Imre! A Homagius metszet nem egyezik a kettős osztású Fehérvár szerkezettel, az ugyanis a ma is jól ismert Székesfehérvár város-szerkezete, több ugyanilyen képen hajók vannak rajta, tehát a Monalovacz kizárt. Ugyanakkor Alba Regale képei és a terep CSAK a Homágius metszettel egyeznek. Fehéregyháza pedig Óbuda város előhegyén volt! Amit mutatsz, hogy "Mátyás kolostora" az a vár belső bejárata, Zimmermann metszetén ez tökéletesen látható, tehát nincs ott Alba Ecclesia, soha nem is volt.
@SicambriaObudaKutatoCsoport9 жыл бұрын
A rajz pedig egy folyó medrébe elképzelt temetést ábrázol, semmi köze a Nagy-Kevélyhez. Árpádot nem temették sziklaüregbe, mert ők már keresztények voltak, az Anonymusi kőmeder pedig épített és nem kivájt meder. Fehéregyháza nincs a Kevélyen sem.
@emanacio9 жыл бұрын
Mester! Van egy kérdésem! "Árpád mielőtt belépett volna Pannónia területére ,megpihent Noé vagy Nyék -hegyén. Majd átkelt a Dunán és bevonult Attila városába ... Szent István király ki Árpád vére a hegy mellett megalapítja Alba Regale-t ,Fehérvárt." Alba Regale akkor a Duna másik oldalán van! Ez az információ eljutott magához?
@palpalos23369 жыл бұрын
Ezt konkrétan melyik forrásból szedted?
@emanacio9 жыл бұрын
Pál Pálos Magyar mondák
@palpalos23369 жыл бұрын
emanacio - Mr.Fusion Lengyel Dénes: Régi magyar mondák?
@palpalos23369 жыл бұрын
Pál Pálos Anonymus vagy a Képes Krónika nem így írja.
@emanacio9 жыл бұрын
Pál Pálos De van olyan Buda metszet ami egy hegy tetejéről készült.A mellette lévő első hegyen van Buda.(Attila regis) A két hegy között viszont a Duna folyik, jobb oldalról balra. A metszet neve "Buda Székesfehérvár felöl" de az eredeti címben Alba Regale szerepel az írásban .Csak így fordították, Vagyis Buda és Gran a Duna egyik oldalán van ,Alba Regale meg a másikon.