Портников то монстр. Знає все про все і про всіх та ще й аналізує геніально. Дякую!!!
@ОксанаДаниленко-х9ш Жыл бұрын
Дякую, пане Портников
@irynamishchenko2359 Жыл бұрын
Подяка повага пану Портнікову за якісну аналітику за просвітницьку працю і громадянську позицію.
@СтепанШумов-з3ч Жыл бұрын
Г
@yeenit7816 Жыл бұрын
Неймовірно цікавий випуск, хочеться продовження розмови 🙏🏼
@missliz9022 Жыл бұрын
yee nit/ ваш Віталя жодного слова про Перемогу України разом із [LendLease]. Тобто,ваш Віталя напатякав про все й ні про що. Підставте ще свої вуха до бздуру,що пропатякав ваш Віталя.
@yeenit7816 Жыл бұрын
@@missliz9022 а ви завжди витрачаєте час на коментування того що для вас ні про що? 😂🙄
Щиро дякую пану Віталію за цікаву історичну бесіду.
@janeeyre342 Жыл бұрын
Дуже цікавий гість. Тема актуальна
@Andriy_Shalyov Жыл бұрын
Вітання з Одеси (Коцюбієва)!
@Vasyl_Harandzha Жыл бұрын
Шикарно. Гарна тема й цікавий співрозмовник.
@Volodymyr.Shepel Жыл бұрын
Дякую. Дуже цікаво. Приємно слухати двох освічених людей.
@igorsolodovnik7451 Жыл бұрын
Із задоволенням послухав і зробив висновки. Дякую вам! Слава Україні! 🇺🇦
@ЛідіяПавлюк-я5ц Жыл бұрын
Маете Велику подяку за дуже зм1стовну та ц1каву тему
@kolpavel Жыл бұрын
Дякую.
@МаринаБолсунова-в8д Жыл бұрын
Супер! ❤ Дуже цікавий випуск!!!
@AB-tyv25 Жыл бұрын
Дякую. Дуже цікаво
@РоманБилинский-п8ш Жыл бұрын
Приємно вражений вашою політичною мудрістю! Як будете в Одесі дайте знати!? З повагою прот. Роман Білинський.❤
@oleksiychernoruk9696 Жыл бұрын
Дуже було цікаво і повчяально від Віталія Портнікова❤🎉😊
@sergekor6018 Жыл бұрын
Дякуемо пану Вiталiю та ведучему. Пану Вiталiю особлива подяка за послiдовне та чесно вiдстоювання права на визнання своеi приналежностi
@sergekor6018 Жыл бұрын
@Miss_liz У вас мiсс бракуе розуму
@chidyvar Жыл бұрын
Дуже цікаво ваша програма, програми взагалі, особливо, цікаво слухати Віталія Портникова. Моє ґратулювання!
@РоманБилинский-п8ш Жыл бұрын
Захоплююсь і поважаю вас, Віталію,
@VitaViktoriya_side Жыл бұрын
Дуже дякую, надзвичайно цікава і змістовна розмова.
@ИгорьЛябах Жыл бұрын
Дякую, пане Віталію.
@Ipolyt-mi7jh Жыл бұрын
Дякую і правди не утаїти.Чудова аналітика.
@lidabuchko-vx3bz Жыл бұрын
Дякую.Локальна історія - це прекрасно.Чому немає десятків тисяч переглядів?
@evgenyderkach9925 Жыл бұрын
Дуже ємка та змістовна бесіда. Це якесь диво. Браво Віталію, ви найкращій на теренах "ютубу".
@yurii475 Жыл бұрын
Дякую!
@taraskutnyi45075 ай бұрын
Супер дякую
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
До теми проживання українців на півдні сучасної України та на підтвердження того, що таке проживання тривало століттями, наведу цитату з праці мовознавця: "Відмінність між живою діалектною стихією і тоненьким прошарком писемної мови часом унаочнюється. Якщо значна частина італійських запозичень прийшла в Україну справді через польську мову _(фортеця, палац, реєстр, кошти, решта, ковдра, жупан, скриня, комора, комин, барило, керсетка),_ то цього не скажеш про південноукраїнські діалектні італізми. Передусім це назви вітрів: _тромонтан_ (тобто “зпозагірний”, північний), _острий_ (саме так, без протетичного *г-,* від пізньолат. auster - південний), _левант, пунент, майстра, широкий_ (сіроко). Такі ж суто місцеві італізми є серед реалій морського й рибальського повсякдення: _прова, бастуння, бунація, пайоли, кавила, рашкетка_ [4]. Історичних документів про обставини появи їх саме тут обмаль. Зате власне цей пласт типово прибережних українських італізмів спростовує комусь вигідний міф про незаселеність Дикого поля й Таврії до XVIII ст. Генуезькі колонії в Криму були зруйновані Туреччиною 1475 року. Отже, *місцева* українська традиція вживання цих слів може сягати без посередників до прямих контактів з генуезцями в XV ст. І це при тому, що офіційне навчання лоцманів останні 200 років велося в нас російською мовою - плюс підручники й карти! - з історично чужою для України голландською номенклатурою вітрів: _норд, зюйд, ост, вест_ і проміжними." [4] Belecki А. A. La raccolta della terminologia marinara e pescherecia nell’Unione Sovietica per l’ALM [Збірник морської та рибальської термінології в Радянському Союзі для Лінґвістичного атласу Середземномор'я], 8 - Firenze, 1966; Tyščenko K. Lessico marinaro e peschereccio del litorale Caucasico del Mar Nero [Морська та рибальська лексика Кавказького узбережжя Чорного моря] // Bolletino ALM, 13-15. - Firenze, 1976; Tyschenko C. La presenza linguistica e culturale italiana in Ucraina [Італійська мовна та культурна присутність в Україні] // Quaderni della Dante. XLIX - III - No 4. - Roma, 1996. Джерело: Костянтин Тищенко. Поки живі українські діалекти - жива Україна (стаття, 2001) Костянтин Тищенко займається дослідженням мовних контактів предків українців вже понад два десятиліття й зібрав багато матеріалів, що наче звукова стрічка доповнюють картину немого кіно археології. Остання підсумкова книга має назву _"42 епохи українських мовних контактів: енциклопедія 3000 запозичених реалій античності й середньовіччя у мові, прізвищах і топонімах"_ (Київ ; Броди : Просвіта, 2020. 912 с.). Є й новий цикл лекцій, доступний на каналі бібліотеки Дрогобицького педагогічного університету: kzbin.info/www/bejne/h6fciYaYlNSEnKM (перша, вступна лекція)
@olexanderrozhko4462 Жыл бұрын
Доктрина Монтре стосується не тільки одного Босфору, але й ще одного проливу - Дарданел, дублювати який не планується.
@demid14091996 Жыл бұрын
Цікаво і актуально. Дяка пану Віталію
@ИринаКудрявцева-р4ф Жыл бұрын
Как интересно, Виталий, спасибо
@Сашко-и9ж Жыл бұрын
Викладайте, будь-ласка, і на інші платформи (спотіфай, гугл подкасти тощо) 🙏
@slovoznak7870 Жыл бұрын
О, дуже гарне світло)
@ЛюбаСавяк Жыл бұрын
Портніков-👍👍👍💪❤️💙💛🌹🌷
@sumadoolpeep7171 Жыл бұрын
Thank you ! This was such an involved conversation! Keep them coming!! Theres alot that has to be already discussed about!!!! I totally agree, deoccupation is not just reclaiming of the land but also indeed the social development of the population who still remains there and the attraction of people to come help rebuild after the war. Its extremely curious and evolved this plan has to be! And the religion that sometimes feels like its not in enough discussion because indeed despite the century we currently live, Ukraine does follow religion very religiously and most likely that sphere of influence is big, thank you for bringing that up. Alot of plans should also be addressed around this.
@КостянтинХлопіцький Жыл бұрын
На південних бболотах Московії 13 - 16 століть -- моря не було!..
@BarbaricWizard9 ай бұрын
Дуже цікаво, як завжди. Але в цей раз - ще цікавіше, бо мова йде про рідний Південь. Зокрема про Одесу. Ця нова україноцентрична Одеса вже народилась і потихеньку переростає Імперський наратив. Насправді, ця Одеса дуже відрізняється від того, що ми звикли бачити в цьому місті. Але вона дуже яскрава, наповнена сенсами і контекстами, бурлить пошуком і творчістю. Нове місто що виринає з попелу війни. Справжня українська перлина.
@andriyandriychuk Жыл бұрын
Портников топ
@Rysnipuzdaa Жыл бұрын
Вірю, що ЗСУ повернуть крим! Волею та Залізом! 🦾😎🇺🇦💙💛
@alexteslya7797 Жыл бұрын
Портнікова слухати одно задоволення, його аналітика базується на реальний історії, психології людства, патріотизму до україни. Зрозуміло чому ОП не дає ему Шевченківську премію!?, невігласи (арахамії) дуже не люблять розумних!.
@Василий-й8т Жыл бұрын
Турція й Азербайджан досі мікроімперії якщо брати до уваги курдів та вірменів Карабаху - Арцаху відповідно.
@ВалентинаХолод-м5щ Жыл бұрын
❤
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
Це все зрозумiло ,що до Новоросiii , на цих землях жили тюрки ( наслiдники сарматiв ,гунiв , болгарiв , перченiгiв , половцiв , ногайцiв - тартарiв ) ,щт входили до османськоii iмрерiii. А от у часи середини 18-го сторiччя , армiя та ВМФ Росiйськоii iмперiii та армiя украiiнських козакiв ( сотнi тисяч ), колонiзували землi пiвнiчнi османii ,та узаконилася у складi пiвденна Росiя ,особливо Крим , придунайська Бесарабiя , прикавказька Кубань . З початком 1-ii мвiтовоii вiйни у Европi та малоii Азiii( Турццiii) , з 1917 року , лютого мiсяця , на теренах Росiii , змiнилась полiтична влада , iмператор вiдрiкся вiд престолу , влада перейшла до лiбералiстiв капiталiстичного змiсту управлiння величезною Евразiii,незважаючи на вiйну з армiями нiмцiв короля Кайзера ( кузена iмператора Росiii ) , та армiями угро - австрiйцiв ( короля Франца Йосипа) в якiй служили галицькi украiнцi ( сотнi тисяч ), а на стронi Росiii , служили схiднi надднiпрянськi украiнцi ( мiльйони ). Росiя ще вела войну з Туреччиною у районi Анатолiii ,та поблизу озера Ван ,у пiдножжя гори Арарат , форпостом там була фортеця Баязет .( росiйська сухопутна армiя , захищала населения армянiв ,вiд геноциду турецькоii армiii. А вже восени ,25 жовтня 1917 року , у Петроградi ( Санкт Петербург ), росiйськi лiвi соцiалiсти та комунiсти , органiзувалися у бойовi групи , навiшали локшину на вуха вiйськовим матросам про гарне життя усiх солдатiв / матросiв , якщо вони допоможуть у рейдерському захватi держпвноii влади Росiii у буржуцських лiбеларiв ,якi служили iнтересам капiталiстiв , та дворянству .З того часу , на теренах Киiiва,Харкова , Запорiжжя ,як i на захiднiй Украiiнi , народилися УНР та ЗУНР .А далi у Росiii , була ьоансыормацiя полiтична , де з i мперiii, ленiнцi та троткiсти ( РКП(бiльшовики ) / Соцiал - революцiонери, меншевики ) органiзували свою пролетарську армiю Робiтничо Селянську Чеивону Армiю , а iмперiю переннайменовано у РРФСР , куди входило багато автономiй iнших нацiонпльностей . А потiм , столицю з Петрограду , перенесли до Москви у кремель , де i почали проект нацiональних Республiк СРСР, куди в першу чергу увiйшла Бiлорусь та Украiiна .Згодом затвердилося 15 республiк ,навiдь була Карело - Фiнська РСРР до 1954 року., а Казазстанськоii РСР же не було ,а була Киргизька автономiя у складi РРФСР. Якби Украiiна не була УРСР , а була б автономним округом чи Крайовим управлiнням у склпдi РРСР , то нiколи б не було незплежностi з правом виходу з СРСР ,як це було у кiнцi 1991 роцi , пiсля ГКЧП.
@bilash_g Жыл бұрын
Чомусь багато істориків , політологів , дослідників історії , та і політиків які вторинно наслідують перші три категорії , бо не вчились "як треба"- за Шевченком , роблять одну й ту саму помилку , коли аналізують події давнини пов'язані з московією.От і тут співрозмовники називають московію росією , її брутальну політику загарбання , вининщення народів , асиміляцію їх - "русифікацією". Ну яка в дідька русифікація Новгорода при івані третьому , це змосковщення , окацаплення і будь що завгодно , тільки не русифікація.Багато істориків розповідаючи про землі , які знаходилися під владою московської імперії аж до початку 20-го сторіччя , називають їх росією. Це в корні не правильно . Називати речі своїми іменами це дуже важливо , для виходу із під впливу отих імперських мітів , які створювалися для підкорення завойованих народів. Правильно казати - Україна , Грузія , Фінляндія , і так далі , які були у складі імперії , а москалі назву "Малоросія" перетворили з первинного позитивного значення цього слова на вторинне - негативне. І те що самі московити назвали себе вкраденою назвою , не дає їм права називатись такими. Будьмо уважними і наполегливими у застосуванні правильних дефініцій , не віддаваймо своїх історичних надбань і назв.Можна зрозуміти тих інтерпретаторів історії , вони застосовують ті дефініції та назви , які зрозумілі найширшому загалу своєї аудиторії. Але треба бути на крок попереду у питаннях розвитку своїх суспільств , бо люди дивляться на них як на передових представників країни.
@LaterLi Жыл бұрын
Я видел много идиотов, И слышал разных чудаков. Но столько - сколько в Украине, Еще не видел дураков… В долгах погрязнув, как в болоте, Обворовав самих себя, Вопят, орут все о свободе, В своих грехах других виня. Печальней повести не сыщещь, Что там Мольер, что там Шекспир? Пером все это не опишешь »Кровавий украiнський пiр«. Я отрекаюсь от тебя, уже чужая Украина! Правда спит, умолкла совесть,
@natalyzjuman3755 Жыл бұрын
Підтримую. Все починається з слова.
@bilash_g Жыл бұрын
@@natalyzjuman3755 Я вважаю , слово матеріальною категорією. Словом можна надихнути , заохотити , образити , пригнітити , і навіть вбити. І це далеко не весь список.
@natalyzjuman3755 Жыл бұрын
@@bilash_g ну так і Біблія починається з того, що "спочатку було слово". І чула гарний вислів, шкода забула автора, "якщо ти неправильно щось назвеш, то ти неправильно зрозумієш, коли ти неправильно щось розумієш, то ти неправильно робиш, якщо ти неправильно робиш, то ти отримуєш не те до чого прагнув". В основі всього слово. З того чи називаємо ми речі своїми іменами залежить те, що ми будемо мати в майбутньому. Все так просто, а мало хто розуміє ((((
@taraskutnyi45075 ай бұрын
Вони стали жителями нового федерального округу новоросія
@capitoshko Жыл бұрын
Але ви круті!…
@mariyapalamarchuk543410 ай бұрын
З тих пір,як в паспорті видалили графу національність, приходиться криком доказувати,що ти українець.Дякую,послухала з задоволенням
@alex_sanders Жыл бұрын
ТАК Київ був в межі осідлості, що це Портніков говарить 31:43.
@alex_sanders Жыл бұрын
тобто навіть в межах межі осідлості в великих містах євреям жити не можна було ?
@ОксанаТарасенко-ж1ы Жыл бұрын
Знову цей портніков. Такі чудові раніше були гості.
@Knitting_with_Nina Жыл бұрын
49:40 Підсвідомо вона і себе не любить. А за зраду - ненавидить
@ТрохимецьЮрій Жыл бұрын
+
@olexanderrozhko4462 Жыл бұрын
Петро-Антихрист розпочинав з Азову та Таганього Рогу. Не вийшло. Був реалізований варіант Б - Петербург.
@yurri111 Жыл бұрын
Зайвий раз напрошується висновок що етносів: російського, американського, бразилійсьського... не існує, це тільки громадянства відповідних держав де живуть інші ідентифіковані єтноси і ті що вже не можуть себе ідентифікувати...
@РоманЛев-ж9х Жыл бұрын
Портников політолог,а не історик.Не знаючи чеше з повною самовпевніностю,зверхньо.....В нас також є своя "Смирна"-Тіра(Білгород-Дністровський),Херсонес,Київ,Ольвія.Кочубіїв,який став Хаджибеєм.Чарторийські походять з галицьких бояр.
@markiz1009 Жыл бұрын
З усією повагою до Портнікова , але це був сеанс нарцисизму до теми розмови все що нажаль ми прослухали , це не має жодного відношення.
@bambarumbatrident Жыл бұрын
Чому не зробите buymeacoffe а тільки патреон, тай інфи про патреон нема в описі тільки на сайті, що грошей від спонсорів вистачає? Дивний у вас підхід...