Bardzo dobrze tłumaczysz i ciekawie opowiadasz. Dziękuję.
@kamiljaje41232 жыл бұрын
Super, zawsze nabieram ochoty do narysowania czegoś jak widzę jakiś nowy filmik u Ciebie na kanale z jakimś ćwiczeniem :)
@OKSZAelectric2 жыл бұрын
Cześć Kamil! Fajnie obejrzeć coś Twojego. Merytorycznego! Pozdrawiam
@robert43252 жыл бұрын
Dobra robota pozdrawiam
@yoyoke12 жыл бұрын
Profeska :)
@witek607 Жыл бұрын
Mega, wszystko.
@Modzin4 ай бұрын
@DariuszHojczyk2 жыл бұрын
Super robota ! Zrob prosze odcinek jak to powstawalo ;)
@mateuszgluch6501Ай бұрын
Cześć mam pytanko bo odtworzyłem dolot z swojego samochodu w fusion ale potrzebowałbym zrobić model pod odlew tego dolotu jak takie coś zrobić ?
@KamilSokalskiАй бұрын
Musiałbyś zrobić linię cięcia formy. Wówczas to mogłoby być wykonalne.
@mateuszgluch6501Ай бұрын
@ okej a potem np wyciągnięciem zrobić to w bloku czy jak bo uczę się dopiero i dałem sobie takie zadanie i no pokonało mnie trochę 😅
@KamilSokalskiАй бұрын
zacząłbym od bloku, od którego odejmujesz aktualną bryłę. Potem linia cięcia no i rozformowania - w zależności z ilu części chciałbyś zrobić formę. O takich gadżetach jak komin do zalania formy oraz odpowietrzeniach także trzeba by pomyśleć.
@mateuszgluch6501Ай бұрын
@ dobra dziękuję za pomoc będę kombinował bo rurę mam już zrobioną teraz z tego właśnie formę zrobić
@oneguy44606 ай бұрын
Cześć. Jakie procesory są najlepsze do programu fusion 360? Chodzi mi o serie procesorów. Obecnie mam ryzen 5 3600 i potrafi mi program przymulać przy wyliczeniach
@KamilSokalski6 ай бұрын
No to dziwne, bo ja mam i7 6700k. Żaden wypas i śmiga jak dziki. Do tego 32GB ramu i staruśki GTX1650. Każda wyższa specyfikacja powinna hasać.
@Adrianoxx062 жыл бұрын
Czy jest możliwość zapisania kawałka elementu, na przykład w miejscach mocowanie silnika, i później wydrukowania 1:1 na zwykłej drukarce żeby użyć jako szablonu?
@KamilSokalski2 жыл бұрын
Pewnie, wystarczy podzielić bryłę powierzchnią konstrukcyjną. Niepotrzebną bryłę ukryć i puścić do druku. Od tego w zasadzie zacząłem ten model 😀
@niepamietam2 жыл бұрын
@@KamilSokalski Cześć. Nono. Puścić do druku czyli jak ? Moduł PROJEKTOWANIE nie ma guzika drukuj. :P . Na szybko można próbować utworzyć na tej płaszczyźnie szkic roboczy i rzutować PROJECTEM to co nas interesuje. Następnie szkic eksportować do DXF'a. Warunek trzeba mieć coś co nam tego dxfa potem wydrukuje w skali 1:1. Inaczej to tylko modułem dokumentacji płaskiej. No chyba, że czegoś nie wiem i przeoczyłem jakieś aktualizacje w tej materii. 🙂 Pozdrawiam.
@Adrianoxx062 жыл бұрын
Ok będę jakoś próbował to zrobić. Dzięki za odpowiedzi bo wiem teraz od czego zacząć.
@niepamietam2 жыл бұрын
@@Adrianoxx06 Drukować bezpośrednio w skali 1:1 możesz właściwie z modułu rysunkowego.Tam sobie przetniesz obiekt dowolną płaszczyzną. Nie wiem tylko czy zawsze da się ustawić odpowiednio widok do interesującego cięcia. Nie spróbujesz, się nie dowiesz. Nie mam tylko zaktualizowanej prywatnej kopii amatorskiej do nowej wersji , a w pracy moduł drukarki wygląda na licencji zupełnie inaczej i ma więcej ustawień wydruku.
@KamilSokalski2 жыл бұрын
@@niepamietam no widzisz, nie doczytałem i wyszedł babol. Dla mnie druk bryły jest jednoznaczny z drukiem 3D 😀 Ale sytuacja jest analogiczna. Obcinamy niepotrzebną bryłę i wysyłamy do modułu dokumentacji i drukujemy w skali 1:1 w odpowiednim widoku.
@niepamietam2 жыл бұрын
Cześć. A propos odbicia lustrzanego. Jakby ktoś coś. Właśnie sobie boleśnie przypomniałem na etapie dokumentacji płaskiej, po wielu godzinach modelowania, że lustrzane odbicie OPERACJI gwintowania, wypluwa z siebie LEWY ( odwrotny ) gwint. 😞 Kamil masz na to jakieś lekarstwo ? Nie no wiem, można gwintować szykiem.Można się cofnąć i porobić gwinty z ręki w tych miejscach. Ale czemu u diabła jak odbijam całą operację, lustro dokonuje zmian w jej środku ? Na dodatek gwinty nie były modelowane. Ech na szczęście to nie idzie na centrum tylko do dokumentacji płaskiej to sobie opisy poprawię tylko. Więc uważajcie. Jakby co to śruby z nastercarra wkręcone w te otwory też wam poobraca 🙂powodzenia i uważajcie.
@lastshadow.2 жыл бұрын
Nie ma potrzeby rysowania osi symetrii przecież cały model jest symetryczny ma już płaszczyznę symetrii szkoda czasu na powtarzanie osi . Pozdrawiam .