Likviditás 3/3: Újság 1987-ből, ingatlanpiac, Warren Buffet, vagyon átruházás - Pénzügyi Fitnesz 107

  Рет қаралды 6,398

Pénzügyi Fitnesz

Pénzügyi Fitnesz

Күн бұрын

Пікірлер: 23
@kosjoz
@kosjoz 5 жыл бұрын
Szia, nem tudom talán az inflációs résznél kellett volna megkérdezni. Az alacsony fix kamatozású hitelekről gondolkodtam, ha beindul a magas infláció, hogyan tudja a bank megoldani ezt az elértéktelenedő problémát? Van valami buktatója az adós számára vagy itt mindenképpen ő lesz a nyertes fél?
@zoltanvaradi1850
@zoltanvaradi1850 5 жыл бұрын
Eleve kamatfelárral futnak ezek a termékek,valamint a legjobb termékeknél 50%-os önerő kell + további jelzálogot kell bevonni. Ez azt jelenti, hogy egy 50%os nominális bukó esetén is pénzènél van a bank.
@muslica44
@muslica44 5 жыл бұрын
A bank sosem veszít 😉 . Ha minden kötél szakad, legfeljebb vis major-ra hivatkozik majd, azt mindenre el lehet sütni kis hazánkban (lsd. az épülő új lakások korábban kötött szerződései). Vagy esetleg megint belép az állam és "megvéd". Ha nem túl nagy a gond, nem rendszerszintű, akkor pedig, azt hiszem, un. swap-okkal fedi le a bank ezeket a hiteleket.
@attila1830
@attila1830 5 жыл бұрын
értem, hogy sok ember nem rendelkezik csak 15 perc attention span-nal, de azért összevágod ezt a 3 részt majd egy videóba? :D
5 жыл бұрын
Szia! Igen, szokásomhoz híven megteszem, ez lesz a 108-as videó pár nap múlva. 48 perc, ahogy írtam, fel is van már töltve, csak élesíteni kell.
@vargapal1341
@vargapal1341 5 жыл бұрын
Ismerek olyan embert, aki a 911 esemény után vásárolt részvényt, mikor a pánikban eladási hullám indult meg, majd decemberre eladta és vett belőle egy vadi új személygépkocsit.....
@gaborbakos7058
@gaborbakos7058 5 жыл бұрын
Akkor mégsem lehet olyan nagy ész, ha ilyen bomba befektetést tett azonnal a nyert pénzzel, hogy egy új kocsit vett belőle, aminek meredeken zuhan az értéke attól a pillanattól, hogy kihoztad a kereskedésből. :)
@Blackwingsss
@Blackwingsss 5 жыл бұрын
A Buffet-es részt nem igazán értettem. A bankban/otthon tartogat többmilliárd dollárt arra a pillanatra várva, hogy olcsón vásárolhasson? Vagy ezt hogy kell elképzelni?
5 жыл бұрын
Lényegében igen. A decemberi híradóban mutattam, hogy ez már 110 milliárdnál jár. Az elmúlt években a magas árazás miatt nem talált neki helyet és szerinte is el fog jönni az az idő, amikor olyan olcsó árak lesznek aminek semmi értelme. Idéztem.
@oliverdudas8892
@oliverdudas8892 5 жыл бұрын
@ De mi van akkor, ha beütne egy esetleges hiperinfláció, akkor az a készpénz, amit tartogatsz, elértéktelenedik...és akkor úgysem tudsz belőle annyi jó eszközt vásárolni...vagy tévedek?
5 жыл бұрын
@@oliverdudas8892 nem tévedsz, pontosan így van. Az várható, hogy először nagy árfolyamesés lesz és utána hiperinfláció (persze nem tudhatom biztosan, hogy már a következő válság hatására). Ő bevásárolhat az esés után.
@d.zoltan
@d.zoltan 5 жыл бұрын
Az aljat ugyanolyan nehéz eltalálni, mint a toppot... Azaz, ha van egy szabályrendszer, ami szerint likviditás hiánya esetén, azaz zuhanó piacokon, pánikeladások esetén belép az (átlag)ember vevőként, akkor nagy eséllyel túl korán fog belépni, és - már amennyiben tartja magát a stratégiához, - sokkal hamarabb belép és elfogy a tőkéje, mint ahogy a valóságban az igazi alj bekövetkezne... Ez azt is jelenti egyben, hogy nagy eséllyel túl korai lesz a belépő, és még onnantól is sokat mehet a piac lefelé, és ha nem bírja, akkor nem okos pénz lesz belőle, hanem, pénzégetés, pénz transzfer az igazi okos pénzesek számára... Egyébként nem várok nagy zuhanást, inkább lassú lufi-leeresztést a piacokon, a nagyobb esélyét ennek látom, illetve egy hosszasabb oldalazgatás, kicsit fel, kicsit le szívatós piaci mozgások is benne vannak a pakliban. Igazából nem látom, hogy mitől zuhanna össze hirtelen minden. Az egyértelmű, hogy általános lufi fújás (volt) van, de három tényezőt kivéve, (háború, világméretű járványok, jelenleg ismeretlen eredetű senki által nem várt és kivédhetetlen ok) nem látom indokát hatalmas és hirtelen és általános zuhanásnak, minden más ok, amit szoktak felsorolni már ismert, és mint ilyen már be van árazva a piacokba, (kamatemelések, kereskedelmi háború, brexit, olaszok, feltételezett recesszió és a hasonló tényezők), ezek már hónapok, évek óta ismertek, és eddig legalábbis nem okoztak nagyobb összeomlást. A fejesek sem hülyék teljesen, a világ pénzügyi vezetői, akiknek még lehetnek eszközeik megfogni, csökkenteni, késleltetni, elnyújtani egy esetleges nagyobb összeomlást is. Szóval jelen pillanatban még mindig nem látom azt, hogy mitől fog minden hirtelen összeomlani, persze ez is bekövetkezhet, de ennek gondolom a kisebb esélyét. A tőzsde pedig az esélyekről és a valószínűségekről is szól, tehát számomra egyelőre még azért még nincs itt a világvége a tőzsdén. :)
5 жыл бұрын
Látod, nagyjából igazad van! Azt tenném csak hozzá, de ez már csak szőrszál hasogatás, hogy a lassú leeresztés könnyen átfordulhat meredek esésbe, mert a jelenlegi magas eszközárak már annyira a részét képezik a rózsaszín világnak, mert a gazdaság nagy része még mindig a költekezésen alapszik... Az igazi alját, ahogyan a csúcsát sem lehet eltalálni, inkább a szemlélet a fontos.
@K_G_49
@K_G_49 5 жыл бұрын
Még egyszer neki fogok esni ennek a három videónak, hogy még inkább tisztább legyen a kép, de úgy látom, hogy az okfejtésedből pont kihagytad azt a tényezőt, amiről ezek a videók szóltak: a likviditás hiányáról. Pont ezért zuhanhatna akár hirtelen bárminek az értéke, mert a vevők nem lesznek ott a fontos szinteken. Ezzel nem számolsz szerintem. Próbálok egy egyszerű példával élni: ha a bevételünk 100 ft, de a jegybank ad nekünk további 100 ft-ot (hasonló történik mostanában), akkor amíg ez a pénz a rendelkezésünkre áll, akkor dupla annyit tudunk költeni a boltokban, nagyobb/drágább ingatlant és több részvényt vehetünk, nagyon likvidek vagyunk stb. Az árak valószínűleg megindulnak felfelé, infláció képződik, kialakul a piacokon egy magasabb egyensúlyi ár, ami felszívja ezt a rengeteg létrehozott új pénzt. De egyszer a jegybank elveszi ezt a 100 Ft-ot és újra csak 100 Ft áll rendelkezésünkre. Mi történik ilyenkor? Az egyes piacok szerinted mennyire képesek maradni a korábban hitelből és pénznyomtatásból felpumpált árszinteken? Szerintem semeddig. Mivel eltűnt a likviditás, egycsapásra kevesebb pénz áll rendelkezésre a gazdaságban. Elméletileg ellentétes folyamatnak kellene lezajlania a QE kifutásának és a kamatkörnyezet emelkedésének köszönhetően, mint amit a QE és a zéró kamatok okoztak a gazdaságban. Óriási kérdés szerintem mindenki számára, hogy a jegybankok hogyan képesek menedzselni mindezt.
@d.zoltan
@d.zoltan 5 жыл бұрын
@@K_G_49 Ebben az esetben, mi akadályozza meg a jegybankokat, hogy újra visszaadják a likviditást a piacoknak? Illetve a videóban is emlitette Péter, hogy azért van rengeteg cash pénz az okos befektetőknél, akik biztosíthatnak likviditást maguk is, és rengeteg cash pénz kering a világban keresve a helyét mindig. És akik kiszállnak a longokból zárva azokat, az a pénz is cash-é válik, elvileg lejjebb ők is visszaszállhatnak, szerintem ez összetettebb kérdés, de az tény, hogy a fák nem nőnek az égig, előbb -utóbb kisebb-nagyobb visszaeséseknek be kell következniük, én csak azt nem látom, hogy mitől lenne egy akkora nagy válság és tőzsdekrach, mint mondjuk az 1929-es, és amelyhez hasonlót sokan mostanában is várnak.
5 жыл бұрын
@@K_G_49 Jo reggelt! En meg azt hagytam ki a valaszbol, hogy a piac eshet 50%-ot, aztan megint 50-et es megint 50-et. Es valoban, nem lesz likviditas, marcsak az intezmenyek csodje miatt sem. Amit most te mondasz, az nagyon szuper, a likviditas hianyanak kovetkezmenyeivel szamolni kell, szamitani kell ra. Ami jelenleg van azt ugy is nevezik, hogy perception management. Hiszen, fenn kell tartaniuk a bizalmat, bizalom hianyaban beszakadna minden, emiatt meg tobben eladnanak, vevok nelkul. Ez szamomra is osszeeskuves elmeletnek tunik, de tenyleg van olyan, hogy plunge protection team, ami ezt hivatott megakadalyozni. Pont a fekete hetfo utan hoztak letre, amirol ujsagot mutattam... az a kerdes tenyleg lassul-e a gazdasag es meddig kepesek fenntartani a bizalmat?
@K_G_49
@K_G_49 5 жыл бұрын
@@d.zoltan Például azért lehet akár nagy zuhanás is a mostani ciklus végén, mert 2008 után semmit sem oldottunk meg. A problémák a szőnyeg alá lettek söpörve, elodáztuk a megoldást, jött a QE és a zéró kamatok, aminek köszönhetően a gazdaság gyakorlatilag 10 éve lélegeztetőgépen van. Én legalábbis így látom, de csak beszélgetünk, elmélkedünk a dolgokról. Nem probléma, ha másképp látjuk a dolgokat. :)
@alexszabo3071
@alexszabo3071 5 жыл бұрын
Az állam papirokrol mi a véleményed ?
5 жыл бұрын
Szia! Mármint a likviditással kapcsolatban? Ha állam bácsinak elfogy a likviditása, akkor megemeli a kamatszintet, hogy ismét el tudja adni az állampapírt. Ez mellesleg csökkenti a meglévő papírok értékét...
ARANYBA FEKTETNÉL? Ezt tudnod kell róla! - Pénzügyi Fitnesz 094
27:25
Pénzügyi Fitnesz
Рет қаралды 21 М.
coco在求救? #小丑 #天使 #shorts
00:29
好人小丑
Рет қаралды 110 МЛН
Quilt Challenge, No Skills, Just Luck#Funnyfamily #Partygames #Funny
00:32
Family Games Media
Рет қаралды 55 МЛН
Concorde podcast - Beszélgessünk a kriptokról - Sebestyén Balázs
1:00:45