nie zrażać się niczym , robić swoje . pozdrawiam . ogromna wiedza
@panDyletant3 жыл бұрын
No to całkiem Gintrowsko brzmi! Nawet niewielkie nawiązanie trafiło się w ilustracji dźwiękowej. Cudownie!
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam
@krzysztofmakowski98613 жыл бұрын
Dziękuję, bardzo poprawia mi Pan humor.
@Kramuz3 жыл бұрын
Cieszę się i pozdrawiam
@bmwbrass2 жыл бұрын
Witam. Dziękuję za ciekawe materiały. Sam używałem kiedyś sq1plus, i choć był to podstawowy model, to wyróżniał się jakością dźwięku pośród innych syntezatorów w naszym zespole. No i ta solidna, metalowa obudowa. Pozdrawiam
@Kramuz2 жыл бұрын
Pozdrawiam
@pslodo3 жыл бұрын
Pan Ryszard, to taki Boguś Wołoszański instrumentów historycznych. I ta intrygująca melodia Gintrowskiego, gdy w "Zmiennikach" działa się nikczemność i intryga :)
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam
@atarens3 жыл бұрын
Super
@marcinbaran79303 жыл бұрын
Pozdrowienia Panie Rysiu , fajnie że znów pan jest !!!
@kulturka483 жыл бұрын
Dzięki Rysiu za te ciekawe informacje. Nie wiedziałem że firmy Ensoniq, EMU i Creative miały ze sobą coś wspólnego. Miałem i nadal mam instrumenty Ensoniq ASR 10 rack który jest samplerem i był czas kiedy pracowałem na nim bardzo intensywnie, jeszcze w czasach gdy pracowaliśmy ( Ty i ja , Czubek) w studiu RMF u. Brzmiał świetnie, samplowałem na nim różne rzeczy, jego wielką wadą był napęd na dyskietki które bez przerwy padały, a ja robiłem ciągle backupy. Oczywiście można było podłączyć dysk twardy , próbowałem ale w końcu poniechałem i przeszedłem na coś innego. Miałem też instrumenty Proteus 1 (Pop Rock) , 2 ( Orchestral) i Procussion , Które świetnie brzmiały i były bardzo stabilne, miały brzmienia z samplera Emulator.
@Kramuz3 жыл бұрын
To bardzo dobre rzeczy były, a wtedy to był szok, a teraz wspominamy 🙂 Pozdrawiam serdecznie 👍
@pierrun13283 жыл бұрын
Świetny materiał - dzięki! Przypomniały mi się stare klimaty francuskiej grupy SPACE - Didierem Marouanim:-)
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam
@tatum1236003 жыл бұрын
Brawo !!! Pańskie filmy są super. Jest to swoiste relanium. Pozdrawiam i proszę o dalsze odcinki.
@SilentDrumbeat3 жыл бұрын
Najczęściej odwiedzam ten kanał ostatnio , pozdrawiam Panie Ryszardzie ! Bardzo dobra robota.
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam również 👍
@robertbanasik45053 жыл бұрын
Rysiu znów się zdziwiłem, ciekawe, dzięki Tobie nauczę się wielu rzeczy. Pozdrawiam
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam
@piotrkapuscik9917 Жыл бұрын
Jakna tamte lata nie złe.
@matti66olk3 жыл бұрын
Niesamowity odcinek. Bardzo fajna prezentacja brzmień a motyw ze Zmienników super. Może kiedyś będzie prezentacja brzmień Korg M1. Czasami zastanawiam się na jakich instrumentach robili muzykę do Zmienników i serialu Przybysze z matplanety. Proszę Pana o częstsze granie znanych nutek na filmach. Pozdrawiam i gratuluje wiedzy i talentu.
@pawel2103 жыл бұрын
Podbijam. Zmiennicy faktycznie zabrzmieli "tłusto" nawet na smartfonie. Proszę o więcej tego typu zapożyczeń w kolejnych odcinkach.
@Kramuz3 жыл бұрын
Dziękuję, co do Korga chętnie zrobię odcinek z tym instrumentem tylko muszę go zdobyć. A ze znanymi nitkami to nie jest prosta sprawa, YT kwestionuje dużo rzeczy (prawa autorskie)
@panDyletant3 жыл бұрын
@Mat Autorem muzyki był niejaki Przemysław Gintrowski, tworzył muzykę do wielu filmów i po latach fascynacji stwierdzam jednak, że wszystko klepał na jedno kopyto
@adamcichowicz14743 жыл бұрын
Piękne tło Pana filmu - stare odbiorniki radiowe. Znam chyba tylko jeden z nich - w prawym górnym rogu (od strony oglądającego) - odbiornik radiowy Figaro. Pamiętam z dzieciństwa - by na wyposażeniu domków kampingowych w ośrodku wypoczynkowym zakładu, w którym pracował mój ojciec. Pamiętam, że miał on nietypowy przełącznik zakresów fal (długich, średnic i krótkich). Zdaje się, że nie sposób było na nim "złapać" Radio Wolna Europa.
@Kramuz3 жыл бұрын
Tak, to malutkie radio i w tym czasie takie małe radioodbiorniki nie były tak bardzo selektywne, więc złapanie RWE graniczyło z cudem. Pozdrawiam.
@pslodo3 жыл бұрын
Jak lubisz stare, fajne, kultowe sprzęty audio, zajrzyj na kanał RS Elektronika. Tam się dowiesz jak działają i jaka w nich drzemie wartość
@adamcichowicz14743 жыл бұрын
@@Kramuz Istota sprawy tkwiła w zakresie fal krótkich - ja miałem po rodzicach radio AGA (jeszcze ze szwedzkimi częściami). Pasmo fal krótkich zaczynało się od 16 m, a tam RWE było dobrze słyszalne - przy pożadnej antenie zewnętrznej (mało zaŋłuszane, bo chyba to pasmo było dla tych, co musieli słuchać służbowo).
@Kramuz3 жыл бұрын
@@adamcichowicz1474 Figaro tego pasma (16) nie miało, RWE nadawała również na (39 i 49) ale te pasma były bardzo mocno zakłócane więc odbiór był prawie nie możliwy. na
@adamcichowicz14743 жыл бұрын
@@Kramuz Tak - te tanie odbiorniki pomyślane jako popularne nie miały pasma 16 m. Chyba to nie był przypadek.
@mirosawde20823 жыл бұрын
5:40 to zmiennicy Bareji?
@Kramuz3 жыл бұрын
Zgadza się :-)
@adik65283 жыл бұрын
Serdeczne dzięki za ciekawy materiał. Chciałbym jednak twórców tego instrumentu trochę wybronić krytycznymi opiniami, że fortepian źle brzmi. Oczywiście że nie będzie brzmiał dobrze jeśli mówimy o technologii samplingu z końca lat 80tych. Komputery wtedy miewały po 512kB RAM. Nie spodziewam się, żeby sampler mógł mieć więcej. Kartridże w tamtym czasie miewały podobną pojemność. I to ma zmieścić więcej niż 50 instrumentów? Według mnie nawet przez YT ten klawisz dobrze brzmi. Oczywiście biorę poprawkę na dostępną technologie cyfrową tamtych czasów.
@Kramuz3 жыл бұрын
Zgadza się jak na tamte czasy to bardzo dobre to było, a brzmienia synte są mega. Pozdrawiam
@adamkasperkiewicz69533 жыл бұрын
No nie wiem. Nie jestem muzykiem, pewnych rzeczy nie rozumiem, ale .... Czysty naturalny głos "zapożyczony" od natury dla mnie jest piękny. Dźwięki syntetyczne, też piękne, są jednak "obcobrzmiące", "rysujące" słuch. Przynajmniej mój, niewprawny. Ale jak zwykle, ciekawie. Pozdrawiam!
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam, dlatego to syntezator 🙂
@Komendarek Жыл бұрын
Ensoniq VFX sd,ale ten model mam cenie ten instrument mnóstwo produkcji na tym zrobiłem ,ale warunek jeden,ze trzeba programować własne brzmienia ma możliwości bardzo spore ,bardzo dodatnią cechą tego instrumentu jest rozwiązanie pomysłu na powstawanie dźwięku przy naciśnięciu na klawisz .Tam nie ma jakiś gumek ,które po jakimś czasie ulegają rozkładowi ,tam dźwięk powstaje przez indukcje a nie jakieś prymitywne styki itd,rozwiązanie bardzo dobre niech wszystkie firmy konkurencyjne biorą przykład jak się powinno konstruować takie rozwiązania,Ensoniq powinien dostać nagrodę Nobla za takie pomysły .Chętnie bym kupił drugi taki model t.z. VFX sd.Mam własnego oprogramowania w ilości 3000 dyskietek .Pozdrawiam serd.
@Kramuz Жыл бұрын
Ten model nie jest sd (nie ma stacji dysków) tylko same cartridge można mu aplikować. Przed nim miałem SD 1 tamten miał stację dysków i sequencer. Serdecznie pozdrawiam.
@tomaszgrabowski9456 Жыл бұрын
to gorzej brzmi jak stare Casio, tam brzmienia prymitywniejsze, ale teraz kultowe, basy w ensoniq super, a może ensoniq mirage z kombi starego?
@B1SCOOP3 жыл бұрын
Radziłbym nagrywać instrumenty bezpośrednio z wyjścia liniowego, zamiast poprzez mikrofon. Odbiór filmu sporo na tym zyska.