Lemezalap építés -előregyártott ház alá! Földmunkától a csövezésig.

  Рет қаралды 25,168

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Күн бұрын

Az előregyártott megoldások és az élőmunkának a csökkentése létkérdés az építőiparban. Nincs idő arra, hogy heteket, hónapokat szöszmötöljön egy brigád a munkaterületen. A passzívház könyvedet itt rendeld meg:egyszeruen-pas...
.
.Rengetegbe kerül az utazás és egyáltalán nem biztos, hogy ott van a munka, ahol a munkaerő is rendelkezésre áll. A megoldás az, hogy amit lehet gyártsunk előre. Alapozást egyelőre még nem nagyon lehet előre gyártani, viszont a munkát lehet gyorsítani. Ennek egyik lehetséges módja a lemezalap készítése. Ebben a videóban ezt fogjátok látni, hogy egy panelos előregyártott épület alá hogyan készül a lemezalap. A földmunkától egészen az alépítményi csövek elkészítéséig fogjátok látni a munkafolyamatokat.
Érdekelnek az alacsonyenergiás házak?
Támogatnád a munkásságomat?
A legegyszerűbben így lehet könyved, rendeld meg itt!
www.egyszeruen-passzivhaz.hu
olvass bele! Már 35 oldal szabadon elérhető, nem kell feliratkozni sem!
egyszeruen-pas...
#lemezalap #alapozás #prefab #előregyártás #ellenőrzés #műszakiellenőr #szakiellenőr

Пікірлер: 43
@peterkun7276
@peterkun7276 10 ай бұрын
Ha esetleg valaki nem szeretne ennyi energiát elpazarolni a "szennyvíz" elvezetésre, javaslom ismerkedjen a száraz-alomszék módszerrel. Zseniálisan egyszerű, olcsó, jól működő és környezettudatos ;)
@sandortolnai4562
@sandortolnai4562 10 ай бұрын
Megint hozzászólok Szaki...17 éve építkeztem...magam terveztem, és a pontos rajzot adtam a tervezőnek feldolgozni. Kombinálta a lemez alapom. A külső és középső teherhordó falak alatt 40 cm-es sávalap van monolit betonnal, majd erre jött két betonráccsal a kb 24 cm-es lemez betonalap. Semmiféle hókuszpókusz nincs alul, mert a hely kiválasztás alapján ez egy magaslati pont...Kb 10 cm-re emelkedik az alap a terep fölé, hogy kerekes székkel is lazán kimehessek majd esetleg matuzsálem koromban a kertbe...A vizet és szennyvizet én okosabban terveztem...eleve előre láttam tervezésnél, hogy hova logikus a vizes helyiségeket tenni-egyik szárnyon a konyha a másikon a fürdő és wc került..A vezetékek direkt az alap közvetlen határán futnak, -kívül-hogy esetleges jövőbeni hibásodáskor ne a lakást kelljen barmolni.Természetesen a kapcsolódó-bekötő csövek- beljebb találhatók...az esés nálam több...kb 6 fok...a közel két évtized nem hozott ki hibát, mint a sárgaréz víz elosztó a rezgés miatt elrepedt egyszer, mert a zsidaja az öntvényt túl vékonyra önti, aztán a menet maráskor a menetek alja mögött alig marad fém...Javaslom, hogy drágább műanyag idommal dolgozzatok! Könnyen kiváltható volt az alap külső síkjánál a z idom csere...műanyagra...Üdv Mindenkinek!
@krisztinawien
@krisztinawien 10 ай бұрын
Ausztriában még mindig igen jó a szakipari oktatás, mégis szintén eléggé előtérbe kerül az előregyártás, mert olcsóbb és gyorsabb, mint a helyszíni szakmunka. Persze attól még messze vagyunk, hogy mondjuk egy robot összerakjon egy házat, de egy jól megtervezett BIM modellel elvileg már ez sem lenne lehetetlen.
@zoltanpataki1838
@zoltanpataki1838 10 ай бұрын
Ez nagyon jó . Érdekel a Liapor házak. Lehetne erről többet hallani? Köszönöm.
@sandortolnai4562
@sandortolnai4562 10 ай бұрын
17 éve ilyen osztrák házgyári panel házat akartam csináltatni...egy kecskeméti gengszter vállalkozó jelentkezett...voltunk kint a házgyárban is vele...fölvette az előleget...aztán kiderült, hogy egy csaló...pereltem volna az előleget, de nem talált nála semmit a végrehajtó...Amúgy csoda jó az üveg granulátos falazat, a berakott vezetékekkel...de marha drága...Töredékéből megcsináltam a házamat 44-es porotherm téglából...Előny, hogy 2-3 nap alatt a kész alap lemezre bedaruzzák a paneleket...és jöhetnek az ácsok...de arany árban megy...
@mikloshalasi7090
@mikloshalasi7090 10 ай бұрын
Szerintem a 3-5 ezrelék lejtés kevés. A csövek sajnos görbék, így ha nagyon kicsi lejtést adunk az egyik pontján akár kontrás is lehet egy másik ponton ami nagyobb baj mintha jobban meglejtettük volna.
@ablak007
@ablak007 10 ай бұрын
Nálam is nagy a dilemma ez ugyben.nekem a kiviteli tervekben 2% szerepel, 110 csovekre és a 125-re is, konzultáltam tobszor is a tervezovel ez ugyben de , sikertelenul (gyozkodot h márpedig annak annyinak kell lenie . Én sokallom a 2%, szivem szerint 1-1,5% tennék , de nem tudom hogy szembe mennyek e a tervekkel. Nem szeretnék hetente dugulást háríttani a jovoben. Tisztelt Szakiellenor mi a vélemény ez ugyben.
@birkapasztor
@birkapasztor 10 ай бұрын
Gyakorlatban picivel tovább szokás billenteni az érintőnél, de annak amit mondasz hosszabb szakaszokon igen is van jelentősége, az illesztések és a süllyedés miatt igenis kontrás tud lenni, az ágyazást is megfelelően kell készíteni és tömöríteni. A mai csövek extrudálása sokkal jobb mint a régiek voltak, ha görbe a cső, az elég fos minőség. Annyi nem lehet benne. A kaki a hosszabb szakaszon úgyis le fog ülni, ha csak épp meglöttyintik. Sokan a WC-t nem húzzák le normálisan, de ennél is nagyobb baj, hogy ha zsíros mosogatólé megy le, ott hosszabb szakaszon bizony az le fog rakódni. Ezek a dolgok azért elméleti kérdések, most gondoljunk bele, hogy az ember nem egyforma állagú kulát csinál. Van hogy sűrübb, ragadósabb, van hogy csokis kolbász megy lefelé. Azért van hogy már a wc-ben se tud elkanyarodni, egészségi állapottól is függ sajnos a csatorna sorsa, ha vicces, ha nem. Aztán a képlet ott döl meg, hogy Szilvia, Krepto, Zewa vagy más jóságok mennek e utána. Akkor az egyéb cuccokról ne is beszéljünk, a nagyi leönti a romlott pörköltet, stb. Sok mindent megélnek még azok a csövek, szóval, én a picikét a vonalon túlra szavazok hosszabb szakaszoknál, A 2x45 fok meg hülyeség, ha a 90 fokos idomot megnézzük, a nagyobbaknál annak is van rádiusza. Igazából a nagyobb csöveknél le kell mennie, 50-es és alattinál van jelentősége a 2 db 45-ös idomnak, de a mosogatónál inkább, mint egy 32-es kézmosónál általában. Fentről meg ejtőbe szinte hülyeség, de esetleg zajcsillapítás miatt van előnye még, ugyanis nem csapja a lé a tempóval a szemközti csőfalat. Szóval sok szempontot figyelembe lehet venni. A lényeg, ha legalább az alapok jók, minden oda megy, ahová kell.
@ivanborik8326
@ivanborik8326 10 ай бұрын
A 3 ezrelék valószinuleg kevés, 2% sokkal alkalmasabb, de semmi esetre sem lehet tobb mint 4%.
@csabajakab6231
@csabajakab6231 10 ай бұрын
Itt Angliában 2,5 és 3,5 %között ajánlják hivatalosan valamint van Nagy rádiuszos 90°idom talán 30cm r.Bocsi javitok 1,7 és 2,5%.
@csabajakab6231
@csabajakab6231 10 ай бұрын
Bocsánat ugy van itt megadva a 110 mm csöhöz a lejtés, hogy 1/40 és 1/60 között , ami 17 mm és 25 mm között méterenként.Nagyobb átméröjü csöveknél tudtommal kisebb esés elegendö.
@attilaistenostora.
@attilaistenostora. 10 ай бұрын
Amikor az egyháznál dolgoztam akkor én is csináltam ilyet. Kaptak egy előregyártott faházat, ahhoz kellett ilyen alap. Csak nekem nem kellett a csövekkel is bajlódnom, mert a faház csak 4x4 méteres volt. A többi egyház egy évig építette ezt a faházat, mert minden tipusú munkára, más más szakembert használtak. De az én végzettségemmel, és tudásommal az összes folyamatot szakszerűen el tudtam végezni.
@gyulalakatos4833
@gyulalakatos4833 10 ай бұрын
4:25 A 110-es csőnél méterenként 1 cm kell lennie. Azaz 1 % és nem 3 ezrelék. Ott így meg fog állni és dugulás lesz a vége.
@gyulalakatos4833
@gyulalakatos4833 10 ай бұрын
A 150-es csőnél 5 ezrelék, a 200-as csőnél kell 3 ezrelékes lejtés.
@torpemonguz
@torpemonguz 10 ай бұрын
Függőleges, merőleges, párhuzamos . Micsoda extrák..😂
@balinttoth732
@balinttoth732 10 ай бұрын
Szia Péter! Mikor indokolt a kavics toltes frakciójának valtoztatasa? Pl. 0-63 szemcsemeretu zuzott kovel ajánlott 40 cm toltest kesziteni? Köszönöm elore is.
@azrael834
@azrael834 10 ай бұрын
Ausztriában mindig szerelő beton ment a tört kavicsra, természetesen csatornázás után.
@hortenziabanfalvi6235
@hortenziabanfalvi6235 4 ай бұрын
Hol a folytatás?
@stevensteven5109
@stevensteven5109 10 ай бұрын
Méterenként 3mm ? Nem kevés egy cseppet?
@expamandro
@expamandro 10 ай бұрын
Itt lesz a beton alatt hőszigetelés mint a thermodul házaknál?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 10 ай бұрын
Igen!
@stevensteven5109
@stevensteven5109 10 ай бұрын
Az amerikaiak 1 foot -on 1/4 col lejtést adnak, vagyis 38 centinként 63mm. Ott ez a norma.
@gabortari1851
@gabortari1851 10 ай бұрын
Mi is ilyen hàzat akartunk építeni. De még nem is írtunk alà szerzôdést És Mär 30%al emelték az ärakat ! Ez még 2019 Ben volt! De nem is Ez a lényeg,Azt szeretném kérdezni hogy miért nem tesznek Magyarorszàgon xps szigetelést a beton alà?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 10 ай бұрын
Sokminden volt azóta. Napról napra változtak az árak, nem volt egyszerű időszak.
@gabortari1851
@gabortari1851 10 ай бұрын
@@SzakiEllenor akkor még a külföldi cégnek a magyar irodäjäban voltunk,gondolom a magyar oldal rä jött hogy milyen pénzt van benne! De igazäbol nem is Ez volt a kérdés lényege hanem a szigetelés. Miért nem kerül xps lap a beton És a kavicsägy közé?
@RaptorBandi
@RaptorBandi 10 ай бұрын
20cm vastag, AN150-es nyomószilárdságú EPS szigetelést raknak egyszintes háznál. Két szintesnél AN250-est, ha jól tudom.
@endrekecsmarik6275
@endrekecsmarik6275 10 ай бұрын
ez a Dalma típusház, mi is gondolkoztunk benne. A gond, hogy megfognak egy becsalogató árral, fényes látványtervekkel. Aztán kiderül, hogy egy lecsupaszított csontvázat kapsz ennyiért, ami közelében nincs az, ami a képeken szerepel. Nem beszélve arról, hogy minden tervtől való változtatás súlyos milliókat jelent (pl. konnektor darabszám/elhelyezés is szegényes, mire kiszámoltuk, hogy mennyi kellene 1 milliós + költség jött ki csak a konnektor többletre). A hővisszanyerő szellőztetéssel kapcsolatban nem voltak túl biztató a kivitelező cég, kb elhajtottak, amikor megvalósulással kapcsolatban kérdeztem őket. Azért remélem látjuk a folyamatos megépülését, továbbá azért kíváncsi lennék, hogy mennyi lesz a végső bekerülési költség. (látványtervek alapján 160 mFt+)
@gabortari1851
@gabortari1851 10 ай бұрын
@@endrekecsmarik6275 ugyan ez volt a felvezetés nälunk is! A vége horror lett volna.
@fekidavid
@fekidavid 9 ай бұрын
Az előző videókban a csövezést a talajban helyezték el homokágyon és utána ment rá a kavics. Itt pedig a kavics ágy fölé ment a homok és abba a csövezés. Miért a két különböző megoldás? Van köztük valami fontos különbség?
@stevo3467
@stevo3467 10 ай бұрын
A kavics alá nem került talajszövet,(a révidke videó alapján) ami védi a kavicságy drénező képességét azaz nem tud felúszni a kavicságyba finomabb szemcse ami csökkenti a kapiláris hatást, valamint a taljszövetnek van egy nagyszerű tulajdonsága, homogénabbá teszi a teherelosztást, kíváncsi vagyok hogy drénezik a lemezalapot
@krisztianbazsik4814
@krisztianbazsik4814 10 ай бұрын
De a ház alá hogy kerül víz amit ilyen szinten drénezni kellene? 🤔 Nem értek hozzá, csak kérdezem.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 10 ай бұрын
Szerintem is jobb geotextíliával, de ebben a leírásban nem volt benne.
@stevo3467
@stevo3467 10 ай бұрын
A víz a környező talajból szivárog be, olyan szinten lesz mint a talajban, ha a ház körbe lesz dréncsövezve és azok egy aknába folynak ami aztán el van vezetve (több alternativa)akkor a betonlemezt vízszigetelni sem kell mert a drénezés szárazon tarja.Ez nem elmélet, a gyakorlatban remekül működik egyszerű és olcsó kevsebb hiba lehetőség
@csabajakab6231
@csabajakab6231 10 ай бұрын
A kavicságy természetes drénezés csak el kell vezetni.
@stevo3467
@stevo3467 10 ай бұрын
ide nem tettek talajszövetet aveszély az hogy az apró talajszemcsék felusznak és befolyásoljáa a kapiláris hatást
@tamasvelikov8134
@tamasvelikov8134 10 ай бұрын
nm lehetett senkit meg buntizni ? de kar.... remelem a kovetkezo reszben lessz 😜
规则,在门里生存,出来~死亡
00:33
落魄的王子
Рет қаралды 28 МЛН
Which One Is The Best - From Small To Giant #katebrush #shorts
00:17
Könnyűszerkezetes házak szigetelése.Mire figyelj oda!!!!!
12:45
Imre Sebestyén
Рет қаралды 106 М.
ESTRICHBETONOZÁS ELŐTT AMIRE FIGYELNI KELL
6:38
VAR BAU 8000 Kft. Építés
Рет қаралды 117 М.
Is this the source of all issues?
13:25
BauMed
Рет қаралды 185 М.
Megindult a ház, pedig csak drénezni akartak-Így ne csináld!
8:46
规则,在门里生存,出来~死亡
00:33
落魄的王子
Рет қаралды 28 МЛН