Люди, майте совість! Не радьте дурниць! Що встановлюємо спершу: сонячні панелі чи вітрогенератор?

  Рет қаралды 26,115

Bogdan Kushlyk

Bogdan Kushlyk

Күн бұрын

‪@bogdankushlyk‬
Будь ласка, не робіть дурниць і побережіть свого бюджета.
1. Спершу завжди сонячні панелі, поки не впретесь з ними у стелю.
2. Завжди додавайте високоманеврову потужність для критичних випадків (дизельгенератор чи бензиновий генератор)
3. Вітрогенератор ставте лише в цих трьох випадках:
а) якщо ви в зоні де середні вітри протягом року хоча би 5м/с (біля моря, великого озера, на відкритих степах/полях).
б) якщо ваша задача закрити критичну нестачу сонячної генерації на зимовий період.
в) якщо вам це просто подобається.
Коротко про майбутні заплановані відео:
1. про захисти сонячних панелей - розберемо на моєму прикладі, бо у мене максимальний захист, а далі ви вирішите треба вам він, чи ні і якого рівня якщо треба.
2. про китайські вітрогенератори: що не можна купляти в жодному разі, а на що варто подивитись і на що звернути увагу.
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @bogdankushlyk

Пікірлер: 285
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
друзі! ставте лайки. бо ті про кого йдеться у відео вже понабігали і почали його опускати у видачі. але ж мовчать і втихаря гадять.
@АлександрЗаславец-ч8й
@АлександрЗаславец-ч8й 4 ай бұрын
Можно у Вас взять не большую консультацию, а именно что бы Вы посоветовали для того чтобы обеспечить +/- стабильными 2,5 кВт энергии, если солнечные панели то на сколько ват панелей нужно (из вашего опыта пользования) на сколько по мощности аккумуляторы брать, то же самое по ветрогенерации. Район расположение - Полтавская область. Заранее спасибо
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@АлександрЗаславец-ч8й ваш варіант - це система 2 із цього відео kzbin.info/www/bejne/oIjLmJd9hKabopI вам буде досить інвертора на 4+/- кВт на 24 вольтову систему. АКБ - навіть гель, але дві пари акумуляторів. панелей - так само на 4-5 кВт, краще 3-4 на південь (і на інвертор їх) і 1-1,5 кВт на схід (і через окремий контролер в АКБ прямо скидати заряд).
@АлександрЗаславец-ч8й
@АлександрЗаславец-ч8й 4 ай бұрын
​@@bogdankushlykспасибо большое за помощь
@ВолодяДольний
@ВолодяДольний 18 күн бұрын
Дякую за саму розумну пораду на рахунок алтернативноі енергії
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 18 күн бұрын
будь ласка
@mykolasakhnyik6714
@mykolasakhnyik6714 7 ай бұрын
Вітряк потрібен на зимовий період ,для підтримки.І в мене ще генератор газ,бензин 2.8квт .Чоловік сказав все вірно.Я проживаю альтернативно вже 8 років ,Волинська обл.
@vadimgrigoryev5432
@vadimgrigoryev5432 7 ай бұрын
Продовжуйте , дуже цікаво
@andriimetelskyi8854
@andriimetelskyi8854 4 ай бұрын
Дякую Богдане! Важлива інформація для людей
@od1n333
@od1n333 7 ай бұрын
Тільки вкурюю тему альтернативи, знімайте побільше. Дуже цікаво подивитись 👍
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
буде. на все не вистачає часу. але буду робити все що в силах
@ФедірЦьока
@ФедірЦьока 4 ай бұрын
Молодець, Дякую !!!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
Будь ласка
@ANDRIIPaladii-fl7ub
@ANDRIIPaladii-fl7ub 7 ай бұрын
Все правыльно ви сказали
@markussmail9025
@markussmail9025 4 ай бұрын
Хороша порада....як робити, так і радити тільки хороше.
@user-gt45
@user-gt45 6 ай бұрын
Повністю підтримую. Панелі по максимуму+ генератор як резерв. Вітряки це іграшки. Але теж вирішив погратись вітряком, бо панелей вже достатньо =)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 ай бұрын
так і є. ну але ж вітряки - це красиві іграшки, які ще і трошки користі приносять. принаймні дозволяють того ж генератора трошки рідше заводити, або навіть не заводити взагалі.
@victort5162
@victort5162 4 ай бұрын
Дякую.Здоровий глузд і почуття власної гідності переможуть,якщо вони не марево.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
Все буде добре.
@ГеоргийПетросян-л7й
@ГеоргийПетросян-л7й 7 ай бұрын
Слава Украине !!!!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Героям слава!
@ВладиславХодос
@ВладиславХодос 5 ай бұрын
Дякую, що ділитесь досвідом!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
будь ласка
@slavastaniUA
@slavastaniUA 4 ай бұрын
цікаве відео, дякую !
@ОрестГарай
@ОрестГарай 4 ай бұрын
Сонце, це добре. А ле якщо є місце та трішки клепки. Я електрики боюся. Чисто психологічний виверт. Переплачувати комусь - западло. Наважився і поставив собі гібридний інвертор на 3.6 кВт номіналу і 2 батарейки LiFePo4 на 100Ah 24V. Тобто, 5 кВт*годин в них. Отже, в четвер в 16:00 до мене приїзджали електрики (профілактика, десь щось розетки поміняли по дрібничкам) і поїхали. А в суботу в 6:00 зранку в мене вимкнуло всю електрику в будинку (на інверторі ВСЕ, окрім бойлера. Тобто скважинний насос, мікрохвильовка, освітлення, майже всі розетки, компьютер і роутер). Чому вимкнуло? Розрядился батарея в 0. Бо електрики вимкнули і не увімкнули ввід в будинок. Отже: 38 годин автономності. Увімкнув ввід в будинок - зарядилося все за 2 години - це ж LiFePo4 Тож я скажу так: якщо у вас немає якихось реально потреб в електрики 24/7/365 більших за 200-300 Вт (а це, зазвичай роутер, ноут, холодос, скважинний насос) - то нахєр вам не встали ті сонячні панелі та вітряки. Просто купуєте відповідну кількість батарейок, аби витримувало 1-2 доби - і живете собі. А на крайняк - бензиновий гінератор та зарядка напряму на батарейки, за 4 літри бензину знов на 2 доби вас зарядить. Ціна питання не на ажіотажі - $2`000. Все компактно, монтаж за 1 годину. Ще за 1 годину - прокладка окремої лінії на бойлер та окремої розетки на вуличні інші навантаження (циркулярку, косарки, ланцюгові пили тощо) повз інвертор. Шліть нахєр продаванів сонячних панелей на 10-30 кВт чи вітряків, які будуть вам шуміти як бензогенератор та які треба обслуговувати (змащувати тощо) кожні 6 місяців. Але, повторюю, якщо ваші "звичайні" потреби - 200-300 Вт на годину. Звісно, ця порада стане в нагоді тільки якщо відключення будуть менші за 1-2 доби. Повна автономність - то зовсім інша річ. І зовсім інший порядок цін: інвертор буде потрібний на 6 кВт мінімум на звичайний будинок. Батарейок буде потрібно мінімум 10-15 кВт (і рахувати по зимовим похмурим дням!, а не по літнім). Генерації потрібно буде так, аби за зимовий день без сонця отримувати енергії на зимову добу. Ціна питання, без генерації навіть, одразу злетить до $6'000+. Електричний бойлер требу буде нахєр надсилати і вчитися жити з сонячним колектором.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
майже все так. є трішки нюансів, але переважно правду кажете. я б все ж додавав панелі. бо основна затрата - це інвертор+акуми. а панелі - то як резервна заряджалка і можливість не платити за електроенергію якомусь дядьку.
@ОрестГарай
@ОрестГарай 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk є ще шматочок правди: все обладнання для 1-2-добової автономності (без генерації) - ДУЖЕ стандартізоване. Реальна "вилка" необхідних потужностей/ємності батарей для 90%+ споживачів - ДУЖЕ невеличка. Держава чи відповідні організації ДАВНО могли б створити "типовий продукт" у вигляді "інвертор + 2-4 батарейки", типову схему підключення (-бойлер, -садові потреби, або "для квартири"), розробити програми фінансування (думаю, якщо знайшлись гроші на програми заміни вікон, то знайшлись би і на програму "автономності квартир/будинків"), могли б реалізувати державне замовлення компонентів реально сотнями тисяч і знизити ціну від "неажіотажної" принаймні на 40%, розробити програму кредитів/розстрочок. І все це дало би буквально за 6 місяців просто колосальний виграш для всієї країни за реально мінімальних вкладеннь саме української держави. АЛЕ! НАХЄР ЦЕ НІКОМУ НЕ ВПАЛО!!! Вся держава - бандюгана тищенко спостерігає і інший 95й квартил... Оце найбільше зараз бісить!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
я давно казав і кажу і буду казати - окрім тебе самого ніхто про тебе не подумає. надіятись на якого дядю - це утопічний шлях. але не до всіх доходить.
@Dmytro.Korchynskyi
@Dmytro.Korchynskyi 4 ай бұрын
​@@ОрестГарайякщо для всіх поставити інвертор+акум це не врятує тому що це не виробляє енергію а накопичує її із електромережі. В країні не достатня генерація електроенергії. Правильніше використовувати альтернативні джерела енергії
@yurijmikhassiak7342
@yurijmikhassiak7342 4 ай бұрын
Аукуми це егоїстично, треба генератори сонячні. Вони ж дешеві тепер стали. Якщо вже є інвертор і батареї то самі панелі швидко окупляться і принесуть гарний прибуток.
@rayder_3d
@rayder_3d 4 ай бұрын
Дякую, за Вашу роботу
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
будь ласка
@ВікторСитниченко-р6ъ
@ВікторСитниченко-р6ъ 4 ай бұрын
Дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
будь ласка
@ИгорьПорфенюк
@ИгорьПорфенюк 7 ай бұрын
Постійна енергія на землі це сила тяжіння і вокористовуючи точку опори можна добувати енергію
@boundary1918
@boundary1918 7 ай бұрын
Бгггг. Смішно!
@ИгорьПорфенюк
@ИгорьПорфенюк 7 ай бұрын
@@boundary1918 і чого тут смішного то що люди тупі створіння то це факт якщо в 21 столітті саме геніальний винахід е Колесо
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Є вже освоєні і перевірені способи, не варто вигадувати велосипед.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@oleksandr-brigadir77 я трошки не по велосипедах на жаль. не в темі зовсім
@Admin-11
@Admin-11 4 ай бұрын
Цікаво, підписався. Дякую за роботу.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
Будь ласка
@liubomyrrozhanskyi9855
@liubomyrrozhanskyi9855 4 ай бұрын
Якщо світло є 2 через 2 год. то в мене 120 ампер. li-ion акум. тягне та вистачає: одночасно 1 інверторний холодильник, два комп'ютери, освітлення, насос до котла. Зарядне потрібно потужненьке, хочаб 30А. , мінімум 20А. Блекаутів в мене не було, єдине праску і електродуховку не вмикаю під час вискнення світла.
@wlodzimierztiulkewicz1564
@wlodzimierztiulkewicz1564 7 ай бұрын
І ще вітряк рекомендую тим,у кого нет білінг. Чув ,що в Україні мають вводити. Так що якщо є можливість, то ставте панелі вже зараз,не треба тягнути час,бо потім підключати будуть по нових умовах( це більше для Польщі, як в Україні, я незнаю)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Є таке. В нас з 2030 міняються умови по так званому зеленому тарифу. Але net billing на невигідних для себе умовах можна підключити і зараз.
@MS-cr4hi
@MS-cr4hi 5 ай бұрын
Дякую
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
Будь ласка
@ІгорМиць.Альтернатива
@ІгорМиць.Альтернатива 7 ай бұрын
З вашою думкою варто погодитись.Вітряк потрібен в системі,але робити ставку лише на нього не слід і тим більше купляти його за всі гроші світу.Тут також важливо переважаюча швидкість вітру,у кожній місцевості вона різна.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
саме так. вивчати швидкості вітру у себе спершу і тоді приймати рішення. але сонце завжди буде ефективнішим для гаманця.
@Romzes_Pra
@Romzes_Pra 7 ай бұрын
Коментар на підтримку цього каналу. Дякую вам за відео та роботу 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Думай ТЕ !!!! ☝
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
дякую вам
@vasylfiialko318
@vasylfiialko318 4 ай бұрын
Надія тільки на сонце(грамотне встановлення+ Грамотно встановлені АКБ і їх експлуатація) інше все так собі.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
Ну чому? Генератор доставити, щоб коли буде все зовсім погано з мережею і з сонцем - щоб не залишитись зовсім ні з чим
@vasylfiialko318
@vasylfiialko318 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk Перепрошую пане Богдан. Я з Вами згодний, про генератори я просто забув. Більше пʼяти років експлуатую сонячні панелі,гібридний інвертор 5квт і АКБ 4х200 + два генератори 5 кВт і 2 кВт. Все працює чудово автономно. Вода гріється теж ел енергією, але тільки влітку.
@САДбезХІМІЇ-ю1ж
@САДбезХІМІЇ-ю1ж 4 ай бұрын
Ні вітрогенератор, ні сонячні панелі Спершу накопичувач питної води, тобто бочку від 300л. Потім, бочку на збір і відстоювання дощової води, це ,унітаз злив, прання, і побутові потреби. І звичайно, пічку типу буржуйки з старого кафелю чи цегли, я змайстрував за один день і тепло і їсти приготувати досить швидко А щодо ноутбуків, телефонів, то це павербанки дешевенькі і все Разом обійдеться до 10тис. Грн. А економія на роки вперед і комфорт
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
кожен вибирає для себе. але ми тут про резервне живлення говорили, а не про системи збору води...
@MikhailHolovlov
@MikhailHolovlov 4 ай бұрын
Приватний будинок, скважина-насос, АКБ-інвертор-сонячні панелі, генератор, газ. Ви на повній автономці і в повному комфорті. Вітряк би на зиму не завадив, такий щоб до кіловата давав.
@САДбезХІМІЇ-ю1ж
@САДбезХІМІЇ-ю1ж 4 ай бұрын
@@MikhailHolovlov спочатку платити скажені гроші за підключення до електромережі і до газу, а зараз платити , щоб "бути незалежним" Прекрасна схема!!! Браво!!! Тільки та ваша незалежність і комфорт не окупляться ніколи і дуже дорогі і дуже складні!!! А якщо так, як я написав вище, то і електроенергії і води і газу вистачить усім і назавжди бо у нас люди не вміють економно користуватися і цим користуються схематозники!!!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@MikhailHolovlov тоді ваш варіант - мінімум машина 5.4 м діаметром (це буде чесний 5-кіловатник), покаже 2 кВт на вітрі десь 7 м/с
@MikhailHolovlov
@MikhailHolovlov 4 ай бұрын
@@САДбезХІМІЇ-ю1ж Комфорт ніколи не окупається в принципі, ходіть пішки, не користуйтесь холодильником, мийтеся з калюжі. Це ваш вибір, але рекомендувати це людям якось по дурному.
@Alex08571
@Alex08571 3 ай бұрын
Як на мене, треба виходити з того, коли встановлюється система резервного живлення. Якщо наприкінці зими-весною, то соняшні панелі, потім додаємо гегератор, бо взимку без нього може бути важко. Якщо монтаж плануємо на літо-осень, то починаємо з генератора, соняшні панелі додаємо наприкінці зими-весною.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
@@Alex08571 та все одно насправді. Якщо є гроші одразу - то краще зробити все одразу. А якщо нема - то можна розбивати на етапи.
@StephanHendry
@StephanHendry 4 ай бұрын
с одной стороны да, но если изначально цель заряжать условно один аккум резераного питания для котла - ветряк может и лучше поскольку зимой ветра больше можно взять и в любое время суток
@magicUA
@magicUA 6 ай бұрын
Думав статртувати будівництво на генераторі і без підключення до ДТЕК, але порахував вартість пального на генератор і неможливість контролю витрат бригадою, то вирішив підключитися до олігархів мережі, а вже потім перейти на альернативні сонце та вітряк, бо генератор реально при будівництві буде дорого. Сусіди далеко і тягнути до них кабель тьакож недоцільно.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 ай бұрын
Є таке... Якщо легко підключитись - тоді так і треба робити. Але я б вже зараз якби будувався з нуля - то взагалі до зовнішньої мережі і не підключався би.
@Lowetiger
@Lowetiger 7 ай бұрын
Доброго. Я так розумію у вас добре вітряк накачав, бо вітру в березні, принаймні в Кіровоградській області, було не мало
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
доброго дня. у вас вітер був в середньому на 1-1.5 м/с більшим ніж у мене. ну і в березні вітер був у нас лише в останні кілька днів. то бачив 2.8 кВт-год за добу найбільше з мого однокіловатника. він реально замалий. і все тому що знову ж таки - мене трошки як завди намахали українські продавани. тому я і зарікся з ними працювати, і зараз їде до мене машина з заводу китайського напряму.
@Lowetiger
@Lowetiger 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk , зрозуміло. Так а що за китаєць і малий кіловатник все ж стоятиме чи як??
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@Lowetiger kzbin.info/www/bejne/Z4ikaWpsl5mLers отут я про це детально розказував. якщо коротко: приїде такий самий тільки більший (3.2 м діаметр і ген більший у нього теж). стоятимуть в результаті 4 вітряки: два малявки (М3, яка скоро приїде, а також отой що зараз в мене малий перероблений), один оцей що вже є кіловатник на 2.5м діаметрром, і двокіловатник 3.2 м діаметром що зараз в дорозі.
@Lowetiger
@Lowetiger 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk, супер. Нехай вам дує!:)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@Lowetiger дякую
@sandro5019
@sandro5019 7 ай бұрын
Доброго дня, які оптимізатори обрали якщо це не секрет?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
вирішив взяти від того ж виробника що і основне обладнання - SUN-XL02 Series, Deye inverter Photovoltaic Module Optimizer, версія без комунікації.
@petrovich5188
@petrovich5188 4 ай бұрын
У Харкові у зимні місяці сонця майже нема, та й вітру теж небагато, от і виходе що коли більш усього треба, зеленої енергії природа не дає. Тому на зиму треба генератор, тепловий насос, теплоакумулятор
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
ну тим не менше - від сонця не буде нуль. і від вітру теж не буде нуль і воно дуже і дуже продовжить автономність. за моїми спостереженнями 1 кВт встановленого сонця за грудень (а це найгірший місяць для сонця) виробить 16-20 кВт-год. 1 кВт встановленого вітряка - 20-25 кВт-год. це якщо все зроблено добре і за правилами. але також можна і заводити генератора, просто якщо є лише генератор - він багато часу барабанитиме впусту. а якщо він заряджатиме акумулятори - то його робота буде більш ефективною за меншу кількість мотогодин.
@petrovich5188
@petrovich5188 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk А я чув шо у нас у зимку то шо виробляє панелі навіть не вистачає на живлення інвертора, який постійно 50Вт бере, люди тупо вимикали систему, бо вона не генерувала, а навпаки споживала, незнаю може коли на один інвертор багато панелей, то вже буде в пюсі, хочаб 200Вт з 3Квт паней дасть наприклад.. Я слідкував за погодою зимою, і дійсно три місяці усе небо в сірих тучах, може раз на десять днів було чисте небо.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@petrovich5188 з хмарністю, дощем, снігом, туманом можна боротись лише "оверсайзом" масиву. Ну і доведеться змиритися з тим що в літні місяці ту всю енергію використати буде неможливо.
@vadim2905
@vadim2905 4 ай бұрын
​@@bogdankushlykвіддати в мережу через "зелений" тариф. Окремо на аккмулятори
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@vadim2905 це якщо він є. тоді так.
@bohdanhirianskyi9399
@bohdanhirianskyi9399 5 ай бұрын
Підкажіть будь ласка де краще купувати сонячні панелі, бо не зрозуміло чи вже ціни полізли вгору на них, чи ще ні і який магазин нормальний.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
нормальна/прийнятна ціна має бути в межах $0,2-0,25 за 1 ват. а далі рахуйте що вам парять. всі що хочуть більше - тупі бариги.
@bohdanhirianskyi9399
@bohdanhirianskyi9399 5 ай бұрын
@@bogdankushlyk дякую) у вас цікаві і чесні відео, гарного вечора)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
навзаєм
@igornesadim
@igornesadim 7 ай бұрын
Я б на перше місце по ефективності поставив саморобний тепловий насос
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
А я ні. І пояснення просте. Ми тут про резервне живлення говорим, а ви про тепловий насос. Тепловий насос це мертвий груз, якщо йому нема чим живитись. Електроенергію він не виробляє.
@UW5EHC
@UW5EHC 7 ай бұрын
@igornesadim от хто б сумнівався 😂
@CoyalnycEduard
@CoyalnycEduard 2 ай бұрын
Доброго дня . Я знахожуся в горах що мені краще ставити, сонця у нас не так багато, дякую. Яка кількість сонячних днів/годин в рік оптимальна для роботи сонячних батарей?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
привіт. ось два ресурси вам в допомогу. globalwindatlas.info/en globalsolaratlas.info/map повірте, як порахуєте все детально, все одно панелі виявляться вигіднішими десь утричі... це з точки зору фінансової ефективності. ну але. якщо хочете повну автономність - тоді лише комбо. трохи сонця і трохи вітру. на будинок, що споживає 300-350 кВт-год у місяць, достатньою для повної автономності буде комбінація з: 1. панелей на 6-7 кВт 2. вітряка на 3-5 кВт (4.0-5.5 метрів у діаметрі) 3. акумуляторів на 20-25 кВт-год це я вже взяв із невеликим запасом щоб практично ніколи не заводити генератора. можна спробувати обійтись і половинними ресурсами, але тоді точно треба мати дизельген для підстраховки.
@d.vitalio
@d.vitalio 4 ай бұрын
В мене поруч невеличке озеро, то зимою завжди так дує, що аж димар свистить... В літку з вітром то наче дохле діло.. Хочу таки спочатку сон.панелі поставити, але одне питання турбує, для інвертора в 7квт, на скільки оптимально тих батарей треба? Дому вроді достатньо і 5квт зазвичай
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
хто б там що не казав - я завжди рекомендував і рекомендуватиму панелей ставити максимум скільки влізе на інвертор. дивіться на його межі по Voc та Isc, і дивіться чи вам робити треба 1 масив послідовно, чи можна може 2 масиви (в одній площині) паралельно. головне не перевищити на масимі/масивах вказані параметри в техсцецифікації інвертора. а кількість кіловат панелей має вийти десь на око на 30-50% більшою ніж номінал інвертора. чому так? та тому що лише оверсайзом масиву можна боротись з такими явищами як хмарність, дощ, туман, сніг, мряка... звісно якщо є: 1. на це кошти, бо умовно "зайві" панелі коштують щось 2. на це площа даху чи якщо є куди розігнатись з наземною конструкцією
@romanchubak2346
@romanchubak2346 7 ай бұрын
Чи можна тріну горизонтально на гараж хочу ,на даху дома криша не на південь + кукуха тінь буде
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Горизонтально, вертикально - можна! Можна і на фасад, і на скат навісу, куди завгодно де є для цього підходяще місце.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Якщо дах не на південь - теж можна. Система схід-захід наприклад вироблятиме менше сумарно, ніж орієнтована на південь, але схід-захід значно краще працюватиме у ранкові і вечірні години гарантуючи кращий розподіл протягом доби. Для автономного варіанту так навіть насправді краще.
@ТарасЗахарко-е7в
@ТарасЗахарко-е7в 3 ай бұрын
Добрий вечір! Чи знаєте як підключити вітрогенератор до Deye ? До трекера чи додатковий вхід?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
@@ТарасЗахарко-е7в знаю. Схем є штук 5 мабуть. Що у вас за вітряк і чи є якийсь вже контролер.
@ТарасЗахарко-е7в
@ТарасЗахарко-е7в 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Покищо немає нічого! Буде монтватися 20 квт Deye та до 2 його трекерів буде підключно панелі! А вот питання куди підключити вітрогенератор? По вітрогенератору платується 2 шт по 5 квт! Думав підключити до Mppt трекера але вони будуть зайняті ( там тільки 2 шт.) Лишається тільки Gen port/Microinvertor! Контроллер до вітрогенератора планували на 230в або на 380 в!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ТарасЗахарко-е7в у вашому випадку краще за все через мережевий вітрячний інвертор на GEN-port. трифазний чи однофазний - то вже деталі, трифазний мабуть трошки краще. але готуйтесь до кусючої ціни на сам інвертор десь у 2000-2300 доларів. був би вільний вхід сонячний у Deye - я б порадив через on-grid контролер від DeMing туди подати вітряк.
@mykola-drabiv
@mykola-drabiv 7 ай бұрын
Які у Вас панелі монокристал чи полікристал? У мене взимку особливо в сніжну погоду 8,5 кВт на монокрісталічних Longi Solar станція давала лише 0,2 кВт
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Моно. Найменше що я бачив - це 2.5 кВт-год добових коли панелі вкриті снігом, це при 43 кВт встановлених. Ну але якщо почистити або якщо більший кут зробити то буде значно краще, разів у 8-10. Я цього літа доставлятиму 5 панелей по 545 ват на до цих пір не задіяні скати з кутом 55 градусів - має стати значно краще, бо там ніколи снігу не буде.
@mykola-drabiv
@mykola-drabiv 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk я чув що під снігом та в хмарну погоду краще працює полікристал то ж думаю ще доставити полікристал і це все разом через інвертор поєднати. Я перерахував ваші і свої показники у відсотки і виходить у вас під снігом було 5% а у мене всього 2% буду розбиратись чого так, можливо спарва в якості MPPT?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@mykola-drabiv краще ставити монокристал, і чистити панелі від снігу. або. ставити їх на трекер добового повороту із змінним кутом нахилу до горизонту також - от тоді найбільший і найкращий ефект.
@mykola-drabiv
@mykola-drabiv 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk у мене все розміщено на даху тож і кут залежить від даху, географічно скат де стоять панелі майже ідеально перпендикулярний піідню
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
так, тоді або знайти спосіб як їх чистити від снігу, або змиритись з тим що під снігом нічого не буде. бо заради кількох ват я б не міняв тип панелей. я для себе наразі прийняв рішення що нічого не робитиму з тими панелями які вже встановлені. лише будуть додані оптимізатори на все що на даху з метою щоб поєднати нові скати і не втратити в якості роботи МРРТ.
@El_Diablo898
@El_Diablo898 6 ай бұрын
Цікава тема, зараз я намагаюся диверсифікувати електроенергію, сам закордоном, але родичі в Україні, в селі, і є місце як на панелі так і я от цікавлюсь саме на зиму, як найдешевше пройти зиму?) Хочу звісно поставити сонячні панелі на 3 кВт, купив уже генератор газ/бензин на 2.5 кВт, і купив маленьку Bluetti eb3A 600 ват як такий собі павербанк для дому) але хочу вирівняти це все в якусь стабільність, то варто дивитися в батареї на зиму? Якийсь літій фосфат? Кіловат на 3-5 десь.. Бо от я не дуже в цій темі, але хочу встигнути все як купити так і встановити вдома поки не почалися довготривалі відключення)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 6 ай бұрын
LiFePO4 - найкращі батареї для дому. скільки ставити - в ідеалі номіналом на дві доби споживання. якщо дорого - тоді хоча б скількись. блуеті - то таке собі. зовсім мінімум. краще вже невеличкий автономний інвертор його ціна 250-400 доларів на 4-8 кВт, ну і пару панельок щоб мати дозаряд. генератор все одно включається через перекидний рубильник на вході інвертора.
@mykhaylospravedlyvyy1963
@mykhaylospravedlyvyy1963 7 ай бұрын
З мого досвіду вітряки можливо вигідно промислові і де є вітер, бо дорого коштує, встановлення дорого, і обслуговування дорого. Панелі іі електрична машина з можливістю скидувати з неї електрику
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Так! Промислова сонячна станція і домашня мало чим відрізняються, хіба площею. А от з вітряками навпаки. Домашнім вітрякам недоступні ті висоти на які ставлять промислові. Бо що 10-25 метрів, то не 50-150. І різниця у вітрах та в їх чистоті колосальна.
@АлександрКошель-ю8к
@АлександрКошель-ю8к 4 ай бұрын
Підкажіть, будь ласка, де замовляли оптимізатори, яка ціна і вартість доставки?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
$50 одиниця з доставкою сюди. замовляв через Аавнгард-Солар, бо їм же їх і ставити ще... Правда строки зсунулись, це тепер на серпень десь буде.
@АлександрКошель-ю8к
@АлександрКошель-ю8к 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk на алиекспрес можна замовити приблизно за 1400 з безкоштовною доставкою. Чи там якість, параметри не такі? Сам тільки починаю цікавитись цим питанням.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@АлександрКошель-ю8к вони різні бувають. В мене буде пристрій від Deye. Але на Алібабі для 600 ватної панелі найкраща ціна що я знаходив (без доставки) була 27 доларів за одиницю.
@alexsharp367
@alexsharp367 4 ай бұрын
вітряк треба піднімати на 5м над найвищою точкою в радіусі 300м. Аби не створювати шум, радіус ротора 3,2+м, аби сусіди не скаржились на низькочастотний шум. Двічі на рік перебирати. підшибники, магніти, катушки - не вічні. Вітряк - то просто ентузіаст Сонячні панелі навіть в тіні виробляють електрику. Взимку на сонці потужність 80%, у похмурий день 10% від номіналу. Навіть зараз, у Херсоні можна користуватися 1-2 панелкою, виносячи на двір. Хоча краще генератор+зарядна станція 2КВтг. Генератор на балконі, зарядна в хаті. На разі відсутності світла понад добу (квартира), генератор на 3-4 години із паралельним заряжанням станції, а потім 21-20 годин на станції
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
поганий той вітряк який треба двічі на рік перебирати )) треба такий щоб туди не лазити, лише змазка раз у рік. все решта має сенс. і що важливо - в різних географічних, політичних чи бойових умовах матимуть місце різні сценарії.
@alexsharp367
@alexsharp367 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk Південь. Змазка "літня" та "зимня", як гума на колесах. Корегування лопастей (балансування) після літньої спеки (40+ у нас не диво, а лопасті вуглепласт, склопласт чи алюміній) та після квітневих вітрів. Повірте, для нормального фунціонування два рази на рік у нашій місцевості вітрогенератора нормального класу - норма. Кажу із досвіду друга, що нині під окупацією на тому березі (під Гопрами). Він - "вітрогін", я - "сонячник" (у них пристойні вітри та степ). Вже пів року тиша від нього, на жаль
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
все буде добре з ним
@Admin-11
@Admin-11 4 ай бұрын
@@alexsharp367 ви що, ще 19-му столітті? Давно є змазки всесезонні, на будь-які потреби! Чи ви все солідолами , та літолами користуєтесь ?
@alexsharp367
@alexsharp367 4 ай бұрын
@@Admin-11 Ви спершу поцікавтесь місциною та попрацюйте з вітряками. Про пісок степовий та пилові бурі чули? Що стається із вашою "всесезонною" при потраплянні піску/пилу? Це не колесо байку/авто можна підшибник закрити сальником, адже вітрового потоку на рухому колесі під 80-90 градусів нахилу немає. Як змащення гелеве (що не замерзає) - влітку біда. А хто не бачив як після дощу дерева стоять у крижаній глазурі від 2 до 5мм, той нанесе "всесезонне" змащення на вітряк потужністю від 400Вт(номінал 2 КВт) за 30км від морського узбережжя... Скажу простіше: Як часто ви змащуєте ланцюг веліка, який не мантулить 24/7 весь рік? Я підкажу: нормальний господар принаймні раз на рік, як зовсім не їздить, і двічі за сезон, як нормально накатує (двічі за сезон для вашого розуміння це раз на два місяці)
@ureako
@ureako 5 ай бұрын
Айфон до нещодавна Китай теж виробляв. Стара тема, Китай давно робить якісні речи за притомну ціну. Звісно є дешевий непотріб. Як є попит (покупець) чом не заробити зрештою. Вбодобайка та коментар заради просування каналу. Пізнавально та цікаво. Дякую за чудову роботу
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
дякую вам
@alexsharp367
@alexsharp367 4 ай бұрын
Китай виробляв айфон? тільки аккуми під нього, і то певний відсоток. Основне виробництво компонентів було до ковіду в Кореї
@Admin-11
@Admin-11 4 ай бұрын
@@alexsharp367 Повністю в Китаї, на фабриці Фоксконн. Тепер, правда , наче (і) в Індії.
@alexunge
@alexunge 5 ай бұрын
дякую. Міркував генерацію до СЄС. Залишу бензогенератори як резерв, вітряк мабудь не буду ставити.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
і це не найгірше рішення
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
краще докинути 1 кВт панелей на ранішній чи на вечірній пік у відповідну сторону до сонця через окремий контролер. але зразу ж їх під зимовим кутом, щоб і сніг ніколи на них не ліг - буде більше толку ніж з вітряка.
@alexunge
@alexunge 5 ай бұрын
@@bogdankushlyk та взимку панелi майже нiчого не дають. Я можу не 1 а 10 докинути. Нажаль з них аккуми не зарядишь. Менi потрiбнi. 0.8 споживання та 2 заряду щоб встигнути за день аккуми зарядить. Якщо свiтла не буде зовсiм.
@YevheniiHloba
@YevheniiHloba 4 ай бұрын
Дякую. Відмовили від провальної ідеї.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
Будь ласка
@pavlyukyaroslav4738
@pavlyukyaroslav4738 7 ай бұрын
Все вірно,з 2005 року користуюсь трьохзонним обліком ел.енергії,на сьогоднішній день тариф в нічний час 1грн за кВт/год,тобто в ці години максимально набиваю акумулятивний бак на 1600 літрів,а в денні години забираю коли мені потрібно на опалення.Осінню 2023 року встановив собі сам СЕС потужністю 12 кВт з гібридним інвертором Deye і тепер всий надлишок виробленої енергії в денні години через смарт пакую все тудиж в акмулятивний бак,і скажу результат перевищив мої очікування.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
так. бо якщо опалення на основі рідкого теплоносія - тоді це єдиний розумний вихід. ну і бочка 1600л - це є що гріти і є куди дівати надлишки.
@pavlyukyaroslav4738
@pavlyukyaroslav4738 7 ай бұрын
Так, SMART вихід використовую двома варіантами,якщо день не сильно сонячний то використовую надлишок на конвектори на кожну фазу симетрично,а якщо день як сьогодні сонячний то всі надлишки в акумулятор та ел.бойлер.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
а оце цікаво. я не дуже зрозумів як це надлишок в інвертори? чи у вас крім Deye ще якісь інвертори є?
@pavlyukyaroslav4738
@pavlyukyaroslav4738 7 ай бұрын
Опечатка,виправив.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@pavlyukyaroslav4738 ага, тепер дойшло. дякую.
@Vitalii_fish
@Vitalii_fish 4 ай бұрын
Я знаю найкращий рецепт, каплі валерянки, піону і пустиніка. На ніч, обовязково. Я в цьому розбираюсь краще чим ви в вітряках (я в них ноль).
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
та я з вами зіп'юсь
@johnnywilli4ms
@johnnywilli4ms 3 ай бұрын
Як не шарящий в темі запитаю - читав, що взимку ККД сонячної енрегії складає близько 10% від літа. А вітри, помічаю, що стають дедалі сильнішими в регіоні. Якщо потрібна стала та стабільна енергія, що на вашу думку краще? За умови однакових інвестицій? Чи все те ж саме, що в цьому відео і озвучили?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
@@johnnywilli4ms все те саме. Взимку дійсно від панелей буде 10% від того що влітку. Але далі - генератор, і лише далі вітряк чи вітряки
@johnnywilli4ms
@johnnywilli4ms 3 ай бұрын
@@bogdankushlyk дякую!
@UW5EHC
@UW5EHC 7 ай бұрын
Як на мене,то вітряк це гемор. Будувати йому щоглу, та й коштує він не мало, а заради бюджетного на кілкасот ват, так й взагалі без сенсу. Імхо
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
є таке. звідти і мої слова про собівартість ЕЕ. 5.5-6 грн/1 кВт-год це реальність для домашнього вітряка. але! якщо електроенергії нема і є вітряк, то яка б не була з нього ціна - вона все ще у 4-5 разів дешевша ніж електроенергія з дизеля чи бензогена. а ось сонце все одно дає всім фору капітальну.
@taraspavlyk4932
@taraspavlyk4932 6 ай бұрын
Мабуть, таки, ліпше купити по-більше панелей, щоб зимою більше отримати, і якомога більше літієвих акумуляторів. Зараз літій дешевший за той одноразовий свинець. Тепер колега купив тесловську батарею, майже без пробігу (до 30тис), на 80квт*год за 3 тис дол. В ній лиш одна секція бита (це 46 21700 акумуляторів і 700 з хвостиком Вт*год). З таким запасом вже можна жити)).
@medobir6038
@medobir6038 7 ай бұрын
Дякую! Погоджуюсь!!!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
дякую
@fanmax2942
@fanmax2942 4 ай бұрын
Якраз вітрів хватає,а от сонця мало,про зиму взагалі мовчу не повний день в місяць
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
користуйтесь атласами вітрів і інсоляції. а тоді висловлюйте свою експертну думку, але бажано зразу з приведеними значеннями до виробітки на одиницю встановленого умовного кіловата потужності.
@user-ow8ww6mp7u
@user-ow8ww6mp7u 4 ай бұрын
Доброго дня, потрібна допомога налаштувати три гібридних deye 3х фазних, вибиває помилку off grid, не знаю до кого вже звернутися
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
спробуйте до Авангард-Солар. або до Solarwind. Вони досить добре їх знають і можуть виїхати на налаштування. погугліть їх - сайти є.
@user-ow8ww6mp7u
@user-ow8ww6mp7u 4 ай бұрын
Сьогодні набирав їх декілька разів, ода фірма поза зоною досяжності, на другій ніхто не підіймає. Є можливість скинути фото налаштування по grid ?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@user-ow8ww6mp7u що саме скинути? який екран? напишіть у вайбер або телеграм +380675017574. ну і в мене один трифазник, він сам собі і Master і Slave, а у вас ще і ці речі мають бути коректно задані, бо апаратів три.
@СергейПочтарев-к1д
@СергейПочтарев-к1д Ай бұрын
все такі я би гроші витрачені на генератор витратив би на вітряк, не потрібно перемекати і вітер в основному взимку якраз коли потрібно пережити січень лютий без сонця
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
генератор на 5-6 кВт дизель - 1 тис доларів. вітряк на 5-6 кВт діаметром 5.35 метри (і то він їх покаже на вітрі 10, реально ви з нього частіше будете бачити 500-900 ват) - 2600 з доставкою + контролер 700 + мачта 1500. тому не знаю. якщо нема зайвих грошей - я б у вітряки не грався. дизельген і купу каністр палива для нього на критичну ситуацію. але якщо гра в довгу - то звісно вітряк краще.
@СергейПочтарев-к1д
@СергейПочтарев-к1д Ай бұрын
@@bogdankushlyk я не знаю як з цінами зараз так як сонячні панелі дуже впали в ціні а вітрогенератори наврядче, але коли я будував собі сонячну станцію чисто під зелений тариф то ціни були такі що на 1$ річна генерація була однаковою що від сонця що від вітру але так як сонячні панелі довше служать і мені всеодно було що половину своєї річної генерації вони видадуть за 3.5-4 місяці а в грудні і лютому коли багато снігу станція 150кВт видає взагалі всього 2000 квт в то час як літом до 28000 кВт то я звісно обрав сонце але якби потрібно було забезпечити виробництво круглий рік то краще підійшлаби вітрогенерація враховуючи що взимку на виробництві в 2 рази більше витрати електроенергії. Ціни тоді на сонячні панелі були 30-40 центів за ват проти 8-12 зараз тому все могло сильно змінитись.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
так і є. вітряки за останніх 5 років поротожчали, а сонячні панелі подешевшали. тому на даний конкретний момент - сонце - це найвигідніша інвестиція, а вітряк пасе задніх.
@dron7995
@dron7995 7 ай бұрын
Купуйте вітряки які не будуть працювати
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Так, його вітряки насправді далеко не найкраще з того що можна купити. Ну і за класикою - названі потужності завищені у 2-2.5 рази судячи з реальних відгуків споживачів.
@ЯрославБойко-ф7ж
@ЯрославБойко-ф7ж 5 ай бұрын
Доброго дня. Підкажіть як з вами можливо звязатися? Є питання по інвертору якщо можливо
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
+380675017574 - краще написати у вайбер чи телеграм
@stanislawutienkow3242
@stanislawutienkow3242 4 ай бұрын
Вітряк потребує узгодження екологів. Він з птахами погано поводиться. В нашій країні є зони, де встановлення вітряків заборонене.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@stanislawutienkow3242 це не стосується домашніх вітряків, от взагалі. На своїй власній ділянці маєте право без жодних дозволів чи погоджень встановити що завгодно до 30 метрів висотою і до 75 кВт потужністю.
@johnnywilli4ms
@johnnywilli4ms 3 ай бұрын
​@@bogdankushlykнууу, до речі, був свідком в 22р, коли над будинком сусідів (Київ обл, приватний сектор) пролітав наш літак, і там здавалось що він ледь не збив димохід. Чи справді можна шось на метрів 20 ставити?🤕
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
@@johnnywilli4ms можна вище.
@AnatolRudenko
@AnatolRudenko 7 ай бұрын
Пне Богдане вітаю! у мене нема де ставити сонце, тому у мене вітряк і думаю не Я один такий, кому нема де ставити сонце. а взагалі, я думаю, треба об'єднувати тямущих людей з усієї України, Щоб не тямущі могли собі без проблем щось поставити і не боятись, що їх кинуть. Кості окремий "Привіт" і побажання, нарешті наїстися...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Балкон, кронштейни і панелька-дві стає. Я таке вже бачив. Головне щоб хоч трошки розташування балкону до сонця було повернуто.
@AnatolRudenko
@AnatolRudenko 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk перший поверх, довкола багатоповерхівки, є можливість тільки на захід, але там сонце взимку дві години всього...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@AnatolRudenko дві години прямого сонця це чимало. Ну але панелі ж працюють не лише коли сонце на них прямо світить. Весь час в тіні вони теж вироблятимуть щось, десь 10-15% від свого номіналу. Ну але так, треба рахувати чи варте воно того.
@AnatolRudenko
@AnatolRudenko 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk просто роздуми в голос, приблизно 12000 грн витратити на кіловат сонця, щоб отримувати 2 кВт на день, Ну таке собі. Може я не правий
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@AnatolRudenko кожен випадок індивідуальний і треба добре рахувати. Але щось мені підказує що вітряк коштував дорожче і виробляє менше.
@naymnaymuch6643
@naymnaymuch6643 2 ай бұрын
ПІДПИСАВСЯ! ЦІКАВО БУДЕ ПОДИВИТИСЬ ІНШІ ВІДЕО(ПРО ВІТРЯКИ)!..👍
@СвятополкОкаянний-и6р
@СвятополкОкаянний-и6р 7 ай бұрын
Гм... Ну от у мене вітру менш як 5 м не буває взагалі. Середня - 7-9. Дуже часто - 13-15. І все одно сонце?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
це ви дані з погодної станції кажете? чи дані з відчуттів "на піднятий вгору попльований палець"? думаю, як тільки поставите погодну станцію яка власне коректно рахуватиме середній вітер за період - будете здивовані. нема в нас в Україні фізично місць де середній вітер на висоті 10-20 метрів сягає 7-9 м/с. глобальний атлас вітрів вам у допомогу, ну або погодна станція за 60 баксів та рік часу реальних спостережень зробить ту саму роботу. так. все одно сонце. навіть якщо ви живете біля моря, і у вас регулярні (зауважте, не постійні 24/7, а саме регулярні - це зовсім інакше) вітри з моря - собівартість ЕЕ з сонця буде тих самих 1 грн/кВт-год, а з вітру ну не зробите ви менше 5 грн за 1 кВт-год для домашнього вітряка... така реальність. і то. 5 то я занизив вже досить сильно, реально буде більше.
@СвятополкОкаянний-и6р
@СвятополкОкаянний-и6р 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk Хочете сказати, що навіть на вершині Говерли зазвичай тихо і безвітряно? :)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@СвятополкОкаянний-и6р там вам вітряка ніхто не дасть поставити )
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
globalwindatlas.info/en - шукаєте свою локацію. і дивитесь на вітер на висоті 10м, а також на напрямки, на силу, на потужність залежно від напрямку. багато чого корисного. а тоді берете інший калькулятор: www.omnicalculator.com/ecology/wind-turbine вносите дані про той вітряк який планється ставити. ставите вашу середньорічну швидкість вітру. і тоді отримуючи дані за годину можете грубо помножити виробіток на кільксть годин в році - будете мати +/- 5-7% десь більш менш точні дані. а тоді порахуйте скільки на того вітряка треба грошей (все разом, з мачтою, контролером/інвертором, кабелем, гальмами і т.д.). і зрозумієте яка буде собівартість електрики з того вітряка.
@СвятополкОкаянний-и6р
@СвятополкОкаянний-и6р 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk та звісно шо, але менше з тим. Як буде час і з'явиться натхнення - може зробите відео "для бідних", без таких фінансових можливостей, як у вас. Що за чим і в якому порядку купувати та ставити, аби, скажімо, за кілька місяців вийти на мінімальне самозабезпечення.
@TankX01
@TankX01 7 ай бұрын
твереза думка, сонце в моєму регіоні в рази доцільніше. В мене станція зроблена бюджетно, панелей 5Х550 та інвертор Anern 4200, акб 2х12В свинець. Дуже хочеться вітряк на Зимовий період. Але дійсно доцільніше замовити панелей ще хоча б 2-3 шт, шоб було трохи більше 4 квт (воно і по вольтажу буде 220-240 по панелям - модель інвертора рекомендує). А вже потім АКБ збірку з якогось Хендая коні))) кіловат хочаб 5. Але поряд чутно як бахая, а по місту прилітала балістика. До "нуля" приблизно 80-100 км.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
2-3 панельки докинути буде правильно. але може враховуючи ситуацію розумніше буде подумати на даний момент про дизель/бензоген (от тільки якщо бензин - то треба інверторний), і на вхід його там де мережа через перекидний рубильник замість мережі. це буде якось трошки надійніше, особливо якщо зробити генератору кожуха захисного додатково.
@TankX01
@TankX01 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk інверторний дешевий бензо генератор має недолік 1. Ресур. 2. обслуговування (часта заміна масла). 3. розхід палива. 4. потужність бюджетного класу до 1 квт на год.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
так. собівартість кіловат-години з генератора буде найбільшою (22-25 грн за 1 кВт-год), але це є високоманеврена потужність, яку можна вмикати лише тоді коли необхідно. і вона доставляється легко взамін основної мережі (якщо та пропала наприклад) і забезпечує критичним поповненням електроенергії. вітряк в вашому регіоні в довготривалій перспективі безумовно краще за генератор, але панелі ще краще, хоча і не закриють зиму. просто є такий нюанс, що вітряк і панелі від обстрілів захистити значно важче ніж генератор, я б сказав що навіть неможливо.
@АлександрДудник-д9ь
@АлександрДудник-д9ь 4 ай бұрын
​@@bogdankushlyk❤
@Wanderspool2807
@Wanderspool2807 4 ай бұрын
Чесно кажучи, порівняння за собівартістю ватт/годин не зрозуміле. Ви рахуєте експлуатацію чи тільки купівлю? Якщо і експлуатацію, то і чорт із нею, питання ж в тому щоб зиму пережити. А так, без пояснення, це цифра з повітря, чесно кажучи
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
порахуйте по своєму, ніщо ж не заважає, правда?
@Wanderspool2807
@Wanderspool2807 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk порахувати що? Я ж вас і запитую про те, як ви порахували отримані вами цифри і що за цифри, власне, для цього використовували
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
@@Wanderspool2807 взято було дані за умовно приведений період експлуатації обладнання (20 років) що для сонця до для вітру. враховуючи все. монтаж, ціну обладнання і навіть трошки накидав на поточні ремонти/заміни. вийшла приблизна цифра яку я озвучив. по генератору складніше. взято було робочий цикл дизельгена 5000 годин роботи, і по ньому робився розрахунок. ну бо далі або дорогий ремонт або нових дизельген. для бензогена цифри +/- однакові. як саме рахував - розказувати не буду. цього вчать в інститутах.
@Wanderspool2807
@Wanderspool2807 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk дякую, не бачив цього повідомлення коли наступне писав
@dron7995
@dron7995 7 ай бұрын
Треба в своєму регіоні знати середню швидкість вітру тоді станеи ясно чи потрібно купувати вітряк. Продавцям головне продати а далі мастіть собі голову
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Є таке. Але все одно, якщо є можливість докинути панелей - краще покинути панелей.
@roman1360
@roman1360 5 ай бұрын
Яка думака автора, Що одразу ставити Сонячні панелі + аккум + дровяний котел чи провести газ + маленький бензо генератор. Вартість підведення газу 6к у.о.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
я б газ не проводив. взагалі. панелі+акум+дизель чи бензоген і вам все одно на відключення. і генератор працюватиме у вас в оптимальному режимі заряджаючи акумулятори (це якщо мережі довго не буде і сонця якщо теж не буде). якщо є можливість опалення перевести частково на дрова - тоді це спрощує задачу, бо саме опалення - найбільший пожирач електрики (принаймні це у мене так)
@roman1360
@roman1360 5 ай бұрын
Я теж схиляюсь до цього варіанту. Проте цікавить сторонній досвід
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 5 ай бұрын
ну я газ можу підключити, але навіть не дивлюсь в ту сторону, взагалі. мені простіше пару вітряків повісити і розпалювати піч-камін для економії електроенергії, коли її реально буде мало.
@Admin-11
@Admin-11 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk не забувайте , що ще є варіант з роботою генератора на газі.
@Viktor-m8e
@Viktor-m8e 7 ай бұрын
Китай це г. Але продукція в них непогана. Але китай -г.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
якось ви собі протирічите. г але непогане г... це як?
@Viktor-m8e
@Viktor-m8e 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk п190рів підтримують. Тому і г. Але технологічний ривок - неймовірний.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@Viktor-m8e а, якщо в цьому плані, тоді мабуть так. Хоча моя особиста думка - саме за китаєм технічне і технологічне майбутнє лідерство у світі вже дуже дуже скоро.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 7 ай бұрын
занеш ты вот прав и неправ одновремено мы вот жили на ноле и такая хрень случилась топливо закончилось а привести нельзя ноль это не хрень собачий когда от тебя за километр бои идут ---так вот генераторы все потухли а у кого солнечные панели выжили к тем все с телефонами бегали просили зарядить а кому панели похерило так их похерило вместе в крышей в лучшем случае а в худьшем вместе с домом и им уже не надо было энергию когда жить негде --потому панели реально спасали 10 долгих месяцев все село устраивало паломничество к тем у кого уцелели панели бо генераторы позже уже и было чем заправлять но люди привыкли к панелям
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
у вас безцінний досвід виживання. ну але я кажу про встановлення саме зараз. зараз я б не ставив у регіонах що під обстрілами станцію "на постійно". можна звісно портативну і це мабуть буде краще рішення, бо знову ж - з собою великі панелі не забереш, від обстрілів їх не сховаєш. генератор можна перевезти якщо що, як і портативну станцію можна згребти у згорток і перенести куди треба. ну але біда в потужності, хоча якщо ми говоримо про режим виживання - то там багато і не треба насправді.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk ты угадал я приобрел раскладушку Сонячна панель Choetech SC010-BK на 160 ват ещё не приехала по почте буду если что всем телефоны заряжать --сейчас вот думаю брать к ней шим и акумулятор на 50 ампер или кирпича купить на 50000 бо там там на панели выход и на 18 вольт и на тайпси где 5 вольт 9 вольт 12 вольт что как раз для кирпича
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@NOWAR2024 може краще якогось зібраного модуля, тільки щоб напруга зійшлась. все ж портативне має бути портативним до кінця
@NOWAR2024
@NOWAR2024 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk тогда кирпичь он небольшой подключается шнуркой а емкость сравнимая с маленьким акумулятором а если что он в карман поместится а вот авто акумулятор хоть и маленький но тащить сложно да и шим тоже надо таскать --- хотя при минусовой в доме кирпичь работать не будета окна выбить зимой могут запросто
@Времянинь
@Времянинь 7 ай бұрын
Наснаги. ваш досвід І спостереження говорять за себе.Дякую за чесний погляд на цю тему.
@izyaslavua2555
@izyaslavua2555 4 ай бұрын
Це все якщо ми говоримо про побутового споживача, для промислового сектору ВЕС на голову вище
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
звісно! ну бо промисловому вітярку доступні зовсім інші висоти і він значно стабільніше працює. ефективність промислового і домашнього вітряка відрізняються разів у 5 десь, на користь промислового.
@MrMihailList
@MrMihailList 7 ай бұрын
Є інші варіанти отримання електрики існують - це використання мікро - макро організмів у тому числі водоростей. Які мають на порядки більший коіфиц. корисної дії!!! - kzbin.info/www/bejne/j6KuXotmbqpgr9ksi=GBTKs30uFZCW2t8S
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
це навряд
@MrMihailList
@MrMihailList 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk Практика покаже. Потенціал водоростей набагато більше ніж будь-який штучний прилад. Еволюція неймовірно досконала у здобутку - зберіганню енергії. Мені вже казали, що неможливо вільно, вдома вирощувати водорості. Здається це (головне) питання я вирішив. Далі все набагато простіше.
@virusonline1622
@virusonline1622 2 ай бұрын
Не нужно сравнивать ЗП у европейцев и у нас!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
правильно! у нас більші. у нас лише взятками по 1.2 ярда беруть...
@yuriiyakymenko5486
@yuriiyakymenko5486 4 ай бұрын
Up
@fanmax2942
@fanmax2942 4 ай бұрын
Чувак ти знімаєш відео для олігархів?влада грабує народ серед білого дня,хто позволить собі всякі генератори панелі і гібриди
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
можна я не буду на це реагувати?
@Admin-11
@Admin-11 4 ай бұрын
Сам ти чувак.
@ЕвгенийБелошапка-з3г
@ЕвгенийБелошапка-з3г 4 ай бұрын
Так реально - іншого вибору не існує, надії на державу не має…
@12voltkievua
@12voltkievua 7 ай бұрын
Ми не настільки багаті щоб все купляти з Китаю) В зимку гарні вітри цілодобово, а сонечка дуже мало, особисто для мене було б дуже добре цілодобово отримувати 75-150Вт за годину з вітрогенератора, але найдорожче за недорогий вітрогенератор є щогла або мачта з всім необхідним для підйому.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Такий вітряк як ви кажете в Китаї з заводу коштує менше 300 доларів (модель М6) і він чесно видаватиме навіть набагато більше.
@12voltkievua
@12voltkievua 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk Я поки роблю те на що поставити вітрогенератор, для дослідів купив за 80 дол. купив вітчизняний з моторколеса, подивлюсь і потім вже щось нормальне буду брати.
@InLife-ss3uu
@InLife-ss3uu 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk А можна якесь посилання на модель М6 ? Для уточнення прикладу. Дякую!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@InLife-ss3uu це для прикладу М5 s.click.aliexpress.com/e/_DB1mEFr М6 така сама, тільки 35 кг важить а не 32, а також в неї діаметр 2.1 а не 2.0 м по ціні - з заводу ціна значно краща 250-280 доларів + доставка (в районі 200 доларів якщо нормальний форвардер). на алі дорожче звісно. хоча тиждень тому на Алі виходило 470 доларів з доставкою з Алі зі всіма купонами і знижками. М5 - чесний кіловатник М6 - десь на 1,2 кВт можна розраховувати обом треба подовжувати хвоста десь на 45-50см
@ВолодимирУкраїнець-э8ь
@ВолодимирУкраїнець-э8ь 4 ай бұрын
🤒 🤔
@MaxiGouogle
@MaxiGouogle 7 ай бұрын
Єдине з чим *НЕ згодний* - з тим, що "Китай не ГЕ..." *Китай - ГЕ-ГЕ-ГЕ!!!* Далеко НЕ 90% робиться у Китаї, особливо сучасна високотехнологічна елементарна база. Відкрий любий гарний "китайський" ноутбук-смартфон - всі ключові та важливі мікросхеми та компоненти - вироблені на Тайвані, Малайзії, Південній Кореї, Японії, ... Знайди справді якісний "китайський" ліхтарик - світлодіоди та акумулятори у ньому будуть японськими або тайванськими...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
Ну ось і приклад стереотипу.
@MaxiGouogle
@MaxiGouogle 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk це не стереотип, це менталітет (китайський)!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
@@MaxiGouogle от серйозно. як ви думаєте чим користується як мінімум 1/7 людей на планеті? правильно - китайським всім. бо то і є китайці. і що їм так погано живеться? чесно - нам би так жилось як їм... стереотипи викиньте з голови і включіть думалку.
@mobi967
@mobi967 4 ай бұрын
Общался с людьми ,работавшими в Китае десятки лет. Больше половины Китая,-это закрытая зона, когда едешь на поезде, при остановке в таких местах , военные проверяют у выходящих документы, кто не имеет право на выход, тот поезд покинуть не может. Один из этих людей женился на местной из такой провинции, и ездил с женой к родителям. В этих закрытых зонах жизнь такая, как была в шестидесятых годах прошлого века в глухих районах союза, полный развал. По всему Китаю интернет ужасно медленный, его специально замедляют, и это не интернет, т.к. выхода из Китая практически нет(и входа извне тоже). Все предприятия китайские имеют своих подпольных близнецов, куда сбрасывают брак и старье, а затем собирают подделки. Руководство предприятий имеет на этом кучу левого бабла, без парт руководства при этом ничего не может произойти.
@michalctakanych
@michalctakanych 7 ай бұрын
На сегодня 90% ветрогенераторов неработоспособны.Правильная установка ветрогенератора очень дорогая.Для ветрогенератора необходима соответствующая и стабильная роза ветров достаточной скорости.От 5 - 7 м секунду.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
80% річного виробітку вітряка - це в період з середини жовтня по середину березня. Якщо задача дозакрити зиму - тоді в цьому може бути сенс. Головне зробити все правильно.
@pyccco-aoya9379
@pyccco-aoya9379 7 ай бұрын
Ви не праві!!! В умовах України вітряки виробляють енергії в зимку в 5 раз більше ніж літом!!! А сонячні панелі навпаки працюють літом і практично відсутня генерація в зимку!!! Літом в Україні і так надлишок енергії, ми в примусовому режимі зупиняємо АЕС , щоб сонячні панелі працювали, а зимою країна буде замерзати((( Нам потрібно скасувати 'зелений тариф' для сонячної енергетики і розвивати вітрову !!!!!!!!!!!!!!!!!!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
ще раз. я порівнюю ДОМАШНІ утсановки. промисловий вітряк грає за іншими правилами. і йому доступні висоти про які домашній вітряк може тільки мріяти. 10-25 метрів це не той вітер який на 50-150 метрах. нема що тут обговорювати. для домашніх умов нормативом вважається ефективність 2-4% від номіналу (це не я придумав - такий світовий стандарт). в той час як для промислових одиниць 28-35% від номіналу (і це теж нге я придумав, це свтовий стандарт). ну то чого їх рівняти? в той же самий час для сонячних станцій маємо ОДНАКОВІ показники ефективності системи як для домашніх так і для промислових варіантів які рівні 18-21% (і знову ж - не я придумав, це світовий стандарт). звідси і вся математика і економіка.
@pyccco-aoya9379
@pyccco-aoya9379 7 ай бұрын
@@bogdankushlyk а для чого домашні вітряки??? Вони шумлять і мигають. Найкраще зібрати 10-20 чол. скинутися баблом і збудувати промисловий вітряк десь в полі, підключити своє поселення , буде як резервне живлення і додатковий дохід. Від сонця толку не має((( я спеціально подивився в історію обленерго в мене літом споживання в 15 разів менше ніж зимою +-40кВт vs +-600кВт
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 7 ай бұрын
тому що тема цього всього - це домашня резервна станція. ви вдесятьох не скинетесь на промисловий вітряк. і навіть вдвадцятьох. і всотні не скинетесь. бо банально на все що вище 30 метрів - потрібні спеціальні дозволи, спеціально відведена ділянка. від сонця толку якраз багато, якщо ви знаєте як і вмієте ним користуватись.
@magicUA
@magicUA 6 ай бұрын
@@pyccco-aoya9379 комунізм то біда і погано закінчиться
@chuchvych88
@chuchvych88 4 ай бұрын
Злий Ви блогер, постійно кричите. Піду я від Вас 😅
@АндрійКостянтинович-й9о
@АндрійКостянтинович-й9о 4 ай бұрын
Короче повний ютуб балаболів 😂
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
аякже
@ІгорГолдак-о8я
@ІгорГолдак-о8я 3 ай бұрын
Багато непотрібного трьопу.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
так само як багато непотрібних коментарів - таких як оцей ваш вище.
@ВаняБондаренко-ъ8ж
@ВаняБондаренко-ъ8ж 3 ай бұрын
Хватит розводити людей на гроші сонце тільки ефективно літом ось і все вже доказано і провірено люди не ведіться
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 3 ай бұрын
ти дурне чи як? де розвод? не хочеш собі ставити - не став. я собі поставив і бачу ефективність і нічого не треба мені доводити. 23% повернення інвестицій за перший рік роботи в чистому грошовому вигляді. і так, це ніхріна не ефективно, бо мабуть за вашою логікою краще гроші під матрац щоб як прийде зима можна було дістати і палити ними грубку. а тепер для нормальних людей - ось калькулятор виробітку по сонцю. порахуйте собі що зможе ваш масив панелей і будете знати чітко на що розраховувати: re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html
@pikaz6759
@pikaz6759 3 ай бұрын
@@bogdankushlyk У него и авто нет - надо ведь заправлять , деньги тратить , а это "розвод алигархив" . Я занимаюсь СЭС и для пользы , и как хобби . Не употребляю , почти бросил курить . Очень затягивает , много нового и интересного .
@ДмитрийШевчук-к5ф
@ДмитрийШевчук-к5ф 2 ай бұрын
Сонце світить увесь час свого існування, і в день і в ночі, і взимку і влітку. А ще, коли у нас зима, то десь у Австралії літо. Не меліть дурниць, ставте хоть щось, на свій бюджет. Бо краще мати хоть щось, ніж взагалі нічого. І пам"ятайте. Життя буремне і непередбачуване.
@user-wi6mt5br1w
@user-wi6mt5br1w 4 ай бұрын
Електрику євреї прдають на експорт, як при кучмані той теж грався з цим пока Тимошенко порядок не навела,
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
чому ви повторюєте кацапські мантри? є для цього якась розумна причина?
@Wanderspool2807
@Wanderspool2807 4 ай бұрын
Ска тимошенко навела порядок, сподіваюсь що ви дешевий бот😂😂😂
@user-wi6mt5br1w
@user-wi6mt5br1w 4 ай бұрын
​@bogdankushlyk є! Вас знищують а ви не зрозуміли що ваше житття в руках комерсанта
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
щось я не вкурив... кого знищують? якого комерсанта?
@vladyslav4
@vladyslav4 4 ай бұрын
​@@bogdankushlykЛол, це мабуть секта конспірологів
@user-wi6mt5br1w
@user-wi6mt5br1w 4 ай бұрын
@@bogdankushlyk в моєму невеликому містечку майже щодня ховають Героя, ті шо на нулі, вже не повернуться їх після поранень знову запихують в окопи на нуль поки живий, комерсант він же шашличник він же вова оманський. А поки ти вкуриш, то вже будеш без землі, без права розмовляти рідною мовою і "мити ноги" хасидам за 1 долар в день.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
ні, так не буде
@ДимаБезуглый-у1э
@ДимаБезуглый-у1э 4 ай бұрын
В​ якому містечку 900 людей загинуло з початку війни?)
@АндрійГрушовий
@АндрійГрушовий 4 ай бұрын
Та що ти товчеш одне й те саме. Можна сказати : в сонячний період - сонце. В зимовий період мережа. Якщо нема вітер.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 4 ай бұрын
Та куди ж мені до вас професорів?
@temporaryunnamed8481
@temporaryunnamed8481 4 ай бұрын
Щоб коротко висловлювати думку не потрібно бути професором. Потрібна повага до часу людей ​@@bogdankushlyk
@ova.lcloth1782
@ova.lcloth1782 4 ай бұрын
Дякую
@ОлександрБондарчук-к5ю
@ОлександрБондарчук-к5ю 3 ай бұрын
Дякую
快乐总是短暂的!😂 #搞笑夫妻 #爱美食爱生活 #搞笑达人
00:14
朱大帅and依美姐
Рет қаралды 11 МЛН
Кто круче, как думаешь?
00:44
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 5 МЛН
快乐总是短暂的!😂 #搞笑夫妻 #爱美食爱生活 #搞笑达人
00:14
朱大帅and依美姐
Рет қаралды 11 МЛН