Köszönöm a filmet. Nagyon tanulságos. Ők az igazi Aranykalászos gazdák.
@timeadobos45373 жыл бұрын
Kiváló hasznos oktató videó !
@timeadobos45372 жыл бұрын
@Timre Már azt gondoltam nem foglalkozik ezzel a videóval senki 2019 óta.
@ildikom5 жыл бұрын
Attila, Koszonom szepen ezt a felbecsulhetetlenul ertekes oktato filmet. Most is az a velemenyem, hogy minden kiskerttulajdonos Gyulai Ivan modszeret kell(ene) kovesse. Tessenek rakeresni Gyulai Ivan videoira, amelyben reszletesen elmondja, hogyan kell melymulcsolasos kertgazdalkodast vegezni, tessenek rakeresni Roman Negyedi YT csatornajara, amelyben megtalalhato Gyulai Ivan eloadasa Magfalvan. ~~ Jo kertgazdalkodashoz kivanok mindenkinek jo egeszseget, erot, amit az egeszseges novenyek elfogyasztasaval erthetunk el.
@bai_pho5 жыл бұрын
7 éve tanulok erről minden nap, ciki nem ciki én elkönnyeztem magam, hogy végre kezdenek felébredni az emberek
@attila72725 жыл бұрын
Mit tanulsz?
@bai_pho5 жыл бұрын
@@attila7272 bio kertészetről, biokémiáról, növényekről, fákról, gombákról, mikroorganizmusokról és sok más innovációról :)
Vannak ellentmondások benne. Amerikában is sok helyen előtérbe került a permakulturás termelés. Elvileg szép és jó, de a kieső termelést azt ki fogja megfizetni, valamint sok helyen, így hazánkban is vannak olyan területek, ahol nem lehet a talaj szerkezete miatt ezen megoldásokat alkalmazni. Szét lehet nézni a neten, milyen megoldásokat alkalmaznak, de más a helyzet 20 négyzetméteren, vagy 200 hektáron. Az ekét száműzni akarják, de nagy tévedés van, nem az ekével van a gond, a szerves anyag hiányzik. Meg szünt az igazi klasszikus mezőgazdaság, melyben az állattenyésztés és a növénytermesztés egyensúlyban van. Nálam használatos az eke, mivel nem nagyüzem vagyok, csak lehet 50 le traktorral művelni, mivel van humusz és utánpótlás. A méhész is előadja magát, közben nem az a gond, Én is méhészkedem, de az atkaírtást, nem olyan szisztémával végzem, mint sokan. Oly mértékű vegyszert és vivőanyagot használnak, amelynél a méhek immunrendszere legyengül. Vivő anyag petróleum, használatos anyag, amitráz, ez magas hőfokon elégetve be füstölve, szezononként 10-12 x végzik. Érdekes, nálam nem volt még téli elhullás sem.
@istvangyursanszki77075 жыл бұрын
Ez is egy ködösítés. Véletlen bele estem az 1200 gazdaság egyikébe, és ez év áprilisába, küldtek egy kérdőívet, másfél hektár kukoricát érintve, milyen fajta, mivel volt csávázva, virágzás ideje és mikor, mennyi lombtrágya volt használva. Amúgy a nagy gazdaságok nem voltak lekérdezve. Volt, még néhány helyen kukorica, 13 helyrajzi számon gazdálkodom. Az ilyen, majd egy év elteltével, nem sokat állapít meg.
@vargapal13415 жыл бұрын
@@attila.kokeny üdvözlöm, én azt hiányoltam, hogy a Pusztaszabolcsiak a vetést milyen módszerrel végzik el? Tudna erről valamit küldeni? Köszönöm szépen
@jakoo9105 жыл бұрын
Nagyon jó, hogy bentvan Gyulai Iván! :D Idén kezdtem el mélymulcsozni, amit ő is csinál :) Nagyon jó ez a film mindenki nézze meg!
Örömünkre szolgál, hogy az általunk gyártott filmet ilyen sokan látták már eddig és itt ezen a felületen is meg lehet nézni. Ez a történet a jövőnkről szól! Osszátok meg minél többen akár erről a linkról is kzbin.info/www/bejne/n2eUgHuXi7ebn9k
5 жыл бұрын
Akinek számít a fenti linken a film 4K-ban is elérhető.
@attilawagner75995 жыл бұрын
@ tolem teljesen tavol all az agrar gazdasag, de ez a dokumentumfilm teljesen erthetoen szemleltette azt, hogy mikent kellene a foldjeinkkel banni. Eleg sok dokumentum filmet nezek, es batran allithatom: ez a film kimagaslo szinvonalu! Gratulalok, meg tobb ilyet! :)
Aktuálisan merül fel a kérdés bennem . A most összevont agrároktatásban szerepelnek-e ezek a tényeken alapuló gazdálkodási eljárások vagy a nagyüzemi termelés az elsődleges. Úgy hírlik az ökológiai, környezet kímélő szakot nem indítják a felsőfokú oktatásban.
@lacabogar59295 жыл бұрын
Ez film egy kincs, kívánom hogy jusson el minél tobb emberhez!
@istvannetricz41105 жыл бұрын
Sajnos , Bogár Laca, Én még ezt nem tartom jó filmnek sem , Látszik még mindig sok az olyan ember akinek fogalma sincs egészséges termés csak a régi módszerrel lehetséges , hogy az emberek is ne legyenek folyton betegek. Az emeleti virág is meg kívánja évi 3-4, szer meg lazítsúk a talajt . Semmi táp nem kell , csak növényi húlladékot kell össze gyűjteni , azt felhasználni. vízben áztatva legalább 1, hétig , azzal locsolni, ( hát az igaz büdös ) de gyönyörűk a virágok. Több tonnás gépekkel annyira összenyomódott a föld ,még ha eső van is nem nyeli már el!!!!!! Kicsi gépekkel kellene forgatni a talajt , és minden ami élő zöd és trágya azt bele kell forgatni SEMMI MŰ TRÁGYA , NEM KELLENE . EZ BIZTOS JÓ ÉS EGÉSZSÉGES LENNE . Multi milliomosoknak is meg lehetne oldani, sok embert foglalkoztatni, kis gépekre át állni. Rengeteg földet az autópályákkal el rontottak . Vasutakon kellene szállítani mindent . iFÁKRA NINCS SZÜKSÉG!! EZEK IS CSAK A HAMIS ÁRÚ SZÁLLÍTÁSRA JÖTTEK LÉTRE. EMBEREK ÉBREDJETEK !!! SZERETETTEL MINDENKINEK .
@istvannetricz41105 жыл бұрын
Csak a tanult ember tud ilyen lassan gondolkodni , Neki az a fontos semmiért sok pénze legyen !!!
Hülyeség hogy nem lehet ennyi embert ellátni , csak nagyüzemi módszerrel ami tönkre vágja a talaj szerkezetét és élővilágát! A hibás tudás és ráadásul ezt még oktatják is (: és az elosztással van a baj + a pocsékolással mindez megtetézve...
@gyozokardos75325 жыл бұрын
@@attila.kokeny a családnak 5 fő 12x 30 m
@gyozokardos75325 жыл бұрын
Naa, és miért nincs?, Tedd hozzá, hogy csalárd módon kárpótlási jegyeket adtak vettek fosért húgyért és sok ügyvéd meggazdagodott belőle és persze mások is!... És holmi hazug kényelemért becsalták őket a vírusba és ezzel feladták szabadságukat, önellátásukat, és egészségüket is!... M a már sokan mennének vissza a vírusból falura, de már nincs hova!... minden föld egy-két oligarha kezében van már!... A több ezer hektáros monokultúra halála az életnek mivel NEM természetes! ez a film pont erről szól, hogy mi a probléma vele!... és eljön az idő mert tÖRVÉNYsszerű, hogy a természet megmutatja, hogy csak az működik hosszútávon, ami TERMÉSZETES!... ha nem lenne a földalapú támogatás amivel jókat lehet manipulálni is , hát sok gazda éhen halna!
@peterhorvath68575 жыл бұрын
Nem lehet mit tenni, ez van. Van az a bűvös szófűzés, hogy: ,,nem éri meg." Arra gondolok, ahogy öreganyámék éltek és dolgoztak fiatalon, az sok szempontból jobb volt, viszont ha most ezt csinálnád, akkor az It-s a Hr-es, a gyárban a gépsoron dolgozó, a marketinges, a stb kiröhög és megvesz kilóra. Üresek a falvak és tanyák, akik ott vannak sem azért, hogy a földdel és a jószággal bánjanak. A városi ember a rákfenéje itt mindennek. Persze ez sokakat bánt, de ez van.
Azt esetleg lehet tudni, hogy a pusztaszabolcsi gazdasag altal termelt buzabol keszult lisztet milyen neven lehet vasarolni? Nem szeretnem tamogatni a tomegtermelest....
A szakismeret nélküli világba kiáltás viszont félrevezető. Miért nem kérdezik meg a hablakolás helyett a szakterület igazi szakértőit, tudósait. Ezek a magyar emberek, nemzetközileg jegyzett, sokan világhírű tudósok. Megérdemelnék a nyilvánosságot
@csabadrbalint29394 жыл бұрын
Vannak az agrár tudományokkal foglalkozó egyetemek és ott a kiváló, hozzáértő nemzetközileg is igen megbecsült szakemberek. Vannak a földműveléstanra az egész pályafutásukat is rá áldozó tudósok akik ennek a tudományágnak a szakértői. Lehet érdeklődni, lehet mindenkinek gondolata és véleménye, de hamis muzsikával nem lenne szabad olyan hangulatot kelteni amire a magyar mezőgazdaság még nem igazán szolgált rá, továbbá szakmailag is hipotézisnek tekinthetőek. Vajon tudja e , érdekli e az igen tisztelt " @@attila.kokeny "urat, hogy Hollandiában, vagy Németországban esetleg Franciaországban a termőtalajok Magyarországhoz képest hányszorosan és milyen nagy mértékben szennyezettek. Ezzel nem kisebbíteni akarom a magyar földművelők okozta hibákat és nem szeretném a figyelmet elterelni, de illő lenne igazi szakértelemmel hozzálátni ennek az igazán fontos és nagyon komplex kérdéskörnek a feldolgozásához.
@Fisher_0075 жыл бұрын
Kedves Attila, régebben fent volt a KZbin-on egy kis csoportos előadásod (2 részben, 2,5 órányi anyag). Úgy tűnik törölve lett, pedig rettentő izgalmasakat mondtál benne. Van valami oka a törlésnek vagy csak logisztikai hibáról lehet szó? Elérhető esetleg máshonnan?
Kedves Kökény Attila! Azt lehet tudni, hogy a videóban szereplő pusztaszabolcsi telephelyen milyen márkájú/típusú trágyaérlelőt használtak? 32:50-nél mutatják a videóban. Válaszát előre is köszönöm!
Szép meg jó. De a mezőgazdasági termelés rendszer szerint működik, megadott vegyszereket használnak, mert ha nem használnák, nem kapnák meg az állami támogatásokat, engedélyek is függnek ettől. Szabadon kötelezően választható opció. Egyesek bele vannak kényszerülve, nem látják, nem tudják milyen következményekkel jár mindez.
@cathtrinmagic5 жыл бұрын
Üdv! Csodás dokumentumfilm, gratulálok hozzá! Viszont azt megtudhatnám, hogy a Pusztaszabolcsi zrt milyen módon műveli a talajt? Rövidtárcsa, minimálművelés, vagy direktvetés?
@tibizambo35945 жыл бұрын
én még a 70 -es években tanultam olyant,hogy 3 nyomásos,föld gazdálkodás volt a középkorban!Emlékszik valaki rá?
@tamasszucs29875 жыл бұрын
Úgy gondolom nem lenne elég jelenleg a földterületünk középkori módszerekhez.
Ezt rossz látni újra vissza kell honni helyre rakni az élő világot
@marosfalvizoltan39395 жыл бұрын
Utolsó kérdés a "kérdés"! Miért nem ezt csináljuk????? Mert a profit fontosabb, mint a jövő nemzedék.... Sajnos......
@marosfalvizoltan39395 жыл бұрын
@@attila.kokeny Valóban ez kellene, fenntarthatóan, nem pedig esztelenül, csak a pénz meg a pénz..... A jövő nemzedékére is gondolni kellene....
@somogyvariattila23903 жыл бұрын
Nem kellene általánosítani a helytelen talajművelést és a szalmaégetést. Ez a video csak okoskodásról szól és nem megoldásról.
@tibizambo35945 жыл бұрын
36. percnél járok,az álam kopog,de nem nagyon/15 éve láttam itt a you tubon,egy amerikai nénit,aki ásás nélkül termesztett ,szalma takarással/de nem értem még nem moondtátok el,hogy lehet a kukorica magot,bele tenni a főldbe szántás,uram bocsá,felszin lazítás nélkül!Mert itt a 36. percnél arattok!Törés helyett,,de ez nem lényeg!