Wszędzie tuje i idealny trawnik. U mnie żona wymyśliła "trawnik" z koniczyny i stokrotek a żywopłot z świdośliwy. Sąsiad już skopiował tylko zamiast świdośliwy dał jarzębinę.
@Anna-gi7me9 ай бұрын
Witaj w klubie , też mam podobnie jak Ty , uwielbiam stokrotki i koniczynę , świdośliwa też przydatna . Pozdrawiam mądra żonę.🌸🌷
@ziutkachr3223 жыл бұрын
Temat idealny dla mnie:D. Mam żywopłot właśnie z tui ale mam już ich na tyle dość, że zastanawiam się nad wycięciem i posadzeniem drzewek owocowych.
3 жыл бұрын
Tak jak i ja! Jeden kąt żywopłotu z tui już usunięty i wymieniony na porzeczki :) Inny odcinek, bardziej słoneczny planuję wymienić na borówkę.
@mariawu18203 жыл бұрын
Pięknie tam u Pana w ogrodzie. Ślicznie przebarwione liście drzew. Piękna jesień, aż miło się ogląda. U mnie w ogrodzie mam żywopłot z tui a w innej części z aronii i jeszcze innej z berberysa bordo😀Pozdrawiam 😀❤👍🍀
@elzbietasankiewicz25383 жыл бұрын
U nas kiedys byl caly ciag agrestu i naprawde fajnie to wygladalo ,bo fajnie sie zageszcza ,ale nie kazdy lubi agrest .poza tym takie nasadzenie przy plocie wcale nie musi byc od strony wejsciowej ale np z tylu jest ok .jakbym miala robic z przodu to pewnie wybralabym kilka krzewow roznych np borowka bo jest piekna jesienia a te kolorowe listki lezace naokolo tez maja swoj urok no i pewnie hibiskus i roze pomarszczona na herbatke ,jakis ognik dla ptaszkow ,pigwowiec tez pieknie sie przebarwia.jest w czym wybierac.
@thomas1910013 жыл бұрын
Śliwka węgierka się nadaje i do tego pyszne śliweczki. Pozdrawiam. 👍
@hubertkurczak8393 жыл бұрын
U mnie naprzemian posadzone rosną od wiosny: morwa biała , sniególiczka, bez czarny, aronia i róża pomarszczona. Nie tylko dla nas bo przede wszystkim dla ptaszków i ochrony przed wiatrem. Fajny materiał o użytkowych żywopłotach. Czasem myśle ze wszystko już było az tu nagle … niespodzianka - gratuluje nowych pomysłów.
@ewal50583 жыл бұрын
Pozdrawiamy serdecznie ❤☺☺
@teresao.1303 жыл бұрын
Przepiękny kolorowy ogród,gra kolorów,raj dla oczów👌👍🤗 bardzo przydatna informacja na temat obsadzenia krzewami i drzewami👌 będę musiała zastanowić się jak posadzić, mam bardzo mały teren wokół domu a od strony południowej i zachodniej są zabudowane inne posesje.Na stronie południowej u sąsiada rosną ogromne tuje przy siatce i zaraz jest postawiony dom a od zachodniej też jest blisko dom sąsiadów ale na szczęście nie ma tui. Pozdrawiam serdecznie 🙂
@tenshitsumina3 жыл бұрын
Akurat w planach nasadzenie mam na żywopłot wookół części "jadalnej" porzeczki w odmianach (w tym alpejska), aronii, agrestu. Do tego śliwę wiśniową i ałyczę w formie krzewiastej, od wody derenia jadalnego. Przy wejściu planuję niskiego pigwowca. Obronna czyżnia składać ma się z głogu i dzikich róż poprzeplatanych sosnami w odmianie niskopiennej. Runo zależnie od odcinka wzbogacić brusznicą. W części leśnej na żywopłot chciałam użyć leszczyny z grabem, w mokrzejszych miejscach wiązu. Rozważam też winogrono na trudno dostępne odcinki płotu. Ale ja to akurat mam "nietypowy" ogród i dużo kilometrów obwodu :)
@mariakraska57383 жыл бұрын
Jesienne inspiracje pozdrawiam 👍💚
@kk.71773 жыл бұрын
Polecam pigwowiec japoński jako żywopłot. Jest ładny, daje fajne owoce i jest stosunkowo mało wymagający. Nie daje idealnego "krycia" przez cały rok, ale jest całkiem ok ;)
@qiubick3 жыл бұрын
No i trudny do pokonania. Zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, np bezpańskich psów czy dzików.
@vascode13 жыл бұрын
@@qiubick tylko pigwowiec nie rośnie wysoki, ja mam kilka krzaków skubany płoży się po ziemi...
@monikaboruta34893 жыл бұрын
@@vascode1 pigwowiec okazały rośnie nawet do 3 metrów, mam taki w ogrodzie .Są różne odmiany ,Pan ma pewnie tą niską ktora daje bardzo dużo owoców.
@qiubick3 жыл бұрын
@@vascode1 Zależy od odmiany. Mam jednego krzaczora co ma prawie 3 metry ale większość moich pigwowców faktycznie ma od 0,5 do 1 metra wys.
@izabelazielak89633 жыл бұрын
Jezyny!i przyciagaja dziewczyny.
@Gamingpro-rn3ys3 жыл бұрын
Piękna jesień 💕
@magorzatap.47393 жыл бұрын
Poziomki, Panie, też się ładnie przebarwiają na jesień, to można posadzić może większe krzewy :) Dzięki za ruszony temat. Kombinuje, żeby jagodnik miał funkcje ozdobną...
@modliszqa3 жыл бұрын
Mirabelki, śliwa tarnina , róża pomarszczona, agrest, winobluszcz pięciopłatkowy i trójklapowy, morwa - masz , a na żywopłot jest super - dobrze znosi strzyżenie i bardzo długo żyje :)
@magorzatap.47393 жыл бұрын
Z tyłu mam założony żywopłot z głogu, który zamierzam kłaść, a na pierwszej linii mieszane jest kilka świerków serbskich, berberysy, leszczyną. Można też podobno alycze, świdowisnie, ogniki itd :)
@carlottacarla38143 жыл бұрын
Bardzo ciekawe informacje ,dziekuje :) Pozdrawiam
@adammajka97183 жыл бұрын
Zrobiłem głupotę i w celu ochrony od wiatru przydomowego sadu bo tam bardzo piździ posadziłem pas szmaragdów teraz poprzeplatałbym je jakimiś krzewami owocowymi, ale lubię tuje więc niech sobie rosną a jeszcze będzie kawałek żywopłotu to się coś pokombinuje. Poruszyłeś fajny temat pozdrawiam Ps. u mnie w kilku starszych tujach to ptaki mają gniazda co roku
@robertsieczkowski44913 жыл бұрын
Witam! Mam malutki rządek, nie nazwę tego żywopłotem, który tworzony jest przez maliny i malinojeżyny. Ale pomysł na żywopłoty z aronii i borówek amerykańskich bardzo mi się spodobał. Nawet mój kolega z pracy pochwalił się, że ma borówkowy żywopłot. Jeśli chodzi o oplecenie siatki to polecam aktinidię pstrolistną, którą trzeba sadzić w dwóch egzemplarzach, gdyż jest rośliną dwupienną.
@joannapaczkowska23043 жыл бұрын
Pozdrawiam ❤️
@barbaral.36823 жыл бұрын
Pozdrawiam💚
@PrzemyslawKozaczka3 жыл бұрын
A ja z innej beczki, dzięki nowej kamerze w końcu ogarniam rozmieszczenie/plan Waszego ogrodu!😁 A co do tematu na siatkę idealny jest winogron sadzony co 1,3 m . W Polsce coraz lepsze warunki na jego uprawę oraz fajne odporne odmiany.
@piotrbec48673 жыл бұрын
Pozdrawiam
@AutorPisarz3 жыл бұрын
Cudownie Bajeczka 🤩
@ogrodpodlasem2 жыл бұрын
Dla mnie liście to cudowna ściółka ...i schronienie dla pożytecznych owadów np. biedronek które wspomagają w walce z mszycami
@panstwoateistyczne83542 жыл бұрын
Ja widziałem żywopłot z mirabelek. Jak coś, to rośnie w Płocku na ulicy Zglenickiego, obok budynku Orlenu nr 01.
@sylwekmos3 жыл бұрын
Mi się na nieużywanej części działki rozpleniła tarnina, jakieś 6a dzikiej łąki kosiłem to 2-3 razy do roku na początku tarnina była w jednym miejscu i nie zawracałem sobie nią głowy taki fajny krzaczor gdzieś 2x2m do 3m wysoki i ptaki w lecie miały super miejsce na gniazdo bo nawet najsprytniejszy kot tam nie wejdzie, a w zimie owoce jeszcze dość długo je żywiły i można je było z okna oglądać. Po 3-4 latach tarninę można było zauważyć przy tak rzadkim koszeniu nawet 10m dalej od krzaka matki, przy pierwszym koszeniu na koniec wiosny stawiały już zauważalny opór, a niektóre trzeba było traktować sekatorem (kosę spalinową mam dość mocną). Teraz działka przechodzi metamorfozę i tarnina musiała niestety zniknąć z pierwotnego miejsca, młode pędy trafią na granicę co pozwoli na zaoszczędzenie, bo przy niej jeżeli nie masz zwierząt które chcesz zatrzymać na działce lub są trochę większe od jamnika nie ma obaw o ucieczkę i naprawdę nie potrzeba ogrodzenia, ewentualnie przy sadzeniu można oprzeć na krzaku lekko wkopaną ocynkowaną siatkę z drobnym oczkiem, po 2-3 latach przy gęstym obsadzeniu nawet dzik nie przejdzie. Tarnina rosła u mnie jakieś 10 lat praktycznie nie ruszana najstarszy okaz miał pień gruby na jakieś 15-20cm, świetnie przysłużył się do wyrobu wędzonek.
@tedkajakarz16293 жыл бұрын
Cześć, mam taką samą klasę gleby jak ty. Najlepiej na żywopłot sprawdziła mi się pęcherznica red baron ( 33metry). Kupowana w doniczkach po 7 zł. Po pięciu latach ma 2 metry w sezonie przycinałem dwukrotnie celem zgęszczenia. Pod każdą kopałem dołek na wielkości worka ziemi. Podlewałem w pierwszym sezonie. Liguster nie dał rady a pęcherznica radzi sobie znakomicie sadzona co 80 cm. Obok sąsiad posadził tuje, niestety w tej klasie ziemi większość mu już padła. Jeśli chodzi o rokitnika to mam jedno drzewo, pędy wybijają cyklicznie w odległości do dwóch metrów. Pozdrawiam.
@ewal50583 жыл бұрын
🤔🤔👍👍
@karol66933 жыл бұрын
Aronia, bardzo polecam. U mnie już bąbluje w balonie😁
@vertx89033 жыл бұрын
Ale się uśmiałam
@VesemirJan3 жыл бұрын
Ja ci polecam jako żywopłot śliwe tarnine.
@az-on5hk3 жыл бұрын
Panie Grzegorzu z wysokich to zdecydowanie leszczyna tym bardziej że jest wiele odmian zarówno zielonych jak i bordowych, również z poskręcanymi gałązkami, kłująca mirabelka, a zamiast tui lepiej cisy są odmiany kolumnowe, są odmiany bezowocowe męskie a tych żeńskich też nie ma się co bać bo jak długo przysłowiowe dzieci są tak małe żeby nie rozumiały by nie jeść ich czerwonych kuleczek. Pozdrawiam serdecznie.
@leszeklisowski76803 жыл бұрын
Winobluszcz na siatce sam ładnie się opłata, kwitnie i owocuje, ale gubi liście. Bluszcz pospolity zimozielony, zagęszcza się ładnie i osłania cały rok.
@iwonamaruszewska10663 жыл бұрын
Polecam kolcowój chiński (Jagoda goji), na początku rośnie bardzo wolno, a po kilku latach tworzy bardzo gęste zarośla, uwielbia ostre cięcia i wtedy obficie owocuje. Obecnie ma jeszcze gęste ulistnienie i dużo drobnych owoców, które mi niezbyt smakują i zostawiam je dla ptaków.
@ulasob30643 жыл бұрын
Owoce goji na surowo niesmaczne ale suszone np.w piekarniku czy suszarce zupełnie zmieniają smak i robią się mega słodkie.
@Fabi....3 жыл бұрын
Siema, ciekawy pomysł na jadalny żywopłot 😊 Pozdro ✋
@SKULK4N3 жыл бұрын
Tarnina i cytrus trifoliata. Owoce tylko na przetwory wiec duzo mniej ludzi podkradnie ;)
@pelagiapelagia26513 жыл бұрын
Witam 🌞Rozpoznanie trzeba zrobić w nasadzeniach 🪴🌹🌾💚
@andrzejmicha5484 Жыл бұрын
A może dzika śliwka - tarnina, jak to kwitnie to jak obłoczki z daleka a pachnie tak że czuć smak w ustach 😉 i dla pszczółek przydatny pożytek wiosenny. Sam Chce zrobić taki żywopłot
@magdalenajaksa35223 жыл бұрын
U mnie żywopłot z wisienki kosmatej świdośliwy i oliwnika wielokwiatowego.
@janjanocha31113 жыл бұрын
Pszczelarz korzystna mirabela żółta bordowa super
@paweliberda17213 жыл бұрын
Na żywopłot nieowocowy, ale osłaniający polecam buk i grab. Liście trzyma do wiosny. A na "pancerny" tarnina i ałycza. Tylko trzeba ich pilnować i regularnie ciąć.
@justynaw8870 Жыл бұрын
Witam serdecznie, chciałabym posadzić tarninę na żywopłot. Co ile poleca Pan sądzić? PS: dziękuję za podpowiedź 🙃
@bartosztaradejna78173 жыл бұрын
Róża i rokitnik w fazie testów. Ps. Poziomki są najlepsze do ukrycia słonia.
@annag9293 жыл бұрын
🤣
@leszeklisowski76803 жыл бұрын
Niektóre ziomki jak skoczą po ziomki z gatunku kiboli słonia też pokryją 🤪😜
@bartosztaradejna78173 жыл бұрын
@@leszeklisowski7680 Gdy ziomków kupa i Herkules du... 😝
@korneliaborecka16113 жыл бұрын
Tak z innej beczki kiedy przycina się borówki , porzeczki? Mam też aronię i pigwowiec. Większość jedno lub 2 roczne . Pozdrawiam
@WSzumilesie3 жыл бұрын
Zwyczajowo zimą większość roślin ogrodnicy tną
@dariuszwisniewski53563 жыл бұрын
Proponuję Grzegorzu winogron, owoców mnóstwo i dobrze zasłania
@Jarovit1003 жыл бұрын
Głóg lub mirabelka. Dają owoce, można formować. Ptaki mają co jeść, owady też. Dla intruzów nie do pokonania. W drugiej kolejności pigwowiec i dzika róża.
@ewa21143 жыл бұрын
Głóg, tarnina, rokitnik, róża, jeżyna. Ja tylko jadalne uznaje.
@piotrkowalski5193 жыл бұрын
Cześć i czołem Grzechu ✋
@mariagoska29683 жыл бұрын
można posadzić wzdłuż ogrodzenia pigwowca japońskiego, który ma kolce, rośnie wysoko i w dodatku ma poszukiwane owoce a wiosną przepiękne kwiaty
@paweliberda17213 жыл бұрын
Ale Grzegorz nam nawrzucał... Tych filmów ostatnio. 😁😁😁
@DX100HHH3 жыл бұрын
Tak jest, borówki chyba najładniej się przebarwiają. Tym bardziej, że mają takie grube, nawoskowane liście.
@andrzejkurzynski31533 жыл бұрын
Na podpory, paliki najlepsza jest robinia akacjowa, z dziesięć lat wytrzyma
@panstwoateistyczne83542 жыл бұрын
24:00 - widać, że mało Pan rozumie o wpływie "tujozy" na bioróżnorodność.
@annaborsuk69763 жыл бұрын
Ja mam wzdłuż płotu kiwi, jagodę goji, borówki, aronię i dereń. Tylko wszystko bardzo krótko ma liście.
@hubertkurczak8393 жыл бұрын
A mini kiwi masz już duże w sensie dopytuje czy potrzebuje podpory ?
@annaborsuk69763 жыл бұрын
Moje kiwi jest wielokrotnie zdeptane i połamane przez dzieci. Na razie nie wymaga podpory. Ale przesadziłam w tym roku bliżej płotu, bo myślę, że za jakiś czas byłyby problem przy silnych wiatrach. Na razie ma ok. 80cm.
@joannapaczkowska23043 жыл бұрын
Kosodrzewina wolno rośnie ale u mojego są siada ma już trzy metry. Fajne są cisy ale ze względu na tujące owoce przy dzieciach bałabym się. Ale głóg jest ok. Pozdrawiam ❤️
@qiubick3 жыл бұрын
Akurat u cisów te czerwone żelowate owocki są jedyną jadalną częścią (ale bez pestki). Ale przy dzieciakach bym mimo wszystko odradzał.
@ogrodpodlasem2 жыл бұрын
Ja właśnie po 12 latach zmieniam żywopłot z Ałyczy ( wywalam) i będzie rokitnik , miejscami mirabelka oraz antypka ( będzie przycinana )
@PaweLiczek3 жыл бұрын
Grzegorz, spradz czy nie mozesz w kamerze ustawić na stałe White Balansu np. na słonce za chmurą czy coś, bo pewnie masz auto i to co chwila inaczej dostraja i zle to wyglada np. 8 minut jak kręcisz krzaki brzydki zimny oddcien WB a jak porównujesz się do blue cropa to ladnie ciepły kolor, opuszcak kamere 8:20 w dół i znowu zimny niebieskawy kolor wchodzi.
@grazyna84303 жыл бұрын
😄
@pawepopielarz42973 жыл бұрын
Dla tych co przeszkadzają liście mogą być cisy. Są ładne i mają owoce😊
@bartosztaradejna78173 жыл бұрын
Ale owoce cisu to chyba tylko estetycznie...
@pawepopielarz42973 жыл бұрын
@@bartosztaradejna7817 Tak. Są trujące, ale ładne i ptaki je lubią.
@katiren91903 жыл бұрын
@@bartosztaradejna7817 - witam serdecznie, owoce są pyszne, mają bardzo dużo vit.C, bardzo smaczna galaretka naturalna, trzeba tylko nie połykać pesteczki, bo nawet ptaki je bardzo lubią, ale pestkami ,, plują,, - życzę smacznego i dużo zdrowia ♥️😸
@katiren91903 жыл бұрын
@@pawepopielarz4297 - ptaki je bardzo lubią, to nie mogą być trujące! Nie trzeba zjadać pestki, tylko pyszną galaretkę, która ma dużo witamin a szczególnie vitC- smacznego.
@maciekm57543 жыл бұрын
👍🏼
@warzywowozdrowo3 жыл бұрын
Warto zasadzić mirabelki jest dużo owoców z nich pyszny kompot i dżemy.
@jaroslawgrodek27053 жыл бұрын
Berberys jest znakomity na żywopłot. Ma jadalne owoce, jest kolczasty i na jesień pięknie się przebarwia na żółto i czerwono.
@piotrbeczek98553 жыл бұрын
👍
@biskupja3 жыл бұрын
Siema Grześ
@alchemik-793 жыл бұрын
Od wiosny obsadzam płot tymczasowy, od wewnętrznej strony. Idzie agrest, porzeczka, głóg, tarnina, mirabelka, trzmielina, dzika róża i rokitnik. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie robię gęstego żywopłotu, ale troszkę zagrodę osłoni. Pozdrawiam! 😉
@izabelazielak89633 жыл бұрын
Nie da rady.Kombinuj jak kon pod gorke. Bez ogrodzenia wlasnej dzialki i domu nie ma takiej opcji zeby nawet pokrzywy Ci urosly.!i
@elwmat3 жыл бұрын
Widzę jeszcze jedna wadę. Też chciałem żywopłot owocowy przy ogrodzeniu, zrezygnowałem jak zobaczyłem opryski u sąsiadów... :/
@jolantaj61952 жыл бұрын
Ja mam tuje ,pnące róże ,bzy w 3 kolorach zwykły świerk przycinam ,forsycje ,wszystko gdzie indziej ale tuje najlepiej zasłaniają niestety bo inne rośliny są łyse na zimę a tuje i świerk zimozielone są
@PaweLiczek3 жыл бұрын
pomysł z borówkami dobry ale chyba jednak byloby lepiej posadzic je z 1,5-2 metry od plota zeby bylo mozna z 2 stron do nich podejsc i pozbierac owoce, bo przez siatkę ciężko będzie :/ tym bardziej sadzac je przy plocie graniczacym z sasiadem
@mariuszorlikowski2393 жыл бұрын
Tylko pigwa
@krzysztofwidzinski15553 жыл бұрын
Kiedy filmy z budowy
@WSzumilesie3 жыл бұрын
Kiedy tylko się rozpocznie znów budowa
@mateuszreb72013 жыл бұрын
Siemanko ja proponuję jadode goi na żywopłot szybko rośnie i szybko się rozrasta
@tomaszjakiea13013 жыл бұрын
Na działce zasadziłem orzechy laskowe na całej długości co 2 m. Zobaczymy na wiosnę co się przyjmie .A na wiosnę między orzechy będę siał słonecznik.
@bazejskiba720026 күн бұрын
Jak wygląda sprawa ogrodzenia z orzecha po tym czasie?
@emileczkalca3 жыл бұрын
Jeśli róża to pomarszczona
@WSzumilesie3 жыл бұрын
Moja Róża ma 3,5 roku ale nie jest jeszcze pomarszczona 😉
@emileczkalca3 жыл бұрын
@@WSzumilesie i jeszcze długo nie będzie pozdrawiam Szumilas
@zmotykanaksiezyc923 жыл бұрын
Ja na żywopłot posadziłem leszczyne żeby przy ulach tak nie wiało,i aronie, do tego bez czarny w planach, dzika róża i goi też nie głupi pomysł
@sylwesterawniczak44873 жыл бұрын
Ja mam śliwki mirabelki
@hannawrotniak40273 жыл бұрын
Podobno "jeżyny bezkolcowe są roślinami wieloletnimi, które owocują dopiero w drugim roku uprawy na pędach dwuletnich, a w pierwszym roku przebiega ich wzrost. Jest to bardzo istotne przy przeprowadzaniu cięcia rośliny".
@xtdi22953 жыл бұрын
Hej . Piękne rosliny :) Mam pytanie. Moze w którymś odcinku poruszyl byś temat : Jak znalezc/ kupic wymarzona dzialke. Sam akurat szukam działki i ciężko puki co cos znalezc. A to drogi brak . A to brak drzew dookola. Mi i mojej ukochanej mazy sie dzialeczka na uboczu. wśród lasów w otoczeniu przyrody ptakow itd itp :) Jak Wy szukaliscie dzialki? czym sie sugerowaliście ? Pozdrawiam serdecznie i uśmiechów samych życzę. :)
@piotrrutkiewicz50372 жыл бұрын
X TDi poleam zajrzeć do gminy Ustka z zapytaniem o działki w Dębnie, piękne miejsce niedaleko morza.
@januszre30303 жыл бұрын
Tylko nie tuje, mamy przecież piękne zielone rodzime krzewy typu jałowiec, cis a ze sprowadzanych to cyprys. Mam spory kawałek żywopłotu z lilaka popularnie zwanego bzem i część z pigwowca japońskiego a o borówce nie pomyślałem :)
@wdx33273 жыл бұрын
Tuja powoduje pleśnie dookoła. Astmatycy mają wielkie problemy.
@WSzumilesie3 жыл бұрын
Nie zauważyłem nigdy takich problemów
@sobont3 жыл бұрын
Tarnina, ałycza, berberys a typowo na siatkę kiwi, fajnie się wspina, ale niestety potrafi przemarznac :/ można też wysokie trawy, dobry materiał na kompost lub ściółkę. Pozdrawiam.
@jakubpajaczek48483 жыл бұрын
Wybieram się do lasu po liście żeby je zmulczować i wysypać na grządki. Dziwne, większość robi na odwrót...
@m-aw-k-j-sz3 жыл бұрын
Sąsiadka oskarżyła męża ,że kleszcza złapała,bo mamy4 tuje.U niej trawa była po pas ale podobno przeskoczyło od nad do niej.I ugryzł ja dlatego bo na tujach 2 metrowych siedzą!!
@WSzumilesie3 жыл бұрын
Tujleszcz złośliwy 😉
@m-aw-k-j-sz3 жыл бұрын
Dobre to ,powiem mężowi, usmieje się,może tajna ksywka pozostanie,pozdrawiamy.
@radosny33223 жыл бұрын
Ja osobiście spróbowałem obsadzić jedną stronę działki wierzbą energetyczną. Nie rozsiewają się, szybko rosną i liczę że coroczne przycinanie da mi mnóstwo materiału na zrębkę. Sadzone w zeszłym roku z 20cm sztobrow, niektóre mają aktualnie po 3m... sadziłem 100mb w rozstawie co 30cm. Zobaczymy za rok lub dwa czy się sprawdzi... no chyba że ktoś już ma doświadczenia z tego typu roślinami?
@WSzumilesie3 жыл бұрын
u mnie wierzby nie chciały rosnąć niestety
@robertkrawczyk18762 жыл бұрын
Przy płocie dobrze jest sadzić krzewy kłuące jak agrest ze względu na zlodzieji bo kradną mi w ostatnim czasie już 2 razy weszli .
@Iris-ke4lv Жыл бұрын
Tuje od północy a reszta to owocowe krzewy, szkoda miejsca na inne. Moim zdaniem. Pozdr.
@zikzag83873 жыл бұрын
Jak ktoś szuka czegoś jadalnego i kującego na żywoplot to polecam kzbin.info/www/bejne/iqbVqmOCpJ1osMU Osobiście rozważam taką opcje.