"Любов і ласка у хрестиках на полотні". Виставка вишивок Стрийського краєзнавчого музею "Верховина"

  Рет қаралды 81

Голос Стрия

Голос Стрия

Күн бұрын

В Стрийському краєзнавчому музеї “Верховина” пройшло відкриття виставки фондової збірки вишивок музею “Любов і ласка у хрестиках на полотні”. На заході були присутні гості з Долини та Львова. Гостя зі Львова вчений секретар Львівського державного меморіального музею Михайла Грушевського членкиня УФОТО та волонтерка Львівського Фотомузею Софія Легін мала цікаву лекцію про вечори народної ноші початку минулого століття в Галичині, згадавши, до речі, і події на цю тему тогочасної давності в Стрию. А ще одна гостя - директорка Долинського краєзнавчого музею “Бойківщина” Ксенія Циганюк подякувала стрийським колегам за плідну співпрацю, згадавши, що до минулорічного Міжнародного Дня музеїв та Всесвітнього Дня вишиванки у колег з Долини експонувалася виставка бойківського одягу з фондів Стрийського музею “Верховина”. До речі, нинішня виставка в музеї - це саме та фондова збірка музею, яка побувала минулоріч у долинських колег.
Наш Стрийський музей уже роки підтримує дружбу з Долинським краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів, який можна вважати ще зовсім юним, як для музеїв, бо створений він у 2003 році. Тож минулого року в Міжнародний День музеїв і День вишиванки стрияни були в Долині, а нині долинчани приїхали до нас. Директор музею пані Ксенія Циганюк торкнулася питання альтернативи ручній вишивці - машинної вишивки, зауваживши, що якщо вона виконана якісно і зі збереженням етностилю то цілком має право на існування.
Торкнулася у своєму виступі цієї теми і Стрийська поетеса Теодора Савчинська-Латик, яка наголосила, що все-таки машинна вишивка не замінить ручної - своєю енергетикою і своєю красою. А ще пані Теодора прочитала власні вірші про вишивку, представивши книжку “Вишиванки від панянок”, видану під егідою ще однієї стрийської вишивальниці Ольги Савчин. Бо пані Оля не лише займається ткацтвом і вишиванням, а й популяризує ці види мистецтва через друковані видання. А сама вона - вчитель народних ремесел, Майстер народного мистецтва України, член Спілки майстрів України. Її альбом «Вишиванки від панянок» знайшов величезне визнання не лише у молоді, а й у старшого покоління. Сама пані Оля на зустрічі наголосила на необхідності виховання у нашої молоді смаку до вишивки, розуміння традицій цього мистецтва, щоб не загубилася його автентика. Адже сама працює з дітьми і виховує у них смак та розуміння краси художнього мистецтва народних промислів.
Колишня багатолітня голова Стрийського “Союзу українок”, членкиня Літературно-мистецького об'єднання “Хвилі Стрия” та клубу вишивальниць, що свого часу діяв при об'єднанні, Почесна стриянка Любов Камінська презентувала свою скатертину “Червона калина”, вишиту уже під час війни
Це моя остання робота, - трошки з сумом сказала вона, - бо очі вже не ті, та й вік… Але я дуже хотіла її вишити - саме для музею, бо в ній - мої думки, мій жаль і біль, і моя віра в щасливе майбутнє України, - поділилася пані Люба.
Від імені міського голови вітання присутнім передала його заступниця Христина Грех,підкресливши, що вишиванка - це є наш генетичний код, наша зброя, наша пам'ять і наше майбутнє, а ведучий заходу директор Стрийського краєзнавчого музею ‘Верховина” Микола Закусов подякував усім, хто знайшов час завітати на відкриття - особливо ж гостям зі Львова та з Долини - а також музейним працівникам за їх титанічну працю. Доповнила розповідь про самовиставку головний хранитель фондів музею “Верховина” Ірина Лазурко.
Прикрасив захід музичними номерами директор народного дому Олександр Ілечко: звучали скрипка і сопілка - традиційні українські музичні інструменти.

Пікірлер
Sigma baby, you've conquered soap! 😲😮‍💨 LeoNata family #shorts
00:37
До Дня художника
48:53
Відділ культури, туризму та ЗМІ Брусилівської ОТГ
Рет қаралды 8
Відповіді на запитання з бібліотеки, частина 1
4:22
Уманський національний університет садівництва (УНУС)
Рет қаралды 47