Klasa Panie Arku - za Pana skromność, wierność zjednoczeniu Unitra i wartości edukacyjno historyczne flimów, powinien Pan otrzymać medal i nagrodę od Ministerstwa Rozwoju lub Kultury. Chętnie zaangażowałbym Pana do materiałów video w naszej firmie.
@ARQ-TONTECH4 ай бұрын
Jest mi niezmiernie miło, dziękuję! 🙂
@Marek_Bogdanowicz4 ай бұрын
Z dzieciństwa pamiętam pierwsze diody led produkcji CEMI, ależ byłem nimi zachwycony! Do dziś mi się podobają, mają w sobie jakiś taki urok :). Pozdrawiam serdecznie!
@fernandomontressini97884 ай бұрын
Pamiętam te diody z metalowym korpusem. Pana materiały, to jak podróż w przeszłość, we wspaniałe czasy pachnące kalafonią i audycją radiową.
@MarcinIIАй бұрын
Tytuł serii jak "Problemy" 😊
@tow.JanWinnicki4 ай бұрын
Kolejny wartościowy odcinek Towarzyszu. Dawno Was nie było - pewnie wakacjujecie. Serwus!
@ARQ-TONTECH4 ай бұрын
Witam w skromnych progach! Pana też długo nie było. Ale rozumiem. Sprawy wagi państwowej 😇
@szymonradioswl65004 ай бұрын
Jak zawsze super film.
@jollyroger62434 ай бұрын
Bardzo fajne Sprzęty👍
@tysioranАй бұрын
Zielony ozłocony led w metalu CQYP-32A . Łza się w oku kręci 😢🙃
@mwk14 ай бұрын
Doskonale się to ogląda! 😎
@rafkawasaki22444 ай бұрын
Pieknie
@Arekparzych4 ай бұрын
Super film !
@euzebiuszkarpacki38104 ай бұрын
Tak patrzę na symbol Unitry i się zastanawiam czy ma nawiązywać do płytki drukowanej. Pozdrawiam Henryk
@ZPDU4 ай бұрын
Wspaniale. Natomiast chwytać końcówkę przewodu w lutowiu i podgrzać. Jest Pan odważny. Pięknie się ogląda, jak zawsze. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę
@ARQ-TONTECH4 ай бұрын
Dziękuję! Zawsze miłe słowa ☺
@ZPDU4 ай бұрын
@@ARQ-TONTECH Całkowicie zasłużone. Zawsze bo zawsze mi się miło ogląda i czerpię ogrom satysfakcji i przyjemności. Tak trzymać. Pozdrawiam z urlopu.
@jacekbukaczewski4 ай бұрын
jako nastolatek bawiłem sie śnieżnik 502,ależ ono pieknie grało😢
@lordweiter93824 ай бұрын
Czemu sb Pan nie zrobi podświetlenia sprzężonego z włącznikiem, ja u sb tak zrobiłem tylko w Irenie, bo moim zdaniem bez sensu był ten włącznik, że trzeba było go trzymać żeby było podświetlenie skali Pozdrawiam.
@ARQ-TONTECH4 ай бұрын
Ja też tak właśnie zrobiłem w "Irenie". Włącznik oświetlenia zaskakuje i oświetlenie działa gdy radio jest włączone. W "Laurze" jeszcze tego nie zrobiłem i nie wiem czy to zrobię. Nie mam jakichś szczególnych planów względem tego odbiornika. Zrobiłem co trzeba, wymieniłem resztę "wypłowiałych" kondensatorów elektrolitycznych, dzięki czemu odbiornik zyskał na jakości dźwięku i teraz tak sobie czeka. Może ktoś zechce. Z tych starszych typów wystarczy mi "Izabella" do której mam szczególny sentyment.
@lordweiter93824 ай бұрын
@@ARQ-TONTECH No to dobrze bo ten włącznik to bezsensowna rzecz, a tak po przekręceniu włącznika sprzężonego z potencjometrem głośności elegancko się światełko świeci.
@infraceptor474910 күн бұрын
miałem rms-ke w jaką głowicę była wyposażona ?
@ARQ-TONTECH10 күн бұрын
U24-104.1 stereo
@nowheremanjk86244 ай бұрын
Laura 2. Przez całe dzieciństwo grała w kuchni. Na 2 płaskie baterie.
@jankaminski7684 ай бұрын
Jak przestroić Laurę,jest gdzieś film?
@ARQ-TONTECH4 ай бұрын
Niestety chyba nikt się nie odważył. Ja przestrajałem "Laurę" bardzo dawno temu. Kanał już istniał i pokazywałem ten odbiornik dobre kilkanaście lat temu. Ale czy pokazałem tam przestrajanie? Nie pamiętam. Chyba nie. Przy czym ja przestroiłem na tyle, na ile pozwalało mi wówczas doświadczenie i chęć zachowania oryginału konstrukcji. Czyli możliwie najmniej inwazyjnie i bez konwertera. Za to z dobrą czułością i czystym odbiorem w zakresie 93-101MHz +/-0,5MHz.
@jankaminski7684 ай бұрын
Dziękuję za odpowiedź.@@ARQ-TONTECH
@maciejsowikowski7464 ай бұрын
Urwane kable, to zawsze jest utrapienie i poszukiwania. Na marginesie, o stanie polskiej gospodarki świadczy wykorzystanie w "nowoczesnym" radiomagnetofonie mechanizmu, który był opracowany w końcówce lat 60. Sam mechanizm jest solidny, ale w tanim sprzęcie stosowanie tak przestarzałej i drogiej w produkcji konstrukcji, to nieporozumienie.
@ARQ-TONTECH4 ай бұрын
Owszem. Z perspektywy innowacyjności i postępu, racja. Ale trzeba wziąć pod uwagę również to, że wzięcie gotowego i co ważne opanowanego w produkcji, a jeszcze ważniejsze "nie spartolonego" przy "polonizowaniu", mechanizmu, było w tamtym czasie bardziej racjonalne. Ponadto mogło być jednak tańsze, niż opracowanie, następnie wdrażanie zupełnie nowej mechaniki, a jeszcze później walka z ewentualnymi niedomaganiami i wadami tejże, co byłoby ogromnym kosztem ze względu na zwroty reklamacyjne, czy naprawy gwarancyjne. Na to z pewnością nikt nie mógł sobie pozwolić. Na dodatek czeska kooperacja zaakceptowała taką koncepcję. Zresztą wkrótce i tak pojawiła się "Klaudia", następnie "Klaudia 2" z zupełnie nowymi mechanizmami. Co gorsza, w "Klaudii 2" mechanizm o wiele delikatniejszy i niestety bardziej awaryjny. Z perspektywy czasu na dobre wyszło jednak zastosowanie tego pierwszego. "Darie", nawet te zaniedbane są sprawne, natomiast w pełni sprawna mechanika w "Klaudiach" to już przypadek.