Szia,6 hónapja költöztem be 110nm kb, csak padlófütés van , nagyon sokáig füti,fel 350köbmétert gázt simán megeszik és a padló langyos. 4kör van !!!Nincs valami tipped milehet a gond??? Ja és már 50fokon van a víz
@robertb25548 ай бұрын
Szia. Általában egy körön maximum 100 méter cső szokott letekerve lenni, nagyon maximum. Azt is 15 cm-es kiosztásban szokás csinálni. Padlófűtésnél az előremenő víz hőmérséklet pedig maximum 45 fokos, általában a 40 fok bőven elegendő. Valamint az is szempont, hogy milyen vastag az esztrich beton és milyen burkolatot melegít fel a padlófűtés.
@Nagy-FerencRichárd6 ай бұрын
40-45 foknál többet nem szabad előremenőnél. Milyenek a nyílászárók? Mikyen a ház szigetelése? Födém szigetelés van?
@ricsibalogh54246 ай бұрын
@@Nagy-FerencRichárd kivülről nincs szigetelve, födém levan ablakok ajtók hőszigeteltek.De már megvan a hiba 10 nm-1 kör max, nekem.van 6kör a házba és kéne 11
@Nagy-FerencRichárd6 ай бұрын
@@ricsibalogh5424 szigetelés hiánya sokat elvisz. Ha pedig túl hosszúak a körök, az sem jó. Födémet mindenképp szigeteld le a padláson. Csak ledobálsz 20 cm vastag közetgyapotot és már 20-30%-ot segítettél.
@joseftamas6582 Жыл бұрын
Szia nekem a meleg vizet a grundfos pompa nyomja be a házba a vizet nem szívja nekem is hidro váltó van miért vita hogy csak szívja a vizet
@Nagy-FerencRichárd6 ай бұрын
Tudtommal a rendszer "nullpontján", ahol a legkisebb a víz mozgási energiája, oda kell a szivattyú és ez jellemzően a visszatérő végénél van valahol. Itt kell hajtani a vizet szivattyúval. Ezt egyszer egy műszaki ellenőr mondta. De ha ez nem így van, jöhet a javaslat.
@DD22221000 Жыл бұрын
Kedves Richárd! Az osztón található áramlásmérők tönkre szoktak menni? Az osztóm ugyan így került kivitelezésre, az előre is visszamenő ágon is szinten légtelenítő van. Az 5 ágból 3-nál ugyan ezen típusú áramlásmérő nem jelez áramlást, a mérő a tetején úszik. Egy picike légbuborék mindhárom tetején van. Mi lehet a gond?
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
Üdv! Sajnos nem tudok segíteni. Megváltunk az ingatlantól.
@ricsibalogh54248 ай бұрын
Szia,6 hónapja költöztem be 110nm kb, csak padlófütés van , nagyon sokáig füti,fel 350köbmétert gázt simán megeszik és a padló langyos. 4kör van !!!Nincs valami tipped milehet a gond??? Ja és már 50fokon van a víz!
@Nagy-FerencRichárd8 ай бұрын
Tömegáramot érdemes nézni valamint a kazán előremenő hőmérsékletet.
@akosz1239 ай бұрын
Iszapleválasztó padlófűtéshez? Ilyet sem láttam még...
@Nagy-FerencRichárd9 ай бұрын
Fennhagytuk a régi vascsöves rendszerről
@adamtoth3148 Жыл бұрын
A visszatèrő víz minél hidegebb annál jobb így tud a kazán gazdaságosan működni.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
Ez ennél szofisztikáltabb. A visszatérő víz hőmérséklete a padlófűtési hőfoklépcsőtől is függ, ami papíron 5 fok. Illetve az épület szigeteltségétől. Akkor (lenne) a leggazdaságosabb, ha a visszatérő hőfok be tudna állni a tervezett hőfoklépcső értékre.
@tiborborsi38568 ай бұрын
Sajnos ez a videó tele van elméleti tévedéssel, ami a laikusokat félrevezeti.
@Nagy-FerencRichárd8 ай бұрын
Írja le, mik azok
@tiborborsi38568 ай бұрын
Akkor röviden a lényeget: a szivattyú beépítésének meghatározásánál a legfontosabb szempont, hogy a szivattyú szívóoldali nyomásigényét (idegen mozaikszóval NPSH) biztosítani tudjuk. Régebbi fűtési rendszereknél, ahol zömében nyitott, és 90/70 fokos hőfoklépcsővel üzemelő fűtési rendszereknél valóban elfogadott és általános volt, hogy a szivattyúk a visszatérő vezetékbe kerültek beépítésre. A szívóoldali nyomásigény a hőmérséklet növekedésével drasztikusan növekszik (régi Grundfos katalógusokból emlékszek olyan szivattyútípusokra, amelyeknek 80 foknál 2,5 bar volt a szívóoldali nyomásigénye). Ez a jelenlegi, alacsony hőmérsékletű rendszereknél már nem releváns olyan szinten, mint korábban volt, sokkal fontosabb, hogy a szivattyú szívóoldali ellenállása alacsony legyen, ezért jó megoldás a szivattyú hidraulikus váltó utáni beépítése. További fontos szempont a szivattyú beépítésénél, hogy mind a szivattyú előtt, mind a szivattyú után legyen egy legalább 5d hosszúságú egyenes szakasz, hogy az áramlás lamináris legyen. A hidraulikus váltó beépítése akkor indokolt, ha két különböző tömegáramú kört kell összekapcsolni, így nincs a primer és szekunder körnek egymásra gyakorolt hatása. Korábban a régi, még nem kondenzációs kazánoknál a kazánkondenzáció elkerülésére is építettek be hidraulikus váltót, de ilyen jellegű felhasználás a kondenzációs kazánok alkalmazásával már nem indokolt. A mágneses iszapleválasztó beépítése azért szükséges, mert a mai korszerű, kondenzációs gázkazánokban már változó fordulatszámú (a köznyelvben frekvenciaváltósnak hívott) szivattyúk vannak gyárilag beszerelve, amikben állandó mágnes van, ezért a mágnesezhető szennyeződéseket ki kell választani a fűtővízből, hogy ne kerüljön be a szivattyúba. A forgalmazók általában már garanciális feltételként szabják meg a mágneses iszapleválasztó beépítését. Soha nem cél az, hogy az előremenő és a visszatérő víz hőmérséklete közel legyen egymáshoz, mivel az előremenő és visszatérő víz hőmérsékletkülönbségének, a víz fajhőjének valamint a tömegáram szorzata adja a bevitt hőmennyiséget. Azonos tömegáram esetén minél nagyobb a hőmérsékletkülönbség, annál nagyobb a bevitt hőmennyiség. A térfogatáram mértékegysége köbméter/óra, köbméter/másodperc, a tömegáram mértékegysége kg/óra, kg/másodperc. Az osztó-gyűjtőkön általában liter/perc térfogatáramot látunk, ami tájékoztató jellegű, nem pontos, de arra alkalmas, hogy lássuk a fűtési körök egymáshoz viszonyított térfogatáramát és be tudjuk szabályozni, hogy mindenhová megfelelő mennyiség jusson. Remélem tudtam segíteni.
@TheHossnorbi Жыл бұрын
Nagyon nem mesteres a ki építés , inkább tákolás. több baj is van ..... csapot nem rakunk a tág tartály elé... van rá normális megoldás véletlen elzárás ellenei szelep, az iszaple...... a hidró váltó elé rakjuk.. stb..... koklerság az van kár volt videót csinálni
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
A véletlen elzárás kizárt, ellenben karbantartáshoz szükséges a csap. .Az iszapleválasztónak pedig nincs relevanciája mivel 5rétegűek + r.m.-ek a csövek. Meglévő került vissza. Szerelő csinálta. Ha már ennyire értené a szakmát Ön, inkább a szivattyú rossz helyét kellett volna észre vennie. Amiket említ, bagatel hibák. Van aki így szerel, van aki máshogy.
@TheHossnorbi Жыл бұрын
@@Nagy-FerencRichárd szivattyú mindegy, hol van ha hidro váltót rakunk be, csapot tilos be rakni tág tartalyhoz első számú szabály😆 de nekem azt tök mindegy
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
@@TheHossnorbi szivattyút a rendszer nullpontjához illik rakni. A csap pedig tág tartály előtt muszáj, t.i. karbantartáskor vízteleníteni kell és az előfeszítést ellenőrizni. Pont két hete csináltam egy irodaházban két tágulásit. Ott is volt elzáró csap.