Saper kurde! To już nie jest Twój kącik zainteresowań! To jest kącik zainteresowania dziesiątek tysięcy widzów ;)) Świetny materiał! Dziękuję
@gilatiq3 жыл бұрын
Nikt ale to nikt się nie spodziewał filmu o tej godzinie
@joheleseq37383 жыл бұрын
+1
@neodymowymario3 жыл бұрын
Ale są Ci co nie śpią ;-)) Czyli ja też ;-)) Pozdrowionka
@TXPer3 жыл бұрын
ja mam trzecią zmianę to mam chociaż co robić
@ukasz67023 жыл бұрын
Właśnie. Można by było premierę o tej godzinie zaplanować chociarz kilka dni wcześniej. Na przykład 2 lub 3 doby przed jej rozpoczęciem.
@gofr13 жыл бұрын
Będzie oglądane na premierę
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Nice :D
@Martwywsrodku3 жыл бұрын
Nie spodziewałem się odcinka o tej godzinie dzięki za zabicie czasu :)
@Cyborg91Ninja3 жыл бұрын
Miałem taką wypalarkę ale nigdy nie miałem okazji/możliwości wypróbowania. Dzięki za wstawkę!
@piotrkuszneruk4083 жыл бұрын
Drogi Saper. Wiele drukarek, ma dodatkowy slot na płytę. Dlatego podejrzewam, że ojciec Twojego kolegi raczej drukował obraz na płycie szczególnie, że znajoma fotograf robi to w ten sam sposób. Pozdrawiam : )
@kris-jc9dn3 жыл бұрын
nawet miało to podobną nazwę - labelflash
@adrianzawadzki43183 жыл бұрын
@@kris-jc9dn Labelflash to również wypalanie obrazków na płycie laserem. Konkurencyjna technologia, w praktyce różniła się kolorem, Lightscribe były złote, a Labelflash błękitne.
@Wujek_wladek3 жыл бұрын
Te płyty do drukowania na nich były białe. HP miało kiedyś szufladkę na takie płyty. Przy czym taka szufladka podnosiła się bliżej głowicy drukującej. Na szybko znalazłem taką drukarkę Epson L810
@krzysztofszykowski2443 жыл бұрын
Miałem Canon PIXMA mp600r. Miała szufladę na płytę i drukowała bezpośrednio na specjalnych płytach z białym podkładem. Świetnie to wyglądało.
@amator80443 жыл бұрын
Właśnie chciałem to napisać
@rajdowiec88343 жыл бұрын
Pozdrawiam wszystkich! I Ciebie Saperku
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Również pozdrawiam :)
@juliannowaczyk50003 жыл бұрын
Zajebiste intro! Postarałeś się. (:
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Dziękuję :)
@ukaszchuma96873 жыл бұрын
@Saper Elektrozłomiarz - ojciec kolegi mogl uzywac innej technologii - CD/DVD Printing w 3 wersjach - atrament, thermal i retransfer. Tam były uzywane inne płyty i specjalne drukarki.
@_marqu_86503 жыл бұрын
Uratowałeś mi dziś dzień. Już myślałem że nie będzie co oglądać, a tu film sapera
@konradkowalczyk32273 жыл бұрын
Saper jeszcze była technologia LabelTag :) Warto też sprawdzić ;)
@TheLukasz0323 жыл бұрын
Czas wypalania etykiety zależy od ilości ścieżek, które na etykiecie wyjdą. (Tutaj ścieżek w znaczeniu jak na dyskietkach - okręgi współśrodkowe ze środkiem w środku płyty.) To właśnie dlatego Nero defaultowo zaokrągla napisy - bo jemu wtedy łatwiej, ma mniej przebiegów - i jak już musi wypalić na jakiejś ścieżce gdzieś czarny piksel, to wcale nie przyśpiesza na obszarach białych, bo nie może - musi zachować stałą prędkość kątową per specyfikacja.
@1991Jurek3 жыл бұрын
Aż mi ten film przypomniał jak z 10 lat temu nagrywałem muzykę na CD do samochodu a tą funkcją LS drukowałem zdjęcie mojego auta na płytce, robiło to zdzwinienie i szacun wśród znajomych :)
@DaBuzz923 жыл бұрын
W 2010 roku pomagałem kuzynowi ogarniać płyty ze zdjęciami na wesela właśnie. Dało się ustawić klikacza tak żeby przez noc płyta wypaliła się 3 razy, do tego 3 płyty na raz bo 3 nagrywarki były i przez jedną noc dało się wypalić elegancko 3 piękne płyty.
@mcmarc53434 ай бұрын
Ale zajebista burza na początku filmu.
@Emilcia_games3 жыл бұрын
Kolejny super odcinek czekam na więcej , pozdrawiam Sapera i Panią Saperową
@hubciu25bot923 жыл бұрын
Właśnie skończyłem upierdalanie się z jakimś sprzętem, oczywiście nie działa... Kurde już cię rozumiem D:
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Oby się uruchomiło :)
@hubciu25bot923 жыл бұрын
Dzięki.
@hehehelol38493 жыл бұрын
Niemartw się że nie działa, ciesz się że nie spaliłeś tego sprzętu :)
@geekboy66553 жыл бұрын
W 2007 albo 2008 rodzice kupili mi HP Pawulona. Na tamte czasy raczej średnio-niskopółkowy notebook, modne wówczas wśród gimbazy wykonanie z kategorii "plastic-fanatastic", ale za to Windows Vista, logowanie czytnikiem linii papilarnych, pilot na podczerwień i właśnie napęd z LightScribe. Ależ to był szpan :) Raz go użyłem, do wypalenia płyty ze zdjęciami z zielonej szkoły. Podstawowym problemem nośników było to, że były piekielnie drogie (w porównaniu do normalnych CD-ków) i raczej trudno dostępne. Wiem, że była też technologia LabelFlash i tu wyglądało to jeszcze gorzej.
@Farmiro3 жыл бұрын
Film o takiej godzinie?! Ale przynajmniej jak człowiek nie śpi to jest co oglądać
@techniczny84 Жыл бұрын
No saper rozwijasz się. Świetny materiał. Podziwiam ludzi z pasją. Pozdrawiam serdecznie novytech84 😊
@capitanprasley23073 жыл бұрын
ale z zaskoczenia odcinkek doyeebałeś. Dzięki.
@aruziolko213 жыл бұрын
Spoko odcinek 😎😁
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Dzięki :)
@TECHNICUSChannel3 жыл бұрын
Ciekawy odcinek :) pozdrawiam cie super materiał
@weryfany_Zamosc3 жыл бұрын
Ligjtscribe od samego początku jak się tylko pojawił to już miałem nagrywarkę od Lite-On-a z tą funkcją. W tamtym czasie płytki nie były jakoś tak specjalnie droższe zwykle po 1zł a ligjtscrible po 2-3zł. Efekt niestety po kilku latach zanika tak że jak dla mnie do kitu ten dziwny pomysł ale coś nowego... zawsze jest. Labelflash-a nigdy nie miałem ale nadruk był po stronie zapisu danych... myślę że ciekawsze i trwalsze. Lub jak robią to profesjonalnie kamerzyści... wydruk na specjalnym papierze samoprzylepnym jedna kartka a4 była dedykowana dla 2 płyt CD które to były już wstępnie wycięte. Wystarczała zwykła kolorowa drukarka. 😎👍
@ZetkaTV_3 жыл бұрын
Kurwa, oglądam cię od jednego dnia i już kocham twoje poczucie humoru, świetne filmy robisz :D
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Dzięki, dobrej zabawy :)
@robert_4983 жыл бұрын
Mam co oglądać w nocy. Dzięki
@spifer23263 жыл бұрын
u siebie w kompie do tej pory mam napęd ale nie lightscibe tylko labelflash. ten wypala obraz na specjalnych płytach z ciemnoniebieską warstwą, też monochromatycznie, ale właśnie w odcieniu niebieskiego. z tego co wyczytałem można też drukować na normalnych płytach dvd, tylko po stronie danych. nie jestem pewien jak dobrze to działa, bo nigdy nie używałem, a napęd nie był droższy od zwykłych nagrywarek to wziąłem taki (bodaj 50zł w 2015)
@dawtuufh12803 жыл бұрын
Są jeszcze nagrywarki wypalające obrazki po stronie danych na każdej płycie z niebieską folia,na tą chwilę nie pamiętam jak technologia się nazywa ale jest na pewno ,bo posiadam jedna taka nagrywarke
@PawePolak3 жыл бұрын
Nie byłbym taki pewien co do kolorów, sam kiedyś wypalałem obrazki jak tylko to weszło na rynek, miałem lightscribe w pierwszej wersji więc wypalało bez kolorów. Wiem że wyszła jakaś wersja druga lightscribe która mogła wypalać 2 albo 3 kolory chyba o ile pamiętam, niestety nie było to popularne bo płyty musiały być inne i były ciężko dostępne do tego kilkanaście razy droższe, napędy to samo. Wersja kolorowa była ogólnie rynkowym niewypałem ale pamiętam jeszcze było głośno w gazetach komputerowych o tym, wtedy neta jeszcze tak nie było. Więc tak, była wersja z kolorami, niestety było to tak dawno że więcej szczegółów nie pamiętam.
@QaroleQ.3 жыл бұрын
Lightscribe faktycznie jest monochromatyczne ale istniały etykiety samoprzylepne z możliwością nadrukowania w zwykłej kolorowej drukarce. Posiadalem kiedyś takie z maszynka do przyklejania i była możliwość zrobienia kolorowej etykiety. Także może nie tak ciężko z tym twoim mózgiem 😋
@WaldekDudzinski3 жыл бұрын
Dobry materiał ogladam pozdrawiam 👍
@frog28183 жыл бұрын
Oooo zapowiada się nieźle
@xchelmix3 жыл бұрын
Co do nazwy "LightScribe" zamiast mówić "LajtSkrip" powinineś mówić "LajtSkrajb" ale odcinek mega wyszedł i nie mogłem z twojego "zatwardzenia mózgowego" XD Pozdrawiam Ciebię i Panią Saperową 👌😅😁
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Dzięki i również pozdrawiamy :)
@FargothPL3 жыл бұрын
Kiedyś te płyty kosztowały po 2-3zł. Teraz to towar deficytowy, nieprodukowany i stąd takie ceny :) Zawsze chciałem pobawić się takimi płytami, ale bez funkcji nadruków mojej wypalarki, mogłem tylko to zrobić drukarką atramentową :/ Dzięki za film!
@MyszkoServe3 жыл бұрын
Czas druku zalezy od typu druku oraz ilosci i pozycji
@krotkiefilmyy3 жыл бұрын
Wow super!
@wnt3r9833 жыл бұрын
Kurde mega kox film czekam na następny :D
@stych16723 жыл бұрын
pozdrawiam ludzi który oglądają o 5-6 rano
@dg230v43 жыл бұрын
Pamietam jak kiedys wypalalem plytki LightScribem. Super frajda jak na tamte lata 😋. Mam gdzies do dzis niektore wypalone plyty. Pozdrawiam
@marcojach23283 жыл бұрын
To tak samo pokombinuj z label flash.😃 taniej bo "nadruk" jest na warstwie wypalanych danych. Są płyty dwustronne, bez strony na etykiete, po obu stronach jest warstwa na dane. Jak jest miejsce nan typowej plycie dvd na krawędzi to można dodać po obwodzie napis.
@MaestroDJDaniello3 жыл бұрын
O, świetnie, sam wygrzebałem taki napęd ze starego laptopa hp, ale jakoś nigdy nie zamówiłem tych specjalnych plyt z ali
@krystian-pc69113 жыл бұрын
Wybitnie Dobry Filmik :)
@bzzykppl81253 жыл бұрын
Obrazki można bylo zrobic na płytach na których można było drukować taką opcję miała np. drukarka canona
@ukawiec54823 жыл бұрын
Mam takie płyty wypalone które mają z 15 lat. Po pewnym czasie zachodzi jakaś reakcja i obraz zachodzi mgła która można zetrzeć palcem.
@MizuuV123 жыл бұрын
Przed spaniem wszedłem na główną Nie zawiodłem się :D
@grzegorzsoowiejko76563 жыл бұрын
z tego co pamiętam to PS2 lubi się zjarać po odłączeniu myszki czy klawiatury "na żywca"
@parallelhighway41913 жыл бұрын
Niezła godzina na film
@GulczTech3 жыл бұрын
Prawodpodobnie ten dodatkowy czujnik może odczytywać pozycję płyty by drukować w tym samym miejscu.
@TXPer3 жыл бұрын
nie martw sie saper, też o tym nie wiedziałem
@abcdezxyz47723 жыл бұрын
Mam nagrywarkę LG z tą technologią. Może to nagrywarka słaba, może płyty (choć testowałem różne w tym cenionych firm jak Verbatim), to jakość nigdy nie była zadowalająca. Rysunek wyglądał jak wyblakły druk czarnobiałej gazety, a w ciągu kilku lat ciężko nawet tytuł odczytać. Rewelacji nie spodziewałem się, ale technologia bardzo słaba. Też wypalałem dodatkowo i z wysokim kontrastem. Technologia ciekawa jakby ją dopracowano, ale pewnie już nigdy nie będzie ze względu na odchodzenie płyt do lamusa. NEC miał chyba własną technikę wypalania obrazów, niekompatybilną, ale podobno lepsze efekty można było osiągnąć.
@melon09093 жыл бұрын
Ja kiedyś na takich płytach wypalałem instalki windowsa i razem z wersją windowsa był wypalony klucz 😆
@ned3and3 жыл бұрын
Mam taką nagrywarę z Light Scribble do dzisiaj na starym złomie :P Ale nigdy nie użyłem tego bajeru XD nie był mi potrzebny do szczęścia. Pewnie dlatego nie przetrwał i został potraktowany u nas jako ciekawostka niż super ficzer roku i rewolucję XD
@Animowariacje3 жыл бұрын
"Weselnicy" w czasach kiedy ta technologia dotarła "pod strzechy" zwykle drukowali ówcześnie dostępne naklejki na płyty [wystarczyła drukarka atramentowa], które przy pomocy odpowiedniego narzędzia można było w miarę równo nakleić na powierzchnię płyty. Więc może stąd skojarzenie że wydruki były kolorowe.
@dev1anceONE3 жыл бұрын
Teraz już się nie nakleja na płyty, a drukuje bezpośrednio na nich z odpowiednimi drukarkami atramentowymi(Posiadają dedykowane oprogramowanie i odpowiednia tackę na płyty w zestawie, lub jest od razu z góry w kształcie płyty), więc wtedy już grafiki wychodzą ładne i kolorowe(widziałem parę pirackich gier z takimi drukiem i wyglądają jak oryginały, ale bez "oznakowań") no i płytki też są dedykowane do tego, ale są o wiele tańsze niż te do Lightscribe(Przykładowo 50 sztuk Verbatimek 4.7GB kosztuje około 60 zł) dlatego zapewne Lightscribe nigdy się bardziej nie przyjął.
@szymony64063 жыл бұрын
Na CD był lepszy kontrast niż na DVD. Nie wiem czym było to spowodowane. DVD minimum 2x trza było, by jakoś to wyglądało. Ile ja się tego swego czasu naklepałem, a ile się zmarnowało, to moje.
@lee99bay3 жыл бұрын
Osobiście wolałem używać labelflash. Bawiłem się też lightscribe lata temu. Obecnie płyt dvd z labelflash chyba w ogóle brak nawet w kosmicznych cenach. EDIT: możesz zrobić film o technologii securedisk która obecna była w nagrywarkach dvd lg. Fajna sprawa tylko problem był w software. Jedyny program który obsługiwał tą technologię to było Nero. Pozdrawiam serdecznie.
@bartexx48023 жыл бұрын
0:00 wstęp epicki
@vulcanitu25783 жыл бұрын
Pamiętam jak Nero mi kiedyś rozwalił sterowniki do napędu DVD... i kuźwa byłem bez napędu, kiedy to nie miałem netu i większość rzeczy na płytach była właśnie
@Hitomi86697 ай бұрын
nigdy nie wiedziałem czym jest lightscribe do czasu tego filmu,i jak patrzę w przeszłość to chyba mój wujek na pirackim gta IV wypalił obrazki z oryginalnych płyt, a myślałem że to oryginały
@FFlynn3 жыл бұрын
Ej, ale to ciekawy patent. Zawsze chciałem mieć własny nadruk na płycie.
@boguslawbochynski3 жыл бұрын
Wolałem konkurencyjną technologię: LabelFlash z disc t@2 (czyli tatuaż na dysku).
@kateverionjp2hg3883 жыл бұрын
Siatka 😎🤙
@ArduGeek65023 жыл бұрын
zajebisty wstęp z tymi wstawkami
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Dzięki :)
@pawenowodworski7996 Жыл бұрын
Miałem taką nagrywarkę ale pamiętam że w 2005 roku te płyty były drogie i mało dostępne, zwykła płyta kosztowała około 1 zł to taka lightscribe około 30 zł
@pawel12013 жыл бұрын
Też miałem taka nageywarkę z ta technologia ale nigdy żadnej płyty nie wydrukowałem bo te płyty były w cholere drogie. 12 lat temu u mnie taka płyta kosztowała 15zł gdzie zwykła dvd 80 groszy a cd 50 groszy.
@MeteEro3 жыл бұрын
xp, nero i nagrywanie piratów dla znajomych xD ehh smaki dzieciństwa
@szymonsynak60063 жыл бұрын
Ja dalej mam dużo płyt z tymi grami XD
@bredber8683 жыл бұрын
Komentarz dla zasięgu (;
@twojababcia81273 жыл бұрын
Zgłaszam się po ten komputer Szczerze to dla mnie twoje filmy są zajebiste nawet jeśli muwisz że dla ciebie są nieudane
@matkart20033 жыл бұрын
Powinno się rano jeść śniadanie ale jak saper film wrzuca rano to trzeba go obejrzyć :).
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Zjedz to śniadanie :)
@tomaszmroz36563 жыл бұрын
Ciekawe czy film będzie znowu trwał 21:37 😏
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Nie tym razem :)
@xmasoo14743 жыл бұрын
Dlaczego ja nie miałem pojęcia o czymś takim kurde fajna sprawa z tymi płytami
@igorptaszynski5719 Жыл бұрын
Czuję się stary jak zaczynałem oglądać twój kanał miałem 14 lat teraz mam 17 lat
@shabbabalua63673 жыл бұрын
Może trochę nie z tematu, ale wie ktoś jak zainstalować sterowniki do Xp, bo wpadł mi w ręce ThinkPad t60, zainstalowałem tam Xp, (nawet legalny bo miał naklejkę), ale nie działa dźwięk, ani karta sieciowa, a karta graficzna tylko w trybie obrazu, szukałem sterowników ze strony lenovo/ibm ale one nie działają, miał ktoś może podobny problem?
@jakubjakub71423 жыл бұрын
Zainstaluj program driver booster
@SaperElektroZłomiarz2 жыл бұрын
Polecam SDI_RUS do instalacji sterowników. Driver Booster kładzie za duży nacisk na wygląd aplikacji :)
@ukasz67023 жыл бұрын
A nie ma możliwości zaplanować na kilka dni wcześniej taką nocną premierę, a nie kilka godzin przed jej rozpoczęciem? Wtedy było by może na niej więcej osób.
@bielin1823 жыл бұрын
"i zrobię ten film porządnie"
3 жыл бұрын
może ojciec kolegi miał drukarkę atramentową z możliwością drukowania na specjalnych płytach wtedy mogłeś dobrze pamiętać że były kolorowe
@welchianachi77073 жыл бұрын
Saperku taki napęd bez obudowy szybko szlak trafi bo tylna część robi za radiator dla eletroniki.
@damianfalbowski73063 жыл бұрын
Ja takie se siedzę pacze saper nagrał film to oglądam xd
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
:)
@mokry43253 жыл бұрын
podkręcenie laseru daje lepszy efekt tak jakoś to kiedyś było ujek mi gadał tym mi pozdro
@Ziomek-Mek3 жыл бұрын
Własne nadruki na własnej płycie... Nawet ciekawy patent, by nie używać mazaka do tego. Jeśli chodzi o Polecenie Oprogramowania dla Systemu Windows 2003 [Chyba raczej nie chodzi ci o Windows Server 2003, gdzie chyba raczej wszystko co potrzebne dla serwera powinno już na nim być, tak jak to jest np. w Windows server 2012, tylko raczej o zwykłego XP'ka], to: PROGRAMY: -EasyBCD = Jest to program pozwalający modyfikować Menu Boot'owania [Menu uruchamiania] Systemu, czy to na UEFI, czy to na Legacy BIOS. Dzięki takiemu programowi, możemy nawet zainstalować System, prosto z dysku, bez bawienia się pendrive'ami, płytami, czy też dyskietkami. Może nawet powinieneś zrobić o tym mini poradnik, jako "Film Ciekawostka". -CesarFTP = Chcesz utworzyć na szybko Lokalny Serwer FTP? Nie ma problemu, ten program ci w tym pomoże, choć nie powiedziałbym że jest on najbezpieczniejszym do tego narzędziem. -PowerISO = Dobry odpowiednik tego Nero, do zarządzania płytami, jak i plikami ISO. Można dzięki temu "zamontować" Plik ISO w Emulowanym Napędzie Dysków, co jedynie czasami się przydaje do instalacji jakichś tam gier, ale nie systemów. -FreeArc = Odpowiednik Winrar'a/7zip'a, zupełnie za darmo, tak jak to w nazwie jest. -Audacity = Prosty darmowy program do podstawowej edycji dźwiękowej, używany przez wielu ludzi, jak i twórców. -TechPowerUp GPU-z = Program do sprawdzania Kart Graficznych, ich specyfikacji, jak i sensorów [czyli np. Temperatury]. Czasami przydatny do ich Diagnostyki. -WizTree = Chcesz zobaczyć jakie pornole zżerają ci aż tyle miejsca na dysku/płycie/pendrive? Nie ma problemu, ponieważ ten program ci to wszystko przedstawi w postaci graficznej, jak i tekstowej. -PassMark RAMMon = Program do Sprawdzania Pamięci RAM, ich specyfikacji, jak i tego czy nie ma z nimi problemów jakichś, czy też czy wgl. są one wykrywane przez system. Przydatne do ich Diagnostyki. -H2TestW = Prosty program do Sprawdzania Dysków Twardych, Płyt, Pendrive'ów, itp. Dzięki czemu można sprawdzić czy np. Dany Dysk potrafi pomieścić tyle Danych, ile system wskazuje, czyli można sprawdzić ile Bajtów jest Sprawnych na danym nośniku, a ile nie jest, a przynajmniej tak to mogę wytłumaczyć po zielonemu. Przydatne do ich diagnostyki, i do sprawdzania czy dany nośnik nie jest "Zakłamany". -Fences = Chcesz zrobić swój pulpit ładniejszym miejscem, a nie pierdolnikiem, mając do tego trochę wolnego Ramu? Dzięki temu programowi możesz porobić na pulpicie "Zagrody", czy też takie jakby "Biblioteki", w których możesz trzymać Skróty do programów, Foldery, Pliki, itp. Robiąc przy pomocy tego swój pulpit ładniejszym miejscem. GRY: Większość gier działających na DirectX9, oraz 10 powinna ruszyć, choć to i tak wciąż zależy od danej Gry, i sprzętu na którym ten system działa. Ale od siebie kilka gier do testowania sprzętu mogę polecić: -Rimworld = Gra w której Budujesz i zarządzasz Kolonią na obcej planecie, z bardzo sporym wsparciem dla modów, jak i niskimi wymaganiami, jednakże przy koloni wielkości bardzo sporej, gra na słabym sprzęcie może po prostu nie wyrabiać, ponieważ jest to gra która działa tylko na jednym rdzeniu procesora. Do testów musiałbyś mieć jakiś zapis z Sporą Kolonią w której dość sporo się dzieje, oraz zainstalowanego moda "TicksPerSecond", dzięki czemu będziesz wiedział ile "FPS'ów" ta gra wyciąga na takim zapisie, na danym sprzęcie. -Fallout 1 i 2 = Gry wręcz retro, które powinny raczej na każdym sprzęcie ruszyć, a 1 nawet była rozdawana za darmo. Chyba jej tłumaczyć nie muszę. -OpenTTD = Gra OpenSource, Darmowa, która jest wręcz portem starego TransportTycoonDeluxe z Dos'a na dzisiejsze systemy. Wciągająca, chyba też jej nie muszę tłumaczyć. Do testów też jest potrzebny zapis z rozwiniętą Siecią Transportową, w której Sporo się dzieje, ponieważ gra na takim zapisie, na słabszym sprzęcie, też może spowalniać, na najwyższej szybkości, dlatego też może być ona dobra do testów. -Rocket League [tzw. Krokiet Liga]: Gra kind off E-Sport'owa, która też może stać przy CS'ie i LoL'u jeśli chodzi o takie popularne gry, waży sporo, ale na moim złomie da się w nią grać. Też może być dobra do testów, a tłumaczyć chyba też jej nie muszę zbytnio. Do gier jeszcze może polecić kilka emulatorów, które tak szczerze mogą być jedyną rozrywką dla co niektórych osób korzystających z takich złomów na codzień. Czyli: -PPSSPP = Emulator gier na PSP, łatwy w obsłudze, z sporą społecznością jak i ustawieniami, który wciąż otrzymuje Aktualizacje, nawet z wsparciem dla gier "Homebrew". Dzięki niemu trochę gier już przeszedłem, czy to na telefonie, czy to na swoim Złomie, nawet z spoko klatkażem. -PCSX2 = Emulator PS2, wymagający Biosu z konsoli. Może nawet on odczytywać zwykłe płyty tamtych gier przy pomocy zwykłego napędu CD/DVD. Do uruchamiania gier z tej epoki czasowej na złomie, to trzeba się trochę nagimnastykować, ale się da wyciągnąć nawet spoko klatki w których da się jakoś komfortowo grać [mimo iż to będzie spowolnione]. Ja na swoim złomie na klawiaturze w spowolnionym tempie [czyli nie w pełnej szybkości emulacji gry], udało mi się przejść GOW'a 2, tylko 10 godzin to zajęło. :v -RetroArch = Kombajn Emulatorowy, który w jednym programie, gromadzi sporą kolekcję różnych "silników" do emulacji różnych gier z różnych konsol. Emulator PSP na nim zbytnio meh działa, a nawet same Menu i jego ustawienia, nie powiedziałbym że są one Stabilne. Jednakże, może ci się on do czegoś przyda. Tak w sumie, to może nawet i powinieneś zamienić np. jakiś stary sprzęt/laptop na właśnie Kombajn do Emulacji różnych gier, i to może nawet byłby dość ciekawy pomysł na Materiał na jakiś film o jakimś kolejnym Odratowanym złomie przyniesionym spod Wiaty. Nie głupi to nawet pomysł... MODYFIKACJE: Nie znam, nie interesowałem się nimi zbytnio kiedy były tamte czasy tego systemu, oprócz tylko Nakładek Graficznych zmieniających system tak żeby wyglądaj jak np. Vista, bądź 7. Jak chcesz, mogę ci ten komentarz napisać na discordzie, tak żeby ci ta lista nie przepadła/nie zgubiła się gdzieś. :>
@predomzelmer21373 жыл бұрын
U mnie mi kazali korki wyłączyć I bałem się o zasilacz marki "bi kłajet"
@matiziss24993 жыл бұрын
Fajny pecet ;) przydal by się do serwera. Jedyne co bym dodal od siebie to nowsza plyta glowna i więcej dysków a obudowa jest do tego idealna wystarczy donitowac podstawę bod dyski laptopowe pozyskana z rozwalonej obudowy gamingowej i włala serwerek jak ta lala :D postawiło bo się to na strychu gdzie jest dużo miejsca a i dostep do kabli sieciowych bardzo dobry bo jest tam główny router rozdzielajacy z światłowodu No byla by bajka chociaz wątpię trochę w możliwość dostania tego sprzętu ale warto próbować :D pozdrawiam ;)
@ForFiction.3 жыл бұрын
Saper zamienia się w jackass i za nie długo będzie skakał w kaktusy na wizji
@pawemurawski89403 жыл бұрын
ooo widać upgrade w jakości.
@idMedhiss3 жыл бұрын
Format bmp nie obsługuje przeźroczystości. Musiał byś użyć gif lub png.
@nomtbg3 жыл бұрын
Dwa razy w życiu wypaliłem takie płyty, chyba gdzieś tam mam jeszcze takie płyty. 😀
@patrykkoziea11623 жыл бұрын
film z komuni mojej matki jest nagrany na identycznej płycie xD
@krystian61793 жыл бұрын
Funkcja Light Scribe i flashlabel to jest to samo? Podpowie ktos?
@ukaszc37053 жыл бұрын
Podobne, ale trochę inne technologie. Lightscribe mógł nagrywać tylko na płycie od strony etykiety, czyli od góry a Labelflash mógł nagrywać po obu stronach, czyli także po stronie danych. Plusem za LF jest to, że drukowanie po stronie danych działało na każdej płycie. O dziwo LF był o wiele mniej popularny niż Lightscribe
@Dydzio3 жыл бұрын
Do kompletu wypróbuj Labelflasha :P Niestety, nie ma płyt, ale podobno pozwala na wypalanie po stronie danych!
@MyszkoServe3 жыл бұрын
Fajny film, czekam na poketpc. Gdzie kupic plyty litescripe
@nop03 жыл бұрын
na allegro, jest tego pełno, są po 2zł.
@chomiktelewizyjny85673 жыл бұрын
Noc jest
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Wiem :D
@chomiktelewizyjny85673 жыл бұрын
@@SaperElektroZłomiarz heh
@chomiktelewizyjny85673 жыл бұрын
Są pola masowe?
@5r4pu533 жыл бұрын
Pomyliłeś kanały ;)
@chomiktelewizyjny85673 жыл бұрын
@@5r4pu53 hehe
@adredy3 жыл бұрын
Uwielbialem ta technologie ;) byl jeszcze LabelFlash
@nitexozo3 жыл бұрын
dokładnie. szkoda, ze teraz te nosniki sa takie drogie
@zeasypl3 жыл бұрын
Czy ja będę brał udział w premierze filmy Sapera Elektrozłomiarza o godzinie 1:30. Ło matko
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
:)
@Koleszko10003 жыл бұрын
masz dobry laser. U mnie w HP wygląda to bardziej blado ...
@filipsykaa64623 жыл бұрын
reklamówka nadal na drzewie?
@kris-jc9dn3 жыл бұрын
ten materiał już prawie nikomu się nie przyda, bo płyt się nie dostanie, przynajmniej w rozsądnych cenach. kiedyś za paczkę 10 szt. płaciło się 15zł. a dzisiaj za sztukę. to była świetna opcja 15 lat temu. w okienku do wydruku masz opcję "podgląd". nagrywarka ma w swojej pamięci zapisane charakterystyki nośników różnych producentów i wprowadza poprawki dla podglądu. unikniesz wtedy przesunięć tekstu i innych elementów.
@SaperElektroZłomiarz3 жыл бұрын
Dzięki i materiał z natury nie ma być przydatny a chciałbym, żeby był ciekawostką :)