, by żyły one zgodnie z zasadami (w tym przypadku Kościoła). Jeśli ktoś programowo narusza te zasady, to traci prawo do godnego traktowania ze względu na niemoralne prowadzenie i sianie zgorszenia. Trzeba wybrać. Każdy ma swój krzyż.
@judytaamos9776 ай бұрын
Czy " osoby transpłciowe" to jakiś inny gatunek człowieka niż wszyscy pozostali ?? Chyba nie... Każdy ma swój krzyż do dźwigania a KK będąc sakramentem zbawienia zapewnia środki do osiągnięcia szczęśliwości, ale po drugiej stronie życia a teraz mamy współpracować z łaską Bożą i nawracać się, nie czyniąc bożka ze swoich słabości...Nikt nie powiedział, że będzie łatwo a wprost przeciwnie.