No video

Lękliwy pies. O najciekawszych przypadkach opowiadają doświadczeni behawioryści! DN4N9

  Рет қаралды 7,240

Co Mówi Pies?

Co Mówi Pies?

Күн бұрын

Jak wygląda praca trenera psów "od kuchni"? Jakie podejmują decyzje i dlaczego? Czy właścicielom psów zdarza się "przemilczeć" pewne problemy?
Co Mówi Pies? i DIALOGI NA CZTERY NOGI czyli rozmowy o psach i problemach, z którymi właściciele spotykają się na co dzień. W dzisiejszym odcinku Ala od Jazza (Alicja Milewska) i Irek (Ireneusz Czerniejewski) - dwójka czołowych behawiorystów z Wrocławia rozmawia o lękliwych psach i ich Opiekunach, którym mogli pomóc w swojej praktyce zawodowej. Analizują kilka przypadków, omawiają kroki, jakie podjęli, by rozwiązać problemy zwierzaków i ich Opiekunów. Z dbałości o prywatność, imiona psiaków zostały zmienione na Azora (dla samców) i Lunę/Larę (dla suczek) :) Jakakolwiek zbieżność imion jest przypadkowa :)
W tym odcinku poruszamy m.in te kwestie:
-jakie znaczenie w pracy z psem lękliwym ma czas?
-najpierw relacja, potem posłuszeństwo
-co zrobić, gdy pies nie chce smakołyków ani zabawek?
-strach i agresja to dwie strony tej samej monety
Tyle i dużo więcej w filmie :)
***
Zapraszamy na nasze wspólne warsztaty pt."Co Mówi Pies? Warsztaty terapii zachowań™", na których nauczysz się rozpoznawać, jakie sygnały wysyła do Ciebie Twój pies w różnych sytuacjach oraz jak prawidłowo je interpretować. Otrzymasz także skuteczne strategie postępowania w przypadku zachowań problemowych Twojego psa! Ruszamy ponownie na wiosnę 2020 :)
Zapisy tutaj: comowipies.pl/
Treści edukacyjne na fanpage: / comowipies
*** Zapraszam na stronę poświęconą m.in. seminarium, które Alicja prowadziła wraz z Zuzanną Rybarczyk pt. "Azorek sam w domu! Skuteczne sposoby na lęk separacyjny", które odbyło się 19-20.10.2019 we Wrocławiu. Niedługo będą dostępne do nabycia nagrania z tego wydarzenia. Link do strony:
WWW: lekseparacyjny.pl/
***
Polecamy szkolenia grupowe, które organizuje Irek regularnie we Wrocławiu:
szkoleniapsow-w...
A także konsultacje indywidualne Ali, gdy potrzebujesz właśnie takich spotkań:
alaodjazza.pl/...
***
Zapraszamy na nasze kanały i na strony, by nauczyć się więcej:
📘 FACEBOOK:
Ala od Jazza: / alaodjazza ,
Ireneusz Czerniejewski - szkolenie i terapia zachowań psów: / szkolenieiterapiazacho...
Co Mówi Pies?: / comowipies
🚨 YOU TUBE:
Alicja Milewska: / ziziek
Ireneusz Czerniejewski: / @ireneuszczerniejewski...
STRONA WWW:
Alicja Milewska (Ala od Jazza): www.alaodjazza.pl
Ireneusz Czerniejewski: szkoleniapsow-w...
Fundacja 2plus4: 2plus4.org/
"Jingle" by Tristan Lohengrin:tristanlohengri...
#CoMowiPies, #szkoleniepsow, #behawiorysta

Пікірлер: 24
@patrycjaspotan2608
@patrycjaspotan2608 4 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał. Dzięki, że dzielicie się swoim doświadczeniem. Opis konkretnego przypadku z próbką filmu i krótkim komentarzem (tak jak to robicie w przypadku komunikacji psów) byłby bardzo ciekawy. Bo słuchać o tym, a zobaczyć to, to jednak robi różnicę.
4 жыл бұрын
Patrycja dziękujemy za komentarz! Każda opinia co jeszcze możemy zrobić lepiej jest dla nas bardzo ważna:) Pomyślimy i nad tym!
@majakalina8663
@majakalina8663 4 жыл бұрын
Dzięki za nagranie, bardzo interesujące. Proszę róbcie to dalej.
4 жыл бұрын
Dziękujemy!
@Wonkaime
@Wonkaime 4 жыл бұрын
Interesuje :) Konkretne przypadki są najlepsze bo pokazują kontekst, a każdy pies jest inny. Super ten przykład z wychodzeniem ze strefy komfortu - też spróbuję.
4 жыл бұрын
Dziękujemy! Poszerzanie strefy komfortu to bardzo ważny temat :) Pamiętajmy tylko, żeby robić to powoli i krok po kroku, żeby nie wejść w tzw. "strefę paniki". Napiszcie, o czym jeszcze możemy powiedzieć, co by Was interesowało?
@MrsAgath86
@MrsAgath86 2 жыл бұрын
Od ponad tygodnia mieszka z nami pies wybitnie lękowy. Nie znamy jego dokładnej przeszłości, ale ewidentnie dostrzegalne są braki w socjalizacji i lęk przed człowiekiem, jego głosem, ruchami, szczególnie jeśli mowa o mężczyznach. Pies drży, wbija się w ścianę, dyszy non stop, ślini. Jest to najcięższy przypadek, jaki widziałam na żywo. Ogromny plus za to, że pies nie reaguje agresją i mimo wszystko dąży do bycia obok człowieka. Po tygodniu reaguje na imię, siada na kanapie w towarzystwie moim lub syna. Nie potrafi się bawić, nie reaguje na smaczki, gryzaki, kości. Niechętnie spożywa cokolwiek. Pies 4 letni, a życia i psich odruchów pozbawiony :( nie wydaje żadnych dźwięków. Mogę liczyć na kilka wskazówek?
@adamkowalski8407
@adamkowalski8407 Жыл бұрын
Kochana jak Ci poszło? U mnie 9miesieczny psiak ze schroniska od 2 miesięcy tylko siedzi w klatce. Je, ale nie chce w ogóle wychodzić z klatki
@MrsAgath86
@MrsAgath86 Жыл бұрын
@@adamkowalski8407 Przytulas zrobił się z niego straszny! Trochę nabrał ciałka, zaczął jeść, choć ma swoje ściśle preferencje smakowe. Mimo wszystko zjada przy nas, ale nie lubi gdy ktoś stoi lub przebywa zbyt blisko miski, bo ucieka. Nie bawi się nadal, nie potrafi. W domu nadal czesto czegos się przestraszy i wtedy chowa w klatce. Na spacerach nabrał pewności siebie na tyle, by stwierdzić że nie lubi innych psów (samców, choć sam z siebie nie "zaczyna", a jedynie ostrzega warczeniem). Bardzo łaknie towarzystwa ludzi 😃 raz nam uciekł z szelek, gdzie szukaliśmy go w lesie przez 13 godzin (bał się nas!, Podszedł do obcego psa i wtedy został schwytany), więc nie puszczamy go, chyba, że na wybiegu dla psów. Największy milowy krok podział się po 7 msc u nas, gdy wyjechał z nami na majówkę, wrócił inny, zmieniony. Pomogło nam nie robienie niczego na siłę, ale nic nie zadziało się z dnia na dzień tak naprawdę. Pozwolenie mu być sobą i delikatne zachęty się sprawdziły, by zrozumiał że go nie chcemy skrzywdzić.
4 жыл бұрын
Kochani! Wszystkich, którzy chcą jeszcze lepiej dogadywać się ze swoim psiakiem, zapraszamy na nasze seminarium akademia Psiego Języka™! :D Jeszcze można się zapisać: comowipies.pl/produkt/seminarium-akademia-psiego-jezyka/
@n.w.
@n.w. 4 жыл бұрын
Myślimy o adopcji psa z lękami. Myślę, że ten materiał może psu i nam bardzo pomóc. Dziękuję! :)
4 жыл бұрын
Dzisiaj o 19:00 zapraszamy na LIVE dotyczący adopcji psów :D Alicja Milewska będzie odpowiadała na pytania zadane pod postem na FB, ale jeśli starczy czasu, będzie można zadawać pytania na żywo!
@antondennstedt2371
@antondennstedt2371 3 жыл бұрын
Mój prawie dwuletni pies przejawia podobne zachowania do psa z ostatniego przykładu. Wychodzi na sapcer ale zatrzymuje się w pewnych miejsach i chce wracać do domu lub intensywnie wącha podłoże i nie che iść dalej. Boi się również dzwięków głośnych aut, dzieci. . Niekiedy przechodzi w tym samym miejscu bez problemu i wychodzi na długie spacery. Czasem nie wyjdzie nawet poza obszar naszej ulicy. Staram się od miesiąca podążać za psem i udzielać mu wsparcia w postaci głasknia i zasłaniania psa przed stresującymi obiektami, ale jak na razie nic się nie przynosi to żadnego efektu. Czy robić to dalej w ten sam sposób czy może coś zmienić ?
3 жыл бұрын
Cześć! :) Być może trzeba dodatkowo popracować nad budowaniem pewności siebie psiaka. Najlepiej służy do tego Nosework, tropienie, freework, odpowiednio dobierane kontakty z psiakami, które będą respektowały sygnały Twojego psa. Warto też bardzo dokładnie przebadać psiaka, bo czasami lękliwość ma podłoże również w zdrowiu. Na pewno warto zacząć od tych badań: biochemia krwi, tarczyca, wizyta u ortopedy, by wykluczyć ból układu ruchu. Trzymamy kciuki! :)
@klaudiad399
@klaudiad399 2 жыл бұрын
Zróbcie odcinek jak poprzez zabawę ponieść pewność siebie psa
2 жыл бұрын
O podnoszeniu pewności siebie psa mówimy w wielu nagraniach. O tym jak sie bawić mądrze w tym nagraniu o zabawie z psem. kzbin.info/www/bejne/rH7Mhad7qrxnrZo
@nikolawojtowicz32
@nikolawojtowicz32 3 жыл бұрын
Co zrobić w przypadku gdy pies bardzo boi się wyjść na spacer? Czy brać go na ręce i mimo stresu wyprowadzać? Czy czekać aż zrobi w domu? Pies jest u nas od dwóch dni i nie wiemy co robić żeby nie pogłębiać traumy. Pies zachowuje się bardzo podobnie do opisywanego przez panią Azorka nr 2.
3 жыл бұрын
To zależy od psa. Niektórym wynoszenie pomoże, innym pogłębi stres. Trzeba popróbować np. 3 dni wynosić, ale jak zobaczysz, że pies jeszcze bardziej się boi w domu/na dworze albo w ogóle zaczyna odchodzić, jak tylko się zbliżasz, to znaczy, że strach się pogłębia i trzeba psu dać czas. Ew. wynosić, ale tylko na wycieczki autem na odludzie, gdzie zobaczy, że nic mu nie zagraża.
@nikolawojtowicz32
@nikolawojtowicz32 3 жыл бұрын
@ dziękuje za odpowiedz. Obawiam się, ze podróż samochodem byłaby jeszcze większą traumą. Zauważyłam, że Figa jest mniej ufna, więc ograniczyliśmy spacery do jednego o bardzo wczesnej porze a drugiego w nocy tak żeby uniknąć tłumów. Mam nadzieje ze będzie dobrze :)
3 жыл бұрын
@@nikolawojtowicz32 Rozumiemy. To też dobra strategia :) Warto osobno pracować nad samochodem, żeby sunia się czuła coraz lepiej i można było ją zabierać na przejażdżki w ciekawe miejsca :)
@TheSarda2010
@TheSarda2010 3 жыл бұрын
Witam mam pytanie moja sunia ma 2,5 roku mam ją odkąd skończyła 2 miesiące, socjalizacja była przeprowadzona prawidłowo a mimo wszystko są rzeczy których sunia bardzo się boi do dziś. Przede wszystkim wystrzałów, ciemnoskórych ludzi, i nowych rzeczy np karawanów, ciężarówek.. Ogólnie boi się również obcych ludzi, jedynie mi ufa w 100%, partnerowi który mieszka z nami pozwala się głaskać jedynie jak on siedzi inaczej nie podejdzie. Sunia pochodzi z dobrego domu a i u nas ma dobre, spokojne życie. Mam dwa pytania. Czy kastracja suni może pogłębić jej lęki ( np na hałasy) Czy zalecana jest kastracja? I jak uspokoić sunię na spacerze gdy ją coś wystraszy? Zazwyczaj ciągnie ile sił do domu i już się nie uspokoi :( Smaki nie robią na niej wrażenia, pocieszanie również, próbowałam się zatrzymać i odpocząć sunia siada ale gdy tylko ruszymy znowu ciągnie nawet po 15 min. Proszę o pomoc jak mogę sunię uspokoić. Dodam że zabieramy ją razem na urlopy, wycieczki i często jest to dla nas bardzo uciążliwe.
3 жыл бұрын
@Kreatorka pięknego życia - dziękujemy za pytania :) Na pewno sterylizacja ma wpływ na lękliwość - tak u psów, jak i u suczek. U obu płci dość często idzie w nadmierne zachowania agresywne (nieadekwatne do sytuacji, impulsywne, itp). Jeśli sunia tak bardzo stresuje się światem zewnętrznym, warto rozważyć zostawianie jej w domu samej/pod opieką kogoś zaufanego. Nie ma sensu jej "ciągać", jeśli to dla niej nie jest przyjemne :) Za to powoli, powoli warto przepracowywać sytuacje stresowe w dużej odległości, chwaląc i dając wsparcie. Sporo o tym mówimy w tych odcinkach: kzbin.info/www/bejne/j6evnHWDYqhkp7c oraz kzbin.info/www/bejne/eYHCl6CYq8-Fe5o.
@TheSarda2010
@TheSarda2010 3 жыл бұрын
@ Dziękuję serdecznie za odpowiedź 🌷 czy ma to znaczenie że sunia przed cieczką i podczas niej boi się jeszcze bardziej 😭 czasami usłyszy coś na ulicy i już ogonek pod siebie i ucieka pod stół 😫 czy w takim przypadku sterylizacja mogła by pomóc?
3 жыл бұрын
@@TheSarda2010 Nie znamy Twojej suni, więc trudno nam jednoznacznie powiedzieć. Ale na początek polecamy zapoznać się i wdrożyć zalecenia z tych materiałów o lękliwości: kzbin.info/aero/PL5xQjNx2R426BsW-EMxwkXTeAj4CHbXOd Im więcej poczucia bezpieczeństwa i kompetencji społecznych będzie miała sunia, tym mniejszy wpływ będą miały różne zmiany hormonalne :)
Pies lękliwy - Co Mówi Pies? ™TV
1:03:35
Co Mówi Pies?
Рет қаралды 3,7 М.
Bony Just Wants To Take A Shower #animation
00:10
GREEN MAX
Рет қаралды 7 МЛН
A teacher captured the cutest moment at the nursery #shorts
00:33
Fabiosa Stories
Рет қаралды 63 МЛН
Comfortable 🤣 #comedy #funny
00:34
Micky Makeover
Рет қаралды 16 МЛН
ROLLING DOWN
00:20
Natan por Aí
Рет қаралды 9 МЛН
Przywołanie psa. Rezygnacja. Trener opowiada. #2
7:49
Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów
Рет қаралды 33 М.
Pies i smycz. Skuteczne rozwiązania
42:45
Co Mówi Pies?
Рет қаралды 866
Wyuczona bezradność u psa
14:21
Piesologia
Рет қаралды 18 М.
Jak pomóc psu, który się boi? Trener opowiada #28
15:57
Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów
Рет қаралды 24 М.
Lękliwy pies
1:00:36
Jacek Gałuszka
Рет қаралды 9 М.
Pozwól psu poprowadzić się podczas spaceru! 🐕😱
20:38
Co Mówi Pies?
Рет қаралды 941
Bony Just Wants To Take A Shower #animation
00:10
GREEN MAX
Рет қаралды 7 МЛН