Népszerűsítő komment az algoritmusnak csak azért, hogy minél több emberhez eljusson Gyulai Iván tanítása.
@zsuzsaperl9602 Жыл бұрын
❤❤❤
@77MAGYAR11 ай бұрын
❤❤❤❤🎉🎉🎉🎉
@RubyHarlem10 ай бұрын
❤
@viktoriakocso98504 ай бұрын
🌞🙏❤️
@Gagosmith4 ай бұрын
@@zsuzsaperl9602 🙂algo
@zsoltnagy7793 Жыл бұрын
Köszönet az előadásért, a kiváló hangért, a feltöltésrét és a reklám mentességért!
@aron68on_etoro95 Жыл бұрын
A hangminőség tényleg sokkal jobb volt, mint amit eddig a Gyulai úr előadásairól felvett videókban tapasztaltam de még ezen is lehetne javítani, különösen a vége felé sistergett.
@Light-Channel-Transylvania11 ай бұрын
A sistergés az a hangmixerünk alapzaja, halk volt a hang és az érthetőség miatt editálásnál felhúztam a hangot, és így az alapzaj is felerősödött, legközelebb jobban odafigyelek a felvéteénél.
@ivyphoto5764 ай бұрын
Mennyi hasznos tudás! Nagyon köszönjük!!!
@herrgyula Жыл бұрын
Rengeteg okos dolog hangzott el, köszönöm!
@lajossiteri8402 Жыл бұрын
Már évek óta hallgatom, de nem lehet megúnni, mindig jobban összeáll a kép. Nem szabad megszünnie annak, hogy rácsodálkozzunk a teremtés csodáira!
@bozsipali4074 Жыл бұрын
Köszönet az új videóért (is) és a rengeteg megosztott tudásért, tapasztalatért!
@zoltankiss3370 Жыл бұрын
Szuper! Tisztelt tanár úr, a tarackról egyszer egy kis ismertetés ha lehet. Köszönettel:
@ildikofodor1118 Жыл бұрын
Nagyon szuper a hang, köszönet érte.
@gergomolnar27627 ай бұрын
Na ezt nevezik valódi értékű tudásnak. Elképesztő és tiszteletreméltó 🙂
@dozsalaszlo75348 ай бұрын
Köszönjük az előadást!
@TeBeA849 Жыл бұрын
Koszonet a kedves Gyulai Ur munkajaert,kitartasaert!
@dorkahera9393 Жыл бұрын
Végre a hangtechnika is megfelelő.
@rgergo67 Жыл бұрын
Kiváló előadás
@agnesbartha200411 ай бұрын
Nagyon sokat tanultam.Köszönöm
@margitbalogh3565 Жыл бұрын
Hálás köszönet
@tamaskovacs4842 Жыл бұрын
Professzor Úr!
@vasmagdi789 ай бұрын
Ősszel takartuk le első évben komposzthagyó mélymulccsal a veteményest. Nagyon kíváncsi vagyok és reménykedek ,hogy nem kell ezután annyit gyomlálni ,ásni ,😊kapálni.
@ildikonagy9318 Жыл бұрын
Kedves Tanár Úr! Kérjük a mezei acat (aszat, tüske) kiirtásáról is szíveskedjék nekünk beszélni. Köszönjük.
@milanracmolnar368211 ай бұрын
Jó gondolatok!
@annabohacek682010 ай бұрын
A komposztálás a kert részére az éghajlat stabilizálást segíti. A komposztból lesz a humusz, ami tartósan megköti a földfelszín szénkészletét.
@irmadobi858410 ай бұрын
A szocis gazdálkodás,aratás után tarlóhántás, aztán viszi a szél a felső réteget,, közlekedési blesetet okoz...A régi vetésforgó , jobban becsülte a földet !!.Nem piacos termelésre, saját célra jó. !! Bármelyik növényre ,mint társra , szüksége van !!
@gatiattila Жыл бұрын
Remek.
@monikavitalosova72111 ай бұрын
Szlovakiaban van egy ember aki elkezdte a Rozum ágyást ismertetni a közösséggel. Idén mi is kiprobáljuk.
@bloodycica13959 ай бұрын
🎉algoritmus támogató komment 🎉
@bt2898 Жыл бұрын
❤❤
@jacintasimon93886 ай бұрын
Hol lehet megvásárolni a Gyulai Iván könyveit? Kérhetek egy linket a laphoz? Előre is köszönöm szépen a válaszokat! Jó egészséget mindenkinek!
@TheWakerLion Жыл бұрын
🍀🌾💚
@univerzum98303 ай бұрын
👍👍👍👍
@endredomokos97589 ай бұрын
Minden elismerésem a természetes művelésnek,de ha minden évben trágya és vastagon szalma terítés kell,akkor költséges.
@Gagosmith4 ай бұрын
Szerintem költségesebb, ha egész évben locsolni, ásni, kapálni kell! 😁
@csanyipal9 ай бұрын
A videó 32:50 időpontjánál mondja tisztelt Dr. Gyulai Iván, hogy módszerével (kombinálva a takarást, és hogy nem húzogatja ki a növényeket a földből, azt sem, ami letermett) 10-15%-ra tudta leszorítani a gyomosodási nyomást. Kérdésem: mit tegyünk a maradék gyomnövényekkel?
@Light-Channel-Transylvania9 ай бұрын
Nem valószínű, hogy az előadó nyom követi a csatornánk kommentjeit, megpróbáljuk továbbítani kérdését.
@klarapapp6 ай бұрын
Up!
@Gubancosful Жыл бұрын
Hát ez nagyon érdekes volt. De ha így van, akkor hagyni kell a gyümölcsfákat megnőni az égig?
@agnesk.890710 ай бұрын
Kovács Gyula Úrtól való ősi gyümölcsfákat nem kell permetezni, sem metszeni. Porszombaton él, és lehet venni ilyen fákat. A kereskedelemben lévőkkel más a helyzet, Gyulai Iván Úrnak van erről is videója, hogy ezeket hogyan tartsuk jó kondicióban.
@igorcsordas14366 ай бұрын
A házunk előtt az utcán van egy meggyfa.Utoljára 5 éve lett hozzányúlva.Még az előző tulaj metszette,permetezte meg utoljára.Közvetlenül utána költöztünk ide és a meggyfa tele volt gyümölccsel.Sőt akkor még 3 meggyfa ált a ház előtt.Azóta 2 fa kipusztult.A megmaradt fa minden évban letetvesedik,aztán jön a monília.Teljesen ráhagytam a fa gondozását a természetre és azóta nincs egy szem termés sem rajta.Valamit rosszul csinálok?De hiszen nem csinálok semmit.Hogy van ez?Az udvarunkban volt három almafa.Amikor megvettük a telket,a fák metszve voltak,permetezték őket és az évben hatalmas almák teremtek rajtuk.A következő évben már nem voltak gondozva(mivel,akkor már én voltam a tulaj)és rengeteg termés volt még rajtuk,csak éppen nagyon aprók.Ezeket a fákat idén vágtam ki,mert teljesen tönkre mentek.Elpusztultak!Mit csináltam rosszl?
@Gubancosful6 ай бұрын
@@igorcsordas1436 Talán csak mert ők már eleve nem úgy voltak szoktatva és a hirtelen átállást nem bírták?
@Gagosmith4 ай бұрын
@@igorcsordas1436 Magról kelt fát szerezz be, azt nem kell majd metszegetni, permetezni. Persze, nem is fog teremni 8-10 évig, de utána le sem lehet majd lőni! :D
@brigittaczuni51863 ай бұрын
@@igorcsordas1436 ez is elhangzott. Az évekig permetezett és metszett fának elpusztult az immunrendszere (mikrobiom) így képtelen volt már védekezni önállóan.
@gaborkrix69912 ай бұрын
De hát ha ezen a nyáron nem öntöztem volna akkor nem lenne semmi 2 havi eső nélkül 35 fokban!!!
@tamaskovacs4842 Жыл бұрын
Minden szavával egyetértek. 100 %, hogy ez működik a kiskertben. De ezzel nem tudjuk megtermelni az egész ország, világ szükségletét. Ettől függetlenül minél jobban kellene ezt publikálni. 2. megjegyzés: az a 60 centi mulcsnyi anyag hiányzik arról a területről, ahonnét azt elhoztuk. Nálam így javul a talaj, ott meg romlik.
@svami192 Жыл бұрын
Van igaza, de mégsem... Már kész a traktorral alkalmazható módszer! Röviden 25 méter széles parcellák megszakítva fasorral ( gyümölcs, tűzi, építő fa) nem kötelező egy vonalban, lehet kanyargós is! Fák alá cserjék ( ribizli, piszke, áfonya, kökény stb.) Tövébe primőr, az alá a gumós, részletezni nem akarom. Mikortól kötbért a folyamat, tehát minden megművelt földterület így van kezelve, nem kell majd a tápanyagokat hurcolni, helyben marad és a kezdeti inout mindig jelen lévő tartalék lesz... 30 éve egy hektár termőföld 10 embert látott él élelmiszerrel ( minden szükségletet fedezett), ma egy embert átlag 2,5 hektár termőföld lát el. Ez érezhetően pazarló rendszer! Ennek fényében a felvetése, miszerint hiányozna valahonnan a tápanyag, csak kifogás, hogy ne kelljen dolgozni!😮 A nagyipari módszerek elhagyása megoldható! A lakosság jó elosztásával, a foglalkozások egyszerűsített felépítésével, a feleslegesen pénzelt munkakörök, a hibás tudás elhagyásával, az erőforrások ésszerű felhasználásával megoldaná e gondokat, de...😢 Az ember nem, csak azért sem gondolkodású! Ide nekem mindent most😂 így nem fog javulni a helyzet! Míg😢 ha a magam dolgát meg is oldom, akkor is ti többiek szennyeztek, az élettér közös! A negatív hatások rám is hatással vannak! 😢a teljes képet kell látni és figyelni, csak egy részét figyelve nincs teljes kép! S ma így élünk! Én elől, ti hátul😂😂😂 pedig mi vagyunk, földi élőlények! Ez zárt rendszer, de intelligens vezérlés nélkül... Ránk bízták😂 homo sapiens sapiensre...😂 Nagy siker lett😂😂😂
@egyszeriember Жыл бұрын
1. Az előadás utolsó szava pont a jelenlegi "ország, világ szükségletei" fenntarthatatlanságáról szól. Más - e témáról szóló- előadásaiban többször hangsúlyozta, hogy csak a kertművelésről beszél.. 2. Hallgasd meg, itt a yt-n több videója is van arról, hogy pontosan hogyan kell létesíteni a mulcsozást - nem fog sehonnan semmi hiányozni!
@toth.emese.vagyok Жыл бұрын
Anyag hiányzik arról a területről: zöldhulladékos zsákokban ennél több lomb kerül ki a területről, ezek elenyésző részéből lesz mélymulcs, de lesz. Másik az égetőbe hordott szalmabálák esete, azt sem kellene.
@FuckkYT Жыл бұрын
@@svami192 Lett volna erre egy kezdeményezés az Ángyán féle demográfiai földrogram ugye, bár az is messze későn és kevés volt a valós szükséglethez képest, - teljes tájgazdálkodási szerkezetváltás, visszatérés az ősi rendszerekhez - de kiindulásnak jó lett volna, mi is lett vele? Mondjuk Fejér megyében a mélyszaros & mélyszaros vitt el belőle vagy 100 családra valót a második legtöbbet meg a cserép földet sose látott leistinger nevezetű mszp-s zsidótörpe és ez volt a többi megyében is... Reakció a vidék szembeköpésére mi volt? Semmi.... Ez az ország egy tehetetlen szarkupac gyűjtő, sosem lesz itt semmi, ahhoz valódi és gyökeres rendszerváltás kellene, - kellett volna már 89-ben - de attól olyan messze vagyunk, hogy az leírhatatlan... A termelővagyon újraosztása és teljes felülvizsgálata nélkül, egyáltalán egy történeti jog alapú valóban magyar rendszer felépítése nélkül itt garantáltan semmi sem lesz, marad a szépen leépülő szétrohadó posztkomcsi balkáni pöcegödör... A leghalványabb jele sincs annak a jogi, közgazdasági, tulajdonosi szemléletű tudati szintnek ami az érdemi változáshoz kellene...
@Gandalfonzo Жыл бұрын
@@svami192 Így. És így az az ellentét ami a kiskerti gazdálkodás és a nagyparcellás termelés között áll föl is oldódik: mindkettő ugyanazt és szinte ugyanúgy végzi, csak más léptékben, némileg eltérő hatékonysággal, egymást kiegészítve, akár támogatva. Kiskertekben, kisebb gazdaságokban az erdőkert felé kéne tolni a gyakorlatot, és csak nagytáblán a hálós, vonalas irányt. Ez persze már tájgazdákodást jelent, 180 fokos szemléletváltást a művelésben, gazdaságban, támogatások rendszerében, vízgazdálkodásban, azaz legkinkább a fejekben.
@jozsefkaposvolgyi46066 ай бұрын
Ez kijózanító. De mi az oka, hogy nem ezek az elvek szerint működik a világ. Tudom, hogy naiv volt a komment.