Super přednáška včetně počátečních fází vývoje, vyvrácení mnoha mýtů a také perfektní a poutavý přednes. Co víc si můžu přát.
@andrejvirag2 жыл бұрын
Ctený pán profesor. Veľmi pekne ďakujem za Vašu prednášku, ktorá je na veľmi vysokej inteligenčnej úrovni a dúfam, že budete mať aj ďaľšie prednášky, na ktoré sa už samozrejme veľmi teším! :)
@Furikusi5 жыл бұрын
krásná přednáška. děkuji že je přístupná :-)
@Martiniquest5 жыл бұрын
Uzasny recnik i prednaska samotna. Moc dekuji za moznost si tato slova poslechnout. Koukam, ze moznosti se od dob mych nedavnych studii molekularni a bunecne biologie znacne rozsirily a v urcitych fazich mi padala brada uzasem a zdesenim. Rozhodne v tomto sdeleni nachazim spoustu podnetu k hlubsimu zamysleni se.
@mariacibova70372 жыл бұрын
Prednáška nemá chybu... Tak pútavé, ze si ju pustím ešte raz, mozno aj viac. Dakujem.
@Scopolamin894 жыл бұрын
Jo, odhazování bičíku. Na střední jsem se o tom děsně pohádala se zástupcem ředitele, která nás učil na biotechnologii :)) Tyhle obory by neměli učit lidé, kteřé zároveň nesledují (alespoň okrajově) aktuální vývoj vědy. Přednáška je super, kéž by každý dokázal takhle zaujmout, to by se to učilo :)
@stefanhrkotac92664 жыл бұрын
Ďakujem za veľmi zaujímavé informácie pána profesora.ja považujem za dôvod neplodnosti a impotencie u mladých hlavne to čím sa ľudia kŕmia a za tento názor ktorý mám už dvadsať rokov som ostrakonizovaný väčšinou známych.v prednáške o endokrynných disruptoroch sa hovorí o Tom ako spôsobujú lenivosť a obezitu.Tá lenivosť je taká veľká u väčšiny ľudí že radšej veria tomu že to vôbec neškodí alebo že sa tomu aj tak neubránila len aby obhájili napríklad to že sa im doma nechce niečo pestovať v záhrade a bez postrekov.
@achab41075 жыл бұрын
sqělá přednáška i přednášející...to nemá chybu....!
@945045able5 жыл бұрын
Jo, je to borec. Člověk si až řiká, jak je možný, že z těch škol lezou takoví dementi, když jim řpednáší takové kapacity. Asi to bude jen světlá výjimka. Dlouho o něm neuslyšíme.
@johnt60555 жыл бұрын
Děkuji za velice zajímavou a (vzácně) objektivní přednášku na toto téma. Pán profesor, jí měl skvěle připravenou...
@tomastravnicek80675 жыл бұрын
Děkuji za možnost poslechu přednášky.
@danielkral98965 жыл бұрын
tohle je nádherná přednáška
@chozechoze69455 жыл бұрын
Uzasna prednaska a jeste humor , bravo, pekne
@Vexcz4 жыл бұрын
To bylo výborný!
@achab41074 жыл бұрын
pouštím si to po osmé a čím dál tím lepší...!
@vlastaneuwirtova98335 жыл бұрын
Geniální sympatˇák , hodně zajímavá přednáška DÍKY MOC!
@jirinahola80499 ай бұрын
Všechny jeho přednásky jsou báječné. Další génius je prof. J. Lukeš nebo prof. J. Zrzavý. Dále zbožňuji prof M. Wihodu - historika.
@misakorinkova3395 жыл бұрын
Výborná přednáška
@PavelMichal4 ай бұрын
KLASICKÝ přístup je respekt už pohlavnosti žen i mužů, hodně se lze naučit z discipliny kashrut života, stopy jsou v islámu, katolictví není puritánské jako sekty co musí všechny přesrat, ale je dost náročné. kolem zákona se staví plot bezpečí mravnosti, aby zákon nebyl porušen třeba ani omylem. kdo ovšem katolík není, nezná forum internum, je v prdeli, encykliku vezme jako zákon, zatímco aplikace je složitý proces respektování individuelních možností. příklad. závazky duchovních mnichů jsou známé, ale pokud vymřou sourozenci a hrozí konec rodiny zejména rodiny s širší zodpovědností, je dispens
@ezwa295 жыл бұрын
3 chlapi se baví: "Život začíná okamžikem početí." "Život začíná okamžikem narození." "Život začíná okamžikem, kdy žena s dětmi odjede k rodičům."
@angeloangelopulos5 жыл бұрын
"Život začíná okamžikem, když napustíš kýbl vodou ... "
@jardam.86003 жыл бұрын
A končí když se vrátí i s matkou ;)
@marielasakova6572 Жыл бұрын
...kdy děti vypadnou z baráku
@aleskastner58165 жыл бұрын
v čase 54.45 se mluví o etice Neslyšících mít zase děti Neslyšící. Tohle řešily moje obě dcery, samy Neslyšící, provdané za Neslyšící, ale s jinými defekty, takže všechny jejich děti slyší normálně. Jejich odůvodnění: "Člověk má být úplný, mít všechny smysly, a proto mi nebude nijak vadit, když budou děti slyšet." Mají to trochu těžší, ale o hodně lehčí, než my, jejich rodiče... Samozřejmě to musely jenom vnitřně přijmout, nešlo o děti ze zkumavky.
@karelpipa5 жыл бұрын
super poslouchání. Díky
@habanmighaban16093 жыл бұрын
To bylo tak uzasny :)). Prvni misto v kategorii vedec popularizator - bavic.
@miroslavczadek5 жыл бұрын
Vynikajíci 👍
@marcelakrizova60475 ай бұрын
Špičková přednáška děkuji
@richarddurmuth87655 жыл бұрын
Výborné.
@kareljanyska71974 жыл бұрын
Život začal tehdy, když věčnou adaptací věcí, které do sebe zapadají, jsou tedy řízeny pravidly alespoň s podobnou charakteristikou, vznikla první replikující se buňka. Tedy se stala spontánním řádem se svými sebepořádacími, sebezáchovnými a seberegulačními vlastnostmi a účinky. To je počátek života, nic jiného... Dzp.
@DrZaius-vr7to5 жыл бұрын
Perfektní video. Nejen forma a obsah, ale i samotné téma. ... jen bych se pozastavil u těch Buddhistů - Ono jde o to o jaké Buddhisty jde. Princip nenásilí není základem Buddhizmu. Základem buddhizmu je princip přiměřenosti, tedy tzv. střední cesta. Chování člověka má být přiměřené situaci. Ani jeden nemůže být zabit v zájmu druhého. Zároveň skutečná osoba nemůže být zabita v zájmu osoby zdánlivé a pokud u plodu není ještě jasné, že má nějakou osobnost, tak není prokazatelně osobou skutečnou. V zásadě tedy dokud není možné prokázat, že v mozku plodu se odehrává něco, čemu se dá říkat osobnost či myšlení, tak má plod smůlu. Zároveň poku by o potom ohrožoval svou existencí život matky (obzvláště pokud by v důsledku její smrti i sám zemřel), tak má opět smůlu ... ... To, že dnes převažují směry hlásající něco jiného je celkem irelevantní. Původní učení je původní učení. U Křesťanství je uvedeno několik větví a u Buddhizmu nejsou ani zmíněny ... A navíc je Buddhizmus vlastně Hinduizmem, takže stavět je vedle sebe a říkat, že jeden tvrdí to a druhý ono ... Navíc se v obou systémech jedná o osobní záležitost toho, kdo koná. Do jeho osobní karmy nikomu dalšímu nic není a špatné skutky lze odčinit dobrými, takže to nelze srovnávat s Abrahámizmem jakéhokoliv typu (jak Judaismus, tak i Křesťanství i Islám). Nemůže to být (dle Hinduizmu a Buddhizmu) zavedeno jako zákon vynucovaný násilím na komkoliv, protože to by bylo opět násilí a tedy opět proti principu nenásilí ...
@rostislavtobolka95295 жыл бұрын
" A navíc je Buddhizmus vlastně Hinduizmem" njn bláboly pomatenýho opičáka
@lukackukilac28895 жыл бұрын
@@rostislavtobolka9529 pozor na Dr. Zauise - to je expert na všechno. Už jsem párkrát potkal pod různymi videy na různá témata a vždy mlel stejně a v důsledku pak ostatním jen nadával jaký jsou blbci. Vždy zesložití zcela jasnou věc aby zanikla podstata a tím to cele zralativizuje. například zde se projevoval také kzbin.info/www/bejne/i6SzYoajpdVgb7M - video Matyáše Zrna o vzniku gender atd. Gender ideologie, lgtb+, multikulti, liberální demokracie atd je produkt levice, která ovládla EU ( říkám že šíří Komunismus 2.0 )
@rostislavtobolka95295 жыл бұрын
@@lukackukilac2889 no je to trol co drolí hejty
@pifpaf33295 жыл бұрын
matika, fyzika, elektrika, mechanika .. paráda, jednoduchý, umíme x nemumíme, jde x nejde. Příklad: Energie/rychlost ...víme, že Newton je špatně, ale pro pohyb na Měsíc či Mars bohatě stačí; víme, že Einstein je špatně, ale pro GPS, gravitační čočky stačí atd. Kvantování gravitace, no však mi na to jednou přijdeme, jak to vlastně je. Ale etika množení lidí, vznik vědomí/ okamžik uvědomění jedince a všechny ty mechanismy a postupy po cestě, to je šedá zóna, jedna velká nadpisologie. Základní výzkum. Tady jsou lvi. Ale jinak než zkoušením a experimentováním na to nepřijdeme. Je otázkou, jestli po cestě nečíhá atomovka. Lidstvo jich pár stovek odpálilo a shodlo se, že tudy ne -dál se mlátíme klasikou. Rozpoznáme genetickou atomovku včas ? A kolik jich budeme moct odpálit než se nám to nenávratně rozpadne ?
@pphh18583 жыл бұрын
Paradox je, že Szilard (s Einsteinem) uporoznil administrativu USA na situaci ohledně uranu a přispěl tak k zahájení vývoje atomových zbraní.
@mariahusu47285 жыл бұрын
🕊🕊 🚵♂️ 🚵♀️ Zaujimava prednaska.....👍👏🏿🏦🏥🌍
@infinitedream9785 жыл бұрын
Ten pocit když studuju techniku píšu bakalářskou práci a koukám na přednášku z úplně jiné univerzity a oboru :D
@tomasprenosil33833 жыл бұрын
Výbornej bavič.
@veronicabeccabunga99325 жыл бұрын
Dítě podle své duchovní úrovně si vybírá, kdy převezme kontrolu nad svým tělem - kdy se s ním naplno spojí. Často je to těsně před narozením. Ale věc je ta, že celou dobu toho, kdy to miminko je tvořeno je (aspoň nějakým způsobem) přítomná. Ona udává tvar a podstatu toho těla - tvoří se podle její energie. Takže je přítomná a může si vybavit věci z období, kdy ještě nebyla spojena.
@JP-rf7cu5 жыл бұрын
To prece nemuzete vedet zda pred porodem, zda uz pri rozdeleni bunek. Kdyby telo nemelo dusi ( tim padem smysly, rozum) do doby tesne pred porodem. Jak by mohlo zpracovavat informace z prednarozeni. Stres matky, barvu hlasu, zvuky, chute a pamatovat si je. Nebo si myslite, ze postizene dite, ktere zemre kratce po narozeni, nebo jeste pred narozenim nikdy nemelo dusi? Kouknete se na ultrazvuk potratu embrya do 12 tydne, snazi se uniknout nebezpeci. Nevi co se deje, jen vi ze to neni spravne. Proc by se telo bez duse branilo? Je jen otazka casu nez se zacnou rodit deti v umelych delohach, budou mit dusi, kde ji vemou, bude to jeste duse jak ji zname dnes?
@May04bwu5 жыл бұрын
@@JP-rf7cu Vše, co tady popisujete, jsou vlastnosti buněk a buněčných organismů obecně. Od diferenciace po nějaký pud sebezáchovy. Všechny organismy, i ty nebuněčné, mají jednu jedinou prioritu - přežít. Čili rozmnožit se a uniknout nebezpečí, případně se nějak adaptovat na základě vjemů z prostředí, které jsou dále zase zpracovány chemicky v buňce signalizací. Pokud by tomu bylo jinak, neexistoval by život tak, jak ho známe.
@JP-rf7cu5 жыл бұрын
@@May04bwu souhlasim, potom zni otazka, co/kdo vsechno ma dusi? Jsou to jen organizmy, nebo stvoreni s dusi. Clovek by nemel zabijet jen tak, protoze si mysli ze stvoreni nema dusi, nebo jeste nema dusi.
@idevpas5 жыл бұрын
To je hlavne mravne-etická a filozofická otázka, na ktorú asi ani neexistuje objektívna odpoveď. Niečo ako - či bolo prv vajce alebo sliepka, matéria alebo energia, alebo či existuje Boh.
@NikitaGranatnik5 жыл бұрын
Podle mě dal odpověď jasnou. Život člověka začíná okamžiku "4 buněk" kdy startuje genom. viz 18:18
@eevyl13375 жыл бұрын
@@NikitaGranatnik Co dělá člověka člověkem? Pomineme-li v případě věřících lidí duši. (bavme se čistě na ateistické úrovni)
@michaeledgarhorsky11392 жыл бұрын
❤️🐳🌸🦁❤️🦁🌸🐳❤️
@IgnacPospisil4 жыл бұрын
Bioetická část je dost špatná a je v ní mnoho nepřesností a účelových tvrzení, zejména pokud jde o popis a vývoj postoje křesťanů k potratům...
@Moudrazezachodu10 ай бұрын
Nová bytost vzniká v okamžik kdy duch vstupuje do duše. A je to ve stejný okamžik kdy spermie vstoupí do vajíčka a ona se usadí ve stredu vajíčka. Je to jako treba u planety země jádro země.
@945045able5 жыл бұрын
Tak hlavně, že jsme, ne?
@neither_neither5 жыл бұрын
1:33:29 francesco
@dagmark.74725 жыл бұрын
S Fanconiho anemii se dozijete dele nez deset let... Pokud to neni nejaka nejtezsi forma. To asi ta holcicka mela,ale nejde to rict vsrobecne
@martinslezak22874 жыл бұрын
Klinické projevy: Obvykle se projeví okolo 7. roku věku, někdy hned po narození. Forma s minimálními tělesnými projevy, většinou diagnostikována okolo 30 let věku, se nazývá Estrenova-Dameshekova. Pancytopenie, častěji jako prvozáchyt parciální (trombo- či leukopenie) před rozvojem úplného selhání kostní dřeně. Časem se cytopenie prohlubuje. Makrocytární erytropoéza v hypocelulární, dysplastické, tukově změněné kostní dřeni, někdy lze zachytit rozvinutý MDS či AML. poruchy růstu, vývojové anomalie horní končetiny či palce, mentální poruchy, typické dysmorfické faciální rysy - široký kořen nosu, epikanty, mikrognatie, hypogonadismus u mužů. Hluchota, hnědé kožní pigmentace, hypoplázie očí a ledvin, sklon k maligní transformaci - nejčastější jsou leukemie či myelodysplastický syndrom, v dospělém věku pak solidní tumory zejména hlavy a krku. Opravdu dožijete? Myslím, že pan prof. to prostě zmínil jako příklad, bez dalšího vysvětlení, ve vědě přeci není nic na jednu větu, prostě to shrnul. Já jako laik, po přečtení klin. projevů, se divím, že to komentujete. dopl. www.wikiskripta.eu/w/Fanconiho_an%C3%A9mie
@alexalex-ko9by3 жыл бұрын
mezibuchtový prostory :-)))
@stefanhrkotac92663 жыл бұрын
Ja som si tiež myslel že to že oplodňuje tá prvá spermia a nešlo mi do hlavy prečo mám tak lenivé deti a teraz mi to došlo.