Paní Drtinové si moc vážím, i DVTV, ale toto bylo opravdu o ničem.
@Roman-ux2ry Жыл бұрын
Hlas jako Chýlková
@mrab7170 Жыл бұрын
Chybí informace kolik lidských obětí má na svědomí rodina Windsdorů za stovky let své historie, kdy kolonizovali svět, Indii, Afriku, Austrálii atd. Kolik původních obyvatel zemřelo pod jejich správou.
@strixcz Жыл бұрын
Asi tak. Dnešní svět v kostce - slepě obdivujeme a uctíváme falešné modly jen proto, že se umí "hezky" usmívat...
@TomasWittinger Жыл бұрын
Windsorská dynastie vládne Británii teprve od roku 1901 (to se ještě nazývali Koburkové), tedy dávno poté co kolonizační éra skončila. Tu zahájili již Stuartovci, následně pak Hanoverská dynastie. Chápu, že se toto na VUMLu asi neučilo, ale jen tak pro formu. Takže pláčete sice správně, ale na špatném hrobě. Mne, jako Čecha spíše zajímá kolik lidských obětí mají na svědomí komunističtí přisluhovači sovětského Ruska u nás. Ale hlavně kolik tisíc mrtvých a kde všude si ještě vyžádá Ruská kolonizační éra.
@jakubsvatek982 Жыл бұрын
No to je sice věcně pravda, ale je to hrozně naivní představa... Jako by sis to představoval, že by třeba na závěr korunovace byl zakomponován projev, ve kterém by Karel III. zmínil tyto věci? To je přeci úplná blbost... Logicky se chtějí ukázat v tom nejlepším světle. Pravda je ta, že dneska máme tak vysokou životní úroveň právě i díky Spojenému Království. Žijeme si tak dobře kvůli průmyslové revoluci, a průmyslová revoluce byla možná díky vynalezení parního stroje - v UK. A k neustálému vývoji mnoha odvětvích bylo za potřebí spoustu surovin (především těch nerostných). A ty bylo nutné získat někde jinde než v malé Evropě. UK už není to, co bývalo, svou pozici ztrácí průběžně od konce WWI, měna slábne, námořnictvo se zmenšuje, impérium se rozpadlo. Nicméně, není náhoda, že velkou část vynálezů a patentů mají na svědomí Britové, opět logicky - finanční prostředky umožňují vybudovat kvalitní zázemí, kvalitní zázemí umožňuje možnosti k výzkumu, bádání a následnému pokroku. Kdyby se Sir Alexander Fleming nenarodil ve Vikroriánské Británii (hodilo by se napsat Anglii, ale on to byl Skot), ale někde v např. v Rumunsku té doby, penicilin by nikdy nevynalezl (neobjevil), protože by prostě k tomu neměl utvořené vyhovující podmínky. Takže ano Britové, se v tím ve svých koloniích rozhodně nesrali (stejně jako Francouzi, Španělé, Portugalci... o Belgičanech v Kongu snad nemá cenu mluvit), ale ta logika věci je daná, něco potřebuju, doma to nemám, na druhý straně planety je toho ale spousta a je tam jen pár divochů s oštěpy, tak tam dopluju a buď si to vezmu rovnou nebo v případě, že budou klást odpor, tak je postřílím, a nakonec si to vezmu stejně. Proč? Protože můžu...
@radekdvorak8685 Жыл бұрын
Presne tak, dnesni kapitalismus je vysoce humalni v porovnani s temi hyenamy. Ve Francii se s tim vyporadali, tihle meli stesti. Pan Harry se musel prestehovat, protoze dum za xxx milionu dolaru nesplnoval jeho standard, h.vada cela ta familie a vysmech slusnym Anglicanum.
@radekdvorak8685 Жыл бұрын
HyenamI mekke I ty troubo!
@dzemos Жыл бұрын
nesmysl,je to už vetsine u zadnice a dost skandalu
@strixcz Жыл бұрын
Skutečně "důležité" téma 🤦Chybí mi tam ještě informace, jak často chodí král na záchod a kolik času na něm stráví... 🤣