Львівська політехніка - Таємниці старовинного Львова

  Рет қаралды 18,931

Armix - професійна будівельна хімія

Armix - професійна будівельна хімія

Жыл бұрын

Компанія «Армікс» - виробник професійної будівельної хімії представляє - «Таємниці старовинного Львова з Арміксом». Львівська політехніка.
Офіційний сайт компанії "Армікс":
armix.ua/
Проект будівлі у 1872 році виконав відомий львівський архітектор Юліан Захарієвич. А вже через 5 років будівництво було завершене, і на той час Цісарсько-королівська Технічна академія отримала назву Вищої Політехнічної школи.
Архітектура будинку запроектована у стилістиці історизму з домінуючими мотивами італійського неоренесансу. Пам’ятка, яка є одним із нечисленних прикладів архітектури технічного навчального закладу періоду ХІХ століття в Європі.
Фасад будівлі відзначається спокійним та гармонійним поєднанням класичних архітектурних форм ― ордерної системи комбінованої з декоративними ліпними обрамленнями прорізів, рустуванням площин стін, балюстрадами, скульптурним оздобленням.
Урочистий вхід та центр головного фасаду вирішений у формі портику-ризаліту, який прикрашають лоджії з шістьма колонами коринфського ордеру на другому ярусі. На першому ярусі центрального ризаліту, що оздоблений рустуванням, розташовані три входи з двостулковими високими дверима, які репрезентують унікальну мистецьку столярку львівських майстрів. Аттик на завершенні центрального ризаліту оздоблює алегорична скульптурна група, що символізує Інженерну науку, Архітектуру і Механіку. Автором цього твору мистецтва був видатний львівський скульптор Леонард Марконі. Викарбуваний нижче на фронтоні споруди напис латинською мовою «Litteris et Artibus» ― «Науками і Мистецтвом» залишається актуальним як і понад 200 років тому. За словами завідувача кафедри архітектури та реставрації Миколи Бевза, в процесі дослідження фасаду споруди було віднайдено застосування романських цементів, матеріалу, який існував до І Світової Війни. Він дозволяв робити пластику, оскільки мав властивості гіпсу та швидко тверднув.
Триповерхова будівля з високим цокольним поверхом, зведена з цегли та каменю. Має три внутрішні подвір’я, два з яких симетрично розташовані обабіч головних сходів.
Під час Першої світової війни у головному корпусі Політехніки розміщувався австрійський військовий шпиталь, в результаті чого споруда зазнала незначних змін. А під час Другої світової війни тут був німецький військовий госпіталь.
А тепер про найцікавіше! Що ж приховує Львівська політехніка всередині?
На противагу скромним формам фасадів будівлі, інтер’єр вражає відвідувача своїм багатим неоренесансним вирішенням архітектурних та декоративних елементів. Дзеркальне склепіння центральної частини широкого вестибюлю підтримують два ряди подвійних колон тосканського ордеру. Бічні частини вестибюлю перекриті хрестовими склепіннями. Всі склепіння вестибюльної групи приміщень прикрашені поліхромними розписами. Наверх ведуть парадні сходи з ліпними балюстрадами, прикрашені декоративними ліхтарями.
Кожний проріз аркади прикрашений двома алегоричними скульптурними фігурами (жіночою та чоловічою), що символізують мистецтво та науку. У коридорі холу другого поверху симетрично біля бокових крил сходів розміщені парні алегоричні жіночі скульптури зі штучного каменю з віденської майстерні, які персоніфікують гармонію та рівність.
Верхній ярус актової зали прикрашають 11 мальованих олійними фарбами картин, за ескізами Яна Матейка, під загальною назвою «Тріумф прогресу». За задумом художника, вони символізують те, як основи духовного та технічного прогресу можуть призвести як до цілковитого щастя на Землі, так і до загибелі суспільства. В алегоричних образах використані Біблійні сюжети за античною міфологією. Серед них: створення людини; відповідальність людини за долю землі; Боже натхнення; вади людства; примарний тріумф сатани; Пресвята Богородиця втішає тих, хто до неї приходить; поезія, музика, історія; скульптура, живопис та архітектура; винахід залізниці та парової машини; винахід телеграфу; суецький канал.
В процесі дослідження стелі у актовій залі також була виявлена цікава річ. У проекті стеля закладена як дерев’яна, проте над цією дерев’яною конструкцією було віднайдено бетонну кесоновану плиту! Залишається загадкою: чи вона була зведена одразу, чи додана пізніше, оскільки, якщо йдеться про її зведення у 1877 році - то це було б унікальним відкриттям!
Відео зняте у співпраці з Національним Університетом "Львівська Політехніка" lpnu.ua/

Пікірлер: 27
@user-fj7hh4gz5b
@user-fj7hh4gz5b Жыл бұрын
Дуже круто! Рідний університет, ніколи не помічала, що він дійсно настільки величний! Дякую за інформацію, давайте побільше таких відео🙂
@user-wy9vi5dq1m
@user-wy9vi5dq1m Жыл бұрын
Надзвичайно цікаво! Дякую за таку кропітливу роботу!
@user-ru5xx8gx2j
@user-ru5xx8gx2j Жыл бұрын
Дуже пізнавально, інформативно та цікаво, дякую автору!
@SmorgunOxana
@SmorgunOxana 9 ай бұрын
Тут пройшло моє дитинство, тут я вчилася... Миколо, вітаю - чудове відео, ну і Твої прекрасні фахові пояснення!
@user-yn4ug5cx8d
@user-yn4ug5cx8d Жыл бұрын
Пізнавальний фільм... дякую
@VovaLifeStyle
@VovaLifeStyle Жыл бұрын
Надзвичайно цікаве відео а особливо коли це гарною українською мовою💙💛! Треба лише підняти голову, щоб побачити красу. Знімайте побільше відео !💪
@user-by8cb9yl6y
@user-by8cb9yl6y Жыл бұрын
Давно не було нових відео про Львів... Дякую, дуже цікаво!
@user-qg6yh9hb8p
@user-qg6yh9hb8p Жыл бұрын
Найкращий інститут привіт мій дорогенький Для мене роки проведені в Політехніці були найкращими і взагалі люблю Львів найкраще місто Європи
@user-xv4hk9wn9n
@user-xv4hk9wn9n Жыл бұрын
Багато нової інформації, дуже цікаво! Молодці.
@AntonSai
@AntonSai Жыл бұрын
Ого! Скільки раз там бував і не зауважував навіть частини з показаного. Дякую за таке цікаве відео!
@Andy-wq2bt
@Andy-wq2bt Жыл бұрын
Цікава інформація! Так тримати) Чекаємо наступних серій
@andriimoroz2005
@andriimoroz2005 Жыл бұрын
Класне відео ! Шикарний наш Політех !!)
@user-xi9qx1vg5k
@user-xi9qx1vg5k Жыл бұрын
Ого, бував не раз, але все що почув "ВСЕ..." для мене нове! Дякую за відео, і за рідненьку) Так тримати!
@oleggelloo854
@oleggelloo854 Жыл бұрын
Найкращий Університет!!!
@ihorpryyma3585
@ihorpryyma3585 Жыл бұрын
дуже круте відео. Скільки років там вчився, а не замічав того всього)
@volodymyrlysyk7534
@volodymyrlysyk7534 Жыл бұрын
Супер!!!
@user-tk4iq4rb5q
@user-tk4iq4rb5q Жыл бұрын
Багато нового для себе взнав, цікаво
@Ihor_Zhenchuk
@Ihor_Zhenchuk Жыл бұрын
Хто там "відівчився і не знав, не бачив" - було потрібно просто перестати тицяти в екранчики смартфонів і озирнутися навкруги. Але, коли на 30-річній зустрічі нашого випуску зайшли у корпус факультету Електрофізики... повний занепад. (((
@serhiolecklerck6044
@serhiolecklerck6044 Жыл бұрын
Двері двустулкові ще автентичні?
@serhiolecklerck6044
@serhiolecklerck6044 Жыл бұрын
1877 збудували?
@rangelover8095
@rangelover8095 Жыл бұрын
Моя Галичина зазнає асиміляції.
@rangelover8095
@rangelover8095 Жыл бұрын
@@serhiolecklerck6044 складаєш враження не дуже розумної людини ) ...ну,та нехай) ...
@serhiolecklerck6044
@serhiolecklerck6044 Жыл бұрын
Лемберґ - дас іст фантастішь! Натюрліх!
@user-ox7rf7wd9j
@user-ox7rf7wd9j Жыл бұрын
Цікаве відео. Очікую на наступне.
@nataligrib6981
@nataligrib6981 Жыл бұрын
Цікавий фільм.
@croynadebuseny
@croynadebuseny 2 ай бұрын
Leonard Marconi i Julian Zachariewicz to polscy architekci, Nie zakłamujcie historii.
100😭🎉 #thankyou
00:28
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 56 МЛН
Шокирующая Речь Выпускника 😳📽️@CarrolltonTexas
00:43
Глеб Рандалайнен
Рет қаралды 11 МЛН
ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ БАБУШКИ #shorts
00:19
Паша Осадчий
Рет қаралды 6 МЛН
Make me the happiest man on earth... 🎁🥹
00:34
A4
Рет қаралды 5 МЛН
Apple watch hidden camera
0:34
_vector_
Рет қаралды 54 МЛН