swietny wyklad. Szkoda tylko, ze tyle ludzi wierzy, ze politycy( panstwo ) zrobia nasz swiat lepszym
@davidturai23034 жыл бұрын
@Slawomir K : a to jest jedno z najwiekszych lamstw, ktore nam mowia od malego. Kiedys faraon byl bogiem, potem juz bylo dziwne, ze faraonowie umieraja, wiec byli krolowie, z bozej woli krolowie. Potem juz nawet to bylo trudne utrzymac, i powstaly demokracje, i politycy mowia, ze bez panstwa by bylo gorzej. O toz nie, to klamstwo. Panstwowy monopol na przemoc, czyli policja i sady sa jakosciowo beznadziejne, bo sa monopolowe. A ja pewnie wierze, ze ludzie sie oswobodza i wolny rynek nam i w sprawach ochrony w koncu zapewni bezpieczienstwo i lepsze zycie
@lislisser60364 жыл бұрын
bez państwa... bylibyście niewolnikami... i zapieprzali za bochenek chleba dziennie.... miłych radosnych lektur...
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@Igor-herr3 жыл бұрын
Zrobia swiat lepszym - glownie dla siebie i zwiazanych z nimi grup interesow...
@adrianpawicki50834 жыл бұрын
Super się Pana słucha. Wielka wiedza i świetna diagnoza otaczającej nas rzeczywistości.
@potencjalnypotencjometr41404 жыл бұрын
Trafiłem tu trochę przez przypadek i muszę przyznać, że niewiele z tego zrozumiałem. Mając 26 lat powinienem to wszystko ogarniać, czy po prostu mam autyzm?
@tomektom92754 жыл бұрын
Ja też jestem przypadkiem i czuć że ten człowiek ma wiedzę. Chodzi oto by rozumieć świat w którym żyjesz i wyciągać odpowiednie wnioski
@dorotastanczyk62124 жыл бұрын
Przecież o to chodzi w zarządzaniu przez kryzysy. "Kryzys" klimatyczny, wieczny "kryzys" finansowy, "kryzys" mieszkaniowy, "kryzys" zdrowia psychicznego, kryzys, kryzys, kryzys, jeszcze tak z 20 można by wymienić. W kryzysie nikt nie pyta o prawa ekonomii! W kryzysie nikt nie żąda faktur! Kryzys to zawieszenie normalnego funkcjonowania. A gdyby tak ten kryzys... przeciągać w nieskończoność? Czyżby wtedy można było rządzić bez nadzoru upierdliwych sądów i wścibskich dziennikarzy? Przez nikim się nie tłumaczyć (wszak działamy dla dobra wspólnego! Jest kryzys!)? A kryzys zawsze się jakiś znajdzie. Zawsze jest jakaś niezadowolona mniejszość gotowa wszczynać zamieszki. Kryzys uchodźczy. Kryzys polityczny. Kryzys praw człowieka. W tej mętnej wodzie wszystko sprowadza się tak naprawdę do centralnie sterowanej gospodarki (w której najłatwiej obsadzać na stołkach znajomków; w wolnym rynku musieliby się na czymś znać i sami walczyć o swoje) i różnych mniejszych i większych geszeftów napełniających kieszenie nowej oligarchii. O co Wam chodzi? Przecież mamy KRYZYS.
@janmarian9724 жыл бұрын
Dorota Stanczyk.... Masz rację i co z tego?Ciemny lud i tak nie uwierzy i zagłosuje na Dudę lub trzaskiewicza. Przecież taka jest natura ciemnego luda.
@konradchrzanowski95174 жыл бұрын
Zaskakująco interesujący komentarz. Pozdrawiam
@grzegorzadam26374 жыл бұрын
Oczywista oczywistość.Celowo rządy przez system oświaty i tuby mediów doprowadzają człowieka do poziomu średnio inteligentnego chomika Dloatego w imie nowej religi ,Koronawirus-wystarczy uwierzyć doprowadzają do absolutnej władzy nad ciemnym ludem i bezkarności-także absolutnej.Nic proszę państwa się nie zmieni,na "wirusie"pociagną lud jeszcze spokojnie 10 lat w stanie otępiennym.
@sunrisemanaslu34424 жыл бұрын
ten korona kryzzys może być bardziej niebezpieczny dla spoleczeństw co przedstawiono tu- kzbin.info/www/bejne/m3iyiH16ar5pqdU
@futrofuter29134 жыл бұрын
Dramat polega na tym, że przegranymi będą ci, co żadnego z tych kryzysów nie przejawiają
@jamalschmidt2842 жыл бұрын
Świetny start Panie Tomaszu! 👏 Jak zwykle merytorycznie i elokwentnie ale tym razem + coś więcej. Przekaz bardziej 'radykalny' można by rzec, lecz nie wynikający z emocji, ale z zageszczającej sie atmosfery w swerze kreujacej naszą wolność.
@bunkerbuster67294 жыл бұрын
Setny odcinek wolności w remoncie‼️Czekam na kolejne odcinki. Oby więcej takiego wartościowego contentu. Pozdrowienia Panie Tomaszu. Życzę miłego popołudnia. 🥃🥃
@Singularitarianist4 жыл бұрын
I to jest jeden z najlepszych odcinków jakie widziałem tu na kanale. Jak mawia prof. Hermann Simon, zarządzanie najbardziej wyspecjalizowanym firmami jest zdroworozsądkowe, oparte na dawnych sprawdzonych metodach. I od siebie dodam, na austriackiej szkole ekonomii. I wolności gospodarczej, wolnej od polityków iprofesjonalnych inaczej.
Socjalizm brzmi dość łagodnie. Obawiam się, że bolszewizm z turbodoładowaniem, tym razem znacznie lepszymi narzędziami.
@abrakadabra7744 жыл бұрын
co chciał?
@krzysztofszczepankiewicz92014 жыл бұрын
@@abrakadabra774 naszych pieniędzy
@aztekiumbot51894 жыл бұрын
Jak mówiłem, kilka miesięcy temu, że polscy przedsiębiorcy będą do rządu na kolanach szli po zapomogę, to się ze mnie śmiali... :-)
@rolandorlando54044 жыл бұрын
Kłamiesz, socjalizm już tu jest!
@LukasLukasPawello4 жыл бұрын
Wow, setny wykład. Bardzo szanuję Pana opinie i cenię wiedzę, którą się Pan dzieli z nami. Uwielbiam materiały źródłowe, przytaczane cytaty... Mega pożyteczny, praktyczny kanał. Pozdrawiam
@TomaszLigocki4 жыл бұрын
Panie Tomaszu, dziękuję za ten felieton tak zmuszający do przemyśleń. Przy okazji - to są liczby (nie cyfry - 1:42). Serdecznie Pana pozdrawiam. :-)
@ijot1284 жыл бұрын
Doskonały materiał, jakże różny od medialnego zamętu, gdzie unika się odpowiedzi na ważne pytania, co więcej, w 'głównym' nurcie nikt nawet nie stawia takich pytań! W podtekście wybrzmiewa oczywisty komunikat, że znajdujemy się głęboko w odmętach IV dynastii, czas najwyższy na nowe otwarcie i dawno oczekiwaną inaugurację I dynastii. Pozdrawiam serdecznie
@krzysztofflis18474 жыл бұрын
Robi się Pan coraz lepszy w tych opisach, a zawsze było bardzo dobrze! Ogromnie dziękuję za bibliografię!!
@janek1514 жыл бұрын
Panie Tomaszu jest Pan bardzo mądrym człowiekiem. Pozdrawiam i zdrowia życzę;).
@kamiloo24 жыл бұрын
W Niemczech zapowiedziano obniżke podatku Vat z 19% na 16% w celu obniżenia cen i napędzenia sprzedaży. Niestety efekt mamy taki, że ludzie powstrzymują się od zakupów do końca czerwca.
@Piter-bike4 жыл бұрын
U nas jak po wyborach wprowadza dodatkowy podatek od elektroniki, to sporo osób rzuci się, żeby kupić taniej przed podwyżką lub ludzie zaczną ściągać wszystko z Chin, ze stron bez podatku i cła.
@krzysztofgajewski46864 жыл бұрын
bez ogladania wam powiem: zaszkodza zwyklym ludziom, a pomoga wielkim firmom i panstwom.
@Khneefer4 жыл бұрын
Niby "nowoczesna teoria monetarna", a Niemcy już 100 lat temu ją testowali.
@kasiajanowisz63844 жыл бұрын
Polecam obejrzeć o kłamstwie demokracji kzbin.info/www/bejne/f6Cbda2ogL5-q9U
@shinemouse4 жыл бұрын
Zimbabwe i Venezuela sa bardziej na biezaco. :)
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@goodman22434 жыл бұрын
KONFEDERACJA to najbardziej najlepsza opcja dla Polski. Dziekuje za wspaniale Wyklady !
@jareckc4 жыл бұрын
Mark Zembron W konfederacji partią wolnorynkową i kapitalistyczną jest Korwin, co do Narodowców to chyba nie do końca, ale nie zmienia to faktu , że jest to jedyne prawicowe ugrupowanie w obecnym sejmie, bo cała ta „zjednoczona prawica” powinna się nazywać- katoliccy socjaliści.
@eldorado1001004 жыл бұрын
@@jareckc A gdzie ty masz ten cały socjalizm? Tak cię boli to 500+ (sam nie korzystam, żeby nie było)? PiS jest partią centrową, jeśli chodzi o gospodarkę. Walicie w Konfie w ten rzekomy socjalizm PiS-u, a powiedz mi, kto obniżył niedawno PIT? Kto wprowadził obniżony CIT dla sektora MSP? Kto przygotował nową (uproszczoną) matrycę stawek VAT (wejście w życie przełożone z powodu całej tej "pandemii")?
@piotrzaba35874 жыл бұрын
@@eldorado100100 i jak? Zaktualizowałes sobie już dane nowych podatków ? Może edytuj swój komentarz
@piotrzaba35874 жыл бұрын
@@eldorado100100 to miało być do eldorado - zaktualizowales już listę dobrodziejstw PiSu? Obniżyli? Ale dowalili większości większy podatek, przestań oglądać TVP
@eldorado1001004 жыл бұрын
@@piotrzaba3587 A żebyś wiedział, że częściowo obniżają dalej - od nowego roku więcej firm skorzysta z obniżonej do 9 proc. stawki CIT. Formuła estońskiego CIT-u również jest czymś dosyć ciekawym. Nowe podatki wprowadzają rzeczywiście, ale w niektórych przypadkach to są dobre rzeczy. Bardzo pozytywnie oceniam np. podatek od marketów, który ma w końcu zacząć obowiązywać od stycznia. Świetny sposób, by nieco "dowalić" zagranicznym sieciom, bo to w zdecydowanej większości one zostaną objęte tym podatkiem. Czyli generalnie tu coś obniżą, tu coś zwiększą. PS Przestań oglądać fanatyków w stylu Korwina i Sommera ;).
@mark20007154 жыл бұрын
Skończmy z banda czworga. Zagłosujmy na prawdziwych Pokakow ktorzy bronia interesu Polski i Polakòw. Krzysztof Bosak (Konfederacja).
@bornesulinowo3914 жыл бұрын
Niby proste jak drut, a mało kto w PL rozumie jakie będą przez to kłopoty. Chwila balu z "plusami" i drukowaniem pustych pieniędzy, a później zęby w ścianę na dekady. Nowa odsłona socjalizmu.
@adammalinski81824 жыл бұрын
Polonia z UK, Plymouth pozdrawiamy 👆
@artpol95384 жыл бұрын
Byłem fajne miasteczko. Pozdrawiam
@filipczukrobert4 жыл бұрын
Prościej niż dziś do prostego ludu się nie da ;) życzę kolejnych 100 tak dobrych odcinków. Dobrze się Was słucha w czasie lektury 1984.
@v3574 жыл бұрын
Komuna idzie, w kontekscie obecnie rządzących niezwykle trafne jest stwierdzenie " czym skorupka za młodu...."
@rafaf.12574 жыл бұрын
Czemu pan Wróbleski nigdy ani słowem nie wspomni o Korei pd? Niewygodny przykład tego,że Państwo może patriotycznie interweniować w gospodarkę i jednocześnie być nowoczesne i się rozwijać? W ogóle większość korwinistów jest ograniczona intelektualnie i bazuje tylko na prostych jak cep sloganach- w ich świadomości istnieją tylko dwa systemu polityczno-gospodarcze- 100% socjalizm(komunizm) i 100% kapitalizm. Innych nie znają. Pan Wróblewski to erudyta i nie upraszcza tak świata. Jednak ogólnie jest zwolennikiem koncepcji, które prowadzą po prostu do kolonizacji słabszego kraju przez silniejsze podmioty.
@szwesta714 жыл бұрын
Gdy rządzili postępowi i obowiązywała w 2015 roku płaca minimalna w wysokości 1300 złotych i stawka godzinowa 5 złotych, to była to odpowiednia ilość środków do życia według postępowych, zakodowanych, poinstruowanych zza Odry i całej prawdy. Z aplauzem przyjmowali słowa Vincenta, ze "podnoszenie płacy minimalnej w takiej sytuacji to bezczelność", ze 500 plus to rozdawnictwo. Gdy w czasie pandemii w ramach tarczy antykryzysowej rząd zapewnił zasiłek trzymiesięczny w wysokości 2200 złotych, plus ulgę trzymiesięczną w składkach na ZUS i pożyczkę w wysokości 5000 złotych, to było według tych samych środowisk zdecydowanie za mało na życie i na ratowanie miejsc pracy dla przedsiębiorców. Teraz w dobie pandemii domagają dotacji dla firm i przedsiębiorstw? Ratować? Słusznie. Kto prawił o niewidzialnej ręce zasad rynkowych? Jak to postępowa nauka głosiła? - jak jeden z drugim zbankrutuje, to się odrodzi, państwo do niczego potrzebne nie jest, decentralizować wszystko i wszędzie. Jeszcze trochę ich rządów i mielibyśmy LOThansę, PKP zdychał - i momentalnie odżyły, gdy tylko wywalono tych managerów spod znaku sowy. A, nagle i dla rolników wsparcie potrzebne jest według kandydata z PSL. A równe dopłaty rolnicze z UE nie były potrzebne? Rechotali z 500 na krowę? Teraz zawodzą, ze 212 miliardów na tarczę antykryzysową to za mało? Spece od "ni ma pinindzy"? A, no i wszystko drożeje, bo kiedyś można było kamienice kupić za 500 złotych, ludzie żyli po 130 lat...to były czasy. Z danych wynika, ze koncerny i najbogatsze firmy, które latami na ulgach wyprowadzały z kraju gigantyczne kwoty, dysponują rezerwami rzędu 300 miliardów na kontach? Może nie wyciągać ręce po dopłaty z tarczy antykryzysowej tylko najwyższy czas ich użyć i przetrwać z firmami, a nie kupować pałace, jachty i domy za granicą. Albo kisić te pieniądze na niewiadomo po co? Bo jest ogromna masa małych przedsiębiorców, którym potrzebna jest rzeczywiście ogromna pomoc. Ostatnio wielkie markety wzięły po kosztach płyn dezynfekujący od Orlenu z przeznaczeniem na dezynfekcję i co zrobiły? Zaczęły go sprzedawać z wysoką marżą.
@michamajchrzak54224 жыл бұрын
@@rafaf.1257 jest odcinek związany z Koreą Południową, proszę poszukać w materiałach. Nie pamiętam dokładnie który to numer.
@Altair96974 жыл бұрын
@@rafaf.1257 Tak, tylko jak zawsze diabeł trwil w szczegółach, tak jak my wszyscy zrzucamy się na wszystkie świadczenia socjalne to Korea wybierała firmy które będzie wspierać z podatków, czyli były 3 firmy to stwierdzili sobie ze jedną będą wspierać, gdzie odrazu tamte padły. Co teraz z tego wynika? Firmy prywatne w Korei mają za duży wpływ na własne państwo. Więc nie, interwecjonizm nie jest potrzebny, ewentualnie jakiś minimalny, ale to nie mnie już oceniać
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@dominikredka91924 жыл бұрын
Jest poziom jak zawsze :)
@piotrb.34164 жыл бұрын
Kiedyś pieniądze drukowały kraje trzeciego świata .Śmiano się z nich. Teraz to się nazywa nowoczesna polityka monetarna. Ehh.
@zamraii4 жыл бұрын
Komuno witaj znów.
@kasiajanowisz63844 жыл бұрын
Kopalnie w Polsce i na Słowacji są zamykane, czyżby elita szykowała sobie schron
@bargor4 жыл бұрын
wreszcie ktoś mówi o tym co się wyprawia z naszymi pieniędzmi i finansami publicznymi!
@bartal94 жыл бұрын
12:50 czy o na pewno o 0.8% chodzi? 🤔 (ale materiał jak zawsze ciekawy i świetnie przygotowany :D)
@gileneusz4 жыл бұрын
no mi się też coś tu nie dodaje :/
@starsky48164 жыл бұрын
Zapewne przejęzyczenie - współczynnik 0,8
@kazimierzkrawczyk89424 жыл бұрын
Chodzi o współczynnik 0,8 czyli wkładasz 10 a wyjmujesz 8 .
@Maniaks64 жыл бұрын
Takie pomyłki raczej nie są przypadkowe, kiedy przywołuje się matematykę, jako podstawę błędu w danej sytuacji.
@maciejchmielowski41284 жыл бұрын
ja bym się nie doszukiwał "nieprzypadkowej pomyłki", przecież z kontekstu wyraźnie wynika, że zysk stanowił 80%, czyli mnożnik 0.8. Inwestycja 800 mld dała dochód 640 mld, mnożnik = 640 / 800 = 0.8.
@coczwarty4 жыл бұрын
Dobrze powiedziane. Dziękuję za ten wykład.
@wnuczek774 жыл бұрын
Otwiera oczy zagubionym. Kapitalny materiał do zrozumienia obecnych procesów w ekonomii i polityce 👏
@sebastianszczot34184 жыл бұрын
Porażające.
@r4n5744 жыл бұрын
Swietny materiał. Multum wiedzy w pigulce. DziekujeMY
@mateooo12084 жыл бұрын
To samo, w ciemno lapka w gore, uwielbiam sluchac tego goscia
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów"...... Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@mateooo12084 жыл бұрын
@@acinskiMars Dzieki😉, na pewno obejrze, jesli jest to wartosciowa zawartosc na pewno masz ode mnie suba🙂
@Dominik-pe6kj4 жыл бұрын
16:58 - Rząd może wszystko, tylko musi stworzyć poczucie zagrożenia. Dokładnie, dlatego tylko w styczniu media trąbiły, że "ŚWIAT SIĘ PALI" (na corocznie wypalanie lasów w Australii), w lutym mieliśmy drugie podejście, w mediach "3 WOJNA ŚWIATOWA !!", bo generał iracki zginął. Tematy nie podłapały, dlatego w marcu, doczekali się tematu idealnego imieliśmy w końcu, jak to się mówi, do trzech razy sztuka - ŚMIERTELNA EPIDEMIA KORONAWIRUSA Z CHIN :)) media i system finansowy znowu wygrali :)
@janmarian9724 жыл бұрын
Dominik..Umiejetnie wyciagasz wnioski. Brawo! Ale ciemny lud nie kuma aż nie poczuje fiuta w odbycie.
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@ryszardkrawczyk81254 жыл бұрын
Świetny wykład za który dziękuję. Dzisiejsza ekonomia nie jest nauką z pogranicza nauk ścisłych lecz inżynierii społeczno-filozoficznej. Ale prawa fizyczno-matematyczne w tym świecie niestety obowiązują. I żadna "inżynieria finansowa" nie spowoduje że "woda będzie płynąć pod górę". Ten ekonomiczno-społeczny eksperyment musi dla świata zakończyć się "apokalipsą".
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów"...... Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@adammalinski81824 жыл бұрын
Wszystkiego najlepszego z okazji 100 ale oczekujemy 100000!
@xonic50254 жыл бұрын
Chyba jedno zero uciekło.
@PLrap964 жыл бұрын
No musze przyznac ze Pan jest kozakiem. I tak sie ciesze ze sa tak madrzy ludzie jeszcze w Polsce. Pozdrawiam
@sindurin1294 жыл бұрын
Podobna sytuacja jak za czasów kryzysu lat 30 w USA i reform Roosevelt'a.
@morawiecki59164 жыл бұрын
Dużo podobieństw. Ważną różnicą jest jednak demografia. Poza Afryka cały świat jest na minusie. Na szczęście emeryci słabo nadają się na żołnierzy i to daje nam nadzieję, że ten kryzys nie skończy się wojną światową. A przynajmniej nie "gorącą" wojną
@qbality4 жыл бұрын
zpachana rure masz gosciu
@qbality4 жыл бұрын
@@morawiecki5916 podobienstw to jest duzo moze jak sie w lustro spojrzysz i bd myslal ze to wywoz smieci bio XD
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@rafalkola4 жыл бұрын
Panie Tomku, super powiedziane. Nic dodać, nic ująć.
@bartoszglen66184 жыл бұрын
Na prezydenta! zagłosuje choćbym miał głosować w majtach!
@qevivcreations85364 жыл бұрын
XD większość ludzi i tak nie potraktowalaby go poważnie jak Bosaka "wariaci polityczni" albo ich nie interesuje co sie dzieje z ekonomia, albo siedza w przekonaniu ze po albo pis i tyle, niestety rip^^
@jangorski37324 жыл бұрын
Ostatnio Tomasz Wróblewski powiedział, że Krzysztof Bosak ma najlepsze pro rozwojowe postulaty.
@eap90204 жыл бұрын
Ten pan w filmie gada lepiej niż gówniany bosak, Korwin też dobry jest
@bartoszglen66184 жыл бұрын
@@jangorski3732 zapodaj nam ten wycinek gdzie tak twierdzi.
@wojtekcz19864 жыл бұрын
Obawiam się, że w momencie gdy postulaty P. Wróblewskiego będą mogły liczyć na większą przychylność elektoratu wszyscy będziemy głosować w samych majtkach bez skarpet!
@dariuszmankowski74 жыл бұрын
14:35 "przewiduje się, że skończymy z jakimiś 150 miliardami długów". Wynne Godley - Sectoral Balances. Zdanie "dług publiczny zwiększył się o 150 miliardów złotych" to dokładnie to samo co napisać "oszczędności monetarne netto sektora prywatnego zwiększyły się o 150 miliardów złotych". Absolutne podstawy MMT - papierek lakmusowy wykrywający to czy rozumiesz MMT czy tylko wydaje Ci się, że rozumiesz. "Używam tego slajdu by zwizualizować fakt, iż dług publiczny to w rzeczywistości nic innego jak zapis księgowy informujący o tym ile gospodarka ma monetarnych oszczędności netto. W sytuacji gdy państwo płaci gospodarce 100zl, a następnie usuwa z gospodarki 90 zl w postaci podatków, wówczas w gospodarce zostaje 10zl oszczędności. Te 10zl oszczędności posiada drugą nazwę - dług publiczny. Wydane 100zl, które otrzymuje gospodarka zostaje przelane na rachunek rezerw banku centralnego. Zapłacenie podatku odejmuje z rachunku rezerw 90zl, pozostawiając 10zl oszczędności. Rząd następnie oferuje skarbowe papiery wartościowe, które przenoszą 10zl z rachunku rezerw na rachunek papierów wartościowych. Część może zostać równiej zamieniona na gotówkę. Operacja kwantytatywnego luzowania (QE) powoduje, że część z tych 10zl zostaje przeniesiona z powrotem z rachunku papierów wartościowych na rachunek rezerw banku centralnego. Tak więc stosunek ilości gotówki, rezerw i papierów wartościowych może się zmieniać, ale suma zawsze będzie równa 10 zl, które rząd wydał w gospodarce i nie usunął w postaci podatków. " Warren Mosler files.tinypic.pl/i/01009/mz81xnuntd9l.jpg
@kacperjechorek86802 жыл бұрын
Chciałbym mieć kiedyś tyle w głowie co Pan ma w małym palcu, pozdrawiam serdecznie z rodzinką.
@GokuPoker4 жыл бұрын
jak zwykle w punkt - gratulacje 100 odcinka!
@michazyskowski32054 жыл бұрын
Dzień dobry. Czytam tytuł i tak myślę: "Komu dodruk pomoże, a komu zaszkodzi?" Jak zwykle, najprostsze wytłumaczenie, zaszkodzi tym, którzy mają, którzy w przeszłości byli przedsiębiorczy i zarabiali, albo oszczędzali, czyli ich pieniądze pochodzą z przeszłości, natomiast pomoże tym, którzy nie mają, którzy albo nie potrafili, albo nie chcieli zarobić i oszczędzić, i którzy pieniądze mają na bieżąco albo czekają na nie w przyszłości, wypłata przejadana na bieżąco bardzo dobrze opiera się inflacji. Łącząc to wszystko z 500+ i setkami innych dotacji, dofinansowań stwierdzam, że obecna polityka państw Europy nagradza szybkie wydawanie pieniędzy, brak inwestycji, natomiast karze oszczędność, inwestowanie i przedsiębiorczość.
@etkaxxx66594 жыл бұрын
Tak i nie. Zgadzam się z Tobą, że tych, co mają duże oszczędności inflacja najbardziej uderzy po d...Jest jednak jeszcze druga strona medalu. Ludzie, ktorzy są na minimalnej krajowej, albo Ci, ktorzy z powodów zdrowotnych są na rentach ( mówię o tych, którzy naprawdę nie mogą pracować, a nie kombinatorach). Wzrost wynagrodzenia nie nadąża za inflacją. Wielu nie stać już w tej chwili na podstawowe produkty spożywcze, inni muszą wybierać- po zapłaceniu rachunków kupić leki czy jedzenie...Koniec końców zawsze lepiej mieć odłożony jakiś grosz. Inflacja nie jest dobra dla nikogo poza tymi, którzy są zadłużeni po uszy...
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@radosawjustyna74034 жыл бұрын
Jak zwykle Wybitny Wykład, poparty konkretami.
@Gaz-Gaz4 жыл бұрын
Świat który znaliśmy już nie istnieje, co będzie dalej? Strach się bać.
@joannadabrowska21324 жыл бұрын
Bardzo żaluje, że nie mogłam być w Warszawie, jednakże mam nadzieje, że bedzie jeszcze okazja. :)Wielki szacunek dla wiedzy i sposobu jej przekazywania :)
@grzegorzwarszawski66154 жыл бұрын
Teraz rozumiem, dlaczego uważam Kaczyńskiego za komunistę! Rozdawanie cudzych pieniędzy jest łatwe,ale ich produkcja jeszcze łatwiejsza. Przerabialiśmy to w latach osiemdziesiątych i boję się,że się to powtórzy. System będzie działał tak długo,jak mocarstwom będzie się to opłacać. Potem skończymy jak Grecy. Zamiast płynąć z prądem powinniśmy wypracować własną linię postępowania. Mam nadzieję,że nie będziecie oglądać się na rząd,ale wprowadzicie wśród przedsiębiorców ten wasz program naprawczy. Dziękuję za świetne materiały, które w prosty sposób tłumaczą skomplikowane zjawiska. Serdecznie pozdrawiam. Wierny widz.
@zbigniewkwiecinski77224 жыл бұрын
Nic dodać nic ująć - a przemyśleć i rozważyć z najbliższymi myślącymi osobami
@przemysawpizon17204 жыл бұрын
Jak zwykle wysoka forma!!!
@maxina75624 жыл бұрын
Panie Tomaszu, wielkie dzięki za przedstawienie praw ekonomii w bardzo przystępny sposób, nawet dla laika. Mam nadzieję, że w końcu przestaniemy je ignorować i tak jak Pan mówił przestaniemy budować gmachy próżności i drukować "papierki", które nie mają pokrycia. Potrzebujemy polityków, którzy mieliby odwagę i chęć przeprowadzenia reformy państwa, taki drugi R.Reagan przydałby się. My zaczynamy się powoli zbliżać do końca dynastii, bo uzyskujemy niewielkie dochody podatkowe dzięki bardzo wysokim podatkom.
@Rafa86894 жыл бұрын
Ten kanal jest swietny, człowiek wie ze pieniadze nie biora soe z powietrza ale wy wszystko tlumaczycie!
@sikalafoikigai13144 жыл бұрын
No i kubek elegancko. Odrobina szczerości i odrazu milej się robi. Kubek nikomu konta nie wyczyści 👍
@mahasmashi14124 жыл бұрын
Czy dobrze usyszałem "zaklinanie suma postęp" w 27:35 ? Proszę o wytłumaczenie
@bronekjelonek4 жыл бұрын
Choć zauważam to od dawna, wykład jest przerażający...
@StanislawHalasa6844 жыл бұрын
Dobry wyklad
@fuertesan4 жыл бұрын
Tak, ma Pan racje bo nie RFN przejęła DDR tylko DDR przejęło RFN 😜😤🤮 P.S. tego nie trzeba badać... Kraje socjalistyczne pokazują ( pokazywali ) nam jak to sie kończy 🙉🙊🙈👎🤢👎
@teresaanna61194 жыл бұрын
Uwielbiam Pana programy, wielka mądrość i wiedza, wysoki poziom dziennikarski, doskonała prezentacja tematów. Czasem nie mogę oglądać i słuchać z powodu tragizmu naszej sytuacji. Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam. Wielki szacunek. ☘️🌸🌸🌸☘️
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów"...... Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@malgorzatamiroslawakim71874 жыл бұрын
Whit my respect thank You Very much all my best personal regards Dziękuję serdecznie i życzę miłego weekendu,
@mariuszcwy8814 жыл бұрын
Super
@ciucimok094 жыл бұрын
Zgadzam się z Panem w części. To nie Państwo tworzy pieniądz tylko system finansowy w oparciu o dług. Banki Centralne są instytucjami prywatnymi i wykonują polecenia BIS a nie rządów
@dariuszmankowski74 жыл бұрын
14:10 "Państwo musi budować drogi, mosty, szkoły, ale na tym się nie zarabia". Ponownie. Emitent IOU nie tylko NIE MUSI zabrać komuś, zarobić lub od kogoś pożyczyć własnych IOU by je wydać. Emitent IOU NIE MOŻE abrać komuś, zarobić lub od kogoś pożyczyć własnych IOU by je wydać. Jest to logicznie i księgowo niewykonalne. To jest absolutna podstawa MMT.
@jerrykudos94454 жыл бұрын
Modlmy sie zeby go nasz seryjny samobojca zostawil w spokoju.
@edkas44 жыл бұрын
Ogromna wiedza. Podziwiam.
@kolonat44304 жыл бұрын
👍Według nowej koncepcji politycznej przedsiębiorcy i biznes będą pariasami.
@magdalenalaskowicz10954 жыл бұрын
Dla mnie bomba!!👍✌
@Odwaznik4 жыл бұрын
Jak ja uwielbiam Pana sluchac
@martebest Жыл бұрын
13:14 " Jeżeli więcej państwo pieniędzy pożyczy to więcej będzie musiało zwracać i mniej będzie na budowę szkół czy szpitali." BZDURA DO POTĘGI N-TEJ. Właśńie będzie więcej pieniędzy na budowę szkół czy szpitali, bo dodatkowo wykreowany pieniądz z niczego poprzez kredyt będzie mógł trafić do gospodarki poprzez te nowe inwestycje. Zatem większe będą też wpływy z podatków. Pieniądz z podatków jest niszczony, bo służy spłacie rat kredytów.
@KA-kc2sj4 жыл бұрын
Łapka w górę znów esencja
@marekporwol4 жыл бұрын
Super wideo, ciekawe informacje! Dziekuje :)
@joten57204 жыл бұрын
Ten setny wykład jest jak zwykle kapitalny. Wprawdzie nie znam się na teoriach i praktykach teorii monetarnych, ale pewna znajomość historii myśli ekonomicznej i pewna doza zdrowego rozsądku podpowiada mi że trzeba na tzw moderne pomysły gospodarcze patrzeć z obawą. Dlaczego? Po pierwsze kwestia dodruku papierków nazywanych pieniądzem. (Dziś zamiast dodruku można coraz szerzej emitować pieniądz wirtualny - cyfrowy - bo taniej). Historia uczy, że przed powstaniem pieniądza ludzie wymieniali się wzajemnie pożądanymi dobrami materialnymi. Czasem były to dobra naturalne, ale także towarami - wytworami ich pracy. Nie było to wygodne, głównie ze względów logistycznych. Dlatego powstały pieniądze jako substytut tych dóbr. Były to pieniądze wykonywane głównie z metali rzadkich, takich jak złoto, srebro, miedź, cyna, a nawet żelazo. Miały jakieś nominały, ale główną ich cechą była równowaga pomiędzy ich wartością, a wartością kruszcu, z którego były wykonane. Oczywiście pojawiły się oszustwa, o czym pisał m.in. M. Kopernik. Przez całe wieki rynkowa wartość kruszców była punktem odniesienia wartości pieniądza, także wtedy gdy narodził się pieniądz papierowy, który wprawdzie był wygodnym w obrocie substytutem pieniądza kruszcowego, ale nadal posiadał tą cechę, że jego wartość nominalna odpowiada odpowiedniemu parytetowi w kruszcu, zwłaszcza w złocie. Pieniądze papierowe można było stosunkowo łatwo wymieniać na kruszcowe Tak było przez setki lat - do połowy XX wieku, kiedy to USA uznały że $ nie jest wymienialny na złoto. Podobnie później postąpiły inne kraje, choć Polska jeszcze przez kilka lat posługiwała się 5-cio złotowymi srebrnymi monetami. Po drugie. Dodruk papierków nazywanych pieniądzem, może być dźwignią sprzyjającą odbudowie i rozwojowi gospodarki, ale jest narzędziem bardzo niebezpiecznym, gdyż jeśli wymknie się spod kontroli, może spowodować inflację albo hiperinflację, która uderzy przede wszystkim w zwykłych ludzi, którzy nie tylko stracą swoje oszczędności, ale wartość ich dochodów z pracy, czy socjalu będzie ułamkiem aktualnej wartości. Już to mieliśmy 30 lat temu, przed reformą Balcerowicza, kiedy zarabialiśmy miliony, tylko nie było co do gara włożyć, bo za milion można było kupić prawie nic. Po trzecie. Boję się dodruku pieniądza, głównie dlatego, że nie widzę mechanizmu ograniczającego skalę tego dodruku. Myślę że dodruk jest dopuszczalny, ale pieniądz papierowy musi mieć pokrycie w fizycznych, realnych wartościach, choćby w złocie, ale przede wszystkim w produktach naszych głów i rąk. Jakoś nie widzę rachunków na ten temat, a zamiast tego, deklaracje polityków: ludzie chcą więcej pieniędzy - damy, a jakże - każda strona polityczna więcej i jeszcze więcej.
@jaobecny32524 жыл бұрын
Super, świetnie przedstawione. Tylko,jako laik, nie zawsze kumam te mechanizmy
@joten57204 жыл бұрын
Nie dziw się sobie, bo teoria pieniądza to bardzo obszerny fragment ekonomii. A mechanizmy przejmowania władzy nad pieniędzmi muszą być skomplikowane na tyle, aby normalny, niewtajemniczony obywatel nie mógł łatwo je dostrzec, a tym bardziej rozszyfrować. Dziękujmy Panu Tomaszowi, który potrafi nam tego typu tematy przybliżać.
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@gregmorawski64564 жыл бұрын
kozak jak zawsze dziekuje
@MegaWolen4 жыл бұрын
22:40 Przełom XIV i XV wieku to nie wczesne średniowieczy tylko późne, co nie zmienia faktu, ze odcinek jak zawsze ciekawy.
@zbigniewkarwowski45864 жыл бұрын
Jeżeli więcej pieniędzy pójdzie na drogi i lotniska mniej będzie na rakiety kosmiczne. Natomiest wszystkie państwa chronią teraz swoje spółki przed wrogim przejęciem za zadrukowany tanio papier czyli tzw. pieniądze. Ciekawe czy polski rząd ogląda pańskie audycje? Najważniejsza sprawa KTO trzyma przycisk do drukarki? Na niego trzeba szczególnie uważać.
@ciupson88364 жыл бұрын
Halo dzień dobry. W końcu nowy materiał 💪
@teresadomagaa29734 жыл бұрын
D la zasięgu.Dziękuję.
@krzychas054 жыл бұрын
3:04-3:50 ktoś może mi to objaśnić bo nie do końca rozumiem schematu.
@wild38124 жыл бұрын
Jedna z lepszych prezentacji odnosnie MMT. A mówię to po przeczytaniu ostatniej książki Jima Rickardsa ‚Aftermath’. Pozdrawiam
@konica-minolta-serwis4 жыл бұрын
SUPER !!! Niestety obawiam się, że za wcześnie. Obawiam się, że za chwilę zdejmą Panu lub zablokują ten ładny felieton. Za szczery, za trafny. za szybko....! Nie wiem czy nie stwierdzą,, że społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe....
@Chemicznaja4 жыл бұрын
Mam nadzieję, że rządzący wsłuchują się uważnie w analizę Tomasza Wróblewskiego
@sebastians19184 жыл бұрын
Wątpię, żeby dialog w sprawie projektu był możliwy z tym rządem. Chyba, ze poprosimy o wstawiennictwo górników;-)
@janmarian9724 жыл бұрын
Nie licz na górników. Zostali przekupieni postojowym i wystraszeni wirusem. Dopiero po wyborach ,kiedy im postojowe wygaśnie bylaby szansa, ale to juz bedzie za późno. Duda z pisem już legalnie ściągną tu żydów i ukraińcow, polaków eksmitujac na zmywaki. Szalom, polin.
@sebastians19184 жыл бұрын
@@janmarian972 mam juz wyrobione zdanie o górnikach i nie chciałbym ich prosić o pomoc. Chciałbym żeby tylko odpowiedzieli za swoje postępowanie wobec innych społeczności, innych grup zawodowych. Pozdrawiam
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@Thecuredublin-tw8cf4 жыл бұрын
Pozdrowienia z Irlandii szefie
@Lechoslowianin4 жыл бұрын
jak długo można się uczyć abecadła. Był czas aby to wszystko uporządkować, tym bardziej że pojawiły się nowe narzędzia i możliwości zarządzania państwem
@marcinm87194 жыл бұрын
Szkoda że to był sen. Mógłby Pan założyć partię i wejść w politykę... Kogoś takiego nam trzeba
@dariuszpietka18454 жыл бұрын
Innej drogi nie ma, poza drogą upadku. Na tory normalności można wrócić tylko po przesileniu. Takimi przesileniami są wojny, epidemie (nie takie jak teraz, ale te, które naprawdę dokonają spustoszenia, jak prawdziwe wojny) lub kompletne załamania ekonomiczne uniemożliwiające życie - jak w ostatniej fazie PRL-u.. Musimy jeszcze na to zaczekać kilkadziesiąt (ok. 30 lat). Wojny nie będzie, z epidemiami (tymi prawdziwymi, zabijającymi co czwartą osobę) potrafilibyśmy sobie poradzić. Trzeba więc czekać na prawdziwe załamanie gospodarcze, prawdziwy kryzys!!! (nie taki, jaki był pod koniec drugiej dekady XXI w., ale prawdziwy).
@mishkamiki14564 жыл бұрын
Więcej pieniędzy na budowę dróg i mostów = mniej pieniędzy na budowę szkół i szpitali? Drogi i mosty nie przynoszą dochodu? Dzięki drogom i mostom firma z jednego krańca Polski może wykonać usługę czy dostarczyć produkt na drugi kraniec polski w tym samym dniu. Dzięki temu wiele firm w ogóle istnieje. Drogi i mosty sprzyjają inwestycjom. Nikt nie zainwestuje w fabrykę, do której nie będzie w stanie dojechać. Dzięki drogom i mostom ludzie mogą o wiele szybciej dojechać do pracy, nawet do znacznie oddalonej miejscowości, bez konieczności przeprowadzki. Przydałoby się jeszcze, żeby te nasze całkiem zwykłe pociągi, co to mają dopuszczalną prędkość 160km/h, miały się na czym rozpędzić do tej prędkości. A co do kwestii lokalnej, to niektóre lokalne władze może powinny były lepiej planować swoje inwestycje i wydawać pieniądze, które "trzeba" było wydać, w najbardziej efektywny sposób, bez jednoczesnego nadmiernego zadłużania się. Wydawanie i zadłużanie się wyłącznie dla efektu wizualnego jest nie tylko głupie, ale jest też zwyczajnie szkodliwe i niestety ma konsekwencje. Te pięćset złotych dla ludzi kogoś zrujnuje? Naprawdę?
@sawekm.22104 жыл бұрын
Tym bardziej jestem przekonany do konsekwentnego głosowania na realistów ekonomicznych czyli Konfederację.
@jakublitkowski16394 жыл бұрын
Świetny podcast!
@pdk-prawodlakazdego44454 жыл бұрын
Zachęcam serdecznie do sprawdzenia materiału o dniu wolności podatkowej, który wypada dzisiaj ;) kzbin.info/www/bejne/g5mViIyLmqhpjaM
@askoras71644 жыл бұрын
Bo moje jest mojsze, niż twoje jest twojsze 😂 jacy politycy, takie państwo
@paulschumann48584 жыл бұрын
jakie spoleczenstwo tacy politycy
@askoras71644 жыл бұрын
@@paulschumann4858 aż tak źle społeczeństwa nie osądzam :-) jakie głosy (celowo nie piszę głosujący) w wyborach - tacy politycy jak głęboko sięgają macki nieprzychylnych krajowi służb i politycznych mafii - o, to tak.
@barbara195613114 жыл бұрын
@@paulschumann4858 też prawda
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów". Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@wojciechturek16014 жыл бұрын
Sums sumarum silni zacjowaja sile a słabi może bardziej zacisną pasa żeby przetrwać kolejne ciężkie chwile do których ekonomia już ich przyzwyczaiła
@RBO19744 жыл бұрын
Dziękuję...
@TheKupka4 жыл бұрын
Panie! Na Premiera lub Prezydenta!!!! Może wtedy coś osiągniemy jak nie skorumpują Pana!!!
@jacekgancarson44464 жыл бұрын
W 1993 roku w Szwecji jak mi cena mieszkania spadła o 80% to mi debile tłumaczyły, że mam pecha;-)))
@jarek88114 жыл бұрын
10%. Godzę się na 10% podatku dochodowego. Vat, składka "dobrowolnego" ubezpieczenia społecznego i reszta podatków zabija we mnie chęć przedsiębiorczości. Obniżenie podatków jest jedynym ratunkiem.
@saidmarek24 жыл бұрын
Dobrze ze drukuja pieniądze. Po co chodzic do roboty. Do tego jak się idzie do bankomatu to się odbiera banknoty po 200 zł nowiutkie, których nikt nie dotykał jeszcze. Brawo rzad.
@jerzyosak71434 жыл бұрын
Na nowych banknotach nie ma wirusa .
@acinskiMars4 жыл бұрын
Wszystko, o czym mowa w "Wolności w remoncie" pokazuję w nieco innym ujęciu na moim kanale.Nagrania z ulic, "centrów" tej rewolucji szaleńców i doniesienia agencji prasowych składają się na obraz rzeczywisty wielkich procesów toczących się obecnie na świecie. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem dla tego kanału. ps. polecam też playlistę z moim stand-up comedy - "Rewolucja idiotów"...... Proszę ocenić samemu: kzbin.info/www/bejne/a5akpp-Zr5eihas
@mateuszeremus46054 жыл бұрын
Dziękuje
@cezary63764 жыл бұрын
Wszyscy mówią o dodruku ( chociaż prawie całość to tylko zapis cyfrowy przeznaczony na zakup papierów wartościowych ) a nikt nie wspomina o tym iż po kryzysie z 2008/9 FED ściągał z rynku "wydrukowane" pieniądze...
@jerzycwynar41724 жыл бұрын
świetny odcinek
@mil3k4 жыл бұрын
Sig Sauer jest szwajcarski. Heckler & Koch jest niemieckim producentem broni. Edit: Sprawdziłem i jednak okazało się, że już tylko niemiecka spółka siostra Sauer produkuje broń. Szwajcarska SIG sprzedała swoje zakłady niemieckiemu L&O Holding.