U mnie na drzewie, na podwórku siadła sobie pani krogulcowa. Cyknęłam jej zdjęcie. Jastrzębie też u nas bywają. Są wyraźnie większe od krogulców , no i smuklejsze. Nie mam problemów z odróżnianiem tych obu gatunków. Zresztą na co dzień słyszę te głosy.
@magorzatawitkowska6875 Жыл бұрын
Super dziękuję serdecznie
@przemysawkowol87895 жыл бұрын
Witam, trafiłem na twój kanał bo w dniu wczorajszym na czereśni zauważyłem dużego ptaka drapieżnego. Od lat posiadam 3 karmiki w których dokarmiam ptaki. Uwielbiają słonecznik. Poza gatunkami dobrze mi znanymi takimi jak sikorka, wróbel, sójka która jest amatorką kukurydzy no i przede wszystkim dzikie gołębie. Tych w porywach naliczyłem do 25 sztuk. Od jakiegoś tygodnia znajduję pióra. Początkowo myślałem że to kot, bo tych nie brakuje w okolicy. Wczoraj około godziny 12. na czubku okazałej czereśni dojrzałem dużego ptaka. Po obejrzeniu twojego filmu już wiem że to krogulec. Dzięki :)
@AiwlysSisi7 жыл бұрын
Od dwóch dni wyogladałam wszystkie Twoje filmy !! Są swietne ,ale dlaczego tak mało!! Wiecej Wiecej PROSIMY!!! Taka wiedza trzeba sie dzielic ! :) Pozdrawiam
@jaggervalentino34733 жыл бұрын
You all probably dont give a damn but does anyone know of a trick to log back into an instagram account?? I was stupid lost the login password. I appreciate any help you can offer me!
@oliverdavis6173 жыл бұрын
@Jagger Valentino instablaster :)
@mwloszycka2 жыл бұрын
Ojej, pomyliłam głosy, byłam pewna, że słyszę krogulca, a tu jastrząb:) szok
@joannastawicka-pipowska5911 Жыл бұрын
Super!!! Dziękuję.
@holy8832 жыл бұрын
Widziałem atak ptaka drapieżnego na szpaka. Złapał go, wylądował na Ziemi I zakrył skrzydłami patrząc na mnie. Miał jednobarwne, brązowe skrzydła z góry. Był niewiele większy od pustułki, ale z wyglądu i lotu przypominał jastrzębia. Zanim zrobiłem zdjęcie, odleciał spory kawałek. Fotka wyszła ze szpakiem jedzonym i z dosyć daleka. Wniosek: widziałem Krogulca.
@jacekduda18984 ай бұрын
Super wytłumaczenie. Dzięki
@kazimierabogucka74094 жыл бұрын
Świetny film edukacyjny. Informacje o drapieżnych ptakach przedstawione w sposób obrazowy w celu pokazania między nimi cech podobnych i różnych.
@TerkaBuszptaki20215 жыл бұрын
Super film edukacyjny :) dzięki.
@ahmedamadov82006 жыл бұрын
Krogulec jest moim stałym bywalcem i to co dostrzegam ze ma niesamowitą zdolnosć zmiany kierunku lotu w polowaniu to co ten akrobata wyrabia podczas polowania miedzy drzewami i gałęziami zasluguje za wielką pochwale , ubolewam tylko ze przez moj wielki karmnik krogolec ma stałą jadalnie sikory i wroble padają czesto w szpony tego zwrotnego czarodzieja .
@mateuszmagda95394 жыл бұрын
Cóż... Karmnik, to karmnik :)
@rafajanoszczyk5482 жыл бұрын
Krogulec to potocznie Kobek?
@kasiapalinska54433 жыл бұрын
Dzięki wielkie 🙂 właśnie się zastanawiałam co dziś na moich oczach zaatakowało i porwało sikorkę🙄 pozdrawiam
@topgun58033 жыл бұрын
Super Dziękujemy. I Pozdrawiamy💪
@kingateklaantonowska3242 жыл бұрын
Super! Muszę sobie narysować schematy sylwetek w locie z zaznaczeniem cech charakterystycznych. Dzięki!
@pawelpiotr83693 жыл бұрын
Fajny film lubię Pana
@pawekrupa8721Ай бұрын
Od dwóch tygodni Krogulec poluje na ptaki w okolicy karmnika, do którego zawsze sypię ziarno. Do tej pory ptaki byly przyzwyczajone do tego, że były tam bezpieczne, dlatego są dla krogulca łatwym łupem. Zastanawiałem się sie czy to jastrząb czy krogulec, jednak po tym filmie mam juz pewność. Krogulec jest mordercą wróbli i mazurków z moiego karmnika.. 😢
@ptasiastrefaАй бұрын
@@pawekrupa8721 jeśli większość polowań jest skuteczna to warto przestawić karmnik gdzies bliżej gęstych krzaków. Jeśli łapie raz na kilka ataków to sytuacja jest normalna i robi swoje.
@norbikyczniagaz47085 жыл бұрын
Super filmiki bardzo ciekawe.OK Norbi.
@willie95603 жыл бұрын
Tak to prawda, wiekszosc umyslow w Polsce funkcjonuje dokladnie tak jak umysl autora tego reportazu.
@boguslawm63607 жыл бұрын
Super film!! Mam nadzieję, że pomoże mi to w odróżnianiu tych ptaków.
@KazSad-wj5je Жыл бұрын
Dziękuję pozdrawiam ..
@Fx.Dx.4208 жыл бұрын
Super materiał, czekam na kolejne odcinki!
@soko28132 жыл бұрын
dziekuje za film
@klaudiamarzec2544 Жыл бұрын
W lesie widuję co jakiś czas dużego, brązowego ptaka drapieżnego. Jest oczywiście skryty, odlatuje zanim zdążę zrobić zdjęcie. W tym filmiku chyba najbardziej pomogły mi odgłosy ptaków; teraz jestem prawie pewna, że widuję jastrzębie :)
@pawel14668 жыл бұрын
doczekałem się :)
@holyteufel3 жыл бұрын
Dobry język, popieram!
@breezebreeze68943 жыл бұрын
Super filmik, dopiero zaczynam przygodę z obserwacją ptaków wydawałl mi się, że dziś widziałam jastrzębia, ale po obejrzeniu filmiku mam.wątpliwość, zaopatrzona w nową wiedzę następnym razem przyjrzę się uważniej
@krl56673 жыл бұрын
świetny materiał
@floyd44723 жыл бұрын
Jestem (byłem) jednym z tych,którzy mylili te ptaki ze sobą.Myślę że teraz będzie inaczej. 👍
@romanszypua46253 жыл бұрын
Naprawdę ciekawy filmik
@biggusdickus56043 жыл бұрын
Dobra robota.
@marekspisak36473 жыл бұрын
Faajnie!
@darkness65543 жыл бұрын
Fajny film i ogólnie super kanał! Oby tak dalej
@dawca246 жыл бұрын
u mnie pojawiła się para drapieżników, których nie potrafię zidentyfikować. Latają bardzo wysoko, są spore i często się nawołują. Odkąd się pojawiły, to na okolicznych polach zniknęły myszołowy (nawet w kilku miejscach znalazłem pióra myszołowa, co świadczy o walce). Chyba gniazdują na wysokim modrzewie.
@WodekBilinski7 жыл бұрын
Od lat mieszkamu na wsi i faktycznie: w Polsce są tylko dwa ptaki drapieżne - orzeł i jastrząb. Tego ostatniego, nawiasem mówiąc, koło nas jak na lekarstwo, a mimo to każdy rolnik "widział" często.
@aluette13 жыл бұрын
He he he
@dariuszkoota235515 күн бұрын
fajny film. szkoda, że brakuje w nim porównania samicy krogulca z młodym samcem jastrzębia - czy różnica prążków (poprzeczne v.v. wzdłuż) też tam działa ?
@DAWID8668 жыл бұрын
no wreszcie....:)
@DamianSa-zk5cz9 ай бұрын
Super film.
@magorzatawitkowska6875 Жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@ryszardapawowska48973 жыл бұрын
Świetne.
@RAForni7 жыл бұрын
Cześć Jakub, kiedy kolejne filmy? Czekam z niecierpliwością :)
@ptasiastrefa7 жыл бұрын
Niedawno zmieniłem miejsce zatrudnienia i jak się tylko nieco lepiej ogarnę w nowym miejscu pracy filmy będą kontynuowane. Obecnie biorę też udział w małym komercyjnym projekcie, w którym składam filmy dla pewnego muzeum. Mój udział w tym projekcie zakończy się z końcem września. Od tego czasu całą moc filmową przeznaczę na Ptasią Strefę. Mam sporo surowego materiału, który trzeba tylko poskładać. Na składanie będę miał trochę czasu w piątki i w weekendy. Nie chcę nic obiecywać w ciemno, ale może uda się osiągnąć regularność rzędu 1 film na dwa tygodnie (chwilami może lepiej). Obecnie zbieram materiały do krajowych błotniaków. Mam sporo materiału do siewek i rybitw i trochę odpowiedzi na pytania zadawane pod obecnymi filmami na YT i FB. Zatem będzie co składać. Niemniej wymagana jest jeszcze odrobina cierpliwości. Pozdrawiam serdecznie.
@REGGAEnatywnie5 жыл бұрын
Dziekuje.za ten.klip,od tygodnia na nasze sikorki poluje prawdopodobnie krogulec jednak dzieje sie to tak szybko że ciężko to ocenić
@dymwoczy64884 жыл бұрын
Krogulec na 99%
@Noname1985r3 жыл бұрын
Mam pytanko którego ptaka skrzydła od spodu potrafia odbijać promienie słoneczne widziałem takiego ptaka na Bawarii myślałem że to myszołów czy coś nie znam się ale bardzo widowiskowo to wyglądało
@mementomori58994 жыл бұрын
ostano nad moim domem krążyła kania ruda piękny ptak !!!! jest charakterystyczny chyba tylko on ma taki wycięty ogon ?? i piękne jasne pasy na skrzydłach ?
@remomalo5 жыл бұрын
I mnie w ogrodzie pojawia się Krogulec, podczas zimowego dokarmiania, z tym że on jest dość blisko, wiec nie ma problemu rozpoznaniem. Dodam tylko że mieszkam blisko lasu, to i nic dziwnego że koleżka zagląda ;)
@furioustomash8 жыл бұрын
Tej zimy pierwszy raz widziałem z bliska atak krogulca. Szczerze byłem w szoku, podobnie jak sikory na które się rzucił. Atak był bezszelestny i z niskiego pułapu. Fotkę zdążyłem strzelić tylko dlatego, że "po drodze" wpadł na siatkę. >> s512.photobucket.com/user/furioustomash/media/P1161081_zpstvldqzj1.jpg.html?sort=3&o=4 Pozdrawiam, super materiał! :)
@ptasiastrefa8 жыл бұрын
widać, że mody i niedoświadczony stare w siatkę raczej nie uderzają...
@dymwoczy64884 жыл бұрын
Krogulec moj ulubieniec
@maj0r14111 ай бұрын
Dzisiaj zaaobserwowałem nieudany atak jakiegoś ptasiego drapieżnika na mój karmnik. Zanurkował w krzew, pozniej usiadl na chwile na pobliskim świerku i odleciał. W barwie szary w pręgi. Czy teraz jak już wie, że tutaj są ptaki to takie ataki mogą sie powtarzać?
@michal13262 жыл бұрын
Czy krogulec wydaje dźwięk... Taki jak podobny ten drugi odgłos Jastrzębia, przeciągły swist, chyba zazwyczaj podczas krążenia w koło? Nie wiem czy dobrze tłumacze.
@wikiwik84403 жыл бұрын
U mnie dzisiaj polował na wróble, typ z białymi, symetrycznymi plamami na skrzydłach. Nie wiem co to było, ale wróble cwierkaly jak oszalałe, a ten skakał po drzewku i próbował któregoś wyciągnąć....nie dał rady i poleciał....
@agnieszkaytkowska26397 жыл бұрын
Mógłby Pan nakręcić film z podstawowymi nformacjami o ptakach drapieżnych. Dotychczasowe filmy są naprawdę świetne ❤
@ptasiastrefa7 жыл бұрын
A można doprecyzować co ma być w tych informacjach podstawowych bo to chyba szerokie pojęcie :) Czy raczej chodzi o zachowanie, przystosowania do życia/polowania , zmysły itp (?)
@agnieszkaytkowska26397 жыл бұрын
Ptasia Strefa myślałam raczej o jakiś ciekawostkami z którymi można kojarzyć te ptaki. A inny film mógłby być poświęcony sowom. Pozdrawiam i naprawdę podziwiam to z jaką pasją kręci Pan filmy 🤗🖒
@agnieszkaytkowska26397 жыл бұрын
Chodzi mi mniej więcej o to że organizowane są konkursy o ptakach drapieżnych, a te filmy mogłyby ułatwić połączenie nauki i przyjemności
@ptasiastrefa7 жыл бұрын
No dobra mniej więcej wiem :) Szkoda tyko, że zawsze mam mało czasu na przygotowanie filmów, co zresztą bardzo lubię robić... Film o sowach niebawem wejdzie do realizacji.
@scianaman18224 жыл бұрын
ile gatunków ptaków w Polse chwyta swoją ofiarę w locie.? 4 ? mam na mysli jeszcze sokoła i kobuza.
@ptasiastrefa4 жыл бұрын
Z wyjątkiem pustułki wszystkie kakowe sokoły to potrafią ID lęgowe jaki ty które pojawiają się u nas tylko na chwilę. Ponadto kiedyś widziałem jak bielik w locie schwytał kormorana... a gdyby wyjść poza ptaki drapieżne to w locie chwytają ofiary jaskółki jerzyki i muchołówki. A jakby jeszcze się dalej uprzeć to w okresie lęgowym większość ptaków potrafi schwytać coś w locie. Pozdrawiam serdecznie
@kasia73042 жыл бұрын
Witam, odwiedza nas w ogrodzie czesto krogulec. Czy mozna robic im budki legowe? Jesli tak to jakie i gdzie je umiejscowic? Dziekuje i pozdrawiam
@ptasiastrefa2 жыл бұрын
Niestety nie , krogulce nie korzystaja z budek jęgowych, budują otwarte na drzewach. Najczęściej w dość młodych lasach np. drągowinie sosnowej. Pozdrawiam serdecznie.
@mariuszsarmata80864 жыл бұрын
A Jak rozpoznać błotniaka, pustułkę, kanię ?
@robertboberek3 жыл бұрын
Ja mieszkam w blokowisku. Bloki ustawione w kształcie litery C. Po 10-15 pięter. Jakoś sprzyja to ustawienie ptakom i innym latającym bo dziennie mam parade jerzyków przed oknami, często widuje jastrzębia patrolującego ten rejon, a późnym wieczorem i nocą nietoperze i ich odgłosy lokalizowania ofiary. I 0 gołębi. Poza tym rejonem osiedla zaś masa gołębi i zero innych ptaków
@susnoname9 ай бұрын
Wiem, ze to stary film, ale brakuje mi pod koniec oznaczen ptaktow. Nie wiem czy dobrze rozpoznaje: 6:20 jastrzab 6:25 jastrzab 6:31 krogulec Mam szanse pol na pol :D Po skrzydlach ciezko rozpoznac na tych zdjeciach, wydaja mi sie rownie spiczasto zakonczone, probuje po ogonach...
@dawidrostek98336 жыл бұрын
poprosze wiecej odcinkow!
@magicznaoctava10 ай бұрын
U mnie krogulec codziennie odwiedza altankę i poluje na sikory i szczygły, szkoda małych ptaków, ciężko go przegonić, bo nie boi się i ciągle wraca jak bumerang. Siedzi na oparciu altanki godzinami, jak kukła. Nic szczególnego
@jarosawgorny23842 жыл бұрын
Spoko
@skodakbl86205 жыл бұрын
fajny film
@KasprzyckiKuba7 жыл бұрын
Kiedy nowy film?
@ptasiastrefa7 жыл бұрын
Jestem na etapie zmiany pracy etatowej . Zamykam wiele spraw starych i otwieram wiele nowych + 10cio miesięczny brzdąc =i chwilowo nie było szans. Niemniej zainwestowałem znów w jakiś sprzęt, który ma mi ułatwić nagrywanie zatem może uda się coś nagrać w przyszłym tygodniu :)...
@SuperBolek184 жыл бұрын
który z Polskich ptaków wcina zające ??
@BożenaDzieduch Жыл бұрын
przykro mi ale nie odróżniam ptaków drapieżnych ,w okolicach Tuszyna wszyscy mówią ze jastrząb , w to wątpię , jest to duży brązowy ptak potężny , polujący na zające , i kuru domowe , kiedyś nawet zabrał kota z podwórka , jak szłam przez las to nawet mnie zaatakował , nadleciał z tyły i nad moją głową zobaczyłam potężne żółte szpony i wielkie brązowe skrzydła i odleciał , chciał mnie złapać za głowę , co to mógł być za gatunek drapieżnika ?
@BożenaDzieduch Жыл бұрын
obserwowała jak poluje szybuje prawie wcale nie machając skrzydłami i nagle składa skrzydła i spada na swoją ofiarę z góry z impetem
@tikaczento5 жыл бұрын
Super kanał, poleciał sub :)
@michakorda57914 жыл бұрын
Cześć, czy zaobserwowałem pustułki i wiem gdzie znajduje się ich gniazdo to powinienem to gdzieś zgłosić czy założyć, że otop lub inna instytucja już to wie, jeśli w zeszłym sezonie para wyprowadziła 5 młodych? Gniazdo jest w pobliżu nowopowstającego osiedla, ale na razie ptakom to chyba nie przeszkadza
@ptasiastrefa4 жыл бұрын
Takie informacje najlepiej przesyłać na ornitho.pl to jedyne miejsce gdzie ewidencjonowane są informacje o ptakach z całej Polski. Gdyby ptaki miały obrączki, które udało się odczytać to jeszcze jest krajowa centrala obrączkowania w Gdańsku
@michakorda57914 жыл бұрын
@@ptasiastrefa Super, dzięki za szybką odpowiedź :)
@wederweder3162 жыл бұрын
Coś to w tym waszym opisie mi się nie zgadza w 2:10 mówicie że jastrząb ma długi ogon a w 5:30 że to krogulec ma dłuższy ogon. To samo tyczy się kształtów 🤨🤔
@foxs59615 жыл бұрын
Witam czy któryś z gatunków ma w zwyczaju lot na wprost nie szybujący z pętlami
@ptasiastrefa5 жыл бұрын
oba z tego filmu mogą latać tak i tak zresztą jak wszystkie szponiaste ...
@krzysztofkaranter31907 жыл бұрын
Witam, Mam kolejne pytanie a pro po budek lęgowych. Czy nie dobrym pomysłem byłoby wyczyścić budkę już po zakończeniu lęgu, a nie dopiero na jesień? I tak tam już nic nie siedzi, a tylko rozwijają się pasożyty i stare gniazdo zajmuje tylko miejsce.
@marcinkaczorowski93823 жыл бұрын
Jaki aparat polecasz do fotografi ptakow Oraz jaka lornetke?
@dawidrostek98337 жыл бұрын
Pozdrawiam!
@msciwojmscisawski96793 жыл бұрын
Kiedyś ludzie na wsi rozróżniali krogulca i jastrzębia... Ale robili to w specyficzny sposób, były dwa jastrzębie tzw. Kurzaj (był w stanie upolować kurę, czyli był większy i prawdopodobnie był to jastrząb) i gołębiarz (który był mniejszy i był w stanie upolować maksymalnie gołębia, czyli prawdopodobnie był to krogulec).
@ptasiastrefa3 жыл бұрын
Raczej chodziło o samice Jastrzębia która częściej kuru bierze niż samiec , on chętniej ruszy za gołębiem. U nas na wsi gdzie się wychowałem był jeszcze wróblarz i to na pewno chodziło o krogulca , najpewniej o samca. Pozdrawiam serdecznie
@krzysztofkaranter31907 жыл бұрын
Mam pytanie a pro po budek lęgowych. Zimą rola budek lęgowych u niektórych ptaków polega na schronieniu przed zimnem. Logicznym jest, że chciały by mieć tam jak najcieplej. A w momencie, gdy w budce po sezonie lęgowym zostanie gniazdo (np. sikorek) to czy nie dobrym pomysłem byłoby nie sprzątać budki a zostawić je jako ''ciepłe łóżko'' dla sypiających tam ptaków? A może jestem w błędzie i same deski wystarczają ptakom jako schronienie przed zimnem?
@ptasiastrefa7 жыл бұрын
mazurki budują na zimę specjalne gniazda, w których zimują w parach. Nie korzystają z gniazd sikor bo tam jest za dużo pasożytów. Nie robiłem porównania w moich budkach, ale wydaje mi się, że więcej sikor nocuje w budkach bez gniazd. Zresztą usunięcie gniazda nie powoduje tego, że ptaki zmieniają miejsce noclegu. Sikory w zimową noc obniżają temperaturę swojego ciała dzięki czemu oszczędzają dużo energii. To z pewnością rekompensuje brak zimowego gniazda jak i partnera do nocowania (zawsze nocują pojedynczo). Widziałem sikory nocujące w stalowych rurach bez gniazda. Taka rura z pewnością ma gorsze warunki termiczne niż drewniana budka a mimo to ptaki potrafiły tam nocować całą zimę.. I jeszcze jedna rzecz. W dziuplach naturalnych stare gniazda ulegają rozkładowi dość szybko i zimą ich nie ma. Budki czyścimy ze starych gniazd żeby nie rozprzestrzeniały się pasożyty. Pozdrawiam
@aluette13 жыл бұрын
Baaaardzo trudne dla mnie!
@ebola84936 жыл бұрын
dzieki kolego bo rodzice maja z tym problem nawet moj brat ..hahahahha co by nie zatakowalo golembi albo wrobli dla moich to byl napewno jastszab ...zaraz im wysle to wideo....
@jakubbumbum125 Жыл бұрын
Fajny
@jarosawnowak47423 жыл бұрын
Witam 👍 A te co siedzą n na słupkach prz trasie to krogulec c że y jastrząb
@ptasiastrefa3 жыл бұрын
to myszołowy :) pozdrawiam serdecznie
@jarosawnowak47423 жыл бұрын
@@ptasiastrefa dzięki😁
@marcinlech16233 жыл бұрын
Ja kiedyś pomyliłem jastrzębia z jeleniem
@Tomek-Mocny2 жыл бұрын
👍
@darkstar21113 жыл бұрын
Kto i dlaczego prześladuje jastrzębie? :O Czy można jastrzębiom jakoś pomóc?
@rafaljonisek73618 жыл бұрын
Może w następnym materiale będzie coś o błotniakach?
@ptakiregionumaopolskiegois16028 жыл бұрын
Też chcę filmy o błotniakach :).
@ptasiastrefa8 жыл бұрын
Będą błotniaki. Choć nie mam na żadnym filmie zbożowego i stepowego to łąkowy i stawowy się znajdzie. W planie także obie Kanie oraz myszołów włochaty/zwyczajny/trzmielojad Na koniec najtrudniejsze - krajowe sokoły. Tu poza pustułka nie mam nic. Może w tym sezonie dogram jakieś kobuzy i wędrownego... Najwyżej będą same fotki. W tej chwili będę składał budki dla sóweczek i włochatek. W między czasie jakiś vlog i może jakaś relacja z terenu...
@jacekwisniewski36445 жыл бұрын
Błotniaki są ok nie atakują kur i gołębi ale resztę jastrzębi nalerzy likwidować bezwzględnie one niszczą nawet swój gatunek
@UHasH4 жыл бұрын
@@ptasiastrefa Dzień dobry, będzie może reaktywacja "Krajowych drapoli"... ?
@annawarcho48314 жыл бұрын
@@jacekwisniewski3644 człowiek też niszczy nawet swój gatunek...
@MichaDrewnicki3 жыл бұрын
To teraz zagadka: to Krogulec (jak pierwotnie myślałem), czy jednak młody Jastrząb? Nagranie z 14 stycznia 2022 roku z centrum Krakowa (okolice Wisły i dużego parku ze starodrzewiem). Z jednej strony ma prążki na brzuchu jak dorosły Krogulec czy Jastrząb, ale z drugiej strony gdy siedzi jest brązowy i plamisty z wierzchu (jak szata juwenalna Jastrzębia). W pierwszej chwili myślałem, że to samica Krogulca (ptak czaił się na Bogatki), ale potem po przeczytaniu info „u Collinsa” mam wątpliwości czy to nie jest jakiś młody Jastrząb. kzbin.info/www/bejne/kHbLf6GNatBlrKM - powinno być widać te cechy :)
@ptasiastrefa3 жыл бұрын
Pierwsza myśl dobra :) to samica krogulca. Pozdrawiam serdecznie
@MichaDrewnicki3 жыл бұрын
@@ptasiastrefa dziękuję! :) Przy okazji, zostałem patronem kanału, na razie skromnie, ale może uda się później więcej. Pozdrawiam i powodzenia, trzymam kciuki za fantastyczny kanał.
@grzegorzjacek35714 жыл бұрын
Cool.
@toja64845 жыл бұрын
To ja kiedys rozkminiałem czm jakies małe ptaszki latają wokół jastrzebia a one go drażnią😯
@gryszka3504 жыл бұрын
jastrząb w tym roku w styczniu krążył nad wybiegiem moich kur
@TheOstaran3 жыл бұрын
приветствую! были б очень полезны названия на латыни!
@vratisavslezny93943 жыл бұрын
Ja już umiem po tym filmie.
@MM-bk8np4 жыл бұрын
Przy moim karmniku poluje na sikorki, chyba krogulec.
@mateuszmagda95394 жыл бұрын
Jeśli przy karmniku to na pewno krogulec :)
@flabedz60464 жыл бұрын
Dla mnie jest orzeł,jastrząb, sokół,pustułka (orły nie występują w mojej okolicy)
@tomasztomasz64249 ай бұрын
🙃👌👍
@annagoryczko74793 жыл бұрын
Krogulca lub krogulce mam w podwórku polują on na Wróble nie boja się nie płoszę ich choć moj drob drze sie niemiłosiernie nz ich widok...na początku się bałam ze będzie porywać mi małe ptaki pisklęta przy matkach ale tak się raczej nie zdarzyło wiec pojawia się gania za wróblami i txk dobie gu żyjemy
@romanjastrzebski55133 жыл бұрын
proszę o dodanie nazwy garunku przy KAŻDYM zdjęciu. Inna sprawa słyszałem na innym filmiku , że jastrząb ma najlepszy stosunek ataków do sukcesów - może Pan coś o tym wie ?
@maryla773 жыл бұрын
Witam, widziałam wczoraj polującego ptaka, nie wiem czy to był myszołów. Zawisł bezszelestnie nad łąką, długo wisiał w powietrzu wypatrując zdobyczy na ziemi po czym błyskawicznie zapikował i odleciał z myszą w dziobie. Nie był to duży ptak, umaszczenie miał popielate i niedużą głowę, krótkie szerokie skrzydła. Proszę o info . Jestem z Anglii.
@tracznuroges74493 жыл бұрын
To pustułka (ang. kestrel), mały sokół, który potrafi zawisnąć w powietrzu bez machania skrzydłami.
@renatas58223 жыл бұрын
Jastrzab Armia Krajowa
@bezfarmazonu66266 жыл бұрын
Wariaty
@marcinq245 жыл бұрын
Popularny 'gołębiarz' to jastrząb czy krogulec, od dziecka mnie to interesowało. tutaj przykład: kzbin.info/www/bejne/i4DFnKl8a5qhodU
@ptasiastrefa5 жыл бұрын
Gołębiarz to dawna jak i zwyczajowa nazwa jastrzębia. Natomiast krogulca gdzieniegdzie zwyczajowo nazywa się wróblarzem. Pozdrawiam
@renatas58223 жыл бұрын
"Jastrzab ", ARMIA KRAJOWA.
@kacperdanilvzuk46037 жыл бұрын
elo
@mariannasobolewska9592 жыл бұрын
Tak lepiej byłoby więcej pokazywać przyrodę mniej prowadzącego program...
@milvusmigrans32334 жыл бұрын
Z doświadczenia powiem też, że zupa z Jastrzębia gołębiarza jest zdecydowanie smaczniejsza niż z krogulca.
@jacekwisniewski36445 жыл бұрын
Jak można podziwiać szkodniki kture niszczą ptactwo domowe i przyczyniają się do strat u hodowców kiedyś taki wpadł mi na podwórku i złapał mi gołębia był tak beszczelny że nawet nie uciekał był agresywny musiałem go potraktować szpadlem by uratować mojego gołębia pocztowego