Здоров! Трубу 32 на метрів 200 можно давать? Потім стрічки по 30метрів
@anatolii_gr6 ай бұрын
Навіть не знаю. Я собі уявляю як це зробити, вхід води в 200 метрову трубу можна зробити посередині, тоді насос буде качати воду в два боки по 100 метрів. Я коли вибирав трубу, вони є на різний тиск розраховані, на 6 бар на 10 бар, в мене найдешевша на 6 бар, мені не потрібна яка витримає будь який тиск. Думаю можна так зробити, але ж все-таки потрібно самому розраховувати. Я ваш коментар закріплю, можливо вам хтось дасть відповідь, хто в цьому більше знає
@RoManelimen6 ай бұрын
Краще на довгі дістанції більший діаметр для транзитної труби бо в ній буде падати тиск дуже швидко якщо малим діаметром робити.. О великого насоса на трубу пнд ставити неможна щоб виграти тиском. Ще треба розуміти скільки саме буде загального иетражу стрічок, щоб врахувати їхній супротив.
@DraGon-cg6ge6 ай бұрын
@@RoManelimen десь по 20 стрічок полив буде , кранами перекривати думаю
@volodymyr32996 ай бұрын
молодець, шо сам робиш. З досвіду використання крапельного поливу (понад 5 роів)можу сказати - працює самотік на 14-15 рядів по 15 метрів кожен з одного бака. бак піднятий на 1 м над землею. вкл на ніч і спиш. рано набрав воду в бак (1000 л.) прогрівається за день добре, і знов на ніч полив. кранами регулюєш кількість рядів поливу, або всі разом. ще одна порада - використовуйте мульчу по всій довжині поливу, менше буде волога випаровуватись, і можна поливати через декілька днів. у нас в одеській обл. літом дуже спекотно, однак все росте. без мульчі вигорає.
@Allesli3 ай бұрын
Дякуємо за україномовність! Так приємнг чути і бачити, я Ви працюєте!
@DmitrySmart6 ай бұрын
Вітаю! Для обмеження тиску використовую редуктор тиску, є від 0,5 до 2+ Атм, тоді не потрібно гратись з кранами - більше ніж заявлено не пропустить, тому стрічка в безпеці. За відео лайк)
@ВинниченкоІгор6 ай бұрын
Чудове відео Ви молодець!!!Порада на майбутнє, зі свого гіркого досвіду,дешевих кранів без резинки біля магістральної труби не встановлюйте. В бак ніякого міндобрива крім Мастер не додавайте щоб не забити капельний полив
@ОрестГарай7 ай бұрын
Молодець. Все по ділу. PS: я собі зробив одну "самотьочну" систему з "регульованими крапельницями" (бочка на 2м підставці, протягнув ПНД 20мм по рядам і на кожен кущ окрема крапельниця саме там, ще треба) і одну на "компенсованих крапельницях" (тиск від скважинного насосу, компенсована крапельниця на 8 л/г, адаптер на 4 трубки 3мм, власне 4 трубки 50см і на кінцях - спиці - втикав під кожен конкретний кущ помідорів, огурців, перцю тощо, полив холодною водою). PPS: бочка наповнюється зі скважини - врізка входу води змонтована через поплавок - бочка наповнюється автоматично по мірі витрати води і не переливається. Тому спочатку полив іде теплою, потім іде підміс холодної, а коли стає зовсім холодною, я якраз і перекриваю полив - бочка далі нагрівається 1-2 дні.
@ВладимирМихайлов-ю4э7 ай бұрын
Молодець.все просто та доступно
@igorgapon73296 ай бұрын
Дякую за відео ! Молодець, хлопче !
@GRONO-UA6 ай бұрын
Вподобайка! І дякую за те, що показали, це дійсно не складно (може і батькам щось подібне змонтую)
@valentinagaranina79276 ай бұрын
Супер! Дуже класне відео. Дякую
@naturevideohd-4k2325 ай бұрын
я спочатку подумав, - шо ти х-ю робиш... А потім як поняв. І думаю, ніх-я собі ти красавчик придумав з обраткою для полива одної стрічки )))
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
Класс видео,а можно сделать и эстакаду для бочки ,тогда и насос ге нужен
@ЯрославШостак-ф6ф6 ай бұрын
Щоби трубу не продірявити наскрізь,на сверло надягають трубку або шлангочку залишивши невеличку відкриту частинну сверла.
@polinadeli98566 ай бұрын
Молодець. То на слід рік доведеться на тому ж самому місці робити рядки?
@koboriss6 ай бұрын
дякую !!!
@shikaka7776 ай бұрын
Доброго дня. Цікаве та корисне відео. Заходьте до нас . Ми робимо грядки з металу.
@ВикторГрушецкий-п8д7 ай бұрын
Молодец Братишка
@sergeyber17166 ай бұрын
Фільтр краще до насоса встановити, та контролер тиску (сухий ход)-коли скінчеця вода він вимкне насос!
@Сергій-ъ8г2т4 ай бұрын
Доброго часу. Варіант самотоку води з ємності (без насосу) не розглядався ?.
@anatolii_gr4 ай бұрын
@@Сергій-ъ8г2т Ця система що в мене на відео працює як самотік, можна не вмикати насос. Але це дуже довго і я не впевнений, що вода буде виливатися рівномірно
@YuraBravchuk6 ай бұрын
Дякую!
@TheDikiybober6 ай бұрын
всі роботи з болгаркою тре проводити на твердій підстаці і об`єкт різання повинен бути в затискачі або хочаб утримуватись плоскогубцями.
@ketpes84146 ай бұрын
цікаве відео .. насскільки вистачає куба води ?
@anatolii_gr6 ай бұрын
По різному вистачає куба, я не завжди все поливаю. Щоб нормально полити мені потрібно 2 літри води на 1 погонний метр крапельної стрічки, так точніше можна порахувати розхід води.
@АнатолійПетренко-х8ю7 ай бұрын
Лайк ! Який діаметер сверла ?
@anatolii_gr7 ай бұрын
8мм
@georgii_r217 ай бұрын
8мм
@ОрестГарай7 ай бұрын
Діаметр свердла вибирається по діаметру куплених компресійних "стартових" кранів. PS: в принципі, вони зазвичай стандартні - 8 мм. Тому для цього навіть спеціальний дирокол продають (у вигляді "ручки" з круговим ріжучим елементом). Окремо для крапельниць (3мм), окремо для "стартових" кранів крапельного поливу (8мм). Коштує 130-160грню
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
А насос ,наверно чтоб на длиные грядки продавила вода ?
@ВолодяФедоришин-л1я6 ай бұрын
Если поднять ёмкость на 1.5,2 метра и закольцевать буквой О или С систему полива то насосом можно не пользоваться.
@ГлаголаМихайло-г4ю6 ай бұрын
Де замовляли капельну стрічку?
@anatolii_gr6 ай бұрын
В Інтернеті на якомусь сайті. Пишіть в гуглі крапельна стрічка і прям зверху будуть пропозиції, можна вибрати по параметрам, наприклад еміторну чи лабіринт. В мене лабіринт, водовилив через кожні 10 сантиметрів. Якщо вибрати через 30 сантиметрів, тоді води знадобиться менше, але в такому випадку бажано садити рослину під те місце де капає
@МечикРибак-е7ы7 ай бұрын
Доброго дня,я так зрозумів,що для поливу потрібен насос,а самотьоком не буде?
@anatolii_gr7 ай бұрын
В моєму випадку без насоса не обійтися. Щоб було самотьоком, потрібно ємкість встановлювати вище
@ОрестГарай7 ай бұрын
Для крапельної стрічки є "мінімальний робочий тиск". Наприклад: 0.4 бари. Це означає, що для того, аби на першій крапельниці в стрічці пішла вода, стовп води повинен бути принаймні 5.5 метри. Тобто єврокуб треба б було встановити на рівень "вище хати". А щоб продавлювало крапельну стрічку на дальності 40 метрів (втрати тиску в горизонтальній трубі - 0.1 бар на 10 метрів труби) - висота підйому єврокуба повинна була б бути ПРИНАЙМНІ 10 метрів (ще всі ці коліна та ПНД-труба ж). Для "самотьоку" використовують не крапельну стрічку, а просто ПНД-трубу (16-20мм) та "регульовані крапельниці". Єврокуб ставлять на підставку 2-2.5 метрів. І довжина "рядків" може сягати спокійно 25 метрів від місця встановлення стійки з єврокубом. Не плутати з "компенсованими крапельницями" - вони теж для тисків "від насоса".
@igorkozerog6 ай бұрын
@@ОрестГарай Мой сын поднял бак примерно на 1.5 метра, всё работает.
@Pan_An6 ай бұрын
@@ОрестГарайповна дурня
@user-TVV6 ай бұрын
@@igorkozerog з насосом, чи самовиливом?
@user-dw3gd1jl8e7 ай бұрын
У якій Ви області, що капусту поливаєте?
@anatolii_gr7 ай бұрын
В одеській області
@georgii_r217 ай бұрын
а в який не потрібно поливати?))))
@georgii_r217 ай бұрын
хіба що морську )))
@Харьков-город6 ай бұрын
Підніми бак хочаб на метр, і убери той насос, вода повинна йти самотеком, зменши довжину магестралі
@RoManelimen6 ай бұрын
Необов'язково влаштовувати атмосферний тиск. Плюс вода під тиском на крапельній ленті меньше забиваєтся.
@martinger6 ай бұрын
Крапель на стрічка працює під тиском від 1 бар. Тобто, без насосу бак доведеться піднімати на 10м.
@АлександрБилоус-г8юКүн бұрын
А навіщо і бак і насос? Бак же ж із скважини набираєш насосною станцією. Аж напряму без бака б і поливав, тільки редуктор встановить треба. Чи бак, щоб вода грілась? Дякую
@georgii_r217 ай бұрын
лінь двигун прогресу=) . морлодець хлоп
@sergiybandura93437 ай бұрын
на скільки метрів капельної лєнти вистачає насоса?
@anatolii_gr7 ай бұрын
В мене 600 метрів крапельної стрічки, насос на 520 ватт. Вмикав полив на 300 метрів стрічки і тиску достатньо
@ОрестГарай7 ай бұрын
Міряється ж не просто на метри. Рахується так: - Окремо по тиску: для стрічки на упаковці вказано мінімальний робочий тиск. Дивитесь на насос (H = метри/10 = бари). Втрати тиску на 10 метрів горизонтальної труби - 0.1 бар. Отже, якщо у вас насос на 20 метрів, то довжину труб та стрічки (від насосу до будь-якого кінця, а не загальну довжину) можна робити не більше 120 метрів (всілякі додаткові округлення та втрати, а також мінімальний тиск для крапельної стрічки в 0.4 бари, наприклад. Тобто: 2 бари від насосу - 0.4 бари мінімальний тиск в стрічці на кінці - 0.4 округлення та втрати на колінах = 1.2 бари. Це 120 метрів). - Окремо по розходу води. Цей насос в нього - це 50 літрів на хвилину. Загалом - 3000 літрів на годину. На упаковці крапельної стрічки написано - який розхід на 1 крапельницю. Наприклад: 2 літри на годину. На 100 метрах стрічки, наприклад, 500 крапельниць. По 2 літри на годину. Це 1000 літрів на годину. Отже, в ідеалі, даний насос може забезпечити водою лише 300 метрів крапельної стрічки, за умови, що довжина найдовшої "лінії" від насосу до будь-якого "тупіка" буде не більше 120 метрів. Наприклад: 6 ліній по 50 метрів. Або 10 ліній по 30 метрів. 3 лінії по 100 метрів. А от якщо буде лінія на 200 метрів - то останні 50 метрів стрічки можуть і не отримати води взагалі. Але все це ПРИБЛІЗНІ розрахунку. В насоса є "вилка" тиску, є "вилка" подачі води. Є знос. Є вплив електрики ("гуляє" напруга). Тож в конкретних випадках може все "гуляти" від 200 метрів крапельної стрічки до 500. Навіть за "формального" співпадіння вашого насосу з тим, що показане у відео. Якщо я десь помилився в розрахунках - пишіть, колеги-огородники.
@VolodymyrMX6 ай бұрын
Неправильно зєднує труби. Не кожну трубу можна так легко втиснути в корпус, як показує автор. Видно, що його труби мають трохи менший ліаметр, ніж треба. Правильно і легко складається зєднання так: - скручуєте гайку з корпусу і виймаєте втулку і ущільнення; - на трубу олягаєте гайку, потім втулку, а потім ущільнення; - вставляєте трубу в корпус до упору (це робиться без будь-якихось зусиль); - накручуєте гайку на корпус до упору, при цьому втулка заштовхує ущільнення всередину корпусу; - розкручуєте гайку і на корпус встановлюєте розрізне кільце (воно пружне і легко розжимається) до самого корпусу; - закручуєте гайку до упору. От і все, легко і надійно. А так, як показує автор, тужитися, вставляючи трубу в корпус, в якому знаходиться втулка з ущільненням, неправильно!!!
@ВіталійМиколайович-г3е7 ай бұрын
Прогрес на селі - це добре. От тільки скільки в селі простоїть крутий італійський насос посеред городу? Я думаю, що скоро йому зроблять "ноги". Та й якщо закінчиться в кубі вода, що буде з насосом. Лайк за колхоз - хоч якийсь прогрес.
@ОрестГарай7 ай бұрын
1. це не колхоз - це штатне використання крапельної стрічки, ПНД-труб та фітінгів для них. Вони такими і розроблялись, аби просто руками та канцелярським ножиком робити все. 2. крутий італійський насос він сховає в ящик, обитий залізом, з штирями, вбитими в землю на метр. І на нього повісить замок. А якщо все ж таки скомуниздять - наступний насос він розташує десь в сарайчику, а підвести туди труби - це питання 500 гривень: пару десятків метрів труби та 6-10 колін. Втрати тиску для нього на колінах і трубі в показаних розмірах системи та кількості фітінгів (колін) - несуттєві. Бо насос той достатньо потужний. 3. нічого з насосом не буде, коли вода закінчиться. Це "поверхневий" насос. Тим більш - це Pedrolo. Він спокійно працює у випадку відсутності води. Кавітація його не руйнує. Хоч це і не штатний режим роботи.
@SeryKotyara6 ай бұрын
Залежить від села. В нас в селі нічого не крали, поки не понаїхало тікаючих
@ПетроЧуйко-х5о7 ай бұрын
Фільтер неправильно поставив☝️Стрілка має показувати на вихід а не навхід.
@anatolii_gr7 ай бұрын
Там стрілка показує в сторону городу, тобто показує напрямок води від насоса
@user-tu5dq6jo6f6 ай бұрын
Підстрижісь
@ВиталийТаТа7 ай бұрын
Шош ти так в наглу вбиваєш резинки ущильнювачи у муфтах?! Та продають фаскозьоми, немае під рукою, ножем гострим фаску зріж. Ти ж собі робиш, а ще, викладаеш як навчальний матеріал!!!
@ОрестГарай6 ай бұрын
Ага. Я теж, коли собі прокладав перші сегменти садового водогону на ПНД-трубах - фітінги втискав без знімання фаски. А потім в мене щось потекло. І після розбирання з'єднання, виявилось, що труба під час "втискання" витягла та скомкала ущильнювач - гумове кільце. Після цього - обрізка фаски обв'язкова. І руки не чужі - втискати іноді важкувато (діаметр труби "гуляє), і надійніше.