Egyszerű felhasználóként nagyon jó bele látni ezekbe a komplex folyamatokba ennyire profi körítéssel! Iszom a szavaitok, csak így tovább, még tartalmat légyszi! :D
@Buki_Dani4 жыл бұрын
Örülünk, hogy bejön, mi is szeretünk ezzel foglalkozni 😉
@hdplayerafg4 жыл бұрын
Teljesen igazad van!
@Horibline4 жыл бұрын
Tetszik hogy beletettétek Dani játékát a videóban. Nagyon jól csinál játékot a csávó. Amúgy jó lett a videó
@gergelygrosz31813 жыл бұрын
THICC!!
@martinutasi78574 жыл бұрын
Jöhet minden téma, amit a videó végén mondtál! Imádom ezt a sorozatot!
@bluegoldflag27594 жыл бұрын
Én már ki probáltam az Unreal Engine-t és nap mint nap gyakorolok. Nagyon jó.
@Buki_Dani4 жыл бұрын
Igen igazából itt is az a fontos, hogy rendszeresen gyakoroljon az ember, és nagyon durva, miket lehet elérni teljesen szóló fejlesztőként is.
@westernownking4 жыл бұрын
@BlueCreeper _ Mind a kettőt lehet választani. Csinálhatod csak blueprintel vagy sima kóddal. Vagy mind a kettő, és akkor mixelheted. (Pld. blueprintel csinálod amit mondjuk nem tudsz megoldani kódban)
@tamasszenasi23202 жыл бұрын
Ha utána néztek az Epic hivatalos oldalán vannak tutorial-ok és az Unreal Engine C++ tutorial-ban benne van hogy ez a C++ sokkal egyszerűbb és könnyebben kezelhető mint a normál C++ nyelv. Az Epic egyszerűsített C++ verziót írt az Unreal Engine-hez. Amúgy az új játékok közül pár nagy név is megy át az Unreal Engine 5-re mert a fejlesztőknek nem kell új motort írni hogyha nagyobb dolgokat kellene módosítani a játékon. Így egyszerűbb nekik mivel a UE5 is C++. Ezt tanulom és nagyon érdekel a technológia fejlődése. Sziasztok.
@darkfox04274 жыл бұрын
Nagyon tetszene ha készülnének akár konkrét tutorial videok is játékfelylesztésről hiszen magyar szinvonalban elég csekély ezeknek a száma. Amugy nagyon jó volt a videó :D
@vasutasisti4 жыл бұрын
Osztálytársaimmal kitaláltuk, hogy csináljunk valami vasúti játékot, amihez az elején nem tudtuk eldönteni, hogy mégis melyik motort használjuk. Mivel infós suliba járunk, így valamekkora számtech tudás már van rajtunk, de be kell vallanom, az elején azt hittük könnyebb lesz :D . Akik szintén még kezdők a programozásban, azoknak egy kicsit jobban tudom ajánlani a unity-t, mert az általa használt C# programozási nyelv fele olyan bonyolult mint az Unreal Engine által használ C++. Igaz, az UE-nek van egy úgynevezett Blueprint módja, de az csak az átláthatóságot segíti. Remélem tudtam segíteni egyeseknek. Nektek pedig csak így tovább a csatornával. Kicsit rátok függtem az az igazság :D
@tamasszenasi23202 жыл бұрын
Játék programozást tanulok Angliában.
@kristofnemeth84444 жыл бұрын
Fuh nagyon király ez a sorozat. Sosem voltam nagy gamer de meghoztátok a kevem hozzá és azóta kijátszottam 4-5 játékot. A játékfejlesztés is felkerült a bakancslistára, szóval én nagyon néznék még ilyeneket. Így tovább!
@ThimiLady4 жыл бұрын
Nagyon érdekel a játékfejlesztői téma, de persze hobbi szinten. Szívesen belevágnék és minden ehhez hasznos információt megköszönök! 😃 Meg úgy mindent, mert nagyon tetszik amit csináltok.
@csongorvajer33694 жыл бұрын
Engem nagyon érdekelne egy ilyen fejlesztős sorozat. Nagyon jó lett a videó! :D
@Atlantis133 жыл бұрын
Hali! Már nagyon várom a következő részt is, hajrá!
@Valamiification4 жыл бұрын
Úristen nagyon rég láttam ilyen jó videót minden tekintetben :) Baromira hiánypótló és minőségi az egész csatornátok, csak így tovább. Remélem hamar bekerültök a "köztudatba" ^^
@Maxdisrespect4 жыл бұрын
Nagyszerü és igen érhetően,de mégis szakszerüen beszélsz. Jöhet még több hasonló videó.
@hevi199944 жыл бұрын
szuper lett,engem is érdekelnének további videók.ha belevágsz 1 könyebb játékba,szivesen tanulnék tőled :D köszönöm a videóba fektetett munkád
@joeygyorfi71174 жыл бұрын
Nagyon jó lett a videó, és engem érdekelne, hogy te milyen játékot készítesz, simán megnézném, úgy igazán mélyrehatóan lehetne bele látni ebbe az egészbe! :)
@samubagi18094 жыл бұрын
Legyen még ilyen!
@zalanantal94744 жыл бұрын
Annyival egészíteném ki, hogy inkább a programokból exportálunk olyan fájlt amit az engine fogad, nem pedig az engine kezel minden féle fájlt. A jelenleg használt fájlformátum, az Fbx, vagy az Obj bár utóbbi ritkább, és nem is mindenhol. A videó egyébként informatív és könnyen érthető, csak így tovább. :)
@jabuci4 жыл бұрын
Remek sorozat! Majd a Godot játékmotor is legyen már megemlítve. Várjuk a folytatást!
@danibacsur93184 жыл бұрын
Sziasztok! Lassan már 1,5 éve felteszem a saját játékomat Unity ben. Az unreal inkább belső fejlesztésen alapul, ami azt jelenti hogy igyekeznek mindent egy programon belül megoldani, ami kezdőként jó lehet. A Unity inkább külső fejlesztéseken alapul, tehát külső programokban kell elkészíteni az Asset-eket (animáció, modellek, textúrák). Az unreal-ben úgynevezett "visual scripting" van, ami meggyorsítja a fejlesztést, de ugyanakkor korlátozza a lehetőségeket is. Pl, ha egy saját udp szervert szeretnék egy online játékhoz, akkor azt a visual scripting miatt nem lehet, Unity-ben pedig csak "néhány" sornyi kóddal még lehet ezt tenni (kb. 150 sor). A grafikára való tekintettel nem nagyon különböznek, mivel a 2020-as unity behozta a lemaradását az unreal5-tel szemben (ugyanolyan grafikai motorokat használnak). Ettől függetlenül az unreal belső material/shader szerkesztője miatt, mondjuk egy RPG játék (ahol sok mozgó és interaktív effekt van) fejlesztése sokkal egyszerűbb az unreal-ben. Én igyekszem egy nagyon egyedi elemekkel rendelkező realisztikus játékot létrehozni, amihez nekem jobb választás a Unity.
@attila13124 жыл бұрын
Kimondottan tetszik a kezdeményezés csak így tovább várom a következő videót
@skillspacegaming4 жыл бұрын
Érdekelne egy unreal engines sorozat, én pl azt csípem a legjoban.
@GreGvagyokhelo4 жыл бұрын
Nem tudom, hogy milyen szinten van az informatikai tudásod, de kezdésképp a Unity-t ajánlanám. Lehet, hogy Unreal Engine-ben sokáig tudod használni a BluePrint rendszert, de biztos lesz olyan, hogy programoznid kell, a C++ pedig nem egy kezdőknek való nyelv. A C# sokkal barátibb, valamint ha nagyon blueprint-ezni akarsz, van Unity-hez is asszem ilyen bővítmény.
@szeverinolah71323 жыл бұрын
1:48 Egy játékfejlesztésről szóló videóban, miért PHP kódot vágtál be? 😀
@gedeonszabo-hegyi78304 жыл бұрын
Nagyon jó lenne ha ebben a témában csinálnátok még videókat
@vinnieshuda4 жыл бұрын
Sziasztok, öhm. a legutóbbi gamedeves videó óta követem a csatit és örülök, hogy minőségi tartalmat csináltok és belemerültök ilyen témákba is, mert bemutatja a másik oldalát a játékfejlesztésnek, ami talán érdekli a játékosokat, de.. :) Ebben a videóban van némi pontatlanság és félrevezetés. 1. a játékmotorok keretrendszerek és nem igazán rendelkeznek gameplay kóddal és ez még az unreal engine esetében is igaz. Ez annyit jelent ,hogy a motor csak a rendszereket szolgáltatja, de egy bármilyen játékhoz nulla kódot szolgáltat.. Ezt inkább úgy kell elképzelni, hogy az engine megadja neked a téglát, a falazóhabarcsot, a vödröt a vízmértéket stb... de nem mondja meg ,hogy azokat hogy kell használni, sőt azt se, hogy mire jók.. mármint maga a motor ugye.. persze dokumentáció és egyéb dolgok már segítenek.. Illetve sok motor jön úgynevezett templatekkel ugye adott játékokhoz, de ezek a templatek is már szigorúan gameplay kódnak minősülnek. 2. " ne kelljen programozási nyelvben kitalálni a logikát" De.. kell minden esetben, még akkor is,ha mondjuk unreal enginet használunk és az úgynevezett blueprint rendszert, ami attól, hogy vizuális még ugyanúgy programozás :) (és saját nyelv ugye) Halál pontosan ezt csináljuk mi gameplay programozók, megírjuk azokat a rendszereket ami végül a játék lesz aka fogjuk a "a téglát, a falazóhabarcsot, a vödröt a vízmértéket" és használva őket megépítjük a falat. 3. múltról egy kicsit bővebb infó: Nem feltétlen kezdték el annak idején újra és újra leprogramozni a dolgokat :) Az engine "ötlete" már nem mai és már az ősrégi Atari és C64es időkben nem egy fejlesztő gárda írt magának motort, vagy saját nyelvet amiben gyakorlatilag magát a játékot meg tudták írni és aztán esetleg ezt tovább használták (még magyarok is legendás nyelveket írtak, sőt olyan "motort" ami megoldotta a memória problémákat anno, mert nem fért el a játék kódja az adott hardware-n pl. c64) Ebből talán az első pont az ami "félrevezetés", kicsit úgy hangzott mintha a motorok már fel lennének készítve arra, hogy egy közel kész játékot adjanak, de ez nagyon nem igaz :) Hosszú hosszú játékkódokat írunk, hónapokon keresztül, vagy építünk egy gameplay frameworkot amiket aztán a designerek pl könnyen tudnak használni.. Amúgy a videó pöpec ettől eltekintve, örülök, hogy valaki fel merte vállalni a téma elkezdését és érezhetően azért utána is jártatok a dolgoknak ;)
@Buki_Dani4 жыл бұрын
Köszi a pontosításokat! Lehet, hogy nem pont jó helyre tettük a magyarázatokat, de ezek szerepelnek a videóban is, és igyekeztem minél többször hangsúlyozni, hogy a motorok nem simán játékfejlesztő programok, amik mindent a feneked alá tolnak, csak olyan keretrendszerek, amik segítenek, hogy ne neked kelljen kibányászni az agyagot és kiégetni a téglát, hanem már a kész téglákból dolgozni, hogy a te hasonlatoddal éljünk :D A továbbiakban szeretnénk majd ebbe a témába alaposabban is belemenni, hogy még érthetőbb legyen, mit is jelent ez a gyakorlatban, de köszi a kiegészítéseket!
@vinnieshuda4 жыл бұрын
@@Buki_Dani ha tudok segíteni, akár kérdések megválaszolásával, vagy bővebb infókkal twitter @ amphdev vagy discordon megtaláltok Amph#1230 néven esetleg :D
@voxelkooow4 жыл бұрын
Nyilván HTML+Javascript kódokat mutatni nem szerencsés mint amit 2 perc körül van, de laikusoknak készül, szóval megbocsájtó lehet az ember ilyenekkel.
@vinnieshuda4 жыл бұрын
@@voxelkooow jó hát ez ilyen...;) de nem hinném ,hogy bárkit is érdekel hogy néz ki mondjuk egy 45 ezer + soros c++ kód, ami mondjuk egy túlélős multiplayer játék teljes kódja :D (+ az ui kód és egyéb más, ami nem c++) játékosoknak ez nem releváns szerintem és se nem érdekes :)
@Buki_Dani4 жыл бұрын
@@voxelkooow Itt azért az is közrejátszik, hogy limitált, milyen kódból találtam megfelelő stock footage-t, ami normálisan néz ki :D
@Gabe-_-Logan-_-244 жыл бұрын
Hiába jöttek a remek engine-nek amik sok dolgok megkönnyítettek így is rengeteget lassult a videogame fejlesztés gen-ről gen-re és lehet még többet fog a jövőben, de talán most már beállt egy adott időtávra.
@digitalworkshop98532 жыл бұрын
Persze, de ez normális, hiszen a játékok is összetettebbek lettek. Gondolj bele, hogy míg anno egy super mario-n éveket dolgoztak csapatok, most bármilyen 16 éves össze tudja rakni magának, ha ez a hobbija.
@Hangulatjelentes4 жыл бұрын
Tetszik a videó. Ment a "tetszik" és a feliratkozás. Várom a folytatást a témában.
@benceszekely18313 жыл бұрын
Én egy barátommal egy egyszerűbb 2D-s játekon dolgozunk, Unityt használom 😁. Nem könnyű, de szerencsére az Interneten nagyon sokmindenre valaszt kapok, bár ezek angol videók vagy kommnetek, így ez egy kisse megneheziti a pontos megértést, de igy is nagyon sok hansznukat veszem 🌐🌐🌐. Sokszor Brackeys videóji apalján próbalok tanulni, ha valami nem megy, de Dani is nagyon cool videós, őt is szoktam nézni 🤓🤓
@taikigrim4 жыл бұрын
Unity-t és Game Maker-t használok évek óta, jó kis cucc! :D (Leet is looking kinda T H I C C )
@digitalworkshop98532 жыл бұрын
Én unity-zek 7 éve, most a szakdogámat írom gépitanulásos AI-król a unityben :D (nice Dani utalás)
@ayakartstudio38334 жыл бұрын
Igen érdekelnek további videók a témában , Egyszer bele akarok vágni egy saját játék fejlesztésébe, de nem tudom hogy ezt mennyire tehetem meg manga rajzolás mellet.
@westernownking4 жыл бұрын
Esetleg mixelhetnéd a kettőt. Nagyon mennek az ilyesmi játékok.
@fusionit18204 жыл бұрын
Hello, Mi használtuk/ használjuk mindkét enginet. Unreal engine (pro) a kezelő felület sokkal barátságosabb és folyamatosabb élményt nyújt, a visual scripting pedig megkönyiti a folyamatokat. (Con) Személy szerint viszont sajnálom, hogy az Unreal engine csak a c++ nyelvet támogatja ilyen szempontból sokkal barátságosabb a Unity által használt C#. Nyilván mindkettő projekt függően nagyszerü ingyenes motor! :)
@codinglife86154 жыл бұрын
Sziasztok! Én már egy éve tanulok Unreal Engine-ben játékokat fejleszteni, de odáig még nem jutottam hogy kiadjam a játékaimat. Az viszont nagyon igaz hogy sokat segít a UE4 visual scripting rendszere a blueprintek, de néhány dolgot azért érdemes C++-ban leprogramozni.
@adamkis71374 жыл бұрын
Én Unity motorral fejlesztek hobbi szinten. Fő irányom a PC, de a terveim között szerepel mobil és VR platformra is fejleszteni. Minden platform irányában elég sokat segítenek ezek a motorok, hisz sok dolgot a kezem alá adnak. 5.5 éve amikor bele vágtam ebbe, akkor megnéztem az akkori nagyobb motorokat. Végül azért lett Unity, mert C#-ban voltam kellőképpen járatos és a mobilban jelentősebb jobb, mint az Unreal. Plusz amikor pár libnek utána néztem, akkor több helyen láttam külön Unitys letöltést, persze ez nem azt jelenti, hogy pl az Unrealt kevesebb dolog támogatná. Elég élvezetes dolog 0-ról megtervezni és végig vinni 1-1 kisebb projektet, vagy épp egy nagyobbat. Megismerni sok embert, sok tudást szerezni, nevetni a vicces bugokon, vagy épp hónapokat kidobni 1-1 olyan hibára amiről végül kiderül, hogy nem a saját hülyeséged volt, hanem az adott verzióban nem jól működött :)
@benedekfule1074 жыл бұрын
Legyen még több pls!!
@tavstaldev9244 жыл бұрын
Jelenleg is fejlesztem egyedül az Unreal Engines Shooter játékom, és én mint tapasztalt ember elmondhatom hogy nagyon nehéz, lehet hogy az elején könnyűnek tűnik, de amint eljön az AI és a Multiplayer, ott megáll az élet mert nagyon komplex dolgok azok. Játék fejlesztésbe csak az kezdjen akinek van már kódolásban tapasztalata és tud programot csinálni ami nem egy Hello Worldből áll. Nem azért mert tudod hogy hogyan kell kódolni hanem azért hogy legyen programozási logikád. Nekem azért megy gyorsan mert elötte tanultam kódolni így van logikám hozzá. Ha nincs logikád akkor nem fog menni vagy egy nagyon bugos játékot fogsz csinálni. Edit: Ha szeretnétek tudok több dolgot is mesélni illetve részletet is mutatni belőle.
@gergokiss57154 жыл бұрын
nagyon érdekelne
@lurko-v9m4 жыл бұрын
👍👍👍
@csernayattila4 жыл бұрын
mivel eddig csak unityztam, azt is hobby szinten, unreallel kifejezetten érdekelne.
@s4ns3984 жыл бұрын
Videó: Az újabb directX el lehet extra képkockákat kapni. HSLS és directX11 kóderek: fogd meg a söröm. Btw ha elkezded a fejlesztős videót akkor C++ba ird meg, mert a visual scripting tutorialok mindenkit felrevezetnek, és már a vscripterek is programozóként hivatkoznak magukra. Tény hogy látványosabb kezdőknek, de egy drágább optimazlizáció szempontjábol, illetve normális céghez ha véletlenül bekerülnek, vagy az interjuig eljutnak csak kiröhögik majd őket :(
@Migmir13134 жыл бұрын
UEt használtam mikor ilyenekkel foglalkoztam, alapvetően azért mert az ingyenes és a Unityvel ellentétben azt C++ progrmaozási nyelvvel lehetett használni a Unity C#-pal ellentétben
@blackowlhu22124 жыл бұрын
Pont a mai napon volt 4 programozas oram :D
@jozsefjanosszabo24274 жыл бұрын
3:08 ott van Dani ,,Carlson"-ja! (amit gyorsan vegyetek fel steam kívánság listára BTW)
@xxmctroll005xxlol84 жыл бұрын
*Karlson
@kucak78353 жыл бұрын
@József János Szabó El is hangzott a videóban és, azért mert egy KZbinr csinálta a játékot, én nem fogom kívánság listára tenni.
@xxmctroll005xxlol83 жыл бұрын
@@kucak7835 nem érted. Ez Dani-nél már már meme.
@samubagi18094 жыл бұрын
Mikorjön a következő rész?! 😭😭😭
@starenharkon42654 жыл бұрын
6:33 --jelenleg mi az amit látunk ?
@markgyurina44284 жыл бұрын
Nagyon jó lett
@magyarfiu4 жыл бұрын
Az az érzés mikor már egy hete próbálkozol megoldani egy feladatot és végül csak egy vessző maradt le... Feledhetetlek :D
@psgameryt70684 жыл бұрын
2:43 ugyan olyan egerem van (logitech 235)
@sheunsh4 жыл бұрын
Jej lesz kövi rész
@Worlon834 жыл бұрын
Jöhet minden a témában!
@beni24804 жыл бұрын
Jöhetne a kövi! Amúgy szoftver fejlesztő vagyok, C#-ban.
@moonlight_944 жыл бұрын
Javítsatok ki, ha nem jól mondom, de akkor a játékmotoroknak az is köszönhető, hogy sok fejlesztő csak reskinneli a Far Cry vagy AC játékokat, hiszen az alapváz már megvan :D
@ToBa2009 Жыл бұрын
érdekel a sorozat és a játék készítése is
@Mate-vl7ki4 жыл бұрын
Milyen egy minimum hardver, hogy az unreal engine használhassam?
@MrCsapotamas3 жыл бұрын
Érdemes lenne ezeket lektoráltatni egy senior engine fejlesztővel, de minimum egy senior programozóval, mert vannak félrevezető és téves információk is benne. Kicsit olyan mintha egy hobbi fejlesztő próbálná előadni magát, aki néhány tutorial után azt hiszi hogy ért is hozzá...
@Buki_Dani3 жыл бұрын
Kedves Tamás! Köszönjük az észrevételt, valóban nem vagyunk szakértők, hanem legfeljebb hobbi érdeklődők. Hol érhetünk el téged, hogy esetleg az ilyen videókhoz a segítségedet kérjük?
@TriplexxMindig3 жыл бұрын
@@Buki_Dani engem kereshettek nyugodtan :) (UE4-el kapcsolatban)
@rolandbence22124 жыл бұрын
13:04 ennyi erővel a fortniteban a creative módot is lehetne nevezni engine-nek
@Broodborn3 жыл бұрын
7:26 Mesterséges intelligencia Skyrimban megölsz egy csirkét-> 45 aranyérem a bírság, de a város lakossága akár meg is támadhatja a sárkányölő Dragonborn-t. A valóságban megölsz egy csirkét -> "Szegény jóság." "Ennek meg mi baja?" "Na majd a gazdájának fizethet, ha nem akar pereskedni ezért!"
@22palacsinta334 жыл бұрын
Legyen olyan sorozat amelyben egy kisebb játékot csinálsz☺
@Sebastian-Castellanos574 жыл бұрын
Mikor lesz olyan sztori vidi mondjuk az Unchartedról, mint amilyen a Last of Usról volt?
@horvi17594 жыл бұрын
De mivan a motorbe mutatóval? Arra várok youtube post óta de abból is lehetne ha már volt death stranding a valóságban (írónia de vicces lenne)
@nightwolflucario61114 жыл бұрын
A videó játékok nagyon különlegesek (Készítésük és végleges változatukban is) ezért érdekelnek a videójátékok. 7-dik osztályos koromban gondolkodtam, hogy mivel is foglalatoskodja életem nagyrészében és engem a videójáték készítés nagyon elragadott. A logikai bukfencek, a mesterséges inteligencia, a pálya/játéktér készítés, a hangok, a zenék, az animációk, az NPCk mindennek a készítése egyszerre egy élmény, egy ,,kreativkodás", egy alkotás és egy kikapcsolódás egyben.
@Sipgeraf4 жыл бұрын
A Scratch az Game engine? Én ezt használom. (Meg a Roblox stúdiót)
@CoderMedia4 жыл бұрын
Lehet exebe konvertálni szóval igen
@Nightmare-bq5sh3 жыл бұрын
Fejlesztenék :)
@khomendiox31112 жыл бұрын
Rajta akkor :'D
@CoderMedia4 жыл бұрын
A legjobb motor a Coppercube 👍🕋
@khomendiox31112 жыл бұрын
Miért is ?
@CoderMedia2 жыл бұрын
@@khomendiox3111 Egyszerűen kezelhető, persze valóban kamu hogy javascript nélkül is jól működik. Azóta már viszont C#-ban is írok szóval a Unity-t használom ezen kívül.
@majlatkalman-gal78174 жыл бұрын
Nagyon jó lenne... Én már elkezdtem egy játékot csinálni az egyik haverommal UE4-ben.
@RolanderKek4 жыл бұрын
Jöhet az unreal engine tartalom :D
@gtxpadavan17224 жыл бұрын
05:05-től: Nem, nem a motor számolja ki, a motor FORDÍTJA bináris kódra, és a géped számolja ki. Pls....
@matejambor52454 жыл бұрын
Okos próbáltál lenni, de elég nagy butaságot írtál.
@gtxpadavan17224 жыл бұрын
@@matejambor5245 sorry but your vélemény valahogy nem érdekel and by the way igazam van :D
@WarriorOO24 жыл бұрын
*A PUBGBE KELL AI!* Repülő ami végighalad? Az is NPC, csak más a model! :D Amúgy kíváncsi vagyok, milyen lehet motorral csinálni egy motort :)
@CoderMedia4 жыл бұрын
Sajna a 100 bol 60 ember jatekos csak, a tobbi 40 meg bot
@peterhorvath66624 жыл бұрын
Szia Dani! Azért Unityben gyönyörű kódsorokat találsz...
@Maczi4 жыл бұрын
mindenképpen csináljatok mert sokat tud segíteni másoknak
@zoltandanko72564 жыл бұрын
Én Unity-t használok. Nem is volt kérdéses. Főleg hogy Linux alapú operációs rendszert használok. Egészen bonyolult dolgokat is meg lehet benne valósítani. Habár még csak nemrég kezdtem el belemerülni. A hálózatkezelést inkább saját magam oldottam meg, mert így láttam jobbnak. Meg úgy terveztem az egész "végterméket", hogy egy integrált szerveren fusson a játék, azaz minden. Én ezt láttam a legjobbnak, mert így nem kell külön megírni egy szervert is és egy klienst is. Hanem ott van az egész. Meg persze ha távoli kiszolgálóhoz csatlakozik a játékos, akkor minimális lehessen a csalás esélye. Fura dolog ez a játékfejlesztés, és sok mindenre kell gondolni.
@munkásapka4 жыл бұрын
Mikor fojtatódik???
@attilapeter24704 жыл бұрын
Én és egy barátom tervezünk egy játékot és jó volt hallani arról hogy miben segít egy motor a fejlesztőknek.
@lokihunvolvo4 жыл бұрын
Kíváncsiságból én is összedobnék egy kis egyszerű gémet!🤔
@bennopeterr3 жыл бұрын
Magához a játékfejlesztéshez kedvet kaptam de nem annyira hogy megtanuljam mind azt amivel ez jár.
@Sipgeraf4 жыл бұрын
Scratch.mit.edu Nézzétek meg :D Ebben írtam egy “oprendszert”
@soloberti07244 жыл бұрын
Átvertek ezekbe hol vannak a játékmotorok Nincs benne vuturutu😊🙃🙂
@Darky_the_Wolf4 жыл бұрын
Whistlist karlson on steam. XD [ K A R L S O N V I B E ]
@hunracehunter83494 жыл бұрын
Source 1-2
@ohayomc12944 жыл бұрын
Unity + Blender!!! Én eddig is játékon dolgoztam.
@enderstar67634 жыл бұрын
Hol vannak a kis rózsaszín motorooooooook?
@RaunuaryGameplay4 жыл бұрын
Érdekelne az unreal engine programozós sorozat. A játék programozás már nagyon régóta érdekel.
@nkabruno4 жыл бұрын
Nemár... tényleg azt hittem hogy a műanyag kismotorokról lesz szakszerűen szó...😔
@Buki_Dani4 жыл бұрын
Sajnáljuk, hogy csalódást kellett okoznunk 😕 Ígérjük, egyszer majd bepótoljuk azt is!
@denes14224 жыл бұрын
Jöhet
@olikazombika45323 жыл бұрын
több ilyet a játékfejlesztésről ugyanebben a stílusban
@jani18484 жыл бұрын
Beletehettétek volna a leírásba Dani csatornáját.
@Horibline4 жыл бұрын
És én még bíztam bennetek😠😠
@nandorbacso46254 жыл бұрын
Én játékfejlesztő vagyok, csak azt magyarázza el valaki, hogy a motorok miért lennének titkosak😅
@slattbandy42274 жыл бұрын
10:16 is it just me or this bean is looking kinda THICC
@Buki_Dani4 жыл бұрын
Az egyik legszórakoztatóbb devlog a youtubeon 😂
@ferendremix3214 жыл бұрын
Wow that was really cool. Wow that was really cool. Wow that was really cool. Wow that was really cool. ...
@laszlovajda98654 жыл бұрын
@@ferendremix321 Wow that was really cool
@anubis72274 жыл бұрын
Én nekem max map elkészítéséhez van kedvem ezek után 😂
@Buki_Dani4 жыл бұрын
Hát nem egyszerű az biztos 😅
@Gorvo.4 жыл бұрын
Ha nem nagya játékot akar csinálni az ember akkor a godot az eggyik legjobb.
@petergulyas52964 жыл бұрын
Lol én vagyok az ezredik lájkolo
@nicolasprt4 жыл бұрын
Miért egy javascript kód van bevágva? 😂😂
@crepkey4 жыл бұрын
function doYouLikeThisVideo(my_answer: boolean) { if(my_answer === true) { return 'You are a fuckin\' awesome guy'; } else { playVideo( { title: 'A JÁTÉKFEJLESZTÉS TITKOS ESZKÖZTÁRA', play_mode: 'repeat'} ); } }; while(true){ doYouLikeThisVideo(my_answer); }
@sanrioslxt4 жыл бұрын
NA DE HOL VANNAK A MOTOROK??
@murdexentertainment1834 жыл бұрын
én még a sratchet
@BMMO903 жыл бұрын
Bírom azokat akik azt hiszik hogy tudni fognak csinálni egy játèkot hát ez nem olyan egyszerű akik meg le töltik a módokat azok meg be le se kedjenek
@adamnorbertszabo43512 жыл бұрын
miért ne tanulhatna meg valaki játékot fejleszteni?
@BMMO902 жыл бұрын
@@adamnorbertszabo4351 meg lehet csak az több évig tart.
@zetenygaal96234 жыл бұрын
Mire jók a motorok? Arra hogy száguldj vele xd xd xd
@rcrafthun4 жыл бұрын
elso
@attila45854 жыл бұрын
Ennek mi értelme van?
@jabuci4 жыл бұрын
Erre szkriptet írtál? Vagy hogy csinálod?
@rcrafthun4 жыл бұрын
@@jabuci szépen csinálom
@jabuci4 жыл бұрын
@@rcrafthun Nagyon jól nyomod. Le a kalappal! Bárcsak én is lehetnék egyszer első! Sajnos mindig lecsúszom róla :( Igazi példakép vagy számomra!