Mélyalapozó vs Diszperzit - Fontos az alapozàs???

  Рет қаралды 94,976

Festő Csaba

Festő Csaba

Күн бұрын

Пікірлер: 181
@mukikakukac
@mukikakukac Жыл бұрын
Festőtől, ilyen tudományosan előadott videót még nem láttam. Hiánypótló! Mindenre választ kaptam a mélyalapozással kapcsolatban. Biztosan a szakmád kiválósága vagy.
@GyörgyGanxter
@GyörgyGanxter Жыл бұрын
Azért van mert ,Ő egy festő nem egy kókler akik mára már sokan vannak
@succec
@succec 2 жыл бұрын
Nem szoktam videót kommentelni, de most fogom, mert nagyon sokat segítettél ezzel a videóval. Nagyon sok kérdésemre választ adott, illetve végre valaki érthetően elmagyarázta az alap összefüggéseket. Az igazat megvallva mindenki akivel beszélek azt mondja, hogy tele az internet ismertető anyagokkal. Én ezzel kifejezetten nem értek egyet. Szerintem kevés a jó minőségű oktató leírás/videó és sok helyen ugyanazt a 3 mondatot ismétlik meg, amitől nem leszek okosabb. A külföldi videók pedig azért nem jók, mert tök más anyagokkal dolgoznak és időnként más elven is. A demonstrációs kis ábra is jó volt és a demo fal is, nagyon érzékletes. Sok ilyen jó videót szeretnénk még látni tőled ;)
@mateszabo1095
@mateszabo1095 Жыл бұрын
Jó hogy bebizonyító tesztet is csináltál! Köszi hogy megmuntatod a szakmai titkokat viszont minden jót! 😁😁
@sohasemvoltam
@sohasemvoltam 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Eddigi legjobb ötletet írtad le a csiszoló zsiráf ajánlásával 😁. Megfogadva a tanácsod a környékünkön béreltem egyet porszívóval. Nem volt a legolcsóbb, de 3 nap vakarás kb. 5-6 óra csirolássá rövidült. A porra azért nem panaszkodom mert szerintem kézi vakarással több is keletkezik. Egy nagyobb szobával teljesen végeztünk 4 nap alatt. Csiszolva,falfixelve, glettelve, újra csiszolva, mélyalapozva, festve, visszapakolva Két lelkes amatőrként. Még egyszer köszönöm a tanácsot. Plusz a karizmokat 😊 amit a gép használata formált 🤭.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Éva! Nagyon inspiráló volt az üzeneted olvasni, köszönöm szépen a visszajelzést, és természetesen nagyon örülök ha tudok segíteni! 🙏
@attilacsik4553
@attilacsik4553 8 ай бұрын
Még néhány hasznos tipp.Ha az alapozóba,a glettbe,a diszperziós festékbe teszel Chemoicid penészedésgátló adalékot nem fog penészedni a falad,főleg konyhánál,fürdőszobánál hasznos.És amit én csináltam bevált a fürdőszobát,és a konyhát kültéri diszperziós festékkel festettem jóval tartósabb mint a normál beltéri diszperziós festék.
@sohasemvoltam
@sohasemvoltam 8 ай бұрын
@@attilacsik4553 köszönöm szépen ezt alkalmazni fogom. Mert a fürdőszobában küzdök a penésszel és ablakcsere után festeni kell.
@attilacsik4553
@attilacsik4553 8 ай бұрын
Még egy nagyon jó tanács ha a fürdőszobában ablakod van,elméletileg konyha,és fürdőszoba ablakba a cég aki gyártotta kellene lennie egy megfelő a helyiség méretéhez képest egy megfelelő légköbméterhez képest egy külső-belső légnedvességre kinyíló Aereco résszellőzőnek.Ami utólag is beépíthető de már követelmény mint a melegperemes üvegezés,ezt ugyanis sok ablakos elfelejti közölni.Ezt úgy mondom aki már 33éve csinálja,mint nyílászáró gártó-bépítő,gipszkarton szerelő,festő,és mint épület-bútorasztalos.Rengeteg tapasztalatom van próbálom megosztani a tudásom másokkal ha bármivel is tudok segíteni,írj nyugodtan és segítek.
@youjanitube
@youjanitube 9 ай бұрын
Szuper videó! Most már értem miért szedi le a leggyengébben tapadó maszkoló szalag is a falról a festéket. Ez konkrétan egy epidémia a mostani festéseknél. Most már értem, hogy nem a festék a baj, hanem az alapozás. Köszönöm!
@Lawrence8404
@Lawrence8404 Жыл бұрын
Szia Csabi!Utólag is nagy köszönet ezért a videóért!Szerintem sok plusz munkától kímélt meg.Tavaly tavasszal pont azelőtt láttam,mielőtt nekiálltam a garázsomat felújítani.A felület extrém xar volt.Porló mészfesték volt rajta és helyenként a vakolatot is le kellett verjem és újravakolnom,amihez baumit uniputzot használtam.Ezután 1:3 higításban Masterplast nevű univerzális mélyalapozóval alapoztam mindent(ez volt a helyi tüzépen),és itt világosodtam meg igazán,ugyanis az addig porló meszelést úgy megfogta,hogy utána akárhogy dörzsöltem a tenyerem rajta az nem lett fehér.Ezután itt-ott a béna vakolásom miatt kellett finofillt használjak,majd jött a két sor finobello,ami kicsit néhol,ahol vastagabban kellett kenjem hullámos lett,de a rossebet érdekli garázsban,aztán megint mélyalapozó és végül 3x gurítottam le polifarbe perfekttel.(a két réteg kevésnek bizonyult) A lényeg a felület azóta is hibátlan. 🙂 Erre a polifarbe perfektre azt írták,hogy dörzsálló illetve kül és beltérre is használható ezért választottam.A kislányom egy helyen koszos kézzel rátenyerelt,amit egy nedves kefével le tudtam gond nélkül takarítani,úgyhogy tényleg bírja,de elég erős,hosszan tartó szaga van. Festéskor nem tudom,hogy szokták e így csinálni,de én a kiürült hengerrel mindig "visszagurigáztam" az előző "megállásig",hogy minél kisebbek és egyenletesebbek legyenek a rücskök és tök szép lett,nem úgy mint a lakásban ahol a "szobafestő" szerintem valami extrém hosszú szálú hengert használt vagy nem tudom,de borzalmasan rücskös lett a festés,és helyenként még csíkok is látszódnak.-És persze alapozót sem használt,sajnos valahol emiatt már pereg is a festék... Bocs a regényért,de még egy dolog.Miért lesz időnként pórus a glettben?Vagy az már annak a jele,hogy túl vastagon lett felhordva?Volt,hogy akárhogy simogattam akkor is megjelentek újra és újra az apró lyukacskák,csak akkor tudtam eltüntetni,ha már kicsit szikkadt a glett.
@zsuzsabiro3869
@zsuzsabiro3869 3 ай бұрын
Köszönöm a videót !Szuper ,még egy videót se kommenteltem ,de nagyon hasznos videókat készít ezért úgy éreztem muszáj !
@feherevi
@feherevi 2 жыл бұрын
Szia! Nagyon klassz videó! :) Egyedül kell csinálnom a falamat, maccsban hagyott, aki csinálta volna, s szorít az idő...ez nagyon hasznos volt nekem. Sokat megtanultam ebből is és a glettelősből is. Köszi!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Évi! Köszönöm szépen! Jó és hasznos munkát kívánok! Csaba
@Rohambili
@Rohambili 2 жыл бұрын
1998 ban festettem ki egy helységet amit tárolásra használtam azóta... minden nélkül se alapozás se glettelés se semmi csak diszperzit magától potyog mára... Köszi h megosztottad! :)
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szívesen!
@attilahomonnai4082
@attilahomonnai4082 6 ай бұрын
Üdv Csaba. Nagyon szépen köszönöm az utmutatást. Lealapoztam a nagyszobát. És neked köszönhetően tökéletes lett. Nagyon köszönöm. Szeretném kérni , hogy fűrészporos tapétárol is készíts videót ha lehet. Nagy köszönettel.
@gyorgynemeth4484
@gyorgynemeth4484 10 ай бұрын
Köszönöm! Nagyon értékes videó. Ez az ismeret nagyon sokat ér.
@succec
@succec 2 жыл бұрын
Video szerkesztési tekintetben az alábbi meglátásaim vannak: - a végét szerintem is meg lehet pörgetni amikor telibe alapozod - az hogy többször mondasz el valamit szerintem kifejezetten jó, maradjon így - tetszik az őszinteséged, és az, hogy pl. a demo falnál nem próbáltad ki előre külön, tehát te sem tudtad mi lesz a végeredmény. Ez is a video őszinteségét növeli - jók a példák. Javaslom ha esetleg a napi munka során belefutsz 1-2 érzékletes dologba, akkor arról is tegyél fel 1-2 mini videót (mint a visegrádi szállásról is) - mi nekem hiányzott talán egy kicsit: bemutatni a szélsőségeket: túl híg anyagot keveersz, felviszed és mutatod hogy így néz ki a híg, illetve túl sűrűt és ugyanezt is megmutatni. Mikor van hogy túl sűrű és aztán lehet lecsiszolni? Illetve a bedolgozásnál ugyanez. Hogy néz ki ha nem nyomod elég erősen bele (vagy gagyi kefével dolgozol) és hogy néz ki ha belenyomod erősen. Így a nézőnek lenne összehasonlítási alapja. - a videoba be lehetne szúrni a tartalomjegyzék pontjait, így a 29 perces videó talán ránézésre is áttekinthető lenne
@ahmyo1
@ahmyo1 2 жыл бұрын
Nagyon szuper videó. Glettelés után nekem kell majd festenem nálunk a falakat😳, de kedvet kaptam a gletteléshez is🥳. Biztosan meg fogom próbálni🙂
@TouristAarchie
@TouristAarchie 2 жыл бұрын
pasid nem csinàlja meg?
@ahmyo1
@ahmyo1 2 жыл бұрын
@@TouristAarchie 🙂 Ő egyedül átépítette a házat. A legnehezebb munkáknál sem volt segítsége. Jó, mondjuk a betont én kevertem, meg az itongot méretre szabtam, meg lefestettem az új nyílászárókat, meg........ Igyekszem kivenni a részem..😃
@AndrásFidor
@AndrásFidor 9 ай бұрын
Szia èn azt szeretném kèrdezni festès előt a szoba falat nem szüksèges teljes félületen glettelni vagy szüksèges,vagy csak ami spaklival lejön,vagy ez falfüggő.?Làttam olyat nem glettelte teljes felületen csak ahol doblot,ott alapozta a repedèseket ès az egèsz falat aztàn festette hengerrel.
@tiborkun4391
@tiborkun4391 2 жыл бұрын
Jó volt, hasznos volt. Köszönöm! Ment a lájk.
@MrMultiSoni
@MrMultiSoni 3 жыл бұрын
Szia! Tök jó, így tovább. Ha a videószerksztés oldaláról lehet egy javaslatom, akkor talán érdemes lehet az olyan részeket kissé felpörgetni, ahol nem történik "semmi". Például amikor az elején elkezdted az alapozást akkor nagyon sokági és nagyon lassan telt, bele is pörgettem jócskán. Ha ezen javítasz, tán nem lesz 30 perces a videó és az emberek is szívesebben végignézik. :)
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
Köszi a tippet! Megfogadom! Meg talán arra is oda kellene figyelni, hogy ne ismételjek annyit... 🤝
@MrMultiSoni
@MrMultiSoni 2 жыл бұрын
@@festocsaba megkerdezhetem hogy hol laksz?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@MrMultiSoni igen. Ha Magyarországon vagyok akkor Kecskemét vagy Ballószög. Ha pedig Svájcban akkor Bern. Te?
@MrMultiSoni
@MrMultiSoni 2 жыл бұрын
@@festocsaba én a Poli-Farbénál dolgozok Bócsán. :) Terméktréner vagyok. Lesz majd Kecskeméten egy mobiltréningünk egy pár új anyagunkkal kapcsolatban. Szeretettel várunk h esetleg el tudsz jönni. :)
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@MrMultiSoni Nagyon megtisztelő, köszönöm szépen a meghívást szívesen mennék! Azt lehet tudni, hogy pontosan mikor és hol lesz megtartva?
@suuruu29
@suuruu29 2 жыл бұрын
Nagyon hasznos volt, köszi!
@jamahajm4211
@jamahajm4211 2 жыл бұрын
Régen 75% ban higított diszperziós festékkel alapoztunk. Tilatex pl. Volt aki tett az enyvesbe is. Aki azt később felújította, a nedves kaparás nem nagyon tudott hatékony lenni🙂.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Régen jobban kellett ismerni az anyagokat mint manapság. Ahol kezdtem dolgozni, anno a főnök fétise a por formájú praktikolor volt. Azzal ütötte fel hordó számra a diszperzitet, így próbálta redukálni a kiadást. De nagyon rossz volt vele dolgozni.. 🙈 Szerencsére csak alagsorban meg liftaknákban használtuk..
@laszlomagyar6540
@laszlomagyar6540 2 жыл бұрын
Praktikolor ahhhhh még a hideg is kiráz igazi vödör fos volt 😃
@gaborhorvat6068
@gaborhorvat6068 2 жыл бұрын
Nagyon jó a műsorod!!!
@csengo70
@csengo70 5 ай бұрын
Nagyon jó videó. Laikus számára jó hasznos tanácsok
@RichDasix
@RichDasix Жыл бұрын
Szia Csaba, Sziasztok kommentelők, Egy gyors kérdésem volna, az új otthonunkban el lett végezve a falak glettelése és csiszolása szakembör" által, de vannak részek ahol brutálisan hagynak a falak kivánnivalót. Nekem már nincs energiám és kedvem sem velük egyeztetni vagy kifizetni újabb összeget a silány munkáért, igy szeretném magam korrigálni a hibákat. Annak idején elég sok tapasztalatot szereztem ilyen téren, szóval simán megmerek fogni egy glettvasat, vagy kőműves kanalat, csak idő és energia szűkében kerestünk ajánlott szakit. Sarkalatos pontok a belső sarkak, azzal nem foglalkoztak nagyon mert azt majd a festő kinyomja festhető akrillal "aztjólvan". Nos én ezt nem birom nézni, szóval az lenne a kérdésem, ha a becsiszolt finom glettet portalanitom és mélyalapozom, azokon a részeken, hordhatok-e fel újabb réteg glettet? Előre is köszönöm a választ!
@imreimre1180
@imreimre1180 4 ай бұрын
Szia Csaba ! Nagyon tanulságos vokt a videód , így a saját kezünk által tervezett fűrészporos tapéta felújítása előtt. Profin de mégis számunkra is érthető az előadás. Köszi !!!! Ha esetleg a fűrészporis tapéta fejújításával kapcsolatban volna még bármi ami eszedbe jut azt szívesen fogadjuk !? Imre és neje
@szabodaniel9070
@szabodaniel9070 8 ай бұрын
Szia Mapei Primer G Műgyanta bázisú alapozót használhatom glett és festés előtt köszönöm a válaszod
@petervarga3329
@petervarga3329 2 жыл бұрын
Profi vagy Papikám! ;-)
@csaszarbalazs72
@csaszarbalazs72 11 ай бұрын
tetszett a videód,csak a négyes létrát hiányoltam. Egy igazi festő nem áll fel a vödörre,mert balesetveszélyes.Sajnos sok mindenben igazad van,pl az alapozás elsumákolása,vagy a portalanítás elhagyása.. ha még nem csináltál videót a festéskor előforduló problémákról ( zsiros, nikotinos,vagy vizes falak) akkor az egy hiánypótló anyag lenne. üdv Balázs
@sandorpecsi5845
@sandorpecsi5845 5 ай бұрын
Szuper , köszi , sokat tanultam 😉🙂
@lajosrobertsarkozi
@lajosrobertsarkozi 2 ай бұрын
Szia, Nekem van egy Wagner pro 150 festék szóró gépem, használható fal alapozáshoz. Azzal lehetséges szép alapozást csinálni? Köszi a választ.
@TheZsolttt
@TheZsolttt 2 жыл бұрын
Nagyon hasznos video, köszönjük!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Én is! :)
@lazarzs3833
@lazarzs3833 3 жыл бұрын
Hasznos infók mint mindig sok sikert és jó egészséget kívánok!......vállalsz külső hőszigetelést is?
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
Köszi szépen, neked is! Nem azt nem vállalunk!
@andrastoth1919
@andrastoth1919 Жыл бұрын
Szia ! Köszönöm a segítséget ! Szuperek a videóid . Van egy kérdésem : - Plafont is érdemes alapozni ? Köszönöm !
@belaurban7111
@belaurban7111 Жыл бұрын
Szia. Én vájogfalat akarom mészalapú festékkel lekenni, de régi festéket le akarom csiszolni. Mivel tudnám le glettelni.
@SlyChocolateAS
@SlyChocolateAS Жыл бұрын
Szia Uram. Kédeznélek meglévő csunyán festett szobát újra glettelnék. Kérdeznélek a meglévő durva festett felületet alapozak-e glett előtt? Vagy csak elég portalanítani és mehet rá a friss glett?
@davidegri9644
@davidegri9644 Жыл бұрын
Szia! Egy olyan kérdésem lenne hogy festés előtt állok kellet gletelnem és azt le mely alapoztam kis hengerrel de bele ért a falba is ahol nem volt glettelve viszont ott végig maradt egy csík olyan mintha vizes lenne a fal a festék el fogja tüntetni?
@csabakutsera1804
@csabakutsera1804 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Az alapozó felhordása után mennyi időn belül kell a diszperziós festéket felvinni ? Gondolok arra, hogy eltelhet akár 1 hét is mert csak így van lehetőségem a munkára. Köszi a választ !
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Nincs ilyen határ a lényeg, hogy alapozva legyen festés előtt. Az már utána beépül a pórusokba, és akár egy hónap múlva is festhető. Jó munkát kívánok!
@csabakutsera1804
@csabakutsera1804 2 жыл бұрын
@@festocsaba Köszönöm!
@gabornagy3845
@gabornagy3845 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Nagyon örülök, hogy megtaláltam a videódat!!:) Nálunk a festő simán kihagyta a mélyalapozót festés előtt... Az lenne a kérdésem, hogy ha pár év múlva újra kell gurítani a falat, akkor a festés előtt még érdemes a mostani diszperziós festékre felvinni a mélyalapozót? Átszívódik az még a jelenlegi diszperziten, és rögzíti azt? Köszönöm előre is a válaszod!!!:)
@laszlobalazs3190
@laszlobalazs3190 2 жыл бұрын
szia. igaz én nem a csaba vagyok de én is festő vagyok. És sajnos nem szivodik már át vagy ha át is szivódik sajnos érdemi hatást nem tud kifejteni ha festésnél jön majd fel a festék akkor sajnos le kell kaparni.
@attilacsik4553
@attilacsik4553 8 ай бұрын
Ha a fal glettelt,festett akkor már nem szívodik fel az alapozó,én átcsiszoltam,portalanítás,alapozás és úgy újra tudod festeni.Én nem szoktam vízzel hígítani az első sort sem mint sok festő mert lepereg a festék a víz képes kicsapódni a festett felületen mivel a festék műgyanta alapú,és nem vízbázisú így soha nem keveredik el a festékkel.
@surnamegm
@surnamegm Жыл бұрын
Szia! Megvan még a piros-kék tesztfal? Eltelt egy év, itt lenne az idő az új ragasztótesztre. ;-)
@enikokunglernedaku797
@enikokunglernedaku797 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Hiába vigyáztam a mélyalapozónál, hogy ne csorogjon meg amikor felkentem ecsettel, a festék réteg felvitele után folyás nyomok látszódnak a falon, hogyan tudnám eltüntetni azokat. Előre is köszi a választ
@petersarosi5468
@petersarosi5468 2 ай бұрын
Szia! Az lenne a kérdésem hogy eddig festésnél nem alapozott falfelületre is érdemes mélyalapozót felhordani? Az évek alatt felhordott festékrétegeket is segít kicsit jobban megkötni, stabilizálni? Panelról beszélünk, nem pereg a festék. Addig nem is szeretném kapargatni amíg magátol nem kezd leperegni, áthengerelni én szoktam, ha viszont peregni fog egyszer akkor mestert hívnék. Válaszod előre is köszönöm.
@festocsaba
@festocsaba 2 ай бұрын
Utólag nem segít. De diszperzites felületet nem kell mélyalapozni. Festheted közvetlenül diszperzittel.
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 3 жыл бұрын
A gipszkarton falaknál mi a helyzet? Van aki telibe gletteli és van aki nem? Mindkét megoldás jó lehet? Mélyalapozni úgyanugy kell mindkettőt vagy más anyaggal esetleg?
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
A telibe glettelés az Q4-es legmagasabb minőségi fokozat. Ennél az egész felületet minimum 1 mm rétegvastagságban át kell húzni finiselő anyaggal. Ha surlófényben van a fal, speckó falilámpáknál ahol a falra vetül a fény, vagy speckó bevonatok esetén. Mélyalapozni dettó mindkettőt telibe. ✌️
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 3 жыл бұрын
@@festocsaba köszönöm a segítséget
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
@@peterszigetvari5762 szívesen!
@attilacsik4553
@attilacsik4553 8 ай бұрын
Kedves Péter lehet mindkettő,bár ha telibe gletteled a kartont akkor pár év múlva enyhe csiszolással,portalanítással,alapozással csak át kell gurítanod.A probléma ha nem glettelsz vannak festők akik vízzel felhígítják az első réteget ami feláztatja a karton hordozó külső réteget,ami felhólyagosodást,vagy festék elválást eredményez.
@Oueax
@Oueax 2 жыл бұрын
Szia Csaba. Lelkes amatőrként belefogtam a saját lakásom felújításába. Szovjet panel, betonig le kellett kaparni mert a felület több mint fele ledobta egy spakli húzással a vakolatot és festéket. Használtam alapozót a glettelés előtt, 2 réteg széria glettet használtam, majd Intaller alapozóval kentem le festés előtt. A kérdésem, hogy az alapozót milyen mennyiségben kell felhordani? Az a jó ha azonnal beszivja a glett, vagy azért legyen kicsit nedvesebb és majd idővel beszivja? Az Intaller flakonján az van hogy matt felületet kell kapni. Ha egy vékony réteget hordok fel, mire lehúzom beszívja, de ilyenkor kell még rá vagy az már túladagolás? Minden tanácsot elfogadok, vár még rám ilyen munka bőven úgyhogy szívesen tanulnék.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Oueax! Nehéz ezt így leírni, de megpróbálom. A legkönnyebb lenne mutatni, de ha mégegyszer megnézed a videóban azt a részt ahol az első fogást csinálom, akkor azt mondanám, hogy kb. Te is így csináld. :) Az alapozót hígítsd vízzel 1:3 arányban, és kb, te is annyiszor húzd végig a kefével mint azt én is teszem a felvételen. Csak bátran, mintha ezer éve csinálnád!!!! :) Figyelj, hogy legyen azért a kefében rendesen anyag, ne csak üres szerszámmal dörzsölgess maszatolgass. :)) Viszont amikor kidolgoztad a keféből az anyagot, menj vissza az előző fogásra mindig egy kicsit, és szépen maszírozd bele a felületbe, illetve szépen dolgozd el az alapozót, hogy az nehogy megfolyjon. Ha megfolyik az nagyon komoly problémát okozhat, ugyanis az alapozó képes a glettelt felületbe folyás nyomokat rajzolni, és az meglátszik a készre festett felületen is. Bár mondtad, hogy ha vékony réteget hordasz fel akkor nagyon gyorsan elszívja... Hát azért attól több anyagot hordjál fel és szépen dolgozd el. Nem kell nagyon sokszor visszamenni, csak kb. annyiszor mint azt én is teszem. Nálad nem fog olyan sokáig fényleni mint nálam a felvételen, mert amivel én gletteltem, az már alapból elég nagy műanyag tartalmú anyag, és az nem szív annyira mint a Széria glett, de az nem baj. Amúgy ha legközelebb glettelsz, hanyagold a széria lettet, nem túl fasza anyag. Régebben jobb volt, de lebutították túlságosan iszapos lett.. Egy új vakolt felületre elmegy, de ahol már volt diszperzittel festve, nem a legjobb választás. A túladagolás azt jelenti, amikor az alapozó száradása után kifénylik a felület, egyfajta műanyag filmréteg képződik a felületen. Az nem jó, mert arra nem tapad tökéletesen a diszperzit. De ha nem töményen hordod fel és nem "kefélsz" ugyanazon a helyen egyfolytában "fél óráig" akkor ez nem fog előfordulni , ne aggódj. :) Na kb. ezek lennének az első instrukciók, de ha tudok valamiben segíteni csak írj nyugodtan! :) Jó munkát! Üdv. Csaba
@attilacsik4553
@attilacsik4553 8 ай бұрын
Igazat adok Csabinak.Ha legközelebb glettet használsz,használj első rétegben Baumit Finobello,majd második réteg Knauf Finis glett,míg az első réteg picit durvább glett,a második egy előkevert folyékony finom glett,így jobban kitölti az első réteg nagyobb pórusait.
@bygunnar
@bygunnar 2 жыл бұрын
Szia Csabi! Vályogfalra jó lehet a szilikátos alapozó? Az írja , hogy légáteresztő...
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia, igen jó. Mivel fested majd?
@bygunnar
@bygunnar 2 жыл бұрын
Mész festékkel!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Új felület, vagy már volt festve valamivel? Mivel volt korábban festve?
@adriankosa6751
@adriankosa6751 3 жыл бұрын
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mélyalapozás után a fal szellőzáse teljesen megszűnik, vagy azért tud szellőzni? Mert ha ez a nagyon finom műgyanta anyag lezárja, akkor a régi házaknál a kicsit nedvesedő falak nem tudnak kiszáradni. Nekünk is 1910-es kőházunk van, nem mélyalapoztunk, csak diszperzittel festettük, és így látni, ha nedvesedik a fal pl. Több napos durva eső után a föld nedvességtartalma miatt, de utána kiszárad, a benti meleg levegő szárítja a falat.
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
Szia Adrián! Ilyen házakban ahol fontos, hogy a bevonat lég és páraáteresztő legyen szilikát festéket használunk. Ha szükséges szilikát alapozóval alapozunk. A diszperzit is lezárja a felületet, ha csak nem valami speckó diszpi, aminek nagy ásványi anyag tartalma van, és a gyártó légáteresztő tulajdonságokat garantál. De ilyen felületekre a legjobb választás a mész és a szilikát. Persze ha már volt festve diszperzittel akkor ez nem mérvadó. Üdv. Csaba
@pettendirobert6771
@pettendirobert6771 2 жыл бұрын
@@festocsaba Illetve mérvadó az,csak le kell kaparni,portalanítani olajos tejmésszel alap meszelni,gipszelni meszes glettel vasalt glettelést készíteni,és tejes (kazeines kötés)szűrt oltott,nem vödrös fossal meszelni a kívánt rétegszámban fényiránnyal ellentétesen,illetve készre ,fényirányra sufni mentesen. :)
@szilviajehn8714
@szilviajehn8714 3 жыл бұрын
Szia glettelt falra fel vittük a mély alapozot majd másnap poli fabre diszperzittel át festettük .. több helyen látszik ahogy meg folyt a mély alapozó és szinte belemèlyedt a falba… mit tudunk tenni hogy egyenletes felületet kapjunk ?
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
Szia, festés után már csak flekkolással lehet korrigálni. Keversz egy kevés glettet, és spaklival vékonyan rágipszelsz a folyásokra. Majd finom papírral (180-220) a gipszfoltokat megcsiszolod. Leginkább a foltok széleit kell csiszolni, hogy legyen átmenet sima és struktúrált (teddy henger struktúra) között. Majd a gipszfoltokat diszpivel átfesteni, és végül telibe gurítani. Remélem érthetően magyaráztam...
@szilviajehn8714
@szilviajehn8714 3 жыл бұрын
@@festocsaba köszönöm a választ ;) férjem ma kipróbálja és írok az eredményről
@mate8015
@mate8015 2 жыл бұрын
Szia. Először is köszi a videókat! Már majdnem mindet végignéztem mielőtt nekiállnék "felújítani".. Lenne egy hülye kérdésem: mi van akkor ha mondjuk egy több tíz éve épült lakásban a falon már sok festékréteg van, mert ugye 40 év alatt azért párszor festettek, ebben az esetben van értelme mélyalapozót használnom? Mert nem akarok mindent a falig lekaparni hanem én is csak itt-ott glettelgetek aztán ha nincsenek sérülések a falon (relatíve szép sima) akkor festek majd rá, de ha mély alapozót használok akkor csak a felső réteghez tapad a felvitt festék tökéletesen gondolom és akkor az alatta lévő rétegek elválhatnak a faltól vagy egymástól nem? És akkor ugyanúgy sérülékeny a fal csak annyi hogy a felső két réteg festék tökéletesen össze van ragadva és egybe jön le. Bocs a laikus kérdésért ha hülyeséget kérdeztem. És köszi ha válaszolsz.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia! Így látatlanban elég nehéz megmondani a tutifrankót. De egyébként jól látod, a mélyalapozótól nem lesz szilárd az esetlegesen lepattogzó, elváló régi festékbevonat. Meg azt is jó lenne tudni , h mivel volt festve utoljára és milyen állapotban van. Ha 40 éves a ház, gondolom egy jó pár soron volt már meszelve anno, (és lehet nem áll rajta jól)de az is lehet azóta át lett fordítva diszperzitre. Pl ha jó fajta diszpivel volt festve, és nem szív extrém módon, akkor nem kell alapozni, glettelhetsz rá közvetlen univerzális glettel. Többek között Pl. Baumit fino belloval. Persze csak ha stabilak a korábbi rétegek. De az is lehet, h enyvessel volt korábban festve, akkor viszont nagyon bele kell kapaszkodni a spakliba. 🙂 Szóval így nehéz megmondani a tutit. De mindenképpen tüzetesen át kellene vizsgálni, és ahol lejön ott lekaparni, ahol nem ott nem. 🙂 majd megvizsgálni a felület szívóképességét, és ha szükséges akkor alapozni. Glettelés, csiszolás, portalanítás, alapozás, festés. Jó munkát! Csaba
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Nem tudom esetleg ezt, és ennek a második részét láttad-e már? kzbin.info/www/bejne/Zp6ugqOmYqiUrM0 Ez segíthet, h milyen irányba indulj el. De nézd meg az “enyves festék a tapéta alatt “ című videót is. Ott lehet látni, hogyan tudod megállapítani nedvesítéssel, h enyvessel van-e dolgod…
@mate8015
@mate8015 2 жыл бұрын
@@festocsaba igen köszi azóta már megnéztem a második részt is és rájöttem, hogy abban elmondod ezeket. :)
@tamashenzer1988
@tamashenzer1988 Жыл бұрын
Szia! Héra falfixet kentem fel korongecsettel két rétegben. Majd héra gold diszperziós festéket. Az a problémám, hogy 2 de van ahol 3 rétegben sem fed rendesen a festék. Mi lehet a hiba? Várom megtisztelő válaszod.
@festocsaba
@festocsaba Жыл бұрын
Szia! Túltoltad az alapozást. Falfixet glettelt felületre 1:4 arányban kell hígítani vízzel, és csak egy réteg szükséges. Ha teljesen elveszed a felület szívóképességét olyan lesz mint az üveg, és nem tapad a festék és úgy nem is takar! Ki ajánlotta, hogy két rétegben kell alapozni?
@tamashenzer1988
@tamashenzer1988 Жыл бұрын
@@festocsaba Szia! Köszönöm a választ. Elsőre 1x alapoztam, majd festettem de volt ahol nem szívta rendesen a festéket. Olyan volt, mint a csiszolóvászon. És csak felesbe higítottam. Mit tudok csinálni a már falfixes felülettel? Egyszer már rákentem a diszperzitet.
@szabopetya1
@szabopetya1 2 жыл бұрын
Hello. Korábbi meszelt fehér falat szeretném átfesteni másik színre, Előtte kell alapozni vagy mehet a festék a meszelt falra?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Péter! Előtte érdemes a falat a mész szemcséi miatt egy spaklival átkaparni, és egyúttal ellenőrizni, hogy esetleg valahol meg van e cserepesedve ha már több rétegben volt meszelve. Ha vannak leváló részek el kell távolítani. Majd alapos portalanítást követően alapozni kell. A mélyalapozót a legtöbb esetben hígítani kell vízzel, azt javaslom olvasd el a gyártó által ajánlott arányokat. Ezután ha szükséges javítani, el kell végezni a gipszelést, vagy a felület glettelését. Ezt követően újra alapozni szükséges a gipszfoltokat. (vagy az egész felületet ha komplett glettelni kellett) Ha megszáradt a felület, kezdheted a festést. Jó munkát! Csaba
@gabornagy3845
@gabornagy3845 2 жыл бұрын
Szia Csaba! +1 kérdés: nagy felületek esetén a mélyalapozót fel lehet vinni szórással? Festekszoroval pl? Üdv
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Gábor! Csak most látom az üzenetet, bocsi de azt hiszem épp szabin voltam Olaszországban. Nos az a helyzet, hogy mi az esetek 99%-ban kefével szoktuk felhordani. De biztosan fel lehet hordani festékszóróval is, hogy milyen lesz az eredmény arra nem tudok válaszolni, mert nincs sok tapasztalatom e téren. :)
@mukikakukac
@mukikakukac Жыл бұрын
Héra Prémium színes falfesték. Héra mélyalapozás megtörtént, ki is száradt. 2.5 L kiszerelés ami elméletben 45 m2-re elég 1 rétegben, 25 m2-nél elfogyott a festék. Mi lehet a hiba? 2 réteg kell és 1 rétegre sem volt elég erre a kis felületre. Ennyire nem verhetik át a vásárlót. Valakinek tapasztalat ezzel a festékkel?
@laszloandras4478
@laszloandras4478 10 ай бұрын
Én azt tapasztaltam, hogy nagyon rossz a fedése 4-5 alkalommal kellett átfestenem a falat, hogy takarja a glettet.
@sohasemvoltam
@sohasemvoltam 2 жыл бұрын
Szia, A kérdésem, hogy mészhomok téglából épült épületben lakom, és ott régen a mészfestékre enyves festékkel festettek. Mi ezt a festéket a meszesig levakartuk. Lekentük falfixel, és az egészet telibe gletteltük. A terv az, hogy a glett csiszolás után szeretnék mélyalapozni (hérát vettem) és Poli farbe platinummal szerenék festeni. Higítsam a mélyalapozót? A másik kérdésem, mert van még egy szoba 😊. A festék levakarására nincs haladósabb módszer mint a spakli? Mert két napunkba tellett kettőnknek nedvesítve egy szoba levakarása. Köszönöm a választ előre is.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Éva, igen ha módotokban áll érdemes hozzá gépet bérelni. Azt javaslom ez ügyben nézz szét a neten, van-e bérelhető a te régiódban. Ha nem túl sok réteg van rajta könnyen eltávolítható csiszoló zsiráffal, durva 40-es papírral. Vagy gyémánt koronggal még intenzívebb, de mindenképp használj hozzá porszívót, mert nagyon poros munka! www.bergep.hu/termek/flex-ld-24-6-180-kezi-gyemantos-betoncsiszolo Persze jó hozzá a héra mélyalapozó is. De normálisan mindig a festék saját mélyalapozóját kell használni!!! Ami ebben az esetben PF. Platinum diszperziós mélyalapozója lenne. De ez ha jól emlékszem a videóban is elhangzik. A Héra falfix hígítása 1:4 arányban történik vízzel, és kefével kell felhordani szépen, ahogy az a videóban is látható. Így jól bemaszírozva egy optimális fogadófelület kapható. Jó munkát kívánok nektek! 🙂 Csaba
@sohasemvoltam
@sohasemvoltam 2 жыл бұрын
Köszönöm szépem, a tanácsidat megfogadom. Egy holker glettelős videót is csinálnál? Nekem csak kézzel ment a dolog 🤔
@lajosmadar9589
@lajosmadar9589 2 жыл бұрын
Szia. Tapétázás előtt jó az univerzális alapozó? Valamint muszáj megvárni festés előtt a 2 óra száradást alapozás után?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia, igen jó! Ajánlott megvárni, hogy kifejtse a hatását.
@veronikaszanto-vida3980
@veronikaszanto-vida3980 2 жыл бұрын
Kedves Csaba, ha nincsen mélyalapozva és ujra festenénk akkor csiszolás és glettelés és utánna alapozás festés a sorrend, vagy lehet alapozni is ha szép a fal ??
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Kedves Veronika, értem a kérdést. Ugye arról van szó, hogy korábban már diszperzittel festették, de a glettelt felület nem lett lealapozva, ellenben direkt diszperzit festést kapott a felület, és most újra festeni szeretnének. Ebben az esetben meg kell vizsgálni a festékbevonat tapadását, ennek különböző módja van. Kérem nézze meg az erről szóló videómat is, a címe Glettelés és festés elött néhány jó tanács. (1-2 rész) Ha a vizsgálat során bebizonyosodik, hogy a tapadás megfelelő, lehet nyugodtan festeni is glettelni is. Ha szükséges a glettelés mert nem elég síma, akkor a következő sorrend szerint kell eljárni: Glettelés (szükség szerint 1-2 rétegben, Csiszolás és portalanítás, A felület impregnálása mélyalapozóval, 1 réteg festés diszperziós festékkel, A felület vizsgálata, és ha szükséges a maradék hibák hiányosságok flekkelése (gipszelése spaklival) A gipszfoltok csiszolása, A megcsiszolt gipszfoltok impregnálása és diszperzites festése, Majd végül a második réteg diszperzites festés.
@MK-oq3hw
@MK-oq3hw 2 жыл бұрын
@@festocsaba Mit takar az impregnálás? Hogyan kell?
@akosirimias5788
@akosirimias5788 2 жыл бұрын
Szia Csaba! A vállalkozói létet nagyon ajánlom, itt Pesten szinte mindenki tele van munkával, máshol nem tudom hogy van. A lakásról, ha lehet beszéljünk e-mail-ben.
@beatrixsamu4009
@beatrixsamu4009 2 жыл бұрын
Szia! Köszönet a videókért, nagyon hasznosak. Olyan kérdésem lenne, hogy meszes fal mésszel való újrafestésénél is kell alapozni? Két festővel beszéltünk eddig, az egyik szerint igen, a másik szerint nem. Köszönöm a válaszod!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia kedves Beatrix! Nehogy alapozz! Ásványi festékekhez nem szabad alapozni. Ha erősen szív az alapfelület akkor az első réteget egy kicsivel (vékonyabb) hígabb mésszel szükséges meszelni. Ahogy a videóban is szó van róla az ásványi festékek kötése egy kémiai reakció által jön létre. A mésznél ez a széndioxid felvétel és a vízleadás, és kálciumkarbonát lesz belőle. Ha zsákos oltott mészpéppel dolgoztok arra figyelj, hogy minimum fél éves legyen a mész. De minél öregebb annál jobb! A mészpépet megfelelő méretű edénybe tedd, hogy legyen elég hely majd a víznek. (hobok, hordó, stb) Kb. 0,5 - 0,8 % lenolajat keverj a sűrű halmazállapotú mészpéphez. Addig keverd amíg teljesen homogén lesz, majd vízzel tejszerűre kell hígítani. Ez kb 1-1,5 szeres vízmennyiséget jelent. Tehát 50 liter mészpéphez 50-75 liter víz mehet. Persze ez függ a mész minőségétől is. Arra figyelj, hogy olyan konzisztenciája legyen mint a sűrű tejnek, és nem a felvizezett fajtáé. :) Majd át kell szűrni harisnyán. Vigyázz, nehogy túladagold az olajat sem, mert ha túl sok van benne előfordulhat, hogy a második réteg gyöngyözik. (szétugrik a sok olaj miatt, nem tapad jól) Egy zsák mészhez kb 0,5 % lenolaj és kb egy spakli cement. Ezeket ne hagyd ki mert ez növeli a kötőképességet és a dörzsállóságot, és csökkenti a mészréteg szívóképességét, ezáltal a 2. - 3. réteg meszelést jobban tudod majd oszlatni és összedolgozni, és nem lesz cérnás a végeredmény. Csinálj próbameszelést mert előfordulhat, hogy a festő korábban nem használt olajat és extrém módon szív a fal. Ha ragad a korongkefe és nem csúszik jól, akkor az első réteghez egy kicsit lehet hígítani kell még. Nos leírtam pár dolgot többet is mint kérdeztél, és a meszelés kivitelezéséről még nem is esett szó.. Nem könnyű munka szépen meszelni korongkefével!!! Ha még nem csináltad korábban és mondjuk azt tervezed, hogy kimeszelsz egy szobát, azt javaslom kérj festő segítséget, de olyat aki képben van ezzel a munkával mert manapság csak nagyon kevesen végeznek meszelést.
@beatrixsamu4009
@beatrixsamu4009 2 жыл бұрын
@@festocsaba Hú Csabi, ez tényleg több volt, mint amit vártam. :-) Nagyon köszönöm neked a részletes leírást, abban biztosan segít, hogy melyik festőt válasszuk! Engedj meg még egy apró kérdést. Mi kész meszet vettünk boltban. Azért az is megfelel ugye?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@beatrixsamu4009 értem. Azt mi mészfestéknek hívjuk, a zsákos oltott meszet pedig mésznek. Azzal igen egyszerűbb a helyzet.
@beatrixsamu4009
@beatrixsamu4009 2 жыл бұрын
@@festocsaba Ebből látszik, hogy mennyire nem értünk hozzá. Köszönöm, hogy válaszoltál. További sok sikert kívánok neked!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@beatrixsamu4009 Szívesen! Ezért van a csatorna!
@akosirimias5788
@akosirimias5788 2 жыл бұрын
Szia! Gyakran nézem a videodat. Glettelést vállalsz? Két szoba lenne. Nem találom az e-mail címedet, hogy megbeszéljük az esetleges részleteket.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Ákos! Köszönöm kérdésed egyenlőre még alkalmazottként dolgozom, de a jövőben szeretnék ezen változtatni és lehet róla szó. Hogy pontosan mikortól azt még nem tudom megmondani.
@imibihari9257
@imibihari9257 2 жыл бұрын
Szia Csaba üdv.ez engem is érdekelne komplett családi házam glettelese festése! Én Burkoló vállalkozó vagyok a megrendelők folyamatosan kérnek festő illetve egyéb szakmákban a segítségem szívesen ajánlanálak ne tétováz csinálj egy egyéni vállalkozást mihamarabb. Szakmai tudásod illetve tapasztalatod nagyon kell ebben a mai villágban a felhígult szakmába. További sok sikert kívánok.
@adrianradics6498
@adrianradics6498 2 жыл бұрын
Szia! A mi felületeinken a probléma szintén az alapozás hiánya… fehér falra színes latex festékkel festettünk rá és apró hólyagok keletkeztek a falon. Valamelyik fal teljesen gyatya, de van amin csak 1-1 nagyobb található. Van esetleg tipped, hogy a nagyobbakat lehet e valamilyen megoldással orvosolni kaparás nélkül? Előre is köszi!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Adrián! Őszintén szólva, erre ebben a formában nincs tippem sajnos. Ha nem jött létre a megfelelő tapadás, akkor szükséges a festékbevonatot eltávolítani.
@lzstep80
@lzstep80 Жыл бұрын
Na akkor a glett fölé jön a melyalapozo vagy a melyalapozora jön egy glettreteg?🤔
@zludman
@zludman 2 жыл бұрын
Szia Csaba, Alapozás után hányszor lehet festeni, akár egymás utáni rétegekben, mielőtt újra kellene alapozni (gipszkartonról beszélek jelenleg, de más sima faltípus is érdekelne)? Vagy a festett és korábban már alapozott falat már nem kell alapozni, csak ha újra visszacsiszolom? Sajna lekapta az előző festésnél a festéket a henger, valószínűleg nem volt alapozva a gipszkarton. Köszönöm a választ előre is.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia, mikor a gipszkarton vagy a vakolt fal készre van glettelve, meg szoktuk csiszolni ha szükséges. Majd alapos portalanítás után mélyalapozóval impregnáljuk, ezzel beállítjuk a felület szívóképességét. Ha ez megfelelően van kivitelezve, több alkalommal is festhetjük diszperzittel (akár pár évvel később is) újabb alapozás nélkül. Ha levált a korábbi réteg, jól át kell kaparni és ellenőrizni, hogy stabil szilárd alapra tudjunk dolgozni, és ezeket a részeket glettelés előtt portalanítani és alapozni kell ha erősen szív. Ezt még kiegészíteném azzal ha a leváló korábbi réteget lekapartad és mondjuk, nem poros szívó felületet kapsz, hanem műanyagosat mint a diszperzit, mert olyan is szokott lenni, hogy nem jön le teljesen a glettelésig, szóval ha kapartál de az alap nem poros és nem szív akkor nem kell alapozni, lehet rá közvetlenül glettelni.
@zsuzsikerro5309
@zsuzsikerro5309 Жыл бұрын
Mészfestéknél is kell alapozni?
@andreaszimmer9798
@andreaszimmer9798 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Szeretném megkérdezni, hogy ha teljesen átcsiszoltuk az első réteg glettelést, mert annyira rossz volt a fal, hogy az első glettelés is csúnya lett, akkor mehet rá a második réteg glett vagy mélyalapozzuk le? Az első réteg glettelést csiszolás után leporszívóztuk, hogy viszonylag portálon legyen. Köszönöm!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia kedves Andrea! Ha alaposan leporszívózod nem szükséges alapozni. De teljesen pormentesnek kell lennie. Az alapozó elsődleges célja a felület szívóképességének beállítása. (szívóképesség csökkentése, egyenletesen és optimálisan szívó fogadófelület kialakítása műgyantás festékbevonatok számára) Korábban már glettelt PORMENTES felületre nyugodtan lehet glettelni, mert alapozás nélkül is optimális a szívóképesség. kzbin.info/www/bejne/lajFl3R8gqygpsU. Viszont ha marad felületi porréteg, akkor nem jön létre a tökéletes kapcsolat és idővel feltáskásodhat. Előfordul, hogy extrém módon szívó felületeket az első réteg glettelése előtt lealapozunk, de ilyen esetben is arra kell törekedni, hogy teljesen pormentes legyen a felület. Erre a célra egy speciális porszívófej tartozékot használunk, amivel mennyezeteket és falakat is könnyedén lehet portalanítani, de háztartási porszívóval is teljesen jól megoldható.
@andreaszimmer9798
@andreaszimmer9798 2 жыл бұрын
@@festocsaba köszönöm a gyors választ! Akkor most folytatjuk Finobelloval aztán alapozunk..
@AttilaBaksa-uj6vf
@AttilaBaksa-uj6vf Жыл бұрын
Hengerrel könnyebb alapozni.
@MrBalintka01
@MrBalintka01 2 жыл бұрын
Szia csaba olyan kerdesem lenne mit szoktal csinalni ha a festes vagy gleteles felhojagzik lekapartam 3 szor mar vakolatig utana melyalapozo de csak viszajon a holyagzas
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Bálint! Jó lenne ismerni a részleteket, hogy kiderítsük mi lehet a probléma. Melyik alapozót használtad, és milyen arányban hígítottad vízzel? Milyen glettanyagot és festéket használtál? Itt a youtubeon nincs rá lehetőség, de van egy nyitott insta oldalam, ott tudsz küldeni fényképet vagy videót anélkül , h feliratkoznál. Szívesen segítek, ha tudok!
@MrBalintka01
@MrBalintka01 2 жыл бұрын
@@festocsaba hera falfix 1:4 be lehet fele aranyba hasznalom rimano
@attilacsik4553
@attilacsik4553 8 ай бұрын
A lehetséges ok,hogy az alapozó-víz keveredése,vagy a glettbe kevert víz szedi fel a glettet,vagy a diszperziós(műgyanta festék)a víz miatt nem tapad,mivel le lett alapozva befelé a fal felé a víz nem tud kipárologni csak kifelé így leszed mindent glettet,majd glettel együtt a festéket.
@szabogabor8944
@szabogabor8944 2 жыл бұрын
Szia Csaba! Hamarosan költözünk életünk első saját ingatlanjába, melyet használtan vásároltunk. Kérdésem az lenne, hogy a jelenleg diszperziós festékkel (mint pl. a Dulux Colours of the World) festett falat csiszolás után szükséges-e mélyalapozni mielőtt megkapná az új színt, mely legtöbb esetben az a Dulux fehér festék lesz melyet egy korábbi videódban láttam. Válaszodat előre is köszönöm!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Gábor! Az új ingatlanhoz szívből gratulálok! Ha csak azért kell egy kicsit megcsiszolni, mert korábban szemetes lett a felület festés közben, illetve a struktúra nem szép, akkor egy alapos portalanítás elegendő. (porszívóval, és/vagy egy nedves ronggyal). Viszont ha lecsiszolod a glettelésig, (amit nem hiszek, de a félreértések elkerülése végett nem árt megemlíteni) akkor javasolt az alapozás! Mi nedvesítéssel szoktuk megállapítani, hogy szükséges e, ha extrém módon szív akkor igen. Viszont az alapozással vigyázni kell mert nem szabad a felületet úgy mond túl alapozni sem, mert kialakulhat egy műanyag filmréteg (fénylő felület) és arra nem tapad a diszperziós festék jól. Tehát ha csak egy kicsit meg kell csiszolni, akkor alaposan portalanítsd a felületet, és mehet a festés. Szerintem a dulux jó választás, egy kicsit hígíts rajta, h könnyebb legyen gurítani de ne sokat. Olvasd el a műszaki adatlapot, és jól járd körbe a témát! Nagyon sok nem szakmabeli kezd bele manapság önállóan festésbe, és sok fényképet kapok az instán a szuperül kivitelezett munkákról! Ennek én nagyon nagyon örülök! A duluxnál ha ragasztassz, a szalagot még nedves állapotban szedd le! Kb ennyi jutott most eszembe, remélem tudtam segíteni! Jó munkát kívánok! 🙋‍♂️
@szabogabor8944
@szabogabor8944 2 жыл бұрын
@@festocsaba Van már tapasztalatunk Dulux festékekkel. Mind az EasyCare, mind a Colours of the World festékekkel dolgoztunk már feleségem szüleinél. Viszont így a mélyalapozás elhagyásával sok időt tudunk spórolni. Már csak egy falcsiszoló "zsiráf"-ot kell beszereznem és hipp-hopp kész is leszünk. :) Köszönöm még egyszer a tanácsokat!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@szabogabor8944 azért csekkold le, egy nedves szivaccsal, h szív e a felület portalanítás után, és ha szükséges alapozz.
@szabogabor8944
@szabogabor8944 2 жыл бұрын
Ehhez kapcsolódóan egy kérdés: Milyen erősségű csiszolópapírral érdemes a fent említett csiszolást elvégezni a zsiráffal? 120 esetleg 240? Köszi!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@szabogabor8944 a 120-nagyon felszántaná. Először 180-as papírral próbálnám, azért nézd meg nem tudom így milyen állapotban van. Lehet a 220-as is elegendő. És ha egyenetlen a felület, lehet egy két helyen jobban le kapja majd és szükséges lesz alapozni is. Az a helyzet, hogy olyan jó tanácsot nehéz látatlanban mondani, ami mindenhol megállja a helyét, hiszen minden felújítás, és minden felület más és más. Sokszor van úgy, hogy két helyiségben nem ugyanolyan a felület.. Próbáld meg 180-as és 220-as papírral, majd nézd meg melyikkel hatékony, és szép a felület. És hajrá hajrá, jó munkát! 😀
@Peter-lt9ie
@Peter-lt9ie 2 жыл бұрын
szia. Glettelés előtt is kell mélyalapozás, vagy csak a festés előtt?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Peti! Erről még tuti lesz videó mert az instan is ezt kérdezik a legtöbben. :) Akkor kell mélyalapozó glettelés és festés előtt is, ha az alapfelület erősen szív. Igazából csak ezt kell leellenőrizni egy nedves szivaccsal. A konkrét válasz az, hogyha diszperziós bevonatra akarsz glettelni, és utoljára a festő nem valami szedett-vedett, vacak ócska Tesco gazdaságos festékkel festett, hanem jó minőségű festéket használt, ez által a felület szívóképessége ideális, akkor nem szükséges az alapozás. Légyszi ellenőrizd már le egy vizes szivaccsal, ha nem szív, nyugodtan glettelhetsz a diszperzites felületre univerzális glettanyaggal. Persze azért nem árt átvizsgálni teljesen, nem-e festett korábban a festő lepattogzó felületre. És igen, a kérdésedben a válasz ott van, a glettelt felületet festés előtt mindig mélyalapozzuk, ha diszperzittel lesz festve. Jó munkát kívánok! Csaba
@rodmanheinz986
@rodmanheinz986 3 жыл бұрын
Diszperziós festéket milyen szálhosszúságú hengerrel szoktál felvinni?
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
1 cm-es mikroszálas, glettelt felületekre.
@rodmanheinz986
@rodmanheinz986 3 жыл бұрын
@@festocsaba milyen márkát ajánlanál? Jelenleg schuller microline-t használok.
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
@@rodmanheinz986 a schuller jó választás, microline vagy topline. 👌
@rodmanheinz986
@rodmanheinz986 3 жыл бұрын
Koszonom Csaba!
@anikoacs5753
@anikoacs5753 Жыл бұрын
Kedves Csaba! Emailcímet kaphatok?
@pettendirobert6771
@pettendirobert6771 2 жыл бұрын
Hová jártál suliba Csaba?
@TubeAtilla
@TubeAtilla Жыл бұрын
Kedves Csaba! Nem tudom mennyire egyszerű a kérdés de felmerült bennem egy. Vályogfalam van vályog vakolattal. Erre szeretnék közvetlenül Baumit klíma glett el az az meszes glettel glettelni. Abban az esetben ha szeretném hogy tartós legyen a felület ha más nem a glettelést festés előtt mélyalapozóznom kellene. De azért használok meszes glettet hogy a szellőzést minél jobban megtartsam, viszont ha mélyalapozóval kezelem az egész felületet lezárom tehát az egyikkel megölöm a másikat. Amit tapasztaltam alapozó hiányában a rengeteg festék felhasználás és foltosodás. Mi erről a vélemenyed? (Az alapozó használatára gondolok) Természetesen festékből és mindenből olyat választok ami légáteresztő garantáltan. Mint a Jupol bio mészfesték. Köszönöm.
@kalmancsiszler3364
@kalmancsiszler3364 2 ай бұрын
Szia! Végül kaptál választ? Ugyan ez lett volna a kérdésem nekem is. Hogy lett végül is a retegrend? Bevált? En meg csak a meszes simító vakolatnál tartok, glett előtt erdemes-e melyakapozni? Köszi a válaszod!
@festocsaba
@festocsaba 2 ай бұрын
@kalmancsiszler3364 Szia! Ha jól emlékszem a videóban elmondom, hogy az ásványi bevonatok kémiai reakció által kötnek egymáshoz, míg a műanyag bevonatok ragasztásos módon. Ásványi rétegek között nem szükséges a mélyalapozó használata. És még egy alapszabály: Ásványi felületre műanyag bevonattal szabad dolgozni, viszont műanyag bevonattal kezelt felületre ásványi bevonattal nem szabad dolgozni!
@kalmancsiszler3364
@kalmancsiszler3364 2 ай бұрын
Igaz! Nem figyeltem eléggé. Tehat a mészes falamra mehet a meszes glett, majd a mészfesték alapozó nélkül. Köszönöm szépen a gyors profi választ!
@festocsaba
@festocsaba 2 ай бұрын
@@kalmancsiszler3364 “ha jól emlékszem” nem biztos hogy mondtam… semmi gond csak kérdezz nyugodtan. Ha valamiért elfelejtek válaszolni akkor ezer bocsánat!!! Szóljatok nyugodtan mégegyszer! Igen, a vakolatra mehet a meszesglett, majd közvetlen a meszelés. Gondolom oltott mészből dolgozol és magad kevered be és szűröd a meszet…?
@kalmancsiszler3364
@kalmancsiszler3364 2 ай бұрын
Az igazat megvalva, kicsit meggyorsítanám, venném a meszes glettet. En a cemix gletti extrát neztem ki két retegben plusz valami jobb mészfestéket minimális szinezéssel. mivel a falak eleg jól sikerültek,a két vekony glett reteg eleg lehet. De ha van jobb mészes glett amit esetleg tudnál ajánlani azt megköszönném.
@daneru
@daneru 2 жыл бұрын
Festékszóróval fel lehet vinni az alapozót?
@pettendirobert6771
@pettendirobert6771 2 жыл бұрын
Szia! Ha lekapart glettelés előtt álló felületet szeretnél alapozni (mert én azt is minden esetben szoktam),akkor csak kefével jó alaposan bedörzsölt alapozást ajánlom,ha már kész a teljes glettelt felületképzés,megcsisszantva ,portalanítva akkor vagy henger,vagy a gépi szórás,illetve sima permetező is tökéletes erre a célra,lehet,hogy a Csabi és más kollégák megköveznek,de a tapasztalat az,hogy ha a készre glettelt csiszolt falat kefézzük akkor gyakorlatilag lemossuk a glettet a felületről,mivel ezek vizes bázisú gipszes glettanyagok ha nedvesség éri le oldódik a felületről,mivel a lekapart alapot is mélyalapozzuk ezért a szívóképessége már csökkentve van a felületnek,így elegendő az én tapasztalatom alapján egy permetezett mélyalapozás a glettelt felületre.Vannak olyan esetek amikor ha 3 rétegben glettelünk,minden réteg között alapozunk,mert a szívóképessége olyan mértékű a felületnek,hogy megkívánja azt.Nagyban függ a felület minőségétől,a hőmérséklettől,a páratartalomtól és az alapozó erősségétől.Üdv.Csak egy festő!
@attilaszabo4591
@attilaszabo4591 2 жыл бұрын
Meszes festés előtt is kell melyalapozo?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Meszelés (oltott mész) előtt nem kell. De meszelés előtt csak meszesglettel glettelünk. Ha vödrös mészfestéket használsz akkor olvasd el az anyag műszaki leírását. A legtöbb ilyen anyagot az első réteg festéséhez, egy kicsit jobban meg kell hígítani és nem kell mélyalapozni. De olvasd el az anyag műszaki leírását, mert én sem ismerem az összes gyártó összes festékét. Ezek a vödrös mészfestékek műanyagfestékkel vannak dúsítva és előfordulhat, hogy némelyiknek van saját alapozója…
@galistvan8557
@galistvan8557 2 жыл бұрын
Hali Csaba. Régi betonblok fal vakolat, 3 réteg mész van a falon( erre alapozó és gletelés asztán festés?)
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia! Ha diszpivel szeretnéd igen, de elötte érdemes átvizsgálni, és a szemcséktől átkaparni a felületet.
@pille5
@pille5 2 жыл бұрын
Van bármi értelme régi diszperziós festékre mélyalapozót kenni? Van egy falam, aminek kb a felét kellett glettel javítani, szóval nem túl kicsi felület. Az egész falat kellett volna glettelni, hogy homogén felület legyen a végén a festés után? Festéket még nem kentem fel.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia! Diszperziós felületet nem kell, mehet rá közvetlen a következő réteg, illetve glettelni is lehet rá alapozás nélkül univerzális glettanyaggal. Az erősen szívó alapokat szoktuk, mint pl. glettelésig vagy vakolatig lekapart porózus felület, vagy glettelt felület, erősen szívó beton stb., hogy a szívóképességét enyhítsük és egyenletessé tegyük, és ne tudja a rá felhordott anyagból hirtelen elszívni a nedvességet, és a kötés tökéletesen létrejöjjön. Hogy az egész falat kellett volna-e glettelni, azt akkor tudom megállapítani ha látom. Van úgy, hogy a falat korábban már glettelték, párszor már festve is volt, de mondjuk a dekortapéta leszedésekor az előző rétegeket letépte, és emiatt foltszerűen glettelni kell. Ilyenkor nem kell az egész falat, csak ott ahol megsérült. Amikor kész a glettelés megcsiszoljuk, és egyúttal megcsiszoljuk a glettelés szélét is ahol az előző festéssel találkozik. Úgymond átmenetet csiszolunk a sima glettelt, és a teddyhenger struktúrálya között, hogy ne legyen olyan éles a határvonal. Majd a glettelt részek alapozása és komplett festése után, nem szokott látszani különbség, homogén felületet kapunk. Persze ha "nagyítóval" nézzük akkor látszik, de ez így többnyire jó szokott lenni. Ha precíz a kuncsaft és nagyok az elvárások, akkor nagyvonalúan telibe glettelem a falat, de ez mindig az adott felülettől is függ. Mert ha sokszor volt már festve és nagyon rücskös a teddytől, a legtisztább ha telibe húzzuk. Remélem tudtam valamennyit segíteni, és nem túl későn válaszolok. 🙂 Jó munkát kívánok! Csaba
@pille5
@pille5 2 жыл бұрын
köszönöm
@eszterjuhasz804
@eszterjuhasz804 3 жыл бұрын
A párom a diszperzitet szokta mèlyalapozòval higîtani ès azzal szokta az első sort felvinni!!!
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
Az egyik volt kollégám is így csinálja. Mi a tapasztalat, jó szokott lenni? Üdv. Csaba
@eszterjuhasz804
@eszterjuhasz804 3 жыл бұрын
@@festocsaba Igen ,èvek òta müködik ! Ma kipròbálta a ragasztòs tesztet ès átment rajta :) ! A hèrának már van alapozò festèke !!!
@lszlo8619
@lszlo8619 2 жыл бұрын
@@eszterjuhasz804 milyen arányban
@eszterjuhasz804
@eszterjuhasz804 2 жыл бұрын
@@lszlo8619 Az arany a felületről függ mennyire nedszîvò ,de fèl liter alapozò minimum mehet bele !!!
@pettendirobert6771
@pettendirobert6771 2 жыл бұрын
@@eszterjuhasz804 Szerintem nem jó technológia ,mi is próbáltuk ezt és szerintem a keményebbre szilárduló festékeket erősebbre acélosítja és ha a glettelt ,korábban festet alapfelület gyengébbre sikerül,mint az alapozóval kevert festék akkor akár még meg is csattoghat,az viszont járható,hogy maradék (jó) minőségű festéket elvékonyítva,alapozóval keverve lehet a lekapart felületet mély alapozni,de ez csak az én tapasztalatom véleményem.Egyben viszont konszenzus van mély alapozni mindenképpen kell!
@LEK-we2hh
@LEK-we2hh 5 ай бұрын
Mi a méj alapozo ? Szerintem olaj alapozo a leg jobb !
@sandorklojbert2689
@sandorklojbert2689 3 жыл бұрын
Kefére vissza térve 8500 ft ért vettem
@festocsaba
@festocsaba 3 жыл бұрын
😱 az kemény! Mondjuk utólag gondoltam, hogy egy kicsit alul saccoltam az árát. Brutálisan felmentek az árak. Köszi szépen! Beírom a videó leírásába.
@janoskornsee1254
@janoskornsee1254 Жыл бұрын
Alap tétel mélyalapozás nélkül nincs festés.
@figyel
@figyel 2 жыл бұрын
Ha ezt a vödrön állást egy munkavédelmi szaki meglátja... :O
@bigluiband
@bigluiband 2 жыл бұрын
Haha, éppen jelezni akartam, mivel munkavédelmi szaki vagyok. Törődjünk a jóminőségű festékkel, kefével, de a biztonságra se sajnáljuk a pénzt! Ha kificamítod a bokádat hetekig nem tudsz dolgozni, többet veszítesz, mint amibe egy stabil állvány kerül 😁
@sandorkolozsvari5048
@sandorkolozsvari5048 2 жыл бұрын
Mi is biliárdozni jártunk a dunaplázába😀😀
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Jobb volt az, mint a padok között ülni! 😀
@MrBalintka01
@MrBalintka01 2 жыл бұрын
En koronkefet hasznalom
@dwydj6
@dwydj6 2 жыл бұрын
Szia, Mélyalapozót csak a glett és a festékréteg között kell alkalmazni, vagy a vakolat és a glett között is ajánlott? Másképpen a vakolt felületre mehet közvetlenül a glett?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
A vakolt felületre mehet közvetlenül a glett, nem kell mélyalapozó. A kérdésedből azt veszem ki, h új vakolt falakról van szó... Ellenkező esetben ha pl. egy régi falazatról van szó, amiről ell lett távolítva x réteg festék régi glett, stb. a vakolatig... és visszamaradt egy erősen szívó porózus felület, akkor ajánlott mélyalapozóval lekötni először, és a tiszta hordképes felületre glettelni.
@dwydj6
@dwydj6 2 жыл бұрын
@@festocsaba igen, új építésű házunk kb. 2 hónapja vakolt falairól van szó. Kis kaparászás és portalanítás után mehet a glett, köszönöm a választ!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@dwydj6 az nagyon jó munka! 🤩 Gratulálok az új házhoz, és jó munkát kívánok!
Falfestés csík és foltmentesen erre figyelj rendesen!!!
28:29
Festő Csaba
Рет қаралды 192 М.
Tuna 🍣 ​⁠@patrickzeinali ​⁠@ChefRush
00:48
albert_cancook
Рет қаралды 148 МЛН
BAYGUYSTAN | 1 СЕРИЯ | bayGUYS
36:55
bayGUYS
Рет қаралды 1,9 МЛН
Gipszkarton felület bandázsolás, glettelés: mire figyeljünk oda
14:22
Burkolás-Festés_hu
Рет қаралды 21 М.
Glettelés glettelőhengerrel
4:15
Guadalupei Szent Munkás
Рет қаралды 76 М.
Csináld Magad Burkolás, Ha Nincs Szakember 🔥💪🏼
19:35
Topburkoló
Рет қаралды 28 М.
Szobafestő Attila: Festés előtt
3:40
Szobafestő Attila
Рет қаралды 42 М.