ГЕЛІОГАБАЛ: таємниця імператора-збоченця

  Рет қаралды 59,023

Культуртригер

Культуртригер

Күн бұрын

Пікірлер: 452
@walery-m4h
@walery-m4h Жыл бұрын
Про цю картину дивилась у англомовного блогера, потім додатково читала у Вікіпедії, і про епоху і про художників, і про сам сюжет. Дуже рада, що займаєтесь просвітництвом саме в українському ютубі.
@goldendrop4554
@goldendrop4554 Жыл бұрын
На картині П.Свєдомського зображені квіти олеандра, надзвичайно токсичної рослини. Тобто художник намагався максимально реалістично зобразити цей, вірогідно міфічній, сюжет. Важко уявити, щоб дорослі люди не могли вибратися з-під вороху фіалок, навіть якщо б їх була ціла тонна. Та й тонну фіалок важко собі уявити. А от таку кількість квітів олеандру - цілком. Адже олеандри - це потужні кущі, у пору цвітіння вкриті суцільною масою квіту з приторно солодким запахом. Навіть на відкритому повітрі засинати поряд з олеандром небажано, що вже говорити про безпосередній щильний контакт у закритому приміщенні. Це веде до тяжких розладів центральної нервової та серцево-судинної систем, врешті - до смерті. Римляни добре знали отруйні властивості цієї рослини, адже жили поряд з ними. Але тут ми не бачимо якоїсь активної захисної реакції, прагнення врятуватися. Тож свідомість бенкетуючих вже була притлумлена, дезорієнтована. Вони навряд чи усвідомлюють, що гинуть. Можливо, для художника стала промовистою (з огляду на особливості статевої орієнтації Геліогабала) ще й етимологія назви рослини: аndros - чоловік. Про це побіжно натякає композиція: центральна фігура - жінка, охоплена смертельним сном. Праворуч - два чоловіки, один, конаючи, дивиться на вже нерухоме, скорчене тіло іншого. Один просто зараз впаде, інший вже впав. Обидві чоловічі фігури одягнені і прикрашені однаково, зв'язок між ними надто очевидний. Цікаво, що на картині немає юного ката-експериментатора, який у Альма-Тадема з цікавістю спостерігає за вигаданими ним самим тортурами. Зло у Свєдомського не персоніфіковане. Тобто йдеться не про окрему історичну подію, і навіть не про конкретних людей. Перед нами історія загибелі квіту цивілізації, за якою ми спостерігаємо разом з художником. Загибель ця надходить непомітно, вона добре задекорована, естетизована, навіть романтизована. Але загинуть усі. Свєдомський (яке промовисте прізвище!) використав олеандр і на картині «Фулвія з головою Цицерона». І тут ця рослина стала символом зла і смерті в контексті загибелі цивілізації під владою свавілля. Одже ця тема - перемоги свавілля над життям, над талантом, над успіхом, над красою - дуже важлива для художника. Він не полишає роздуми над нею навіть після своєї епохальної праці у соборі св. Володимира над унаочненням історії спасіння. Немає нічого дивного: історія падіння людини і історія її Божественного порятунку - це одна і та сама історія. Бажаю вам творчого натхнення і усіляких гараздів.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за такий докладний коментар і власне глибоке розуміння сюжету ))
@BabraKadabra666
@BabraKadabra666 Жыл бұрын
Дякую вам за коментар. Дуже логічно .
@Ася-з5о5т
@Ася-з5о5т Жыл бұрын
Ваш коментар захоплюючiй,цiкавий,змiстовний...спанукае осмислювати побачене...дякую
@маргаритазахарова-ч6ы
@маргаритазахарова-ч6ы Жыл бұрын
Неймовирно потужний коментар,дякую.Тепер все стае на свои мисця.
@ИринаСмирнова-л4в
@ИринаСмирнова-л4в Жыл бұрын
Дякую.
@Pubnik-pso
@Pubnik-pso Жыл бұрын
Дякую за невтомне просвітницьке високопрофесійне служіння народу УКРАЇНИ. Цікаві розвиваючі програми. Щонайщедріших Вам, сім'ї, команді БОЖИХ благословінь, міцного здоров'я і захисту від усього зла.
@СБУ-е8х
@СБУ-е8х Жыл бұрын
Вперше чую про таку історію. Вона точна достойна якоїсь екранізації). Дякую за вашу роботу ❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Так, було би цікаво ) Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@ЛесяТкачук-ы1о
@ЛесяТкачук-ы1о Жыл бұрын
Яка оповідь,вона гідна стати лекцією для студентів будь якого вишу! Досить розлого та максимально документально.Браво!❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@ПетровПетро-с1в
@ПетровПетро-с1в Жыл бұрын
Скільки ще не відомого. Як цікаво. Окрім українізації, Ви ще чудовими цікавими речами висмикуєте нашу свідомість зі ступору очікування чергових новин. Дякую.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@sokolovskayavictoria3573
@sokolovskayavictoria3573 Жыл бұрын
Щиро дякую за вашу просвітницьку працю. Хай квітне українськомовний ютуб. Слава Українському Війську!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Героям слава! Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@ГаляКовтун-п4з
@ГаляКовтун-п4з 7 ай бұрын
Я про таких художників навіть не чула раніше, дякую за просвіту. І взагалі я щаслива за юнаків і юнок, яких навчаєте саме ви.
@Щогла
@Щогла Жыл бұрын
Дякую за несподівану тему про дивного й маловідомого римського імператора
@milla8292
@milla8292 Жыл бұрын
Згодна, але автор повторює по декілька разів одне й те ж.
@yulia0501
@yulia0501 Жыл бұрын
@ArmanLF
@ArmanLF Жыл бұрын
Маловiдомого?! Ох, тяжко з малоосвiченими. Гелiогабал, Коммод - вiдомi збоченцi. Iсторiя з пелюстками - легенда, нiчим не пiдтверджена, просто вiн був пiдходящим об'єктом для подiбних вигадок.
@i.6943
@i.6943 2 ай бұрын
​@@milla8292Автор педагог. А педагогіка передбачає повтори для закріплення матеріалу
@milla8292
@milla8292 2 ай бұрын
@@i.6943схоже,автор плутає блогерство та вчителювання? 😂😂😂
@emiliav8454
@emiliav8454 Жыл бұрын
Ось воно - те, чого я не знала взагалі. Геліогабал, смерть у трояндах... Оце темка сьогодні! Дякую.
@Sanda_ukranian
@Sanda_ukranian Жыл бұрын
Красно дякую за надзвичайно цікаву лекцію, пане Горобцю.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
От тільки Богдан-Олег -- Горобчук )
@yuliama
@yuliama Жыл бұрын
Знаючи, як совіти перекроїли історію нашої країни, не здивуюся, що там робилося теж саме, на те вони й імперії. Тема дуже цікава, дякую.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Степан-т3щ
@Степан-т3щ Жыл бұрын
Так, совєтське керівництво розбещувало жінок і молодих дівчат. Це ніякий не секрет. Як, власне, і будь-яка влада, що не контролюється суспільством.
@ЮрійПідгородецький-т3м
@ЮрійПідгородецький-т3м 10 ай бұрын
Супер ❤❤❤
@ТатьянаЮрченко-ш4в
@ТатьянаЮрченко-ш4в Жыл бұрын
Дуже дякую за глибокий аналіз створення картин і їх авторів, історичних постатей .
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@IVWOR
@IVWOR Жыл бұрын
Дякую 💜💛 за цікаву історію та вашу працю взагалом
@rynaBudyka
@rynaBudyka Жыл бұрын
Дуже Вам вдячна, пане Богдане-Олеже! Картини мені ці відомі, але як же ви цікаво про них розповідаєте! Просто чудово!!! Завжди слухаю Вас с захопленням.❤ Що до художників сера Лоуренса Альма-Тадеми і Павла Свєдомського, на мою думку їх роботи на римську тематику, зокрема історію з квітами Геліогабала виконані незалежно друг від друга. В другій половині ХІХ сторіччя тема Стародавнього Риму була дуже популярна. У обох художників є багато картин на цю тематику. Однак, на мій погляд, роботи Альма-Тадеми більш салонні, як у ще одного, вважаю такі не тільки польського (по походженню), але і українського художника, бо народився біля Харкова і освіту здобув в Харкові, Генріха Семірадзького, а картини Павла Свєдомського більш драматичні, як "Поховані у квітах",чи сумні, як "Джулія, дочка Августа, у вигнанні", яку ви теж показали, або майже жахливі, як "Фульвія з головою Цицерона". А що Ви думаєте, що до академіста Семірадзького? Українська Вікіпедія пише, що це польський художник. Ясна річ, він поляк і працював у Римі. Але ж він народився в Україні, освіту здобув у ХНУ імені Каразіна, малюнку навчався у харківського майстра. О, українська матінка-земле! Скільки всесвітньо відомих митців ти народила! Цікаво, чим же Ви здивуєте нас наступного разу...🤔
@igor28pomachak28
@igor28pomachak28 Жыл бұрын
Дякую за вельми 1нфомативний та ц1кавий коментар. Приємно що є люди як1 знаються на мистецтв1❤💛💙
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за такий розлогий коментар від людини в темі )) Щодо Семирадського - звісно, він так само повноцінна частина української культури, як і польської, і європейської в цілому. Адже, на відміну навіть від Свідомських - він здобував освіту в Україні, а це серйозний внесок у стиль автора, але й паралельний взаємовплив на середовище, тобто він явно за багатьма параметрами може вважатися частиною нашого мистецького спадку ) Чимало його робіт є у Львові, а "Ніч на Івана Купала" - це взагалі цілковито український контекст ) Чи багато в нього такого відверто польського національного контексту? От і не думаю ))
@UpravbudInfo
@UpravbudInfo Жыл бұрын
Тема топ, дуже цікава і тема, і подача, і те, що історія з багатьох боків
@cheburapin
@cheburapin Жыл бұрын
До речі, якщо шукати картину Сведомського в Гугл, то результати такі бідні, що аж зло бере. Картина шукається як "поховані у квітах" і посилань та інформації дуже мало. Тому такі відео на вагу золота, ми самі навряд чи на це натрапили б
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@КатеринаГандзюк-я4г
@КатеринаГандзюк-я4г Жыл бұрын
Оце так історія. Тримав у напрузі до кінця❤️‍🔥
@irinagorgol9523
@irinagorgol9523 Жыл бұрын
Щиро дякую за культпросвітництво 🧡🧡🧡!!! Як завжди, супер цікава інформація!!!
@ЛєнчікЛєнчік
@ЛєнчікЛєнчік Жыл бұрын
Вподобайка для підтримки 🥰 та просування каналу. Так тримати!!!👏💙💛 Хай🌻🇺🇦 KZbin
@anastasiakurinska
@anastasiakurinska Жыл бұрын
Надзвичайно цікавий випуск та паралелі! Дякую за вашу працю!!!!!!❤❤❤❤
@ihorbaran450
@ihorbaran450 Жыл бұрын
Дякуємо вам та Слава всім захисникам неньки України 🙏💙🇺🇦🇺🇦
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Героям слава! Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@user-tn9nd1re8x
@user-tn9nd1re8x Жыл бұрын
Обняв обох❤
@Anna_Odes
@Anna_Odes Жыл бұрын
Дуже цікаво, ніколи не чула про цього імператора та про цей період в Римській імперії. Дякую за відео.
@Mary-y2p-p8r
@Mary-y2p-p8r 7 ай бұрын
Дякую, дуже цікаво, відкриваєте для мене світ мистецтва
@luba3832
@luba3832 9 ай бұрын
Щиро дякую вам за вашу працю. Дуже цікаві і зрозумілі оповіді для широкого кола людей❤
@gannabut2000
@gannabut2000 Жыл бұрын
Дуже цікаво. Як завжди на Вашому каналі. Коли я побачила картину Павла Свідомського одразу подумала що є щось ,що мені цю картину Нагадує... І Ви самі мені підказали - картини Михайла Врубеля. А ще мені здається що декілька картин Густава Клімта теж нагадують цю картину... 🤗 Про Геліо Габбала я і гадки не мала, вибачте...😅 Дякую, як я раніше писала - Ви робите більш ширшим мій власний світогляд та знання про мистецтво. ❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Валерий-х5ш4я
@Валерий-х5ш4я Жыл бұрын
Щиро дякую за оригинальне висвітлення тих історичних подій: було дуже цікаво!
@Elina-qh7zk
@Elina-qh7zk Жыл бұрын
Щіро дякую за розвиток культурологічного контенту. (КаталОг)
@olexandracourtney8741
@olexandracourtney8741 Жыл бұрын
Дякую дуже цікаво чим більше слухаю вас тим більше пізнаю світ
@valentinaukraine7915
@valentinaukraine7915 Жыл бұрын
Загадкова історія. Несподівано для мене, Ви з Еллою саме зараз вирішили нас з нею познайомити. (На стрімі ви розповідали, що Елла редагує усі тексти.) Хоча, 46 років тому, я сама в останні дні перед пологами дочитувала "Мельмота скитальця" Чарльза Метьюрина. Читала і трусилася від жаху. Дякуючи Богові, народила здорову доню і дуже стресостійку, не таку вразливу, як я. Я, разом з усіма підписниками, чекаємо і від вас радісних новин
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
І ми чекаємо )) Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@AlimaChichibabina
@AlimaChichibabina Жыл бұрын
Про хеліогабала раніше не чула, дякую за супер цікавий сюжет 🙏
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@ЛюдмилаВласенко-о5ю
@ЛюдмилаВласенко-о5ю Жыл бұрын
Дякую, Богдане, як завжди цікаво, захоплююсь вашим талантом, ваші описи картин неперевершені💙💛
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@MariaL8
@MariaL8 Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаве відео. Після ваших матеріалів , дивитимусь іншими очима на творіння наших митців.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@cwbng
@cwbng Жыл бұрын
Дуже дякую за україномовний контент! Супер цікаво
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@ОлександраОсипчук-щ6г
@ОлександраОсипчук-щ6г Жыл бұрын
Мене заворожує те, що людина, кожен з художників ,вміє малювати, і передати лінію обличчя , тіла ,або природу словом, розмовляти пензлем .
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Так, це дивовижне вміння, але йому можна навчитися, якщо проявити старання та запал )) Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі), а також дивитися й інші наші сюжети )
@emiliav8454
@emiliav8454 Жыл бұрын
Мені здається, що художнику, крім усього іншого, хотілося продемонструвати безліч відтінків рожевого кольору. Троянди бувають дуже різні за кольорами, а тут саме рожевий потік у першу чергу привертає увагу.
@ola-true-la-la5727
@ola-true-la-la5727 Жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую за вашу працю!❤️
@lilianapolyanska806
@lilianapolyanska806 8 ай бұрын
Безмежна дяка вам за цей українськомовний контент! Це неймовірно! Мій улюблений канал!
@angelinad.457
@angelinad.457 Жыл бұрын
Дякую вам за вашу велику дуже важливу роботу !
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@ІринаВ-з9о
@ІринаВ-з9о Жыл бұрын
Дуже незвичний, але цікавий випуск вийшов. Дякую😉
@kolpavel
@kolpavel Жыл бұрын
Дякую за невтомне просвітницьке високопрофесійне служіння народу УКРАЇНИ.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Iolandalucidi3911
@Iolandalucidi3911 Жыл бұрын
Дякуємо Вам за цікавий випуск та Вашу патріотичну позицію!!!Дякуємо за все, що Ви робите для нашої перемоги!!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі), а також дивитися й інші наші сюжети )
@CedraBlog
@CedraBlog Жыл бұрын
Вражаюча історія! і обидві картини - і Свєдомського, і Альма-Тадема - справді перехоплюють подих. Дякуємо за класну історію! 🥰
@rayaskibinska111
@rayaskibinska111 Жыл бұрын
Дуже, дуже цікаво💙💛🇺🇦Дякую
@ОляЗдрок-ц9ш
@ОляЗдрок-ц9ш Жыл бұрын
Кожен випуск-відкриття! Дякую за плідну працю ❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@ЮліяСалміна-у2ы
@ЮліяСалміна-у2ы Жыл бұрын
Дякую,дуже пізнавально
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі), а також дивитися й інші наші сюжети )
@Maria_Liakhova
@Maria_Liakhova Жыл бұрын
Дуже дякую! Як завжди супер !
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@ТетянаБрова-т3р
@ТетянаБрова-т3р Жыл бұрын
Таке зображення зла ніби естетизоване, але від того ще гірше, ніби краса квітів підкреслює ницість. Дякую за таку цікаву історію
@ЮліяБілоног-х7м
@ЮліяБілоног-х7м Жыл бұрын
Трохи не по темі)). Дякую за те, що підтримуєте ідею поміняти місцями кольори нашого прапора)), можливо й несвідомо, а, можливо, й дуже свідомо))). Ви стоїте на тлі саме ЖОВТО-БЛАКИТНОГО прапора)), ПРАВИЛЬНОГО!). А не синьо-жовтого. Ось так 25 кадр, дивись, і спрацює у підсвідомості людей у прагненні до позитивних змін)
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Можливо й несвідомо ))
@nataliia.sukhodolska
@nataliia.sukhodolska Жыл бұрын
Дуже цікаво, раніше мабуть не чула про цього персонажа в історії. Але цікавий імператор. А картини гарні. ❤ Вважаю що дуже впливовішими в ті часи були жінки не менше ніж чоловіки. На мою думку, ці художники могли паралельно і випадково одночасно надихнулися однаковою темою.
@СтепанК-р7ь
@СтепанК-р7ь Жыл бұрын
😂😂😂"дуже впливовішими в ті часи були жінки не менше ніж чоловіки" - попри патріархат Риму та загальне становище жинок Ви занадто обережні в формулюваннях. Самого Геліогабала привела до влади та потім усунула жінка (коли з'ясувала його некерованність та нездатність). А після привела до влади наступника, та правила з тіні🤭🤭🤭. Юлія Меза а потім правила з тін її донька. До речі вони були доволі компетентні і мали добрі стосунки з сенатом. Особливо на фоні декого іншого. Але не готові до Зовнішньої Загрози.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@irynakononenko6704
@irynakononenko6704 Жыл бұрын
Дякую за цікавий і змістовний український контент 💛💙
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@nataosa3581
@nataosa3581 7 ай бұрын
Дякую за цю працю! Підтримка каналу!
@svetikzhukovskaya
@svetikzhukovskaya Жыл бұрын
Клас отримала неймовірне задоволення і від споглядання картин, нових імен художників, для себе,, а також історії Риму, в лиці цього зухвалого імператора
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@ЛюдмилаИщенко-х4к
@ЛюдмилаИщенко-х4к Жыл бұрын
Канал супер,дякую.
@Влада-х5я
@Влада-х5я Жыл бұрын
Дякую. Неймовірна та цікава розповідь.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@tatyana_wlasova_UA
@tatyana_wlasova_UA Жыл бұрын
Ні. Ніколи. Тому що у радянській школі нас вчили.... У нас було вирізано все. І всі оригінальні тексти замінені на .... якби це ...ввічливо...на тексти, які нам розказували ЩО І ЯК НАМ ДУМАТИ. Я от що подумала. Ви б могли розпочати такий цикл - розвиток мистецтва з прадавніх часів до сьогодення. Дівіться. Наші українські митці були дуже освіченими людьми. Вони знали мови. Вони читали старовинні тексти майже в оригіналах. І ЦЕ малювали. Є митці, які присвятили себе іконопису. Хтось історичним темам. Хтось окремо мав своє власне бачення всесвіту. Ну, назвемо серію , приблизно, українське бачення світової історії. Чому б і ні. І за радянських часів були дуже цікаві акварелісти, наприклад. Мозаїка це теж мистецтво. Сучасний роспис, картини на будинках. А Київське Метро? А портрети видатних персон. Тих хто вкладався в розвиток мистецтва та науки. Я практично все вже забула, але в Лаврі, коли вона ще була відкрита абсолютно для всіх, постійно відбувалися якісь виставки. Більше всього мене вразила "блоха" - мініатюрні портрети на зрізі зернятка груші і яблука; ще пам'ятаю парусник, він наче живий був, мене від того окуляру (бо це очима неможливо було роздивитися) дуже гнали, а я не хотіла відходити (це молодші класи були). А потім мені якось пощастило, мені дозволили, не заходячи, краєм ока заглянути в кімнату (з порого) на ПЕРШОДРУКОВАНІ КНИГИ. Я потім дітей в Лавру возила, і ми заходили дивитися на кртини сучасних українських художників. Нас пускали без плати. Бо всі нашу компанію за кілька років просто в обличчя знали. Фото камер тоді не було. Тому нічого не залишилося. А там були дуже цікаві роботи. Різнопланові. А що у нас зараз з картинами Врубеля, ті що були зроблені по замовленню для церкви. Пам'ятаю, вони були складені біля стіни. Я допекла тоді когось з киян в ми туди кілька годин пішки йшли. Нас не пускали, бо бачте закрито було, але я верещала дуже голосно. А потім заткнулася, коли побачила картини, ще не запаковані, біля стіни. Одну мені, за мою впертість, на секундочку розвинули, відхилили, щоб подивитися. От тоді я дуже дуже запам'ятала , що є нечиста сила, яка все вигрібає в якісь потаємні "закрома родины". А як людськю мовою - крали все, обдирали церкви і все "в зарасники". Ермітаж, це місце, де валяється все крадене . Все що з краденого не змогли "пристроить в хорошие руки". Не може такого бути, щоб не залишилося якихось книг, ілюстрацій, буклетів, каталогів. ПЕРШОКНИГИ дуже шкода. Там ілюстрації були мальовані. Це не фото. Не не кольоровий друк. Це мальоване руками і пензлями. Цінність такої книги просто ...невимовна. І старі картини МАЛЮВАЛИ НА ДОШКАХ, на полотні почали дуже недавно, років триста як. Може чотириста.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Чому ж, чимало в музеях висить саме на полотні ще з XVI століття. Не схоже, щоб то було дерево )
@oksanamarkieieva9216
@oksanamarkieieva9216 Жыл бұрын
Геліогабал надихає і досі. Відтворена і шикарно поставлена у 2016 р в Опера Гарньє старовинна опера Каваллі «Еліогабало» з Франко Фаджіолі, Пелевін написав «Нєпобєдімоє солнце». Я придбала римську монету знайдену в Чернівецькій області з зображенням Геліогабала (справжню). Купила альбом Котарбінського. Память про імператора-виродка живе у віках
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Ого, вау, щодо монети - це взагалі вогень! ))
@Dreamplandoradij
@Dreamplandoradij Жыл бұрын
скільки імен скільки нового величезне вам спасибі за такі глибинні та інформативні записи ❤‍🔥
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі), а також дивитися й інші наші сюжети )
@СофіяКиївська-ь2ш
@СофіяКиївська-ь2ш Жыл бұрын
Дяую щиро за просвітництво. Дуже цікаво
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@СофіяКиївська-ь2ш
@СофіяКиївська-ь2ш Жыл бұрын
@@kulturtrigger 👍👍👍
@viktoriiavolod7003
@viktoriiavolod7003 Жыл бұрын
Дякую. Перший раз про все це чую. Дуже цікаво
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@tey-eur
@tey-eur Жыл бұрын
20:56 може ворогів було прилюдно, але непомітно задушено, якось більш правдомодібно... Із серії "закидали шапками" - коли розібрали купу широких капелюхів, а він лежить з пером під боком Картина моторошно прекрасна, опис порадував, дякую за знайомство
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@ТетянаЯлова-к8ш
@ТетянаЯлова-к8ш Жыл бұрын
Дякую за непересічну тему та цікаві факти історії.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@ЛінаЛео
@ЛінаЛео Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Дивіться й коментуйте нове відео на нашому каналі ))
@Kassandra_ghost
@Kassandra_ghost Жыл бұрын
Дуже цікаво. Дякую.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@serhiydobosh
@serhiydobosh Жыл бұрын
Думаю, що художники до теми прийшли самостійно, але через те, що освіта у них могла мати спільні риси: класична. Наскільки мені відомо, це передбачало вивчення класичних мов, грецької та латини, а отже і знання римської історії та літератури. Можливо, в той час панувало захоплення римською історією тощо. Доречі, в романі "Наш спільний друг", Чарльз Дікенс показує таке захоплення всесвітньою історією, навіть, як певний статусний маркер одного з персонажів. Правда, той бідолага ніяк не зрозуміє, а для чого це йому потрібно і що це йому дасть в житті... Цитата, що мене і розсмішила, і дещо протверезила проти сучасної системи освіти: (читаючи оповідь про одного з імператорів він зажурився): "Може вони там свого Комода і задушили, але нам від цього не легше"... 🤔
@serhiydobosh
@serhiydobosh Жыл бұрын
Чарльз Дікенс. "Наш спільний друг" (роман). Цитата: "Може вони там свого Комода і задушили, але нам від того не легше"...
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@sergiylyashenko
@sergiylyashenko Жыл бұрын
Дякую за випуск🎉
@ЛюдаБалова-я8ь
@ЛюдаБалова-я8ь Жыл бұрын
ДЯКУЮ! Дуже цікаво!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Advanced_Home
@Advanced_Home Жыл бұрын
Дякую, ніколи не чув про цього Геліогабала. Було цікаво і пізнавально
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@nadijadovshenko2746
@nadijadovshenko2746 Жыл бұрын
Блискуче надана якісна інформація.Дякую!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@yasiate9148
@yasiate9148 Жыл бұрын
Скучила за Вашими сюжетами!🫶💛💙 Щиро дякую за цікавезну історію. Шкода, що подивилась лише зараз😶
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@alekszub3678
@alekszub3678 Жыл бұрын
Дуже цікава розповідь Вишукуйте і наступні історії Дуже вражає робота каналу
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@МаринаМаксимчук-с9х
@МаринаМаксимчук-с9х Жыл бұрын
Дякую за цікаве відео. Як на мене, Нерон був найбільшим монстром в історії людства.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
А чим він гірший від, наприклад, Гітлера або Сталіна?
@natagoik
@natagoik Жыл бұрын
Пізнавально! Дякую! Не чула. В школі такому не вчили )))
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@yulicim
@yulicim Жыл бұрын
Дякую за цікаве відео!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Ann-fc8vi
@Ann-fc8vi Жыл бұрын
Яке прекрасне та цікавезне відео, дякую
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Yevgen_Khrystukov
@Yevgen_Khrystukov Жыл бұрын
супер! як же ж добре що Я знайшов ваш ютюб канал 🤗
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@katerynapotapenko2962
@katerynapotapenko2962 Жыл бұрын
Як я пропустила цю картину? Тепер полюватиму на неї 😄 Крутезний огляд! Дякую
@ZumkaUkraine
@ZumkaUkraine Жыл бұрын
Круте відео! Глибока дослідницька робота. Дякую
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@НаталіяМихайлівнаБорисенко
@НаталіяМихайлівнаБорисенко Жыл бұрын
😊дякую, вмієте інтригувати
@ОксанаЗапольська-ц9к
@ОксанаЗапольська-ц9к Жыл бұрын
Задохнутися від квітів здається це можливо лише при наявності алергії, невже всі вороги Геліогабала були алергіками 😏 Бути заритим заживо у квітах - ну зовсім фантастичний сюжет. Хоча для епохи декаданства сюжет дуже підходить (на мій погляд). Цікава картина. Дякую за відео.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Тому й віє легендою )) Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@zizi_loveua
@zizi_loveua Жыл бұрын
хтось залишив коментар про олеандр, що на картині Свідомського саме квіти олеандру, тоді це дуже навіть реально
@Tetya_nka
@Tetya_nka Жыл бұрын
Безмежно вдячні за таку цікаву лекцію ❤❤❤❤❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@ivankaminaeva260
@ivankaminaeva260 Жыл бұрын
ще один дуже цікавий випуск і видатні художники! хоча і не думаю що римлян сильно обурювали саме бдсм захоплення Геліогабала, але не дивно що митці не змогли обійти стороною історію про смертельний банкет навіть якщо вона вигадана
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@helenadaniels4910
@helenadaniels4910 Жыл бұрын
Дякую за таку цікаву тему!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео.
@1petitrenardeau89
@1petitrenardeau89 Жыл бұрын
Дуже цікаво!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@liliyapaliy2335
@liliyapaliy2335 Жыл бұрын
Дуже дякую.дуже цікаво е змістовно.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@ikkaikka3804
@ikkaikka3804 Жыл бұрын
Подяка за працю!!!!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@helenakhudiakova7651
@helenakhudiakova7651 Жыл бұрын
Щиро дякую ❤
@ВалентинаКудашова-ч2б
@ВалентинаКудашова-ч2б 3 ай бұрын
В картинах не разбераюсь , но Вас интересно послушать , из оть чтото буду знать , спасибо
@kulturtrigger
@kulturtrigger 3 ай бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! Розповідайте про це відео друзям! )
@Malanka_A
@Malanka_A Жыл бұрын
Капец. Ну, смерть у квітах виглядає не найгіршим кінцем, але, звичайно, якщо там є всякі мошки-комашки, то враження від переходу в інший світ трохи псуються. Дякую за відео. Не чула ще про цю історію.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Ох сподіваємося, що ніяких комашок там не було. А якщо й були - то й самі повиздихали )))
@natalkatovstyuk7078
@natalkatovstyuk7078 Жыл бұрын
Дуже цікаво, дякую!
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@JekitonUA
@JekitonUA Жыл бұрын
Дякую,у Вас цікавий канал.
@Анатолійович-у1р
@Анатолійович-у1р Жыл бұрын
Дякую вам за гарний контент з міста героїв Одеси
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
@olena.s
@olena.s Жыл бұрын
Дякую за дуже цікаву оповідь.
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@serhiydobosh
@serhiydobosh Жыл бұрын
Чарльз Дікенс. "Наш спільний друг" (роман). Цитата: "Може вони там свого Комода і задушили, але нам від того не легше"...
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякую за ваш коментар! І закликаю поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі) та дивитися інші відео, у нас повно цікавих! )
@Andri101
@Andri101 Жыл бұрын
Дякую 👍
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Навзаєм!
@ЄвгенійСарана
@ЄвгенійСарана Жыл бұрын
Найвидатнішим діячем Римської імперії безумовно є Марк Аврелій. Хоча було дуже багато й інших визначних постатей, як і таких, що викликають лише почуття огиди ...
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Іще один варіант зараховуємо ))
@bohdanhorobchuk3161
@bohdanhorobchuk3161 Жыл бұрын
А вам подобаються картини на античні теми? Які маєте найулюбленіші?
@yuliama
@yuliama Жыл бұрын
Зовсім нічого не знаю про азійське мистецтво, чи існують там такі відомі художники?
@sergeylasarev9384
@sergeylasarev9384 Жыл бұрын
Зараз у Мюнхені відбувається цікава експозиція ,,Flowers forever '' . Експонується усе , що пов'язано з квітами , так ця картина там присутня , дуже вражає...
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Вау, супер, дякуємо за цікаву інформацію. До речі "ця" - це Альма-Тадема, а не Свідомського? Бо було би добре останнього показати, я певен...
@ViktorMiniailo-t2y
@ViktorMiniailo-t2y 10 ай бұрын
У моїй свідомості відкоались такі видатні Римляни ( не в хоронологічному порядку) ... Тіт Лівій... Ціцерон... Гай Юлій Цезар... Марк Аврелій... Імператор Август... Вергілій... Овідій Назон.
@koysanory
@koysanory Жыл бұрын
Дякую Вам
@kulturtrigger
@kulturtrigger Жыл бұрын
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати цей сюжет у соціальних мережах, а також дивитися інші наші відео. Якщо маєте можливість - приєднуйтеся до наших благодійників: збираємо на роботу каналу на Монобанку: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz або Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtrigger
ГОЛОВНА ТАЄМНИЦЯ РОСІЙСЬКИХ МИТЦІВ!
31:09
Культуртригер
Рет қаралды 21 М.
Lazy days…
00:24
Anwar Jibawi
Рет қаралды 6 МЛН
За кого болели?😂
00:18
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 3,2 МЛН
FOREVER BUNNY
00:14
Natan por Aí
Рет қаралды 32 МЛН
Врубель та Забіла: трагедія геніальної пари
30:57
Культуртригер
Рет қаралды 55 М.
Феномен Марії Башкирцевої
25:12
Культуртригер
Рет қаралды 17 М.
Great Russian literature is FAKE!? How the Kremlin uses it for war | BIG RUSSIAN LIES #2
49:00
Суспільне Культура
Рет қаралды 307 М.
Як український художник Гітлера обіграв
33:20
Культуртригер
Рет қаралды 39 М.
Babylon: the inglorious fall of the largest metropolis on the planet // History without myths
20:16
Lazy days…
00:24
Anwar Jibawi
Рет қаралды 6 МЛН