Dobrý den, moc děkuji za pěkné video. Již nějaký čas o něm uvažuji, ale vzhledem k tomu, že často usínám v pracovně, bojím se zvuku ventilátoru. Nyní používám Mac mini, který má pasivní chlazení. V momentě, kdy potřebuji větší výkon, zapojím přes dokovací stanici MacBook Pro, ale tím mu likviduji baterii. Jak je to tedy, prosím, s hlučností ventilátoru? Bude mě rušit, když budu v absolutně klidném prostředí? Moc děkuji, Honza.
@SuperAjtakCZ7 ай бұрын
Zkoušel jsem na něm všechno možné, včetně benchmarkovych testů, které obvykle rozjedou výkon naplno, a doslova vůbec jsem si větráku ani nevšiml. 😊
@janvtelensky29627 ай бұрын
Dobrý den, moc děkuji za odpověď. To je to, v čem jsem se potřeboval ujistit.
@tomaskonopac94317 ай бұрын
Co si budeme povídat Apple je jednička v ARM procesorech pro počítače. Ale druhou větou rovnou dodávám zatím je jednička. Protože podle zpráv a úniků tomu bude do roka jinak.
@Daidalos667 ай бұрын
Rozdil je v tom ze apple si navrhuje HW a SW a to snad nikdo nedela, takze svym zpusobem bude jednicka stale
@tomaskonopac94317 ай бұрын
@@Daidalos66 No a proč to nikdo nedělá proto že je to ekonomicky neudržitelný model. Proč asi Microsoft nahradil už 80 % jádra Windows Linuxem protože je to nejlepší a nejlevnější řešení. Operační systémy Apple jsou kostrbaté zastaralé a primitivní dlouhodobě neudržitelné pozůstatky myšlenky mít vše pod kontrolou jedné firmy. To však v realitě nikdy nevede k celosvětově rozšířenému řešení a je to jen pokus dělat to jinak.
@vojtech_knap7 ай бұрын
Vlastním přesně tuhle CTO variantu Mac Studia a je to naprostá pecka! Primárně je to workhorse mého zvukového studia, ale v klidu by na něm šla dělat i náročnější grafická práce. Zmínil bych ještě dvě drobné nevýhody: 1, zapínací tlačítko vzadu, ještě ke všemu zapracované nenahmatatelně do šasi opravdu není praktické, obzvláště pokud máte Mac zabudovaný v nějakém stole mezi kabely, racku atd. (nicméně Mac není potřeba vypínat) 2, I když mám originální klávesnici od Apple, tak její připojení trvá po zapnutí počítače klidně i minutu (s drátovou variantou je to ovšem okamžité). Velkým kladem je naprostá tichost celého zařízení i když mu naložíte. Měl jsem otevřených několik náročných programů a renderoval v nich simultánně a Mac byl naprosto v klidu a ledově chladný, to se s generacemi poháněnými Intel procesory nedá srovnat. U dřívějších renderů na Intel architektuře jsem si u Mac Booku z důvodu přehřívání při náročných projektech 2x odrovnal baterii!!!!
@SuperAjtakCZ7 ай бұрын
Díky moc za zkušenosti 😊
@lukas-novak7 ай бұрын
Šroubky jsou pod tím černým kruhem ve spodní části 🙂 A třeba SSD disk tak fyzicky vyměnit lze ale prakticky je to horší kvůli ochraně ze strany apple...
@krmelec12347 ай бұрын
Pořád je to oproti střihu a úpravě videa přes RTX 4090 pomalé.
@SuperAjtakCZ7 ай бұрын
Já nenarazil na žádný zasekl nebo prodlení v čemkoliv, takže nevím, jak moc rychlejší to může být 🤷♂️