Ten typ wału sprawdza się w lekkiej glebie i suchej , na cięższej a nawet i lżejszej ale mokrej lubi się często zapychać ziemią która nie zdąży przez te płaskowniki przesiać się, ale gdy warunki optymalne to ładnie dociska i wyrównuje
@mirosawjakoniuk52756 жыл бұрын
Teraz mają nową linię do malowania proszkowego i naprawdę powłoka lakiernicza jest mega mocna. Posiadam pług dłutowy który nawet w ziemi nie bardzo się wyciera. Ja nie narzekam, agregat talerzowy mam 8 lat stoi pod chmurką i nic nie rdzewieje.
@11dexterdexter116 жыл бұрын
Jak ci sie sprawuje ten pług??? Jakie wrażenia z uprawy????
@mirosawjakoniuk52756 жыл бұрын
@@11dexterdexter11 Agregat bez orkowy sprawuje się bardzo dobrze. Na reszcie na ciężkich glebach skończył się problem z bryłami, nawet podczas suszy. No i gleba jest uprawiona dużo głębiej niż podczas orki. Dzięki temu że zastosowali bardzo mocne sprężyny 40x40 nie odginają się do tyłu podczas głębokiej uprawy w ciężkiej glebie dzięki czemu nie zmienia się kont natarcia i agregat idzie w miarę lekko i nie wysadza go do góry. Robiłem maksymalnie 35cm głębokość. Gdy ząb natrafi na kamień to wówczas się odgina do tyłu lub na bok, dlatego uważam że zastosowanie takich sprężyn jest dobrym rozwiązaniem, lepszym niż sprężyny ściskane. Talerze i wał bardzo ładnie wyrównują glebę i mieszają resztki z wierzchnią warstwą gleby. Wał spiralny dobrze dogniata glebę zapobiegając jej wysuszaniu. W mokrej borowinie trochę się oblepił ale nie ma tragedii. Nigdy nie miałem tak równych wschodów, na pryszczach i obok zboże jest jednolite, równiutkie. Ja nie wrócę do orania, nie wspomnę że bezorkowcem robi się dużo szybciej co oszczędza paliwo i czas. Mamy równiutkie pole bez brył gotowe do siewu. Oczywiście najlepiej siać z agregatem siewnym co jeszcze bardziej wyrównuje i jeszcze bardziej rozbija pozostałe bryłki. Na filmie robione było na glebie z jednego końca średnio ciężkiej, a z drugiego lżejsza, ale takie tylko mi zostało na nagranie no i było bardzo sucho. Nie wiem co jeszcze cię interesuje, pytaj a ja w miarę możliwości odpowiem. Pozdrawiam
@11dexterdexter116 жыл бұрын
@@mirosawjakoniuk5275 Z tego co zrozumiałem to mówimy o kultywatorze podorywkowym czy coś takiego. A mi zależy na pługu dłutowym.
@mirosawjakoniuk52756 жыл бұрын
@@11dexterdexter11 Opisywałem pracę agregatem bez orkowym praca do 35cm głębokości, taki jak na tym filmie. Agregat podorywkowy to co innego do 15cm pracy i przeważnie redlice z podcinaczami- gęsiostópki. Pług dłutowy spulchnia do 60 cm. i ma za zadanie zerwanie podeszwy płużnej co pozwala na zmagazynowanie w głębszych warstwach gleby wody no i lepsze napowietrzenie gleby co poprawia jej strukturę. Ale myślę że to większość rolników doskonale wie. Pług dłutowy jest moim najnowszym nabytkiem i muszę przyznać że jestem mile zaskoczony. Pracuje się nim trochę ciężej niż agregatem bez orkowym, ale dłutowy robi lepszą robotę. Ja robiłem na głębokość około 50cm. To mamy zerwaną podeszwę płużną, podcinacze dobrze podcinają i pomagają wymieszać wierzchnią warstwę gleby, dodatkowo wał mulczujący, który możemy różnie ustawić względem siebie w zależności od rodzaju i wilgotności gleby, napowietrza, wyrównuje i rozrzuca resztki roślinne. Po żniwach zrobiłem agregatem podorywkowym a potem przed siewem dłutowym za jednym przejazdem pole dobrze przygotowane do siewu. Głęboko spulchnione, wyrównane i zmulczowane. Konstrukcja bardzo udana, dobrze ustawiony kont natarcia redlic i konstrukcja modułowa (skręcana), tłumiąca drgania, powoduje to że agregat pracuje dużo lżej. U mnie ciągnik o mocy 115km dał sobie radę z agregatem 2,5m. W glebach normalnych i lekkich 7-7,5km/h, a w ciężkich 5km/h. Na elementach roboczych po 20 ha nie ma znaku zużycia. Hydrauliczna regulacja głębokości tęż się super sprawdza. Za rok będę mógł powiedzieć więcej ponieważ na jesieni 2018 robiłem nim pierwszy raz.
@11dexterdexter116 жыл бұрын
@@mirosawjakoniuk5275 A jak wschody? Jakieś fotki? Ciekawy jestem jak te 3m potrzebuje mocy.
@Nedved1026 жыл бұрын
Wszystko ładnie pięknie w piachu, zademonstrujcie pracę w mokrej rędzinie i borowinie, prawdopodobnie wał się szybko zalepi bo pierścienie w tej spirali są zbyt blisko umieszczone siebie, do tego ta średniowieczna regulacja głębokości pracy...
@mirosawjakoniuk52756 жыл бұрын
Jestem właścicielem tego agregatu, niestety nie dało się nagrać w mokrej borowinie ponieważ było bardzo sucho, i nie zapowiadał się deszcz. Robiłem wcześniej w mokrej borowinie i nad podziw nie bardzo się zalepia. Pewnie dla tego że jest dużej średnicy. Nagrywane było na polu o mieszanej strukturze. W jednym końcu lżejsza gleba w drugim ciężka, tylko że sucho było. Jakby zrobić rzadziej spiralę, to by w lekkich glebach wał tonął. Uważam że nie jest źle. Zresztą do wyboru jest kilka różnych wałów.
@sierzanthajtaler68376 жыл бұрын
Agregaty tej firmy to lipa i zdzerwioki umnie po 2 latach rame spryszczyla rdza
@HENRYKcomPL5 жыл бұрын
Witam, poprawiamy się, maszynę na pewno kupił Pan parę lat temu....od zeszłego roku mamy nową linie śrutowania i malowania proszkowego i zabezpieczenie jest tip top, z farbami FreiLacke... po to zrobiliśmy ostatnio wiele inwestycji aby malowanie było już na najwyższym poziomie.