Przy takich kosztach to chyba nigdy nie wydam swojej książki 😅😥 zwłaszcza będąc debiutantką
@krukkamila5 жыл бұрын
Zawsze można wspomóc się przedsprzedażą
@krukkamila5 жыл бұрын
Polecam wideo, w których mówię o selfpublishingu czyli wydawaniu samemu, a wydawaniu z wydawnictwem. Oczywiście można znaleźć wydawcę i to on pokrywa koszty, aczkolwiek autor zwykle dostaje około zaledwie 10% prowizji ze sprzedaży książki. I to jest dobra opcja dla części osób. Natomiast jeśli ktoś ma ambicję, aby również zarabiać na swojej książce to można wydać ją samemu.
@kryptoterapia37013 жыл бұрын
Może zacząć od bloga i po zdobyciu widowni sprzedawać ebooka.
@krukkamila Жыл бұрын
To też jedna z dróg i jak pokazują statystyki skuteczna, tylko zdecydowanie wymagająca czasu.
@NexusCas5 жыл бұрын
A jak z podatkiem? Czy do wydania książki sp. z o. o. czy działalność gospodarcza lepsza.
@krukkamila5 жыл бұрын
Jeśli książka ma ISBN to podatek wynosi 5%. Natomiast kwestia działalności akurat nie ma znaczenia co do samego podatku, ani do samego wydania książki.
@normanbeker5 жыл бұрын
Fajny odcinek!
@ingerrusin67875 жыл бұрын
Sensownie ,jasno ,ceny są różne na prowincji polskiej /.../ Ale bywa taniej aby wydac w USA, jak to zrobiła anglistka -studentka../wyszło 2800 zł sześć lat temu, fantazy /
@natalkamagdalena65885 жыл бұрын
Mam pytanie odośnie opłacalności, procesu oraz ceny wydania jednego egzemplarza swojej książki. Czy opłaca się napisać jakąś książkę i z uwagi na cenę szerszej produkcji, chciać wydrukować (wydać) tylko jeden egzemplarz? Ile by to kosztowało?
@natalkamagdalena65885 жыл бұрын
I jeszcze pytanie, czy jest to możliwe żeby wydać jeden egzemplarz jak w pytaniu powyżej, a po jakimś czasie zdecydować się na seryjne wydanie takiej książki? Jak wyglądałby cały proces wydania wcześniej sprawdzonego, czy jest taka opcja i ile by to mogło kosztować zważając na ilość składowych procesu?
@krukkamila5 жыл бұрын
Wszystko jest możliwe. To kwestia kosztów, bo jeśli chcesz zrobić korektę redakcję i skład profesjonalnie a nie w pdf czy word, to koszty się nie zmieniają. Ilośc drukowanych książek wpływa tylko na koszty druku. Na przykład Drukarnia Sowa robi małe nakłady i potem można sobie dodrukowywać u nich. Jeśli miałabym robić 1 egzemplarz, to zadbałabym o treść, tekst opracowała w pdf, a wydruk zrobiła właśnie w takiej drukarni, która drukuje małe nakłady, ale warto wydrukować chociaż kilkanaście książek, bo zaraz się okazuje, że mama chce swój egz., najlepsza przyjaciółka albo warto zostawić komuś, kto o tej książce opowie w internecie
@paulinaduch45765 жыл бұрын
Jak wyglądają koszta, w przypadku wydania przez wydawnictwo?
@krukkamila5 жыл бұрын
Klasycznie, jeśli wydaje książkę wydawnictwo i ono staje się właścicielem praw, to powinno zapłacić autorowi. Aczkolwiek na polskim rynku można znaleźć przeróżne wersje współpracy, niekoniecznie takie, które bym polecała.
@whosfchris3 жыл бұрын
A co jeśli taka sytuacja że Nie wydajemy książek na zasadach współfinansowania przez autora.
@krukkamila3 жыл бұрын
W jakim sensie? Jako wydawca?
@karlakarla36145 жыл бұрын
🖤Bardzo wartościowy materiał bardzo motywacyjny ♥️nie zrozumiałam tylko 9700 zł jest za jaką ilość egzemplarzy książek ?
@krukkamila5 жыл бұрын
Dla pierwszego wydrukowanego 1000 egz. Potem koszt jest mniejszy bo robisz tylko dodruk.
@karlakarla36145 жыл бұрын
@@krukkamila wielkie dzięki za odpowiedź 😊
@kamilkowalski19844 жыл бұрын
Bardzo trafne zdanie "Pytać drukarnie o wycenę." Widzę, że materiał napisany z jest z dużą chęcią do przekazania podstawowej wiedzy z zakresu Self Publishing. Jest jednak wiele niejasności w tym materiale. Pracuję w poligrafii kilka lat i widzę że niezbyt precyzyjnie określiła Pani pewne szczegóły co do druku książki, czy kosztów druku. Niestety jest też kilka stwierdzeń w tym filmie z których się nie zgodzę ale zakładam, że Pani wiedza opiera się na tym, co przedstawiciel drukarni, w której Pani drukuje swoje publikacje Pani powiedział. A niestety nie zawsze jest to w 100% z prawdą.
@krukkamila4 жыл бұрын
Dzień dobry Materiał jest dla osób, które są początkujące, a nie są specjalistami, więc są w nim bazowe informacje, które na samym początku są wystarczające do wydania naprostszej formy książki (czarno-biała, format a5, bez uszlachetnień itp.). Zależało mi, żeby nie zarzucić w materiale kogoś, kto dopiero zaczyna się tym interesować, zbyt dużą ilością szczegółów. Zachęcam do nagrania swojego wideo w tym temacie opowiadając z perspektywy kogoś z branży poligraficznej :)