Кръглата църква - бисерът в короната на трако-илирийската християнска църква - Т. Танев, А. Манев

  Рет қаралды 9,232

Исторически Беседи

Исторически Беседи

8 жыл бұрын

"Кръглата църква - бисерът в короната на трако-илирийската християнска църква" - Таньо Танев, Ангел Манев 📖 Целият доклад е публикуван в сборник БЪЛГАРСКИ ИСТОРИЧЕСКИ ЧЕТЕНИЯ 2016 "Богатството на Българското християнство": bit.ly/2Ia8gLn
ЗА АВТОРИТЕ:
Таньо Танев е инженер-изследовател, технолог, конструктор на машини, съоръжения и прибори за космически изследвания. Автор на уникални космически технологии. С множество публикации в областта на космическото приборостроене и технологии. Дългогодишен сътрудник на Института за космически изследвания и технологии на БАН, член на СУБ, в момента пенсионер. Изследовател на Древната история и Древните писмености. Археометрични изследвания и анализи.
Ангел Манев е Асистент в Института за космически изследвания и технологии на БАН. Атомен физик с принос в космическите изследвания. Изследовател с над 150 публикации в областта на Дистанционните методи за изследвания на Земята от Космоса. Автор на информационното обезпечаване на медико-биологичните експерименти на станцията „МИР”. Участник в реални космически експерименти. Изследовател на Древната история и Езотерика.
Двамата са автори на множество публикации в областта на интердисциплинарните изследвания на археологически обекти, календарна хронология и археометриране и разчитане на древни писмености и символи. Създатели на Български циклов календар на Танев-Манев. Автори са на книгата „Български празничен циклов календар”.
Предлаганото изследване на КРЪГЛАТА ЦЪРКВА до гр. Велики Преслав отговаря на множество въпроси, на които историческата наука не е намерила точни отговори. Надеждно се датира построяването на храма. Времето на строежа се пренася с около 580 години по-рано от общоприетото. Дискутира се храмовото строителство на Трако-Илирийската българска християнска църква. Доказано е, че това е ПЪРВИЯТ християнски храм в Европа. Храмът е поставен сред паметниците от световно значение за човешката цивилизация и култура.
В началото на видеото звучи музиката на името БЪЛГАРИЯ, археометрирано чрез Божествената азбука ГЛАГОЛИЦА от Таньо Танев, Ангел Манев и Венера Иванова.
Сборник „БЪЛГАРСКИ ИСТОРИЧЕСКИ ЧЕТЕНИЯ“:
📖 2020 „Наследство Българско“ andaribg.com/bg/services/4/53
📖 2019 „Зов Български“ andaribg.com/bg/services/4/51
📖 2018 „Образ Български“ andaribg.com/bg/services/4/50
📖 2017 „Писания и предания в Българската история“ andaribg.com/bg/services/4/49
📖 2016 „Богатството на Българското християнство“ andaribg.com/bg/services/4/45
Исторически Беседи (FB): / historictalks
Създадено от АНДАРИ. Всички права запазени. andaribg.com
#БългарскиИсторическиЧетения

Пікірлер: 12
@TANYAKOSTOVA
@TANYAKOSTOVA 5 жыл бұрын
Много интересно и ценно, но един по един бе хора !
@kalinkalki
@kalinkalki 3 жыл бұрын
И това е по-добре от неговорене по темата. Това което липсва, но се научава, е умения за презентация и водене на дискусия с изслушване и ред.
@user-cf1ui9dd5m
@user-cf1ui9dd5m 7 жыл бұрын
В тази връзка може да погледнете и двете книги на проф. Чилингиров, посветени на българската църква.
@venelinarnaudov7416
@venelinarnaudov7416 4 жыл бұрын
Не разбрах какво пише на глаголическия надпис. Както и на какво съответстват нотите в изпълнената музика? На метриките на църквата? В какъв порядък? Дължина, ширина, диаметър ...? Може ли някъде да се даде контрастен образ на надписа, както и превподът му (ако се налага)?
@conferencevarna
@conferencevarna 3 жыл бұрын
Г-н Арнаудов, ако проявявате интерес, може да прочетете повече в сборника "БЪЛГАРСКИ ИСТОРИЧЕСКИ ЧЕТЕНИЯ" 2016, където са поместени целите доклади. В сборника са посочени контакти са връзка с изследователите. andaribg.com/bg/news/1/273
@venelinarnaudov7416
@venelinarnaudov7416 3 жыл бұрын
@@conferencevarna Благодаря за отговора и препоръката. Имате ли електронна версия на сборника, защото не живея в България?
@conferencevarna
@conferencevarna 3 жыл бұрын
@@venelinarnaudov7416 Няма електронна версия на сборниците, но може да ви ги изпратим по пощата, ако желаете. Моля да се свържете с нас на ел.поща: andaribg@gmail.com
@vitoriyaivanova3907
@vitoriyaivanova3907 5 жыл бұрын
Veliko
@venelinarnaudov7416
@venelinarnaudov7416 4 жыл бұрын
Древните автори понякога се разминават в разказите си, особено когато пишат за събития, на които не са присъствали или за места, на които не са били. Самият г-н Манев потвърждава, че Дуросторум (Силистра) е отбелязан на карта на Птоломеите, доста преди Константин. И въпреки изгражда тезата си на базата на друг документ, който противоречи на другите. Също, г-н Манев ползва избирателно Библията и историята. Това, което Бог е казал на Мойсей се отнася за една съвсем друга епоха, когато са се правели жертвеници на всяко място. Камъните за жертвеника не трябва да са дялани и той не трябва да е толкова висок, че свещенникът да се катери по тях, че да не му се виждат голотиите. Споменава се Соломоновият храм. Той е строен със солидни квадри, тоест дялани камъни. Може да се видят реконструкции, както и останките от едната стена, които могат да се видят в интернет. Г-н Монев казва, че един лакът, като мярка за дължина, е 53 сантиметра. На базата на това се правят някакви еквилибристики с получените мерки в лакти. Както и прави археометрична музика. Но на друго място, той казва, че лакътят е ълъг 55 см. Малка разлика, но съществена.
FOOLED THE GUARD🤢
00:54
INO
Рет қаралды 20 МЛН
TRY NOT TO LAUGH 😂
00:56
Feinxy
Рет қаралды 13 МЛН
FOOLED THE GUARD🤢
00:54
INO
Рет қаралды 20 МЛН