Co szkoła robi z mózgiem i jak to naprawić? [Biznes 2.0]

  Рет қаралды 280,139

Maciej Wieczorek

Maciej Wieczorek

Күн бұрын

Пікірлер: 1 400
@MaciejWieczorek
@MaciejWieczorek 2 жыл бұрын
🇬🇧🇪🇸🇩🇪 Ucz się języków online z moim Instytutem Lingwistyki: instytutlingwistyki.pl ☘ Suplementy diety przebadane laboratoryjnie: expertianaturals.pl 📚Kupuj biznesowe KSIĄŻKI w naszym wydawnictwie: expertia.com.pl 💰Sprawdź jak płacić NIŻSZE PODATKI nawet kilkukrotne: sekretyspolek.pl 👉 Jeśli chcesz założyć spółkę z o.o. lub poznać ofertę współpracującego z nami biura rachunkowego - wypełnij ten formularz: bit.ly/3oUhQEE 🖥Odbierz mój bezpłatny wideo kurs „10 metod pozyskiwania klientów": bit.ly/3e3FRq5 🇷🇺🇫🇷Sprawdź nasz drugi kanał o szybkiej nauce języków: kzbin.info
@muzykalny
@muzykalny 2 жыл бұрын
nooo ale sprzedawać produkty to już umie :)
@dawidowedyk241
@dawidowedyk241 2 жыл бұрын
Czym oddycha por? PORNOSEM XDD
@funkdrunk
@funkdrunk 2 жыл бұрын
@@Cogito_ergo_sum_ipse odwrotnie. Zniewolone dzieci siedza w elektronice z braku sil! Uwolnij je od szkoly i zamienia strzelanki na programowanie! Poczytaj o mechanizmach uzaleznien bo chyba cie szarlatan Manfred Spitzer przekonal ze Google trzeba zakazac do lat 18! Komputery to zbawienie edukacji!
@marcinmaksylewicz4150
@marcinmaksylewicz4150 2 жыл бұрын
Maciek,dzisiaj słuchałem Dzikiego Trenera o edukacji. Wyczułem tam inspiracje Twoim powyzszym materialem🤪Bierz go zapraszaj do Bentleya. Bierz też Sebastiana Pitonia ,który wśród innych oczywistości,mówił o edukacji obowiazkowej parę miesięcy temu,a poza tym oboje panowie są przecież ekspertami. Pozdrawiam 😊
@funkdrunk
@funkdrunk 2 жыл бұрын
@@marcinmaksylewicz4150 A ja bym dodal Kacper Borys, lat 17, organizator strajku uczniowskiego. Nie boi sie kamery, wygadany, a osobowosc wazna, bo moim zdaniem strajk ucznioski to JEDYNA szansa by nie byly potrzebne dwugodzinne monologi o idiotyzmach szkolnictwa!!!
@krzysztofr7756
@krzysztofr7756 2 жыл бұрын
Prowadzę swój biznes i prowadzę edukację domową dlatego aby moje dzieci nie były niewolnikami i same potrafiły myśleć i wyrażać siebie. Narzekamy na nauczycieli i system, ale to co wyprawia chora ambicja rodziców którzy nie potrafią słuchać własnych dzieci , olewanie, brak czasu dla własnych pociech i karanie za byle gówno. Najgorsi rodzice to ci z korpo którzy sami przenoszą swoje chore ambicje i wyścig szczurów do swojego domu.....widzę to po swoich znajomych i klientach. Piękne domy , auta , wycieczki , dbanie o formę......a w czterech ścianach gnój. Dziękuję Macieju za ten odcinek...zgadzam się 100%
@kamaw1196
@kamaw1196 2 жыл бұрын
Zgadzam się we wszystkim...I edukacja domową to świetna alternatywa, która mnie b cieszy!
@wojciechniznik742
@wojciechniznik742 2 жыл бұрын
Plastelinowe główki, które uległy wątpliwej jakości trendom. Tacy ludzie dzieci posiadają na ozdobę. Realizują wdrukowane powinności.
@Ingalill_EwelinTe
@Ingalill_EwelinTe 2 жыл бұрын
Jestem samotna matka na pelnym etacie w pracy, mam syna z byc moze zespolem aspergera (diagnozuje go) - jak Pan radzi sobie z podzieleniem pracy i dopilnowaniem by dzieci nauczyly sie w ED? Moj syn wymaga pomocy, ja moge poswiecic moj czas po 16 jak koncze prace i tak dobrze mam, bo pracuje zdalnie, ale mam bardzo odpowiedzialna prace wymagajaca sukipenia 100% i jak co chwile syn rpzychodzi z ksiazka i mowi, ze nie wie tego czy tamtego to nie ogarniam pracy i rozwiazywania zadan z Nim. Syn ma 8 lat, zaraz bedzie mial 9 , w 2024 pojdzie do 4 klasy. Syn sam sie nie pouczy trzeba mu pomagac - przenioslabym go na ED, ale u mnie to nie zadzaial jak na razie. Tak mi se wydaje, dlatego pytam jak Pan to pogodzil ED z dziecmi i prace????
@krzysztofr7756
@krzysztofr7756 2 жыл бұрын
@@Ingalill_EwelinTe Jak zmieni Pani podejście do swoich spraw zawodowych i ustali Pani ważne priorytety to wszystko jest do ogarnięcia. Nie ma znaczenia a wielu rodziców tego nie kuma a zwłaszcza ci na etatach ...że praca to nie wszystko. Ja nigdy nie pracowałem na etacie bo nie wyobrażam sobie ,że mam szefa nad sobą :) .Ja przeznaczam na ED 3-4 godzin w ciągu dnia. Zaczynam od 12-14 . W tych godz. nie odbieram tel. od kontrahentów, oni wiedzą o tym a nowi klienci są informowani . Kolejne dwie godziny są luźne i o rożnych porach w zależności do pracy np 18 a nieraz i 21 jeżeli mój syn ma ochotę. Do niczego nie zmuszam oraz staram się wypracowywać z dużym skutkiem samodzielność . Zdarza się bardzo często że lekcja jest częścią całego dnia bo np jadę w delegacje i syn jedzie ze mną...( wielu sobie nie może tego wyobrazić )lekcje przyrody , historii czy polskiego można prowadzić w aucie. Można się zatrzymać w lesie, na polu lub w miejscu ciekawym historycznie. ED daje dużo swobody w zorganizowaniu danego przedmiotu. Najpierw niech Pani uporządkuje swój chaos w pracy. Każda praca jest odpowiedzialna - od magazyniera do prezesa. Jak rodzic jest spokojny to dziecko też jest spokojne ,ale wielu rodziców tego nie chce pojąć. Każde dziecko zdrowe czy z ułomnościami jeżeli traktuję się z uwagą,spokojem, szacunkiem i miłością można zrobić wszystko. Bo dziecko z przyjemnością współpracuje. Niech Pani pogada ze swoimi przełożonymi że np w godz. do 13-14 chce Pani uczyć dziecko. Ja jako szef bym się zgodził. Nasze dzieci są naszymi lustrami....jak w rodzinie jest niepokój bo rodzice się kłócą, bo odczuwają strach rodziców ...to to się przekłada na emocje dziecka. Nie ma dzieci złych niegrzecznych....dziecko doskonale czuję ze rodzic ma problemy w pracy w finansach w domu. Ale do wielu to nie dociera . Koledzy mojego syna wolą odrabiać lekcje u nas niż we własnym domu dlaczego bo w ich domach cięgle się rodzic o coś czepia, krzyczy ,ubliża, karci . I co z tego że Pani syn przychodzi z książką i pyta....no i fajnie, zamiast się stresować spokojnie odpowiadać na każde pytanie. Jest czas na pracę , czas na sprawy rodzinne czas na zabawę czas na inne rzeczy. Tego trzeba się nauczyć. Ja polecam ED a jezeli moj syn wyrazi chęć to liceum też pójdę tą metodą. Pozdrawiam serdecznie i wierzę w Pani siłę :)
@maciejsikora8170
@maciejsikora8170 2 жыл бұрын
Tak jest. Korpo rodzice to cyborgi. Sam pracuje w korpo bo gdzieś muszę, ale mam w dopie jakieś wyścigi szczurów. Przyglądam się z boku i jest mi żal tych szczurów.
@justynap6891
@justynap6891 2 жыл бұрын
"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami" Adam Mickiewicz
@radioholicy
@radioholicy 2 жыл бұрын
Jestem nauczycielem i niestety mówiąc o polskiej szkole w wielu elementach trudno sie nie zgodzić... Staram sie jak mogę to minimalizować w swojej pracy jednak czasami zwycięża SYSTEM... :( Szkoła w Polsce uczy kropek, a nie uczy jak je łączyć.
@dalton0831
@dalton0831 2 жыл бұрын
Szkoła w Polsce nie uczy ani kropek , ani jak je łączyć . Szkoła uczy jak sobie przypiąć kule u nogi na cale życie.
@aganielsen7343
@aganielsen7343 2 жыл бұрын
A ja sie do konca nie zgodze. Uczen myslacy w 8 klasie w Polsce zna np. tabliczke mnozenia,wie gdzie lezy Australia,wie kiedy byla 2 wojna swiatowa. Spytajcie o to uczniow w Skandynawii. Nikt nie zna tabliczki mnozenia i nie wie polowy rzeczy ktore wie uczen w Polsce. No ale nie ma ocen wiec nic nie musi. Uczenie na pamiec tez ma sens. Dochodzi sie do tego z czasem.
@marcin__k
@marcin__k 2 жыл бұрын
​@@aganielsen7343moj synek teraz w 8 klasie uczy sie obliczac procent skladany w inwestycji kilkuletniej a wiec dochodzi odliczenie belki i reinwestycja oraz o obliczaniu podatku vat. Ja w latach 90tych tego nie mialem i moze dlatego wielu obecnych mi i wieczorkowi rowiesnikow nie majacych dzieciaki u konca podstawowki nie wie, ze w szkole na np. matematyce jest wiele zyciowych tematow.
@mariuszTG
@mariuszTG 2 жыл бұрын
@@marcin__k szok, ale pozytywny
@aleksandral1024
@aleksandral1024 2 жыл бұрын
@@marcin__k to dobra informacja
@agnieszkaancerowicz5655
@agnieszkaancerowicz5655 2 жыл бұрын
Jestem ogromnie wdzięczna że w końcu ktoś o tym mówi.Wyprowadzilam syna z tego systemu, niestety kosztem utraty relacji z bliskimi,nasze nieuświadomione społeczeństwo tego nie akceptuje.A mój syn 16 letni włada biegle angielskim i francuskim, ponieważ uczy się w domu bez stresu.Wszystko zależy od naszych decyzji,odwagi! Dziękuję za ten materiał i pozdrawiam.
@adamd4290
@adamd4290 2 жыл бұрын
Zaszczep sie na covid i powiedz zeby AI wgrała ci jezyk niemiecki , wgrają ci apke i znasz jezyk
@rebeliant8053
@rebeliant8053 Жыл бұрын
Nauczanie domowe?. Może Pani opisać w paru zdaniach..
@ambivalentna_k
@ambivalentna_k 2 жыл бұрын
Jako świeżo upieczona absolwentka studiów pedagogicznych i początkujący nauczyciel jestem pod wrażeniem merytoryczności tego materiału. Na studiach często dyskutowaliśmy na temat tego, jak powinna wyglądać współczesna szkoła i doszliśmy do podobnych wniosków, które poruszono tutaj w filmie. System jest skostniały, dlatego potrzeba oddolnych zmian - młodzi nauczyciele, którzy respektują w swojej codziennej pracy najnowsze osiągnięcia neurodydaktyki to ogromna szansa na odnowienie polskiego szkolnictwa. Istnienie szkół alternatywnych i edukacji domowej to kolejna gałąź przyszłościowego myślenia o nauczaniu. Niestety jest to jednak rozwiązanie dla nielicznych (tych, którzy finansowo mogą sobie na to pozwolić). W innym przypadku pozostaje tylko liczyć na to, że dziecko trafi na mądrych i samodzielnie myślących nauczycieli. A nie jest łatwo. Często młodzi nauczyciele są ograniczani przez starszą kadrę, która krytykuje "nowoczesne" i niesztampowe podejście do tematu nauczania /uczenia się. W dodatku, kiedy dyrektor staje po stronie tych bardziej doświadczonych, co nie znaczy skuteczniejszych nauczycieli, to nie ma nadziei na to, aby coś się zmieniło. Nie poruszam nawet kwestii wynagrodzenia dla nauczycieli... Ten zawód nie cieszy się już takim prestiżem jak dawniej. Mechaniczna praca w fabryce staje się bardziej opłacalna, aniżeli nauczanie innych. Smutna prawda, która z pewnością zbierze swoje żniwo (coraz mniej młodych ludzi będzie chciało iść na studia pedagogiczne). Pozostaną ci, którym już się nie chce, są wypaleni i wylewają swoje frustracje na uczniach. Dzieci zaś nie uczą się od osób, których nie lubią, więc będzie coraz trudniej dotrzeć do ich umysłów i zaciekawić tematem. Nie należy zapominać o tym, że polska szkoła jest strasznie zbiurokratyzowana, przez co nauczyciele przypominają niekiedy urzędników, skrupulatnie wypełniających stosy papierków, bo jakaś pani z kuratorium sieje postrach wśród dyrekcji. Edukacja to relacja, a ciężko jest ją zbudować, kiedy trzeba poświęcić czas na dokumentację. Oczywiście można robić to po godzinach pracy, ale za cenę życia prywatnego i rodzinnego... Na dłuższą metę takie 'poświęcanie' się nauczycieli nie zdaje egzaminu i prowadzi do wypalenia zawodowego. A to tylko niektóre z bolączek tego chorego systemu. Aby jednak zakończyć pozytywnym akcentem, dodam że młodym nauczycielom naprawdę się chce i to oni mogą zasiać ziarno buntu, o którym mowa była w filmie. Wychowanie do nieposłuszeństwa może (i moim zdaniem powinno) stać się nowym celem edukacji (historia pokazuje, że największe nieszczęścia wynikały właśnie z posłuszeństwa i strachu przed autorytetami). Nauczyciele przyszłości mogą zaś ukierunkowywać ten bunt, tak aby nie przerodził się on w anarchię. Takie jest moje zdanie jako młodej nauczycielki.
@wiesiafiszer3673
@wiesiafiszer3673 2 жыл бұрын
Brawo!!Nadzieja w młodych i "nieposłusznych" nauczycielach!!
@barbarazawisza-czarniecka8843
@barbarazawisza-czarniecka8843 2 жыл бұрын
Jestem "starą" nauczycielką. Właściwie już na emeryturze. I też uważam, że system szkolny jest fatalny. Zawsze z nim walczyłam i robiłam to, co uważałam za najlepsze dla uczniów.
@magdalenas8621
@magdalenas8621 2 жыл бұрын
Brawo
@RblxWorld-08
@RblxWorld-08 2 жыл бұрын
Trzeba poruszyć też sumienie i pomyśleć , zastanowić się co jest ważne a co jest nie potrzebne. Szkoly, społeczeństwo w Finlandii już odkryło i wiadomo jak wychowywać I uczyć dzieci. Dlaczego nie można tego w Europie wprowadzić. No jasne reformy i kto by Państwu poslusznie służył...to jak segregacja, ochydne i poniżające i tego nie widać na pierwszy rzut oka. Należy się temu przeciwstawić, małymi krokami można wiele zdziałać. Tylko czy coś z tym zrobimy...
@mariawiktor7009
@mariawiktor7009 2 жыл бұрын
Brawo. Powodzenia w pracy i nie utracenia chęci.
@Renatarybic
@Renatarybic 2 жыл бұрын
Można uratować dziecko, na przykład przenieść na ED. Ja tak zrobiłam w czasie lockdownu 2,5 roku temu. Rehabilitacja dzieci po szkole trwała na ED - oceniam, że około 2 lat. W sumie rehabilitacja całej rodziny. Obecnie mam w domu szczęśliwe, wyspane, zrównoważone dzieci, które mają swoje zainteresowania. Najbardziej podoba mi się to, że lubią wyrażać swoje zdanie i swoje opinie i nie boją się tego. Lubią także opowiadać o tym co zdarzyło się w ciągu dnia, dzielić się przeczytanymi książkami czy filmami. Tego nie było gdy chodziły do szkoły.
@angelm7240
@angelm7240 2 жыл бұрын
Do ktorego liceum pani poradzi
@joanna9003
@joanna9003 2 жыл бұрын
W szkołach zostaną dysfunkcyjne dzieci. Ciekawe jak z socjalizacją ?
@Renatarybic
@Renatarybic 2 жыл бұрын
@@joanna9003 zalezy co Pani rozumie przez dysfunkcyjne, moje źle funkcjonowały w systemie:)
@Renatarybic
@Renatarybic Жыл бұрын
@@krzysztofkozowski2968 stres nie sprzyja niczemu a zwłaszcza nauce, stres sprzyja temu żeby wychować zastraszonego niewolnika
@dorotanadolna9582
@dorotanadolna9582 2 жыл бұрын
Ja mam wrażenie,że mój syn właśnie do 6 roku życia bardzo się rozwijał poszedł o klasy 1 i chłopiec się zatrzymał w chłonięciu wiedzy.Chodzenie stało się to dla niego jak kara
@jarosawwaek9095
@jarosawwaek9095 2 жыл бұрын
Brawo Maćku, szkoła w obecnym stanie to porażka, ona nic nie uczy tylko dyscyplinuje, uczniowie(nie ludzie) są w ciągłym stresie, zgadzam się ze wszystkim, jeszcze raz dziękuję, dużo dobrej wiedzy
@pureretailshop3255
@pureretailshop3255 2 жыл бұрын
100% się zgadzam , szkoła śni mi sie w koszmarach do tej pory, mam 40 lat.
@zetubeer
@zetubeer 2 жыл бұрын
No proszę, to mógłby być mój komentarz.. i te uczucie ulgi po przebudzeniu, że nie muszę już chodzić do szkoły.
@moniqexxx4985
@moniqexxx4985 2 жыл бұрын
Ja mam 45..I czasem śnią mi się lekcje matematyki.. W szkole..muszę zrobić zadanie którego nie rozumiem..I ten strach..budzę się zawsze jak oparzona....szkoła Polską jest do poprawy!!!
@kedargraff2279
@kedargraff2279 2 жыл бұрын
@@moniqexxx4985 Ja mam 44 i do tej pory rozpamiętuje szkołę podstawową.
@elespectador5677
@elespectador5677 2 жыл бұрын
Jutro Będzie się Pani / Panu śnić oświetlony słońcem ogród z ziołami i różami.
@moniqexxx4985
@moniqexxx4985 2 жыл бұрын
@@zetubeer to uczucie jest bezcenne!!!!
@max_a_man
@max_a_man 2 жыл бұрын
Mam to samo 7 lat francuskiego w podstawówce , technikum i na studiach... i jak pojechałem do Francji to gadałem po angielsku, którego uczyłem się z piosenek i dokumentacji technicznej urządzeń !!!
@Ingalill_EwelinTe
@Ingalill_EwelinTe 2 жыл бұрын
Tak.mam z niemieckim :/
@damiankozie9012
@damiankozie9012 2 жыл бұрын
Cudowne i jakże prawdziwe! Uczę gry na fortepianie chłopca około 10 lat, świetnie mówi po angielsku pytanko Czy on chodzi na jakiś dodatkowy angielski on mówi że się z gier nauczył:)
@malgorzatalowicka
@malgorzatalowicka 2 жыл бұрын
Maćku Wieczorku! 😉 Dziękuję za bardzo wartościowy materiał. Cieszę się też, że coraz więcej osób z kanałów biznesowych porusza temat KRYZYSU W EDUKACJI. Wypowiem się obszernie, bo na ten temat sporo wiem, ale też wiem ile nie wiem ;-). Zacznę od 3 istotnych danych, które będą miały wpływ na kontekst mojej wypowiedzi: 1). W ciągu najbliższych 2 lat około 100 tys nauczycieli straci pracę ze względu na niż demograficzny; 2). Coraz więcej rodziców przepisuje dzieci na edukację domową! (Szkoła w Chmurze ma ponad 10 tys uczniów); 3). Coraz więcej dzieci choruje (szczególnym problemem jest zespół Aspergera). Decyzję o założeniu szkoły dla dzieci podjęłam kilka miesięcy temu i wiem jak jest to potrzebne i jaki to jest potencjał. Dlaczego? 1). Jestem nauczycielką z pierwszego wykształcenia (nauczanie początkowe). Wykształcenie zdobyłam 30 lat temu i szybko zrezygnowałam z decyzji wykonywania tego zawodu po tym kiedy zobaczyłam KTO będzie uczył dzieci, czyli kim są moje koleżanki i koledzy oraz po praktykach w przedszkolu i szkole. Te osoby - w 95% same nie radziły sobie ze sobą i tym bardziej nie powinny uczyć dzieci. Porzuciłam pomysł na pracę nauczycielki, bo już wtedy nie akceptowałam tej sytuacji, systemu. "Poszłam w biznesy" - jak mówi mój brat. 2). Sama prowadzę i buduję szkoły dla moich Klientek. Mam 50 lat i "jestem ogarnięta cyfrowo". Tych kompetencji nie ma większość moich rówieśniczek, które stają się moimi Klientkami, a uważam, że są konieczne, aby budować SZKOŁĘ NOWOCZESNĄ. Są to ekspertki z segregatorem certyfikatów, szkoleń, kursów, ale w obszarze ich ekspertyzy (np. terapii dzieci z Aspergerem). Są wśród nich nauczycielki. Uczę ich kompetencji w biznesie online, licząc, że same założą SWOJE SZKOŁY. Czy to zrobią? Robią to tylko klientki działające w innych obszarach, a nauczycielki najczęściej nie decydują się na budowanie szkół dla dzieci i młodzieży, a dla innych kobiet raczej.... 3). Jakiś czas temu zobaczyłam jak szkołę dla dzieci klas 4-8, zbudowała w zawrotnym tempie, uwaga! Ubiegłoroczna maturzystka! Dziewczyna lat 19 zbudowała własną szkołę, do której rodzice zapisali ponad 20 dzieci (będące na edukacji domowej) w ciągu miesiąca! Gratuluję dziewczynie sukcesu, a jednocześnie nie mogę się nadziwić decyzji rodziców, którzy płacą za to około 1.000 zł m-cznie! 4). Mój starszy syn, w wieku 16 lat zachorował na cukrzycę typu 1, przepisałam go na edukację domową. Nie skończył LO, bo nie widział sensu. Obecnie radzi sobie doskonale finansowo. Moja bratanica - lat 13 - w poniedziałek musi iść do szpitala. Zachorowała na wątrobę, problemy z jej zdrowiem są od wakacji, co wpływa na jej absencję w szkole. 5). Kiedy mieszkałam we Wrocławiu i organizowałam konferencje o alternatywnych formach poprawy zdrowia (popularny dzięki Trader21 Ryszard Grzebyk był prelegentem na jednej z nich) - zgromadziłam wokół tego projektu matki, których dzieci miały problemy ze zdrowiem lub nie akceptowały systemu. Opowiadały mi, jak w małej grupie zrzucały się na wynajęcie mieszkania, tam oddawały swoje dzieci i szukały opieki nauczycielek, edukatorów, które w tym czasie zajmą się opieką i nauką ich pociech. To takie małe sposoby na radzenie sobie. O biznesowym projekcie szkoły z większym rozmachem trudno - bo robiły to wyłącznie dla siebie... Moje Klientki, ekspertki, nauczycielki z pasją, mające kompetencje ucznia dzieci i młodzieży - nie mają kompetencji biznesowych i to jest przeszkoda, aby już dziś, teraz i w miarę szybko pojęły się budowania własnych szkół. Przedsiębiorcy - między innymi tacy jak Ty - być może podejmą temat zakładania szkół - sama jestem tego ciekawa. Ja łączę obydwie te kompetencje, ale znam też swoje słabe strony. Jestem soloprzedsiębiorcą i nie potrafię budować dużych projektów, natomiast mam sporą wiedzę i jestem świetna w tworzeniu procesów oraz kreatywna i pracowita (można wejść na mój kanał na YT - wszystko robię sama). Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl, aby zgłosić się z tym do jakiegoś Inwestora albo Anioła Biznesu. Podzielić się przede wszystkim swoim doświadczeniem z budowania i prowadzenia własnej szkoły cyfrowej dla dorosłych oraz wnioskami z licznych konsultacji z ekspertkami i nauczycielkami, których w zeszłym roku przeprowadziłam ponad setkę. Nie mam jeszcze przemyślanego Modelu Biznesowego do budowania szkoły, bo trzeba teraz zrobić badanie rynku, a to wymaga czasu i pieniędzy, a ja się skupiam na swoich działaniach. Tym filmem "przywołałeś mnie do tablicy" i utwierdziłeś, że mój pomysł ma sens. Cóż... Może dzięki temu otworzą się nowe perspektywy :-)? Pozdrawiam i dziękuję za materiał! ♥
@wiktoriamrozowicz6215
@wiktoriamrozowicz6215 2 жыл бұрын
Zaintrygowała mnie Pani. :) Czy mogłabym poprosić o link do Pani kanału?
@malgorzatalowicka
@malgorzatalowicka 2 жыл бұрын
@@wiktoriamrozowicz6215 :-) wystarczy kliknąć w moje dane lub @malgorzatalowicka
@teresazdyb6750
@teresazdyb6750 2 жыл бұрын
@@malgorzatalowickaml klon k km
@patrykzdaniewicz8999
@patrykzdaniewicz8999 2 жыл бұрын
Super temat👏👏👏 myślałem że jestem wariatem i debilem od podstawówki, jednak jestem normalny. Szkoła zryła mi beret , czas to naprawić w wieku 40 lat. Do dzieła. Wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie 🌞
@id6074
@id6074 2 жыл бұрын
Niestety mało ludzi to rozumie i to jest właśnie geniusz tego systemu. Jak zwykle prosto i na temat, dzięki Maćku.
@odpowiedzialnyojciec9021
@odpowiedzialnyojciec9021 2 жыл бұрын
Dobry Wieczorek (suchar). Pierwszym raz w życiu odsłuchałem materiał 2 razy. Najlepszy materiał jaki w życiu słuchałem.
@dominikfilipek2450
@dominikfilipek2450 2 жыл бұрын
Jedziemy dalej 🤣 mega. Maćku otwórz prywatną szkołę . Phil Konieczny chce to zrobić. Połączcie siły. Ja chcę żeby moje dzieci uczyły się w takiej szkole 🙏
@muzykalny
@muzykalny 2 жыл бұрын
chyba tylko to wybieli go w moich oczach, chlop 2 h pluje jadem zamiast wziac sie do roboty
@dominikfilipek2450
@dominikfilipek2450 2 жыл бұрын
@@muzykalny mówisz o Maćku ? 🤣
@muzykalny
@muzykalny 2 жыл бұрын
@@dominikfilipek2450 tak, nie znam chlopa, ale wszedl w moj rewir i poza obrzucaniem rozwoju mózgu gównem nie widze w tym filmie nic, co mogloby mnie przekonac, ze ten film jest potrzebny
@dominikfilipek2450
@dominikfilipek2450 2 жыл бұрын
@@muzykalny pewnie jesteś jednym z tych toksycznych nauczycieli i nie rozumiesz o czym mowa w filmie.
@muzykalny
@muzykalny 2 жыл бұрын
@@dominikfilipek2450 jestem najlepszym nauczycielem pod sloncem, bo mam szczescie i robie z dziecmi tylko to na czym sie znam, co mnie pasjonuje
@Pobitowany
@Pobitowany 2 жыл бұрын
Maćku rozwaliłeś mi system, urodziła mi się córka myślałem jak to zrobić żeby dziecko nie miało nic wspólnego z tą wylęgarnią, a tu od ciebie taki wielki zdrowy element tej wielkiej życiowej układanki. Dzięki wielkie 😊😊
@ewa2114
@ewa2114 2 жыл бұрын
Polecam Edukację Domową
@aleksandrazabawa1695
@aleksandrazabawa1695 5 ай бұрын
​@@ewa2114Hej jaka wybrałaś ...tą Szkołę w Chmurze ?
@ewa2114
@ewa2114 5 ай бұрын
@@aleksandrazabawa1695 nie, zapisujesz do normalnej szkoły i składasz wniosek o Edukację Domową. Ale to się sprawdza jak ktoś jest w domu. Można też wybrać prywatną szkołę. Warto próbować i szukać. Jest też ciekawa szkoła Waldorska czy jakoś tak
@alicjazurawska4194
@alicjazurawska4194 2 жыл бұрын
Ktoś pilnuje żeby szkoła się nie reformowała. Taka jest potrzebna systemowi. 😢
@melisa_melisa123
@melisa_melisa123 2 жыл бұрын
A będzie jeszcze gorzej jeśli rodizce nie zaczną działać
@jerry-mind-sky
@jerry-mind-sky Жыл бұрын
Jest dużo ciekawego materiału na YT Stanisław Krajski.
@nataliamatusiak4882
@nataliamatusiak4882 Жыл бұрын
Zgadzam się z wami .
@joannaprus9569
@joannaprus9569 2 жыл бұрын
Ogromnie cieszę się, że zdecydowałam się na edukację domową mojego syna. Każdemu świadomemu i odważnemu rodzicowi polecam tę formę edukacji dzieci :-)
@muzykalny
@muzykalny 2 жыл бұрын
👏
@igioneigor
@igioneigor 2 жыл бұрын
Wszystko ładnie pięknie popieram ale dzieci też powinny mieć kontakt z rówieśnikami aby nie stały się dzikie tak sądzę
@JJSDesignPL
@JJSDesignPL 2 жыл бұрын
@@igioneigor Przesąd. Poczytaj o edukacji domowej.
@SzalonyEdek
@SzalonyEdek 2 жыл бұрын
A jak to w praktyce wyglada? Sami uczycie czy przychodzą jacyś nauczyciele? Co właśnie z oswajaniem dziecka z innymi?
@joannaprus9569
@joannaprus9569 2 жыл бұрын
@@SzalonyEdek a co ma wspólnego szkoła z kontaktami interpersonalnymi? Analogicznie dorośli powinni mieć kontakty tylko z osobami z pracy i tam wyłącznie zawierać przyjaźnie.
@agnieszkanowak3775
@agnieszkanowak3775 2 жыл бұрын
„Wykształcenie jest czymś, co trzeba zdobyć, nie zawracając sobie głowy nauką szkolną.“ Mark Twain
@tukantom6545
@tukantom6545 2 жыл бұрын
Dokładnie tak - przez cztery lata własnej edukacji dowiedziałem się i zrozumiałem więcej niż przez 10 lat tzw edukacji.
@jerry-mind-sky
@jerry-mind-sky 2 жыл бұрын
Dzięki, mistrzostwo świata. Platon : edukacja to nie wlewanie wody do dzbana a podtrzymywanie ognia.
@polski_azyl8457
@polski_azyl8457 2 жыл бұрын
Te słowa by były święte gdyby nie groźba więzienia za niedostarczenie dziecka do zakładu prania mózgu
@illbeback6815
@illbeback6815 2 жыл бұрын
@@polski_azyl8457 wybierając edukacje domowa nic ci nie grozi, a nauczycieli dziecko widzi raz w roku na egzaminach np w maju. Potem waaaakacje
@polski_azyl8457
@polski_azyl8457 2 жыл бұрын
@@illbeback6815 przy najniższej krajowej nie stać mnie na taką edukację
@justynasalamon2658
@justynasalamon2658 Жыл бұрын
Tu przedstawiono częściowa prawdę. Jestem nauczycielem, gdy wymagam myślenia, mądrego wypowiadania się, jestem krytykowana, że za dużo wymagam. W polskiej szkole równamy w dół. W klasach jest bardzo wiele dzieci z opiniami i orzeczeniami. Popatrzmy na to w ten sposób. Ja dużo pamiętam ze szkoły i wiele mi ona dała. W Polsce problem jest też że społeczeństwem, nie tylko z edukacją...
@pawelstefaniak371
@pawelstefaniak371 Жыл бұрын
Nie tylko w PL tak jest. Mieszkam w Niemczech i tu jest to samo a nawet gorzej. Ambitni i chętni są wręcz pacyfikowani. System oceniania jest lepszy jak w PL to tak na marginesie. Jest mało dobrych szkół a jak już są to tam się nie da dostać. Właśnie moje dziecko jest na etapie kończenia szkoły podstawowej i wybór dalszej drogi nie jest łatwy. Do prywatnej szkoły nie ma miejsc na jedno miejsce 8 dzieci ale te szkoły mają poziom i uczą. System jest chory ale też problem jest w ludziach i jakiegoś pędź do wyścigu szczurów. Rodzice robią dym o byle gówna jak ich dziecko się nie uczy to nauczyciel jest winien.
@barbarabaldys4753
@barbarabaldys4753 Жыл бұрын
@@pawelstefaniak371Nie zgadzam się z tym, że ambitni i mądrzy są pacyfikowani. Prawda, że ciężko dostać się do dobrej szkoły, między innymi dlatego, że uwzgędniana jest opinia nauczyciela ze szkoły podstawowej, a dobrych szkół jest jak na lekarstwo... Zdarza się, że rodzice niszczą tych bardzo wymagających nauczycieli, piszą petycje do kuratorium, zbierają podpisy... Rodzice mają bardzo wiele do powiedzenia, mogą stale współpracować ze szkołą także na korzyść dziecka. Troje moich dzieci ukończyło niemieckie szkoły i studia.
@adrianadamczyk7696
@adrianadamczyk7696 2 жыл бұрын
Brawo Maciek w końcu ktoś wziął się za temat niewolnictwa pod przykrywką szkoły i niby edukacji. Szacunek i zdrówka życzę w nowym roku.
@marcinmaksylewicz4150
@marcinmaksylewicz4150 2 жыл бұрын
Polecam Sebastiana Pogonią również o edukacji👍
@adrianadamczyk7696
@adrianadamczyk7696 2 жыл бұрын
@@marcinmaksylewicz4150 Ja znam temat moja córka uczęszcza do takiej szkoły.
@funkdrunk
@funkdrunk 2 жыл бұрын
@@marcinmaksylewicz4150 Sebastiana Pitonia? Tez polecam
@funkdrunk
@funkdrunk 2 жыл бұрын
W nowym roku zyczymy sobie obalenia systemu pruskiego. Zdrowko przyjdzie samo w wolnym spoleczenstwie! ;)
@marcinmaksylewicz4150
@marcinmaksylewicz4150 2 жыл бұрын
@@funkdrunk Tak Pitonia!!! Te wszystkie klawiatury ostatnio zdurnialy do reszty... Pozdrawiam
@ryzempooczach
@ryzempooczach 2 жыл бұрын
Na szczęście świadomych ludzi jest coraz więcej! Łączmy się! To, o czym Pan mówi poruszał nawet Albert Einstein! Pozdrawiam z Tajlandii 👍
@agnieszka9050
@agnieszka9050 2 жыл бұрын
Dokładnie tak, moje dziecko zgasło kiedy poszło do szkoły podstawowej. Wcześniej moja córka była kreatywna, odważna, a teraz chodzi do szkoły podstawowej z bólem brzucha, brakiem chęci, stresem, lękiem, bo minimum trzy testy w tygodniu muszą być i wieczorami zadania domowe. Dzieci są traktowane jak bezmózgi i masz cicho siedzieć żeby nie wychylać się przed szereg. Ciekawe jakby tak tych nauczycieli tak testować minimum trzy razy w tygodniu, z dziedzin którymi kompletnie nie są zainteresowani i patrzeć czy się nadają i "winić" jak im się nie udaje. Do tego moje dziecko często choruje, więc ma nie klasyfikowanie z kilku przedmiotów, bo z wyścigu szczurów, jako słabe ogniwo została wykluczona!. Dzieci też nawzajem muszą się oceniać i z tego wychodzi średnia z zachowania, więc jak trochę dostajesz od grupy, zostajesz zdeptany!. CHORY SYSTEM KTÓRY WYMAGA SZYBKIEJ ZMIANY!
@konstruktywnymechanik9925
@konstruktywnymechanik9925 2 жыл бұрын
Ratuj swoje dziecko i przenieś do edukacji domowej. Polecam.
@agnieszka9050
@agnieszka9050 2 жыл бұрын
@@konstruktywnymechanik9925 Tak też zrobię.
@anetab.2016
@anetab.2016 2 жыл бұрын
Jeśli tylko masz możliwość …są dobre prywatne szkoły. Przynajmniej w dużych miastach. Mi udało się znaleźć szkołe do której moje dziecko leci jak na skrzydłach, jest traktowane z szacunkiem, nie ma zadań domowych, nauczyciele są z różnych krajów -nie wszyscy nawet mówią po polsku.Każdego dnia widzę jak moje dziecko z wypiekami na twarzy ,podekscytowane pokazuje mi swoje projekty które zrobiło podczas lekcji .To jest warte każdej złotówki!
@funkdrunk
@funkdrunk 2 жыл бұрын
Dzieci niszczone tak jak twoje, znajduja schronienie i zdrowieja magicznie w Szkole w Chmurze. Takich przypadkow spolecznosc zna setki! Przeniescie sie dzisiaj!
@kasiakasia3260
@kasiakasia3260 2 жыл бұрын
Moja córka też wpadła w marazm, jak zaczęli kombinować z edukacją w czasie pandemii. W tej chwili i ona i syn z dobrych uczniów spadli na "zagrożonych" i szczerze nienawidzą szkoły i nauczycieli. Połowa nie nadaje się do tej pracy.
@pureretailshop3255
@pureretailshop3255 2 жыл бұрын
Jednym z wielu kluczy do efektywności, skuteczności i ciekawości videos Maćka jest raz za razem, raz za razem podawanie przykładów/ sytuacji analogicznych z danego zagadnienia. Maćku Twój kanał to kwintesencja you tuba.
@Arcykowski
@Arcykowski 2 жыл бұрын
Dotrwałem do 48 min. Włączyłem, bo mam podobne przemyślenia i chciałem posłuchać porad. Zgadzam się, że szkoła przede wszystkim zabija pasję, wytykanie błędów, ten czerwony kolor, jasne. Ale chyba najbardziej zwracasz uwagę na materiał, naukę poprawnego pisania, ogół wiedzy, ten ciągle powtarzany 17IX. Naprawdę to wszystko niepotrzebne? Dlaczego uczymy się pisać poprawnie? Nie "bo tak" tylko właśnie dlatego, żeby być niezależnym od systemu. Jeśli Twoją ortografią i gramatyką zajmuje się aplikacja, wyborem właściwej drogi do domu pewnie też, to naprawdę jesteś "zbuntowany", "niezależny"? Wolę, żeby to moje dzieci kontrolowały aplikacje, a nie były kontrolowane przez nie. Znam kilka osób, pasjonatów historii. Nie ma z tego kasy, ale jest pasja i praca, którą kochają. Trafili na dobrych nauczycieli, którzy zarazili ich tym w szkole. To nie problem niepotrzebnych przedmiotów, tylko problem podejścia. Ostatecznie, czy musisz mieć same dobre stopnie? Nie wiem, ja swoim dzieciom staram się pokazywać sens wszystkiego, i historii i matmy i polskiego :). Natomiast nie dostają żadnych kar, ani nagród za stopnie. Trochę spłycę, ale z tych 48 min wybrzmiewa, że sens ma to co prowadzi do kasy, a chyba nie o to tak naprawdę chodzi.
@justynasalamon2658
@justynasalamon2658 Жыл бұрын
Dziękuję za ten wpis!!!! ❤️
@barbarabaldys4753
@barbarabaldys4753 Жыл бұрын
"nie potrzebne" czy niepotrzebne? Dla mnie to ważne, a w internecie coraz więcej błędów. I ludzie je lajkują.
@Arcykowski
@Arcykowski Жыл бұрын
@@barbarabaldys4753 Dziękuję, już poprawiłem.
@magorzataleszczynska42
@magorzataleszczynska42 Жыл бұрын
@@barbarabaldys4753 Oczywiście, że "niepotrzebne". Internet szkodzi ortografii, to pewne...
@martintjk9088
@martintjk9088 2 жыл бұрын
Super film, sądzę że wszyscy rodzice i Ci, którzy mają w planach być rodzicami powinni go obejrzeć. Film powinien też być obowiązkowo oglądany przez wszystkich nauczycieli przed każdym nowym półroczem. Mam wrażenie, a jestem z rodziny pedagogicznej i mam styczność z tym środowiskiem, że większość nauczycieli nie do końca rozumie na czym powinna polegać ich praca i nieświadomie popełnia błędy. Wieki szacunek za Twoją pracę.
@lukasb76
@lukasb76 2 жыл бұрын
Masz totalną rację! W moim liceum (w klasie o profilu językowym) nauczycielka od polskiego często mówiła: "Stawiam Ci szóstką bo praca jest wybitna i nie mogę inaczej, ale musisz mieć świadomość, że kompletnie nie trafiłeś w klucz maturalny." To była nauczycielka starszej daty, dziś pewnie na emeryturze, znakomita osoba z dużym doświadczeniem dziennikarskim. Jakież to było rozczarowujące...
@sqn3000
@sqn3000 Жыл бұрын
Uwielbiam jak gadasz światły człowieku, podzielam twój światopogląd we wszystkich procentach!
@nigdywiecejsegregacjiludzi7398
@nigdywiecejsegregacjiludzi7398 2 жыл бұрын
Chętnie wysłucham czołówek we wszystkich poznanych przez Ciebie językach. Po kolei, jeden język, jedna czołóweczka. 😎
@ourdan14
@ourdan14 2 жыл бұрын
Podbijam :D Najchętniej to bym wysłuchał odcinka w 8 językach i każdy język po 10 minut haha
@domikar1396
@domikar1396 2 жыл бұрын
Całe młode życie (teraz oczywiście również :)) stawałam okoniem do „szkol”, systemów. Nie chciałam tam chodzić, uciekałam, dyskutowałam, po prostu nienawidziłam tych miejsc, zawsze czułam, ze coś jest nie tak… było mi ciężko w społeczeństwie… I NIE ŻAŁUJE! Mam teraz 35 lat) wspaniale życie, świadome, dzięki Idę ścieżką, którą czuję, robię to, co kocham. Nie ma u mnie podziału na praca - pasja, czy życie prywatne, zarabiam moim „życiem”, uczę ludzi jak świadomie żyć i dbać o swój dobrostan fizyczny i emocjonalny, studio mam na niższym piętrze mojego domu, dzięki temu jestem dużo z moją ukochaną kocią Córeczką, tworze świadomą relację partnerską ze wspaniałym człowiekiem i żyje nam się wspaniale. Edukuję się w kierunku który mnie pasjonuje całym sercem i duszą, (nie w polskich obozach nauczania). To mój synonim sukcesu. Nie kolejne samochody, telefony, domy na kredyt… Tego wszystkim życzę z całego serca, żeby mogli żyć w spokoju i spełnieniu ❤ Na koniec, to żadna Istota, zwierzątka tez nie powinny być tak traktowane: „dzwonek i do zagrody”, żadna Istota na to nie zasługuje, i nie będzie istnieć i rozwijać się prawidłowo.
@sonata_6486
@sonata_6486 2 жыл бұрын
Brawo, jestem tego samego zdania. Moje dzieci są w edukacji domowej. Dla mniej samodzielnych rodziców polecam Szkołę w modelu Fińskim, Demokratyczną lub Montesori. ( poczytajcie Andre Sterna) Uwazajcie na szkoły prywatne, bo w większości są podobne do typowej państwowej tyle że jeszcze większy nacisk na wyścig szczurów :(
@domikar1396
@domikar1396 2 жыл бұрын
Z prywatnymi np. Warszawa… brytyjskie, Einste…..y i inne Aca…..e, dramat. Wyścig szczurów jak piszesz. Współpracowałam z tymi dziećmi na terapii. Od 7-23 uczą się i mają zaprogramowane, ze tak jest dobrze, ze tak ma być bo wtedy pójdą na Oxford i Harvard. Czyli kolejni niewolnicy systemu, tylko tworzeni przez większe pieniądze… Jest jeszcze wolna Zskoła Bolanow :) tez piękne miejsce do wcześniejszego tematu :)
@AnWoj
@AnWoj Жыл бұрын
Andre Stern, cudowny, mądry człowiek. Są o nim i z nim relacje na KZbin.
@barbarabielik2152
@barbarabielik2152 Жыл бұрын
Panie Macieju ,bardzo dziękuję.Słucham Pana razem z moimi dziećmi .Dzieci są w wieku od 31 lat do 9.Wszyscy jesteśmy zachwyceni tym jak w prosty sposób przekazuje Pan tak wartościowe treści 🥰.Ostatnio zakupiłam wszystkie Pana książki dla moich wnuków .Niech się edukują😊Serdecznie pozdrawiamy🤗
@megan243
@megan243 2 жыл бұрын
W końcu ktoś odważnie i głośno o tym mówi. Pracowałam w szkole i nie wytrzymałam. Uczyłam też prywatnie z dużymi sukcesami, bo kreatywnie i z szacunkiem do indywidualności i osobowości ucznia. System wymaga wręcz rewolucji. Brawo Panie Maćku!
@petitst
@petitst 2 жыл бұрын
Odcinek bardzo mnie pokrzepił bo myślałem, że w moim bardziej budżetowym aucie parowanie szyb to wina jakiegoś niedopatrzenia producenta czy wieku auta a tutaj w Bentleyu podobna sytuacja więc od teraz kocham mój samochód jeszcze mocniej, dzięki!
@doramajerska9211
@doramajerska9211 2 жыл бұрын
Kolejny raz się utwierdziłam, ze dobrze zrobiłam zostawiajac Córkę na edukacji domowej. Dzięki Maciek 🤜🏼🤛🏼
@nadrukikreatywne
@nadrukikreatywne 2 жыл бұрын
Też z żoną chcemy zostawić córkę na edukacji domowej już od zerówki 🙂
@emillocygar2351
@emillocygar2351 2 жыл бұрын
Nie zapominajmy o kontakcie z innymi ludźmi. Tego w domu ciężko będzie doświadczyć.
@nadrukikreatywne
@nadrukikreatywne 2 жыл бұрын
@@emillocygar2351 są przeróżne zajęcia poza szkołą.
@emillocygar2351
@emillocygar2351 2 жыл бұрын
@@agnesfilth Ale ja nie napisałem że to jest jakiś wielki problem albo przeszkoda nie do przeskoczenia, tylko że trzeba o tym pamiętać. Generalnie w prawidłowym rozwoju dzieci potrzebują kontaktu z innymi dziećmi (niekoniecznie rówieśników) bez nadzoru dorosłych.
@KamilaKartkowska
@KamilaKartkowska 2 жыл бұрын
A ja bardzo chciałabym więcej się dowiedzieć o edukacji domowej..? Jak można się z tobą skontaktować?
@marciek7777
@marciek7777 2 жыл бұрын
Ten film jest więcej wart niż nie jeden "1 000 000 dolarów", życie każdego młodego człowieka jest warte o wiele więcej i nie myślę tu tylko o pieniądzach. Tak należy kruszyć beton. Robisz Maćku kawał dobrej roboty, a gdybyś odważył się pójść o level wyżej i otworzyłbyś jedną z takich szkół byłbyś MEGA, a to w przyszłości myślę, że i dla Ciebie byłby po pierwsze niezły biznes, a przede wszystkim mega satysfakcja i ukoronowanie "emerytury" Przemyśl temat. Sam jestem z rodziny, gdzie moi bliscy zabierają dzieci w edukację domową, do szkoły w chmurze i widzę rezultaty, widzę że to ma sens. Subskrybuję, lajkuję i komentuję dla twoich zasięgów. Życzę ci sukcesów w dążeniu do celów i spełniania marzeń. Marcin
@polka.0149
@polka.0149 2 жыл бұрын
Jestem na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Pana kanał został mi polecony. Bardzo się cieszę, że mogę mieć tyle wiedzy właśnie na KZbin! Obejrzę jeszcze raz i zrobię notatki! Mega film, mega przesłanie! Mam nadzieję, że młodzi studenci są świadomi tych problemów i że system będzie zmieniany przez "świeżych" nauczycieli. Pozdrawiam serdecznie!!
@Ewelina-is8ge
@Ewelina-is8ge 2 жыл бұрын
Świetny odcinek, momentami się w głos uśmiałam. Mieszkam w Holandii, mój syn poszedł do szkoły 4msc temu i jestem pod wrażeniem ile 4 latek wynosi wiedzy ze szkoły i jaki mają system edukacji..cały czas porównuje z polskim który pamiętam i nie znosiłam . Mam nadzieję że w Polsce się zmieni na lepsze bo nie każdego stać na prywatną szkołę dla swoich dzieci.
@NataliaMurawska-jn5eq
@NataliaMurawska-jn5eq 2 жыл бұрын
Dziękuję Maciej! Otwierasz oczy tym co mówisz! Jestem wdzięczna, że trafiłam na Ciebie i mogę zasubskrybować! Wow! Brawo!
@kkowalczyk
@kkowalczyk 9 ай бұрын
Wg mnie jako przedmioty obowiązkowe powinny być: zarządzanie stresem, efektywne uczenie się, wystąpienia publiczne, kreatywne myślenie, zarządzanie finansami, praca w zespole, zarządzanie czasem i może coś o podatkach 🙂 pozdrawiam
@InfoTvCentrum
@InfoTvCentrum 2 жыл бұрын
Od kiedy zakończyłem edukację szkolną 11 lat temu, przestały mi się psuć zęby. To jest niebywałe, co stres robił z moim zdrowiem.
@jerryape4631
@jerryape4631 2 жыл бұрын
Piękne! Zayebiste! Sam zawsze byłem anty-szkolny tylko nie potrafiłem wytłumaczyć dlaczego. Dzisiaj wszystkim tym z którymi dyskutowałem o tym wyśle linka do tego filmu. Ale się uśmiałem 🤣 Chociaż jak mówiłeś o dzieciach z drugiej klasy siedzących do 21:00 codziennie z mamą pod przymusem To się rozpłakałem. Mówiłeś o mnie. I tak przez 8 lat bata i przymusu a potem 3 lata liceum. "Miłość kondycyjna"-bede cie kochała jeśli... 🤮 Qrwa dom rodzinny pierwsze skojarzenie - terror, nie przesadziłeś z tym ryzykiem samobójstwa. Ludzie na prawdę zmuszają swoje dzieci do siedzenia nawet i do 03:00 rano 🤮 Byłem tępy. Tak byłem tępy. I qrwa swoja matka drząca RYJA na Ciebie jak na przesłuchaniu milicji ... A teraz się okazuje ze NIE! Nie byłem tępy! "Nie pozwól żeby szkoła przeszkodziła ci w własnej edukacji"
@domikar1396
@domikar1396 2 жыл бұрын
❤❤❤❤
@adxbudx5978
@adxbudx5978 Жыл бұрын
W punkt
@eltek2496
@eltek2496 2 жыл бұрын
Odcinek-BOMBA! Pozdrawiam wszystkich oglądających 👊🏻
@marcinbaraczynski6164
@marcinbaraczynski6164 2 жыл бұрын
No Panie Wieczorek, wiedzy akurat o historii i kto kiedy nas najechał nie wolno bagatelizować. Zwłaszcza, że historia lubi się ppwtarzać...
@treviro5623
@treviro5623 2 жыл бұрын
Brawo Wieczorku. Słucham Cie od początku i to 1 filmik który udostępniłem. Niech idzie informacja w świat i go zmienia 🥰🥰🥰
@ska1929
@ska1929 2 жыл бұрын
Od 1,5 roku uczę dziecko w edukacji domowej. Zarówno dziecko, jak i rodzice, są bardzo zadowoleni. Oczywiście system rzuca kłody pod nogi jak tylko może, np. ostatni projekt ustawy Czarnka.
@magdalenawodarczyk4411
@magdalenawodarczyk4411 2 жыл бұрын
Jakie warunki trzeba spełniać, aby dziecko miało edukację domową ?
@ska1929
@ska1929 2 жыл бұрын
...każde dziecko w wieku 6 - 18 lat. Wysyła się wniosek online i nowa szkoła (my wybraliśmy "Szkoła w chmurze") dokonuje formalności przepisania dziecka tj.wypisania ze starej szkoły,nowa legitymacja szkolna itd.. Egzaminy są online - są terminy do wyboru. Zero stresu. Nasz 9 letni syn zaliczył już prawie cały, obecny rok szkolny.Został mu jeszcze tylko j.angielski. Można przebywać zagranicą i jednocześnie dziecko odbywa naukę i egzaminy. Znajoma w tym roku przepisała swojego 13 letniego syna, do tej samej szkoly. Siedziba szkoły jest w Warszawie, ale jeszcze nigdy tam nie byliśmy. Nie było takiej potrzeby.
@sorlowski78
@sorlowski78 2 жыл бұрын
Panie Maćku, kapitalny odcinek. Nie zgodzę się jednak z tezą, że szkoły prywatne/alternatywne są lepsze od państwowych. Są również polem bitwy, gdzie wpływy, status społeczny rodzica i ilość posiadanej gotówki mają decydujący wpływ na to, jak uczeń będzie traktowany przez nauczycieli i dyrekcje. Proszę zwrócić uwagę na dużą rotację nauczycieli w takich szkołach. Czym jest ona spowodowana? Dyrekcją i rodzicami. Dyrektor lawiruje pomiędzy zadowalaniem kluczowych rodziców, a nie straceniem reszty. Uczeń ma być zadowolony, a nauczyciela można zwolnić, albo sam się zwolni bo nie wytrzyma nacisków dyrekcji i nacisków rodziców oraz nie zaakceptuje swojej bezsilności wobec bogatych, wpływowych i niewychowanych gnojków. Dla mnie idealnym rozwiązaniem są mikroszoły lub edukacja domowa. Duże szkoły prywatne to w zasadzie te same problemy, tylko jest ciepła woda i papier toaletowy w WC. Pozdrawiam!
@aleksandramazur3573
@aleksandramazur3573 Жыл бұрын
Chyba masz małe pojęcie . Szkoły, które wymienił Maciek maja swoje zasady, które także obowiązują rodziców. On nie mówi o edukacji prywatnej jako takiej tylko świadomej edukacji. W jednej pracowałam, w drugim systemie mam dziecko w przedszkolu. Wychowawcy i nauczyciele pracują tam po 10-15 lat. Większość od początku. Faktycznie jest jakaś rotacja wśród pedagogów ale zwykle są to Ci którzy przesiąkli starym systemem i nie byli chętnie do zmian.
@m.m.8033
@m.m.8033 Жыл бұрын
Mam troje dzieci w wieku szkolnym, aż mi się płakać chce jak tego słucham 😢do nie dawna sama głupio cisnelam do nauki dzieci,naszczescie już dużo zmieniłam 😊i zmieniam. Dziękuję
@michaadamczak2848
@michaadamczak2848 2 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał. Mam nadzieje, że rozejdzie się szerokim echem bo to co mówisz zdecydowanie ma sens 👍🏼
@dariuszpys242
@dariuszpys242 Жыл бұрын
Dziękuję. Brawo!
@zonamycka
@zonamycka 2 жыл бұрын
Dlatego właśnie już nie pracuje w szkole…brak mi również nadziei, ze to się zmieni. Podpisuje się pod tym co powiedziałeś❤
@ewabrodzinska7952
@ewabrodzinska7952 2 жыл бұрын
Zmieni się tylko trzeba działania.
@marcinmyslowski1829
@marcinmyslowski1829 2 жыл бұрын
@karolinalul5020
@karolinalul5020 Жыл бұрын
Maciej! Ogladam cie juz od lat.. i az wstyd sie przyznac ale dopiero dzisiaj zlozylam pierwsze zamowienie. 48 godzinna doba i 2 ksiazki po angielsku dla dzieci. Mam duzo prezentow dla nich na swieta ale juz wiem ze twoje ksiazki to beda najwazniejsze prezenty jakie im dam!!!! Dziekuje za wszystko co robisz. Tlumacz wszystkie ksiazki dla dzieci na ang i chetnie kupie wszystkie.
@goshakor7378
@goshakor7378 2 жыл бұрын
Jestem nauczycielem i fajny jest Twój pomysł z kolorem długopisu - zielonym zaznaczam to, co dziecko dobrze zrobiło. Natomiast wyjaśnij mi w jaki sposób skorygować to, co dziecko źle zrobiło? No bo chyba nie chcesz powiedzieć, że zostawiamy owe dziecko nieświadome popełnionych błędów - bo w jaki sposób ma się uczyć i poprawiać swoje błędy? Natomiast katorgą jest to, co mówisz o pozwalaniu dzieciom na to, na co mają ochotę, przytaczasz przykład skakania dziecka podczas lekcji..... 😳 i jak sobie wyobrażasz prowadzenie takiej lekcji? Jedno skacze, inne biega, trzecie leży, czwarte się relaksuje/medytuje a piąte korzysta z komórki uzasadniając, że uczy się czegoś wartościowego z youtuba (którego sam przytaczasz jako dobra forma nauki). Przy szóstym uczniu rodzic przybiega do dyrekcji zwolnić owego nauczyciela (tak jak Ty to zrobiłeś z ową przedszkolanką), z pretensjami, że jego dziecko NIC nie wyniosło z lekcji. Bo nie oszukujmy się, ale w takiej atmosferze nie da się prowadzić lekcji. To, że sam byłeś uczniem i dość intensywnie wspominasz ten okres nie znaczy, że cokolwiek wiesz nt nauczania w szkole. Zgadzam się, że ten system jest porąbany i należy go zmienić. Że dzieci uczą się ogromnych ilości zbędnych informacji. Jednak jakieś zasady być powinny, których należy przestrzegać (nie sikamy na środku rynku, tak samo nie skaczemy podczas lekcji o ile nie jest to np w-f lub przerwa śródlekcyjna etc).
@janblon7636
@janblon7636 2 жыл бұрын
Najlepszy, hiper, super, mega, genialny odcinek. Okazuje się, że szkoła zniszczyła we mnie wszystko co mogła ale gdzieś po drodze czułem, że w niej tkwi problem. Powinni ten odcinek, przed rozpoczęciem każdego semestru oglądać wszyscy nauczyciele i być egzaminowani z wdrażania dobrych metod i likwidowania tych złych.
@780bartek
@780bartek 2 жыл бұрын
Jestem w trakcie słuchania, genialny odcinek każdy powinien to usłyszeć. MEGA!!!
@justynabarczynska
@justynabarczynska 2 жыл бұрын
Cenne spostrzeżenia i świeży punkt widzenia. Niech będą impulsem do zmian dla każdej osoby, która obejrzała ten materiał. Dzięki
@jarosawewertowski5791
@jarosawewertowski5791 2 жыл бұрын
A ja nie z wszystkim się zgadzam. Mogę powiedzieć, że tak 50/50. Jest tu tyle wątków ,że trudno odnieść się w szczegółach ale...... Gdzieś tam powiedziałeś , że wystawianie ocen w formie 2 czy 5 jest złe i prowadzi do anoreksja, bulimia , trauma itp. Ja jestem z pokolenia gdzie były tylko takie oceny, gdzie odpowiadałem stojąc przy tablicy itp. I jakoś nie czuję się, że to było złe, że w jakikolwiek sposób szkodliwie wpłynęło to na moje dalsze życie. A jak by tak zajrzeć w statystyki to pewnie okazało by się, że właśnie wtedy było zdecydowanie mniej anoreksji, samobójstw , wizyt u psychologa itp. Kolejne: bardzo popularne dzisiaj stwierdzenia typu trauma, stres, dyslekcja itp w moich czasach nie istniały a jednak jesteśmy pokoleniem które obaliło komunizm, które uważa swoje dzieciństwo za świetne a naszych rodziców nie za patologię a za dbających o nas i kochających nas mimo, że puszczali nas do "strasznej szkoły" , pozwalali nam bawić się na trzepaku bez opieki starszych a jak trzeba było to i klapsy na dupę były. I dzisiaj wiem , że były one wychowawcze a nie traumatyczne. Dalej: Gdyby dzieciaki były wychowywane bez karności i zawsze robiły (na dużym stopniu ogólności) co chciały to stworzylibyśmy bardzo słabych ludzi, a jak głosi pewne mądre powiedzenie "silni ludzie tworzą dobre czasy, słabi ludzie tworzą ciężkie czasy" Niestety uważam , że świat jest na etapie rozmyślnego tworzenia słabych ludzi. Bo jak silny będzie młody człowiek który był wychowywany w poczuciu, że i znów na dużym stopniu ogólności , wszystko mu wolno. Jego koledzy i koleżanki to samo i nagle wchodzą w dorosłość i zong, okazuje się, że nie są pępkiem świata i wszyscy w około nie żyją tylko po to by im było dobrze. Kiedy byłem młody , gdyby ktoś zabronił nam wejść do lasu lub gdyby olej w sklepie podrożał z 5 na 11zł po czy w TV wmawiali by nam , że to jest 17% to mimo iż nie było socialmediów a co za tym idzie komunikowanie się było bardzo utrudnione , ba nie mieliśmy nawet telefonów w domach to mimo to już dawno byli byśmy w W-awie i walczyli o swoje. A dzisiaj..... pokolenie bezstresowego wychowania/pochylonych głów, sądzi, że to ich nie dotyczy, oni mają swój ekran, albo, że ktoś inny za nich to zrobi. W żaden sposób nie walczą o swoja przyszłość. Nie są świadomi co się w około nich dzieje, mało tego, nie są nawet świadomi, że nie są świadomi co się w około nich dzieje, jak kawałek po kawałku odbierana jest im wolność. Żeby nie było , w 50% popieram co mówisz ale poszedłeś zbyt radykalnie w drugą stronę a jak wiadomo prawda jest przeważnie gdzieś po środku.
@weronikadozycka9237
@weronikadozycka9237 Жыл бұрын
Ci ludzie młodzi o których mówisz, idą systemem który jest od 200 lat wiec po części tym którym Ty, wiec jak to się ma do tego ze wy jesteście mocni a młodzi ludzie teraz słabi ? Dodam ze według badań ludzie, którzy są z rzekomo silnego pokolenia, coraz częściej trafia na terapie?
@camperdse5802
@camperdse5802 Жыл бұрын
Zgadzam się w 100% moje dzieci uczyły się w edukacji domowej i są genialne.
@agnesmagierska2547
@agnesmagierska2547 2 жыл бұрын
No ja już słucham Ciebie Maciek od kilku lat... o szkołach chyba na jakimś webinarze wspominałeś. Zrobiłam notatki i zaczęłam szukać bo w mojej okolicy tylko jedna szkoła podstawowa Montessori jest i już nie ma miejsc na 2 lata do przodu. Bardzo się ucieszyłam jak się dowiedziałam od Ciebie że jest jeszcze Woldfordzka szkoła i inne (demokratyczna np)... i okazało się że niedaleko mnie jest jedna Woldfordzka i zeszło się trochę bo trzeba było czekać na dzień otwarty a jeden przegapiłam... i teraz moja córka z uśmiechem na twarzy od 2 dni chodzi do szkoły- nie płacze każdego dnia w domu rano, przed szkoła każdego dnia, przed klasą, nie ucieka (nauczyciele lekceważyli moje prośby, uwagi, dyrektorka też, personel od Safeguarding straszył mnie i nie docierało do nich że mentalne zdrowie mojego dziecka jest najważniejsze a nie strasznie że pójdę do więzienia albo naślą na mnie social services... parodia). Ku mojej uciesze starsza córcia też teraz chce się przenieść (a miała opory). Także dziękuję Ci Maćku z całego serca za to co mówisz i jak pomagasz i rozwijasz dorosłych i dzięki temu dzieci - czyli nas ludzi. Wysyłam ogrom najlepszej energii i intencji 💚💫🙏 p.s. warto na Twoje webinary "chodzić " nie tylko ze względu na główny temat, ale przy okazji niesamowitą widzę też się od Ciebie otrzymuje 🤩😍 Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki że jesteś 💖 arigato 🙏 💫 💚
@TheKlauzi
@TheKlauzi 2 жыл бұрын
Ten film został opublikowany we właściwym czasie dla mojej rodziny. Dzięki Panie Macieju 👍
@martaskibicka9412
@martaskibicka9412 2 жыл бұрын
Byłam nauczycielem w UK przez wiele lat, jest nieco lepiej jeśli chodzi o sam system edukacji ale jeszcze nie bardzo dobrze. Odeszłam wiec po przejściu depresji (no tak to jest jak jest się upartym i chce się naprawiać ludzi, którzy tego nie chcą 🤦🏼‍♀️) i zajęłam się edukacja dorosłych jak uczyć, jak podejść do ucznia-jak do drugiego człowieka, jak być nauczycielem z pasja, jak zaadoptować metodologię do potrzeb danej osoby, itd i zamierzam z tym programem wejść do Polski by obudzić i uświadomić, że nie tylko można inaczej ale już trzeba! Wspaniałe video, dziękuje Maćku 🙏
@D-Orro
@D-Orro 2 жыл бұрын
💖💖💖
@bozenaporebska8435
@bozenaporebska8435 2 жыл бұрын
Janusz Korczak to też mój bohater, powiedział m. in. tak: "Wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil". Ma Pan wiele racji i wspaniały entuzjazm. Osobiście uważam, że dzieci przede wszystkim należy uczyć myślenia, żeby potem umiały odróżnić co jest co, uczenie się na pamięć jest nie tylko pożyteczne, ale i rozwija też nasz mózg, ważna jest wiedza ogólna, także historia. I zakończę słowami Arystotelesa "Kształcenie umysłu bez edukowania serca, to w ogóle brak edukacji."
@twojzdrowykregoslup_online
@twojzdrowykregoslup_online 2 жыл бұрын
Dziękuję za tak wartościowe treści!!!😊🙏🏻
@GolliathPl
@GolliathPl Жыл бұрын
Cieszę się, że słyszę w końcu kogos kto powiela dosłownie ten sam tok myślenia co ja od lat na temat szkoły i ogólnego systemu
@magorzatasamsel431
@magorzatasamsel431 2 жыл бұрын
Lemingi systemu!Piekne!!!😂Swietny film Smieszny zabawny ale jakze prawdziwy i smutny Mistrzostwo!Dzieki
@AuroraGreen847
@AuroraGreen847 Жыл бұрын
Wspaniale ujął Pan to, co wcześniej przeczytałam u Doris Lessing: szkoła uczy myśleć szablonowo. Jeden szablon dla wszystkich usuwa z głów myślenie.
@porsche911a3
@porsche911a3 2 жыл бұрын
super film, oby jak najwięcej ludzi go obejrzało
@sylwiagolba243
@sylwiagolba243 2 жыл бұрын
Panie Macieju jestem nauczycielem akademickim i tak, szkoła niszczy indywidualność. Staram się ją odkopać w moich studentach, którzy zawsze pytają: a kiedy pani zacznie dyktować? Wtedy zaczynamy dyskusję (nie monolog) czym jest studiowanie. Zmycie szkolnego szlamu zajmuje długo, ale jaka to satysfakcja, gdy po kilku semestrach wracają z pytaniem, bo znaleźli coś co ich interesuje i chcieli porozmawiać.😁 A kolokwia (weryfikatory efektów kształcenia - za samą nazwę do wyrzucenia) sprawdzam zawsze zieloną kredką (bo tak). Ich miny na ostatnim kolokwium, gdy dostali grupy Alchemik i Belzebub - bezcenne! Pozdrawiam wszystkich, w szczególności nauczycieli, którym jeszcze się chce.
@grisza1159
@grisza1159 2 жыл бұрын
Bravo, Maćku! 100 % prawdy! Dzięki!
@MARIO-rk7fz
@MARIO-rk7fz 2 жыл бұрын
Panie Maćku to prawda!!! Z całej swojej rodziny, sąsiadów i znajomych to ja sprawiałem największe problemy w szkole, ale i po za nią. Teraz to ja zarabiam kilka razy więcej i dbam o zdrowie bardziej niż którykolwiek z moich znajomych. Czytam najwięcej książek i tylko ja oglądam takie kanały jak Wasz. Bardzo często czuję się jak samotny wilk wśród baranków. Dziękuję Wam bardzo za dzielenie się wiedzą. Pozdrawiam.
@Grzegorz3691
@Grzegorz3691 2 жыл бұрын
Dziękuję.
@agatazychla2770
@agatazychla2770 2 жыл бұрын
Jeden z najlepszych lub najlepszy Twój odcinek Maćku!!! Życzę Ci dużo zdrowia, żebyś mógł robić to co robisz! Uświadamiaj ten naród, w Tobie jedyna nadzieja... pozdrawiam serdecznie 🙂🤗
@maciekstecki110
@maciekstecki110 2 жыл бұрын
Dziękuję za uświadomienie o szkolnym systemie.
@PiotrWojtkiewicz
@PiotrWojtkiewicz 2 жыл бұрын
Mega zarąbisty odcinek. Wiele tematów i rad poruszonych które Sam wdrażam w psychice swojego dziecka. Oczywiście córeczka chodzi do prywatnej szkoły podstawowej w której nie ma ocen aż do ukończenia 8 klasy. Troszczę się o psychikę dziecka i wiem, że to najlepszy wybór.
@karolinasiwierska8566
@karolinasiwierska8566 2 жыл бұрын
Super odcinek, może jakiś odcinek z Panem Mikołajem Marcelą który od lat pisze książki o dysfunkcjach polskiego systemu educkacji
2 жыл бұрын
Sama prawda. Pozdrawiam
@much699
@much699 2 жыл бұрын
Super, cieszę się że poruszasz tak ważne tematy, oby jak najwięcej takich:)
@igorbondar2223
@igorbondar2223 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo) Mam wiele przydatnych informacji! Przeszedłem przez klasyczną szkołę i otrzymałem wiele negatywnych doświadczeń życiowych, psychotraum i innych rzeczy, które teraz będą mi szkodzić w życiu! Ważny temat!!!❤
@MentalnyKompas
@MentalnyKompas 2 жыл бұрын
Świetny odcinek Maćku! Co do kwestii robienia notatek, dodałbym, że nauczyciele często oceniają notatki(czy są kompletne itd) co już w ogóle jest dość dziwne, bo notatki to pomoc dla uczniów. Pozdrawiam!
@Bartek30101990
@Bartek30101990 2 жыл бұрын
Zgadzam się i już podobne wnioski wyciągnąłem kilka late temu, a za czasów szkoły już nie mogłem zrozumieć dlaczego mam się czegoś uczyć czego nie lubię i mnie nie interesuje np. Książka która kompletnie nie jest w moim guście i mnie nie interesuje. Nie będę się rozpisywał na ten temat bo krótki komentarz mógłby przerodzić się w długą wypowiedź a już to zrobił nasz Maciek 👍🏻. Ja dodam, że miałem w pracy mała rozmowę z osobami władzą kierowniczą na temat Produktywności pracownika, mianowicie karzą mi pracować 12h bez względu na wszystko bo za tyle ma zapłacone mój szef (bo jesteśmy pod firmą) a ja tłumacze że kończąc wcześnie to wy macie Ciężarówkę i naczepę wcześniej do dyspozycji, ja pracuję krócej gdzie mam więcej czasu na odpoczynek i na swoje życie ogólnie itp itd i wszyscy są zadowoleni a mi wmawiają że ja muszę te 12h pracować mimo że ja ta samą pracę robię duuuzo krócej gdyż jestem osobą zorganizowana a że jestem z zawodu Informatykiem to mam myślenie programisty więc za nim coś zrobię to przemyśle i wybiorę najlepszą o najszybsza drogę do wykonania mojego zadania 😅 😅 Super film i cieszę się, że ktoś poruszył problem szkoły. Pozdrawiam
@rkazimieruk
@rkazimieruk 2 жыл бұрын
Trzeba puścić ten odcinek dla pana Czarnka 😉 Brawo Maciek 👍👍👍
@sylwiaestel4637
@sylwiaestel4637 2 жыл бұрын
Wtedy dopiero będzie bruździł i krzywdził coraz bardziej dzieci.
@funkdrunk
@funkdrunk 2 жыл бұрын
ha ha ... wytrzyma 70 sekund i przelaczy na Radio Maryja! ;)
@anetahebda6211
@anetahebda6211 2 жыл бұрын
Nie wiem czy zrozumie 🤷
@sylwiaestel4637
@sylwiaestel4637 2 жыл бұрын
@@anetahebda6211 Niestety zrozumie i dlatego lepiej żeby tego nie słyszał bo zrobi wszystko żeby jeszcze bardziej utrudnić.
@careshare1494
@careshare1494 Жыл бұрын
bardzo polecam wszystkim Szkołę w chmurze... jest to idealna alternatywa dla " systemowej " szkoły...polecam rodzicom, żeby się zaznajomili 🥰
@pawepopowski6521
@pawepopowski6521 2 жыл бұрын
Wieczorek jest super!
@hrhwb2868
@hrhwb2868 2 жыл бұрын
Dziękuję że jesteś Macieju! Pozdrawiam
@dominikaczapla1285
@dominikaczapla1285 2 жыл бұрын
Świetny odcinek! Jest dokładnie tak jak mówisz. Nasza wysoko wrażliwa córka chodzi do przedszkola montessori, gdzie rozwija sie jak torpeda. Razem z mężem aż oczy przecieramy ze zdumienia. Polecam wszystkim. Niestety do analogicznej szkoły mamy daleko, ale dzięki temu odcinkowi pomału dojrzewamy do decyzji, by właśnie tam chodziła pozniej. Wielkie dzięki 🎉❤
@dorotaj-i1557
@dorotaj-i1557 2 жыл бұрын
Dlaczego w przedszkolach Montessori przedszkolanki przed świętami Bożego Narodzenia nie mogą mówić o Bożym Narodzeniu, robić z dziećmi jasełek jak w normalnym przedszkolu? Tam dzieci się wychowuję w stylu róbta co chceta
@martynapawlak8386
@martynapawlak8386 Жыл бұрын
W końcu ktoś to powiedział głośno! 👏👏👏👏👏
@sylwiaklencz6404
@sylwiaklencz6404 2 жыл бұрын
Maćku nie mam dzieci a mimo to obejrzałam. Baaaardzo wartościowy odcinek. Jedno pytanie: jeśli dziecko uczy się w prywatnej to na wyższą szkole gdzie pójdzie? Do systemu? Gdy jest wychowane w całkiem innym wolnym systemie Coś co może być obawą-czy takie dziecko poradzi sobie w bardziej " brutalnym" świecie? To nie zarzut tylko myślę argument wielu ludzi. Pozdrawiam
@marciek7777
@marciek7777 2 жыл бұрын
Maćku robisz ważną rzecz, której brakuje wielu youtuberom z dużymi zasięgami, tzn. uświadamiasz i edukujesz zarazem. Chyba tylko w ten sposób można zmieniać rzeczywistość wokół nas. Szacunek dla Ciebie
@katarzynakowalska5583
@katarzynakowalska5583 2 жыл бұрын
Nic nie robi, tylko sieje zamęt, Bo jakoś nie słyszałam np. o wsparciu szkoły, do której chodzą jego dzieci np. dodatkowym kursem językowym.
@dariagaska2755
@dariagaska2755 2 жыл бұрын
Mi w gimnazjum kazali przepisać z podręcznika do zeszytu jakaś definicje ... Wycięłam ja nożyczkami i wkleilam... Dostałam uwagę i "minusowe" punkty z zachowania 😏 o problemach ze szkolnictwem mówi się coraz więcej i bardzo dobrze, świadomość rodziców przede wszystkim 👍
@takemetotheparadise986
@takemetotheparadise986 2 жыл бұрын
Ten film powinien obejrzeć każdy. Bez wyjątku! 👌
@yugonekyugonek7454
@yugonekyugonek7454 2 жыл бұрын
Genialny odcinek, naprawdę, najlepszy ze wszystkich, łapka w górę, coraz lepsze te materiały :)
@karolinadugosz
@karolinadugosz 2 жыл бұрын
Super Maciek! Bardzo się cieszę, że mentalność się zmienia. Powoli ale dla mnie również motywacja jest to aby moje malutkie dzieciaczki żyły w wolnych czasach. Też w szkole. 👌 Dobra robota
@marzenakozlowska5604
@marzenakozlowska5604 2 жыл бұрын
Zajebisty materiał!! Dokładnie tak samo mysle :) wierze ze już niebawem to się zmieni lub bardziej my to zmienimy♡
@tk2946
@tk2946 Жыл бұрын
Jak bardzo dobrze, że w koncu pojawił sie ten odcinek. Od lat staram sie przkonac wielu ludzi z mojego otoczenia ze szkola to strata czasu i moje dzieci zapewne do publicznej szkoky nie pójdą jak długo system edukacji sie nie zmieni. Dzięki Maciej za tą wstawkę.
@katarzynawar3025
@katarzynawar3025 2 жыл бұрын
Moje np wczoraj przyszło o 15 do domu. Pokręciło się zjadło. Robila matematykę 24 zadania i angielski do 23:30. Nauczycielka mowi ,że moje dziecko wie dużo z historii ,geografii ,ale powinna poduczyć się z polskiego. Nie nam pojęcia po co się uczyć przypadków ( były by ok gdyby była obcokrajowcem) nie uczą jak szybko czytac,jak rozumieć, na co zwracać uwagę. Ma umieć od kropki do kropki.
@piotrdobosz538
@piotrdobosz538 2 жыл бұрын
Świetny film, ciekawe przemyślenia. Otworzyłeś mi oczy na wiele istotnych spraw. Dziękuję
@mateuszslobodzianoddluzam
@mateuszslobodzianoddluzam 2 жыл бұрын
Dziekuje
@dollka
@dollka 2 жыл бұрын
Wspaniały przekaz, kolejna dawka mądrych przemyśleń, dziękuję! :)
@hanka404
@hanka404 2 жыл бұрын
Niestety, w dorosłym życiu często pokutuje ta mentalność rodziców i nauczycieli. Sama pamietam powiedzenie swojego ojca, które jeszcze często z dumą powtarzał na różnych rodzinnych spotkaniach: "U nas dzieci mają trzy prawa: słuchać, milczeć, wykonywać".
@Senpaibunsu64
@Senpaibunsu64 2 жыл бұрын
Nie do wiary.... Mam nadzieję że mimo wszystko już jest ok u ciebie. 💪
@hanka404
@hanka404 2 жыл бұрын
No powiedzmy... Człowiek dopiero po latach zdaje sobie jak dzieciństwo wpływa na jego dalsze życie, na poczucie własnej wartości, na odwagę w podejmowaniu decyzji, na relacje z innymi ludźmi... Dobrze że teraz jest więcej świadomych rodziców, którzy rozumieją że dziecko to też człowiek, a nie tylko produkt, który jest ich własnością.
Jak zagwarantować sobie bogactwo? +Przekazanie Dacii [Biznes 2.0]
1:37:01
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 244 М.
JAK PRACUJE MENTZEN? - Produktywność Sławomira Mentzena
46:13
Przygody Przedsiębiorców
Рет қаралды 235 М.
99.9% IMPOSSIBLE
00:24
STORROR
Рет қаралды 31 МЛН
“Don’t stop the chances.”
00:44
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 62 МЛН
The evil clown plays a prank on the angel
00:39
超人夫妇
Рет қаралды 53 МЛН
Каха и дочка
00:28
К-Media
Рет қаралды 3,4 МЛН
Jak być szczęśliwym w chorych czasach? [Biznes 2.0]
2:35:26
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 145 М.
Jeśli robisz te rzeczy… to przestań. [Biznes 2.0]
1:25:49
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 136 М.
Jak lepiej rozumieć siebie, innych i biznes? [Biznes 2.0]
2:05:09
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 307 М.
Wypalenie i Przemęczenie przez szkołę
23:31
Nie wiem, ale się dowiem!
Рет қаралды 377 М.
Co ZROZUMIAŁEM, gdy zostałem MILIONEREM?  | Kuba Midel | UWAGA KONKURS
56:04
Przygody Przedsiębiorców
Рет қаралды 556 М.
Czy bogactwo jest złe? Biblia vs pieniądze. [Biznes 2.0]
1:11:39
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 170 М.
7 nawyków skutecznego działania [Biznes 2.0]
1:20:32
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 194 М.
Jedyny sposób na życiowy sukces! By Maciej Wieczorek - Expert w Bentleyu [SMARTLIFE]
19:48
Jak stać się bogatym? 10 zasad sukcesu! [Biznes 2.0]
1:10:48
Maciej Wieczorek
Рет қаралды 351 М.
99.9% IMPOSSIBLE
00:24
STORROR
Рет қаралды 31 МЛН