Lélekben - DEMENCIA - Dr. Csigó Katalin és Szűcs Teri (Klubrádió)

  Рет қаралды 44,958

Kadarkai Endre

Kadarkai Endre

Күн бұрын

Iratkozz fel a csatornámra: bit.ly/Kadarka...
kövess Facebookon: bit.ly/Kadarka...
Instán: bit.ly/Kadarka...
szerkesztő-műsorvezető: Kadarkai Endre
Készítők: Lehoczky Mirjam, Mihók Péter, Rózsahegyi Gábor, Lantos Dániel

Пікірлер: 100
@fuvhagi
@fuvhagi 4 ай бұрын
Kedves Endre! Nagyon fontos missziót vállalt fel ezzel a Lélekben sorozattal. Fontos kihívásokra hívja fel a figyelmet. Nagyon hiánypótló a szakmai háttér bemutatása a hétköznapi emberek számára is érthetően. És a konkrét eset hitelességével nagyon nagy támogatást nyújt a hasonló helyzetben lévők számára. Reményt nyújt arra, hogy lehet megoldás, bármennyire mélyen is érint bárkit az adott betegség vagy mentális probléma. Köszönöm szépen, igazán profi munkát végez. 🙏🤩
@cseriagota
@cseriagota 4 ай бұрын
Hiánypótló beszélgetés. A téma nehézsége mellett nagyon szerettem azt a szeretetet, gyengédséget, ami mindkét riportalanyból sugárzott számomra.
@tundetedd1039
@tundetedd1039 4 ай бұрын
A legfájóbb ellentmondást én ebben látom: egy lelkiismeretes családtag csak akkor talál békét , ha elmegy a falig az ápolásban és a saját határait a végsőkig szétfeszíti. Azonban pont ebben az esetben már csak akkor folyamodik segítséghez, mikor már tönkrementek emberi kapcsolatok, szinte feledésbe merül az egykori szép viszony és lelkileg, testileg, szellemileg túlontúl kimeríti a családi erőforrásokat és évek is lehetnek, mire ezek visszaépülnek, ha visszaépülnek… ha tőlem kérne tanácsot valaki, azt mondanám, hogy jóval a teljes kimerülés előtt keressen segítséget, így lesz esélye megtartani a kapcsolat szeretetteljességét. Minden érintettnek sok erőt és bölcsességet kívánok!
@melaniae8978
@melaniae8978 4 ай бұрын
@tundetedd1039 ezt nagyon jól látod. Anyukám 3 hónapja ment el 94 évesen. Nincs lelkifurdalásom de én félig-meddig rokkant lettem. Úgy látszik ez az ára a nyugott lelkiismeretnek.
@tundetedd1039
@tundetedd1039 4 ай бұрын
@@melaniae8978 nagyon sajnálom, hogy így alakult a sorsotok Anyukáddal! Nálunk ugyan a demencia kevésbé volt jelen, de 20 éven át gondoskodtam az Anyósomról, amiből az utolsó 3-4 év volt intenzív és csak nagyon későn eszméltem rá, hogy mennyire szétforgácsolt, ezért is írtam a hozzászólásomat, hátha valaki idejében olvassa. Neked kívánok türelmet önmagadhoz és hitet a saját gyógyulásodban minden szempontból! ❤
@melaniae8978
@melaniae8978 4 ай бұрын
Nagyon hálás vagyok a szavaidért. Igyekszem minde jóba belekapaszkodni. Köszönöm és minden jót kívánok neked.🤗​@@tundetedd1039
@edinaszonyi722
@edinaszonyi722 3 ай бұрын
@@tundetedd1039 Köszönet a tapasztatból származó értékes gondolatért! ❤
@feketenetothibolya7120
@feketenetothibolya7120 4 ай бұрын
Bizony, lélek tépő gyerekként ápolni demens anyukát (részese voltam). Művirágot ültetni, és nem tudom meggyözni.... Mikor a hónap első napja nem hétfőre esik. "nem jó naptárt vettél nekem.." Tiszta állapotba olvasta Ambuláns lapon, hogy felügyelet nélkül nem lehet". Mit kaptam! "Nem vagyok én hülye!" De nagyon hiányzik...(+). Nincs kit hivjak naponta 19 órakkor....😢
@zitazsolnai6642
@zitazsolnai6642 4 ай бұрын
? . ❤8❤😊
@manh54
@manh54 4 ай бұрын
😊
@Mostansag
@Mostansag 4 ай бұрын
Kedves Ibolya! Így ismeretlenül is, fogadd részvétem.
@melaniae8978
@melaniae8978 4 ай бұрын
Nagyon nehéz most neked. Tudom mert átéltem. Sok erőt!
@feketenetothibolya7120
@feketenetothibolya7120 4 ай бұрын
@@Mostansag ! Köszönöm!
@DianaBurger-dq1jb
@DianaBurger-dq1jb 4 ай бұрын
Egy barátnőmnek nagyon gonosz anyja volt. Majd hirtelen nagyon gyorsan elkezdődött nála a demencia. Elfelejtette hogy útálja a lányát ès hogy nem beszèl a fiával. Elkezdett aggódó, kedves edesanya lenni demenciàskènt. A baràtnőm ès a bátyja csak nèztek. Ők minden nehézsèg ellenère megtapasztalhatták az èdesanyjukat mint szerető, kedves embert... Úgy, ahogy a való életben sosem látták!!! Talán ennek így kellett lennie hogy meg tudjanak bocsájrani. Mindenkinek kívánok sok erőt.
@mónikababják
@mónikababják 4 ай бұрын
A JÓSÁGOS ISTEN EZEN ÁLLAPOTON KERESZTÜL TUDTA MEGMENTENI ENNEK AZ ASSZONYNAK A LELKÉT... AZ IDŐS EMBER MÁR ISTEN TENYERÉN,A KISGYERMEK MÉG ISTEN TENYERÉN... EBBEN AZ ELBUKOTT ISTENTELEN VILÁGBAN SAJNOS NEM LELKI SÍKON VALÓSUL MEG,HANEM TESTILEG VÁLNAK GYERMEKKÉ AZ IDŐSEK... GÖRBE TÜKÖR A MAI MODERN FELVILÁGOSULT TÁRSADALMAK FELÉ... A KISGYERMEKEKTŐL MEG ELVESSZÜK A GYERMEKKORT,A GYERMEKI LÉTÁLLAPOTOT... A VERSENYSZELLEM ÉS A MEGFELELÉSI KÉNYSZER RONTJA MEG A BÜSZKE MODERN, FELFUVALKODOTT EMBER ÉLETÉT! A SZEMBESÜLÉST NEM KERÜLHETJÜK EL!
@AdamJurewicz91
@AdamJurewicz91 3 ай бұрын
@@mónikababják Ha nagy betűkkel írsz, akkor kiabálsz és ezzel akarod bizonyítani az igazadat?
@edinaszonyi722
@edinaszonyi722 3 ай бұрын
Kár, hogy a gyakorlatban ez ritkán fordul elő. Minden esetre az említett esetben egy szerencsés végkifejlet lett.
@jucikakutine1252
@jucikakutine1252 Ай бұрын
Én pont ellenkezőleg vagyok!Ketten vagyunk testvérek Én nem létezem a számára pedig én gondozom.. 😢
@tundehegelsberger2384
@tundehegelsberger2384 9 күн бұрын
Nálam is ugyanez van ... 😔
@oromdulo
@oromdulo 4 ай бұрын
Ki az aki normális? Én az anyósomat 20 évvel ezelőtt ismertem meg. Nekem már akkor is nagyon furcsa volt, agresszív, erőszakos, öntörvényű. 4-5 éve, nyugdíjazása után, került sor a vizsgálatra, ahol kiderült, hogy középsúlyos demens. A jelek már a diagnózis kiállítása előtt évekkel észlelhetők voltak, csak azok akik mindig is vele éltek, nem vették észre. Elfogadták az évek alatt, hogy szórakozott, erőszakos, különlegességeivel - legyen az étel, program, bármi - kirukkoló ember. Valójában a nem közvetlen környezet sokkal hamarabb érzékeli a furcsaságokat, csak őket nem érdekli annyira és szólni sem mernek, vagy ha szólnak akkor legtöbbször az a válasz, mindig is ilyen volt. Szerintem nagyon ritkán kötik össze ezt a betegséget a demens emberek előző életével, azzal, hogy milyen lelkületű, idegrendszerű emberek voltak a markáns tünetek megjelenése előtt. Pedig nagyon fontos lenne ezt is vizsgálni, csak úgy mint a rákos betegek esetében is. Remélem egyszer eljut oda az orvostudomány, hogy nem csak a tüneteket akarja már kezelni, hanem a személy teljes életének minden stádiumát egy potenciális betegség kezdeteként látja Ma csak tűzoltás folyik, pedig ezeknek az embereknek már az egész élete egy tűzfészek.
@emiliailonaszechenyi4477
@emiliailonaszechenyi4477 4 ай бұрын
😢igaz. Ismerősöm már 50 évesen kezelve volt a mai napig, 93 éves. Nem figyelnek az orvo sok az öregedésre. Rendszeresen kezelve volt mind a mai napig. Érrendszeri eredetű, -és most figyeljetek-A HÁZI ORVOS ÁLLAPÍTOTTA MEG. Úgy hívták akkor, hogy érrendszeri probléma.
@Metty131
@Metty131 4 ай бұрын
Nagyon hálás vagyok ezért a beszélgetésért is. Annál is inkább, mert édesanyám 92 éves. Isten áldja érte Önöket🙏🙏🙏🙏
@SuperMano74
@SuperMano74 4 ай бұрын
Köszönöm Endre!Nagyon nagy szükség van ezekre a videokra. ❤
@juditbacsa4348
@juditbacsa4348 4 ай бұрын
Köszönöm. Nagy segitseg ez a beszélgetés! Az oregedesre készülni kell!!!
@Dnvr8083
@Dnvr8083 4 ай бұрын
Igen, készülni kell, amennyire lehet. Gondolok itt életmódbeli dolgokra: helyes táplálkozás, kornak megfelelő testedzés, testsúly-kontroll, nyitottság, érdeklődés az új dolgok iránt, szociális viszonyaink ápolása kulcsfontosságú, társas interakciók, a szellem művelése (pl. rejtvényfejtés, szójátékok, verstanulás, kártyajátékok, idegennyelv tanulás, akik tudnak, idegennyelven való érintkezés és/vagy olvasás). Tulajdonképpen ezt nevezzük megelőzésnek, prevenciónak. Másrészt előrelátás, már idejekorán, amikor még "semmi" bajunk nincs, beadni a jelentkezést egy lehetőségeinknek megfelelő otthonba, ahova természetesen nem kötelező beköltözni az első adandó alkalommal, de ha muszájjá válik, nem kell kapkodni, és nem akkor kell a nulláról indulni intézetkeresés ügyben.
@Liaa72
@Liaa72 4 ай бұрын
Köszönöm a beszélgetést! ❤Sok újat tanultam, remélem be tudom illeszteni valamennyire az életembe. 52 éves vagyok és régóta nem olyan, mint voltam! Sajnos régóta küzdök a depresszióval, és igen, biztosan azzal kezdődött a leépülés kezdete. A depressziónak is meg van az oka, sok-sok trauma után, miatt, gyermekkori bántalmazás, egy villámcsapásra jött betegség, Chron beteg lettem, sztómával élek, aztán jött egy hatalmas trauma, 33 évesen, utolsó idős várandósan meghalt a 23 éves húgom! Ott, mintha lekapcsolt volna az agyam egy része. Védte a babát! Fél év alatt kialakult a szívritmuszavar, és szépen, lassan jött a többi. Pár éve szó szerint keresem magam, nem emlékszem a tegnapelőttre, elfelejtek nagyon-nagyon sok mindent. Fontos dolgokat is! Mivel orvosilag beskatujáztak, igyekszem magam "fejleszteni", szinten tartani. Nem könnyű úgy, hogy közben elfelejtem magam és sok mindent... Senkinek nem könnyű, aki bármilyen betegséggel él, a környezetének végképp, mert ők jobban látják, tapasztalják a változásokat. Ráadásul ha érthetetlen "család" veszi körül az embert, triplán nehéz minden!
@Valeri_ann
@Valeri_ann 3 ай бұрын
Szomorú olvasni, hogy mennyire szenved, és közben a tudatában van annak, hogy mi történik önnel. Sajnálom!
@zsuzsannapocsi7953
@zsuzsannapocsi7953 4 ай бұрын
Endre, Ön legalább főhajtást érdemel erőfeszítéseiért, hogy a hétköznapi problémáink kezelésére edukáljon hétköznapi embereket,maximális felkészülésével,aláza tával,szeretetteljes odaadásával.Tudom, hogy nagyon hasznos és eredményes is a munkája !! Sok erőt és egészséget kívánok a továbbiakhoz !!❤🙏
@tundecsovak7817
@tundecsovak7817 3 ай бұрын
@MariFenyvesi
@MariFenyvesi 4 ай бұрын
Nagyon fontos problémákat beszélnek meg a Lélekben c. műsorban. Köszönet érte ❤
@klaran.337
@klaran.337 Ай бұрын
☝Ez egy nagyon fontos beszélgetés volt! Kicsit nehézkesnek éreztem Szűcs Terézia válaszait, pedig a kérdezőnek kristálytiszta kérdései voltak. A doktornő nagyon felkészült, nagyon empatikus szakember lehet, jó választás volt! 👍
@zelmaolah965
@zelmaolah965 Ай бұрын
Senki sem tudja mitől van sok hű hó semmiért!
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 4 ай бұрын
Dr. Csigó Katalin érthetően mindenki számára alapos ismereteket adott! Köszönöm szépen! Szűcs Terinek az őszinte beszámolója is tetszett.
@jenonecsonno330
@jenonecsonno330 3 ай бұрын
@szilviapapp2988
@szilviapapp2988 3 ай бұрын
Lenyűgöző számomra Csigó Katalin. Sugárzó személyiség.
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm ezt a beszélgetést.Anyukám hat éve( 89.-évében volt) "ment el"demens volt nagyobbik nővérem ,és én gondoztuk az utolsó időszakban.Nagyon nehéz volt lelkileg jobban,mint fizikailag.Egy otthoba kerűlt elhelyezésre,mert már nem tudtuk megoldani(akkor nem tudtuk,hogykét hónapja van itt ebben a világban)Kevés volt a tudásunk erről a betegségről,később akadtam rá egy könyvre sajnos /Juhász Ágnes:Demencia szakápolás:Érezni.Érteni.Tudni./Ha akkor hallom ezt a beszélgetést,és ez a könyv is kezembe kerűl,nagyon nagy segítség lett volna.Nővérem és én állandó lelkiismeret-furdalással küzdünk(most is, ahogy írok nagyon felzaklat),hogy megtettünk-e mindent.Amit mond a doktornő,az nála mind bekövetkezett.Most így utólag ez a beszélgetés,nekem kicsi megnyugvás a lelkemnek.Hálás vagyok,köszönet Önöknek♥🙏
@katalintulkan6350
@katalintulkan6350 4 ай бұрын
Kedves Zsuzsanna! Nagymamám Alzheimer-kóros volt, mi nem tudtuk otthon ápolni (édesanyám dolgozott, nekem három kicsi gyerekem volt), éveket töltött egy intézményben. Ha Ön és a testvére otthon gondozta az édesanyját, ameddig lehetett, akkor rengeteget megtett érte, amit a legtöbben nem tesznek, vagy nem tudnak. Az édesanyja ismerős környezetben, szerető családtagokkal volt együtt. Ez hatalmas dolog! Ne legyen lelkiismeretfurdalása! ❤
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
@@katalintulkan6350 Megértem persze nem egyszerű,és nagy,nehéz feladat.Akkor még én is dolgoztam,a nővéremék már nem.A könyv amit említettem,sokat segítethetett volna tanácsok,ötletek stb. ezért is írtam meg az írót,címet,hátha többeknek segítség lehet.Köszönöm a kedves szavait.Üdvözlettel Zsuzsa👋
@teremtesuj
@teremtesuj 4 ай бұрын
Rettenetes!! Leginkább ettől írtózok, nem szeretnék a gyerekeim terhére lenni!!! Ezért preferálnám inkább az eutanáziát. Mit tehetek, 52 évesen már memória -zavart és heveny depressziós időszakokat tapasztalok.
@erzsebetweinber8055
@erzsebetweinber8055 4 ай бұрын
52 éves korban ezeket a tüneteket valószínűleg a változó kor okozza. Nézzen utána, mindkét problémán viszonylag könnyen lehet (és érdemes) segíteni. Szívből kívánok jobbulást.
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
@@teremtesuj Lehet a túlterheltségtől is,nagyon felgyorsult az élet.Én is választanám az életvégi döntést.👋
@juditjamnik7373
@juditjamnik7373 3 ай бұрын
Erről a “félelmetes” betegségről természetesen, szeretettel, szépen beszélt Szűcs Teri. Nagy tisztelet és hála. Dr. Csigó Katalin nagy szakmai tudással, közérthetően és szintén emberséggel, alázattal tájékoztatott. Köszönet érte. 🙏
@kyra2233
@kyra2233 4 ай бұрын
Kedves Endre. Nagyon sokunkat erint a szklerozis Multiplex. Kerem ha van ra modja csinaljon egy ilyen magas szinvonalu tajekoztato videot❤
@erikabertenyi1840
@erikabertenyi1840 4 ай бұрын
Meginditó, és nagyon hasznos beszélgetések voltak. Az a film jutott eszembe, amit évekkel ezelőtt láttam, egy idősebb hölgy öregek otthonában van és felolvas neki egy idősebb úr. " Szerelmünk lapjai" a könyv és film cime is. Az úr a férje a néninek, aki nem emlékszik a férjére. A regény amit magukról irt a bácsi, megelevenedik a filmen. Gyönyörű, mégis szomorú, szép film. Ahogy Teri is mondta, a beteg saját életét hallja vissza, és jobban lesz. Persze ez időleges. Sajnos a mi családunkban is van ilyen betegség. Küzdelmes, hol megoldhatatlan, hol vicces, de szomorú a leépülés, és elkerülhetetlen. Az énekelés, és versmondás közösen a beteggel, igen jó gyakorlat. Nálunk is jó folyamatokat indit el. Bár tudom nem tart sokáig, de a beteg emlékezete vissza-visszatér. Köszönjü! A Lélekben minden részét megnézem., nagy munka van mögötte, sok kutatás. Rengeteg embernek segitség.
@evapusztai9582
@evapusztai9582 4 ай бұрын
@istvannesikur8254
@istvannesikur8254 4 ай бұрын
Nagyon köszönöm ezt a beszélgetést! Nálam sajnos most kezdődik ez a betegség, több agyi infarktus, plussz már a memória romlás is igen jelentősen látszik!😢
@Dnvr8083
@Dnvr8083 4 ай бұрын
@istvannesikur8254 💞🙏⚘️🍀🍒
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
Bizni kell,az orvostudomány gyorsan fejlődik.Már most is,ahogyan a doktornő is mondta,lehet lassítani.
@Msiwiko82
@Msiwiko82 4 ай бұрын
Sajnos érintett vagyok, Apukám idén ment el🖤💔 nagyon jó téma, mert egyre több embert fog ez érinteni és a hozzátartozóknak is rendkívül megterhelő állapot
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
Részvétem,együttérzézem.😥
@graffyx
@graffyx 4 ай бұрын
Azért így, hogy ebben benne vagyok édesanyámmal, de mellé senki sem akar segíteni, mellém állni, csak furán néznek rám, eléggé nem is tudom mit írjak érzés... ;(
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide 3 ай бұрын
Nagyon sajnálom! Rengeteg hasznos info van a neten, érdemes keresgélni. Pl.: Webnővér, DemenSzia, Alzheimer Café, a Facebookon Alzheimer percek, ezzel foglalkozó nagyon segítőkész csoportok stb. Ha inkontinens, akkor a Tena oldala is nagyon hasznos. Neki jobbulást, Önnek sok erőt és kitartást! ☺
@kalmannebraunmuller5823
@kalmannebraunmuller5823 4 ай бұрын
Köszönöm Endre, mindkét vendége sok-sok új ismerettel gazdagított. De sajnos, elindította bennem az aggodalmat is, mert az első jeleket megismertem ebből a beszélgetésből…😌
@Dnvr8083
@Dnvr8083 4 ай бұрын
@kalmannebraunmuller5823 💞🙏⚘️🍀🍒
@jozsefnenyakas-yf1ic
@jozsefnenyakas-yf1ic 4 ай бұрын
Hasznos videó. És szomorú sajnos.
@klea-iv5jn
@klea-iv5jn 3 ай бұрын
Egy alzheimeres beteg gondozása legalább három személyes. Ezt az átlagintézmények nem tudják biztosítani. A beteget éhség és az ápolás hiánya miatt fellépő fájdalmak kínozzák. Számukra a halál megváltás.
@KondaszKata
@KondaszKata 10 күн бұрын
Mivé lettek, ma hol találhatók a korábban szanatóriumként működő intézmények, tudható erről valami amik korábban az egészségügyi rendszer része volt. Kékestetőre szívesen mentem volna, de az most szálloda talán és csak reggeli van?
@mariatoth6515
@mariatoth6515 4 ай бұрын
hála a beszélgetésért
@natasahorvath2530
@natasahorvath2530 4 ай бұрын
Kollár István missziója épp témában vág.
@zsuzsannakurti1179
@zsuzsannakurti1179 4 ай бұрын
Régen nem volt ennyi eset. Elgondolkodtató! mi ennek a lelki háttere?
@helgavarga4843
@helgavarga4843 4 ай бұрын
Szerintem van egy hajlam ,vagy egy olyan személyiség ami miatt jobban előfordul bizonyos embereknél.Az én anyám is demens 83 éves .Gyermekkorom óta depressziós volt ,hullámzó kedély állapotú és nagyon zsarnok ,uralkodó tipus volt mindig is. Ezért gondolom ,hogy a depresszióra hajlamos embereknél nagyobb az előfordulása.
@vargaildi5506
@vargaildi5506 4 ай бұрын
A lelki okokról a biologika videókban hallottam
@Dnvr8083
@Dnvr8083 4 ай бұрын
@zsuzsannakurti1179 Hogy miért gyakoribb manapság ez a betegség, arra a pszichológus megadta a választ: A fejlett társadalmakban (Európa, Észak-Amerika, Ázsia egyes részei) folyamatosan növekszik az átlagéletkor, vagyis általánosságban véve egyre tovább élünk. Aki megöregszik és nem hal meg valamilyen konkrét szervi betegségben, az -bocsánat a kifejezésért, de- előbb-utóbb meghülyül. Másrészt az, hogy úgy érezzük, manapság több a demens, lehet, hogy csak "érzéki csalódás". Ugyanis régebben nem kapott ekkora nyilvánosságot ez a dolog. Nem volt még internet, és a jelenség (betegség) szakmai hátteréről se lehetett hallani, részben, mert a neuro-pszichiátriai kutatások sem voltak ilyen szinten, mint ma. Vagyis régebben is volt elég sok demens, csak elintézték annyival, hogy Rózsi néni vagy János bácsi már a hamut is mamunak mondja.
@Arcturus08
@Arcturus08 3 ай бұрын
Ezt honnan veszed?
@Arcturus08
@Arcturus08 3 ай бұрын
@@helgavarga4843 az én nagyanyám mániás depressziós volt 20 éves kora óta, 84 évet élt, kristálytiszta tudattal halt meg. Annyira képben volt, h halála előtt szakítottam a barátommal, tudta az új férjjelölt nevét, és sok boldogságot kívánt.
@Dnvr8083
@Dnvr8083 4 ай бұрын
Nagyon tetszett, ahogy Dr. Csigó Katalin pszichológus frappánsan ismertette ezt az elég bonyolult témakört, számontartva, hogy kb. fél óra állt a rendelkezésére. Nem véletlenül az egyik országos szinten legelismertebb neuro-pszichiátriai intézmény, a Nyírő Gyula Kórház és Rendelőintézet vezető pszichológusa.👍⚘️
@sandorszabo2470
@sandorszabo2470 4 ай бұрын
Korábbi években elég rossz hírnévre tett szert ez az intézmény. Az egy dolog hogy milyen elméleti szinten vannak, a kezelés, ápolás milyen az egy másik dolog.
@ursuminor
@ursuminor 3 ай бұрын
A bulimia valamint az elkerülő személyiségzavar vajon lesznek témák? Olyan jó volna!
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide 3 ай бұрын
Nem tudom, ez segít-e esetleg. Evészavar volt már: kzbin.info/www/bejne/rou7e5tmbcpqmqc&pp=iAQB
@ursuminor
@ursuminor 3 ай бұрын
@@Work-From-Home-Worldwide köszönöm, ezt láttam már. Valamennyire jó, de kevéssé szól bulimiarol, inkább anorexia van benne.
@evahorvath8135
@evahorvath8135 4 ай бұрын
Ez nagyon borzalmasan hangzik. A nagyanyám már meg sem ismert bennünket.
@emiliailonaszechenyi4477
@emiliailonaszechenyi4477 4 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm, mint 70 éves.❤
@juditerdosi9356
@juditerdosi9356 3 ай бұрын
Kadarkai Endrének külön köszönet ezért a témaválasztásért és az - egyébként mindig nagyon alapos - felkészüléséért. A 94 és fél éves középsúlyos demens édesanyámmal való kommunikációhoz és a betegsége megértéséhez én is kapaszkodókat keresek és ebben nagyon sokat segítettek a Dr. Csigó Katalin által megosztott ismeretek és az, ahogyan a különböző súlyosságú állapotokat jól érthetően bemutatta. Én is megtapasztaltam azt, amit Szűcs Teri is említett, hogy van egy lecsillapodás és egy leegyszerűsödés az anyámmal való kommunikációnkban és ezek rejtenek felemelő perceket is...
@marikadebreczeni9466
@marikadebreczeni9466 4 ай бұрын
Rémisztő nekem, jobb nem megöregedni.
@Dnvr8083
@Dnvr8083 4 ай бұрын
@marikadebreczeni9466 Viszont fiatalon meghalni se jó.😔
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
Azért ez nem érint mindenkit,és fejlődik az orvostudomány."Öregségnek"is vannak szépségei.
@evelinevelin65
@evelinevelin65 4 ай бұрын
@@zsuzsannabozine9195 mondja már meg mi szép benne??? Mondom ezt ugy,hogy idősek köz5 dolgozom..
@zsuzsannabozine9195
@zsuzsannabozine9195 4 ай бұрын
@@evelinevelin65 Kedves Evelin!Mondom nem titok😊Mindenkinek mást jelent a szépség.Számomra,közel a hetvenhez,azt jelenti,hogy megélhettem ezt a kort,így láthattam a három gyerekemet felnőni.A férjem sajnos nem,fiatalon"ment el".Ötvenéves munkaviszony után nyugdíjas vagyok.Sokat dolgoztam,túlóráztam,hogy tudjam a gyermekeimet iskoláztatni.Az is szép,hogy most az unokáimnak nem kell kollégiumban lakni,itt lehetnek velem.Az is szép,hogy többet olvashatok,hallgathatok jó előadásokat,nézhetek jó filmeket,beszélgethetek rokonokkal,barátokkal..............,és még sok egyebet,amire nem volt időm.Voltak gondjaim,problémáim nekem is,mégis azt mondom az élet szép:még korosan is!Üdvözlettel Zsuzsa👋
@zsuzsakertesz6921
@zsuzsakertesz6921 4 ай бұрын
​@@evelinevelin6567 vagyok. Az életet találom szépnek, de az öregséget én sem. Akkor sem, ha 80 évesen valaki nett és ápolt, hiszen már a testünk is az elmúlásról szól.
@zsuzsi8383
@zsuzsi8383 4 ай бұрын
csodálatos beszélgetés volt. köszönjük
@DianaBurger-dq1jb
@DianaBurger-dq1jb 4 ай бұрын
Köszönöm
@gabriellabiro2514
@gabriellabiro2514 3 ай бұрын
A demencia gyógyítható az evangelium erejével. A Kialtó szó KZbin csatorna hallgatasa ingyen van, ki kell próbalni, ott sokan meggyógyultak azaltal, hogy megertették, hogy miért van ez a betegség. Tudom ajánlani, édesanyám is azóta van jól❤🌿🕊️
@balintboros2446
@balintboros2446 3 ай бұрын
😂😂😂
@zsuzsannakruj3531
@zsuzsannakruj3531 3 ай бұрын
😂😂😂
A NAGY DILEMMA - Pásztor Anna és Steigervald Krisztián
48:38
Kadarkai Endre
Рет қаралды 19 М.
Spongebob ate Patrick 😱 #meme #spongebob #gmod
00:15
Mr. LoLo
Рет қаралды 20 МЛН
哈莉奎因怎么变骷髅了#小丑 #shorts
00:19
好人小丑
Рет қаралды 55 МЛН
Spongebob ate Michael Jackson 😱 #meme #spongebob #gmod
00:14
Mr. LoLo
Рет қаралды 10 МЛН
Demencia - Jelen és jövő - dr. Kovács Tibor neurológus válaszol - MP/11. rész
46:32
Demencia - Nagyfilm
35:32
Norvég Alap - Lelki Egészség projekt
Рет қаралды 54 М.
Spongebob ate Patrick 😱 #meme #spongebob #gmod
00:15
Mr. LoLo
Рет қаралды 20 МЛН