Marcinowi kibicuję od samego początku i od tego czasu obserwuję też jego postępy. Wspomnicie moje słowa, że za parę lat o firmie GB agro będzie bardzo głośno - nie tylko na krajowym, ale i na europejskim rynku. Ja w to w stu procentach wierzę i wciąż trzymam kciuki! ;)
@zbigniewteterycz15712 жыл бұрын
POZDRAWIAM SERDECZNIE . SUPER IDEA. POWODZENIA.
@KulaXT3 жыл бұрын
Dopiero obejrzałem do końca, gratulacje i pozdrowienia dla Pana Sławka :)
@kacperpiechota65583 жыл бұрын
Marcin pomyśl o firmowym kanale na YT , będzie można podejrzeć maszynę w pracy , pozdrawiam i powodzenia
@marcing24773 жыл бұрын
Kanał jest w planach od dłuższego czasu 😉 ale chyba pora go w końcu aktywować 🙂 tymczasem zapraszam na Instagram: GRGryn oraz gb agro, a także Facebook: GB agro 🙂
@samiwidzicie62743 жыл бұрын
Panie Gryn gratuluję uruchomienia produkcji tak uniwersalnej maszyny. Typowy pasowiec ma talerze czyszczące czy ta maszyna też może zostać wyposażona w takowe?
@marcing24773 жыл бұрын
Bardzo dziękuje 🙂 wszystko udało się tylko i wyłącznie dzięki pracy w zespole 🙂 narazie nie przewidujemy elementów oczyszczających pas siewny ponieważ w prototypach, które testowaliśmy przy dużej ilości słomy, elementy te powodowały zapychanie się maszyny. Myśle, że elementy oczyszczające pas siewny przy siewniku punktowym wystarczą.
@tomaszdeptua24373 жыл бұрын
Z góry zaznaczam, że to nie będzie hejt a moja opinia. Nie zakładał bym z góry, że ja tylko mam rację i tak trzeba robić. Chodzi o głębokość umieszczania nawozu. Co gospodarstwo to inne warunki. Każdy gatunek uprawianej rośliny ma inne wymagania. Do czego zmierzam. Osobiście wolałbym, żeby ta "nakładka-redlica" nawozowa miała możliwość umieszczania nawozu na zmiennej głębokości. Uważam, że umieszczanie nawozu tak głęboko w przypadku niektórych roślin jest nie do końca idealnym rozwiązaniem. Wolałbym mieć możliwość umieścić część nawozu na 10 cm a resztę właśnie na 40 czy 50. W przypadku mokrego roku część nawozu umieszczona głęboko, może być zbyt szybko wypłukana wgłąb gleby. W takiej sytuacji umieszczałbym nawóz płycej. Samo rozwiązanie redlic nawozowych widziałbym jako regulowaną nakładkę. Ewentualnie mieć w opcji wymienne redlice z otworami wylotowymi nawozu na różnej wysokości. Jako klient chciałbym mieć taką możliwość. Nie każdy musi popierać wizję "twórcy" maszyny.
@marcing24773 жыл бұрын
Ciagle powtarzam, że jestem otwarty na konstruktywną krytykę, tylko po to aby lepiej sprostać potrzebom i wymaganiom klientów. Myślałem już właśnie o zmiennej/regulowanej nakładce i Pana opinia mnie w tym temacie utwierdza. W aktualnej wersji, przy pracy na jedynie 15cm, nawozy umieszczone będą w stosunki 50:50 na głębokości 15cm oraz rozsypane na powierzchnie gleby. Przy pracy na 35cm będzie to kolejno 35 i 20 cm, a dla głębokości pracy 50, będzie to 50 i 35cm, zatem w pewnym zakresie poprzez głębokość pracy regulujemy głębokość aplikacji nawozu. Oczywiście do podanych przeze mnie wartości możemy przyjąć +- 5cm, gdyż mówimy tu o tzw rolniczej dokładności, i niestety każda maszyna w związku, ze zmiennymi warunkami głębokimi może nieco odbiegać od zakładanych przez nas parametrach pracy. Bardzo dziękujemy za opinie. Pozdrawiam M. Gryn 🙂
@wskpiotrus1253 жыл бұрын
# 79 nawozy nonstop
@nawozyeuYT3 жыл бұрын
Gratulacje wygranej :) proszę o adres do wysyłki z kodem pocztowym, imię i nazwisko, pseudonim z KZbin oraz nr telefonu na adres mailowy kamil.struk@grupaazoty.com Pozdrawiamy serdecznie :)
@KulaXT3 жыл бұрын
Marcin czekamy na pierwsze filmy z pracy a być może testy :) Pamiętam jak te 3-4 lata temu rozwijaliśmy o Twoim pomyśl Gratulacje realizacji i życzę sukcesów :)
@xyzxyz67703 жыл бұрын
#79 Pozdrawiam redakcję 🤜🤛🏻
@samiwidzicie62743 жыл бұрын
Laseczka strajp-till haha
@CaseIH7443 жыл бұрын
Jaka jest minimalna głębokość pracy maszyny GB która zapewnia umieszczenie nawozu z górnego aplikatora w ziemi?
@marcing24773 жыл бұрын
Minimalna głębokość pracy to 25cm, tak aby nawóz z górnego wylotu został umieszczony pod powierzchnią gleby.
@midfarm36993 жыл бұрын
Rozumiem, że jest to maszyna zawieszena? Zbiornik nawozu z tyłu? I hydropak z siewnikiem? Pytanie pierwsze, kto to podniesie?
@marcing24773 жыл бұрын
Maszyna zawieszana. Zbiornik nawozu z tylu. Pytanie jak ciężki siewnik z tylu chcemy zawiesić. Jeśli zwiesimy lekki siewnik punktowy na maszynie 3m to ciągnik o mocy 160km z dobrym odciążeniem przodu sobie poradzi. Dużo zależy tez od samego ciągnika ponieważ przy tej samej mocy może być rożna masa oraz jej rozkład. Dla przykładu prezentowany w materiale JCB fastrac waży 8200kg i przyjechał na wystawę z maszyną bez obciążnika. Niedługo będziemy oferować lekką belkę siewną, ze zbiornikiem czołowym (1000l) co znacznie poprawi rozkład masy.
@mateuszskw9183 жыл бұрын
#79 był film o jego pierwszej maszynie pozdrawiam
@bromar25733 жыл бұрын
Na moje zakamienione ziemie to się raczej nie nadaje.
@marcing24773 жыл бұрын
Istnieje możliwość wyposażenia maszyny w zabezpieczenie non stop(sprężynowe).
@mateuszcegieka89213 жыл бұрын
Tak rozdajecie te gadżety a ja czekam od lutego i Kamil do tej pory nie dojechał 🤣🤣
@OrkiszowaPasieka3 жыл бұрын
chętnie zaprosiłbym do siebie maszynę GB grup na testy. skrzyknąłbym znajomych rolników i takie pokazy polowe zrobilibyśmy.
@marcing24773 жыл бұрын
Prosimy o kontakt telefoniczny lub Fb :)
@mateuszek26623 жыл бұрын
@@marcing2477 Czy widział Pan siew kukurydzy w mate z żyta (zwykle żyto przejechane wałem i docisniete do ziemi)? Uważa Pan że maszyna w takich warunkach dała by radę?
@marcing24773 жыл бұрын
@@mateuszek2662 widziałem film, o którym mowa ale nie chce deklarować, że maszyna na pewno dałaby radę w takich warunkach ponieważ nie mieliśmy możliwości jej w takich przetestować. Jedyne co mogę powiedzieć to w ściernisku zbożowym i kilkunastoletnim ugorze nie było, żadnych problem wiec i tam powinien sobie poradzić
@mateuszek26623 жыл бұрын
@@marcing2477 Jak przekonam rodzica do bezorki to z chęcią bym Pana agregat w takich warunkach przetestował, mamy do siebie "tylko" 500km. Ja powiem o sobie tak, bardzo lubię bezorke tylko gospodarstwo prowadzi jeszcze tata, dużo nie mamy bo 4ha I c360 Ale już kombinuje jak to zrobić z tym sprzętem który mam. A tak reszta rolników w całej okolicy 100% plug, dolina Wisły, ziemia ciężka i ponoć bez pługa się nie da, w co wątpię.
@ksiezok13423 жыл бұрын
Jakie zapotrzebowanie mocy przy tej maszynie będzie, sam myślę nad swoją tylko że wyłącznie do kukurydzy 4 rzędowa
@marcing24773 жыл бұрын
Jeżeli mówimy o maszynie na 4 rzędy kukurydzy, a zatem 3m moc minimalna to 160km, natomiast w prezentowanej wersji 4,5m minimum 200km.
@arturwojcik72123 жыл бұрын
#79.😎
@kamil19r19wp3 жыл бұрын
Modrze powiedziane w 5min
@marcinzaton49633 жыл бұрын
300 km będzie mało do tego
@piotrekq94143 жыл бұрын
#79 - trochę się spóźniłem..
@BłesznoRecords3 жыл бұрын
#79
@nawozyeuYT3 жыл бұрын
Gratulacje wygranej :) proszę o adres do wysyłki z kodem pocztowym, imię i nazwisko, pseudonim z KZbin oraz nr telefonu na adres mailowy kamil.struk@grupaazoty.com Pozdrawiamy serdecznie :)
@przemysawszulgit76553 жыл бұрын
Po paru ha te słupice do wymiany to do aplikowania nawozu szybko się wytrze zrob wymienne nakładki z weglika wolframu przed slupicami współczuję co chwilę wymieniać kołki zabezpieczające na slupicach zapotrzebowanie mocy ogromne po co ryc na 50 cm w ziemi bez sensu tak więc mało ekonomiczna maszyna
@marcing24773 жыл бұрын
Po 100ha na słupicach nie widać żadnych oznak zużycia. Oczywiście można nawkładać 1000 innych rzeczy jeszcze pytanie tylko po co ? Jeśli nie da nam to wymiernych korzyści. Poza tym to wszystko kosztuje wiec automatycznie cena maszyny by się podniosła. Nie wiem też w jakim celu chce pan wymieniać co chwile kołki na słupicach ? Kolejna sprawa to praca DO 50 cm. Jeśli ktoś chce płycej to robi płycej i ma większy prześwit pod ramą, przez co duże masy słomy się nie zapychają. A czy jest sens uprawy i nawożenia na 50 cm ? Ja uważam, że tak. Po pierwsze gleba naturalnie się zagęszcza, a pory poniżej 30cm zatykają się zatem trzeba raz na jakiś czas ją rozluźnić. Po drugie sytem korzeniowy roślin wyciąga składniki pokarmowe z gleby ku górze, a brak wody powoduje, że nie są one wmywane wgłąb gleby tylko wyciągane ku powierzchni. Wiąże się z tym także to, że składniki pokarmowe z nawozów mogą być pobrane tylko tam gdzie jest woda, a w przypowierzchniowych warstwach gleby często jej nie ma. Można o tym dużo mówić, reszta jest w filmie, wiec zapraszam aby dokładnie obejrzeć i wysłuchać.
@przemysawszulgit76553 жыл бұрын
@@marcing2477 beż obrazy ale o pracy w polu to Pan mało wie chyba 100 ha jest to tyle co nic. Chodzi mi o zabezpieczenie przed kamieniami bo chyba slupice mają takowe. Na 50 cm wystarczy kamień wielkości glowy by złamał taka slupice co roku gleboszuje 100 ha wiem co mówię. Wszyscy producenci mają zasadę sprzedać sprzęt i zapomnieć o kliencie niech się martwi i przerabia samemu. Myślę że tym można zyskać względy klientów by słuchać ich rad. Obecnie oferowane sprzęty na rynku są wykonane ze słabych jakościowo materiałów. Niech mi Pan wierzy ze rolnik wolałby zapłacić więcej za weglik wolframu a nie co chwile wymieniać redlice itp pozdrawiam
@marcing24773 жыл бұрын
@@przemysawszulgit7655 jak ktoś chce to zawsze znajdzie się coś do czego można się przyczepić. Gdybyśmy założyli zabezpieczenie hydro do tej konkretnej maszyny to ktoś inny narzekałby, że problem bo za dużo przewodów i za ciężkie. Prawda jest taka, że nie ma maszyn bez wad i to, że maszyna jest dobra w jednych warunkach to nie oznacza, że będzie się super spisywać w innych. My zrobiliśmy to co było w tym momencie możliwe i najbardziej optymalne (biorąc pod uwagę cenę maszyny oraz wyposażenie), względem zapotrzebowania na rynku. W maszynie można zrobić wszystko tylko tak jak pisałem, kto za to zapłaci ? W przyszłości na pewno będą jakieś zmiany i ulepszenia, także te sugerowane przez użytkowników i klientów, bo na tym nam bardzo zależy ale musimy też mierzyć siły na zamiary. Taka jest rzeczywistość. Jeśli chodzi o obsługę pozakupową, to dysponujemy działem części zamiennych, a części produkujemy seryjnie tak aby każda cześć pasowała do wielu maszyn danego modelu wiec z tym nie ma problemu. Również jeśli chodzi o wsparcie techniczne i serwis, nie pozostawiamy użytkownika samego. Jeśli chodzi o moją prace w polu, to odkąd pamietam mam z nią styczność ale nigdy nie powiem, że wiem wszystko ponieważ w rolnictwie człowiek uczy się całe życie. Pozdrawiam M. Gryn
@przemysawszulgit76553 жыл бұрын
Dziękuję za konstruktywną odpowiedź życzę dalszych sukcesów. Pozdrawiam
@takamojarola76493 жыл бұрын
nie wyobrażam sobie 2 tonowego siewnika,na tym hydropaku .
@marcing24773 жыл бұрын
Myśle, że nie ma potrzeby zawieszać na hydropaku ciężkiego siewnika z podsiewaczem nawozu. Tym bardziej, że do takiej konfiguracji trzeba by 15 tonowy ciągnik. Z siewnikiem bez podsiewacza nie będzie problemu. Niedługo w ofercie będzie dedykowana belka siewna do zbóż i rzepaku.
@takamojarola76493 жыл бұрын
@@marcing2477 siewnik bez podsiewacza 1400 kg,plus nasiona.dalej nie widzę tego.bez podsiewacza nie widzę się tym na usługach
@marcing24773 жыл бұрын
@@takamojarola7649 wszystko zależy od ciągnika jakim dysponujemy ale są dostępne na Polskim rynku siewniki renomowanych producentów (6 rzędowe) o masie nie przekraczającej 1t. Oczywiście skłamałbym jeśli twierdziłbym, że jest to rozwiązanie bez wad. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady (nie dla każdego są one równoznaczne). Do wad tego rozwiązania, można zaliczyć także to, że trzeba się nieco napracować przy zmianie rozstawu sekcji. Jeśli kogoś stać kupi dwie oddzielne maszyny i nie musi nic przestawiać. Jeśli ktoś chce mieć maszynę uniwersalną w przystępnej cenie musi się troszkę napracować. Wszystko jest zależne od tego jakie mamy priorytety. Nasze rozwiązanie jest po prostu nową, myśle że ciekawą dla pewnych gospodarstw alternatywą. Pozdrawiam M. Gryn :)
@kamilgrb3 жыл бұрын
Pierwsza wada jaką widzę to że nie ma zabezpieczenia hydraulicznego
@marcing24773 жыл бұрын
Zdajemy sobie z tego sprawę. Sprawa nie jest jednak tak oczywista jak się wydaje. Przy zabezpieczeniu hydraulicznym dochodzi nam kolejne kilkanaście metrów przewodów na ramie, z którymi trzeba sobie poradzić podczas regulacji rozstawu sekcji. Byłoby to bardzo problematyczne. Na życzenie klienta, jeśli w gospodarstwie występują bardzo zakamienione gleby, planujemy oferować zabezpieczenie non stop lecz raczej skłaniamy się ku sprężynie, ze względu to co wyżej napisałem. Pozdrawiam 🙂
@kamilgrb3 жыл бұрын
@@marcing2477 no to czekam jak to rozwiążecie pozdrawiam życzę rozwoju 👍👍👍
@kamilgrb3 жыл бұрын
@@marcing2477 gdybyś myślał o produkcji siewnika do kukurydzy buraka soi to mogę cię skontaktować z osobą która sprowadza gotowy system i sterowanie patent wygasł Jd dodatkowo ulepszony nie dostępny na europejskim rynku jak do tej pory
@marcing24773 жыл бұрын
@@kamilgrb bardzo bym prosił o kontakt na Facebooku lub telefoniczny-663 823 991
@kamilgrb3 жыл бұрын
@@marcing2477 już przekazany pewnie jutro będzie się kontaktował
@biniek19933 жыл бұрын
Jaka szerokość maszyny jakie zapotrzebowanie mocy?
@marcing24773 жыл бұрын
Maszyna może występować w wersji 3m-zapotrzebowanie mocy 160km lub 4,5m-zapotrzebowanie 200km. Dwie rzeczy, które determinują nam moc ciągnika to rodzaj gleb i ukształtowanie terenu, na którym gospodarujemy, a także masa i udźwig ciągnika, a te w zależności od producentów ciągników bardzo się różnią :)
@omicronczeskaspawarka.59123 жыл бұрын
@@marcing2477 200km.4.5m.coś z obliczeniami nie ten tego.chlopcze mi wychodzi po prostym obliczeniu matematycznym 240km .
@marcing24773 жыл бұрын
@@omicronczeskaspawarka.5912 Widzi Pan jaka doskonała symbioza. Pan szuka problemów, a ja je rozwiązuje. Może i na matematyce szanowny Pan zna się dobrze ale rolnictwo, rządzi się swoimi prawami. Nie trzeba tu żadnych skomplikowanych obliczeń. Moc podaje ze względu na masę zestawu i średni udźwig ciągnika. Jeśli chodzi o uciąg to i 160km na szerokim ogumieniu uciągnęło by ten zestaw tylko znacznie wolniej ale to nie jest gruber(to taki kultywator, do głębokiej uprawy), że trzeba jechać 10-12km/h. Zdając się wyłącznie na matematykę, to skoro wysłużony Polski Polonez o mocy 80km przywoził 5 osób, to po co nam dziś 300 konne mercedesy ??? Przecież liczba miejsc jest taka sama … Śmiałbym nawet powiedzieć, że funkcja liniowa (według, której oblicza Pan moc), w rolnictwie niemalże nie istnieje.
@rodionraskolnikow83793 жыл бұрын
6na9 nawozybezprzerwy.
@bajo75343 жыл бұрын
Za kilka lat te maszyny do st będą w cenie złomu 😅
@marcinnowicki17733 жыл бұрын
Proponuję Ci przejechać się w okolice Sokołowo 87-400 Golub-Dobrzyń, i spojrzeć jak wyglądają plantacje Czajkowskiego, a jak przez miedzę rolników, którzy orzą. Wtedy powiesz, co niedługo wyląduje na złomowisku.
@bajo75343 жыл бұрын
@@marcinnowicki1773 czas zweryfikuje. Tylko w mediach tak to chwalą a rozmawiając z wieloma rolnikami oraz dyrektorami gospodsrst którzy mają na swojej głowie 1000-4000 ha mówili że próbowali st i zostają przy pługu robią tez bezorkową (nie st) ponieważ czasami nie wyrabiają się z orką.
@marcinnowicki17733 жыл бұрын
@@bajo7534 W dużych gospodarstwach jak w wielkich firmach chodzi o zysk. Oni nie mogą sobie pozwolić np. na mniej dochodowy słonecznik, czy groch, tylko w kółko pszenica-rzepak-pszenica-rzepak-pszenica-pszenica. Podstawą stripa jest płodozmian, ale z nim nie zawsze wynik finansowy jest zadowalający.
@szymonh63363 жыл бұрын
#79 nawozy nonstop
@nawozyeuYT3 жыл бұрын
Gratulacje wygranej :) proszę o adres do wysyłki z kodem pocztowym, imię i nazwisko, pseudonim z KZbin oraz nr telefonu na adres mailowy kamil.struk@grupaazoty.com Pozdrawiamy serdecznie :)
@jasonww11533 жыл бұрын
#79
@nawozyeuYT3 жыл бұрын
Gratulacje wygranej :) proszę o adres do wysyłki z kodem pocztowym, imię i nazwisko, pseudonim z KZbin oraz nr telefonu na adres mailowy kamil.struk@grupaazoty.com Pozdrawiamy serdecznie :)
@Marcin-vw9vz3 жыл бұрын
#79 nawozy nonstop
@nawozyeuYT3 жыл бұрын
Gratulacje wygranej :) proszę o adres do wysyłki z kodem pocztowym, imię i nazwisko, pseudonim z KZbin oraz nr telefonu na adres mailowy kamil.struk@grupaazoty.com Pozdrawiamy serdecznie :)