Oli huvitav ja informatiivne kuulamine. Aitäh! Image AI teemaga olen natuke rohkem kursis kui muusika omaga ja mõtlesin, et jagaks oma teadmisi. AI-st saab tõsiselt rääkida ja samas nagu ei saa ka. Pilte loov AI on hetkel muljetavaldav ainult seepärast, et selle süsteemi baasiks on tohutult suur algmaterjali baas. Kui nüüd sealt heal tasemel kunstnike looming või muul moel kaitstud pildid suurel hulgal eemaldada, siis sellist tulemust enam ei saavutataks. Seda tõestavad AI platvormid, kus kasutatakse ainult eetiliselt saadud algmaterjali. Need pole pooltki nii võimekad. Hea näide on ka muusika AI platvormid, kus on arenguruumi veel palju aga mis võiks olla sama edukad(juba praegu) kui pilte genereeriv AI. Arengu erinevus tuleneb selles, et AI helimaterjal on eetiliselt saadud ning üsna kehv ja kesine. Muusika AI arendajad ei ole süsteemidesse pannud enamust laialtlevinud muusikat, sest kardetakse juriidiliste tagajärgede pärast(selline hirm AI arendajate poolt, ütleb nii mõndagi AI kohta). Enamus visuaalsetel kunstnikel aga kaitse, bränd ja managerid puuduvad. Mina isiklikult arvan, et AI pildid pole eetilised, kui kogu AI oskus baseerub suurel hulgal teiste professionaalide elutööl. Ja suur hulk kunstnike kelle töid kasutatakse on veel elus. Need kunstnikud ei saa ei tunnustust ega raha selle eest, et nende töid kasutatakse. Rääkimata sellest, et keegi oleks küsinud, kas neid töid võib sellisel kujul kasutusse võtta. Ma ei ole AI vastane, kuid arvan, et on veel palju arenguruumi. See teema on keerukas ning kui detailidega mitte kursis olla, võivad igasugu loomingu ja õiguste piirid tunduda hägused. Teemaga sügavamalt tutvudes, on selgelt palju argumente, mis viitavad Image AI arendajate ebaeetilisele käitumisele ning kunstnike ja teiste allikate õiguste rikkumistele. Sellel teemal saaks veel palju kirjutada, aga arvan, et on olemas paremaid kohti, et antud teemal hea ülevaade saada. Näiteks: Concept Art Association - nende paneelid on hea kuulamine. Väga aktiivselt seisavad ka loomevaldkonna inimeste eest kunstnikud Karla Ortiz ja Steven Zapata. Nende argumenteeritud mõtteid leiab FB ja youtubis. Eile algatas Concept Art Association ka GoFundMe kampaania, kus kogutakse raha, et riiklikul tasandil(USA-s) kaitsta kunstnike õigusi ja teha muud situatsiooniga seotud lobitööd.
@41Mari Жыл бұрын
Lisan siia veel, et Image AI platvormid, kes pilte netist massiliselt koorisid, ei teinud "opt out" verisooni, ehk hetkel on kõik pildid süsteemis sees kinni, ning oma töid eemaldada ei saa. Kui tekib olukord, kus inimesed saavad oma tööd välja võtta(mida ka paljud elavad kunstnikud teeks) siis muutuks AI palju kehvemaks. Nii et pole välistatud, et Image AI võib veel taandareneda, kui kunstike võitlus oma tööd sealt välja saada õnnestub. Aga palju oleneb seadustest ja poliitikast. Eks elame ja näeme.
@kristjan.v Жыл бұрын
Arvan, et kui Kirke oleks oma tweedi teistmoodi sõnastanud, ei räägiks me sellest
@Randomnessinlife Жыл бұрын
Järele mõeldes, siis minevikus on nii mõnigi inimene sattunud Märdi striimi rääkima just seetõttu, et nad on avameelsusele mingit pahameelt tekitanud või olnud seotud sellega (nt Just Stop Oil). IMO hetkel sündis muidugi palju tulusam ja mõtterohkem arutelu kui oli selle kahe Heinzi konservsupi raiskamise juhtumi korral.